Ana SayfaİtalyaNapoli Gezi RehberiNapoli'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Napoli’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

 İtalya‘nın güneyinde yer alan Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehirden beklentinize ve bütçenize göre değişiklik gösterebiliyor. Geniş bir bütçeyle seyahat ediyor ve her yere yakın olmak istiyorsanız, şehri ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği Centro Storico’da (Tarihi Şehir Merkezi) konaklamayı düşünebilirsiniz.

Tarihi şehir merkezindeki oteller, Napoli’deki diğer bölgelerde yer alan otellere nazaran biraz daha pahalı olsa da, Napoli’yi tam yerinde keşfetmek istiyorsanız burası kalınacak en iyi yer.

Napoli’de konaklama için tercih edebileceğiniz daha birçok bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında yine şehir merkezine ve turistik yerlere yakın olan semtler bulabileceğinizden dolayı, aşağıdaki alternatif semtlere de göz atmayı unutmayın.

Napoli’de Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

⇒Centro Storico (Napoli Tarihi Şehir Merkezi) ; Arnavut kaldırımlı dar sokaklar ve çok iyi korunmuş eski Ortaçağ evleriyle öne çıkan bu bölge, Napoli’nin tam kalbi. Her şeye yakın olmak için tercih edilebilecek en iyi ve en popüler yer.

⇒Port of Naples (Napoli Limanı) ; Napoli tarihi merkezine alternatif olabilecek en iyi bölge. Merkeze yakın olduğu gibi, konaklama konusunda en fazla seçeneğe sahip yerlerden biri.

⇒Chiaia ; Napoli’nin en havalı bölgesi. Lüks bir tatil için tercih edilebilecek en iyi yer.

⇒Vomero ; Napoli’de gece hayatının kalbinin attığı yer. Daha çok genç kesimin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulunabilir.

⇒Quartieri Spagnoli ; Napoli’deki en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer. Tarihi şehir merkezine yürüme mesafesinde olan en popüler bölgelerden biri.

⇒Napoli Merkez İstasyon Çevresi ; Havaalanından otelinize çok kolay bir şekilde ulaşmak için en ideal yer. Diğer bölgelere iyi bir ulaşım ağına sahip olmasının yanı sıra, çok sayıda turistik noktaya da yürüme mesafesinde.

1.Napoli Tarihi Şehir Merkezi

Napoli Otel Tavsiyeleri
Napoli Tarihi Şehir Merkezi

Napoli’nin kalbi olarak bilinen Centro Storico (Tarihi şehir merkezi), 1995 yılında beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan en popüler konaklama bölgesi. Çok sayıda otel, pansiyon, daire ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölgede konaklayacak olursanız, Napoli’de gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerinin çoğuna yürüme mesafesinde olursunuz.

Şehirdeki en fazla otel, restoran, cafe ve bar seçeneğini bulabileceğiniz yer olan tarihi şehir merkezi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, burada her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor.

Centro Storico, dar Arnavut kaldırımlı sokaklar, eski Ortaçağ evleri, hoş meydanlar ve barok kiliselerden oluşan oldukça canlı ve kalabalık bir yer. Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız burası Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi bölge. Ayrıca şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerin büyük bir bölümü de burada bulunuyor.

Napoli’ye dair her şeyi bulabileceğiniz bu bölge ayrıca İtalyanların çamaşırlarını nasıl astığını görebileceğiniz yer 🙂 Turistik yerlerin çoğuna çamaşır asılmış ara sokaklardan geçerek ulaşıyorsunuz.

Turistlerin yanı sıra yerel halkla da iç içe olabileceğiniz bu bölge, yürüyerek keşfedilebilecek rahat bir yer. Turistik yerler yürüme mesafesinde olduğu gibi, bu bölgeden şehrin geri kalanına da çok rahat ulaşabiliyorsunuz.

Tarihi şehir merkezi, ayrıca gece hayatıyla da ilgi görüyor. En az Vomero bölgesi kadar hareketli ve canlı olan bu bölgede, çok sayıda bar ve gece kulübü de bulabilirsiniz.

Bölgedeki Via Toledo adlı cadde alışveriş yapabileceğiniz birçok hediyelik eşya dükkanı ve butiklere ev sahipliği yapıyor. Çok ünlü markaları burada bulamasanız da, aklınıza gelebilecek birçok ürünü bulmak mümkün.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Napoli’nin tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Kısa süreli bir Napoli gezisi planlıyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Napoli Katedrali’ne kısa bir yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en fazla otel, restoran, cafe ve barların bulunduğu yerde olmak istiyorsanız
 • Napoli’yi tam yerinde keşfetmek istiyorsanız

En İyi ve En Popüler Napoli Tarihi Şehir Merkezi Otelleri

BB Casamatta

Napoli tarihi şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

TARİHİ ŞEHİR MERKEZİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Napoli Katedrali, Gesu Nuovo Kilisesi, San Pietro Martire Kilisesi, Via San Gregorio Armeno alışveriş caddesi, Bellini Meydanı, Santa Chiara Manastırı ve Kilisesi, Zooloji Müzesi, San Domenico Maggiore Meydanı, Sansevero Şapeli Müzesi, Dante Meydanı, Güzel Sanatlar Akademisi, Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi, San Lorenzo Maggiore kalıntıları, Girolamini Resim Galerisi, Kraliyet Botanik Bahçeleri, Donna Regina Çağdaş Sanat Müzesi ve Pio Monte della Misericordia.

2.Port of Naples (Napoli Limanı)

Napolide nerede kalmalı
Port of Naples (Napoli Limanı) – kaynak ; flickr / giulio_lombardo

En az tarihi şehir merkezi kadar popüler ve iyi konumlu bir bölge olan Port of Naples (Napoli Limanı), şehrin en canlı ve en kalabalık yerlerinden biri.

Mollo Beverello olarak da bilinen bu liman, İtalya’nın en işlek limanlarından ve Akdeniz’in en büyüklerinden biri.

Şehrin güney tarafında yer alan bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü merkeze 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor, yani bu bölgeyi de teknik olarak merkez bölgesi olarak kabul edebilirsiniz.

Biraz daha farklı bir atmosfere sahip olan liman bölgesinde yer alan deniz kıyısındaki oteller, kısmen limana yakınlıkları nedeniyle ve eşsiz bir manzaraya sahip olduklarından dolayı, tarihi merkeze nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Eğer bütçenize uygun bir konaklama birimini burada bulabilirseniz, burası Napoli’de kalınacak en iyi yer olabilir. Ancak bütçenize uygun bir oteli bulamazsanız birkaç dakika yürüme mesafesinde olan tarihi merkezde, daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğinizi unutmayın.

Nuovo Kalesi, bu bölgenin ana cazibe merkezi. Hatta bölgedeki otellerin çoğu bu kale manzaralı odalara sahip.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Plaja ve denize yakın olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız (Buradaki oteller, tarihi merkeze nazaran biraz daha pahalı olabiliyor)
 • Romantik bir Napoli gezisi planlıyorsanız
 • Tarihi şehir merkezine yakın olmak istiyor, ancak tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız

En Popüler Napoli Limanı Otelleri

MAIN Hotel

Napoli Limanı yakınlarındaki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

3.Chiaia

Napoli şehir merkezi otelleri
Chiaia

Louis Vuitton, Prada ve Armani gibi dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabileceğiniz yer olan Chiaia, Napoli’nin en lüks semti olarak biliniyor. Bu bölgedeki oteller genellikle lüks otellerden oluşuyor olsa da, birkaç bütçeli butik otel de bulabilirsiniz.

Bölge şehir merkezinden biraz uzakta olsa da, Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler yerlerden bir tanesi.

Deniz manzaralı şık otelleri ve havalı mekanlarıyla öne çıkan bu bölgeden, merkeze ve diğer bölgelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Romantik bir ambiyansa sahip olan Chiaia bölgesi ayrıca gün batımı manzarasıyla da adından söz ettiriyor.

Bölgedeki ana cazibe merkezlerinden biri olan Anton Dohrn Akvaryumu, çocuklarla Napoli’yi ziyaret edenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri.

Şehrin ana gürültüsünden uzak, sessiz ve huzurlu bir bölgede lüks bir Napoli gezisi planlıyorsanız, burası tam olarak aradığınız yer olabilir.

Chiaia, şehrin en iyi alışveriş mekanları, tasarımcı butikleri ve moda mağazalarının yanında şık restoran ve barların bulunduğu lüks ve modaya uygun bir semttir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Napoli’nin en havalı ve en lüks yerinde olmak istiyorsanız
 • Dünyaca ünlü markaların mağazalarına yakın olmak istiyorsanız
 • Romantik bir Napoli gezisi planlıyorsanız
 • Şehrin en güvenli bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Tarihi merkeze birkaç km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Merkeze göre daha sessiz ve huzurlu bir yer arıyorsanız

En Popüler Chiaia Otelleri

Exe Majestic

Chiaia bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

CHİAİA BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Villa Comunale şehir parkı, Pignatelli Müzesi, Lungomare Caracciolo Caddesi, Palazzo delle Arti Napoli, Napoli Akvaryumu, Napoli Kraliyet Sarayı ve Plebiscito meydanı

4.Vomero

Napolide nerede kalınmalı
Vomero

Kültürel atmosferi, tiyatroları ve sinemaları ile hem yerli halkı hem de turistleri kendine çeken bölgelerden biri olan Vomero da, Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri.

Yokuş yukarı bir konumda bulunan Vomero, eşsiz manzarasının yanı sıra yapılacak birbirinden güzel aktiviteleriyle de ilgi çekiyor. Ayrıca Vomero, Napoli gece hayatı dendiğinde akla gelen ilk semt.

Genel olarak lüks bir bölge olarak kabul edilen Vomero’da, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölge, tarihi şehir merkezine ve Napoli’de gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerin çoğuna da yakın bir konumda bulunuyor.

Diğer bölgelere nazaran daha pahalı olan Vomero, ayrıca şehirdeki en iyi alışveriş spotlarından biri. Dünyaca ünlü markaların mağazalarının yanı sıra, yerel markaların mağazalarını da bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Şehrin doğu kesiminde yer alan bu tepelik mahalle, Napoli’de kalınacak en güvenli bölgelerden biri. Burası üst sınıf bir yerleşim bölgesi olduğundan güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

Chiaia ve Quarter Spagnoli gibi diğer popüler bölgeler de Vomero’ya oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Yeme içme konusunda da birçok farklı seçeneğe sahip olan Vomero’daki mekanlar, biraz daha üst kesime hitap ediyor, ancak iç kesimlerde daha uygun lokal restoranları da bulabiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Napoli’nin en güvenli yerlerinden birinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • En az Chiaia kadar lüks bir yerde olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehrin en iyi manzarasını seyredebileceğiniz tepelik bir yer arıyorsanız

En Popüler Vomero Otel Tavsiyeleri

Gentile Relais

Vomero’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

VOMERO BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK YERLER

Parco Mascagna, Castel Sant’Elmo ve Certosa e Museo di San Martino, Basilica di San Gennaro ad Antignano, deniz manzarası seyredebileceğiniz Église San Francesco d’Assisi al Vomero ve Parco Raffaele Viviani. Ayrıca bu bölgeden füniküleri kullanarak dağa çıkmayı da unutmayın.

5.Quartieri Spagnoli

Napoli de nerede kalmalı
Quartieri Spagnoli – kaynak ; flickr / Nicolas Mirguet

Kasaba merkezine yakın, mağaza ve barlarla dolu geleneksel İtalyan dar sokaklarıyla dikkat çeken Quartieri Spagnoli (İspanyol Mahallesi), Napoli’deki en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer.

Konaklama birimlerinin yanı sıra bu bölgede, şehirdeki en uygun fiyatlı restoranları, cafeleri ve barları da bulabiliyorsunuz. Tarihi şehir merkezine ve Napoli gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerine de yakın olan bu bölge, Plebiscito bölgesine de kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Sokak sanatıyla da adından söz ettiren İspanyol Mahallesi, şehirdeki en popüler ve en iyi pizzacıları ve sokak yemeklerini bulabileceğiniz yer. Burası, daha çok sırt çantalı gezginler ve genç turistler tarafından tercih edilen bir yer olsa da, burada herkese göre bir şeyler var.

Nuovo Kalesi’ne de ev sahipliği yapan bu bölge, Napoli Limanı bölgesine de yakın bir konumda bulunuyor. Teknik olarak tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, tamamen farklı bir bölgedir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız
 • Tarihi merkeze ve turistik noktalara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en iyi sokak sanatını keşfetmek istiyorsanız
 • Napoli’nin en uygun fiyatlı restoranlarına, cafelerine ve barlarına yakın olmak istiyorsanız

En Popüler Quartieri Spagnoli Otel Önerileri

Caruso Place Boutique & Wellness Suites

Caruso Place Boutique & Wellness Suites – 4 Yıldız ; Maschio Angioino’ya 350 metre uzaklıkta yer alan bu lüks otel, şık ve modern odalarıyla ilgi görüyor. San Carlo Tiyatrosu’na ve Via Chiaia’ya 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otelin, ayrıca 9+ konuk değerlendirme puanı var.

Artemisia Domus – 4 Yıldız – Konukevi ; Palazzo Reale Napoli’ye 25 dakika, San Gregorio Armeno’ya ise 15 dakika yürüme mesafesindeki bu şık ve modern konukevi, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir konaklama birimi olsa da, çiftler için de en ideal tesislerden biri.

Factory Design – 3 Yıldız ;Piazza Plebiscito ve Napoli Kraliyet Sarayı, bu tesise yürüyerek 10 dakika, Teatro San Carlo ise 600 metre uzaklıktadır. Orta bütçeli bir konaklama birimi olan Factory Design, fiyat / fayda bakımından kendi kategorisindeki en iyi tesislerden bir tanesi.

6.Napoli Merkez İstasyon Çevresi

Napoli de nerede konaklanır
Napoli Merkez İstasyon – kaynak ; flickr / david_mckelvey

Trenle Pompeii gibi diğer şehirleri / kasabaları gezmek istiyorsanız, şehirde kalmak için en iyi yerlerden biri, Napoli Merkez İstasyon Çevresi‘dir. Burada konaklayacak olursanız, hem tarihi merkeze yürüme mesafesinde olursunuz hem de diğer bölgelere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede konaklamanın en güzel yanı ise, şehirlere trenlerle geldikten sonra istasyondan otelinize çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor olmanız.

Stazione Centrale olarak da bilinen Merkez İstasyon, şehrin ulaşım merkezi olduğundan dolayı, Napoli’de dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tren İstasyonu’nu çevreleyen bölge, tonlarca küçük butik ve halka açık yemek ve eğlence mekanları ile oldukça popülerdir.

Piazza Garibaldi‘ye yakın, 16. yüzyıldan kalma Santa Caterina a Formiello kilisesi, bu bölgedeki en popüler turistik yerlerden bir tanesi.

Bu bölge, daha çok kısa süreli Napoli gezisi planlayan, trenlerle İtalya’nın diğer şehirlerine gitmeyi planlayan ve bütçeli konaklama birimleri arayanların tercih edebileceği yerlerden biri.

Napoli Merkez Tren İstasyonu Otel Tavsiyeleri

Starhotels Terminus

Napoli Merkez Tren İstasyonu çevresindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

NOT ; Napoli Tren İstasyonu Çevresi, gündüz saatlerinde sakin ve güvenli bir yer olsa da, hava karardıktan sonra en fazla kapkaç olaylarının yaşandığı yer olmasıyla ünlüdür. Bu yüzden burada konaklayacak olursanız, akşam saatlerinde dikkatli olmanızda yarar var.Booking.com

Özetle Napoli’de Nerede Kalınır ?

Napoli

Şüphesiz Napoli’deki en iyi ve en popüler bölge Centro Storico, yani şehir merkezi. Eğer bütçenize uygun bir konaklama birimi bulabilirseniz, bu bölgeden başka bir yere göz atmanız gerek kalmıyor. Çünkü Napoli’nin ana cazibe merkezleri ya bu bölgede, ya da bu bölgeye çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Gece hayatı içinde tarihi şehir merkezinde kalmayı düşünebilirsiniz. Burada kalacak olursanız, tren istasyonuna, limana yakın olacak ve havaalanına iyi bir şekilde bağlanacaksınız. En önemli cazibe merkezlerini görmeniz kolay olacak ve dışarıda çılgın bir gece geçirmek istiyorsanız, Üniversite bölgesine sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde olacaksınız.

Lungomare (deniz kıyısı), özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklarınız veya küçük çocuklarınız varsa harika bir mekandır. Çoğunlukla bir yaya bölgesidir ve bu da her şeyi çok uygun hale getirir. Harika bir alternatif Chiaia, özellikle alışveriş yapmayı seven yetişkin çocuklarınız varsa, tarihi yerleri ve restoranları gezmenin yanı sıra plaja da çok yakın.

Napoli’de çift olarak kalınacak en iyi yer: Vomero, Napoli’de kalınacak en romantik bölgelerden biridir. Körfez manzarası harika ve çok sayıda küçük bar, aile tarafından işletilen restoran ve pizzacı var. Ayrıca tarihi merkeze ya metroyla ya da eğimli bir demiryoluyla (çok büyüleyici) iyi bağlantılara sahiptir. Mükemmel gösterişli mahalle. Alternatif, yine muhteşem körfez manzarasına sahip Posillipo’dur, muhtemelen Vomero’dan daha iyidir, ancak aynı zamanda merkezden de uzaktır, bu yüzden şehri ikinci bir ziyaret için daha çok öneririz.

Napoli

Limanın yanındaki Üniversite bölgesi, düşük bütçeli konaklama için en iyi seçeneği bulabileceğiniz yerdir. Ayrıca limana ve tarihi merkeze yürüme mesafesinde olacağınız için çok pratiktir.

NAPOLİ GÜVENLİ Mİ ?

Napoli, Paris, Londra veya diğer büyük şehirler kadar güvenlidir, yani çantanıza dikkat edin, masanın üzerinde gözetimsiz bırakmayın vb. gibi normal önlemleri almanız gerekir. Bir zamanlar çok tehlikeli olan Quartieri Spagnoli (İspanyol Mahallesi) , bugün o kadar da kötü değil, özellikle bugün küçük dükkanların, barların ve pizzacıların gece gündüz birçok insanı çektiği güney kesimlerinde. Kuzey kısmı, özellikle yalnız yürüyorsanız, geceleri hala endişe verici olabilir. Günümüzde Avrupa’daki çoğu büyük şehir gibi, Merkez İstasyon bölgesi de geceleri biraz tehlikeli olabilir. Buradaki önerim, özellikle geceyi dışarıda geçireceğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen bu iki alanda yer ayırtmamanızdır.

En İyi ve En Lüks Napoli Otelleri

Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek lüks oteller, daha çok 4 yıldızlı otellerden ve diğer konaklama birimlerinden oluşuyor. Şehirde sadece 3-4 tane 5 yıldızlı otel bulunuyor ve bu otellerin çoğu tarihi merkez dışında yer alıyor.

Tarihi merkez sınırları içerisinde yer alan en popüler ve en iyi lüks oteller ise ;

Palazzo Turchini

Palazzo Turchini

Napoli’nin hareketli tarihi merkezinde güzel bir konumda yer alan bu 4 yıldızlı otel, şık ve modern odaları, 8+ konuk değerlendirme puanı ve diğer olanaklarıyla ilgi görüyor. Geniş aile odaları da olan otel, Nuovo Kalesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde. Oteli incelemek için tıklayın

Culture Hotel Centro Storico

Napoli de nerede kalınır
Culture Hotel Centro Storico

Culture Hotel Centro Storico‘nun odaları orijinal sanat eserleri ve parke zeminlere sahiptir. Piazza Bovio’ya 5 dakika, Napoli Limanı’na ise 10 dakika yürüme mesafesinde olan şehirdeki en fazla rezervasyon alan otellerden biri. Oteli incelemek için tıklayın

NH Napoli Panorama

NH Napoli Panorama

Napoli’nin en lüks otellerinden biri olan NH Panorama, biraz küçük odalara sahip olsa da, kendi kategorisindeki otellere nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama sunuyor. Kraliyet Sarayı ve San Carlo Tiyatrosu’nun hemen yakınında yer alan bu otelden şehirdeki önemli cazibe merkezlerine de yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın

Hotel Nunu

Hotel Nunu

Napoli’nin merkezinde, Universita’ Metro İstasyonu’na 350 metre mesafede yer alan Hotel Nunu, şehir manzaralı terasının yanı sıra, yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumuyla ilgi görüyor. San Gregorio Armeno’ya 5 dakika yürüme mesafesinde olan otel, daha çok çiftler tarafında tercih ediliyor olsa da, otelin aile odaları da bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Renaissance Naples Hotel Mediterraneo

Renaissance Naples Hotel Mediterraneo

Şehir manzaralı çatı terasıyla ünlü Renaissance Hotel, başlıca alışveriş alanı ile iş bölgesinde muhteşem bir konuma sahip.

Galleria Umberto I ve Via Toledo’daki mağazalara 5 dakika yürüme mesafesinde olan otel, 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal, en popüler ve en lüks otellerden biri olan tesisin ayrıca erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın

Napoli’de Nerede Kalınır ? sorusuna alternatif olabilecek diğer bölgeler

Napoli’de konaklama için tercih edebileceğiniz birkaç bölgeden daha bahsedebiliriz, fakat yukarıdaki bölgeler ve mahalleler, Napoli’nin en çok tercih edilen ve en iyi konumlu bölgeleri olduğundan dolayı, ilk olarak bu bölgeler ile otel aramaya başlayın deriz. Eğer Napoli’de alternatif olarak kalacak bir yer arıyor veya Napoli’ye ikinci, üçüncü kez geliyorsanız, aşağıdaki bölgelere de göz atabilirsiniz.

Lungomare Caracciolo

Lungomare (deniz kıyısı) Napoli kıyı şeridi boyunca uzanır ve yürüyerek veya otobüs ve metroyla kolayca ulaşılabilir. Santa Lucia’nın şirin yat limanı kaliteli restoranlar ve barlar sunarken, aynı zamanda Napoli yakınlarındaki adalar için bir hareket noktası olan yerel Mergellina limanı, Vezüv Yanardağı, Capri ve Ischia’nın resimli kartpostal manzaralarını sunar. Daha çok lüks otellere ev sahipliği yapan bu bölgede birkaç tane orta bütçeli konaklama birimini de bulabilirsiniz.

Posillipo

Posillipo

Napoli’nin güney bölgesinde yer alan Posillipo, zengin bir mahalle. Güzel kayalık plajları, iyi restoranları ve üst sınıf gece hayatı vardır. Yeşilliklerle dolu bir yamaçta yer alan Posillipo, bir zamanlar eski Yunanca’da endişeden kurtulmak anlamına gelen Pausilypon olarak adlandırılıyormuş. Romalılar MS birinci yüzyılda buraya yerleştiler ve bugün de devam eden bir yaşam tarzı olan Napoli Körfezi ve Capri adasına bakan varlıklı villalar inşa ettiler.

Günümüzde Napoli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birçok farklı konaklama birimine ev sahipliği yapan bölge, ayrıca diğer bölgelere ve Napoli’nin önemli turistik noktalarına kolay bir ulaşım sunuyor.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR