Ana SayfaİspanyaSevillaSevilla'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 8 Semt Ve Oteller

Sevilla’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 8 Semt Ve Oteller

İspanya’nın dördüncü büyük şehri olan Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehirdeki sürenize, bütçenize ve şehri kiminle ziyaret ettiğinize göre değişiklik gösterebiliyor. Çoğu semt hem turistik cazibe merkezlerine hem de şehrin önde gelen restoran ve cafelerine yakın konumda bulunuyor. Ancak bazı bölgeler, şehir merkezi kadar güzel bir konum sunarken daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Yani, turistik yerlere kolay ulaşım için şehrin tam merkezinde konaklamanıza da gerek olmayabilir, özellikle düşük bütçeli bir Sevilla seyahati planlıyorsanız.

Sevilla’daki en iyi otellerin çoğu Barrio Santa Cruz ve Centro bölgelerinde yer alıyor olsa da, şehrin diğer bölgelerinde de harika seçenekler bulabiliyorsunuz. Eğer 1-2 günlük bir Sevilla gezisi planlıyor ve şehrin tam kalbinin attığı yerde olmak istiyorsanız, Santa Cruz veya Centro bölgesi size göre olabilir. Ayrıca bu bölgeler hem turistik yerlere yakınlığı hem de bol otel seçeneğine sahip olmasıyla Sevilla’da kalınacak en iyi semtler olarak da bilinir. Ancak diğer bölgelerde daha ekonomik konaklama birimleri de bulabileceğinizden dolayı, aşağıdaki diğer alternatif bölgelere göz atmayı da unutmayın…

Sevilla’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

 • Sevilla gezilecek yerler listesindeki ana cazibe merkezlerine yakın olmak ve şehri yürüyerek keşfetmek için en iyi bölgeler ; Barrio Santa Cruz ve Centro (Old Town – Şehir Merkezi)
 • Sevilla gece hayatı için en iyi deneyim sunan bölgeler ; Macarena ve Triana
 • Alışveriş için en iyi bölge ; Centro (Şehir Merkezi)
 • Sevilla şehir merkezindeki en popüler bölge ; El Arenal
 • Dairede kalmak için en iyi bölge ; Macarena
 • Aile kalınacak en iyi bölgeler ; Barrio Santa Cruz ve Centro
 • Şehir merkezine alternatif en canlı ve en hareketli bölge ; Alameda

1.Barrio Santa Cruz

Sevilla Otel Tavsiyeleri
Barrio Santa Cruz

Şehrin eski Yahudi mahallesi olan Santa Cruz, Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler semtlerden biri. Çok sayıda otel, hostel ve daire seçeneğine sahip bu bölgede her bütçeye ve zevke uygun tesisler bulunabilir. Ayrıca Sevilla’daki en çok rezervasyon alan 3 ve 4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümü de burada bulunuyor.

Batıda El Arenal ve kuzeyde Merkez (Centro) ile sınırlanan Sevilla’nın en çok ziyaret edilen kısmı, pitoresk badanalı evlerle çevrili portakal ağaçlarıyla dolu meydanlara sahip küçük, dolambaçlı sokaklardan oluşan bir Ortaçağ labirentinden oluşur.

Ünlü Alcázar Sarayı Kompleksi, Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi de tam olarak burada bulunuyor. Ayrıca tutkulu Flamenko dansın gece performanslarını yakalayabileceğiniz mükemmel Museo de Flamenco da bu bölgede ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Barrio Santa Cruz, her zevke hitap eden muhteşem bir yemek ortamına sahiptir, özellikle Calle Mateas Gago, mükemmel tapas barlar ve şık restoranlarla dolu.

Her şeyin mükemmele yakın olduğu bu bölgenin bir dezavantajı var, çok popüler bir kalınacak yer ve Sevilla’nın en çok ziyaret edilen yeri olduğu için şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor, özellikle yüksek sezonda.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Sevilla’nın en ünlü turistik yerleri olan Alcazar Sarayı Kompleksi, Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi’ne taş atımı uzaklığında olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız (Buradaki otellerin yanı sıra, restoran ve tapas barlar da şehrin geri kalanına göre biraz daha pahalı)
 • Sevilla’nın en kalabalık yerinde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Şehrin geri kalanına en kolay ulaşabileceğiniz bir yerde olmak istiyorsanız
 • Restoran, cafe, tapas bar ve otel konusunda şehrin en bol seçenekli yerinde olmak istiyorsanız

SANTA CRUZ BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Alcazar Sarayı Kompleksi, Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi’nin yanı sıra bu bölgede, Flamenco gösterilerini izleyebileceğiniz Museo de Flamenco, Calle Agua, Romeo ve Juliet Balkonu’nu görebilirsiniz.

En Popüler Santa Cruz Otelleri

Hotel Rey Alfonso X

Santa Cruz bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Centro (Sevilla Şehir Merkezi)

Sevilla'da nerede kalınmalı
Centro – kaynak ; flickr / elliott_brown

Sevilla’nın ana alışveriş üssü olan Centro, Old Town, yani Eski Kent bölgesi olarak da biliniyor. Ayrıca bu bölge de tıpkı Santa Cruz bölgesi gibi Sevilla Katedrali ve Alcazar Sarayı Kompleksi’ne çok yakın bir yerde bulunuyor. Zaten şehir merkezi ve Santa Cruz bölgesi arasındaki tek fark, şehir merkezinin çok daha fazla alışveriş imkanına ev sahipliği yapıyor olması.

Eski Şehir’in bu merkezi kısmı, güneyde Sevilla belediye binası ve kuzeyde Plaza de Encarnación ve Macarena ile Barrio Santa Cruz ve Plaza Nueva arasında yer alıyor. Mükemmel konumuyla öne çıkan bölge, Sevilla’da önemli turistik noktaların büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Calle Sierpes çevresindeki geniş alışveriş bölgesinde butik ve bağımsız tasarım mağazalarından, Mango veya Zara gibi tanınmış zincirlerin geleneksel İspanyol ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca birçok harika bar ve mükemmel restoran ve kafe de bu bölgede fazlasıyla bulunur.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Santa Cruz bölgesinde aradığınız zevkte veya bütçede bir oteli bulamadıysanız
 • Sevilla’nın en iyi alışveriş bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Cafe, restoran, bar ve otel konusunda şehrin en bol seçenekli yerinde olmak istiyorsanız

NOT ; Centro (Sevilla şehir merkezi) ve Santa Cruz bölgesi hemen hemen aynı sınırlar içerisinde yer alıyor. Merkezdeki bazı otellerin Santa Cruz bölgesi sınırları içerisinde de yer alabileceğini unutmayın. Her iki bölgede Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap. Bu yüzden bütçenize ve zevkinize uygun oteli hangi bölgede bulursanız, orada konaklayın deriz.

En Popüler Sevilla Old Town (Şehir Merkezi) Otelleri

Gran Melía Colón

Sevilla şehir merkezindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.Triana

Sevilla da nerede kalmalı
Triana

Sevilla gece hayatına yakın olmak ve turistlerden çok yerel halkı görmek istiyorsanız Triana sizin için Sevilla’da kalınacak en iyi yerlerden biri olabilir.

Bu bölge, hem merkeze hem de turistik yerlere kolay bir ulaşım ağına sahip. Ayrıca Santa Cruz ve şehir merkezinden sonra en popüler bölge. Lüks otelleriyle öne çıkan bir semt olsa da burada da birçok bütçeli butik oteli bulabilirsiniz.

Bölge, çanak çömlek ve seramik tarzının yanı sıra coşkulu flamenko ile de tanınır. Belki de en ünlü cazibe merkezi, onu şehrin geri kalanına bağlayan Isabell II Köprüsü‘dür.

Bölgedeki diğer ilgi çekici yerler arasında köprünün girişinde yer alan ve güzel heykellerle dolu Castillo De San Jorge, San Jacinto Kilisesi ve Altozano Meydanı bulunmaktadır. Bölgede yiyecek, içecek, canlı müzik ve eğlence sunan çok sayıda kulüp, restoran ve bar vardır ve birçoğu sabahın erken saatlerine kadar açıktır. Bu da Triana’yı Sevilla gece hayatı için en popüler semtlerden biri yapar.

Triana bölgesi, Santa Cruz ve şehir merkezine 20-30 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden bu bölgeyi de Old Town bölgesine alternatif olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede otel fiyatları şehir merkezine nazaran az da olsa daha uygun.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin en hareketli ve en canlı bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için planınız varsa
 • Merkeze, Santa Cruz bölgesine ve turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız (Yürüyerek 20-30 dakika)
 • Flamenko gösterilerine merakınız varsa
 • Yaz aylarında Sevilla’yı ziyaret ediyorsanız (Yaz aylarında bu bölgede farklı festivallere katılabilirsiniz)

En Popüler Triana Otelleri

Sevillada nerede kalınmalı
Zenit Sevilla

Triana bölgesindeki tüm tesislere göz atmak için tıklayın

4.El Arenal

Sevilla da nerede kalınır
El Arenal – kaynak ; flickr / sandra_vallaure

Santa Cruz bölgesinin hemen batısında bulunan El Arenal bölgesi de Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan bir tanesi. Merkezi konumu ve olanaklarıyla öne çıkan bu bölgeden şehir merkezindeki turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz.

El Arenal bölgesi, biraz daha modern bir ortamda kalmak isteyen ancak yine de şehrin tarihi kalbine yakın olmak isteyen herkes için mükemmel bir seçim. Burada bütçeli butik otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz gibi lüks otelleri de bulabiliyorsunuz.

El Arenal bölgesinde otel fiyatları, Santa Cruz ve merkez bölgesine nazaran az da olsa daha uygundur. Bu yüzden hem merkeze yakın olmak hem de uygun fiyatlı otellerde konaklamak için de bu bölgeyi düşünebilirsiniz.

Buradaki başlıca turistik yerler, nehir gezinti yoluna bakan deniz müzesi olan Mağribi Torre del Oro, İspanya’nın en ünlü boğa güreşi arenası Plaza de Toros de la Maestranza ve eskiden yoksullar için bir yardım hastanesi olan Hospital de la Caridad’dır.

Bölgenin bir diğer güzel yanı ise, nehir kıyısından Triana’nın muhteşem manzarasına sahip olması. Burası, fotoğraf tutkunları için en çok tercih edilen gezi duraklarından biri.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hem merkeze hem de Santa Cruz bölgesine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • Az da olsa daha uygun fiyatlı oteller arıyorsanız
 • Tapas barlar, restoranlar ve cafelerle çevrili olmak istiyorsanız
 • Turistlerden uzakta, yerel halkla iç içe olabileceğiniz bir yer arıyorsanız
 • Nehir kenarında olmak istiyorsanız

NOT ; Bu bölgenin bazı kesimleri de ‘Old Town’ sınırları içerisinde yer alır. Bu yüzden El Arenal’i de kısmen merkez bölgesi olarak düşünebilirsiniz.

En Popüler El Arenal Otel Tavsiyeleri

Sevillada nerede kalınmalı
Petit Palace Canalejas Sevilla

El Arenal bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

5.Macarena

Sevilla'da nerede kalmalı
Macarena – kaynak ; flickr / sandra_vallaure

Macarena, şehir merkezinin güneyinde turistik yerlere yakın bir yerde bulunuyor. Daha çok canlı barları ve hareketli atmosferiyle öne çıkıyor olsa da, bu bölge de en az yukarıdaki iki bölge kadar merkezi bir konuma sahip.

Macarena, Barrio Santa Cruz’a yakın bir konumda bulunuyor olsa da, bu bölgede pek otel yok, yani bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü dairelerden oluşuyor. Eğer Sevilla’da dairede konaklamayı planlıyorsanız bu bölge size göre olabilir, fakat tercihiniz otellerse bu bölgede istediğinizi bulamayabilirsiniz.

Bölge, tapas barlar ve küçük meydanlarla dolu oldukça şirin ve hareketli bir yer.

Sevilla’nın en eski pazar yeri, geleneksel yemek tezgahları ile 18. yüzyıldan kalma bir binada bulunan pitoresk Mercado de la Feria da buradaki en popüler çekim merkezlerinden.

Daha çok dairede konaklamayı planlayan ailelerin tercih ettiği bir bölge olan Macarena da, Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal semtlerden.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Antik kentin surlarını görmek istiyorsanız
 • Şehirdeki en eski tapas barlarını veya pazar yerini ziyaret etmek istiyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Gece hayatı için planınız varsa
 • Ucuz konaklama birimleri arıyorsanız

Macarena bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

6.Alameda

Sevilla otel tavsiyeleri
Alameda – kaynak ; flickr / afloresm

Alameda, Sevilla’nın en havalı, hipster benzeri mahallesini arayanlarınız için tavsiyem. Konaklama için çok popüler bir bölge olmasa da, 3-4 gün gibi uzun bir süre Sevilla’da kalmayı planlıyorsanız Alameda bölgesine de mutlaka göz atın derim.

Alameda bölgesinde çok fazla otel seçeneği bulunmuyor olsa da, birçok daireyi bulabilirsiniz. Fiyatlar da şehir merkezine ve Santa Cruz bölgesine nazaran daha uygun.

Sevilla’yı yüksek sezonda ziyaret ediyor ve bütçenize uygun bir konaklama birimini bulamıyorsanız, Alameda bölgesinde aradığınızı çok büyük bir ihtimalle bulabilirsiniz.

Alameda bölgesi çok sayıda tapas barlarını, restoranlarını ve cafelerini bulabileceğiniz oldukça meşgul bir yer. Hem turistler hem de yerel halkın popüler duraklarından olan bu bölgede alışveriş için birkaç mağaza bulmak da mümkün.

Ayrıca bu bölge, en az diğer bölgeler kadar iyi ve canlı bir gece hayatı deneyimi sunuyor. Daha çok genç kesimin zaman geçirdiği yerlerden biri olduğu için gün içinde ve akşam saatlerinde birçok mekan hareketli oluyor.

Alameda bölgesi merkezi bir bölge değil, bu da turistik yerlere, Santa Cruz bölgesine ve şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

En Popüler Alameda Otel ve Daire Tavsiyeleri

Sevilla da nerede kalınır
Suites LumbrerasBooking.com

Sevilla’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Sevilla’nın yukarıdaki 6 mahallesinde hemen herkese göre bir konaklama birimi bulunabilir. Bu bölgeler, şehirdeki en çok tercih edilen ve en ideal konumlu bölgeler olsa da, Sevilla’da daha birçok tercih edilebilecek farklı bölge var. Eğer çok daha farklı bir deneyim yaşamak istiyor ya da turistlerle iç içe olmak istemiyorsanız aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz.

7.La Cartuja

La Cartuja, Amerika’ya ilk yolculuğun beş yüzüncü yıl dönümünü kutlayan sergi alanını genişletmek için köprüyle batı yakasıyla birleştirildiğinde, Sevilla Expo ’92’ye ev sahipliği yapana kadar Guadalquivir nehri üzerinde bir adaydı.

Adını, bir seramik fabrikasına dönüştürülen ve şimdi çağdaş Endülüs sanat gösterilerinin üssü olan on beşinci yüzyıldan kalma Monasterio de la Cartuja de Santa María de Las Cuevas’tan alıyor. Şehrin önemli ticaret bölgesi Nervión’un yanı sıra Isla de la Cartuja’da bulunan La Cartuja, iş seyahatinde olanlar için Sevilla’da kalmak için harika bir yerdir.

Artık burada bazı konutlar olsa da, bir ziyaretçi için ilgi çekici yerler arasında botanik bahçeleri, golf sahası, müzik mekanları, kulüpler, tiyatrolar da bulunmaktadır.

Buradaki konaklama birimlerinin büyük bir bölümünü dairelerden oluşuyor olsa da, birkaç butik oteli de bulabilirsiniz.

8.Los Remedios

Foto kaynak ; expedia.com

Sevilla şehir merkezi, Triana ve Nervion ile birlikte Los Remedios, Sevilla’da kalınacak en güvenli mahallelerden biridir. Los Remedios, Isla De La Cartuja’nın güney ucunda yer almaktadır. Adını, 20. yüzyılda gelişme başladığında bölgede kalan birkaç binadan biri olan, bölgedeki bir Karmelit manastırından alır.

Son yıllarda oldukça yoğun bir bölge haline geldi ve şu anda El Arenal’daki liman kapandığında açılan şehrin en büyük limanına ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte, turistlerden çok yerel halkı hedefleyen bir yer olduğu için burada konaklama birimlerinin çoğunu yerleşim bölgelerinde bulacaksınız.

Belki de bölgenin ana çekiciliği, kutsal haftanın bitiminden 2 hafta sonra başlayan bir haftalık bir festival olan El Real’deki Sevilla Fuarı’nın (Feria de Abril de Sevilla) yeri olmasıdır.

Nehir kıyısına, insanların içki içebileceği, dans edebileceği, canlı eğlencenin tadını çıkarabileceği, at arabalarına binebileceği ve hatta etkinlik için kurulan bir eğlence parkını ziyaret edebileceği devasa çadırlar kuruluyor.

Fuarın dışında Küba Meydanı ve heykelleri, Arabalar Müzesi, Los Remedios Kulesi, San Telmo Köprüsü, Calle del Infierno, Paseo de Caballos ve Parque de los Principes gibi birkaç cazibe merkezi daha var.

9.Santa Justa – Nervion

Nervion – kaynak ; es.wikipedia.org / Gzzz

Casco Antiguo bölgesinin yanında yer alan Nervion, öncelikle bir iş bölgesi olarak görülüyor. Başlangıçta burayı tatilde kalmak için ideal bir yer olarak görmeseniz de, gereksinimlerinize ve ilk başta şehri neden ziyaret ettiğinize bağlı olarak, bölgede burayı gerçekten ideal hale getirebilecek bir dizi özel ilgi çekici yer vardır. Başlangıç olarak, Sevilla’daki en büyük tren istasyonu olan Santa Justa’nın yeridir. Bu, istasyonun yakınında kalmak, treninizi kaçırmamak veya şehre girip çıkarken valizlerinizi şehrin her yerine taşımak zorunda kalmamak için mükemmel bir seçenektir.

Nervión, Sevilla’nın iş ve ticaret sektörüdür, bu nedenle tren istasyonunun burada, şehrin kuzeydoğusunda yer alması mantıklıdır. İspanya’da en çok kullanılan üçüncü tren istasyonu olan Santa Justa, Expo 92’ye hazırlık olarak 1991’de açıldı.

Mükemmel tesislere ve ihtiyacı olan herkes için kolay erişime sahiptir ve ayrıca yerel ve bölgesel istasyonlara hizmet vermektedir. En yakın metro istasyonu olan Nervión’a bir kilometre uzaklıktadır, ancak oraya otobüs veya taksi ile kolayca ve ucuza ulaşılabilir. Havaalanı otobüsleri de burada durmaktadır.

Aynı zamanda Sevilla Futbol Kulübü’nün ve Nervión Plaza Alışveriş Merkezi’nin de evidir. İlgi çekici yerler arasında on dördüncü yüzyıldan kalma Templete de la Cruz del Campo, yerel olarak ‘el Humilladero’ olarak bilinen bir ortaçağ tapınağı, artık kullanılmayan Cruzcampo bira fabrikası yer alır.

Ofis çalışanları, futbol taraftarları ve alışveriş tutkunları ile yemek yemek için iyi seçeneklere sahiptir ve demiryoluna yakın olduğundan, Sevilla’da kalmak, ancak ulaşım bağlantılarına yakın olmak istiyorsanız, çok sayıda düşük fiyatlı otel ve pansiyon vardır.

En İyi ve En Merkezi Sevilla Otelleri

Yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte ve bütçede bir tesisi bulamadıysanız, Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve şehir merkezinin tam kalbine 10 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde olan aşağıdaki 7 oteli de inceleyebilirsiniz.

Bu oteller, Sevilla’daki en çok rezervasyon alan oteller olduğu gibi kendi kategorisindeki en iyi otellerden.

EME Catedral Hotel

★★★★★

Sevilla da nerede konaklanır
EME Catedral Hotel

Şehirdeki en önemli ve en popüler tarihi yapılardan biri olan Sevilla Katedrali’nin hemen yanında yer alan bu otelin çatı katındaki havuzu ve barından Giralda Kulesi’nin ve şehrin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Spa ve sağlık merkezine de sahip olan bu 5 yıldızlı otel, Sevilla’nın en lüks otelleri arasında yer almasına rağmen, en çok rezervasyon tesislerden bir tanesi. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Alfonso XIII, a Luxury Collection Hotel, Seville

★★★★★

Hotel Alfonso XIII

İspanya’nın en prestijli otellerinden biri olan Hotel Alfonso XIII, Alcazar Saray Kompleksi’nin hemen yanında muhteşem bir konumda yer alıyor. Mimarisi, şık ve zarif odaları, olanakları ve konumuyla öne çıkan bu 5 yıldızlı otel Sevilla’nın en iyi otellerinden biri.

Fitness merkezi, barı, restoranı ve geniş aile odaları olan otel, daha çok romantik bir Sevilla tatili planı yapan çiftler tarafından tercih ediliyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Amadeus Sevilla

★★★★

Hotel Amadeus Sevilla

Açık yüzme havuzu, modern ve şık odaları, merkezi konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleriyle öne çıkan bu 4 yıldızlı otel, Sevilla’nın merkezindeki en çok rezervasyon alan otellerden biri.

9+ konuk değerlendirme puanıyla hizmet veren otelden Sevilla Katedrali’ne yürüyerek 2 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Lobby Room Sevilla

★★★★

Hotel Lobby Room Sevilla

Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali’ne yaklaşık 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak şehir merkezinin tam kalbinde olmasa da merkeze ve çevresindeki simge yapıların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Alcázar

★★★

Hotel Alcázar

Şehirdeki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde veya kısa bir metro yolculuğu uzaklıkta yer alan bu bütçeli otel, Santa Cruz bölgesinin tam kalbinde yer alıyor. Alcazar, Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi otele sadece 7-8 dakika yürüme mesafesinde. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Casona de San Andres

★★★

Casona de San Andres

19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren Casona de San Andres, şehirdeki en çok rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden bir tanesi. Şık tasarımı ve merkezi konumuyla dikkat çeken bu otelden Sevilla Katedrali’ne ve Alcazar Sarayı’na 20-25 dakikada gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Goya

★★

Hotel Goya

Sevilla’nın en ucuz otelleri arasında yer alan Hotel Goya, Santa Cruz bölgesinin tam kalbinde bulunuyor, bu da Sevilla Katedrali’ne ve Alcazar’a 3-5 dakikada yürüyerek gidebileceğiniz anlamına geliyor. Bu otel, bulunduğu konuma göre şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Ayrıca otel, şık ve modern odalara ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna hem merkezi hem de uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız Hotel Goya’ya mutlaka göz atın derim. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR