Ana SayfaAvrupaAlmanyaBremen'de Gezilecek Yerler & Görülecek En Popüler 20 Yer

Bremen’de Gezilecek Yerler & Görülecek En Popüler 20 Yer

Bremen, Almanya’nın en büyük deniz limanlarından ve deniz ticaret merkezlerinden biri olmasıyla tanınıyor. Birbirinden güzel tarihi ve turistik cazibe merkezleriyle eşsiz bir kültür gezisi sunan bu güzel şehir, genel olarak Eski Kent bölgesi ve birbirinden güzel parkları ile ilgi görüyor. Ancak bu şehirde yapılacak daha birçok turistik aktiviteyi de bulabiliyorsunuz. Şehirdeki en ünlü cazibe merkezleri olan Belediye Binası, Marktplatz ve Bremen Katedrali, şehirdeki görülmesi gereken en önemli yerlerin başında geliyor.

Bremen’de gezilecek yerler için bir rota oluştururken, şehir merkezinin kalbinin attığı yer olan Marktplatz adı verilen meydandan veya bu meydan yakınlarındaki turistik yerlerden başlayabilirsiniz. Bremen’deki turistik noktaların büyük bir bölümü bu meydana yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden buradan başlayarak şehri yürüyerek rahatlıkla keşfedebiliyorsunuz.

Bremen, dolu dolu 1 günde rahatlıkla keşfedebileceğiniz şehirlerinden biri olsa da, yeteri kadar zamanınız ve bütçeniz varsa bu şehir için en azından 2 gününüzü ayırmanızda yarar var.

Bremen’de Gezilecek Yerler Listesi

Bremen de gezilecek yerler haritası
Bremen’de gezilecek yerler haritası – Haritayı google maps‘te açmak için tıklayın

UNESCO listesindeki Orta Çağ ve Rönesans anıtlarına sahip olmasıyla da ünlü olan Bremen’de gezip görülecek çok sayıda cazibe merkezinden bahsedebiliriz. Ancak şehirdeki belli başlı en popüler 20 cazibe merkezi ise şöyle ;

1.Valentin Denizaltı Fabrikası

Bremen de gezilecek yerler
Valentin Denizaltı Fabrikası – Kaynak ; Steve Yeaman / Flickr

Valentin Submarine Pens (Valentin Denizaltı Fabrikası), Bremen’de görülecek en ilgi çekici yerlerden biri.

Rekum banliyösünde Weser Nehri üzerinde yer alan bu cazibe merkezinde, İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman denizaltıları inşa edilmiş. Kısaca Nazi Almanya’sındaki en büyük askeri projelerden biriymiş.

Savaş sırasındaki hava saldırıları ve işçilerin karşılaştığı korkunç, güvenli olmayan çalışma koşullarının bir kombinasyonu nedeniyle 6.000’den fazla insanın hayatını kaybettiği yer olmasıyla da dikkat çekiyor.

  • Giriş ücretsiz

2.Böttcherstraße

Bremen Gezi Rehberi
Böttcherstraße – Kaynak ; Flickr / Bogdan Tapu

Böttcher Caddesi, Bremen’in en ilgi çekici caddelerinden biri. Şehirdeki en dar cadde olmasıyla öne çıkan Böttcher, Bremen’in en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olmaya devam ediyor.

Schnoor semtinde, belediye binasına yakın bir konumda bulunan cadde üzerinde çok sayıda bar, restoran, galeri ve atölyeler bulunabiliyor. Hem bir şeyler içmek hem de güzel bir öğle veya akşam yemeği için uğrayabileceğiniz popüler spotlardan. Bremen’in olmazsa olmaz gezip görülecek yerlerinden biri olan Böttcher Caddesi, şehirdeki en turistik yer olmasından dolayı hem restoranlar hem de mağazalar pahalı olabiliyor.Booking.com

3.Bremen Mızıkacıları Heykeli

Bremen de gezilecek yerler blog

Bremen Belediye Binası’nın hemen önünde yer alan Bremen Mızıkacıları Heykeli, şehirde görülmesi gereken en önemli heykellerden.

1953’te dikilen bronz heykel, “Bremen Mızıkacıları” olarak bilinen bir eşek, köpek, kedi ve horozun üst üste oturmasını tasvir ediyor. Şehrin kalbinde merkezi ve kolay ulaşılabilir bir konumda olduğundan göz atılabilecek çekim merkezlerinden. Ayrıca eşeğin toynaklarına iki elinizle dokunursanız da, iyi şans getireceğine inanılıyor.

4.U-Boot Wilhelm Bauer

U-Boot Wilhelm Bauer

Nazi donanmasındaki en parlak dönemlerinden sadece dört Alman denizaltı kaldı, ancak hâlâ çalışır durumda olan sadece Wilhelm Bauer‘dir.

Geminin inşaatı, II.Dünya Savaşı sona ererken tamamlanmış ve hemen bir eğitim gemisi olarak hizmete girmiş. 1945’te gemi baltık denizinde batırılmış ancak 12 yıl sonra çıkarılarak, elden geçirilmiş ve yeni Alman ordusu için bir test teknesine dönüştürülmüş. Günümüzde bir müze-gemi olarak hizmet veren bu denizaltıyı da listenize ekleyin deriz.

Powered by GetYourGuide

5.Glockenspiel Evi

Glockenspiel Evi - Bremen de Gezilecek Yerler
Glockenspiel Evi – Kaynak ; flickr / Fred Romero

Böttcherstraße adı verilen caddede bulunan bu mimari eser de, şehirdeki popüler cazibe merkezlerinden.

Meissen porseleninden yapılmış ve evin duvarlarının arasına yerleştirilmiş 30 çan, eski deniz gecekondularının melodilerini ve halk şarkılarını çalıyor. 12:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edecek olursanız, bu şarkıları ve melodileri dinleyebiliyorsunuz. Çok aman aman bir cazibe merkezi olmasa da, Böttcher Caddesi’ne gelmişken göz atmaya değer.

6.Übersee-Museum (Bremen Yurt Dışı Müzesi)

Übersee-Museum (Bremen Yurt Dışı Müzesi)
Übersee-Museum (Bremen Yurt Dışı Müzesi) – Kaynak ; flickr / Helgoland01

Etnoloji ve doğa tarihi alanlarında 1 milyondan fazla sergiyle eşsiz bir deneyim sunan Bremen Yurt Dışı Müzesi, çok çeşitli konu ve temalarda hizmet veriyor. Geceleri bir yağmur ormanında yürümenin, Okyanusya’daki tropik bir adada su altına girmenin ve İpek Yolu’nda seyahat etmenin nasıl bir şey olduğunu müzedeki farklı sunum teknikleriyle deneyimleyebiliyorsunuz.

Çocukların da ilgisini çekecek müzelerden biri olan Übersee-Museum, pazartesi günleri dışında haftanın her günü ziyaret edilebiliyor. Müze, konum olarak tarihi şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Eğer çocuklarınızla seyahat ediyorsanız bu müzeyi de Bremen’de gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin deriz.

7.Rhododendron-Park

Rhododendron-Park Bremen
Rhododendron-Park – Kaynak ; flickr / will bremen

Özellikle mayıs ayında yoğun bir turist trafiğine ev sahipliği yapan bu botanik bahçesi, Orman gülleri ve açelyalarla birlikte, yaklaşık 10.000 ayrı çalı sayısıyla bu bitkilerin dünyadaki en büyük ikinci koleksiyonunu oluşturuyor.

Yaz aylarında rengarenk çiçekleriyle dikkat çeken bu botanik bahçesine de şehir merkezinden çok kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz.

8.Bremer Bonbon Manufaktur

Bremen Gezi Rehberi
Bremer Bonbon Manufaktur

Bremen’e kadar gelip de, Almanya’nın en ünlü şekerlemecisine uğramadan da olmaz.

Böttcher Caddesi’nde bulunan bu küçük dükkandaki şekerler, sevimli ambalajlarda sunulan geleneksel akide şekeri yapan şeker fabrikasından geliyor. Hem güzel bir hatıralık hem de güzel bir hediyelik olabilecek bu şekerlerden almayı da unutmayın.

Ayrıca dükkanın içerisi de görülmeye değer bir dekorasyona sahip.

9.Roland Heykeli

Roland Heykeli
Roland Heykeli – Kaynak ; flickr / Fred Romero

“Roland” heykelleri, Almanya’daki Orta Çağ şehirleri için çok şey ifade ediyor. 1404 yılında inşa edilen Bremen’in taş Roland heykeli, şehir için bugüne kadar çok önemli bir anlama sahip!.

Efsaneye göre bir şövalye (Orta Çağların asil bir figürü) olarak tasvir edilen Roland, şehrin özgürlüklerini ve pazar haklarını korumaya / sürdürmeye olan inançlarını güçlendirmek için dikilmişti.

2004 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş olan bu heykel de, Bremen’de görülecek tarihi yerler arasında.

10.Paula Becker-Modersohn Evi

Bremen Gezi Rehberi
Paula Becker-Modersohn Evi – Kaynak ; flickr / Fred Romero

Yine Böttcher Caddesi’nde yer alan yapılardan biri olan Paula Becker-Modersohn Evi, bir sanat müzesi olarak hizmet veriyor.

1927’de açılan müze, bu tarzın bugüne kadar çok önemli bir örneği olan Brick Expressionist mimarisinde yapılmış. Daha da güzeli, müze dünyadaki ilk kadın sanatçıya adanmış. Günümüzde ziyarete açık olsa da, daha çok dış mimarisiyle turistlerin ilgisini çekiyor.

11.Bremen Katedrali (St. Petri Dom Bremen)

Bremen Katedrali
Bremen Katedrali

Bremen Katedrali, şehirdeki en sembolik yapılardan biri olarak bilinir. St. Peter Katedrali olarak da bilinen bu dini yapı ”Marktplatz” adı verilen pazar meydanını süslüyor.

1200 yıllık bir geçmişe sahip olan yapı, Romanesk ve Gotik tarzdaki mimari yapısıyla turistlerin en beğendiği yapılar arasında geliyor.

Katedralin 89 metre uzunluğundaki kulesi Bremen’in eşsiz şehir manzarasını sunuyor. Zaten turistlerin büyük bir bölümü de, bu katedrali, kuleye çıkmak için ziyaret ediyor. Ancak görkemli mimarisi ve iç mekan süslemeleri de en az kule kadar ilgi çekici. Ayrıca katedral içerisinde bir de müze bölümü bulunuyor. Dilerseniz bu müzedeki sanat eserlerini ve mumyaları da inceleyebilirsiniz.

12.Bremen Belediye Binası

Bremen Belediye Binası
Bremen Belediye Binası

Yine Marktplatz adı verilen pazar meydanında bulunan Bremen Belediye Binası, şehirdeki en eski yapılardan biri. İlk olarak 1410 yılında gotik bir tarzda inşa edilmiş olan bina, 1612 yılında rönesans cephesi eklenerek günümüzde görkemli halini almış. Bugün UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bina, Almanya’nın en bilindik tarihi yapıları arasında yer alıyor.

Binanın dışı kadar içi de oldukça dikkat çekici ve güzel bir dekorasyona sahip. Binanın içerisindeki sarmal merdivenler ise yapıdaki kaçırılmaması gereken yerlerden. Belediye Binası’nın en güzel yanı da düzenli olarak ücretsiz konserlerin veriliyor olması.

Şehri ziyaret edeceğiniz tarihte yaklaşan etkinliklere mutlaka göz atın, buradaki ücretsiz olan konserlerden birine denk gelebilirsiniz. Ayrıca Belediye Binası’nın hemen kuzeybatı kulesinin altında göreceğiniz heykeller ise, ”Mızıkacılar Heykeli” olarak bilinir ve eşek, kedi, horoz ve bir köpeğin üst üste bronz heykeli ile betimlenmiş.

Belediye Binası, şehrin tam kalbinde yer aldığından dolayı bu binaya yakın olan konaklama birimleri de Bremen’de kalmak için tercih edilebilir. Bina ve bu binanın bulunduğu alan Bremen’de gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazları arasındadır, kaçırmayın.

13.Marktplatz

Marktplatz
Marktplatz

Marktplatz, şehirdeki en ünlü meydan ve birbirinden güzel tarihi yapıları ve önemli cazibe merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

Şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinen Marktplatz, ”Pazar Meydanı” olarak da biliniyor. Eski Kent’in (Altstadt) en hareketli ve en kalabalık noktalarından biri olan bu meydan, Almanya’nın en ünlü şövalyesi olan Roland’ın beş buçuk metrelik heykeline ev sahipliği yapıyor. Tarihi 1404 yılına kadar uzanan bu heykel, Almanya’da türünün en eskisi ve şehirdeki en önemli yapılardan biri olarak kabul edilir.

Marktplatz - Bremen
Marktplatz

Burası, yukarıda bahsetmiş olduğum Belediye Binası ve Bremen Katedrali’ne ev sahipliği yapan meydandır. Fakat meydandaki turistik noktalar sadece bu iki yer ile sınırlı değil. Daha birçok farklı mimari yapıyı da burada görebilirsiniz. Ayrıca meydan, Bremen’de yeme içme için en çok tercih edilen noktalardan. Meydan yakınlarında birbirinden güzel restoranları ve cafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

14.Schnoor Quarter

Schnoor Quarter
Schnoor Quarter

Schnoor Bölgesi, Bremen’in en sevilen ve en renkli bölgelerinden biri. Şehirdeki en eski mahalle olmasından dolayı turistlerin ilgisini çeken bu bölge, eskiden balıkçı topluluğun yaşadığı yermiş.

Schnoor günümüzde, 1400 ve 1500 yıllardan kalma birçok ahşap eve ev sahipliği yapıyor. Bu evlerin büyük bir bölümü de restoranlar ve kafelerle çevrilmiş. Birçok galeriyi ve hediyelik el sanatları eşyalarını satan küçük mağazaları da bulabileceğiniz bu bölge de, şehirde yeme içme için tercih edilebilecek noktalardan.

15.Universum Science Center (Bremen Bilim Merkezi)

Universum Science Center
Universum Science Center

Bremen’in bilim merkezi daha çok farklı mimarisiyle dikkat çekiyor olsa da, içeride görülmeye değer birbirinden ilgi çekici birçok eseri bulabiliyorsunuz. 2000 yılında inşa edilmiş olan bu bilim merkezi, bir istiridyeye veya sırıtan bir balinaya benzetiliyor.

40 binden fazla metal karodan yapılmış olan bu birinci sınıf bilim merkezi, 300 büyüleyici uygulamaya ev sahipliği yapmasıyla ünlü.

Daha çok çocuklu ailelerin ziyaret edebileceği bir yer olduğu söylense de, yetişkinlerin de severek gezebileceği bir müze diyebiliriz.

16.Schütting

Schütting
Schütting

Yine Marktplatz adı verilen pazar meydanında bulunan yapılardan biri olan Schütting, 1530’larda Flaman Rönesans tarzında inşa edilmiş bir locadır. Portalın yukarısındaki cephede, tacirlerin Bremen kentinin yanında bulunan ve Kutsal Roma imparatorluk kartalını tasvir eden tüccarların armalarına göz atmayı unutmayın.

Ayrıca loca 1679’da Almanca konuşulan bölgelerde ilk kahve evlerinden biri olarak biliniyor.

17.Schlachte

Schlachte
Schlachte

Bremen’in eski kent bölgesi sınırları içerisinde yer alan Weser’in sağ kıyısı, 1980’lerde ve 90’larda bir yaya bölgesine dönüştürülmüş. Günümüzde restore edilmiş birçok ev ve mekanlar sayesinde turistlerin en uğrak noktalarından biri haline gelmiş olan ”Schlachte” hem gece hem de gündüz oldukça hareketli olan bölgelerden.

Yaz aylarında Bremen’i ziyaret ediyorsanız buradaki biergarten’da (Bira bahçesi) birkaç biranın keyfini çıkarabilir veya çevredeki çeşitli restoranlardan birinde güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Nehir tekneleriyle de popüler olan bu gezinti yerinde dilerseniz tekne turlarına da çıkabilirsiniz. Hemen nehir kenarında bulunan bu tekneler ile şehirdeki en ünlü noktaları görebiliyorsunuz.

18.Das Viertel

Das Viertel
Das Viertel

Bremen’de en bilindik bölgelerden biri olan ”Das Viertel”, şehirdeki en renkli ve en genç bölge olarak da biliniyor. 1800’lerin sonu ile 1930’ların sonu arasında oluşturulmuş semt, Kunsthalle gibi Cultural Mile’in müzelerinin yanı sıra tapınak benzeri Thater am Goetheplatz’a da ev sahipliği yapıyor.

Gündüzleri Bremen’de alışveriş için en iyi adreslerden biri olan Das Viertel’de, dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabileceğiniz gibi, Alman markalarına sahip mağazaları da bulabiliyorsunuz. Ayrıca şehirde yeme-içme için havalı bir bölge arıyorsanız ve restoran konusunda seçici biriyseniz bu bölgeye mutlaka göz atın deriz. Çok çeşitli mutfaklara sahip restoranları ile ünlü olan bu bölgede aradığınız lezzeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

Das Viertel, gece hayatı için de düşünülebilecek bölgelerden biri. Özellikle yerel halkın tercih ettiği bir bölge olsa da, turistleri de buradaki canlı müzik mekanlarında ve gece kulüplerinde görebilirsiniz.

19.Am Wall Windmill

Am Wall Windmill
Am Wall Windmill

Am Wall Yel Değirmeni günümüzde bir restorana ev sahipliği yapıyor olsa da, değirmenin bulunduğu çevre, şehir telaşından kaçmak ve dinlenmek için en güzel noktalardan biri. Ayrıca bu restoranın dışarıda şemsiyeli oturma alanları da bulunuyor. Özellikle yaz aylarında Bremen’i ziyaret ediyorsanız, yemek yemeseniz de burada oturup bir şeyler içebilir, Yel Değirmeni’nin bulunduğu yerde güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Eski Şehir merkezinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu tarihi yel değirmenini de listenize eklemeyi unutmayın.

20.Kunsthalle Bremen

Kunsthalle Bremen
Kunsthalle Bremen

Kunsthalle Bremen, sadece Bremen’in değil, Almanya’nın da en iyi bilinen sanat müzelerinden biri.

Eski kentin merkezinde bulunan bu müze, 1849 yılında açılmış oldukça eski müzelerden. Çok sayıda 17. yüzyıldan kalma Hollanda resimlerinin yanı sıra 14. yüzyıla kadar uzanan birçok eski Alman ustanın da birbirinden değerli eserlerini müzede görebiliyorsunuz.

Diğer önemli noktalar arasında 19. ve 20. yüzyılların Fransız ve Hollanda resimleri koleksiyonu, ünlü Worpswede sanatçılarının kolonisinden ressamların eserleri ve Avrupa’nın en büyük koleksiyonlarından biri olan 220.000’den fazla çizim ve baskı yer alıyor.

Müze aynı zamanda kayda değer heykel koleksiyonunun yanı sıra modern medyada bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor.

Bremen Kaç Günde Gezilir ?

Bremen Gezi Rehberi Blog

Bremen için 2 günlük bir süre yeterli oluyor, fakat daha uzun süre Bremen’de kalacak olursanız, daha yapılacak birçok şey bulabilirsiniz. Ayrıca Bremen çevresindeki şehirler veya turistik çekim merkezleri için de zaman ayırmayı düşünebilirsiniz.

Bremen’de gezilecek yerler için dolu dolu 1.5 gün fazlasıyla yeterli oluyor. Şehirde alışveriş veya gece hayatı için de plan yapıyorsanız 3 gün bile bu şehirde konaklamayı düşünebilirsiniz, ancak en ideal süre 2 gündür.

Göz At ; Magdeburg’da görülmesi gereken yerler ve Essen Gezisi adlı yazılarımızı incelemeyi de unutmayın.

Bremen’de Ne Yenir ?

Labskaus
Labskaus – kaynak ; flickr / Konstantinos Dafalias

Kuzeybatı Almanya’daki Weser Nehri üzerinde oturan Bremen, yemek söz konusu olduğunda farklı bir destinasyondur.

Bratwurst, currywurst ve lahana turşusu gibi Alman klasiklerinin hayranları burada lezzetli birçok seçenek bulabiliyor.

Bremen’e özgü çok sayıda yemek bulabileceğiniz gibi, Almanya’nın diğer şehirlerinde bulabileceğiniz tipik Alman yemeklerini de bu şehirde bulabilirsiniz. Yemeklerin çoğu domuz etinden yapılıyor, domuz eti tercih etmiyorsanız et yemekleri sipariş ederken biraz daha dikkatli olmanızda yarar var.

Bremen’de mutlaka denenmesi gereken popüler lezzetler ise ;

  • Lahana ve Pinkel
  • Labskaus ; Ana bileşenler, tuzlanmış et veya konserve sığır eti, patates ve soğandır. Pancar turşusu ve ringa balığı eklenmiş türleri de var. Et severlerin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden biri.
  • Knipp ; Kızarmış, kıyılmış etten (tipik olarak karaciğer, sığır eti veya domuz eti) yapılan başka bir sosis veya üçünün bir karışımıdır. Geleneksel Alman baharatları, yenibahar ve biberin eşsiz bir karışımını içerir ve genellikle elma köpüğü ile servis edilir (Domuz eti eklenmemiş versiyonları da vardır)
  • Tavuk yahni ; Tavuk yahni bir güveçtir ve özellikle kış aylarında popülerdir. Alman yahni her tür etle yapılabilir – domuz eti ve sığır eti de popülerdir – ancak tavuk hiç şüphesiz Bremen’de en yaygın olanıdır.
  • Blechkuchen ; Yaprak kek veya dilim kek olarak bilinir. Bremen’in en meşhur tatlısı olduğundan mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden biri. Mayalı hamur katmanlarından yapılan bir pastadır ve çok yönlüdür. En popüler çeşitlerden biri tereyağı ve şekerle pişirilen en temel versiyon olan butterkuchen’dir. Genellikle düğünlerde servis edilir, ancak birçok yerel kafede güzel bir fincan çayın yanında da bulunabilir.
Blechkuchen
Blechkuchen – kaynak ; flickr / gourmandise

Popüler Bremen Otelleri

Almanya’nın en popüler şehirlerinden olan Berlin ve Münih‘e nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan Bremen’de nerede kalınır ? sorusuna henüz cevap bulamadıysanız, şehirdeki en fazla konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Mitte bölgesinde konaklamayı düşünebilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Bremen’de gezilecek yerler arasında popüler olan cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca Mitte bölgesi, şehrin kalbinin attığı yer ve çok sayıda restoran, cafe ve bara da ev sahipliği yapıyor.

İşte şehir merkezinde yani Mitte bölgesindeki en popüler 3 otel ;

Motel One Bremen – 3 yıldız

Bremen de Gezilecek Yerler
Motel One Bremen

Bremen’deki en ekonomik otellerden biri olan Motel One, konum olarak tam şehir merkezinde bulunuyor. Messe Bremen fuar alanlarına ise yaklaşık 1 km uzaklıkta olan otel, hem iş seyahatleri hem de kültür seyahatleri için tercih edilebilecek tesislerden biri.

H+ Hotel Bremen – 4 yıldız

Brremen de Gezilecek Yerler
H+ Hotel Bremen

Bremen Katedrali’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu lüks otel, konum olarak Bremen’deki en merkezi tesislerden biri. Şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olması, modern ve şık odalarıyla hizmet vermesi ve yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması otelin öne çıkan özelliklerinden.

Atlantic Grand Hotel Bremen – 4 yıldız

Bremen de Gezilecek Yerler
Atlantic Grand Hotel Bremen

Biraz daha lüks bir konaklama deneyimi sunan Atlantic Grand Hotel, Bremen’de gezilecek yerler arasında popüler olan birçok cazibe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Modern ve şık odalarıyla öne çıkan tesis, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri.

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR