Ana SayfaİtalyaMilanoMilano'da Nerede Kalınır ? | En Güzel 8 Semt Ve Oteller

Milano’da Nerede Kalınır ? | En Güzel 8 Semt Ve Oteller

Milano, tamamen modern hassasiyetleri korurken aynı zamanda zengin bir tarihi bünyesinde barındıran, İtalya'nın en sofistike metropol şehirlerinden biri. Uzun süredir dünyanın moda başkentlerinden biri olan Milano, ziyaretinize anlam katacak çok sayıda müze, tarihi cazibe merkezi ve yemek mekanı ile AB'deki en iyi alışveriş merkezlerinden bazılarına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. İtalya'nın en pahalı şehirlerinden biri olduğu için de Milano'da nerede kalınır ? sorusuna cevap bulmak, özellikle bütçeli gezginler için pek de kolay olmuyor..

Milano, uzun süredir önemli bir moda başkenti ve Göller bölgesine ve Alpler’e günübirlik geziler için kolay bir ana üs olarak bilinen bir endüstri şehri. İtalya’nın en pahalı şehirlerinden biri olarak bilinen Milano’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulabilmek için ilk olarak konaklama yapacağınız semtlere göz atarak başlayın deriz.

Milano’da hangi bölgede kalacağınız, bütçenize, zevkinize, şehirdeki sürenize ve gezip görülecek yerlere ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişiklik gösterebilir. Tabii ki şehrin kalbi olarak bilinen, Milano Katedrali’ne ev sahipliği yapan, şehir merkezi Duomo, Milano’da kalınacak en iyi ve en popüler yer. Ancak otel fiyatlarının en pahalı olduğu bu bölgede, düşük bütçeli gezginler için uygun bir otel bulmak pek de kolay olmuyor.

Milano’da konaklama için tercih edilebilecek çok sayıda semt/mahalle var. Ancak tüm bölgelere göz atmak yerine, şehrin en iyi konumlu, en popüler ve en çok otel seçeneğine sahip olan aşağıdaki 8 bölgesine göz atarak başlayabilirsiniz.

Milano’da Nerede Kalınır ? & En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Milano

Gezip görülecek yerlere en yakın, en iyi, en popüler ve en fazla seçeneğe sahip olan bölge ; Duomo (Şehir merkezinin tam kalbi)

Milano gece hayatı için en iyi ve en popüler merkezi bölge ; Navigli

Milano’nun en ucuz otellerini bulabileceğiniz bölge ; Citta Studi

Turistik yerlere yakın olmak için tercih edilebilecek, şehrin kalbi olan Duomo’ya alternatif olabilecek en iyi bölge ; Brera

Şehir merkezinin hemen dışında, biraz daha sessiz ve ailece kalınacak en iyi yeri arıyorsanız ; Fiera & San Siro

Milano’nun en çok tercih edilen otellerine ev sahipliği yapan, en uygun fiyatlı bölgesi ; Stazione Centrale (Milano Merkez Tren İstasyonu çevresi)

1.Duomo

(Milano’nun kalbi, pahalı, çok fazla otel seçeneği var, lüks bir bölge, her yere yakın)

Milano otel tavsiyeleri
Duomo – kaynak ; flickr / Ashley P

Şehir merkezinin tam kalbinde yer alan Duomo bölgesi, Milano’da konaklama için tercih edilen en popüler ve en iyi yer. Bu bölge, daha çok lüks otelleriyle öne çıkıyor olsa da, bölgede bütçeli butik birkaç oteli de bulabilirsiniz.

Milano Duomo Katedrali, Teatro Alla Scala, Galleria Vittorio Emanuele gibi şehrin en ikonik çekim merkezlerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en iyi restoranları, kafeleri ve alışveriş mağazalarını bulabileceğiniz yer.

Milano’nun bu merkezi bölgesi esas olarak bir yürüyüş bölgesi, bu da etrafta dolaşmak için toplu taşıma araçlarına çok fazla ihtiyacınız olmayacağı anlamına geliyor. Tabii bölgeden M1 ve M3 metro hatları sayesinde şehrin geri kalanına çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgenin tek bir kötü yanı ise, konaklama ücretlerinin yıl boyunca diğer bölgelere nazaran daha pahalı olması. Eğer bütçenize uygun bir oteli veya diğer konaklama birimini bu bölgede bulabilirseniz, diğer bölgelere göz atmanıza bile gerek kalmayabilir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Milano’nun tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Şehri yürüyerek en çabuk şekilde keşfetmek istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeniz varsa
 • En fazla lüks otel seçeneğine sahip bir yerde kalmak istiyorsanız
 • Restoran, kafe, bar ve alışveriş mağazaları konusunda şehrin en zengin bölgesine yakın olmak istiyorsanız

BÖLGEDEKİ TURİSTİK YERLER

Duomo bölgesi, Milano Katedrali başta olmak üzere Piazza del Duomo, Galleria Vittorio Emanuele II, Palazzo Reale (Kraliyet Sarayı), Museo del Novecento, Modern Sanat Galerisi (GAM Galleria d’Arte Moderna), La Scala Tiyatrosu, Poldi Pezzoli Müzesi ve şehrin en popüler alışveriş caddesi olan Via della Spiga’ya ev sahipliği yapıyor. Milano’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan Duomo’dan şehirdeki diğer cazibe merkezlerine de kolaylıkla gidebilirsiniz.

En Popüler Duomo Otelleri

Milano da nerede konaklanır
Maison Milano UNA Esperienze

2.Stazione Centrale

(Milano Merkez Tren İstasyonu çevresi)

Milano da nerede kalmalı
Stazione Centrale – kaynak ; flickr / veselina_dzhingarova

Şehrin geri kalanıyla çok iyi bağlantılara sahip olan Stazione Centrale bölgesi, ülkedeki diğer şehirlere ve bölgelere ulaşım için en ideal bölgelerden biri.

Şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapan bu bölge, ayrıca şehirdeki en çok rezervasyon alan otellere ev sahipliği yapıyor. Burada ister 2-3 yıldızlı butik oteller isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabilirsiniz.

Çok sayıda restoran, kafe, bar ve gece kulübüne de ev sahipliği yapan bu bölgeden Milano Katedrali ve Duomo Meydanı gibi şehrin öne çıkan cazibe merkezlerine kolaylıkla gidebiliyorsunuz.

Sessizliği ve yemyeşil parklarıyla ünlü olan Porta Venezia bölgesine komşu olan bu bölge, Avrupa’nın en büyük istasyonlarından biri olan Milano Merkez Tren İstasyonu ile tanınıyor.

Milano’dan İtalya’nın diğer şehirlerine veya Como Gölü gibi diğer bölgelere trenle gitmeyi de planlıyorsanız, burası bir üs bölgesi olarak da tercih edilebilir. Zaten şehir merkezine ve Milano’da gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerine çok uzak olmadığından, şehir içinde dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Bütçeli bir Milano gezisi planlıyorsanız
 • Milano’nun kalbinin attığı yer olan Duomo’ya 3 durak uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız (Bölgedeki bazı otellerden Duomo’ya yürüyerek gidebilirsiniz – 30-45 dakika)
 • Şehrin en popüler bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız
 • Yoğun insan trafiğini dert etmiyorsanız
 • Parklar ve yeşilliklerle dolu Porta Venezia’ya yakın olmak istiyorsanız (10-20 dakika yürüme mesafesinde)
 • Çok sayıda otel ve diğer konaklama birimi seçeneği olan bir yer istiyorsanız

En Popüler ve En İyi Stazione Centrale Otelleri

Milano otel tavsiyeleri
Starhotels Echo

3.Navigli

(Milano gecelerinin en iyi ve en canlı bölgesi, şehir merkezine de yakın)

Milano da nerede kalınır
Navigli – kaynak ; flickr / jeff_krause

Navigli, Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri. Burası daha çok gece hayatıyla öne çıkan bir bölge olsa da, geceleri dışarı çıkmayı planlamayan turistlerin de tercih ettiği samimi atmosfere sahip semtlerden bir tanesi.

Çok sayıda restoran, bar, gece kulübü ve kafelere ev sahipliği yapan Navigli bölgesi, şehrin kalbinin attığı Duomo bölgesine ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden Milano’da gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerine yürüyerek gidebilirsiniz, ayrıca bu bölgedeki oteller şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı.

Milano’nun gençlik kültürü ve parti kalbi olan Navigli, tarihi şehir merkezinin güneyinde yer alıyor. Buradan çıkan iki kanaldan Porta Genova Metro istasyonuna doğru giden Naviglio Grande merkez üssüdür, ancak güneydeki daha küçük kanal olan Naviglio Pavese de oldukça kalabalık ve popülerdir.

Bir zamanlar Milano çevresinde mal taşımak için kullanılan bir kanal ağına ev sahipliği yapan Navigli bölgesinde, gezip görülecek tarihi ve turistik cazibe merkezleri de var. Ayrıca bu bölgede, 1 yıldızlı bütçeli otellerden 4-5 yıldızlı ultra lüks otellere kadar, herkese ve her keseye uygun oteller var.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Milano şehir merkezine yakın olmak istiyorsanız (Bölge, Duomo’ya yaklaşık 20-25 dakika yürüme mesafesinde)
 • Milano Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehrin en samimi atmosferine ev sahipliği yapan bir bölgede olmak istiyorsanız
 • En az Duomo bölgesi kadar turistik ve kalabalık bir bölgede konaklamayı dert etmiyorsanız
 • Şehrin geri kalanına en iyi bağlantıya sahip bölgelerden birinde olmak istiyorsanız
 • Milano kanalına yakın olmak istiyorsanız

BÖLGEDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Milano’dan ne alınır ? sorusuna cevap bulabileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Fiera di Senigallia adlı pazar, her ikisi de 4. yüzyıla kadar uzanan, Milano’nun en eski kiliselerinden biri olan Basilica Sant Eustorgio veya Basilica di San Lorenzo da burada bulunuyor.

En Popüler Navigli Otelleri

Magna Pars l'Hotel à Parfum
Magna Pars l’Hotel à Parfum

4.Brera

Milanoda nerede konaklanır
Brera – kaynak ; flickr / stephen_kennedy

Milano şehir merkezinin kuzeyinde bulunan Brera, Milano’nun en havalı ve en lüks semtlerinden biri. Bir zamanlar şehrin gösterişli ve bohem bölgesi olan Brera, bugün Milano’nun en ünlü ve modaya uygun sakinlerini kendine çekiyor.

Güvenli, sofistike ve çok merkezli olan Brera, Milano turu için de iyi bir bölge. Buradan şehirdeki gezip görülecek en popüler turistik cazibe merkezlerine kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Brera, aynı zamanda tarih ve modernliğin harika bir karışımını arıyorsanız kalınacak yer. Bölge, üst düzey butiklerin ve şık barların tarihi mirasla kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği yerdir. Şehrin bu gösterişli ve tarihi bölgesinde birinci sınıf sanatın ve üst düzey modanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Her ikisi de hareketli Plaza Brera’da bulunan Brera Güzel Sanatlar Akademisi ve Brera Sanat Galerisi bu bölgenin en önemli cazibe merkezleri.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın bir bölgede konaklamak istiyor, ancak tam turist trafiğinin ortasında olmak istemiyorsanız
 • Milano’nun en güvenli bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız
 • Alışveriş, kafe ve restoran konusunda birçok farklı seçeneğe sahip olmak istiyorsanız
 • Şehri yürüyerek keşfetmeyi planlıyorsanız
 • Kısa süreli Milano gezisi planlıyorsanız
 • Daha çok dairede konaklamayı planlıyorsanız (Bölgede otellerden çok daireler var)

En Popüler Brera Otelleri ve Daireleri

Armani Hotel
Armani Hotel

5.Citta Studi

(Milano’da en ekonomik otellere ev sahipliği yapan popüler bir semt)

Magville Hotel Milano
Magville Hotel

İtalyancada ‘öğrenci şehri’ anlamına gelen Citta Studi, Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en güzel ve en popüler bölgelerden biri. Burası hem ucuz konaklama birimleri hem de uygun fiyatlı kafeleri, restoranları ve barlarıyla öne çıkıyor.

Navigli bölgesi kadar olmasa da, burası da geceleri oldukça hareketli oluyor. Ayrıca Navigli bölgesine nazaran çok daha uygun fiyatlı mekanları da burada bulabiliyorsunuz.

Bölgedeki otellerin çoğu 2-3 ve 4 yıldızlı oteller ve pansiyon tarzı tesislerden oluşuyor. Eğer Milano’da ucuz bir otel arıyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Milano’nun en ucuz bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Öğrencilerle iç içe olmayı dert etmiyorsanız
 • Milano için 2 günlük veya daha uzun süreli bir gezi planı yapıyorsanız
 • Duomo gibi şehrin kalbinin attığı yere 1,5-3 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız

BÖLGEDE GÖRÜLECEK YERLER

Milano’nun kalan birkaç tarihi kapısından biri olan görkemli Porta Venezia’nın yanı sıra burada, şehrin en uzun ve en işlek alışveriş caddelerinden biri olan Corso Buenos Aires’i, eskiden Giardini Pubblici ve Giardini di Porta Venezia olarak bilinen Giardini Pubblici Indro Montanelli adlı şehir parkını ve Modern Sanat Galerisi’ni görebilirsiniz.

Popüler Citta Studi Otel Tavsiyeleri

Magville Milano
Magville

6.Fiera & San Siro

(Hem iş amaçlı hem de ailece seyahat edenlere hitap ediyor)

Milano da nerede kalmalı
Expo Milano – kaynak ; flickr / stefano_merli

Fiera ve San Siro komşu iki bölge ve Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgelerden. Daha çok iş amaçlı seyahat edenlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olsa da, hem uygun fiyatlı otelleri hem de sessiz ve sakin atmosferiyle herkesin gönül rahatlığıyla göz atabileceği bölgelerden biri.

Milano şehir merkezinin kuzeybatısında ve ağırlıklı olarak yerleşim bölgesinde yer alan bu iki komşu bölge, Cave Park gibi yeşil alanlarıyla öne çıkıyor.

Çok sayıda halka açık parkı bulabileceğiniz bu bölgelerden Fiera daha çok tercih ediliyor. Otel ve diğer konaklama birimleri konusunda da zengin olan Fiera bölgesi, çok sayıda restoran ve kafeye de ev sahipliği yapar. Ayrıca bölge, şehrin geri kalanına metroyla çok iyi şekilde bağlanmıştır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezinin dışında sessiz ve sakin bir bölge arıyorsanız
 • Konaklama konusunda çok geniş bir bütçeniz yoksa
 • Çocuklarınız seyahat ediyor veya parklara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve önemli çekim merkezlerine metrolarla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Bir yerleşim bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Expo Milano’ya çok yakın olmak istiyorsanız

Popüler Fiera Otel Tavsiyeleri

Milano Otel Tavsiyeleri
Lancaster Hotel

7.Porta Nuova

Porta Nuova Milano
Kaynak ; commons.wikimedi.org/maurizio_ghidoli

Adını Napolyon döneminde inşa edilen ‘Yeni Kapı’dan almış olan Porta Nuova bölgesi de, Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgelerden bir tanesi. Turistler arasında çok fazla popüler değil, bu yüzden de otel fiyatları burada biraz daha uygun olabiliyor.

Ünlü Chinatown bölgesine de yakın olan Porta Nuova’da hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz. Ayrıca buradaki otellerden Milano’nun önemli turistik noktalarına da ulaşım oldukça kolay.

8.Sempione

Sempione

Milano’nun en büyük şehir parkına ev sahipliği yapan Sempione bölgesi, ziyaretçilerine Milano’nun hem doğal hem de tarihi tarafını keşfetme fırsatı sunuyor. Şehir merkezinin hemen kuzeydoğusunda yer alan bu bölge Milano’nun en ünlü turistik yerlerinden olan Sempione Parkı ve Sforzesco Şatosu’na ev sahipliği yapıyor.

Çok sayıda butik otele ev sahipliği yapan Sempione bölgesinden şehir merkezine ve Milano Katedrali gibi şehrin ana cazibe merkezlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sempione bölgesi, daha çok ailece seyahat edenlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burası, hemen herkes için Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgelerden biri.Booking.com

Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 8 bölge de, Milano’nun en sevilen ve en çok bölgelerinden oluşuyor. Şehirdeki ana cazibe merkezlerine yakın olmak için kalınacak en iyi ve en ideal bölgeler bu 6 semt olsa da, çok daha uzun bir süre Milano’da kalmayı planlıyor ya da daha farklı bir ambiyansa sahip bölgede olmak istiyorsanız, aşağıdaki alternatif bölgeleri de inceleyin deriz.

9.Porta Vittoria

Porta Vittoria
Porta Vittoria

Eskiden Porta Tosa olan Porta Vittoria, İspanyol işgali altındaki Milano’nun 16. yüzyıl şehir kapısına atıfta bulunuyor. Ailece Milano’da kalacak bir yer arıyorsanız burası size göre olabilir. Bölge, şehirdeki çocuk dostu aktivitelerin çok büyük bir bölümüne yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca bu bölge, Milano’da alışveriş için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi.

Città Studi ile komşu olan Porta Vittoria bölgesi, Milano merkezine de çok uzak değil.

Çevredeki mahalleler, gezinmek, vitrinlere bakmak ve şık kafelerden birinin önünde içki içmek için idealdir.

Tarih severler, 18-22 Mart 1848 tarihleri arasında Avusturya birliklerine karşı Milano ayaklanmasını anan Piazza Cinque Giornate’de yer alan Milano’nun Beş Günü Anıtı’nı (Monumento alle Cinque Giornate di Milano) ziyaret edebilir.

Bu bölgede gece hayatı da var, fakat çok gürültülü olmadığından dolayı, ailece konaklamak için de iyi bir yerdir.

10.San Lorenzo

San Lorenzo Milano
San Lorenzo

Duomo’nun hemen güneybatısında yer alan San Lorenzo, Milano merkezinin büyüleyici bir parçasıdır. Bu küçük ve çekici alan, yerel Milanlıların sosyal yaşamlarını izlemek için harika yer olan küçük kafeler, barlar ve restoranlarla çevrili bir meydan olan Piazza San Lorenzo’nun merkezinin etrafına yayılmıştır.

Buradayken muhteşem San Lorenzo Maggiore Bazilikası’nı ziyaret etmelisiniz. 4. yüzyılda kurulan bu Milano’daki en eski kilisedir. Kilisenin ön tarafında Milano’daki en ünlü Roma kalıntıları olan Colonne of San Lorenzo yer almaktadır.

Orta Çağ’dan kalma Milano’nun güneybatı kapısı Corso di Porta Ticinese, yerel halkın ortak buluşma noktasıdır. Cadde, sokak sanatı, bağımsız mağazalar, restoranlar, birkaç pansiyon ve otellerle kaplıdır.

Şehrin bu kısmının çekici yanlarından biri, şehir merkezine ve Duomo bölgesine çok yakın olmanız. San Lorenzo’dan Tarihi Merkez’e kısa yolculuklar için şehrin her yerinde bulabileceğiniz ikonik tramvaylardan birine atlayabilirsiniz. Tramvaylar, etrafta dolaşmanın en hızlı yolu değil, ama en eğlenceli ve en iyi manzaralı yoludur. Alternatif olarak metroyu da kullanabilirsiniz.

ÖZETLE ;

Milano İtalya
Milano

Gezip görülecek yerleri en iyi şekilde keşfetmek istiyorsanız ve Milano’da çok uzun süre kalmayı planlamıyorsanız, şehir merkezinin hemen kuzeybatısında yer alan Brera size göre olacaktır. Burası, Nispeten seyrek araba trafiği ve mağazaların, restoranların ve barların keyfini çıkaran yerel halk ve turistlerin ve muhtemelen şehrin en önemli sanat müzesi olan Pinocotera de Brera’nın olduğu popüler bir bölge. Brera, Milano’nun en etkileyici cazibe merkezlerine de yakındır: Castello Sforza, Park Sempione ve Duomo/Galleria bölgesi kısa bir yürüme mesafesindedir. Kalenin biraz ilerisinde, Da Vinci’nin ünlü Son Akşam Yemeği freskinin evi olan Santa Maria delle Grazie yer almaktadır.

Romantik bir yer için San Lorenzo. Duomo’nun hemen güneyinde ve batısında, Piazza San Lorenzo’nun antik sütunlarının ve yakındaki Bazilika’nın etrafındaki küçük, sessiz yerleşim bölgesi yer alır. Arkadaşlarla bir araya gelen yerel halk için ortak bir buluşma yeri veya şehirdeki tarihi yapıları keşfetmek için iyi bir başlangıç yeri. Civarda ve Corso di Porta Ticinese boyunca etkileyici sokak sanatı, çeşitli yerel dükkanlar ve birinci sınıf Milano mutfağı sunan büyüleyici restoranlarla çevrili çok sayıda küçük otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Milano italya
Milano

Şehrin güney ucunda, bir zamanlar şehir merkezindeki Duomo’yu inşa etmek için malzeme taşıyan bir çift kanal, şimdi Milano’nun en canlı parti sahnesine ev sahipliği yapıyor.

Düzinelerce bar, restoran ve mağazanın sıralandığı bölge, 2015 Expo’dan sonra yenilendi ve yenilenen Porta Ticinese üzerinden şehrin geri kalanına bağlandı. Yerel halk artık İtalya’nın mutlu saatler versiyonu olan aperitivo’nun tadını çıkarmak için her gece akın ediyor.

Pek çok bar, en büyük kalabalığı baştan çıkarmak için birbirleriyle yarışan (bir içki almanız gerekse de) ücretsiz yiyecek büfeleri sunar. İki kanaldan Naviglio Grande merkez üssüdür, ancak güneydeki daha küçük kanal olan Naviglio Pavese de yaya trafiğinden adil bir pay alır. Kanalların dışındaki yan sokakları ve caddeleri keşfettiğinizden emin olun; gölgelerde saklanan birçok mükemmel içme ve yemek seçeneği bulacaksınız.

Canlı müzik ve kulüplerle ilgilenenler, Porta Nuovo semtindeki Corso Como’ya gitmeli; burada çeşitli elektronik müzik seçeneklerinin yanı sıra New York merkezli Blue Note caz gece kulübünün Milano versiyonunu bulacaksınız.

Göz At ; Milano yeme içme rehberi adlı yazımızı incelemeyi de unutmayın.

Milano Otel Fiyatları

Milano
Milano

Roma harabelerinin veya Venedik’in romantik kanallarının aksine Milano, uzun süredir büyük bir moda başkenti ve Göller bölgesine ve Alpler’e günübirlik geziler için kolay bir ana üs olarak bilinen bir endüstri şehridir.

Bununla birlikte, 2015 Dünya Fuarı’na ev sahipliği yaptığından bu yana şehir, turizmi teşvik etmeye yönelik yeniden canlanan bir coşku ve yatırım gördü. Nerede kalacağınızı ve hangi bölgeleri keşfedeceğinizi biliyorsanız, Milano şaşırtıcı derecede otantik bir İtalyan deneyimi sunabilir.

Şehir, merkezinde katedrali ve tarihi alışveriş galerisi ile ünlü Piazza Duomo’nun bulunduğu eşmerkezli dairelerde dışa doğru yayılıyor. Palazzo Reale ve Pinocotera de Brera dahil olmak üzere şehrin müze ve sanat merkezlerinin çoğu yakınlardadır.

Biraz daha uzaklaşmak isteyenler için, Park Sempione ve batıdaki Arco della Pace (Barış Kemeri) yakınındaki bölge muhteşem aperitivo (Milano’nun mutlu saatler versiyonu) ve belki de şehrin en etkileyici tarihi hazinesi olan Sforza Kalesi’ni sunuyor. Diğer ilgi çekici yerler arasında kuzeyde Porta Nuova’nın parıldayan gökdelenleri ve seçkin mutfağı, doğuda Porta Venezia’nın parkları ve kış bahçeleri veya güneyde hareketli Navigli bölgesinin kanalları ve gece hayatı sayılabilir.

Milano çoğunlukla düz ve yönetilebilir boyutta olduğundan, etrafta dolaşmak nispeten kolaydır; Bir zamanlar orta çağdan kalma bir duvarla çevrili olan (bazı küçük bölümleri hala ayakta olan) tarihi şehir merkezi (Centro Storico), bir uçtan diğer uca bir saatten kısa sürede yürünebilir.

Milano’da otel fiyatları ortalama 75€’dan başlamakta ve 500€’nun üzerine kadar çıkabilmektedir. Ortalama 130-190€ arası bir otel, orta bütçeli gezginleri fazlasıyla tatmin edecektir. Milano’da 100€’nun altında da birçok konaklama birimi var, fakat bu tesisler arasında otel bulmak pek kolay değil. Bu yüzden 100€ altı bit bütçeyle Milano’ya seyahat ediyorsanız konumdan ve konfordan biraz feragat etmeniz gerekiyor. Ayrıca oteller yerine pansiyon ve konukevlerine göz atmalısınız.

Göz at ; Roma Konaklama Rehberi ve Padova Konaklama Yapılacak Yerler adlı yazılarımıza göz atmayı da unutmayın.

En Popüler Milano Şehir Merkezi Otelleri

Milano tarihi şehir merkezinin kalbi Duomo bölgesi olsa da, merkez bölgesi Duomo’dan daha geniş bir alanı kaplıyor. Duomo bölgesindeki oteller yerine şehir merkezinin herhangi bir yerinde konaklayarak da şehirdeki önemli cazibe merkezlerine yakın olabilirsiniz. Merkezdeki en popüler otellerden bazıları ise ;

Senato Hotel Milano

★★★★ (225€’dan başlayan fiyatlar)

Senato Hotel Milano

Altın renginin, siyahın ve beyazın hakim olduğu şık bir butik otel olan Senato Hotel, Milano’nun lüks alışveriş caddelerinden bir taş atımı uzaklıkta güzel ve merkezi bir konumda yer alıyor. 20. yüzyılın ilk yıllarında yapılmış tarihi bir binada hizmet veren otel, Milano’da çift olarak kalınacak en güzel otellerden biri. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Senato Hotel

Palazzo Segreti

★★★★ (160€’dan başlayan fiyatlar)

Palazzo Segreti
Palazzo Segreti

Şehrin göbeğinde 18. yüzyıldan kalma bir binada yer alan bu gözlerden uzak butik otel, Milano sarayının cazibesini şık ve modern tasarımla birleştiriyor. 18 odanın tamamı tuğla duvarlar ve yenilenmiş ahşap zeminler gibi detaylarla benzersiz bir şekilde dekore edilmiştir. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Palazzo Segreti

B&B Hotel Milano Sant’Ambrogio

★★★ (85€’dan başlayan fiyatlar)

Milano da nerede kalınmalı
B&B Hotel Milano Sant’Ambrogio

Milano şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan en uygun fiyatlı otellerden biri olan B&B Hotel Milano Sant’Ambrogio, Sforzesco Şatosu‘na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Terası ve geniş aile odalarıyla öne çıkan otel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; B&B Hotel Milano Sant’Ambrogio

Ostello Bello

HOSTEL (70€’dan başlayan fiyatlar)

Ostello Bello
Ostello Bello

Milano’da otel yerine hostel arıyorsanız şehrin kalbinde yer alan bu modern ve şık hostele mutlaka göz atın derim. Şehirdeki en iyi konumlu tesislerden olan hostel, paylaşımlı dorm odalarının yanı sıra, çift, tek ve aile odalarıyla hizmet veriyor. Hosteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Ostello Bello

Hotel Atena

★★ (65€’dan başlayan fiyatlar)

Hotel Atena
Hotel Atena

Eğer Milano’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyor ve tesisten çok fazla beklentiniz bulunmuyorsa Hotel Atena’ya da göz atabilirsiniz. Otel, 7+ konuk değerlendirme puanına sahip. Her ne kadar Milano’nun en popüler otelleri arasında olsa da, tesisin çok fazla olanağı bulunmuyor.

Otel, Palestro Tren İstasyonu ve seçkin alışveriş caddesi Via Montenapoleone’ye 10 dakikalık yürüme mesafesinde. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Hotel Atena

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR