Ana SayfaAvrupaİspanyaCadiz'de Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Cadiz’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Güzel plajları, tapas barları, hareketli plazaları ve etkileyici silüeti ile Cadiz, İspanya’nın son zamanlarda en çok tercih edilen destinasyonlarından biri olmaya devam ediyor. Ülkenin sunduğu en iyi şeylerin hepsini verebilecek harika bir şehir olan Cadiz, diğer İspanya şehirlerine nazaran daha uygun fiyatlı diyebiliriz. Konaklamadan yeme içmeye her şey, ülkenin popüler turistik şehirlerine nazaran biraz daha uygun fiyatlı.

Cadiz’de konaklama için tercih edebileceğiniz çok fazla bölge bulunmuyor. Ancak farklı bütçelere ve gezginlere hitap edebilecek birkaç bölgeyi Cadiz’de bulabiliyorsunuz.

İster plaj tatili ister kültür gezisi planlıyor olun, Cadiz’de tarihi eski kent bölgesine yakın bir yerde kaldığınızdan emin olun deriz. Çünkü Cadiz’de hemen her şey bu eski kent bölgesinin etrafında dönüyor.

Cadiz’de Nerede Kalınır ?

Cadiz’de konaklama için tercih edebileceğiniz en iyi ve en popüler bölgeler ; Old Town (Eski Kent), La Vina, Santa Maria, Playa Victoria ve San Carlos bölgeleridir.

Bu bölgelerde plaja ya da tarihi ve turistik cazibe merkezlerine çok yakın oteller bulabilirsiniz. Hangi bölgeyi tercih edeceğiniz, Cadiz’i kiminle ziyaret ettiğinize, bütçenize ve şehirdeki sürenize göre değişiklik gösterecektir.

 • Old Town (Eski Kent Bölgesi) ; Cadiz’in tam olarak kalbi burası. Hem ana cazibe merkezlerine hem de yapılacak popüler şeylere yakın olmak için kalabileceğiniz en iyi yer.
 • La Vina ; Daha çok canlı gece hayatına ev sahipliği yapmasıyla öne çıkan bu bölge, ayrıca şehir merkezine en yakın plaj olan Caleta Plajı’nı bulacağınız yerdir.
 • Santa Maria ; Cadiz’deki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer burası. Ayrıca yeme içme için birçok bütçe dostu mekanı da yine bu bölgede bulabilirsiniz.
 • Playa Victoria ; Playa Victoria çevresindeki mahalle plaj tatili için Cadiz’e gelenler en çok tercih ettiği bölge. Çok sayıda plaj otelleri bulabileceğiniz bu bölge, ayrıca aile dostu.
 • San Carlos ; Cadiz’de yerel yaşamı deneyimleyebileceğiniz en iyi yerleşim bölgesi. Çok popüler olmasa da, yine de 2-3 gün gibi uzun bir süre Cadiz’de kalmak için göz atmaya değer.

İşte tüm detaylarıyla Cadiz’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler ve bölgelere özel otel tavsiyeleri ;

1.Old Town (Eski Kent Bölgesi)

Eski Kent Bölgesi, Cadiz

Şehrin tarihini keşfetmek için kalabileceğiniz en iyi yer Eski Kent bölgesidir. Duvarları içinde, Roma ve Mağribi yerleşimlerinin kanıtlarını bulabileceğiniz bu bölge, dar, dolambaçlı sokakları, Gotik ve neo-klasik mimari yapılarıyla dikkat çekiyor.

Plaza San Antonio, Plaza de San Francisco, Plaza San Juan de Dios ve yine Cadiz müzesine ev sahipliği yapan Plaza de Mina da dahil olmak üzere, Eski Kent bölgesinde birçok meydan bulunuyor. Bu meydanların bazıları, birçok cafe, restoran ve barlarla çevrili. Çoğu turistik mekanlar olsa da, Cadiz gezinize mola vermek için en ideal spotlardır.

Cadiz’in yüzyıllar önce nasıl bir yer olduğuna dair bir fikir edinebileceğiniz Eski Kent bölgesinde, şehrin en önemli tarihi yapılarını, kiliselerini ve meydanlarını görebilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en fazla yapılacak aktiviteye ev sahipliği yapan bölge de tam olarak burasıdır.

Eski Kent’in en önemli binalarından biri, sırlı sarı çinilerden bir kubbe ile taçlandırılmış, 18. ve 19. yüzyıllardan kalma görkemli bir Barok ve neoklasik şaheser olan Cadiz Katedrali’dir. Şapelleri ve mahzeni keşfetmek için içeri girmeyi ve olağanüstü şehir manzaraları için katedralin Torre de Poniente kulesine çıkmayı da unutmayın.

Katedralin doğusunda, kısmen kazılmış 1. yüzyıldan kalma bir Roma amfitiyatrosunun kalıntıları bulunuyor. Bu kalıntıya göz attıktan sonra, caminin üzerine inşa edilmiş 13. yüzyıldan kalma bir kilise olan Iglesia de Santa Cruz’u ziyaret etmeyi unutmayın.

En İyi Eski Kent Bölgesi Otelleri

Parador de Cádiz Hotel
Parador de Cádiz Hotel
 • Parador de Cádiz – 4 yıldız ; Cadiz’in en çok tercih edilen lüks otellerinden biri. Tam Eski Kent’in kalbine 10 dakika yürüme mesafesindeki otel, deniz manzaralı lüks odaları ve 8+ konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor.
 • Plaza de la Luz Cádiz – 4 yıldız (DAİRELER) ; La Caleta Plajı’na 200 metre mesafede yer alan bu tesis, hem odaları hem de stüdyo daireleriyle hizmet veriyor. 4, 5 ve 6 kişilik geniş daireler de sahip olan tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Casual con Duende Cadiz – 1 yıldız ; Cadiz’in en ekonomik konaklama birimlerinden biri olmasına rağmen, en çok tercih edilen ve en iyi konumlu otellerinden bir tanesi. Otel Plaza de Fray Felix, Cadiz Müzesi ve Cortes Müzesi’ne yakındır.
 • Pensión Cádiz (Konukevi) ; Eski Kent bölgesinin kalbindeki harika konumu ve uygun fiyatlı modern odalarıyla, Cadiz’deki en çok rezervasyon alan otellerden biri.

2.La Vina

Cadiz, İspanya

Eski Kent bölgesine yürüme mesafesinde olan La Vina, La Caleta Plajı’na ev sahipliği yapmasıyla ilgi gören bir mahalle. Hem şehir merkezine yakın olması hem de plaja ev sahipliği yapmasından dolayı, Eski Kent kadar popüler bir yer.

La Vina, ayrıca Cadiz’in gece hayatı sahnesine ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Daha çok genç kesimin zaman geçirdiği yerlerden biri olan La Vina’da herkese göre bir şeyler bulabilirsiniz.

Otantik ve yerel bir havası olan La Vina bölgesi, canlı ve hareketli bir yerde olmak için tercih edilebilir. Otel fiyatları, Eski Kent bölgesindeki otel fiyatları ile ortalama aynı düzeyde, ancak daha uygun fiyatlı otelleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Tapas barları ve sahil restoranlarıyla dolu olan bu bölge, Cadiz’de akşamları dışarı çıkmayı planlayanlar için harika bir deneyim sunuyor.

En Popüler La Vina OtelleriBooking.com

3.Santa Maria

Santa Maria bölgesi, Cadiz'de nerede kalınır

Eski Kent bölgesinin hemen dışında, Puerta de Tierra’da yer alan Santa Maria, daha çok bütçe dostu konaklama birimleriyle ilgi gören mahallelerden bir tanesi.

Eski Kent sınırları içerisinde yer alan birçok tarihi ve turistik cazibe merkezine de yürüme mesafesinde olan bu bölge, 2-3 gün ya da daha uzun süreli bir Cadiz tatili için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden biri.

Santa Maria’daki otellerin ve diğer konaklama birimlerinin ucuz olmasının en önemli nedeni, bu bölgenin plajlara uzak olmasıdır.

Burası yerel bir mahalle olduğu için, bölgede turistik restoran ve barlar yok. Daha çok yerel halkın tercih ettiği mekanlar var. Ayrıca burası bir yerleşim yeri, bu yüzden de İspanyol halkıyla iç içe olmak için harika bir yer.

En İyi Santa Maria Otelleri

4.Playa Victoria

Playa Victoria, Cadiz İspanya

Playa Victoria (Victoria Beach), Costa de la Luz’da Cádiz’in batı yakasında uzanan bir şehir plajıdır. Atlantik Okyanusu kıyısında yaklaşık 3 kilometrelik bir kumsala sahip bu plaj, Cadiz’in en çok tercih edilen plajlarından biri. Plajın arkasında, çok sayıda otel, bar ve restoranın bulunduğu uzun bir gezinti yolu olan şehrin Paseo Marítimo’su yer alıyor. Buradaki oteller, şehir merkezindeki otellere nazaran daha az popüler olsa da, daha uygun fiyatlıdır.

Plaj, temizliği ve umumi tuvaletlerden şemsiyelere ve seyyar teknelere kadar mükemmel tesisleri nedeniyle defalarca Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir. Plaj ayrıca futbol ve voleybol gibi plaj sporları için olanaklara sahiptir ve yaz aylarında bir açık hava sineması vardır.

Victoria Plajı, hem yerel halkın hem de turistlerin en popüler plajlarından biri. Bu yüzden turistlerden çok İspanyol halkıyla iç içe olabileceğinizi de unutmayın.

Cadiz’i plaj tatili için ziyaret ediyorsanız, kesinlikle burada kalın deriz. Her ne kadar Cadiz’in en popüler plajı olsa da, 3 kilometre uzunluğunda ve gelgitte ortalama 30 metre genişliğinde olduğu için herkese yetecek yer var.

Bu bölgenin dezavantajı tarihi merkezden biraz uzak olmanızdır. Yani tarihi ve turistik yerleri de görmek istiyorsanız, Eski Kent bölgesine gitmeniz gerekiyor ve merkeze yürüyerek gitmek maalesef mümkün değil.

Cadiz’in bu bölgesi, kültüre ve geziye öncelik verenlerden çok plaj ve eğlenceyi sevenlere hitap ediyor. Bu yüzden, önceliğiniz tarih ve kültür gezisi ise, merkezde kalmayı düşünebilirsiniz.

En Popüler Playa de Victoria Otelleri

5.San Carlos

Cadiz'de nerede kalınır ?

Cadiz’in bir diğer yerleşim yeri olan San Carlos, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri. Santa Maria’dan biraz daha lüks olan San Carlos, Plaza de Espana’nın etrafında yer alır ve limana bakar.

San Carlos’ta kalmak, Eski Kent’in ilgi çekici yerlerinin çok da uzakta olmadığı, pazarların ve restoranların bulunduğu bir yerleşim bölgesinin rahatlığına sahip olacağınız anlamına gelir.

Şehir merkezinden biraz uzak ve sessiz bir yerel mahalle arıyorsanız San Carlos tam olarak size göre olacaktır.

San Carlos merkeze iyi bağlantılara sahiptir. Bu yüzden, tarihi ve turistik yerleri keşfetmek çok zor değil.

18. yüzyıldan kalma şık şehir evlerinden oluşan sıkışık bir mahalle olan San Carlos’un b aşlıca meydanı, 1812 İspanyol anayasasının ünlü bir anıtına ev sahipliği yapan Plaza de España’dır.

En Popüler San Carlos Otelleri

 • Hotel Alquimia Cadiz ; Hem Cadiz’de hem de San Carlos bölgesindeki favori otelimiz. 18. yüzyıldan kalma harika bir binada yer alıyor. Endülüs verandası ve körfez manzaralı bir çatı terası bulunan otel, La Caleta Plajı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde.
 • Apodaca Rooms
 • Goodnight Cádiz Apartments – 4 yıldız (Daireler)

En İyi Cadiz Şehir Merkezi Otelleri

Yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyeleri arasında, aradığınız zevkte veya bütçede bir oteli bulamadıysanız, alternatif olarak aşağıdaki şehrin en çok rezervasyon alan ve tarihi merkezdeki turistik çekim merkezlerine yakın olan otelleri de inceleyebilirsiniz. Bu oteller, hem konuk değerlendirme puanı hem de fiyat/fayda oranı bakımından kendi kategorisindeki otellere nazaran daha yüksek bir puana sahip.

Occidental Cadiz Hotel

Occidental Cadiz Hotel

Playa de la Victoria Plajı’na sadece 100 metre uzaklıktaki bu 4 yıldızlı şık ve modern otel, ücretsiz Wi-Fi ve düz ekran uydu TV içeren geniş odalarıyla hizmet veriyor. Tarihi merkezin kalbine 15 dakika yürüme mesafesinde olmasından dolayı, merkezdeki 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha ekonomik.

Gastrobar Jamar Restaurant’ta açık büfe kahvaltı ve alakart öğle ve akşam yemekleri servis edilirken, kafede hafif yemekler ve atıştırmalıklar sunuluyor. Cadiz Tren İstasyonu ve şehrin ana konferans merkezi 2 km’den daha kısa mesafededir. OTELİ İNCELE

Hotel Monte Puertatierra

Hotel Monte Puertatierra, Cadiz'de nerede kalınır

Cadiz’in en iyi 4 yıldızlı otellerinden biri olan Hotel Monte Puertatierra, Santa María del Mar Plajı’na 100 metre uzaklıkta ve Cádiz Eski Kenti’ne 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Puertatierra Hotel, Cádiz Eski Kenti’nin girişi olan Puerta de Tierra’ya 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Katedral, Torre Tavira ve Gran Teatro Falla’ya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Cádiz Tren İstasyonu 15 dakikadan kısa yürüme mesafesindedir.

Otel, doğal ve taze ürünlerle hazırlanan açık büfe kahvaltı sunmaktadır. Oda servisi mevcuttur. OTELİ İNCELE

Hotel Las Cortes De Cadiz

Hotel Las Cortes De Cadiz

Cadiz’in eski kentinde, 19. yüzyıldan kalma zarif bir binada yer alan bu otel, limana sadece 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. 3 yıldızlı bu otelde bir çatı terası, bar ve restoran da var. Las Cortes de Cádiz’in kafesinde günlük kontinental kahvaltı servis edilmektedir. Restoranda öğle ve akşam yemeklerinde geleneksel Endülüs yemeklerinin ve tapasların tadını çıkarabilirsiniz.

Tesis, Cadiz tren ve otobüs istasyonlarına 10 dakika, La Caleta Plajı’na ise 15 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Otel yakınlarındaki bölgede çeşitli tapas barları, mağazalar ve restoranlar bulabilirsiniz. OTELİ İNCELE

Soho Boutique Cadiz

Soho Boutique Cadiz

3 yıldızlı bir diğer butik otel olan Soho Boutique Cadiz, Santa Maria del Mar’a 1,2 km, La Caleta Plajı’na ise 1,3 km mesafededir. Şık ve modern tasarımıyla öne çıkan otel, konum olarak şehirdeki en ideal tesislerden bir tanesi. OTELİ İNCELE

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR