Ana SayfaİtalyaCenova Gezi RehberiCenova'da Nerede Kalınır? | En İyi 4 Semt, Otel Önerileri

Cenova’da Nerede Kalınır? | En İyi 4 Semt, Otel Önerileri

İtalya’nın Ligurya bölgesinin başkenti ve ülkenin en büyük altıncı şehri olan Cenova, otantik İtalyan yemekleri, birbirinden değerli tarihi yapıları, kültürü ve arnavut kaldırımlı sokaklarıyla eşsiz bir deneyim sunuyor. Roma’daki gibi turist kalabalığı olmadan da İtalya’nın tarihini keşfedebileceğiniz şehirlerden olan “Cenova’da nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevabı verebilmek için de şehirdeki semtler ve mahalleler hakkında az çok fikir sahibi olmanızda yarar var.

İtalya’nın geneline göre daha ucuz olan Cenova, binlerce yıldır bir liman kenti olmuş. Hem Romalılar hem de Etrüskler tarafından bir liman olarak kullanılmış olan şehir, bu kültürlerin birleşiminden gelen mimari unsurlarıyla da diğer İtalyan şehirlerinden ayrılıyor.

Cenova’da en merkezi ve en popüler konaklama bölgesi tarihi şehir merkezi. Genoa Historical Centre olarak da bilinen bu bölge, Cenova’daki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan yer olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca Cenova’yı ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümünün konaklama için tercih ettiği yer de burası. Tabii Porto Antico, Piazza Principe ve Molo gibi bölgeler de, Cenova’da konaklama için tercih edilebilir. Bu bölgelerde, tarihi şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Cenova’da Nerede Kalınır ? En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

→Cenova Tarihi Şehir Merkezi ; Cenova’nın tam olarak kalbinin attığı yer. Şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde ve çok çeşitli konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Şehrin en iyi ve en popüler konaklama bölgesi.

→Piazza Principe ; Piazza Principe, Cenova’daki ana tren istasyonudur. Eski Kent’in kuzeyinde yer alır ve bu bölgeden İtalya’nın neredeyse her yerine hızlı trenlerle gidebilirsiniz. Cenova’ya trenle gidiyor veya merkeze alternatif olabilecek en iyi konumlu bölgeyi arıyorsanız, burası tam olarak aradığınız yer olabilir.

→Porto Antico ; Tarihi şehir merkezine bitişik bir bölge. Turistik cazibe merkezleriyle dolu olan bu bölge, Cenova’nın en işlek semtlerinden biri olarak biliniyor.

→Nervi ; Cenova şehir merkezine yaklaşık 8-10 km uzaklıkta. Çok popüler bir bölge olmasa da, 3-4 gün gibi uzun süreli Cenova gezisi planlayanlar için sessiz ve ideal bir bölge.

1.Cenova Tarihi Şehir Merkezi

Cenova da nerede kalmalı
Tarihi Şehir Merkezi – kaynak ; flickr / riccardoba

Cenova’da her şeye yakın olmak istiyor, sayısız restoran, cafe ve alışveriş mağazalarıyla çevrili olmak istiyorsanız, Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi yer tarihi şehir merkezidir.

Bu bölge, Cenova’yı ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümünün tercih ettiği yer. Sebebi ise, hem her bütçeye uygun bir otel, daire veya diğer konaklama birimi bulunabiliyor olması, hem de yeme içme ve alışveriş konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip yeri olmasıdır.

Centro Storico olarak da bilinen tarihi şehir merkezi, bir tür açık hava müzesi görevi görüyor. Bölgede görülmeye değer birbirinden turistik tarihi yapılar, meydanlar ve heykeller bulunuyor. Bunların birçoğu Cenova’da kaçırılmaması gereken cazibe merkezleridir.

Ferrari meydanının kuzeyinde bulunan muhteşem Via Garibaldi, güzel iç ve dış dekorasyona sahip çok sayıda Orta Çağ sarayına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bu cadde, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Orta Çağ’dan kalma Cenova bölgesinin batısında, son yıllarda Ligurya başkentinin turizm direği haline gelen şehrin eski limanı bulunur. Burada akvaryum veya panoramik asansör gibi ilgi çekici yerleri ve gastronomi merkezlerine dönüştürülmüş birkaç eski liman deposunu görebilirsiniz.

Tarihi şehir merkezini yürüyerek rahatlıkla keşfedebiliyorsunuz. Çoğu turistik yer, birbirine yürüme mesafesinde bulunuyor ve toplu taşıma araçlarına neredeyse hiç ihtiyacınız olmuyor.

BU BÖLGEYİ ÖZEL KILAN ŞEYLER ;

  • Şehrin tam kalbi olması
  • Cenova Limanı’na yakın olması
  • Cenova’da gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor olması
  • Şehirdeki en fazla otel, restoran, cafe ve alışveriş spotlarını bulabileceğiniz yer olması
  • En iyi metro bağlantısına sahip yer olması

En Popüler Cenova Tarihi Şehir Merkezi Otelleri

Cenova tarihi şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

BÖLGEDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Palazzo della Borsa, Carlo Felice Tiyatrosu, Porta Soprano, Piazza De Ferrari, Piazza Matteotti, Cenova Dükler Sarayı ve San Lorenzo Katedrali gibi birçok ilginç binaya ev sahipliği yapıyor.

2.Piazza Principe

Cenova da kalınacak yerler
Piazza Principe – kaynak ; flickr / David Mckelvey

Tarihi şehir merkezine nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan Piazza Principe, Cenova’daki ana tren istasyonuna ev sahipliği yapıyor. Buradan, İtalya’nın hemen her şehrine hızlı trenlerle gidebiliyorsunuz.

Tarihi şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu bölge de Cenova’daki önemli cazibe merkezlerine yakın bir konumda bulunuyor, ancak otel fiyatları bu bölgede, merkeze nazaran daha uygun. Ayrıca bu bölgedeki restoran ve cafeler çok turistik olmadığından, biraz daha ucuz olabiliyor.

Bu bölgedeki tren istasyonu Roma, Torino, Milano ve Venedik gibi şehirlerle doğrudan yüksek hızlı tren bağlantılarının yanı sıra Marsilya, Cannes, Nice veya Monako’ya uluslararası tren bağlantıları sunar. Cenova’dan sonra diğer Avrupa şehirlerine trenlerle gitmeyi planlıyorsanız, istasyona yakın olmak için bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

Metro hattı 1 üzerindeki Principe istasyonu bu bölgeyi şehir merkezine (Ferrari istasyonu), limana (S. Giorgio) ve Genova Brignole istasyonuna bağlar.

Piazza Principe tren istasyonunun yakınında, Cenova’nın Orta Çağ sokakları ağının bir bölümünü, yüksek binaları ve trattoria’ları, kafeleri ve her türden mağazayı gizleyen dar sokakları bulacaksınız.

Piazza Principe istasyonunun çevresi, mükemmel tren ve metro bağlantıları ve Eski Kent’e yakınlığı nedeniyle Cenova’da konaklamak için iyi bir bölgedir.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Merkez tren istasyonuna çok yakın bir konumda olmak istiyorsanız
  • Tarihi şehir merkezine yakın ama, çok daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bir yer arıyorsanız
  • Etnik ve ucuz restoranlar, cafeler ve alışveriş spotları arıyorsanız
  • En iyi toplu taşıma ağına sahip bölgelerden birinde olmak istiyorsanız

En Popüler Piazza Principe Otelleri

3.Porto Antico

Porto Antico bölgesi, Cenova

Porta Antico da, Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek merkezi bölgelerden bir tanesi.

İtalya’nın en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok canlı gece hayatıyla turistlerin ilgisini çekiyor olsa da, hem turistik yerlere yakın olmak hem de tarihi şehir merkezindeki otellere nazaran daha uygun fiyatlı otellerde kalmak için bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca bu bölgede keşfedilecek çok fazla şey bulabilirsiniz. Gündüz yat limanına, müzelere, akvaryuma, geceleri barlara ve müzik mekanlarına göz atabilirsiniz.

Cenova Akvaryumu, Deniz Müzesi, Biyosfer ve Citta dei Bambini gibi cazibe merkezlerine ev sahipliği yaptığından dolayı, bu bölge, daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor.

En Popüler Porta Antico Konaklama Tavsiyeleri

4.Nervi

Cenovada nerede kalınmalı
Nervi – kaynak ; flickr / Alessandro Ceci

Nervi, sahil boyunca şaşırtıcı manzaralar sunan bir sahil banliyösünün yanı sıra huzur ve sessizliği seven ziyaretçileri cezbeden rahat bir atmosfere sahiptir. Bir zamanlar bir balıkçı köyü olan bu banliyö, alternatif bir destinasyon ve Cenova’da kalınabilecek en havalı yerlerden biri haline gelmiş olsa da, Nervi’nin tarihi şehir merkezine 8-10 km uzaklıkta olduğunu unutmayın.

Şehir merkezine ve turistik noktalara kolay bir ulaşım ağına sahip olan Nervi, daha çok uzun süreli Cenova gezisi planlayan turistler tarafından tercih ediliyor olsa da, turistlerden uzak sessiz ve huzurlu bir bölgede konaklamak istiyorsanız da Nervi’ye göz atabilirsiniz.

Nervi bölgesinde otel fiyatları, şehir merkezine ve Cenova’daki diğer bölgelere nazaran daha ucuz.

Nervi Otel Tavsiyeleri

Cenova Otel Fiyatları

Cenova, italya
Cenova Limanı – kaynak ; flickr / Diego Cambiaso

İtalya’nın en ucuz şehirlerinden biri olan Cenova’da otel fiyatları 55-65€’dan başlamakta ve 250€’nun üzerine kadar çıkabilmektedir.

Otel fiyatlarının en pahalı olduğu yer, tarihi şehir merkezi. Ancak diğer bölgelerle kıyaslama yapıldığında çok da yüksek bir fiyat farkının olduğu söylenemez. Pizza Principe adı verilen ve ana tren istasyonuna ev sahipliği yapan bölge, Cenova’da en ucuz otelleri bulabileceğiniz yer.

Cenova’da tarihi şehir merkezinde geceliği 80-100€’ya kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Ancak bu şehri yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız, bu fiyat aralığında otelleri bulamayabileceğinizi de unutmayın. Tabii konukevinde veya bir pansiyonda konaklamayı dert etmiyorsanız yılın her döneminde bu fiyat aralığında bir konaklama birimi bulabilirsiniz.

Cenova’yı yüksek sezonda ziyaret etmeyi planlıyorsanız en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun. Çünkü yüksek sezonda otel fiyatları biraz daha pahalı oluyor ve istediğiniz konaklama biriminde yer bulamama ihtimaliniz de var.

En İyi Ve En Popüler Cenova Şehir Merkezi Otelleri

Cenova şehir merkezi olarak kabul edilen yer Centro Storico, yani tarihi merkez. Ancak Porta Antico ve Piazza Principe bölgesinin de bazı bölümleri şehir merkezi olarak kabul ediliyor. Çünkü bu bölgelerdeki bazı oteller, tarihi merkezin tam kalbine 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Hem turistik yerlere hem de şehir merkezine en yakın popüler oteller ise ;

Meliá Genova

★★★★★

Meliá Genova, Cenova

Bu 5 yıldızlı tasarım oteli, Cenova’nın kalbindeki bir yerleşim bölgesinde, ağaçlarla çevrili sakin bir bulvarda, ana alışveriş caddesi XX Settembre’ye ve şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en lüks otellerden biri olan MELİA GENOVA, Santa Maria Assunta Rönesans kilisesine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Carlo Felice Tiyatrosu yürüyerek sadece 10 dakika uzaklıktadır. 15 dakikalık yürüme mesafesindeki Cenova Akvaryumu biletleri resepsiyondan satın alınabilir.

Best Western Hotel Moderno Verdi

★★★★

Best Western Hotel Moderno Verdi, Cenova

Cenova Brignole Tren İstasyonu’na sadece 100 metre uzaklıkta yer alan 4 yıldızlı zarif Best Western Hotel Moderno Verdi, şık iç mekanlara sahip Art Nouveau tarzı tarihi bir binada hizmet veriyor. Erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri de olan otel, şehir merkezinin tam kalbine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde.

NH Genova Centro

★★★★

NH Genova Centro, Cenova

Piazza Principe ve Brignole Tren İstasyonları arasında merkezi bir konuma sahip olan NH Genova Centro, 8+ konuk değerlendirme puanı, şık ve modern odaları ve fiyatıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Lüks bir konaklama deneyimi sunan bu otel, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Piazza de Ferrari ve De Ferrari Metro İstasyonu, otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde.

Hotel Palazzo Grillo

★★★★

Hotel Palazzo Grillo, Cenova

Via Garibaldi ve Dükler Sarayı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Palazzo Grillo, daha çok romantik çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin aile odaları da var. Ayrıca otel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

Bluripa Guest House

★★★★ (KONUKEVİ)

Bluripa Guest House, Cenova

Cenova Üniversitesi’ne 700 metre mesafede yer alan Bluripa Guest House liman manzaralı odalara sahip. Şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde olan otel, geniş ve manzaralı odalarıyla dikkat çekiyor.

La Superba Rooms & Breakfast

★★★ (ODA VE KAHVALTI)

La Superba Rooms & Breakfast, Cenova

Cenova Akvaryumu’nun hemen önünde bulunan bu 3 yıldızlı La Superba Rooms, oda ve kahvaltı olarak hizmet veriyor. Cenova’daki en ekonomik konaklama birimlerinden olmasının yanı sıra, şehirdeki en merkezi otellerden bir tanesi.

Hotel Genova Liberty

★★★

Hotel Genova Liberty, Cenova

Hotel Genova Liberty, Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Dükler Sarayı’na yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor.

Cenova’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Cenova

Yukarıdaki 4 bölge, Cenova’nın en sevilen ve en çok tercih edilen bölgeleri. Fakat bu bölgelerin dışında konaklayabileceğiniz farklı mahallelerde var. Eğer aradığınız zevkte veya bütçede herhangi bir konaklama birimi bulamadıysanız veya her turistin konaklamadığı alternatif bölgeler arıyorsanız aşağıdaki bölgelerde yer alan konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz.

MOLO ; Bu bölge teknik olarak Cenova’nın tarihi şehir merkezinde yer alıyor. Eğer tarihi şehir merkezinde konaklamayı düşünüyorsanız zaten bu bölgeye çok yakın olursunuz. Fakat merkezden biraz daha sakin bir yerde kalmayı düşünüyorsanız Molo’daki otellere göz atabilirsiniz. Burası tarihi binalar, mimari harikalar ve müzelerle dolu. Bu bölgede dolaşırken, şehrin geleneksel ve bugün nasıl olduğuna dair iyi bir fikir edineceksiniz.

MADDALENA ; Maddalena, Molo ile birlikte Cenova’nın Eski Kenti’nin bir parçasını oluşturan başka bir semttir. Bu alan biraz daha modern ama yine de o dar, kıvrımlı, büyüleyici yolları içeriyor. Özellikle ailece seyahat eden gezginlerin tercih ettiği bu bölge, yukarıdaki bölgeler arasında en sessiz ve en huzurlu olan yer.

Boccadasse, Cenova
Boccadasse Bölgesi

BOCCADASSE ; Cenova’da kalmak için alışılmadık ve büyüleyici bir mahalle arıyorsanız, şehrin doğusuna, Boccadasse’ye göz atabilirsiniz. Bu semt, tarihi merkeze ve Cenova’daki önemli cazibe merkezlerine biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, Cenova’da yeteri kadar zamanı olanların ilgisini çekebilecek bir yer diyebiliriz. Burası kesinlikle yüzmek için ideal bir yer olmasa da, köyün küçük çakıllı bir plajı ve teraslı birçok kafe ve restoranı var. Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzakta sessiz ve sakin bir Cenova tatili planlıyorsanız bu bölgeyi de inceleyebilirsiniz. Boccadasse, Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna çok popüler bir bölge olmasa da hem ucuz konaklama birimleri hem de sunduğu huzurlu ortamıyla göz atmaya değer bir yer.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR