Ana SayfaAvrupaİtalyaBari'de Nerede Kalınır ? | Bölgeler Ve Otel Tavsiyeleri

Bari’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler Ve Otel Tavsiyeleri

Bari, güneydoğu İtalya’nın Puglia bölgesinde, Adriyatik Denizi kıyısında yer alıyor. İtalya’nın diğer turistik şehirlerine nazaran daha az ziyaret edilen bir şehir olsa da, ülkedeki tarihi dokusunu koruyan ender şehirlerden biri. Eşsiz bir havası, muhteşem bir Eski Kenti, güzel bir eski limanı, birkaç muhteşem plajı ve lezzetli Puglia yemekleriyle öne çıkan Bari, her yaştan gezginin keyifli zaman geçirebileceği harika bir şehir.

Konaklama seçenekleri açısından, lüks oteller ve pansiyonlardan apartman dairelerine ve konukevleri kadar her bütçeye uygun çeşitliliğe sahip olan Bari, yürüyerek keşfedebileceğiniz rahat şehirlerden. Fakat şehirdeki süreniz kısıtlıysa, şehrin ana cazibe merkezlerine ev sahipliği yapan Eski Kent (Old Town) bölgesine yakın bir yerde olduğunuzdan emin olun.

Bari’de Nerede Kalınır ?

Antik Roma kalıntıları üzerine kurulmuş bir Bizans şehri olan Bari, Napoli ve Palermo’dan sonra İtalya’nın güneyindeki anakaradaki en önemli 2. ekonomik merkez olması bakımından da önemli bir yere sahip. İtalya’nın diğer şehirleri kadar ünlü olmasa da başka yerde bulamayacağınız eşsiz bir tarih ve kültür sunuyor.

Adriyatik Denizi kıyısında yer alan Bari, Apulia’nın başkenti. Güney Adriyatik’te Hırvatistan, Yunanistan, Karadağ ve Arnavutluk’a bağlanan önemli bir feribot limanıdır. Bari, trenler ve havaalanı aracılığıyla Roma, Milano, Bologna, Torino, Venedik ve Apulia şehirleri gibi İtalya’nın geri kalanıyla iyi bağlantılara sahip olmasıyla, önemli bir üs konumundadır.

İşte Bari’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en iyi bölgeler ;

1.Murat Bölgesi (Bari Şehir Merkezi)

Bari şehir merkezi

Kentsel düzeni ve 20. yüzyıldan kalma binalarıyla Murat Bölgesi, yani Bari şehir merkezi, çok sayıda farklı konaklama birimi, restoran, cafe ve bar bolluğu ile şehirdeki en iyi kalınacak yer olmaya devam ediyor.

Adını, Bari Vecchia’yı çevreleyen surların dışında inşaat yaptıran ilk kişi olan Napolyon Krallığı’nın hükümdarı Joachim Murat’tan almış.

Bari’nin en güzel mahallesi olmasa da, kesinlikle güzel Art Nouveau mimarisine sahip birkaç bina da dahil olmak üzere bazı fotojenik binalara ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Bari’nin ana alışveriş bölgesi de tam olarak burasıdır.

Bari şehir merkezi, konum olarak şehirdeki en iyi yer. Çünkü bu bölge, Bari’deki ana cazibe merkezlerinin çoğuna yürüme mesafesinde bulunuyor. Buradan dilediğiniz birçok yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yürüyerek gidemeyeceğiniz yerlere de iyi bağlantılara sahip toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa sürede gidebilirsiniz.

Şehrin modern kalbi olan Murat bölgesi, Bari’nin en hareketli bölgesi olmasıyla da ilgi görüyor.

Kesinlikle Eski Şehir kadar pitoresk değil ama Murat, Bari’nin en iyi mağaza, bar ve restoranlarından birçoğunu barındırıyor ve hareketli bir gece hayatı ortamına sahip. Eğer akşamları dışarı çıkmak isterseniz, bu bölgede çok sayıda ünlü bar ve birkaç gece kulübü bulabilirsiniz.

Bari Vecchia’nın hemen güneyinde yer alan Murat bölgesi, ilk olarak tavsiye edebileceğimiz bölgedir.

En Popüler Bari Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Costa – 2 yıldız
 • Travel B&B – 3 yıldız (Oda ve Kahvaltı) ; Bari’nin kalbinde en iyi tesis. Ayrıca şehirdeki en fazla rezervasyon alan konaklama birimlerinden. Hem konumu hem de fiyatı ve sunduğu olanaklarıyla orta bütçeli gezginler için en ideal tesis diyebiliriz.
 • BARI ROOMS Suite Station – 3 yıldız (Konukevi)
 • Il Palazzetto Bari – 4 yıldız (Daire)
 • Fourooms Bari – 4 yıldız (Konukevi)
 • Bari şehir merkezindeki tüm otellere göz atmak için TIKLAYIN

BURADA KALIN, EĞER ;

 • 1-2 günlüğüne Bari’yi ziyaret ediyorsanız
 • Çok sayıda restoran, cafe, bar ve alışveriş spotlarıyla çevrili olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki ana cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Bari’nin en modern yerinde olmak istiyorsanız
 • Çok sayıda konaklama seçeneğine sahip olmak istiyorsanız

2.Barri Vecchia (Eski Kent)

Bari Eski Kent Bölgesi

San Nicola Bazilikası, San Sabino Katedrali ve Castello Svevo di Bari gibi en gözde cazibe merkezlerine yakınlığı nedeniyle Barri’de kalabileceğiniz en iyi yerlerden biri. En az Bari şehir merkezi kadar popüler bir bölge olan Eski Kent, daha çok tarihi yapılarıyla öne çıkıyor.

San Nicola olarak da bilinen Barri Vecchia, antik surların içinde yer alan şehrin tarihi merkezidir. Geleneksel bir Orta Çağ düzenine sahip olan bu bölge, şehrin birçok eski geleneğinin hala uygulandığı folklorik bölümünü temsil ediyor.

En az Barri şehir merkezi kadar popüler bir bölge olduğu için buradaki oteller merkeze nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Fakat şehir merkeziyle konum ve gezip görülecek yerler bakımından çok büyük fark olmadığı için bütçeli bir Bari gezisi planlıyorsanız, tercihinizi şehir merkezinden yana kullanın deriz.

Kusursuz dar sokaklardan oluşan, Orta Çağ havasıyla sizi büyüleyecek olan bu mahalle, aslında Bari’nin en sevilen bölgesi. Hem tarihi dokusu hem de kültürüyle keyifli zaman geçirebileceğiniz bu bölge, Bari’yi kısa sürede keşfetmek için en iyi üs konumunda.

MÖ 7. yüzyıldan 3. yüzyıla kadar Puglia uygarlığının tarihini öğrenebileceğiniz St. Colastic Arkeoloji Müzesi bu bölgedeki en sevilen cazibe merkezlerinden biri. Tarihe merakınız varsa, Belediye Binası’nda yer alan Bari Şehir Müzesi’ni ve Bari’nin koruyucu azizi Aziz Nikolaos’a saygı duruşunda bulunan eserler koleksiyonunun yer aldığı Nicolaiano Müzesi’ne göz atmayı düşünebilirsiniz. Piazza del Ferrarese, Piazza Mercentile ve Castel del Monte gibi ilgi çekici yerleri de yine bu bölge sınırları içerisinde görebilirsiniz.

NOT ; Eski Kent bölgesi, yani Barri Vecchia da teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat tamamen farklı bir atmosfere sahip olduğundan iki bölgeyi farklı bir yermiş gibi düşünebilirsiniz.

En Popüler Bari Vecchia Otelleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Bari’nin tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Murat bölgesine nazaran daha popüler ve daha canlı bir yer arıyorsanız
 • Şehrin tarihi kısmında olmak istiyorsanız
 • Ana cazibe merkezlerine yakın olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanızBooking.com

3.Bari Palese

Bari'de nerede kalınır

Havaalanına yakın olmak istiyorsanız kalabileceğiniz en iyi yer şüphesiz Bari Palese bölgesi olacaktır.

Hızlı bir Bari seyahati planlıyor ve uçağınız sabahın erken saatlerinde hareket edecekse Karol Wojtyla Havaalanı’na (Bari Palese Havaalanı olarak da bilinir) yakın konaklamanızda yarar var.

Bari’nin geri kalanından büyük ölçüde kopuk olan bu bölgeden şehir merkezine ve Bari’deki ana çekim merkezlerine ulaşım için ya toplu taşıma araçlarını ya da taksileri kullanmanız gerekiyor.

Şehrin en batısında yer alan bu bölge, aktarma yapanlar, eve dönüş uçağını kaçırmaktan endişe duyanlar veya bagajlarını şehrin her yerine sürüklemekten kaçınmak isteyenler için ideal bir yer.

Bölgenin etrafına dağılmış hoş yerel dükkanlar, barlar ve restoranlardan oluşan bir koleksiyon, turistlere şehir merkezinden daha az odaklanarak biraz daha otantik bir his veriyor.

Bölgede ayrıca şehrin ünlü plajlarında karşılaşacağınız kalabalıklar olmadan size okyanusun ve muhteşem kıyı manzarasının tadını çıkarma fırsatı veren bazı lidolar da vardır.

En Popüler Bari Palese Konaklama Önerileri

 • Annavi – (Oda ve Kahvaltı)
 • Casa al Mare – Konukevi
 • Hotel La Baia – 3 yıldız ; Bari Palese Havaalanı’na 2 km, şehir merkezine ve Bari limanına 7 km uzaklıkta oldukça modern bir oteldir. Ücretsiz otopark ve 250 kişiye kadar misafir ağırlayabilen bir toplantı ve konferans salonu sunan otelin odaları modern olup klima, uydu TV ve özel banyo ile donatılmıştır. Restoranda geleneksel Apulia yemekleri ve zengin bir kontinental kahvaltı servis edilmektedir. Yaz aylarında yemekler, güzel deniz manzaralı açık terasta servis edilmektedir.
 • Il Civico 2 – Oda ve Kahvaltı
 • Masseria Sant’Anna – 4 yıldız

4.Liman Çevresi

Bari Liman çevresi

Hedefiniz Hırvatistan veya Yunanistan’a gemi veya feribotla gitmekse, Bari’de kalınacak en iyi bölgelerden biri liman çevresindeki oteller olacaktır. Şehrin en güzel ve en sevilen mahallelerinden biri olan The Harbour, yani liman çevresinin, mimarisi çeşitlidir, modern binaları çok daha eski olanlarla birleştirir ve akla gelebilecek tüm mimari tarzları kapsar.

Porto Bari olarak da bilinen bu bölge, çok sayıda hoş bar, mağaza ve restoranla çevrili büyüleyici bir liman ve yat limanının çevresinde yer alır. Yılda 2 milyondan fazla yolcuya hizmet veren liman, İtalya’nın Balkanlar’a açılan kapısı olarak kabul ediliyor ve düzenli gemiler günlük olarak okyanustan yolcu taşıyor. Port Bari, Napoli’den sonra İtalya’nın en büyük ikinci kargo limanı olması bakımından da önemli bir yere sahip.

Bölgenin en ilgi çekici yeri ise, Lungomare Nazario Sauro adı verilen deniz kıyısındaki gezinti yoludur.

NOT ; Bu bölge de teknik olarak Bari şehir merkezi olarak kabul ediliyor. Fakat şehir merkezinin tam kalbine 8-10 dakika yürüme mesafesinde olduğu için tam merkezdeki otellere nazaran daha ucuz.

En Popüler Liman Çevresi Otelleri

 • B&B Bella Bari – Tatil Evleri ; Bari’deki en romantik tesislerden biri. Konum olarak hem şehir merkezine hem de limana yakın olan bu tesis, ayrıca 9+ konuk değerlendirme puanına sahip.
 • B&B 62 Marinai – Oda ve Kahvaltı
 • B&B La Muraglia – 4 yıldız
 • Flavì

5.Madonnella

Bari'de nerede kalınır

Quartiere Umbertino’nun doğusunda yer alan Madonnella bölgesi, sahil boyunca Pane e Pomodoro plajının başlangıcına kadar uzanıyor. Burası, büyük ölçüde yerleşim bölgesidir ve daha sessiz, daha sakin Bari mahallelerinden biridir, bu da onu aileler ve biraz daha rahat bir yerde kalmak isteyen turistler için mükemmel bir yer yapar.

Bu semtin bir diğer büyük çekiciliği de Bari plajlarına olan yakınlığıdır. Sahilde vakit geçirmeyi ve sahil boyunca uzun yürüyüşler yapmayı seviyorsanız, burası Bari’de kalabileceğiniz en güzel bölgelerden bir tanesi.

Bu sakin bölge, şehirdeki dönme dolabını, Pinacoteca Corrado Giaquinto di Bari sanat müzesini ve Pane e Pomodoro Plajı’na giden Bari’nin en iyi gezinti yollarından biri olan Lungomare Nazario Sauro’yu bulacağınız kıyı bölgesidir. Eğer Bari’yi sıcak yaz aylarında ziyaret ediyor ve plajın da keyfini çıkarmak istiyorsanız, buradaki aile otellerini inceleyebilirsiniz.

Madonnella bölgesinin tarihi şehir merkezine ortalama 2-3 km uzaklıkta olduğunu da unutmayın. Eğer burada kalacak olursanız, şehir merkezindeki ana cazibe merkezlerine yürüyerek çok kolay bir şekilde gidemeyebilirsiniz.

En Popüler Madonnella Otelleri

 • Attico Suite spiaggia Bari ; Pane e Pomodoro Plajı’na 3 dakika yürüme mesafesindeki bu tesis, sahilde yer alıyor ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor. Daire konseptindeki bu tesis, ailece Bari’yi ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği birimlerden.
 • Carulli 69
 • Central loft full comfort – 3 yıldız

En İyi Bari Merkez Otelleri

Yukarıdaki 5 bölge, Bari’deki en çok tercih edilen ve en iyi konumlu bölgelerdir. Fakat bu bölgeler, her bütçeye ve zevke uygun otellere ev sahipliği yapmayabilir. Bu yüzden yukarıdaki Eski Kent ve Murat bölgesinde, yani şehir merkezinde bahsettiğimiz otellerden aradığınız zevkte bir otel bulamadıysanız alternatif olarak aşağıdaki şehir merkezi otellerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hotel Adria Bari

Hotel Adria Bari

3 yıldızlı Hotel Adria, geleneksel tarzı ve hoş atmosferiyle konuklarını ağırlıyor. Modern bir otel olmasa da, hem konumu hem de gecelik fiyatıyla göz atılabilecek otellerden biri. Bari tren istasyonuna sadece 3 dakika yürüyüş mesafesindeki bu otel, fitness alanına da sahip. Otelin en üst kattaki şezlonglu terasında dinlenebilirsiniz.

8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, Bari’nin ana alışveriş caddelerinden biri olan Corso Cavour’a 1 dakika, tarihi merkeze ve St Nicholas Katedrali’ne yürüyerek 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. OTELİ İNCELE

Hotel Imago

Hotel Imago Bari'de nerede kalınır

4 yıldızlı şık ve modern bir otel olan Hotel Imago, Bari’nin tam kalbinde yer alıyor. Müthiş bir kahvaltı sunan otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olsa da, otelin geniş aile odaları da bulunuyor.

Bir sanat ve kültür merkezinin üzerinde yer alan bu otel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olmasıyla da öne çıkıyor. OTELİ İNCELE

Hotel Boston

Hotel Bari

Zengin açık büfe kahvaltı sunan 4 yıldızlı bu otel, Bari’nin tarihi merkezi ve Aya Nikola Katedrali’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Via Sparano alışveriş bölgesinden yaklaşık 300 metre uzaklıkta olması, birçok farklı olanak sunması, uygun fiyatı ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla Bari’deki en iyi otellerden bir tanesi. OTELİ İNCELE

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR