Ana SayfaİspanyaCordoba Gezi RehberiCordoba'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Cordoba’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevabı arıyorsanız, şehirdeki konaklama bölgelerinin birbirinden çok uzak olmadığını bilmenizde yarar var. Bu yüzden de şehrin tam merkezinde konaklamanıza da gerek kalmayabilir.

Kurtuba Camii ile ünlü olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Cordoba’da birbirinden ilgi çekici birçok farklı semt / mahalle bulunuyor. Her semt kendine has özelliklere ve güzelliklere sahip olduğundan konaklama birimi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Cordoba, İspanya’nın en uygun fiyatlı şehirlerinden biri olduğu için çok da bütçenizi sıkmanıza gerek kalmıyor. Konaklama ücretlerinin yanı sıra Cordoba’da yeme içme ve alışveriş de birçok İspanya şehrine nazaran daha uygun.

Cordoba’da Nerede Kalınır ?

→Juderia ; Tarih ve mimariye ilgi duyanlar için kalınacak en iyi yer. Bu mahalle, Yahudi cemaatinin 10. yüzyılda Cordoba’ya ilk yerleştiği yerdir ve etkileri Roma dönemine kadar uzanır. Cordoba’nın en popüler ve en çekici bölgesi olması da, mahallenin en önemli özelliği. Bölgedeki en popüler otel ; 4 yıldızlı Eurostars Conquistador adlı tesistir.

→Centro (Cordoba Şehir Merkezi) ; Şehrin tam kalbinde olmak, gece hayatına yakın olmak ve turistik yerlere ulaşım için en iyi yeri arıyorsanız, şehir merkezi sizin için Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olacaktır. Merkezdeki en iyi ve en popüler otel ise ; 3 yıldızlı Eurostars Maimonides‘tir.

→Cordoba Tren İstasyonu Çevresi ; Cordoba’nın en ucuz bölgesi. Ekonomik konaklama birimlerinin yanı sıra bu bölge, yeme içme konusunda da diğer bölgelere nazaran daha ucuz.

→Vial Norte ; Pek çok güzel şehir parkına ve botanik bahçesine ev sahipliği yapan bu bölge, ailece seyahat edenlerin en çok tercih ettiği yer.

→San Basilio ; Yahudi mahallesinin hemen güneydoğusunda yer alan, aynı zamanda Barrio de San Basilio veya Alcazar Viejo olarak bilinen bu bölge, şehir merkezi dışında konaklamak isteyenlerin göz atabileceği bir yer. Şehir merkezine ve turistik yerlere ulaşım bu bölgeden oldukça kolay.

1.Juderia

Cordoba’nın onlarca yıldır UNESCO Dünya Mirası Alanı statüsüne sahip olmasının nedenlerinden biri, buranın uzun dini hoşgörü tarihini vurgulamak için önemli bir çaba sarf eden bir şehir olmasıdır.

Juderia, Yahudi cemaatinin 10. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar Cordoba’ya yerleştiği ve Hristiyan ve Müslüman komşularıyla barış içinde bir arada yaşadığı yerdir.

Yahudi Mahallesi Guadalquivir Nehri’nin kıyısında yer alır ve şehrin en büyüleyici noktasıdır. Gerçekten Cordoba’yı deneyimlemek istiyorsanız, kalmanız gereken yer burasıdır çünkü Juderia’nın labirent sokaklarında kaybolmak Cordoba’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri.

Yahudi Mahallesi’nde kalmanın en iyi yanı, büyük olasılıkla tarihi bir bina veya butik bir loca olacak otelinizden çıkıp şehrin en önemli ve en popüler turistik yeri olan Kurtuba Camii’ne yürüyerek gidebilmenizdir.

Yahudi mahallesi, Romero, Almanzor, Yahudi, Tomas Conde, Deanes ve Manriquez sokaklarını ve Maimónides, Tiberíades, Judá Leví ve Cardenal Salazar meydanlarını kapsar.

Yahudi Mahallesi birçok ziyaretçiyi cezbettiği için bölge tapas barlar, restoranlar, barlar ve kafelerle dolu. Ayrıca bu bölge, Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olduğundan buradaki otel fiyatları diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Kurtuba Camii’ne yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Din, tarih ve mimariye merakınız varsa
 • Şehrin en yoğun ve en popüler bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Şehirdeki en çeşitli ve en fazla konaklama birimlerine ev sahipliği yapan yerde olmak istiyorsanız
 • Kalabalığı ve gürültüyü dert etmiyorsanız
 • Akşamları dışarı çıkmayı planlamıyorsanız (Bu bölgede akşamları yapılacak pek bir şey yok. Birkaç bar bulabilirsiniz, fakat akşam saatlerinde eğlenmek istiyorsanız Cordoba şehir merkezine gitmeniz gerekiyor)

En Popüler Juderia Otelleri

Medina Qurtuba

Eurostars Maimonides – 3 Yıldız ; Yahudi Mahallesi’nin yani Juderia’nın tam kalbinde yer alıyor. Otel, Kurtuba Camii’ne bakıyor. Kongre Sarayı’na ve Roma Köprüsü’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan tesis şehirdeki en iyi orta bütçeli otellerden.

Medina Qurtuba – 3 Yıldız (Daire) ; Şehrin ikonik yapısı olan Kurtuba Camii’ne 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesis, barı, terası ve geniş odalarıyla ilgi görüyor.

Eurostars Conquistador – 4 Yıldız ; Kurtuba Camii’nin karşısında yer alan ve Cordoba’nın en iyi otellerinden biri olan bu 4 yıldızlı otel, modern ve şık odalarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Juderia bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

JUDERİA’DA GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

→Kurtuba Camii’ni ziyaret edin.

→Old Town olarak da bilinen tarihi kenti keşfedin.

→Alcázar de los Reyes Cristianos adlı şehrin en ünlü tarihi yapısını görün.

→Çiçeklerle dolu 12 avluya sahip muhteşem bir Rönesans sarayı olan Palacio de Viana’yı keşfedin.

→Şimdi bir Ulusal Anıt olan 14. yüzyıldan kalma sinagogu ziyaret edin.

2.Centro (Cordoba Şehir Merkezi)

Yahudi Mahallesi’nin (Juderia) sadece birkaç blok kuzeyinde yer alan Centro (Şehir Merkezi), Juderia’dan sonra en çok tercih edilen konaklama bölgesi. Çok sayıda otele, daireye, pansiyona ve konukevine ev sahipliği yapan bu bölgede hemen herkese göre bir şeyler bulmak mümkün.

Ana turizm merkezi, 1920’lerin zarif Avrupa mimari tarzını geliştirmek için yakın zamanda yenilenen çok güzel bir şehir meydanı olan Plaza Tendillas’tır. Hemen her şey bu meydanda ve çevresinde toplanıyor. Bu yüzden şehir merkezinde otel tercihi yaparken bu meydana ne kadar yakın olacağınıza da mutlaka göz atın derim.

Cordoba’da birkaç günden fazla kalmayı planlıyorsanız, bu bölge uzun dönemli kiralık daire bulabileceğiniz yerdir. Mahalle sokakları şık, modern ve inanılmaz derecede temiz.

Cordoba’da gece hayatı için bir planınız varsa şehir merkezi kalabileceğiniz en iyi yer. Çünkü şehirdeki en fazla barı ve gece kulübünü bulabileceğiniz yer tam olarak burası. Bunun yanında şehir merkezinde birçok hediyelik eşya dükkanı ve butikleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölge aynı zamanda şehrin diğer bölgelerine de kolay erişime sahiptir ve güzel Plaza De La Corredera, Palacio De Viana ve Roma Tapınağı gibi ilgi çekici yerlere ev sahipliği yapar.

17. yüzyıldan kalma büyük meydan Plaza de la Corredera, Endülüs’ün en büyük meydanıdır ve yıl boyunca konser ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Cordoba’nın en iyi gece hayatına ev sahipliği yapan yerinde olmak istiyorsanız
 • Alışveriş için bir planınız varsa
 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız
 • Turist yoğunluğunun tam ortasında olmayı dert etmiyorsanız
 • Tarihi ve turistik noktalara çok kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız

En Popüler Cordoba Şehir Merkezi Otelleri

Hospes Palacio del Bailio

Hospes Palacio del Bailio – 5 Yıldız ; Portakal ağaçlarıyla çevrili güneşlenme terasına sahip, 16. yüzyıldan kalma bir sarayda hizmet veren bu otel, Cordoba’nın en çok rezervasyon alan lüks otellerinden.

NH Collection Amistad Córdoba – 4 Yıldız ; 18. yüzyıldan kalma dönüştürülmüş bir malikanede hizmet veren bir otel. Konum olarak şehir merkezindeki en iyi tesislerden biri. Ayrıca kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha uygun.

H10 Palacio Colomera – 4 Yıldız ; Bahçe ve terasa sahip bu otel, Cordoba’daki Plaza de las Tendillas’ta (Cordoba’nın en ünlü meydanı), Cordoba Camii’ne 1 km ve Roma Tapınağı’na 300 metre uzaklıkta yer almaktadır. Yakındaki ilgi çekici yerler arasında Viana Sarayı, Merced Sarayı ve Calahorra Kulesi bulunur.

NH Córdoba Califa – 3 Yıldız ; Aile odaları, barı ve fitness merkezi olan popüler bir bütçeli otel. Konum olarak birçok gezilecek yere de yakın.

Cordoba Şehir Merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

CORDOBA ŞEHİR MERKEZİNDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

→Cristo de los Faroles heykelini görün.

→Zamanınızın büyük bir bölümünü şehrin en ünlü meydanlarından olan Plaza de las Tendillas’ta geçirin.

→Roma Tapınağı kalıntılarına göz atın

→Daha önce infazlar için kullanılan 17. yüzyıldan kalma devasa bir meydan olan Plaza de la Corredera’daki barları, antika dükkanlarını ve pazarları ziyaret edin.

→San Miguel Kilisesi’ni görmeyi de unutmayın.,

3.Cordoba Tren İstasyonu Çevresi

İspanya ve Avrupa’daki bölgelere bağlantılar sunan AVE RENFE tren istasyonunun yakınında kalmanın birçok artısı bulunsa da, en güzeli diğer şehirlere gitmenin çok kolay olması. Eğer Cordoba ziyaretinizden sonra başka bir Avrupa şehri görmeyi planlıyorsanız bu tren istasyonundan birçok şehre çok kolay gidebilirsiniz.

Yoğun bir tren istasyonu olduğundan dolayı çevrede çok sayıda restoran, bar, cafe ve otel bulabiliyorsunuz. Zaten bölgenin Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmasının da ana nedeni bu.

Burası bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen, birkaç turistik mekan yürüme mesafesindedir ve bunlar arasında bir Roma mozolesi, Merced Sarayı ve bir Ortaçağ kalesinin parçası olan Malmuerta Kulesi yer alır.

Cordoba’daki en ekonomik konaklama birimlerini bu tren istasyonu çevresinde bulabiliyorsunuz. Birkaç Uluslararası zincir otel dışında buradaki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü aile işletmesi. Bu yüzden de gecelik konaklama ücretleri burada daha uygun.

BURADA KALIN EĞER ;

 • Cordoba’nın en ucuz yerinde olmak istiyorsanız
 • Gezip görülecek yerlerin çok büyük bir bölümüne toplu taşımayla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Cordoba’ya trenle seyahat ediyorsanız

Cordoba Tren İstasyonu Çevresindeki En Popüler Oteller

Soho Boutique Córdoba

Soho Boutique Córdoba – 4 Yıldız ; Merced Sarayı, Roma Tapınağı ve Viana Sarayı gibi popüler cazibe merkezlerine yakın olan bu otelden Kurtuba Camii’ne yürüyerek 35-40 dakikada gidebilirsiniz. Tren istasyonu ise otele 500 metre uzaklıkta.

Hotel Cordoba Medina Azahara – 3 Yıldız ; Cordoba’nın merkezine ve Yahudi Mahallesi’ne 15-20 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişiminin yanı sıra 7. katta sezonluk açık havuz bulunmaktadır.

Intregralix Lofts – 3 Yıldız (Daire) ; Tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindeki bu tesis geniş daire konseptindeki odalarıyla hizmet veriyor.

4.Vial Norte

Adından da anlaşılacağı gibi Vial Norte, Cordoba’nın kuzey bölgesidir ve konut, ticari ve turizm faaliyetlerinin bir karışımına sahiptir.

Vial Norte, Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna çocuklarıyla cevap arayanların tercih edebileceği bölgelerden biri.

Daha çok çocuklu ailelere hitap eden bir bölge olsa da, sessiz ve sakin bir Cordoba gezisi yapmak isteyen herkesin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yer.

Yahudi Mahallesi ve Tarihi Merkez’den farklı olarak, Vial Norte’deki oteller modern, işlevsel ve kontinental kahvaltı sunma olasılığı daha yüksektir; onlar da makul fiyatlı olur.

Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan Vial Norte, bir yerleşim bölgesi olduğu için burada, yerel halkla iç içe olacağınızı unutmayın. Eğer turistler yerine Cordobalı komşular istiyorsanız burası sizin için en ideal kalınacak yer olacaktır.

Vial Norte’ye gelen çoğu ziyaretçi için birincil çekicilik, sunulan değer ve kalitenin birleşimidir. Burada çok şık, modern ve yeni konaklama birimleri bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezinden biraz uzak olmayı dert etmiyorsanız
 • Parklarla dolu bir yer arıyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Daha modern ve yeni bir bölgede olmak istiyorsanız

En Popüler Vial Norte Konaklama Tavsiyeleri

Hotel Cordoba Center – 4 Yıldız ; Kurtuba Camii’ne 25 dakika yürüme mesafesinde. Sadece Vial Norte bölgesinin Cordoba’nın en popüler ve en iyi otellerinden biri.

AC Hotel Córdoba by Marriott – 4 Yıldız ; Teknik olarak Vial Norte bölgesinde bulunuyor, fakat tren istasyonuna da oldukça yakın bir konumda.

Hotel Serrano – 2 Yıldız ; Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan biri. Ayrıca oldukça modern ve şık bir otel.

5.San Basilio

Yahudi mahallesinin hemen güneydoğusunda yer alan, aynı zamanda Barrio de San Basilio veya Alcazar Viejo olarak da bilinen San Basilio bölgesi, alternatif olarak göz atabileceğiniz konaklama bölgelerinden bir tanesi.

San Basilio, şehir merkezine ve turistik yerlere biraz uzak. Fakat iyi bir toplu taşıma ağına sahip olduğundan şehrin herhangi bir yerine bu bölgeden kolaylıkla gidebiliyorsunuz.

Tarih ve mimariye merakınız varsa San Basilio bölgesini sevebilirsiniz. Tabii buradaki otellerin çok sınırlı olduğunu ve buranın bir yerleşim yeri olduğunu da unutmamak gerek. Bu bölgedeki otel fiyatları ile Yahudi Mahallesi’ndeki (Juderia) otel fiyatları aşağı yukarı aynı. Bu yüzden bu kadar merkez dışında bir yerde kalmaya gerek var mı siz karar verin.

En Popüler San Basilio Konaklama Önerileri

La Casa de la Costurera – 3 Yıldız (Daire)

Patio Cordobés San Basilio

Cordoba Otel Fiyatları

Cordoba’da otel fiyatları yaklaşık 45€’dan başlıyor ve 200€’nun üzerine kadar çıkabiliyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri Cordoba tren istasyonu çevresinde bulabilirsiniz. En pahalı otellerin çoğu ise Juderia olarak bilinen Yahudi Mahallesi’nde yer alıyor.

Eğer Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevabı arıyorsanız biraz daha fazla ücret ödemeyi göze alarak şehir merkezine ve Juderia bölgelerine göz atın deriz. Bu iki bölge, Cordoba’daki en iyi konaklama birimlerine ev sahipliği yaptığı gibi şehirdeki en iyi konuma sahipler.

Cordoba’da otel rezervasyonu için de mutlaka Booking.com’a göz atın. Bu otel arama sitesinde yer alan erken rezervasyon fırsat indirimleriyle aynı otelde daha uygun fiyatlı odaları bulabiliyorsunuz.

Cordoba’da bütçe dostu otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi dışında bulunuyor olsa da, merkeze yakın bölgelerde de ekonomik konaklama birimleri bulabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyonlarla şehirdeki birçok bölgede ekonomik otelleri ve daireleri bulmak mümkün.

En Lüks Cordoba Merkez Otelleri

Cordoba’da sadece 2 tane 5 yıldızlı otel bulunuyor. Bunlar ; şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesindeki Hospes Palacio del Bailio ile şehir merkezine 1 km uzaklıktaki Eurostars Palace adlı tesislerdir. Bu yüzden Cordoba’da lüks bir otelde kalmak istiyorsanız 4 yıldızlı otel seçeneklerine bakmanız gerekebiliyor. Fakat aşağıdaki 4 yıldızlı lüks oteller, ortalama 5 yıldızlı otelleri aratmayacak konfora, modernliğe ve olanaklara sahip.

Eurostars Azahar ; Cordoba’nın en lüks otellerinden bir tanesi. Daha çok çiftlerin favori otelleri arasında yer alıyor olsa da, tesisin aile odaları da var. Cordoba Camii, Roma Tapınağı ve Merced Sarayı gibi popüler cazibe merkezleri de otele yakın.

Maciá Alfaros ; Cordoba’daki en çok rezervasyon alan merkez otellerinden biri. Cordoba’nın tam kalbinde yer alan bu otel, ayrıca otel Kurtuba Camii’ne ve Yahudi Mahallesi’ne 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Las Casas de la Judería de Córdoba ; Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi otellerden biri. Fiyatı, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha pahalı olsa da, lüks bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk olarak göz atabileceği bir tesis.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR