Ana SayfaİspanyaGranada Gezi RehberiGranada'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Granada’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Granada’da nerede kalınır ? sorunuza en ideal cevabı bulmak için şehirdeki semtler hakkında bir fikir sahibi olmanızda yarar var. Granada’da çok farklı özelliklere sahip birçok bölge bulunuyor, fakat bu bölgeler arasında konaklama için tercih edilebilecek 5 yer var. Bunlar ; Albaicin (Albayzin), Centro (Şehir Merkezi), La Chana, El Realejo ve Bola de Oro’dur.

Bu bölgeler arasında en popüler olan ve en iyi konuma sahip yerler Albaicin ve Granada Şehir Merkezi olsa da diğer bölgeler de alternatif olarak göz atılabilecek yerlerden.

Granada’nın ana cazibe merkezi şüphesiz El Hamra Sarayı. Eğer bu saraya çok yakın bir yerde olmak istiyorsanız Granada şehir merkezinde konaklamanız gerekiyor. Buradaki otellerin hemen hepsi, bu görkemli saraya sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde. Tabii bu bölgede konaklayarak El Hamra Sarayı’nın yanı sıra daha çok sayıda turistik yere de yakın olabileceğinizi de unutmayın.

Granada’da Nerede Kalınır ?

→El Centro (Granada Şehir Merkezi) ; Granada’nın kalbinin attığı yer tam olarak burası. El Hamra Sarayı gibi ana cazibe merkezleri bu bölgedeki otellere çok yakın. Ayrıca şehirdeki en fazla rezervasyon alan oteller de bu bölgede bulunuyor. Her şeye yakın olmak için burası Granada’da kalınacak en iyi yer.

→Albaicin (Albayzin) ; En az şehir merkezi kadar popüler bir konaklama bölgesi. Şehrin en eski ve en ikonik kısmı burası. Granada’nın en romantik bölgesi olduğu için de daha çok çiftlerin favorisi arasında.

→El Realejo ; Teknik olarak El Centro, yani Granada şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, fakat tamamen farklı bir bölge. Burayı şehrin tam merkezine 1-2 km uzaklıktaki alan olarak kabul edebilirsiniz. Şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi bölge burası.

→La Chana ; Granada’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevabı arıyorsanız buraya göz atabilirsiniz. Bu bölgedeki oteller, restoranlar ve cafeler şehrin geneline göre çok daha uygun fiyatlı. Bu bölgenin şehir merkezinin dışında ve turistik yerlere biraz uzak olduğunu unutmayın.

→Bola de Oro ; Şehir merkezi dışındaki bir diğer bölge de burası. Turistik yerlere biraz uzak, fakat ailece kalınacak bir yer arıyorsanız göz atmaya değer konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Merkeze yaklaşık yarım saat yürüme mesafesinde olan bu bölgede konaklama birimlerinin sınırlı olduğunu unutmayın.

1.Granada Şehir Merkezi (El Centro)

Granada şehir merkezi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı konaklama deneyimi sunuyor. Fakat her yere yakın ve her şeyin tam ortasında olmak istiyorsanız burası Granada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi bölge.

Çok popüler olduğundan dolayı, yüksek sezonda en çabuk tükenen otellere ev sahipliği yapıyor. Granada’yı yüksek sezonda ziyaret edecekseniz birkaç ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Albaicin bölgesinin hemen güneyinde yer alan şehir merkezi, ayrıca en iyi gece hayatı sahnesini bulabileceğiniz yer. Şehirdeki barların ve gece kulüplerinin hemen hepsi merkezde bulunuyor.

Granada’daki en iyi otelleri burada bulacaksınız, ancak tüm cazibe merkezlerine yakın olduğunuz için otel fiyatlarının biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

Şehrin ana cazibe merkezleri ve en çok ziyaret edilen yerleri Granada Katedrali ve El Hamra Sarayı. Bu iki cazibe merkezine şehir merkezinden her otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zaten şehir merkezinde konaklayacak olursanız toplu taşıma araçlarına neredeyse hiç ihtiyacınız olmuyor.

Çok sayıda mağaza, bar ve tapas restoranı, şehir merkezinde kalmak için başka bir nedendir. Özellikle alışveriş için bir planınız varsa kalabileceğiniz en iyi yer şehir merkezidir. Bununla beraber şehirdeki en fazla restoranı ve cafeyi bulabileceğiniz yer de yine burasıdır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Granada’nın tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • El Hamra Sarayı, Generalife Bahçeleri ve Granada Katedrali’ne çok yakın olmak istiyorsanız
 • Otel, restoran, bar ve cafelerin en fazla olduğu yerde kalmak istiyorsanız
 • Turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Erken rezervasyon yapmayı planlıyorsanız
 • Alışveriş veya gece hayatı için bir planınız varsa
 • Diğer bölgelere nazaran daha pahalı olan bir yerde olmayı dert etmiyorsanız

En Popüler Granada Şehir Merkezi Otelleri

Hotel Granada Center

Hostal Rodri – 2 Yıldız (Konukevi)

Granada Five Senses Rooms & Suites – 3 Yıldız

Hotel Granada Center – 4 Yıldız

Áurea Catedral by Eurostars Hotel Company – 4 Yıldız

Eurostars Gran Via – 5 Yıldız

 • Granada şehir merkezindeki tüm popüler otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

GRANADA ŞEHİR MERKEZİNDEKİ TURİSTİK YERLER

 • El Hamra Sarayı
 • Palacio de Dar al Arusa
 • Granada Katedrali
 • Generalife Bahçeleri
 • Kraliyet Şapeli

2.Albaicin (Albayzin)

Endülüs havasının daha güçlü olduğu ve mimarisinin daha etkileyici olduğu bir semt olan Albaicin bölgesi de Granada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler semtlerden bir tanesi.

Granada’nın en eski ve en ikonik kısmı olan Albaicin, en az şehir merkezi kadar pahalı bir konaklama sunuyor. Hatta Granada’nın en pahalı otellerinden bazıları bile bu bölgede bulunuyor.

Albaicin, ayrıca Granada’da en iyi manzarayı seyredebileceğiniz yerlerden biri. Bu bölgedeki lüks otellerin çoğu zaten şehir manzaralı. Fakat lüks otellerde konaklayacak bütçeniz yoksa, bölgede birçok manzara seyir noktası bulabileceğinizi de unutmayın.

Alhambra’dan Darro Nehri’nin diğer tarafındaki tepede yer alan Granada’nın en şirin semti Albaicin, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan eski bir Arap mahallesi. Günümüzde ise camilerin yerini kiliseler almış.

Kuzey Afrika ürünleri satan küçük dükkanlar ve çay salonlarıyla neredeyse Fas havasına sahip olan Albaicin, Darro nehri boyunca uzanan Carrera del Darro gibi ünlü ve en eski caddelere ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Şehrin kartpostallık yeri olarak bilinen bu mahalle, beyaz badanalı evleri ve labirent sokaklarıyla eşsiz bir kültür deneyimi sunuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin en iyi manzara seyir noktalarına yakın olmak istiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran daha pahalı otellerde konaklamayı dert etmiyorsanız
 • El Hamra Sarayı gibi turistik yerlere çok yakın olmasam da olur diyorsanız

En Popüler Albaicin Otelleri

Palacio de Santa Inés

Maciá Plaza – 2 Yıldız

Hotel Santa Isabel La Real – 3 Yıldız

Palacio de Santa Inés – 3 Yıldız

Palacio de Mariana Pineda – 4 Yıldız

CANDIL SUITE Origen – 4 Yıldız (DAİRE)

 • Albaicin bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

ALBAİCİN BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

 • El Mirador de San Nicolas’tan şehrin en güzel manzarasının tadını çıkarın
 • Ermita de San Miguel Alto Kilisesi’ni görmek için tepelere tırmanın
 • Granada’daki en iyi rehberlerle Sierra Nevada Dağları’na tırmanın
 • Muralla Nazari en el Alto Albaicin’i ziyaret edin
 • Albaicin sokaklarını keşfedin ve Arco de las Pesas’ı görün
 • Granada’nın en gözde cazibe merkezi olan Fajalauza Kapısı’nı görün

3.El Realejo

Albaicin bölgesinin güneyinde ve Centro’nun (Granada Şehir Merkezi) içinde yer alan bu bölge, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, tamamen farklı bir bölgedir.

El Realejo, Yahudi Mahallesi olarak da bilinir ve bu Eski Yahudi Mahallesi, dar sokaklarda gizlenmiş harika sokak sanatıyla dolu!

El Realejo, iyi sanat, eski mimari ve özellikle geceleri samimi bir atmosfere sahip canlı bir mahalle! İspanya’daki en iyi tapas barlarını bulmak için Granada’da nerede kalınır ? diyorsanız burası aradığınız yer olacaktır.

Bu mahalle şehir merkezine de yakın olduğundan dolayı, turistik yerlere çok kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz. Ayrıca burada konaklayarak merkezdeki tüm olanaklardan da yararlanabilirsiniz.

El Hamra Sarayı, bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Ayrıca Granada Katedrali de bölgenin merkezine çok uzak değil.

En Popüler El Realejo Otelleri

Áurea Washington Irving

Áurea Washington Irving – 5 Yıldız

Campo del Príncipe – 4 Yıldız (Daire)

Rooms Vita – 3 Yıldız

4.La Chana

Granada da nerede kalınır blog
Foto Kaynak ; Expedia.com

La Chana, Granada’nın merkezinden biraz uzakta bulunan bir mahalle. Ancak, yerel üniversitenin yakınında stratejik bir konuma sahiptir ve bu da onu öğrenciler arasında çok popüler kılar. Sonuç olarak, konaklama buralarda çok daha ucuz olma eğilimindedir, barlar ve restoranlar da öyle. Bütçeyle seyahat ediyorsanız burası tam size göre.

Mahallede çok fazla turistik yer olmasa da, La Chana hala Granada’nın en gözde turistik mekanlarına yakın bir konumdadır ve burada kalırken Elhamra’yı yine de kolayca ziyaret edebilirsiniz. Tabii toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

Gerçek bir yerel hissi yaşamak ve en otantik bölgesel spesiyalitelerden bazılarını denemek istiyorsanız La Chana’ya mutlaka uğrayın.

Chana’da çok fazla otel seçeneği olmasa da birçok daire ve konukevi bulabilirsiniz. Ve buradaki konaklama fiyatları şehrin tüm bölgelerine nazaran çok daha uygun.

Granada merkezinin kuzeybatısında yer alan bu mahalle, şehrin Üniversitesi’ne yakındır, bu da birçok öğrenciyle karşılaşacağınız anlamına gelir. Burada çok fazla ilgi çekici yer bulamasanız da, İspanya’nın en önemli tarihi simge yapılarından biri olan El Hamra Sarayı’na hala yakınsınız.

La Chana’daki En Popüler Konaklama Birimleri

B&B Hotel Granada Estacion

Camino de Granada – 4 Yıldız ; Granada’nın tarihi şehir merkezine ortalama 3 km uzaklıkta olan bu otel, şehir karmaşasından uzakta sessiz ve huzurlu bir Granada tatili planlayanlar için en ideal tesislerden biri.

B&B Hotel Granada Estacion – 4 Yıldız ; Granada’nın en modern ve en havalı otellerinden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve olanaklarıyla Granada’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal tesislerden biri.

Be Free Granada – 3 Yıldız

5.Bola de Oro

Granada Otel Tavsiyeleri
Foto Kaynak ; http://elskate.net/

Ailece Granada’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olan Bola de Oro bölgesi de, tıpkı Chana bölgesi gibi şehir merkezine biraz uzak bir konumda bulunuyor. Fakat Granada’da 2-3 gün gibi uzun bir süre ailenizle konaklamayı planlıyorsanız burası tam size göre olacaktır.

Bu yerleşim bölgesi, Granada’nın merkezinin güneyinde yer alıyor.

Bu mahallede güzel bir piknik yapabileceğiniz veya çocukların oynayabileceği birkaç yeşil alan da var. Bola de Oro’da, yapraklı ağaçlarla sıralanmış çok sayıda güzel yaya bölgesi ve uzaktaki Sierra Nevada sıradağlarının muhteşem manzarasını da bulacaksınız.

Bola de Oro, Granada’nın daha sessiz bir mahallesidir ve bu nedenle, geceleri şehrin koşuşturmacasından biraz dinlenmek isteyen aileler için mükemmeldir.

Bola de Oro’da başlı başına kültürel mekanlar bulunmamakla birlikte, şehir merkezi kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir ve ulaşımı kolaydır. Çocuklar buna hazırsa, El Hamra Sarayı’na ve diğer ilgi çekici yerlere yaklaşık 25 dakikada yürüyebilirsiniz.

En Popüler Bola de Oro Konaklama Tavsiyeleri

Macià Real De La Alhambra – 4 Yıldız

Apartamentos Serrallo – 3 Yıldız ; Daire konseptinde hizmet veriyor. Konum olarak bölgedeki en iyi tesislerden biri.

Hostal Camino Real – 2 Yıldız ; El Hamra Sarayı’na en yakın konaklama birimlerinden. Ayrıca yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla kalınacak en iyi yerlerden.

Hotel Albero – 1 Yıldız ; Granada’daki en ekonomik ve en popüler otellerden biri.

En İyi Konumlu Ve En Popüler Granada Otelleri

Yukarıda Centro olarak da bilinen Granada Şehir Merkezi’nden bahsetmiştik. Fakat çok fazla otelden bahsetmedik. Aşağıdaki oteller, sadece şehir merkezi bölgesindeki otellerden değil, ayrıca yine merkez olarak bilinen diğer bölgelerdeki otellerden oluşuyor. Ayrıca bu oteller, Granada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi tesisler.

Alhambra Palace – 5 Yıldız ; El Hamra Sarayı’nın tarihi surlarının hemen dışında yer alan bu otel, muhteşem şehir manzarasına sahip olmasıyla ilgi görüyor. Otelin hemen karşısındaki otobüs durağından El Hamra’ya veya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Orta Çağ dönemine ait Mağribi mahallesi Albayzin (Albaicin) otobüsle 10 dakikalık mesafededir.

Áurea Catedral by Eurostars Hotel Company – 4 Yıldız ; Granada Katedrali’nin hemen yanı başında yer alan bu otel, hem konum hem de fiyat ve modernlik bakımından şehrin en iyileri arasında yer alıyor. Áurea Catedral by Eurostarss, Kraliyet Şapeli’ne 100 metre, Plaza Nueva’ya ise 300 metre uzaklıktadır.

Casa Palacete 1822 – 4 Yıldız ; Puerta Real’e 350 metre mesafedeki bu otelden Granada’da gezilecek yerler listesindeki popüler cazibe merkezlerine kolaylıkla gidebilirsiniz. Casa Palacete 1822, çeşitli dükkanlarıyla meşhur Granada’s Recogidas Caddesi’ne 4 dakikalık yürüme mesafesindedir. Granada Katedrali 650 metre, El Hamra Sarayı ise yürüyerek 20 dakika uzaklıktadır.

Casa Palacete 1822

Sercotel Palacio de los Gamboa – 4 Yıldız ; Granada Katedrali’ne 200 metre mesafede bulunan Sercotel Palacio de los Gamboa, çeşmeli ve renkli cam çatılı büyüleyici bir Endülüs avlusuna sahiptir.

Odalar klimalıdır ve zarif, klasik tarzda bir dekora ve ahşap mobilyalara sahiptir. Her odada uydu TV ve mini bar bulunmaktadır. Geniş banyolarda saç kurutma makinesi ve banyo malzemeleri mevcuttur. Granada’nın eski kentinde yer alan Sercotel Palacio de los Gamboa, tarihi Albaycin semtine 5 dakikalık, Elhamra Sarayı’na ise kısa bir otobüs yolculuğu veya 25 dakikalık keyifli bir yürüyüş mesafesindedir. Hem modernliği ve konumu hem de fiyatıyla kesinlikle Granada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler tesislerden biri.

Granada Five Senses Rooms & Suites – 3 Yıldız ; Granada’nın merkezindeki Gran Via Caddesi’nde, Granada Katedrali’ne yalnızca 200 metre mesafede yer almaktadır. Tarihi şehir merkezine ve Katedral manzaralı açık yüzme havuzu sunmaktadır. Albaicin bölgesine 400 metre uzaklıktadır. Elhamra Sarayı’na yürüyerek 25 dakikada ya da otobüsle 10 dakikada gidilebilir. Granada Havalimanı’na doğrudan ulaşım sağlayan otobüsler Gran Via Caddesi’nde de durmaktadır.

Granada’da Nerede Kalınır ? Sorusuna Cevap Olabilecek Diğer Bölgeler

Eğer yukarıdaki 5 semt arasından seçim yapamadıysanız veya çok daha farklı bir yerde kalmak istiyorsanız aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz. Bu bölgeler çok popüler olmasa da yine de Granada’da konaklama için düşünülebilecek seçeneklerdendir.

Sacromonte ; Albaicín semtinin yukarısında, Darro nehrinin kıyısında yer alan Sacromonte, çingene mahallesi olarak da bilinir. Buraya yerleşen Romanlar tarafından badanalı mağaralar inşa edilmiş ve bu mağaralar günümüzde hala görülebiliyor. Mağaraların çoğu barlara veya flamenko gösterilerine ev sahipliği yapan bir yere dönüştürülmüştür.

Bölgeye adını veren 17. yüzyıldan kalma Sacromonte Manastırı, Valparaiso tepesinin üzerinde yer alır ve gerçekten görülmesi gereken bir manzaradır. Flamenkoyu seviyorsanız, fiyat konusunda çok endişelenmiyorsanız, Roman kültürüne ilgi duyuyorsanız ve muhteşem manzara istiyorsanız burada kalmayı düşünebilirsiniz.

Ronda District ; Başka bir sessiz, uygun fiyatlı mahalle olan Ronda Bölgesi, maliyeti ve ana Granada Üniversitesi’ne yakınlığı nedeniyle öğrenciler arasında inanılmaz derecede popülerdir. Semt, şehirdeki en iyi tapas ve deniz ürünleri barlarından bazılarına sahiptir.

Granada’nın batısında yer alan Ronda, Camino de Ronda, Rosaleda ve Fígares-Río Tenerías mahalleleri dahil olmak üzere çeşitli mahallelerden oluşan şehrin en kalabalık bölgesidir. Ronda, bir dizi küçük kaleye, Federico Garcia Lorca Müzesi’ne ve Federico García Lorca Parkı ve Bilim Parkı gibi birkaç ilginç parka ev sahipliği yapmaktadır. Alternatif olarak Granada’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilir.

Granada Otel Fiyatları

Granada, güney İspanya’nın en sevilen şehirlerinden biri olduğu gibi ülkedeki en popüler gezi duraklarından biri olmaya devam ediyor.

Granada, 700 yılı aşkın bir geçmişe sahip Mağribi mirasıyla kutsanmıştır. Bunun zirvesi, Granada Emirlerinin yaz sıcağından kaçmak için sarayları, avluları ve bahçeleri olan bir yerleşke olan Elhamra’dır.

Eski Mağribi şehrinin tıpkı Orta Çağ’daki gibi düzenlenmiş sokaklarında ilerleyebilir veya flamenko gösterileriyle ünlü tarihi çingene mahallesinin mağara evlerine girebilirsiniz.

Sierra Nevada sıradağlarının eteğinde yer alan Granada, yüzyıllar boyunca Moors tarafından yönetilen Endülüs’ün kalbinde yer alır. Tarihle dolu ve şehrin eski sokaklarında temsil edilen sarhoş edici bir kültür karışımıyla, bir dakika muhteşem İslam mimarisiyle büyülenirken, hemen sonra bir Katolik manastırını keşfedebilir ve daha sonra bir çingene Flamenko gösterisini seyredebilirsiniz.

Güzel eski binalar ve kıvrımlı Arnavut kaldırımlı sokaklarla dolu güzel bir yer olan Granada’yı keşfetmek büyülü bir deneyim. Şehrin nefes kesen manzaralarını sunan bir dizi harika nokta var. Kuşkusuz öne çıkan nokta, elbette, Avrupa’daki son Mağribi kalesi olan Elhamra’dır.

Karmaşık tasarımları, güzel oymaları ve muhteşem mimarisi ile Endülüs’teki Mağribi uygarlığının öne çıkan özelliklerini yansıtıyor.

Granada’da otel fiyatları bölgelere ve sezona göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Fakat otel fiyatları genel olarak 55€’dan başlamakta ve 200€’nun üzerine çıkabilmektedir. Eğer 1 veya 2 gün Granada’da kalmayı planlıyorsanız şehir merkezinin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmeyiz. Çünkü bu şehirde sınırlı zamanınız varsa, mümkün olduğunca turistik yerlere yakın olmanızda yarar var.

Granada’da erken rezervasyon fırsat indirimleriyle, aynı tesiste çok daha uygun fiyatlı odalar bulabiliyorsunuz. Bu yüzden mümkünse 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaptırın.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR