Ana SayfaAvrupaYunanistanZakynthos Adası Gezilecek Yerler & Zakynthos Gezi Rehberi

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler & Zakynthos Gezi Rehberi

Yunan Adaları’nın en güzel cennet köşelerinden biri olan “Zakynthos Adası” (Zakintos), son yıllarda tatilcilerin popüler tatil destinasyonlarından biri olmaya devam ediyor. Muhteşem havası, doğal güzelliği, kristal berraklığındaki turkuaz denizi, canlı plajları ve gezilecek birbirinden güzel turistik yerleri ile eşsiz bir tatil deneyimi sunan bu adada yapılacak çok sayıda turistik aktiviteyi de bulabiliyorsunuz.

Türk tatilciler tarafından pek fazla bilinmeyen / tercih edilmeyen bu ada, özellikle Avrupalı turistlerin akınına uğruyor. Hemen her zevke ve bütçeye uygun bir konaklama birimine ev sahipliği yaptığından dolayı da, her tatilciye uygun bir yer diyebiliriz.

İyon Denizi’ndeki bu muhteşem adanın iç bölümleri orman ve zeytinliklerle dolu olan verimli bir bölge. Kıyılarda turkuaz rengindeki denizi ile dikkat çeken ada tüplü ve şnorkelle dalış için de uygun. Gizli mağaralar ve renkli balıklarla dolu olan sualtı dünyası ise keşfedilmeyi bekleyen bir vaha.

Zakynthos Adası Gezi Rehberi

Zakynthos Adası Gezi RehberiPeloponnese’nin İyon Denizi’ndeki batı kıyısından sadece 16 kilometre uzakta olan Zakynthos Adası’nda gezip görülecek tarihi ve turistik cazibe merkezlerine geçmeden önce, adada nerede konaklayabileceğiniz hakkında kısaca bilgi verelim ;

Zakynthos Adası’nda Nerede Kalınır ?

Zakynthos Adası, Yunanistan

Zakynthos Town ; Adanın en iyi bilinen bölgesi ve konaklama için en çok tercih edilen yeri şüphesiz bu kasabadır.

Adadaki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bu bölgede konaklayacak olursanız, adanın diğer bölgelerine, turistik cazibe merkezlerine ve plajlarına çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bölgede hemen her bütçeye ve zevke uygun olan konaklama birimi bulmak mümkün. Ancak burası bir nevi ada merkezi olduğundan, otellerin diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

  • Zakynthos Town bölgesinde otel tavsiyesi olarak da; 4 yıldızlı Strada Marina veya 3 yıldızlı Phoenix Hotel‘i önerebiliriz.

Laganas Bölgesi ; Adanın konaklama konusunda en çok tercih edilen ikinci bölgesi ise Laganas’tır. Ancak bu bölge biraz daha genç kesime hitap eder ve daha çok adayı parti için ziyaret edenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Zakynthos’ta sabahlara kadar parti yapabileceğiniz barları ve kulüpleri Laganas’ta fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 2 yıldızlı Cactus Hotel, 3 yıldızlı Poseidon Beach Hotel veya yine 3 yıldızlı Zante Atlantis Hotel‘e göz atılabilir.

Powered by GetYourGuide

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler

İyon Adaları grubunun 3. büyük adası olan Zakynthos Adası, Zante veya Zakintos gibi isimlerle de anılıyor. Dünyaca ünlü Navagio Koyu adanın en önemli turistik yeri. Bunun yanı sıra adada çok sayıda yapılacak aktiviteleri, görülecek cazibe merkezlerini ve çok sayıda plajı da bulabilirsiniz. Adada başlıca görülmesi gereken yerler ise ;

1.Zakynthos Town (Zante Kasabası)

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Ada Merkezi
Zakynthos Town (Zante Kasabası)
Zakynthos Kasabası

Adanın merkezi olarak bilinen Zakynthos Town, ada gezinize başlayabileceğiniz güzel bir başlangıç noktası olabilir. Adanın diğer bölgelerine, plajlarına ve adadaki gezilecek yerlere bu kasabadan çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca adadaki en çok tur firması da bu kasabada bulunuyor.

Adanın doğu kıyısında, körfezin hafif eğimli kıyıları boyunca geniş bir yay üzerinde uzanan Zakynthos Kasabası, Zakynthos Adası’nın başkenti olarak da biliniyor. Neoklasik binalarının çoğu 1953 depreminde yıkılmış. Ancak kasaba hâlâ yürüyerek keşfedilebilecek çok sayıda tarihi ve turistik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Kasabanın ve limanın muhteşem manzarasını görmek için, Bohali (Bochali) köyüne (2 kilometre), çam ağaçlarıyla dolu bir parkta yer alan harabe Venedik kalesine göz atmayı unutmayın.

2.Navagio Plajı (Shipwreck Plajı)

Zakintos Adası Gezilecek Yerler
Navagio Plajı (Shipwreck Plajı)
Zayknthos Gezilecek Yerler - Navagio Plajı (Shipwreck Plajı)
Navagio Plajı (Shipwreck Plajı)

Shipwreck Plajı olarak da bilinen Navagio Plajı, adanın en ünlü plajı. Muhteşem manzarası ve turkuaz rengindeki deniziyle ziyaretçileri büyüleyen bu plaj Zakynthos’ta denize girilecek en popüler yer.

Yunanistan’ın en çok fotoğrafı çekilen plajlarından biri olma ünvanına da sahip olan Navagio, Zakynthos’un batı kıyısında yer alıyor.

Kayalıklarla desteklenen ince beyaz çakıl taşlarından oluşan plaj, adını 1980’de buraya düşen kaçak sigara kaçakçılığı gemisinin enkazından alıyor. Bu plajın en özel yanı ise, sadece denizden ulaşılabiliyor olması. Adanın kuzeydoğu kıyısında, Zakynthos kasabasına 32 kilometre uzaklıktaki Agios Nikolaos’taki limandan bir taksi-bota binerek bu plaja ulaşabilirsiniz. Adanın en turistik plajı olduğundan dolayı da, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Plaja maalesef kara yoluyla ulaşamıyorsunuz.

3.Venedik Kalesi

Zakynthos Adası Gezi Rehberi
Venedik Kalesi – Kaynak ; flickr.com

Zakynthos Adası’nın en önemli tarihi yapılarından biri olan Venedik Kalesi, plajlardan zaman bulabilirseniz mutlaka görülmesi gereken tarihi bir eser.

Ne zaman inşa edildiği tam olarak bilinmeyen kale, günümüzdeki görünümüne 1515 yılında yapılan restorasyon çalışması sonrasında kavuşmuş. Bugün Venedik askeri kalesi olarak Zakynthos’un eski ihtişamının bir kanıtı olarak duran kale, barut odaları, hapishane, burçlar, kiliseler ve eski bir kanalizasyon sistemi gibi farklı yapılara da ev sahipliği yapıyor. Ancak kalenin ana cazibesi sunduğu muhteşem manzarasıdır.

4.Kalamaki Plajı

Kalamaki Plajı - Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Kalamaki Plajı

Zakynthos Adası’nın en ünlü plajlarından biri olan Kalamaki Plajı, Laganas körfezinin doğu tarafında bulunuyor. Şemsiye ve şezlong kiralayan bir bardan başka şeyin olmadığı bu plaj, adanın en iyi plajlarından biri olarak biliniyor. Sakin ve sığ denizi sayesinde çocuklar için de güvenli bir plaj olan Kalamaki, aile dostu bir plaj olmasıyla seviliyor.

Bir milli park alanı içerisinde bulunduğundan dolayı plaj özenle korunuyor.

Kalamaki Plajı adadaki diğer plajlara nazaran biraz daha sakin ve huzurlu bir deneyim sunmasıyla öne çıkıyor.

5.Blue Caves (Mavi Mağaralar)

Zakynthos Adası Gezi Rehberi - Blue Caves (Mavi Mağaralar)
Blue Caves (Mavi Mağaralar)

Adanın kuzey ucunda, Cape Skinari‘de bulunan bu doğal mavi mağaralar, Zakynthos Adası’nda gezilecek en popüler yerler arasında. İçeride, parlak mavi deniz, mağaraların duvarlarından yansıyan gökyüzünün rengini yansıtıyor ve kesinlikle büyüleyici bir görüntüye ev sahipliği yapıyor.

Mavi Mağaraları, Agios Nikolaos’tan hareket eden küçük bir tekne ile veya Zakynthos Kasabasından daha uzun ada turu gezisinin bir parçası olarak ziyaret edebilirsiniz. Turlar ile bu mağaraları ziyaret edecek olursanız, teknelerden yüzmek için atlamanıza izin verilecek ve böylece masmavi su altındaki yaşam hakkında bir fikir sahibi olabileceksiniz.

6.Porto Limnionas

Porto Limnionas - Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Porto Limnionas

Kayalıkların ve mağaraların arka planında kristal berraklığında, mavi-yeşil suyu ile dikkat çeken Porto Limnionas, adanın en tenha yüzülebilecek noktalarından biri. Küçük bir köy olan Agios Leon’dan kolayca ulaşabileceğiniz Porto Limnionas, her geçen gün popülaritesi artan bir yer olduğundan artık bir plaj olarak da biliniyor.

Şnorkelli yüzme için en ideal spotlardan biri olarak da bilinen Porto Limnionas’ta bir de taverna bulunuyor. Yeme içme ve diğer ihtiyaçlarınızı da buradan karşılayabiliyorsunuz.

7.Marathonisi

Marathonisi - Zakynthos Adası Gezi Rehberi
Marathonisi

Zakynthos’un güneyindeki Laganas Körfezi‘ndeki bu adacık, caretta caretta deniz kaplumbağası için bir kuluçka alanı olduğundan dolayı ‘Kaplumbağa Adası’ olarak da biliniyor. Adadaki en popüler denize girilebilecek yerlerden biri olan Marathonisi, sessizliği ile huzurlu bir plaj deneyimi sunuyor.

Limni Keriou ve Laganas’ın güney limanlarından hareket eden tekne turlarıyla ‘kaplumbağa izleme’ gezilerine çıkabilir veya bireysel olarak bu küçük adacığa ulaşabilirsiniz. Ayrıca turlar ile burayı ziyaret edecek olursanız, yüzmek ve etrafı keşfetmek için de 1-2 saat vaktiniz olacak.

8.Agios Dionysios Kilisesi

Agios Dionysios Kilisesi - Zakynthos Adası
Agios Dionysios Kilisesi

Zakynthos Adası gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en önemli tarihi yapılardan biri olan Agios Dionysios Kilisesi, Adanın koruyucu azizi St Dionysios’a adanmış.

Adanın koruyucu azizi St Dionysios’un kalıntıları, 1717’den beri Zakynthos Kasabası’nda yer alan limandaki bu kilisede tutuluyor.

Orijinal kilise 1893’teki depremden dolayı yıkılmıştı. Yeniden inşa edilen günümüzdeki kilisenin tarihi ise 1948 yılına uzanıyor. 1953’teki depremden sağ kurtulan tarihi yapılardan biri olması bakımından önemli.

Klasik Neo-Bizans tarzında bir mimariye sahip olan kilise, dış cephesi kadar iç mekanıyla da ilgi görüyor. Kilisenin içinde birbirinden değerli freskleri ve süslemeleri görebilirsiniz. Ayrıca kilise müzesinde 18. yüzyıldan kalma ünlü ressam Nikolaos Koutouzis’in dört eseri bulunuyor.

9.Bizans Müzesi

Bizans Müzesi - Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Bizans Müzesi

Solomos Meydanı’nda denize bakan kemerli bir konakta bulunan Bizans Müzesi, adanın dört bir yanında bulunan Bizans ve Bizans sonrası dini sanatların bir deposu olarak hizmet veriyor. Zakynthos Müzesi olarak da anılan bu müze, daha çok Bizans döneminden kalma freskler, ikonalar ve ahşap oymalar ile ilgi görüyor.

Bunun yanı sıra müzede 15. yüzyıldan 17. yüzyıla kadar tablolar, giysiler, haçlar ve daha birçok ayin eseri de yer alıyor. Ayrıca müzedeki siyah-beyaz fotoğraflar sayesinde Zakynthos’un 1953’teki yıkıcı depreminden önce nasıl göründüğüne dair bir fikir veriyor.

10.Roma Mansion

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Roma Mansion – Kaynak ; www.heatheronhertravels.com

1660 yılında inşa edilmiş olan bu konak, günümüzde Roma Mansion adıyla biliniyor ve Zakynthos Kasabasının çoğunu yok eden 1953 depreminden sağ kurtulan birkaç eski binadan biri.

Roma ailesine ait olan konak 2007 yılında kapılarını aralamış ve günümüze kadar Zakynthos’un en önemli gezilecek yerleri arasında yer almaya devam ediyor. İçeride, yerel aristokratların yüzyıllar önce nasıl yaşadığına dair bir fikir veren dönem mobilyalarını, resimlerini ve kitaplarını görebilirsiniz.

11.Keri Mağaraları

Keri Mağaraları - zakynthos adası gezi rehberi
Keri Mağaraları – Kaynak ; flickr / Passi1903

Zakynthos’un en önemli turistik yerlerinden biri olan Keri Mağaraları, en az Mavi Mağaralar kadar dikkat çekiyor. Yine bu mağaraları görmek için turlara katılmanız gerekiyor. Limni Keriou, Agios Sostis ve Laganas gibi güney kıyılarda yer alan köylerden bu tekne turlarına katılabilirsiniz.

Keri Mağaraları, genellikle Marathonisi’ye kaplumbağa izleme gezilerinin durağı olarak dahil edilir. Bu yüzden Marathonisi ve Keri Mağaraları’nı aynı tur paketleri içerisinde görebileceğinizi unutmayın.

12.Banana Beach

Banana Beach

Zakynthos’un en ünlü ve en sevilen plajı olan Banana Beach, adanın en hareketli ve en güzel plajlarından biri. Doğu ucunda deniz paraşütü, jet ski ve su kayağı gibi aktiviteler için bir su sporları merkezi de bulunuyor.

Zakynthos’taki en uzun plaj olan Banana Beach, yumuşak altın kumu ve sığ şeffaf deniziyle turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biri. Ayrıca ailece Zakynthos tatili yapanların da tercih edebileceği bir yer. Deniz sığ olduğundan çocuklar için en güvenli plajlardan biridir.

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Banana Beach – Kaynak ; Stephan Rudolph / Flickr

Banana Beach, adanın güneydoğusundaki Yunan Ulusal Deniz Parkı‘nda yer alıyor. Banana Casa Playa bar ve restoran ise şezlong veya şemsiye kiralayabileceğiniz yerdir.

13.Gerakas Beach

Zakynthos Adası Gezi Rehberi
Gerakas Beach – Kaynak ; flickr / Robert Wallace
Zakynthos Adası Gezi Rehberi
Gerakas Plajı – Kaynak ; flickr / Zolakoma

Saf turkuaz sularla örtülü batıya bakan altın kumlu bir kıvrıma sahip olan Gerakas Plajı, adanın en güney kısmında bulunmasına rağmen oldukça popüler. Plajın arkasında, her iki ucunda daha sertleşen sarp kum tepeler yer alıyor.

Ancak burası deniz koruma alanı olduğu için sahilde yiyecek veya içecek servisi yapılmamaktadır. Şezlongları 8€ gibi oldukça uygun bir fiyata kiralayabilir, denizin ve plajın keyfini huzurlu bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Kaplumbağalar yuva yapmak için zaman zaman buraya geldiklerinden dolayı, korunaklı bir plajdır. Yani istediğiniz gibi yiyip içmek mümkün değil.

Atıştırmalık ve içecek bir şeyler istiyorsanız plaja merdivenlerden aşağı inmeden önce tepedeki dükkanlardan satın almanız gerekiyor.

14.Keri Deniz Feneri

Zakynthos Adası Gezisi
Keri Deniz Feneri’nden görebileceğiniz manzara

Zakynthos Adası’nın güneyinde 300 metre yükseklikteki kayalıkların üzerinde yer alan Keri Deniz Feneri, adada en güzel deniz manzarasını seyredebileceğiniz yer. Uçurumun tepesinde bir de restoran bulunuyor. Özellikle romantik çiftler arasında favori olan bu restoranın terasından masmavi İyon Denizi’nin ve uçurumların muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Keri Deniz Feneri’ni ziyaret etmek isterseniz gün batımına yakın bir saatte burada olduğunuzdan emin olun. Burası, gün batımı manzarasıyla çok daha farklı ve mükemmel bir deneyim sunuyor.

15.Anafonitria Manastırı

Anafonitria Manastırı - Zakynthos Adası
Anafonitria Manastırı – Kaynak ; flickr / Robert Wallace

Zakynthos Adası’nda gezilecek en güzel yerler arasında olan Anafonitria Manastırı, Navagio Plajı’na yakın bir konumda bulunuyor. Bizans döneminden kalma bu manastır 15. yüzyılda kutsanmış ve 1953 yılındaki depremden en az zarar görmüş tarihi yapılardan. Zakynthos’un koruyucu azizi olarak bilinen Aziz Dionysios, 1500’lü yıllarda burada ikamet etmiş.

Bağımsız sütunlar, meyve ağaçları, palmiyeler ve çiçeklerle çevrili olan avlu, kiliseden çok daha fazla ilgi görüyor.

16.Bochali

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Bochali’den görebileceğiniz ada merkezi olan Zakynthos kasabasının manzarası – Kaynak ; flickr / Robert Wallace

Zakynthos Adası’nın güney kesiminde yer alan ve ada merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan bu köy, daha çok manzarasıyla öne çıkıyor.

Adanın en eski mahallelerinden biri olan Bochali‘de yapılacak en güzel şey ise ada merkezinin ve denizin manzarasını seyretmek. Bunun dışında çok fazla yapılacak turistik aktiviteye sahip olmayan köye, adanın merkezinden de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

17.Agios Nikolaos Plajı

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Agios Nikolaos Plajı – Kaynak ; flickr.com

Zakynthos Adası’nın en güzel ve en popüler plajlarından biri olan Agios Nikolaos Plajı da görülmesi gereken yerlerden bir tanesi.

Daha çok su sporu meraklılarının tercih ettiği bu plaj, Zakynthos Kasabası’na yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta bulunuyor. Özellikle yüksek sezonda aşırı yoğun bir turist trafiğine sahip olan plaj, çocuklu aileler tarafından da tercih ediliyor.

Zakynthos Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Zakynthos Adası Gezilecek Yerler
Zakynthos Adası Gezi Rehberi – Navagio Plajı

Zakynthos Yunanistan’ın İyonya Denizi’nde yer alıyor. Zante veya Zakintos Adası olarak da bilinen bu adaya ulaşım ise hem otobüslerle ve feribotlarla hem de uçaklarla sağlanıyor.

Zakynthos Adası’na ulaşım için Atina veya Selanik’ten hareket eden ‘KTEL’ adı verilen otobüsleri kullanabilirsiniz. Yüksek sezonda Atina’dan Zakynthos’a her gün yaklaşık olarak 5 farklı sefer bulunuyor.

Atina otobüs terminalinden hareket eden ilk otobüs 07:45’te son otobüs ise 16:30’dadır. Atina’dan Zakynthos’a giden bu otobüslerin bilet ücreti ise 40€’dur. Ancak otobüslerle sadece feribotlara aktarma yapacağınız Kyllini’ye kadar gidebiliyorsunuz. İyon Denizi kıyısında, Andravida’nın 11 km batısında, Zakynthos’un 28 km kuzeydoğusunda yer alan bu liman kentinden 12€ bir ücrete feribot bileti satın alarak Zakynthos’a ulaşabiliyorsunuz. Feribotlar ile adaya ulaştıktan sonra, terminale gitmek için tekrardan otobüse biniyorsunuz. Ancak bu otobüs için ücret ödemiyorsunuz.

Zakynthos Adası’na uçakla ulaşım için ; Yüksek sezonda Atina’dan Zakynthos’a her gün uçak seferi bulunuyor. Adaya ulaşım için en kolay ve en konforlu bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Ancak uçaklarla Atina‘dan Zakynthos’a ulaşım bazen çok pahalı olabiliyor. Bazı dönemlerde 50€’ya Atina-Zakynthos arası uçak bulabilirken bazı dönemlerde uçak bilet fiyatları 150€’ya kadar çıkabiliyor. Bu yüzden Zakynthos’a uçaklarla ulaşmayı planlıyorsanız, biletinizi çok önceden satın aldığınızdan da emin olun.

Zakynthos Adası
Zakynthos Gezi Rehberi

Zakynthos Adası’nda Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri

Zakynthos

Yukarıda Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna kısaca cevap vermiştik. Ancak adada yukarıda bahsetmiş olduğumuz 2 bölgenin dışında daha çok sayıda konaklayabileceğiniz bölgeler bulunuyor.

Eğer Zakynthos Town olarak bilinen ada merkezinde veya Laganas’ta konaklayacak olursanız, adanın birçok yerine çok rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz gibi, çok farklı konaklama seçeneğine sahip olacaksınız. Bu yüzden ilk olarak bu iki bölgedeki konaklama birimlerine göz atarak başlayın deriz. Aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bu iki bölgede bulamazsanız da, Kalamaki, Tsilivi ve Vasilikos adlı bölgelere de göz atabilirsiniz.

Zakynthos Adası’nın en popüler otelleri ise ;

Lesante Blu – 5 yıldız

Lesante Blu
Lesante Blu

Zakynthos Adası‘nın en romantik otellerinden biri olan Lesante Blu, ultra lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Adanın merkezi Zakynthos Kasabası’na yaklaşık 7 km uzaklıkta olan Tragaki bölgesinde yer alan bu otel, Dünyanın Önde Gelen Oteller Birliği üyesi olmasıyla öne çıkıyor. Çift olarak Zakynthos’ta bir tatil planı yapıyorsanız, bu lüks oteli inceleyebilirsiniz.

Contessina Suites & Spa – 5 yıldız

Contessina Suites & Spa
Contessina Suites & Spa

Çiftlere özel konseptte bir lüks otel olan Contessina Suites & Spa, Tsilivi bölgesinde muhteşem bir konumda yer alıyor. Planos plajı otele 2 dakika yürüme mesafesinde. Havaalanı servisi ve barı da olan otel, yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla öne çıkıyor.

Zante Maris Suites – 5 yıldız – SADECE YETİŞKİN

Zante Maris Suites
Zante Maris Suites

Çocuklu ailelerin konaklayamayacağı bu otel, sadece yetişkinlere özel konseptiyle öne çıkıyor. Tsilivi’de yer alan otel, Zakynthos Adası’nın en popüler balayı oteli olarak da biliniyor. Tsilivi Plajı’na 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel de, romantik bir Zakynthos Adası tatili için düşünülebilir.

Emerald Villas – 4 Yıldız – ÖZEL VİLLA

Emerald Villas
Emerald Villas

Agios Nikolaos Plajı‘na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesis, İyon Denizi’nin panoramik manzarası eşliğinde özel yüzme havuzlu lüks villalar sunmaktadır. Taştan yapılmış villalarda tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Kefalonya adasına bağlantı sunan Agios Nikolaos limanı tesise 300 metre uzaklıktadır.

Crystal Beach Hotel – 3 Yıldız

Crystal Beach Hotel
Crystal Beach Hotel

Plaj kenarında yer alan bu otel, adından da anlaşılacağı üzere Crystal Beach üzerinde bulunuyor. Adanın en çok tercih edilen ekonomik otellerinden biri olmasının yanında, en modern ve en şık otellerden biri.

Caretta caretta cinsi deniz kaplumbağalarının üreme noktası olan Zakintos Milli Deniz Parkı’nda yer alan Crystal Beach Hotel adlı sahil tesisi, İyon Denizi manzaralı yüzme havuzuna sahiptir. Tesiste restoran, 2 bar ve klimalı odalar vardır.

Zakynthos

Zakynthos Adası’nda Nerede Yenir ?

Adada bulunduğunuz bölgeye veya köylere çok farklı konseptte restoranlardan ve tavernalardan bahsetmek mümkün. Ancak adanın en iyi mekanlarından olan ve bizim de favorimiz olan şu mekanlar aklınızda olsun ;

  • Lofos Restaurant ; Lezzetli Yunan yemekleriyle öne çıksa da, pizzası meşhurdur.
  • Tsilivi kasabasındaki Gyroland adlı mekan.
  • Adanın merkezi Zakynthos Kasabası’nda (Zante) bulunan Alektor adlı mekan.
  • Alykes Plajı’ndaki Porto Paradiso.
  • Tsilivi kasabasındaki Zorbas adlı mekan.
  • Yine Tsilivi kasabasındaki Olive Tree adlı mekan, Zakynthos’un en popüler ve en güzel yemek yenecek mekanlarından bazıları.

Zakynthos Adası’nda Kaç Gün Kalmalı ?

Zakynthos

Diğer Yunan adalarından biraz daha farklı olan bu adada, birçok turistin yaptığı gibi 4-5 gün konaklamayı düşünebilirsiniz. Zakynthos Adası gezilecek yerler listesindeki cazibe merkezlerinin hemen hepsini 2 günde rahatlıkla keşfedebiliyorsunuz. 2-3 gün de plajlar için zaman ayıracak olursanız, anlamlı bir ada tatili için 4-5 gün fazlasıyla yeterli olabilir.Booking.com

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR