Ana SayfaFransaNice Gezi RehberiNice'de Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt / Otel Önerileri

Nice’de Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt / Otel Önerileri

Her zaman şık ve tarz sahibi olan Nice, Fransız Rivierası’nın başkenti ve en güzel şehri. Fransa’nın en pahalı şehirlerinden biri olan “Nice’de nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevabı bulabilmek için şehirdeki popüler ve iyi konumlu semtler hakkında bir fikir sahibi olmakta yarar var.

Güzel bir plaja sahip antik bir şehir olan Nice, iyi yemek, kaliteli şarap, tarihi yerler, kültürel müzeler ve geniş parklarla adından söz ettiriyor. Burada herkese göre yapılacak şeyler ve her bütçeye uygun farklı konaklama birimleri bulabilirsiniz. İster 2-3 yıldızlı butik oteller, isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks oteller ve daireleri fazlasıyla Nice’nin her bölgesinde bulmak mümkün.

Nice’de konaklama için birçok farklı semtten/mahalleden bahsedebiliriz. Fakat şehirdeki en popüler ve en iyi konuma sahip olanlar ; Vieux Nice (Old Town), Promenade des Anglais, Gambetta, Le Port, Cimiez ve Jean Medeccin’dir (New Town).

Nice’de Nerede Kalınır ?

⇒Vieux Nice (Old Town – Eski Kent) ; Nice’nin kalbinin attığı yer. Şehirdeki en fazla otele, restorana, cafeye ve bara ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Turistlerin büyük bir bölümü konaklama için bu bölgeyi tercih ediyor olsa da, bu bölgenin diğer bölgelere nazaran biraz daha turistik ve pahalı olabileceğini unutmayın.

⇒Promenade des Anglais ; Plajlara yakın bir konumda olmak istiyorsanız, burası tam olarak aradığınız yer olabilir. Eski Kent’e ve diğer bölgelere de yakın bir konumda. Şehrin en havalı ve en lüks bölgesi.

⇒Gambetta ; Nice’deki en ekonomik konaklayabileceğiniz yer. Şehirdeki en ucuz oteller ve diğer konaklama birimleri için bu bölgeye göz atabilirsiniz.

⇒Jean Medecin (New Town) ; Nice’de alışveriş için en iyi yer. Ayrıca gece hayatı konusunda da Eski Kent bölgesini aratmıyor.

⇒Le Port ; Eski Kent bölgesine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız burası size göre olabilir. Tarihi ve turistik cazibe merkezlerine yakın olan bölge, şehir merkezine nazaran daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunuyor.

⇒Cimiez ; Nice’de ailece kalınacak en iyi ve en popüler yer.

1.Vieux Nice

(Old Town – Eski Kent)

Nice’nin eski kenti, 16. yüzyıldan kalma binaları birbirine bağlayan birbirinden canlı eski sokaklardan oluşuyor.

Şehirdeki en önemli ve en popüler çekim merkezlerinin çoğu burada bulunuyor. Ayrıca otel konusunda en fazla seçeneğe sahip bölgelerden biri de eski kent bölgesidir.

Eğer her şeye yakın olmak istiyor ve biraz daha fazla bir ücret ödemeyi dert etmiyorsanız, burası, Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi yer. Ancak bu bölgeye nazaran daha uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapan farklı bölgeler de var. Bütçeli bir Nice gezisi planlıyorsanız diğer bölgelere de göz atabilirsiniz.

Nice’yi yürüyerek keşfetmek ve kısa sürede çok fazla yer görmek istiyorsanız, eski kent, tam olarak olmanız gereken yer.

Birbirinden havalı restoranları, cafeleri ve barları bulabileceğiniz bu bölgede konaklayacak olursanız da, birçok alışveriş caddesiyle çevrili olacaksınız.

Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve yüksek pastel binaları ile eşsiz bir deneyim sunan Vieux Nice, şehirdeki en yoğun turist trafiğine sahip olan bölge. Ayrıca buradaki yeme içme mekanlarının çoğu turistik olduğundan fiyatlar biraz daha pahalı olabiliyor.

Nice gezilecek yerler listesindeki simge yapılardan olan Palais Lascaris ve Nice Katedrali de tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Cours Saleya Çiçek Pazarı, bu bölgenin ana cazibe merkezlerinden biri. Şehirdeki hoş cafelerin ve barların çoğu da bu pazar çevresinde toplanıyor. Ayrıca pazara yakın olan otellerde kalacak olursanız, Nice’nin birçok cazibe merkezine birkaç adım uzaklıkta olursunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Nice’nin tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Şehirdeki en iyi ve en popüler restoranları, cafeleri ve barları bulabileceğiniz yerde olmak istiyorsanız
 • Kısa sürede çok yer görmek istiyorsanız

En Popüler Eski Kent Bölgesi Otelleri

Palais Saleya Boutique Hotel

Eski Kent bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

2.Promenade des Anglais

Promenade des Anglais

Nice’nin en güzel deniz manzarasına ev sahipliği yapan yeri olan Promenade des Anglais, ayrıca Nice gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerinden biri.

7 km uzunluğundaki Promenade des Anglais çevresindeki otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi tarafında bulunuyor. Bu da bölgeyi, Nice’de kalınacak en iyi ve en merkezi yer yapıyor.

Nice’nin bu bölgesinde birçok lüks otel, restoran ve kumarhane bulunduğu için fiyatlar diğer bölgelere göre biraz pahalı olabiliyor. Fakat Nice’nin en havalı yerinde olmak istiyor ve yeteri kadar bütçeniz varsa, eski kent yerine bu bölgede konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Fransa’nın en ünlü gezinti yolu olan Promenade des Anglais, akşam yürüyüşleri için de oldukça popüler. Gün içerisinde yerel halkın plajlarda zaman geçirdiği bu yürüyüş yolu boyunca, çok sayıda cafe, restoran ve bar da bulabilirsiniz.

Nice’nin ve genel olarak Riviera’nın nihai sembolü olan Promenade Des Anglais, yaklaşık iki yüzyıldır yazarlar, ressamlar, fotoğrafçılar ve film yapımcıları tarafından tercih ediliyor. Bu da bölgeyi şehrin en havalı yeri yapıyor.

Bu yürüyüş yolu üzerindeki otellerin hemen hepsi deniz manzaralı odalara sahip. Fakat iç kesimlerdeki otellere nazaran daha pahalı. Ayrıca Nice’yi yaz sezonunda ziyaret ediyorsanız, buradaki otellerin daha da pahalı olacağını ve erken rezervasyon yaptırmanız gerektiğini de unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Plaja yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en havalı yerde olmak istiyorsanız
 • Deniz manzaralı oteller veya diğer konaklama birimleri arıyorsanız
 • Romantik bir Nice tatili planlıyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız

En Popüler Promenade des Anglais Otelleri

Hôtel Le Royal Promenade des Anglais

Promenade des Anglais bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

3.Gambetta

Gambetta, Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz bölge.

Daha çok uygun fiyatlı konaklama birimleriyle öne çıkan bu bölge, tarihi merkeze biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, gelişmiş toplu taşıma ağına sahip olduğundan şehirde dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Çok çeşitli konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Gambetta’da, ucuz butik otellerden ve pansiyonlardan, 3-4 yıldızlı lüks otellere ve dairelere kadar aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gambetta, Nice’nin batısında, tren istasyonuna kadar bir Akdeniz kıyısı olan küçük bir semttir. Fakat burada yapılacak birçok şey bulabilirsiniz. Ayrıca yeme içme konusunda, Eski Kent bölgesine göre daha uygun mekanları da bu bölgede bulmak mümkün.

Bu bölge daha çok sırt çantalı gezginler arasında popüler bir bölge olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulmak mümkün. Ayrıca burada kalacak olursanız tren istasyonuna da yürüme mesafesinde olursunuz.

Gambetta’da lüks oteller de var, ancak şehir merkezine nazaran çok daha uygun fiyatlı.

Popüler Gambetta Otelleri

L’alcôve Hôtel

4.Jean Medecin (New Town)

Jean Medecin – kaynak ; flickr / Metro Centric

Jean Medecin veya diğer adıyla New Town (Yeni Şehir), Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en hareketli ve en kalabalık bölgelerden biri. Daha çok gece hayatıyla öne çıkan bu bölgede, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, çok ucuz otelleri burada bulmak mümkün.

Büyük caddelere ve ağaçlarla çevrili sokaklara ev sahipliği yapan bu şehir merkezi semti, lüks butikleri ve cadde mağazalarının yanı sıra birinci sınıf müzeleri, birinci sınıf restoranları ve şirin kafeleriyle de ünlü.

Hem turistler hem de yerel halk arasında popüler olan bu bölge, gün içinde de oldukça hareketli. Yoğun bir insan trafiği sizi bunaltmıyor ve geceleri de dışarı çıkmayı planlıyorsanız Jean Medecin sizin için Nice’de kalınacak en iyi yer olabilir.

Nice’de alışveriş için bir planınız varsa, Jean Medecin bunun için en ideal yer. Şehirdeki birçok ünlü alışveriş caddesine ev sahipliği yapan bu bölgede, yerel markalara ait butiklerin yanı sıra dünyaca ünlü markaların mağazalarını da bulabilirsiniz.

Hem Eski Kent bölgesi hem de Promenade des Anglais yakınında olmak istiyorsanız, Medecin bunun için en ideal yer.

Bu bölge, hem turistik cazibe merkezleriyle dolu tarihi şehir merkezine hem de plaja yakınlığıyla ünlü lüks bir bölge olan Promenade des Anglais’e yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bunun yanında Nice gezilecek yerler listesindeki olmazsa olmaz cazibe merkezlerinden olan Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi ve Massena Palace Sanat ve Tarih Müzesi gibi birinci sınıf müzelerde tam olarak bu bölgede bulunuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Nice’de gece hayatı için bir planınız varsa
 • Alışveriş caddeleri ve mağazalarıyla çevrili olmak istiyorsanız
 • Hem Eski Kent’e hem de Promenade des Anglais’e yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en kaliteli restoranlara ve cafelere yakın bir konumda olmak istiyorsanız

En Popüler Jean Medecin Otelleri

Hotel 64 Nice

5.Le Port

Vieux Nice’nin yani Eski Kent bölgesinin hemen doğusunda yer alan Le Port, turistik yerlere yakın olmak isteyen fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemeyenlerin tercih edebileceği popüler konaklama bölgelerinden biri.

Yürüyerek keşfedilebilecek rahat bir bölge olan Le Port, pazartesi günleri hariç haftanın her günü kurulan bit pazarıyla ve antikacılarıyla ünlü bir yer. Eğer Nice’de alışveriş için bir planınız varsa veya eşinize / dostunuza hediyelik bir şeyler satın almak istiyorsanız, burada konaklamasanız bile bu pazarı ziyaret edin derim.

Bu liman bölgesinde yapılacak birçok şey bulabilirsiniz. Ayrıca merkeze yürüme mesafesinde olduğundan Eski Kent’in nimetlerinden de burada konaklayarak yararlanabilirsiniz.

Çok sayıda bar ve restorana da ev sahipliği yapan bu bölge, milyon euroluk yatlar ve geleneksel balıkçı teknelerinin yanı sıra bol yaya trafiğini bulabileceğiniz yer. Ayrıca taze balıklarıyla ünlü çok sayıda deniz ürünleri restoranları da burada bulunabilir.

En İyi ve En Popüler Le Port Otel Tavsiyeleri

Hotel Le Saint Paul

6.Cimiez

Nice’nin en sessiz ve huzurlu bölgelerinden biri olan Cimiez, tarihi şehir merkezinin kuzeyinde, turistik yerlere biraz uzak konumda bulunuyor. Fakat bölgedeki toplu taşıma araçlarını kullanarak veya 20-30 dakika yürüyerek önemli cazibe merkezlerine çok kolay bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Villalar, zarif sokaklar ve yemyeşil ve geniş parklarla karakterize edilen bu mahalle, çocuklu aileler için Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler yerlerden bir tanesi.

Her yaştan ziyaretçiye göre yapılacak aktiviteleriyle öne çıkan mahallede ayrıca birçok park ve yeşil alan da bulunuyor.

Daha çok daireleri ve villalarıyla öne çıkan bu bölgede, birkaç otel de bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama birimleriyle uzun süreli Nice gezisi için en ideal yerlerden biri diyebilirim.

Bir tepenin üzerine kurulmuş bu bölge, bir yerleşim bölgesi olduğundan dolayı, burada, yerel halkla iç içe olabilirsiniz.

En Popüler Cimiez Otelleri

Hotel Paganini

Hotel Le Petit Palais – 4 Yıldız ; Matisse Müzesi’nin ve Roma dönemine ait arkeolojik sit alanının yakınında yer alan ve Nice’de nerede kalınır ? sorusuna popüler bir cevap olan bu lüks otel, Chagall Müzesi’ne de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yemyeşil ağaçlar ve çiçeklerle dolu bir bahçeye de ev sahipliği yapan otel, orta bütçeli gezginlerin göz atabileceği tesislerden.

Hotel Paganini – 3 Yıldız ; Nice’nin merkezinde Rus Ortodoks Katedrali’ne ve Promenade du Paillon’a sadece 1 km uzaklıkta yer alan orta bütçeli ve popüler bir otel.

Trocadero – 2 Yıldız ; Nice-Ville Tren İstasyonu’na ve Gare Thiers Tramvay İstasyonu’na 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Plaja sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindeki tesis, özel banyolu ve klimalı konaklama birimleri sunmaktadır.

Hotel Ozz by Happyculture ; Nice şehir merkezinde, Nice-Ville Tren İstasyonu’na 2 dakikalık ve plaja 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bütçeli bir otel.

En İyi Ve En Popüler Nice Şehir Merkezi Otelleri

Nice’de nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arıyor veya şehirdeki en iyi konumlu ve en çok rezervasyon alan 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız aşağıdaki popüler 5 otele göz atabilirsiniz. Bu oteller, kendi kategorisindeki diğer otellere nazaran çok pahalı değil, ayrıca erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak daha uygun fiyatlara odaları bu otellerde bulabilirsiniz. Paris ve Cannes‘da olduğu gibi Nice’deki birçok 5 yıldızlı otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmaktadır.

Hyatt Regency Nice Palais de la Mediterranee

★★★★★

Hyatt Regency Nice Palais de la Mediterranee

Promenade des Anglais üzerinde hizmet veren Hyatt Regency Nice Palais de la Mediterranee, bünyesinde kumarhane, açık-kapalı yüzme havuzu, hamam ve sauna bulunan Art Deco tarzında popüler bir otel. Nice’nin önemli turistik noktalarına yakın bir konumda bulunan otel, şehirdeki en lüks otellerden biri. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı ve muhteşem bir manzaraya sahip terası bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın ; Hyatt Regency Nice Palais de la Mediterranee

Boscolo Nice Hotel & Spa

★★★★★

Boscolo Nice Hotel & Spa

Nice Tren İstasyonu’na ve Eski Kent bölgesinin kalbine 10 dakika yürüme mesafesinde olan Boscolo Nice Hotel & Spa, şehirdeki en çok rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak şehrin kalbinde yer alan tesis, 2 yüzme havuzu, bar ve spa ve sağlık merkeziyle hizmet veriyor. Oteli incelemek için tıklayın ; Boscolo Nice Hotel & Spa

Hotel Nice Azur Riviera

★★★★

Nice'de nerede kalınır ?
Hotel Nice Azur Riviera

Nice’nin en popüler 4 yıldızlı otellerinden olan Hotel Nice Azur Riviera, Jean Medecin Bulvarı’na, Place Massena ve Rus Ortodoks Katedrali’ne de yakın bir konumda bulunuyor. Şehrin önde gelen restoranları, cafeleri ve barları da otele kısa bir yürüyüş mesafesinde. Oteli incele ; Hotel Nice Azur Riviera

Best Western Plus Hotel Massena Nice

★★★★

Nice de nerede kalınır ?
Best Western Plus Hotel Massena Nice

Nice’nin kalbinde, plaja sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Best Western Plus Hotel Massena, konum olarak şehirdeki en merkezi 4 yıldızlı otellerden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve modern odalarıyla öne çıkan tesis, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. Oteli incelemek için tıklayın ; Best Western Plus Hotel Massena Nice

Hotel Le Grimaldi by Happyculture

★★★★

Hotel Le Grimaldi by Happyculture

Nice’in kalbinde yer alan Le Grimaldi, Cours Saleya Çiçek Pazarı’na yürüyerek 15 dakika, plaja ve Promenade des Anglais’e 5 dakika uzaklıkta yer alıyor. Nice’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olmasının yanında, en iyi konumlu otellerden biri. Oteli incelemek için tıklayın ; Hotel Le Grimaldi by Happyculture

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR