Ana Sayfaİspanyaİbiza Gezi Rehberiİbiza'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Kasaba Ve Oteller

İbiza’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Kasaba Ve Oteller

Çılgın yaz partileri, olağanüstü gece hayatı ve güzel kumsallarıyla ünlü “İbiza’da nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevap, adadan ne beklediğinize ve bütçenize göre değişiklik gösterebiliyor. İbiza’da 10’dan fazla konaklayabileceğiniz bölge bulunuyor. Her biri kendine özgü karakteri ve atmosferiyle dikkat çeken bu bölgeler arasında en popüler ve en iyi konumlu olanlar ise ; İbiza Town, San Antonio, Santa Eulària des Riu, Playa d’en Bossa, Talamanca ve Portinatx bölgeleridir.

İbiza’da konaklama için en popüler bu 6 bölgenin yanı sıra, daha birçok farklı bölgeden bahsetmek mümkün. Fakat 3-4 günlük bir İbiza tatili planlıyor, gece hayatına ve turistik cazibe merkezlerine de çok uzak olmak istemiyorsanız, ilk olarak adanın bu 6 bölgesine göz atarak başlamayı düşünebilirsiniz.

İbiza’da Nerede Kalınır ? & En Popüler Bölgeler Ve Otel Tavsiyeleri

⇒İbiza Town ; Turistik cazibe merkezlerine, plajlara, gece hayatına ve adanın diğer bölgelerine en kolay ulaşabileceğiniz yer burası. İbiza Kasabası, İbiza’nın tam olarak kalbidir. Bu yüzden de çok yoğun bir turist trafiğine sahip ve İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler yer.

⇒Playa d’en Bossa ; İbiza’da gece hayatı hemen her bölgede oldukça canlı ve hareketlidir. Fakat adanın en iyi gece hayatına yakın olmak istiyorsanız, Playa d’en Bossa’da konaklamayı düşünebilirsiniz.

⇒San Antonio ; İbiza’da konaklama ciddi anlamda pahalı olabiliyor, özellikle adayı yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız. Fakat bu bölgede, adanın en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz. Burası da, İbiza’nın en iyi gece hayatı sahnesine ev sahipliği yapan yerlerinden biri.

⇒Santa Eulària des Riu ; İbiza’da ailece kalınacak en iyi ve en popüler bölge. Çocuklarınızla sakin bir İbiza tatili planlıyor ve gece hayatı istemiyorsanız, burası size göre olabilir.

⇒Talamanca ; İbiza Kasabası’na yakın, ama biraz daha uygun fiyatlı ve sakin bir bölge. Çılgın partiler olmasa da, birçok bar ve eğlence mekanı da burada bulunabilir.

⇒Portinatx ; Turist merkezlerinin tüm gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyen romantik çiftler için en ideal yer.

1.İbiza Town

(Ada Merkezi)

İbiza otel tavsiyeleri

İbiza Town (İbiza Kasabası), adanın tam kalbi. İbiza’da gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerine ev sahipliği yapmasının yanında, her bütçeye uygun otel ve yeme içme seçeneklerinin en fazla olduğu yer de burası.

Otantik İbiza’yı sunan bu bölge, adada nerede konaklayacağınıza tam olarak karar veremediyseniz, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir yer. Burada herkese göre bir şeyler bulabilirsiniz. En az Playa d’en Bossa ve San Antonio bölgesindeki kadar canlı bir gece hayatını da burada bulabilirsiniz.

İbiza Town, açık ara İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap. Bu yüzden biraz yoğun bir turist trafiğine sahip. Çok gürültülü olmasa da, kasaba sokaklarındaki insan trafiği bazen bunaltıcı olabiliyor.

İbiza gezilecek yerler listesindeki en popüler cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü de ya bu bölgede, ya da bu bölgeye çok yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden, plajlardan ve partilerden zaman bulup turistik yerlere de göz atmak istiyorsanız, bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

İbiza’nın en ünlü gece kulüplerinden olan ‘Pacha’ ve ‘Amnesia’ da tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Burası İbiza’nın merkezi. Bu yüzden hem diğer bölgelere hem de adadaki plajlara en kolay bu bölgeden ulaşabilirsiniz.

Eivissa olarak da bilinen İbiza Kasabası, adanın en önemli turizm merkezlerinden biridir ve gece hayatı ve kulüplerin yanı sıra gezi ve alışveriş için birinci sınıf bir yer olarak kabul edilir.

Arnavut kaldırımlı sokakları, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Dalt Vila gibi geçmişten gelen tarihi yapılar ve eserler ile dolu olan İbiza Kasabası, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama sunuyor olsa da, burada her bütçeye uygun bir otel, daire veya pansiyon bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Gece hayatına ve turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • İbiza’nın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Çok sayıda yeme içme ve otel seçeneğim olsun diyorsanız

En Popüler İbiza Kasabası Otelleri

Hotel Cenit &Apts. Sol y Viento, İbiza
Hotel Cenit & Apts. Sol y Viento

İbiza Kasabası’ndaki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

2.Playa d’en Bossa

(Parti Bölgesi – Gece hayatı için en popüler yer)

ibiza da nerede konaklanır
Playa d’en Bossa – kaynak ; flickr / Oleg

En az İbiza Kasabası kadar hareketli ve canlı bir yer olan Playa d’en Bossa, İbiza’da gece hayatı için kalınacak en iyi ve popüler bölgelerden bir tanesi. Daha çok gece kulüpleriyle sevilen bu bölge, ayrıca adanın en uzun soluklu beyaz kumlu plajına sahip olmasıyla da ilgi görüyor.

Sadece İbiza’nın değil, dünyanın da en tanınmış gece kulüplerinden biri olan Ushuaia Ibiza Beach Club tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Dans sahnesinin yanı sıra Playa d’en Bossa, jet ski, katamaran ve ayakta kürek kiralama dahil olmak üzere birçok su sporu seçeneği de sunuyor.

Bu bölge hem gece hayatı hem de plajlarla ilgilenen her tatilciye hitap ediyor, yani ailece seyahat ediyorsanız da, bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa, buradaki Hard Rock Hotel partilerine mutlaka katılın. Giriş ücreti biraz pahalı olsa da, buradaki partiler dünyaca ünlü. Ayrıca Avrupa’nın en tanınmış Dj’lerin performanslarını burada deneyimleyebilirsiniz.

Geceleri çok fazla yapılacak şeyin olduğu bu bölgede gündüzleri de oldukça hareketlidir. Playa d’en Bossa plajı, 3 km’lik uzunluğuyla adanın en uzun plajı olma unvanına sahip. Ayrıca plaj boyunca barlar, cafeler ve hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor.

Plajın arkasında bulunan Club Fiestaland Spor Merkezi, futbol sahaları, mini golf sahası ve masa tenisi masaları ile aileleri eğlendirmek için ideal. Küçük çocuklar için bir oyun alanı da bulunmaktadır. Alternatif olarak, tüm aileyi bir öğleden sonra meşgul etmek için kaydıraklar ve su gezintileriyle dolu Aguamar Su Parkı‘nı da deneyebilirsiniz.

Bölgenin, havaalanına otobüs veya taksiyle sadece birkaç dakika uzaklıkta olması, otelinize gidiş gelişleri kolay ve ekonomik hale getirir. Ayrıca bu bölgeden adanın merkezi olan İbiza Kasabası’na da arabayla 5 dakikada içinde ulaşabilirsiniz.

Playa d’en Bossa’da otel fiyatları çok pahalı değil, San Antonio bölgesine yakın olduğundan dolayı, burada adanın en uygun fiyatlı otellerinden bazılarını bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Adanın en uzun (3 km) plajına çok yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Önceliğiniz gece hayatı ve plajlar ise
 • İbiza Kasabası’na yakın bir yerde olmak istiyorsanız (Arabayla 5 dakika uzaklıkta)
 • Adadaki plaj barlarının ve kulüplerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bir yerde olmak istiyorsanız
 • Aşırı kalabalık bir plajı dert etmiyorsanız (Buradaki plaj, yüksek sezonda aşırı kalabalık oluyor. Erken gelmediğiniz zaman iyi bir spot bulamayabiliyorsunuz)
 • İbiza’nın en ünlü partilerine yakın olmak istiyorsanız

En Popüler Playa d’en Bossa Otelleri

Ushuaia Ibiza Beach Hotel
Ushuaia Ibiza Beach Hotel

Playa d’en Bossa bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

3.San Antonio

(En Ucuz)

ibiza da nerede kalmalı
San Antonio

San Antonio, İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölge olmasıyla ilgi görüyor.

Playa d’en Bossa ve İbiza Kasabası’na da çok uzak olmayan bu bölge, en az bu iki bölge kadar hareketli ve canlı bir gece hayatı deneyimi sunuyor.

Adanın en büyük ikinci kasabası olan San Antonio, İbiza’nın en tanınmış gece kulüplerinden ikisi olan Eden ve Es Paradis‘e ev sahipliği yapıyor.

Kasaba genelinde, özellikle sahil boyunca kulüpler ve barlar var, ancak ana parti bölgeleri ‘West End’ ve ‘Sunset Strip’te yer alıyor. Bu bölgedeki otellerin yanı sıra, restoranlar ve gece kulüpleri de şehrin geneline göre biraz daha uygun fiyatlı. Bu yüzden de bölge, daha çok sırt çantalı tatilciler tarafından tercih ediliyor.

İbiza’nın en genç nüfusuna sahip olmasıyla da dikkat çeken bu bölgede, 4-5 yıldızlı lüks oteller de var, tabii diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyata.

Bir zamanlar bir balıkçı köyü olan bu kasaba, gündüz vaktinde oldukça sessiz ve sakin olsa da, geceleri bambaşka bir yer haline dönüşüyor. Bunun yanında, İbiza’da en iyi gün batımı manzarasını seyredebileceğiniz yerlerden biri de tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Batı kıyısı boyunca uzanan San Antonio, ayrıca İbiza’daki en çılgın havuz partilerinin adresi olan ‘İbiza Rocks’a da ev sahipliği yapıyor.

İbiza’da partiler ciddi anlamda pahalı olabiliyor, özellikle adayı yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız Club giriş ücretleri ve içecek fiyatları ciddi anlamda artıyor. Fakat İbiza’nın bu bütçe dostu bölgesinde, çok uygun fiyatlı gece kulüpleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca birçok uygun fiyatlı restoran da var.

Sant Antoni De Portmany olarak da bilinen San Antonio bölgesi, İbiza Kasabası’na araçlarla veya otobüslerle 20 dakika, havaalanına ise 25 dakika uzaklıkta bulunuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Sunset Strip’e yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Adadaki en ucuz otelleri veya en uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri arıyorsanız
 • İbiza Rocks, Eden ve Es Paradis gibi ünlü gece kulüplerine yakın olmak istiyorsanız
 • Bütçeli bir İbiza tatili planlıyorsanız
 • İbiza Kasabası’na 20-25 dakika (araba veya otobüsle) uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız

En İyi Ve En Popüler San Antonio Otel Tavsiyeleri

OKU Ibiza
OKU Ibiza

San Antonio bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

4.Santa Eularia des Riu

ibiza da nerede kalınmalı
Santa Eularia des Riu

İbiza’nın en popüler tatil yerlerinden biri olan Santa Eularia des Riu, daha çok ailece plaj keyfi yapmak isteyen turistlerin favori konaklama bölgeleri arasında yer alıyor. Yavaş temposuyla dikkat çeken bu tatil beldesi, İbiza’nın en büyük kasabalarından biri. Ayrıca çok sayıda farklı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu bölgede çok fazla bar ve gece kulübü bulunmuyor, yani gece hayatı için bir planınız varsa bu bölge size göre olmayabilir, ancak aradığınız sessiz ve huzurlu bir İbiza tatiliyse burası tam size göre.

Adayı çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız, burası sizin için, İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olacaktır. Çünkü bölgedeki tatilcilerin büyük bir bölümü ailelerden oluşuyor ve gece hayatı yok denecek kadar az. Ayrıca bölgede çocuklarla yapılacak birçok aktivite de bulabiliyorsunuz.

Buradaki tatil köylerinin bazıları kaydıraklar ve çocuk oyun alanları da içeren büyük yüzme havuzlarına sahiptir.

Akdeniz’in berrak suları ile muhteşem beyaz kumlu bir plaj sunan bu bölgede, otantik İbiza mutfağında uzmanlaşmış çok sayıda restoran ve cafe de bulabiliyorsunuz. Ayrıca hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini burada fazlasıyla bulmak mümkün.

Batıda yat limanının yanında Playa De Santa Eularia des Riu ve doğuda daha küçük Babylon Plajı da dahil olmak üzere birçok güzel plaj var. Etnografya Müzesi, bir öğleden sonrayı İbiza’nın kültürel tarihi ve insani gelişimi hakkında bilgi edinerek geçirmek için büyüleyici bir yerdir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • İhtiyacınız olan her şeyi hemen kapınızın önünde istiyorsanız
 • Çocuklarınızla seyahat ediyorsanız
 • Adanın en sessiz ve huzurlu bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Adadaki en iyi ve en popüler restoranlara yakın olmak istiyorsanız
 • İbiza’nın tarihi gelişimi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız

Santa Eularia des Riu Otel Önerileri

Sol Beach House Ibiza
Sol Beach House Ibiza

Santa Eularia des Riu bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

NOT ; Santa Eularia des Riu bölgesi, her ne kadar çocuklu ailelerin favori konaklama bölgesi olsa da, burada, çiftlere özel birbirinden romantik oteller de bulabilirsiniz.

5.Talamanca

ibizada nerede konaklanır
Talamanca

İbiza Kasabası’na kısa bir sürüş mesafesinde olan Talamanca, Talamanca limanı ve Cala Talamanca olmak üzere iki bölümü içerir. İki bölüm de, İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en popüler yerler.

Cala Talamanca (Talamanca Plajı), çeşitli plaj barlarına, restoranlara ve kulüplere ev sahipliği yapan uzun bir sahile sahip.

Talamanca, her gün yüksek sesli müziğe ve hareketli kalabalığa karışmadan İbiza’da dinlendirici bir zaman geçirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ayrıca adadaki en iyi gün batımı manzaralarından biri de burada seyredilebiliyor.

Talamanca, gece hayatından uzak ama partilere de çok yakın. Burada birkaç bar var, fakat asıl partilere katılmak istiyorsanız İbiza Kasabası’nın kalbine gidebilirsiniz. Bu bölgeden araçla kasabanın merkezi yaklaşık 5 dakika sürüyor. Ya da yürüyerek gitmeyi bile düşünebilirsiniz, iki bölge arası 2 km uzaklıkta olduğundan 40 dakikadan daha kısa bir sürede İbiza’nın merkezine ulaşabilirsiniz.

Bölgedeki plaj, özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği plajlardan biri. Sığ denizi ve berrak sularıyla ilgi gören plaj, ayrıca şezlong ve şemsiyelerle donatılmış.

Cala Talamanca otellerinin çoğu denize yakındır. Hava karardıktan sonra arka ışıklar yandığında görülmesi en kolay olan, İbiza’nın eski kentinin inanılmaz manzarasını sunuyorlar. Bu kasabadaki bazı oteller de tüm yıl boyunca açık kalır. Ayrıca İbiza merkezine nazaran burada daha uygun konaklama birimleri de bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Gece hayatına yakın olmak istiyor, fakat tam gürültünün ortasında olmak istemiyorsanız
 • İbiza merkezine 2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • İbiza Kasabası’na nazaran daha sakin bir yer arıyor, fakat kasabaya da yakın olmak istiyorsanız
 • Merkeze nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız

En Popüler Talamanca Otel Tavsiyeleri

Hotel Simbad Ibiza & Spa
Hotel Simbad Ibiza & Spa

6.Portinatx

ibizada nerede kalmalı
Portinatx

Portinatx, İbiza’nın kuzeyinde bulunan müstakil bir tatil beldesi. Burada üç harika plaj var, nispeten tenha olan S’Arenal Petit, S’Arenal Gros ve Playa Porto Plajı. Bu tüm plajlarda da restoran, bar ve şezlonglar vardır.

Portinatx, İbiza’da çift olarak kalınabilecek en romantik bölgelerden biri olarak da biliniyor, ancak bu bölgenin çekiciliği, tüplü dalış ve şnorkelli yüzmeye elverişli olmasından geliyor.

Burada, çok sayıda daire konseptinde hizmet veren konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Ailece veya kalabalık grup halinde İbiza’ya seyahat ediyorsanız bu bölgede konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Eşsiz manzarası ve berrak suyuyla da dikkat çeken Portinatx, gece hayatı için iyi bir yer değildir. Eğer geceleri için bir planınız varsa, İbiza Kasabası’na düzenli olarak sefer yapan otobüsleri kullanarak, ünlü barlara ve gece kulüplerine gidebilirsiniz. Tabii bölgede bir şeyler içebileceğiniz birkaç bar da var, ancak çok canlı bir mekan yok.

En Popüler Portinatx Otel Önerileri

Six Senses Ibiza
Six Senses Ibiza

Barceló Portinatx – 4 Yıldız ; Portinatx’taki plaja sadece 2 dakika yürüme mesafesinde lüks bir otel. Sakin bir bölgede bulunduğundan daha çok ailece İbiza’yı ziyaret edenlerin tercih edebileceği bir tesis.

Portinatx Beach Club Hotel – 4 Yıldız ; Her şey dahil İbiza otelleri arasında en popüler konaklama birimlerinden. Otel sahilde yer alıyor ve erken rezervasyon fırsat indirimleri de var.

Six Senses Ibiza – 5 Yıldız ;  İbiza’nın kuzey ucunda, Xarraca koyunda yer almaktadır. İbiza’daki en romantik ve en lüks otellerden biri.

Portinatx bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

En Popüler İbiza Parti Otelleri

Eğer İbiza’yı sadece parti ve plajlar için ziyaret ediyorsanız, adadaki ünlü parti otellerinden birinde kalmayı da düşünebilirsiniz. Parti otellerinde kalmanın en güzel yanı, otelin özel bir partiye ev sahipliği yaptığı zaman VIP konforunda partiye katılabiliyor olmanız, ayrıca çoğu otelde partilere giriş için otel müşterilerinden ücret alınmıyor.

İşte İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en iyi parti otelleri ;

İbiza Rocks Hotel

İbiza Rocks Hotel
İbiza Rocks Hotel

San Antonio bölgesinin en çok rezervasyon alan otellerinden biri olan İbiza Rocks Hotel, adanın en iyi havuz partilerinden birine ev sahipliği yapmasıyla ilgi görüyor. Bu otel, sadece yetişkinler için, yani çocuklara izin verilmediği gibi, tesisin aile odası da bulunmuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; İbiza Rocks Hotel

Ushuaia Ibiza Beach Hotel

★★★★★ (Sadece Yetişkin)

ibiza da nerede kalınmalı
Ushuaia Ibiza Beach Hotel

Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa, üst düzey bir İbiza tatili ve partisi planlıyorsanız, Ushuaia‘ya mutlaka göz atın derim. Adadaki en canlı ve en kaliteli gece kulüplerinden birine ev sahipliği yapan bu otelde konaklama biraz pahalı olsa da, ödediğiniz ücrete kesinlikle değecektir. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Ushuaia Ibiza Beach Hotel

THB Ocean Beach

★★★★ (Sadece Yetişkin)

ibizada nerede kalmalı
THB Ocean Beach

San Antonio bölgesinin en kaliteli parti otellerinden biri olan THB Ocean Beach otelin gece kulübüne haftada 6 gün boyunca ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Buradaki parti büyük havuzun etrafında yapılıyor ve ayrıca VIP deneyimi için rezerve edilebilir Bali yatakları ve pırıl pırıl Akdeniz’e bakan konuk odaları da bulunmaktadır. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; THB Ocean Beach

ME İbiza

★★★★★

ME İbiza
ME İbiza

Muhteşem deniz manzaralı odalarıyla öne çıkan ME İbiza‘nın sadece yetişkinlere özel bir çatı terası, panoramik manzaralı bir sonsuzluk havuzuna sahipken, ikinci bir havuz canlı DJ seanslarına ev sahipliği yapıyor. Burada sabahlara kadar parti beklemeyin. Buradaki partinin biraz daha sakin bir havası var.

İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan ME İbiza Hotel, Santa Eularia des Riu bölgesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; ME İbiza

BENZER İÇERİKLERBooking.com