Hakkımızda

Merhaba.

Uzun yıllar boyunca hep yapmak istediğimiz bir şeydi seyahat sitesi açmak ve herkesin dilediği gibi yazabileceği bir platform oluşturmak. Ancak bunu yapan çok kişi olduğundan dolayı, her zaman bu planımızı erteledik. Ta ki her gün açılan siteleri görene kadar. İnternette o kadar fazla gezi sitesi, blogu var ki sayısını tutmak neredeyse imkansız. Her gün yeni açılan siteler, bloglar… Biz de herkes gibi bu platformda yerimizi almak istedik.

Biz 3 arkadaşız, Enes, Eser ve Elçin. Her birimiz 20’den fazla ülke görmüş olmamıza rağmen daha çok elimizin altındaki şehirleri, Türkiye’mizin şehirlerini keşfetmeyi seviyoruz. Bazen karavan kiralayıp, bazen ise hafta sonu kaçamağı. Türkiye’de görmüş olduğumuz toplamda 50’ye yakın şehir hakkında yazılarımızı sitemizde detaylı olarak bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Listesi Neden Kuruldu ? 

Aslında onlarca gezi ve seyahat sitesi olmasına rağmen bizim böylesine bir yarış içerisine girmemiz biraz garip olabilir. Fakat her defasında aynı 3-5 siteyi okumak yerine yeni açılan biraz daha farklı bilgiler ve yorumlar sunan sitelerin de, bu listedeki siteler arasında yer almasını düşündüğümüzden dolayı sitemizi kurduk. İlk sayfalara çıkma konusunda pek fazla bilgimiz olmasa da, 1 yıllık kısa bir süre sonunda bizim de ilk sayfalarda yer alacağımızı düşünüyoruz.

Bu site size nasıl yardımcı olacak ?

Sitemizde bulunan yazıların %95’lik bölümü orijinaldir. Bazı yazılarımızı çok daha anlamlı hale getirebilmek adına, 1-2 paragraflık alıntılar da kullanmaktayız. Tabii bu alıntılarımızın kaynağını da hemen yazının sonunda link olarak görebilirsiniz. Sitemizdeki yazıların büyük bir bölümü Türkiye şehirlerinden oluşuyor olsa da, Avrupa ve Asya’da gerçekleştirdiğimiz seyahatler için de yazılarımızı bulabilirsiniz. Sitedeki yazılar daha çok bilgi içerikli olsa da, okuyucu sıkmamak adına kendi yorumlarımızı da katmaktayız.

Sormak istedikleriniz veya kafanıza takılanları bize iletmek isterseniz, iletisim@gezilecekyerlerlistesi.com adresinden mail atabilirsiniz.