Ana SayfaAvrupaİspanyaZaragoza'da Nerede Kalınır ? | En İyi 5 Semt Ve Oteller

Zaragoza’da Nerede Kalınır ? | En İyi 5 Semt Ve Oteller

Aragón bölgesinin başkenti ve İspanya’nın beşinci büyük şehri olan Zaragoza, İspanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olmaya devam ediyor. Ülkedeki diğer turistik şehirler kadar olmasa da, Zaragoza’da da gezip görülecek ve yapılacak çok sayıda şey var. Ayrıca Zaragoza’da konaklama ise, birçok İspanyol şehrine nazaran daha uygun.

Madrid, Barselona, ​​Bilbao, Valencia ve Toulouse arasında mükemmel bir mola noktasında bulunan Zaragoza, aynı adı taşıyan bölgenin sıcak ve hareketli başkentidir.

Zaragoza, İspanya’ya gelen ziyaretçiler tarafından genellikle göz ardı edilen büyüleyici bir şehirdir. Tüm bölgeyi keşfetmek için zamanınız varsa, Zaragoza’da kalınacak en iyi yerler aslında daha pitoresk ve uzak tepe kasabalarından bazıları olabilir. Yani 2-3 gün ya da daha uzun bir süre Zaragoza’da kalmayı planlıyorsanız, şehir merkezine alternatif olabilecek yerlere de mutlaka göz atın deriz.

Zaragoza’da Nerede Kalınır ?

Zaragoza’da konaklama için tercih edilebilecek en popüler bölgeler ; Eski Kent bölgesi (Old Town), Zaragoza Şehir Merkezi, Delicias, Romareda ve Arrabal bölgeleridir.

Bu bölgeler arasında en çok tercih edilen yerler şehir merkezi ve eski kent bölgesi olsa da, diğer bölgelere de alternatif olarak mutlaka göz atın deriz.

1.Eski Kent Bölgesi

Eski Kent Bölgesi, Zaragoza

Yerel olarak Casco Antiguo (Antik Bölge) olarak da bilinen Zaragoza Eski Kenti, Plaza del Pilar’ın çevresine yayılmış ve Avenida Cesar Augusto ve Calle del Coso adlı 2 ana yolla çevrilidir. Eski Kent’in taş döşeli, dolambaçlı sokaklarında dolaşırken Zaragoza’nın tarihi hakkında hemen her şeyi görebilirsiniz. Zaten şehrin can damarı da burası.

Şehirdeki ana turistik cazibe merkezlerinin birçoğuna ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en fazla yeme içme ve konaklama seçeneğini bulabileceğiniz bölgedir.

Müzeler ve eski seküler ve dini binalarla dolu Zaragoza Eski Kent bölgesinde hemen her bütçeye uygun bir otel veya daire bulabilirsiniz.

El Salvador Katedrali ve Basilica del Pilar gibi Zaragoza’nın en çok ziyaret edilen turistik yerleri de tam olarak burada bulunuyor.

San Pablo, El Gancho, San Miguel, Las Tenerías ve La Magdalena mahallelerinden oluşan İspanya’nın en büyük ikinci Eski Kent bölgesi olmasıyla da öne çıkan bu bölge, farklı kategorilerdeki barları sayesinde gece hayatı için de harika bir deneyim sunuyor.

En Popüler Eski Kent Bölgesi Otelleri

Exe Boston, Zaragoza

 • AZ Hotel San Valero – 2 yıldız ; Şehir merkezinin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesindeki bu bütçe dostu otel, Zaragoza’da kalabileceğiniz en ideal otellerden biri. Hem konum hem de fiyat ve sunduğu olanaklar bakımından kendi kategorisindeki en iyilerden.
 • Hotel Sauce – 2 yıldız ; Zaragoza’nın en yüksek değerlendirme puanına sahip otellerinden biri. Hem konum hem de fiyat ve konfor bakımından oldukça iyi.
 • Hotel Avenida – 3 yıldız ; Basilica del Pilar’a 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otel, geniş ve modern odalarıyla öne çıkıyor.
 • Hotel Inca – 3 yıldız ; Biraz daha modern ve lüks bir 3 yıldızlı otel için de Inca’ya göz atabilirsiniz.
 • Exe Boston – 4 yıldız ; Pabellón Príncipe Felipe’ye yürüyerek 5 dakika, Zaragoza Kongre Merkezi’ne ise arabayla 10 dakika uzaklıktadır. Eski Kent’in tam kalbine ise, birkaç adım uzaklıkta yer alıyor.
 • Hotel Palafox – 5 yıldız ; Ultra lüks bir konaklama deneyimi arıyorsanız da çatı katı havuzuna sahip Palafox’a mutlaka göz atın.
 • Eski Kent bölgesindeki tüm otellere göz atmak için TIKLAYIN

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Zaragoza’da yeteri kadar zamanınız yoksa ve kısa sürede en önemli turistik noktaları keşfetmek istiyorsanız
 • Yeme içme ve konaklama konusunda şehrin en zengin yerinde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız

2.Zaragoza Şehir Merkezi

Zaragoza Şehir Merkezi

Las Delicias, Eski Kent, Universidad ve San José mahalleleri ile sınırlandırılmış olan Zaragoza Şehir Merkezi de, Eski Kent bölgesi kadar popüler yerlerden biri. Bu bölge ile Eski Kent bölgesi birbirine kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğundan iki bölgeyi tek bir mahalleymiş gibi düşünebilirsiniz. Fakat şehirdeki tarihi yapılara çok daha yakın olmak istiyorsanız, Eski Kent konaklamanız gereken yer.

Bu bölge, bölgenin ana caddesi olan ve Plaza España’dan Plaza Aragón’a uzanan şehrin bir simgesi olan Paseo de la Independencia ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor.

Daha çok alışveriş tutkunlarının tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor olsa da, Zaragoza şehir merkezi, hem yeme içme hem de otel konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip bölgelerinden biri.

Zaragoza şehir merkezindeki en önemli cazibe merkezlerinden bazıları ise ; Paraninfo, Santa Engracia Kilisesi, Puerta del Carmen, Adalet Sarayı, Genel Kaptanlık ve Aragon Halk Kütüphanesi’dir.

Şehir merkezinde kalmanın bir diğer artısı ise, hem Eski Kent bölgesine hem de şehrin diğer mahallelerine çok iyi bağlantılara sahip olmasıdır.

En İyi Zaragoza Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Hotel Gran Via, Zaragoza da nerede kalınır
Hotel Gran Via
 • Hotel Gran Via – 3 yıldız ; Zaragoza’nın tam merkezinde yer alan bu bütçe dostu otel, konum olarak şehrin tam kalbinde yer alıyor. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla dikkat çeken tesis, şehir merkezindeki en iyi orta bütçeli otellerden biri.
 • Hotel Zaragoza Royal – 3 yıldız ; Yine merkezi konumuyla öne çıkan bu otel de, Zaragoza’nın en ucuz otellerinden biri. Konum olarak hem Eski Kente hem de turistik cazibe merkezlerine çok uzak değil.

NOT ; Zaragoza şehir merkezi, Eski Kent bölgesine nazaran çok daha az otele ev sahipliği yapıyor. Eğer 4-5 yıldızlı lüks bir otelde ya da 2 yıldızlı modern bir otelde kalmak istiyorsanız, şehir merkezi yerine Eski Kent bölgesine göz atın deriz.

3.Delicias

Delicias, Zaragoza

Çok sayıda mağaza ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dolu olan Delicias, Zaragoza’nın iş bölgesi olarak biliniyor. Daha çok iş seyahatleri için tercih edilen bir bölge olsa da, şehir merkezindeki yoğun turist trafiğinden uzakta, ama turistik yerlere de yakın olmak isteyen herkesin tercih edebileceği bölgelerden biri.

Delicias bölgesi, yüksek sezonda yoğun bir bölge olsa da, Eski Kent bölgesi kadar turistik olmuyor. Daha çok iş seyahatleri için Zaragoza’ya gelenlere hitap eden otelleri bulabileceğiniz bu bölgede çok fazla otel seçeneği bulunmuyor. Bölgedeki otellerin çok büyük bir bölümü de 2-3 yıldızlı. Birçok daireye de ev sahipliği yapan Delicias bölgesi, Delicias parkı, halkevleri ve tiyatro gibi dinlenme yerlerine de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca şehrin geri kalanıyla mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir.

En Popüler Delicias Otelleri

NH Sport, Zaragoza'da nerede kalınır

 • NH Sport – 3 yıldız ; Portillo tren istasyonunun yakınında yer alan bu orta bütçeli otel, Zaragoza’nın kalbinin attığı yer olan Eski Kent bölgesine yürüyerek 20-25 dakika uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden ve Eski Kent’ten biraz uzak olduğu için de uygun fiyatlı odalara sahip.
 • Exe Plaza Delicias – 3 yıldız ; AVE hızlı tren istasyonunun karşısında, şehrin tarihi merkezine 3 km uzaklıkta yer alan bu otel, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor.
 • Hotel Delicias – 2 yıldız ; Zaragoza Yüksek Hızlı AVE Tren İstasyonu’na 10 dakikalık yürüme mesafesinde sakin bir sokakta yer alıyor. Ucuz bir Zaragoza oteli arıyorsanız, Hotel Delicias’a mutlaka göz atın deriz.

4.Romareda

Romareda, Zaragoza

Şehir merkezinin güneyinde bulunan Romareda, yukarıdaki üç bölgede aradığınızı bulamazsanız, alternatif olarak göz atabileceğiniz bölgelerden biri.

Bu bölge, İspanya’nın en önemli çalışma evlerinden biri olan Zaragoza Üniversitesi’nin genel merkezine ev sahipliği yaptığından dolayı bir kültür ve öğrenci merkezi olarak biliniyor.

Bölge, çok sayıda bahçesi ve yeşil alanının yanı sıra La Romareda futbol stadyumu, Zaragoza Oditoryumu ve şehrin Seramik Müzesi’ne ev sahipliği yapmasıyla ilgi görüyor.

Romareda, malum öğrenci bölgesi. Buna bağlı olarak da buradaki barlar ve restoranlar şehrin geri kalanına nazaran biraz daha uygun fiyatlı. Ayrıca bölge, genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Eğer Zaragoza’da geceleri için de planınız varsa, Romareda bölgesinde kalmayı ciddi anlamda düşünün deriz.

Romareda Otel Önerileri

Ilunion Romareda, Zaragoza

 • Hotel Reina Petronila – 5 yıldız ; Bu lüks otel, Aragonia alışveriş ve eğlence merkezinin yanındadır. Zaragoza Üniversitesi ve Romareda Futbol Stadyumu yürüme mesafesindedir. Yakınlarda bir konser salonu da bulunmaktadır. Otel, modern bir barın yanı sıra sofistike bir iş merkezine sahiptir.
 • Ilunion Romareda – 4 yıldız ; Real Zaragoza’nın futbol stadyumunun ve Konferans Merkezi’nin yanında yer almaktadır. Resepsiyon alanında ücretsiz Wi-Fi ve modern TV salonu sunmaktadır. Oditoryum, ana hastaneler ve Konferans Merkezi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Ilunion Romareda, Jose Antonio Labordeta Parkı’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir ve otele sadece 200 metre uzaklıkta şehir merkezine bağlantı sağlayan bir tramvay durağı vardır.
 • U Hotel Villa-Gomá – 3 yıldız ; Romareda de Zaragoza Stadyumu’nun yanında yer alan bu otel, Zaragoza’daki en ucuz 3 yıldızlı otellerden bir tanesi.

5.Arrabal

Zaragoza'da nerede kalınır
Arrabal Bölgesi – kaynak ; expedia.com

Eskiden bir sanayi bölgesi olan Arrabal bölgesi de, Zaragoza’da kalacak yerlerden bir tanesi.

Ebro Nehri kıyısında yer alan bu yerleşim bölgesinde çok fazla otel seçeneği olmasa da, yerel halkla iç içe olmak isteyen ve uzun bir Zaragoza tatili planlayanların göz atabileceği bölgelerden biri.

Bölgede çok sayıda taverna ve tapas barlar bulunuyor.

Şehirdeki en eski mahallelerden biri olan Arrabal, El Pilar Bazilikası ve eski San Lázaro Manastırı’nın kalıntılarının bulunduğu San Lázaro Balkonu gibi cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Nispeten merkezi bir bölge olmasının yanı sıra Arrabal, Zaragoza’nın geri kalanına otobüs veya tramvayla bağlanır, bu nedenle şehrin başlıca cazibe merkezlerini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

Arrabal bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için TIKLAYIN

En İyi Zaragoza Otelleri

Yukarıdaki 5 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir otel bulamadıysanız, şehirdeki en çok rezervasyon alan, en iyi konuk değerlendirme puanına sahip ve konum bakımından en ideal olan aşağıdaki 3 otele de göz atabilirsiniz.

Catalonia El Pilar

Catalonia El Pilar, Zaragoza

4 yıldızlı bu lüks otel, Zaragoza’nın Eski Kent bölgesinde, tam merkezde yer alıyor. Ana cazibe merkezlerinin çok büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olan otel, şehirdeki en iyi tapas barlara ve restoranlara da 5 dakika yürüme mesafesinde.

Hotel Catalonia El Pilar, Basílica de Nuestra Señora del Pilar’a bir taş atımı mesafede bulunan dört yıldızlı bir oteldir. Pencereleri çevreleyen zarif beyaz süslemeli ferforje balkonlarla kaplı zarif bir cepheye sahiptir. Cilalı ahşap zeminler ile yumuşak tonlarda dekore edilmiş odalar şık ve işlevseldir. Oteli incelemek için TIKLAYIN

Hotel Oriente

Hotel Oriente, Zaragoza

3 yıldızlı orta bütçeli bu otel, El Pilar Bazilikası ve La Seo Katedrali’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Hotel Oriente, Casco Viejo bölgesinin hemen kenarında, Plaza del Pilar ve Palacio de la Aljafería’ya kolay bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Büyük neoklasik ön cephesi ve lobideki şık mermer dekoru ile zarif bir havası vardır. Klasik ve konforlu odalarda düz ekran TV, banyo malzemeleri, wifi ve minibar bulunmaktadır. Otel ayrıca güne iyi bir başlangıç yapmanız için açık büfe kahvaltı servis etmektedir. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için TIKLAYIN

NH Collection Gran Hotel de Zaragoza

NH Collection Gran Hotel de Zaragoza

4 yıldızlı NH Collection Gran Hotel de Zaragoza adlı bu tesis, şehirdeki en lüks otellerden biri. Zaragoza’nın ana ticari bölgesinde yer alan otel, sauna, fitness merkezi ve ücretsiz WiFi erişimiyle hizmet veriyor.

Zaragoza’daki en büyük otellerden biri olan bu tesis, güzel yüksek tavanlara, ışıltılı avizelere, zarif Fransız pervazlara, mermer sütunlara ve zarif merdivenlere sahiptir. Orijinal otel, 1929 yılında mimar Antonio Rubio tarafından tasarlanmış ve Kral XIII. Alfonso tarafından açılmıştır. Odalar, saf beyaz dekorla çağdaş bir tarz ve sofistike şıklığı bir araya getirirken, La Ontina restoran mevsimlik ürünlere dayalı gurme yemekler sunmaktadır. Oteli incelemek için TIKLAYIN

BENZER YAZILARBooking.com

POPÜLER YAZILAR