Ana SayfaAvrupaİtalyaVerona'da Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Verona’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler, Otel Tavsiyeleri

Veneto ve İtalyan gölleri için ideal bir gezi üssü olan Verona, Romeo ve Juliet’in aşk hikayesi olmasa bile romantik bir şehir. Ortaçağ’dan kalma sokakları ve meydanlarıyla dikkat çeken şehir İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olmaya devam ediyor.

Verona’da konaklama için en iyi yerler, Tarihi Merkez, San Zeno, Borgo Trento, Veronetta, Porta Nuova ve Borgo Milano’dur. Bu bölgeler, hem şehrin en popüler bölgeleri hem de gezip görülecek yerlere ve yapılacak şeylere kolay ulaşım sunan bölgelerdir. Hangi bölgede kalacağınız ise, bütçenize, şehirdeki sürenize ve Verona’yı kiminle ziyaret ettiğinize göre değişiklik gösterebiliyor.

Verona’da Nerede Kalınır ?

Verona, Adige nehrinin her iki yakasında, Venedik ile Milano arasında, kuzey İtalya’da, Garda Gölü yakınında yer alıyor. Kentsel yapısı ve mimarisi nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alır. Modern bir İtalyan şehri olmasına rağmen, Verona özünde kompakt ve çekici bir rönesans şehridir.

Verona, genel olarak güvenli bir şehir. Fakat her Avrupa şehrinde olduğu gibi bu şehirde de dikkatli olmanızda yarar var. Verona’da kalmak için en güvenli bölgeyi arıyorsanız, tarihi merkez, Veronetta ve Porta Nuova’daki otelleri inceleyebilirsiniz.

Gelelim Verona’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en iyi bölgelere ;

→Tarihi Merkez ; Verona’nın en güvenli, en iyi ve en popüler kalınacak yeri. Ayrıca şehirdeki ana cazibe merkezlerinin birçoğu da burada bulunuyor.

→Porta Nuova ; Verona’nın en hareketli bölgesi. Gece hayatı için bir planınız varsa, olmanız gereken yer burası. Turistik cazibe merkezlerine yakın denebilecek bir konumda yer alıyor.

→Veronetta ; Verona’nın en bütçe dostu bölgesi. Konaklamadan yeme içmeye her şey diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyatlı. Tarihi merkezin doğusunda yer alan bu bölgeden de turistik noktalara ulaşım kolay.

→Borgo Trento ; Şehrin kuzey batısında, Adige Nehri’nin karşısında yer alan bu bölge, turistik bir bölgeden çok yerleşim yeri. Yerel halkla iç içe olabileceğiniz en iyi yer.

→San Zeno ; Pazarları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla turistlerin ilgisini çeken bu bölge, tarihi merkezin batısında yer alıyor. Konaklama ücretleri de diğer bölgelere göre daha uygun.Booking.com

1.Tarihi Merkez (Centro Storico)

Tarihi Merkez, Verona

Verona’nın her köşesinde keşfedilecek çok şey olsa da, şehrin turistik yerlerinin büyük çoğunluğu tarihi merkezde yer alıyor. Bu nedenle Verona’ya 1 ya da 2 günlüğüne geliyor ve ziyaret sürenizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, burası kalabileceğiniz en iyi yer olacaktır.

Dairelerden lüks otellere ve konukevlerine kadar her tür konaklama birimini bu bölgede bulabilirsiniz. Buradaki oteller, şehrin diğer bölgelerindeki otellere nazaran biraz daha pahalı olsa da, bütçe dostu birkaç oteli de burada bulmak mümkün.

MÖ 1. yüzyılda kurulan Verona’nın tarihi merkezi, farklı dönemlere yayılan muhteşem bir mimari zevk topluluğudur. Ayrıca nereye bakarsanız bakın, çiçeklerle dolu küçük balkonları ve yeşil yapraklarla kaplı cepheleriyle göze çarpan, tarih kokan güzel binalar bulacaksınız.

Juliet’in evini ve ünlü balkonuna en yakın olabileceğiniz yer de tarihi şehir merkezi bölgesidir.

Bu mahallenin kalbinde, Verona’nın en eski meydanı olan Piazza delle Erbe yer alıyor. Yerel yaşamın merkez üssü olan bu meydan, ayrıca Verona gezisine başlamak en iyi spot konumunda. Buradan, hem turistik cazibe merkezlerine hem de çok sayıda restoran ve kafeye yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

En Popüler Verona Tarihi Şehir Merkezi Otelleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Toplu taşıma ya da taksiye ihtiyaç olmadan Verona’yı keşfetmek istiyorsanız
 • Torre di Lamberti, Juliet’in Evi ve Balkonu, Piazza dell Erbe ve Verona Arenası gibi şehrin ana cazibe merkezlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • En fazla kafe, restoran, bar, otel ve hediyelik eşya dükkanına ev sahipliği yerde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • 1 ya da 2 gün Verona’da kalmayı planlıyorsanız
 • Verona’nın diğer bölgelerindeki otellere nazaran biraz daha pahalı otellerde kalmayı dert etmiyorsanız

2.Porta Nuova

Verona'da nerede kalınır

Porta Nuova mahallesi, tarihi merkezin güneyinde, merkez tren istasyonunun çevresinde yer alıyor. Bu mahalle, şehrin başlıca cazibe merkezlerinin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca bölgede şehrin önde gelen barlarını ve kulüplerini bulabilirsiniz.

Daha çok gece hayatına yakın olmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölge olan Porta Nuova, tarihi şehir merkezine de yakın bir konumda bulunuyor. Yani tarihi merkeze alternatif bir konaklama bölgesi arıyorsanız, Porta Nuova, aradığınız yer olabilir.

Verona’ya trenle gelmeyi planlıyor ya da trenler ile İtalya’nın diğer şehirlerine gitmek istiyorsanız, burası kalınacak en iyi yer. Çünkü bölge, Verona merkez tren istasyonuna ev sahipliği yapıyor. Trenlerle, Bologna sadece 50 dakika, Mantova, Venedik ve Milano yaklaşık 1 saat, Verona havaalanı yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır!

Porta Nuova, elverişli konumu nedeniyle birçok konaklama seçeneğine sahiptir ve turistik Eski Kent’e göre daha ucuzdur.

16. yüzyıla ait geleneksel Rönesans mimarisini kentsel binalar ve restoranlarla birleştiren Porta Nuova, geziyle geçen bir günün ardından barlarda gece eğlenmek istiyorsanız tam size göre.

En İyi Porta Nuova Otelleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Tarihi şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi bölgede kalmak istiyorsanız
 • Tarihi merkeze nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir bölge arıyorsanız
 • Tarihi ve turistik cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Geceleri dışarı çıkmayı planlıyorsanız (Verona’daki en iyi ve en popüler barlar ve gece kulüpleri bu bölgede bulunuyor)

3.Veronetta

Veronetta bölgesi, Verona'da nerede kalınır

Verona’nın büyük öğrenci nüfusuna ev sahipliği yapan Veronetta bölgesi, birçok tarihi binaya ev sahipliği yapıyor. Genç bir havaya sahip olan bu bölge, Verona’daki en ucuz otelleri, daireleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer.

Eğer Verona’da 2 gün veya daha uzun bir süre kalacaksanız, Veronetta mahallesinde kalmayı ciddi anlamda düşünün deriz, özellikle düşük bütçeli bir Verona seyahati planlıyorsanız. Bu bölgede sadece konaklama birimleri değil, restoran ve kafeler de oldukça uygun fiyatlı.

Çok sayıda bar, restoran ve havalı kafenin yanı sıra pek çok alışveriş spotuna sahip olan bölge, ünlü Ponte Pietra köprüsüyle tarihi merkeze bağlanıyor. Yani Verona’nın ana cazibe merkezlerine ve şehrin kalbine bu bölgedeki otellerden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tarihi şehir merkezine nazaran çok daha sakin bir yer olan Veronetta, turist trafiğinden ve gürültüden uzak olmak ancak turistik yerlere de yakın olmak için kalabileceğiniz en iyi yer.

Adige nehrinin doğu kıyısında yer alan bu öğrenci ve göçmen mahallesi, dar sokakları ve harika atmosferiyle de seviliyor. Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olarak lanse edilse de, burası, her yaştan gezginin kalabileceği ideal bölgelerden.

Burada kalmasanız bile, bu bölgeyi keşfettiğinizden ve Avusturyalılar tarafından inşa edilen 19. yüzyıldan kalma San Pietro Kalesi’nin olduğu tepeye çıktığınızdan emin olun. Bu tarihi dönüm noktasından geriye pek bir şey kalmamış olsa da, tepeden görebileceğiniz manzaraya bayılacaksınız.

Bu mahallede görülecek çok yer var. Şehrin en eski köprülerinden biri olan Ponte Pietra, Adige Nehri’ni geçen 5 kemerli bir Roma taş köprüsüdür. Dünya Savaşı’nda neredeyse yok edildi, ancak savaştan sonra restore edilerek günümüzdeki halini almış.

Yakınlarda, Castel San Pietro tepesinin eteğinde yer alan ve MÖ 1. yüzyılda inşa edilmiş Teatro Romano’yu görebilirsiniz. Burası, Verona Yaz Tiyatro Sezonu, Festival della Bellezza, Rumors Festivali ve Verona Caz gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu komplekste, Roma döneminden kalma tarihi öğrenebileceğiniz eski San Girolamo Manastırı’nda bulunan Arkeoloji Müzesi yer alıyor.

Merdivenlerden yukarı yürüyebilir veya fünikülerle St. Peter tepesinin tepesine çıkabilir ve 19. yüzyıldan kalma Avusturya Kalesi Castel San Pietro’yu hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Ayrıca Santo Stefano, San Tomaso Cantuariense, Santi Siro e Libera, Valle’deki San Giovanni, Organo’daki Santa Maria ve Santi Nazaro e Celso kiliseleri gibi çarpıcı dini yapılar da yine burada görebileceğiniz birkaç önemli cazibe merkezi.

En Popüler Veronetta Otel Tavsiyeleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Verona’da bütçe dostu konaklama birimleri arıyorsanız
 • Öğrencilerle iç içe olmayı dert etmiyorsanız
 • Canlı ve hareketli bir bölgede olmak istiyorsanız
 • Verona’daki en ucuz restoranları ve kafeleri arıyorsanız

4.Borgo Trento

Borgo Trento bölgesi Verona'da nerede kalınır

Şehrin kuzey batısında, Adige Nehri’nin karşısında yer alan Borgo Trento, Verona’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri. Burası çok turistik bir yer değil. Fakat daha çok yerel halkla kaynaşmak için güzel bir kalacak yer olabilir.

Borgo Trento’da daha az konaklama seçeneği bulunuyor. Bu yüzden otel konusunda seçici biriyseniz aradığınızı bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Borgo Trento, her ne kadar romantik bir şehir olsa da, ailece de kalınacak en güzel şehirlerden bir tanesi. Borgo Trento ise, Verona’ya ailece seyahatlerde tercih edilen, en sevilen bölge.

Adige Nehri’nin hemen karşısında, Verona Tarihi Merkezi’nin kuzeyinde yer alan mahalle, önemli ölçüde daha huzurlu ama yine de şehir merkezine ve tüm önemli cazibe merkezlerine yeterince yakın.

Bu bölge, her yaştan ziyaretçinin eğlenceli zaman geçirebileceği yerlerden biri. Çocuklarla eğlenceli bir gün geçirmek için Campo Giochi Per Bambini’ye gidebilirsiniz. Bu cazibe merkezi, çocuklar için oyun alanı, çocuk havuzu, atlıkarınca ve ailenizle dinlenebileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz bir piknik alanı dahil olmak üzere pek çok eğlenceli şey sunuyor.

Borgo Trento’daki konaklama birimleri, geleneksel süitler ve oda-kahvaltılardan tamamen işleyen bir çiftlikte yer alan bir misafirhaneye kadar çeşitlilik gösterir.

Arsenale Franz Josef I ve Cesare Lombroso Parkı gibi büyük yerel parklarda yorucu bir günün ardından dinlenebilir, ayrıca bölgedeki ilgi çekici tarihi ve turistik cazibe merkezlerine de göz atabilirsiniz.

Yürüyüşe çıkacaksanız, şehrin en iyi manzaralarından birini görmek için Lourdes Meryem Ana Mabedi’nin bulunduğu tepeye mutlaka uğrayın deriz.

En İyi Borgo Trento Otelleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Çocuklarınızla seyahat ediyorsanız
 • Yakınlarınızda parklar olsun istiyorsanız
 • Konukevi, daire ya da pansiyonlarda kalmayı planlıyorsanız (Bu bölgede otel sayısı çok az)

5.San Zeno

San Zeno bölgesi, Verona

San Zeno mahallesi, tarihi merkezin güneybatısında, yemyeşil bir yerleşim bölgesinde yer alıyor. Yerel havası ve sessiz doğası, aileler ve büyük bir şehrin koşuşturmacasından uzaklaşmayı tercih edenler arasında popüler olduğu anlamına gelir.

Hem tarihi merkeze hem de tren istasyonuna yürüme mesafesinde. Tarihi şehir merkezi kadar popüler bir bölge olmadığından dolayı da, bu bölgede otel fiyatları biraz daha uygundur. Fakat unutmamanız gereken şey, buradaki otellerin çok az olması. Eğer burada kalmayı tercih edersiniz ya daireler ya da konukevlerini tercih etmeniz gerekiyor.

16. yüzyıldan kalma Romanesk Bazilikası di San Zeno Maggiore’nin yakınındaki Central Piazza, satılık eşyalarla dolu mükemmel ve muazzam bir hafta sonu antika pazarına ev sahipliği yapıyor. Burası, San Zeno bölgesinin kalbinin attığı yer. Bu meydana yakın olursanız, tarihi şehir merkezine ortalama 1 km uzaklıkta olursunuz.

San Zeno mahallesi, ayrıca Verona’daki en fazla hediyelik eşya dükkanını bulabileceğiniz bölgelerden biri.

En Popüler San Zeno Konaklama Önerileri

BURADA KALIN EĞER ;

 • Hem merkeze yakın olmak hem de sessiz ve huzurlu bir yerde olmak istiyorsanız
 • Tarihi merkeze daha ekonomik daireler ya da konukevleri arıyorsanız
 • Ailece Verona’ya seyahat ediyorsanız

BONUS ; Verona Fiere

Verona Fiere, şehrin güney eteklerinde, Veronafiere ve Fieragricola gibi çeşitli etkinlik mekanlarına ve sergi merkezlerine ev sahipliği yapan bir banliyödür. Çok popüler bir bölge olmasa da, uzun süreli Verona seyahatleri için göz atmaya değer. Burada çok fazla otel seçeneği yok. Fakat birçok daire ve konukevi bulunuyor.

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR