Ana SayfaİspanyaMalagaMalaga'da Nerede Kalınır ? & En İyi 4 Semt / Otel Önerileri

Malaga’da Nerede Kalınır ? & En İyi 4 Semt / Otel Önerileri

Köklü bir tarihe ve inanılmaz kültürel zenginliğe sahip olan Malaga, tarihi ve modern şehir yaşamının harika bir birleşimine sahip. Sokak sanatı, müzeler ve birbirinden güzel plajlarıyla İspanya’nın en sevilen şehirlerden biri olan “Malaga’da nerede kalınır” ? sorusuna en ideal cevap ise, bütçenize ve şehirden ne beklediğinize göre değişiklik gösterebiliyor. Şehirdeki kalınacak en ideal yeri bulmak için de, Malaga’daki semtler hakkında az da olsa bir fikir sahibi olmanızda yarar var.

Malaga’nın kalbinin attığı yer olan Old Town – Centro Malaga (Tarihi Şehir Merkezi), şehri ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği yer olsa da, bu bölgenin Malaga’daki diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın, özellikle Malaga’yı yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız. En az tarihi şehir merkezi kadar güzel konumlu daha uygun fiyatlı bölgeler de var.

Malaga’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

⇒Old Town – Malaga Centro (Tarihi Şehir Merkezi) ; Malaga’da gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerine çok yakın olmak için tercih edilebilecek en iyi ve en popüler yer. Yeme içme ve konaklama konusunda şehirdeki en fazla seçeneğe sahip olması, bu bölgenin en çekici özelliği.

⇒Soho ; Malaga şehir merkezi ile liman arasında mükemmel bir konuma sahip popüler bir bölge. Daha çok sokak sanatıyla ilgi görüyor. Orta bütçeli gezginlerin tercih edebileceği en canlı bölgelerden biri.

⇒El Perchel ; Malaga’nın en ucuz otellerini ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer. Daha çok konukevi, daire ve pansiyonlara ev sahipliği yapıyor olsa da, birkaç otel de bulabilirsiniz.

⇒La Malagueta ; Daha çok gece hayatı için plan yapan ve plaja yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği oldukça popüler bir bölge. Merkeze nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimleriyle öne çıkıyor.

1.Old Town – Malaga Centro

(Malaga Tarihi Şehir Merkezi)

malaga otel tavsiyeleri
Old Town – Malaga Centro

1891 yılından beri hizmet veren Calle Larios adlı alışveriş caddesiyle ünlü olan tarihi şehir merkezi, Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en iyi cevap olabilecek bölge. Burada konaklayarak, şehirdeki ünlü çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Ayrıca Malaga’nın en sevilen ve en popüler restoran, cafe ve barların çoğu da burada bulunuyor.

Burası, Malaga’nın en havalı ve en turistik bölgesi olduğundan dolayı, otel fiyatları diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı oluyor, özellikle Calle Larios caddesine çok yakın olan oteller bütçeleri zorlayabiliyor.

Eğer bu bölgede bütçenize uygun bir konaklama birimi bulabilirseniz başka bir yere göz atmanıza gerek kalmayabilir, fakat çok daha uygun fiyatlı otelleri diğer bölgelerde bulabileceğinizi de unutmayın.

Picasso Müzesi, Plaza de la Merced ve ünlü geniş alışveriş caddesi Calle Marques de Larios gibi birçok önemli cazibe merkezine ev sahipliği yapan Old Town, aynı zamanda Malaga Centro, yani şehir merkezi olarak da biliniyor. Burası Malaga’nın tam kalbi ve her şeye yakın olmak için kalınacak en iyi yer.

Malaga’nın tarihi şehir merkezi, yürüyerek kolaylıkla keşfedebileceğiniz rahat bir semt. Ayrıca şehirdeki diğer bölgelere de iyi ulaşım bağlantılarına sahip.

Bu bölgede hemen her bütçeye uygun konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Fiyatlar genel olarak pahalı olsa da, burada 2-3 yıldızlı butik otellerden konukevlerine kadar bütçe dostu birçok konaklama birimi var.

Yoğun sezonda Malaga’yı ziyaret ediyorsanız bu bölgedeki otellerin çok çabuk dolduğunu, erken rezervasyon yaptırmanız gerekebileceğini unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Malaga’nın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Malaga’nın en fazla yeme içme, konaklama ve alışveriş seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız

En Popüler Malaga Şehir Merkezi Otelleri

Molina Lario, Malaga
Molina Lario

Tarihi şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

TARİHİ ŞEHİR MERKEZİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Malaga Katedrali (Catedral de la Encarnacion de Malaga), Picasso Müzesi, Alkazaba (Alcazaba), Calle Larios caddesi, Roma Tiyatrosu, Mercado Central de Atarazanas, Carmen Thyssen Müzesi ve Malaga Müzesi.

2.Soho

malaga da nerede kalınır blog
Soho – kaynak ; flickr / Antonio Ortiz

Malaga şehir merkezi ile liman arasında yer alan Soho, Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en havalı ve en popüler bölgelerden bir tanesi. Daha çok sokak sanatıyla turistlerin ilgisini çeken bu bölgeden de şehir merkezinin kalbine ve turistik yerlerin çoğuna yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Tarihi merkeze nazaran daha uygun bir konaklama sunan Soho’nun ana cazibe merkezi ise, mahalleyi bir sanat merkezi haline dönüştüren Malaga Arte Urbano Soho (MAUS) adlı müzedir.

Bütçe dostu bir bölge olan Soho’da, turistik restoranların aksine çok daha uygun fiyatlı lokal yemekleri bulabileceğiniz mekanlar var. Ayrıca buradaki konaklama birimleri de şehirdeki birçok bölgeye göre daha uygun fiyatlı.

Hem şehir merkezine yakın olmak istiyor, hem de turistlerden biraz daha uzak bir yerde olmak istiyorsanız Soho tam size göre.

Soho, köhne ve bakımsız bir mahalle olarak biliniyor olsa da, burada şehrin en havalı mekanlarından bazılarını bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu mahallenin, son zamanlarda Malaga’nın turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden biri olduğunu da unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • Merkeze nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız
 • Sokak sanatına merakınız varsa
 • Bütçeli bir Malaga gezisi planlıyorsanız

Popüler Soho Otelleri

Apartamentos Suites Oficentro Deluxe, Malaga
Apartamentos Suites Oficentro Deluxe

SOHO’DA GÖRÜLMESİ GEREKEN TURİSTİK YERLER

Marqués de Larios Heykeli, Plaza de la Marina, Malaga Park ve birbirinden güzel sokak sanatı, bu bölgede göz atabileceğiniz cazibe merkezlerinden.

Ayrıca yukarıda bahsettiğim tarihi şehir merkezindeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne de bu bölgeden yürüyerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

3.El Perchel

(Malaga Tren İstasyonu Çevresi)

Malaga da nerede kalınmalı
El Perchel

El Perchel, Malaga’nın en ucuz konaklama bölgesi. Şehir merkezinin biraz dışında yer alıyor olsa da, tarihi ve turistik cazibe merkezlerine bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden kısa sürede gidebilirsiniz.

Malaga’da yerel yaşam hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz yer ve şehrin eski mahallesi olan El Perchel, sadece konaklama bakımından değil, yeme içme bakımından da şehrin en uygun fiyatlı bölgesi.

Daha çok sırt çantalı gezginler tarafından tercih edilen bir yer olsa da, bu bölgede de 4-5 yıldızlı oteller bulabiliyorsunuz.

El Perchel daha az turistik bir bölge olduğundan burada, Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok uygun fiyatlı oteller ve pansiyon tarzı konaklama birimleri bulabilirsiniz.

El Perchel’deki bazı otellerden şehir merkezine yürüyerek 30-40 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Yürüyerek gidemeyeceğiniz yerlere de metrolarla ulaşım mümkün. Bu bölge ile şehir merkezi arası sadece 1 metro durağı uzaklıkta yer alıyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Düşük bütçeli bir Malaga gezisi planlıyorsanız
 • Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Turistik cazibe merkezlerine ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız

El Perchel Otel Tavsiyeleri

Barcelo Malaga
Barcelo Malaga

4.La Malagueta

Malaga da nerede kalmalı
La Malagueta

Akdeniz’e olabildiğince yakın olmak istiyor ve şehir merkezine biraz uzak bir konumda olmayı dert etmiyorsanız (1-2 km), La Malagueta sizin için en ideal yer olabilir.

Plaja yakınlığı ve canlı gece hayatıyla öne çıkan bu bölge, şehrin geleneksel semtlerinden biri.

Yerel halkla iç içe olabileceğiniz La Malagueta’da, şehrin en uygun fiyatlı ve en leziz yemeklerine ev sahipliği yapan restoranlardan bazılarını da bulabilirsiniz.

Boğa güreşi alanına da ev sahipliği yapan La Malagueta, plaj için Malaga’yı ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği semtlerden biri. Bütçeli otellerden lüks konaklama birimlerine kadar birçok farklı tesise ev sahipliği yapan La Malagueta’da hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabilir.

Eski bir balıkçı kasabası ve sanayi bölgesi olan La Malagueta’ya şehir merkezinden 10-15 dakikada toplu taşıma araçlarıyla gidebilirsiniz. Bu bölgedeki bazı oteller merkeze yürüme mesafesinde (30-40 dakika) olsa da, buradan merkeze gitmek için büyük ihtimalle toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Malaga’da gece hayatı için bir planınız varsa bu bölgede konaklamayı ciddi anlamda düşünün derim. Çünkü şehirdeki en canlı barlar ve gece kulüplerinden bazıları burada bulunuyor. Tabii şehir merkezinde veya Soho bölgesinde konaklayarak da buradaki gece hayatına yakın olabileceğinizi de unutmayın. Bu bölgelerle La Malagueta arası taksilerle 5 dakika.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Malaga’da gece hayatı için bir planınız varsa
 • Turistlerin ve karmaşadan biraz daha uzak bir yerde olmak istiyorsanız
 • Yerel halkla iç içe olmayı dert etmiyorsanız

En Popüler La Malagueta Otelleri

Suite Homes Malagueta Beach, Malaga
Suite Homes Malagueta Beach

Malaga’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer bölgeler

Malaga da nerede kalınmalı
Malaga Şehir Merkezi – kaynak ; flickr / wolfgang_manousek

Malaga’da konaklama için yukarıdaki 4 bölgenin yanı sıra, daha birçok farklı semtten ve mahalleden bahsetmek mümkün. Fakat yukarıdaki dört semt, Malaga’nın en çok tercih edilen bölgeleridir. Ayrıca şehirdeki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgeler de bunlardır.

Eğer Malaga’da 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyor veya alternatif olabilecek bir yer arıyorsanız, aşağıdaki diğer bölgelere de göz atabilirsiniz.

→Carretera De Cadiz ; Doğrudan şehir merkezinin güneybatısında yer alan bu bölge, merkezdeki koşuşturmacadan ve turistlerden uzak olmak isteyen, ancak yine de turistik yerlere yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği yerlerden bir tanesi.

Bu bölgede de birçok tarihi yapı görebilir, farklı otel seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca burada da çok sayıda restoran, cafe ve bar da bulabilirsiniz. Bu bölgede kalacak olursanız, Malaga’nın en popüler plajlarına da yakın bir konumda olursunuz.

→Ciudad Jardin ; Malaga’nın en kuzeydeki bölgesi olan Ciudad Jardin, şehrin merkezinden uzak dağlık bir bölge. Daha çok doğa severlerin tercih ettiği bu bölge de, uzun süreli Malaga gezisi için düşünülebilecek seçenekler arasında.

Hem La Conception Tarihi Botanik Bahçesi’ne hem de Montes De Malaga Ulusal Parkı’na ev sahipliği yapan bölgenin doğal güzelliğini ve yıllar boyunca nasıl geliştiğini görmek isteyenler, kaldıkları süre boyunca onları büyüleyecek çok şeye sahip olacaklar. Doğayı seviyor, kalabalığı sevmiyorsanız ve araç kiralamayı düşünüyorsanız bu bölge size göre olabilir.

→El Palo ; Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta olan bu bölge, Malaga’da araç kiralamayı düşünenlerin tercih edebileceği bir yer olarak biliniyor olsa da, bu bölgeden merkeze ve merkezdeki gezilecek yerlere otobüslerle kısa sürede gidebilirsiniz. Şehirdeki diğer bölgelere nazaran daha uygun bir konaklama sunan El Palo, çok turistik bir yer olmasa da, karmaşadan uzak olmak için düşünülebilecek seçeneklerden biri.

Muhteşem plajlarıyla öne çıkan El Palo, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer olarak biliniyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulunabilir. Burada, yerel Malaga deneyiminin, güzel plajların, deniz ürünleri restoranlarının ve samimi bir küçük kasaba atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

En İyi Ve En Lüks Malaga Otelleri

Malaga, genel olarak İspanya’nın birçok şehrine nazaran daha uygun fiyatlı. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, 4-5 yıldızlı lüks otellerde %20’ye yakın daha uygun fiyata oda bulabilirsiniz. Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en lüks otellerden bazıları ise ;

Vincci Seleccion Posada del Patio

★★★★★

Vincci Seleccion Posada del Patio, Malaga
Vincci Seleccion Posada del Patio

Malaga’nın en popüler 5 yıldızlı otellerinden biri olan Vincci Seleccion, çatı katı yüzme havuzuyla lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Otel, AVE Hızlı Tren İstasyonu’na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Katedral ve Picasso Müzesi ise otele 500 metre uzaklıkta yer alıyor. Oteli incele ; Vincci Seleccion

Salles Hotel Malaga Centro

★★★★

Salles Hotel Málaga Centro
Salles Hotel Málaga Centro

Modern ve şık tasarıma sahip odaları, 8+ konuk değerlendirme puanı ve mükemmel merkezi konumuyla dikkat çeken bu 4 yıldızlı otel, Malaga’daki en fazla rezervasyon alan lüks otellerden bir tanesi. Oteldeki mevsimlik çatı katı havuzunun manzarası ise, kelimenin tam anlamıyla muhteşem. Otel, tarihi şehir merkezinin tam kalbine 5 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Oteli incele ; Salles Hotel Málaga Centro

Room Mate Larios

★★★★

Malagada nerede kalınır
Room Mate Larios

Art Deco tarzı tasarımıyla göz kamaştıran bu 4 yıldızlı lüks otel, tam olarak şehrin en hareketli noktasında, popüler bir yaya caddesi üzerinde yer alıyor. Malaga Katedrali ve Alcazaba’ya yakın bir konumda olan bu otelden plaja yürüyerek 15-20 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz. Her yere yakın olmak istiyor, restoran, cafe, bar ve alışveriş mağazalarıyla çevrili olmak istiyorsanız bu otel size göre olabilir. Oteli incele ; Room Mate Larios

Petit Palace Plaza

★★★★

Petit Palace Plaza

Popüler Larios Caddesi’nin hemen dışındaki bir yaya bölgesinde, Carmen Thyssen Müzesi’nin yanında ve Malaga Katedrali’nin karşısında yer alan bu 4 yıldızlı otel de, şehirdeki en fazla rezervasyon alan merkez otellerinden.

20. yüzyıldan kalma bir saray konutunda yer alan otel, bisiklet ve scooter kiralama hizmeti sunmaktadır ve bebek arabaları ve çocuk araba koltukları mevcuttur. Picasso Müzesi’ne 300 metre ve Malaga Limanı’na 500 metre mesafede yer alan otel, Malagueta Plajı’na 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele ; Petit Palace Plaza

Mariposa Hotel

★★★★

Mariposa Hotel

Art deco tarzında tasarlanmış etkileyici odalar sunan Hotel Mariposa, Malaga’da gezilecek yerler arasında olan popüler alışveriş caddesi Calle Larios’a sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Malaga’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler tesislerden biri olan bu lüks otel, 9+ konuk değerlendirme puanı, muhteşem konumu, modern ve şık odalarıyla ilgi görüyor. Oteli incele ; Hotel Mariposa

Malaga Otel Fiyatları

Malaga, İspanya

 

Malaga’da otel fiyatları 60€’dan başlıyor ve 350€’nun üzerine kadar çıkabiliyor. Şehirdeki en pahalı oteller, Malaga şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Malaga’nın en ucuz otelleri ise, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Malaga Tren İstasyonu Çevresi’ni kapsayan El Perchel bölgesinde bulunuyor.

Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, erken rezervasyon fırsat indirimlerine Booking.com üzerinden göz atmayı da unutmayın. Erken rezervasyonlar ile aynı otelde %20’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde konaklamayı planlıyor ve yaz aylarında Malaga’yı ziyaret etmek istiyorsanız erken rezervasyon şart. Çünkü merkezdeki otellerin büyük bir bölümü birkaç ay öncesinden doluyor. Bu yüzden de istediğiniz yerde ve bütçede bir oteli bulmak da pek kolay olmuyor.

Eğer Malaga’da nerede kalınır ? sorunuza hâlâ tam olarak cevap bulamadıysanız, kesinlikle merkezdeki otellere göz atın. Burada herkese göre bir şeyler var ve şehirdeki turistik ve tarihi cazibe merkezlerinin çok büyük bir bölümü burada. Kalabalığa alışkınsanız bu bölge sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR