Ana SayfaFransaMarsilyaMarsilya'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Marsilya’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Güney Fransa’nın en özel ve en güzel şehirlerinden olan Marsilya, deniz kenarında güneşlenmek isteyen tatilcilerin en popüler destinasyonlarından biri. Fransa’nın genelinde olduğu gibi bu şehirde de konaklama fiyatları biraz pahalı olabiliyor, özellikle yaz sezonunda şehri ziyaret ediyorsanız. Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulabilmek adına ilk olarak hangi semtte konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz. Şehirde çok fazla semt/mahalle olsa da, en iyi konumlu ve en popüler aşağıdaki 5 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Marsilya’da seyahat sürenize, bütçenize, gezip görülecek yerlere ve plajlara ne kadar yakın olmak istediğinize göre konaklamak isteyeceğiniz bölge değişebiliyor. Tabii ki şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan otellerde konaklayarak tüm aksiyonun ortasında olabilir, hemen her yere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak merkezdeki otel fiyatlarının diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olduğunu da unutmamak gerek.

Marsilya’da Nerede Kalınır ? & Otel Tavsiyeleri

Marsilya gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerine yakın olabileceğiniz, şehrin kalbinin attığı yer ; Vieux Port – La Canebiere (Eski Liman)

Vieux Port’a yakın alternatif merkez bölgesi ; Euromed – La Joliette

Şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz, tarihi dokusuyla öne çıkan bölge ; Le Panier

Plaj kenarı otelleri bulabileceğiniz, Marsilya’nın en romantik bölgesi ; La Corniche

Tren istasyonuna yakın olabileceğiniz şehrin en genç kesimine ev sahipliği yapan merkezi bölgesi ; Saint-Charles

1.Vieux Port (Marsilya Eski Liman)

Marsilya Otel Tavsiyeleri
Vieux Port (Marsilya Eski Liman) – kaynak ; flickr / jeanne_menjoulet

Eski Liman olarak bilinen Vieux Port – La Canebiere bölgesi, Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap. Burası şehir merkezinin kalbinin attığı yer. Burada konaklayarak şehirdeki gezip görülecek önemli çekim merkezlerine yakın olabileceğiniz gibi, cafe, restoran, bar, alışveriş ve otel konusunda Marsilya’daki en fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Eski Liman’ın en güzel manzarasını seyredebileceğiniz yerlerden olan Émile Duclaux parkı da burada bulunuyor. Daha çok fotoğraf tutkunları arasında popüler bir cazibe merkezi olsa da, her aile bireyine hitap eden şeyleri bu parkta bulabiliyorsunuz.

Eski Liman ya da Fransızca adıyla Vieux Limanı, şehrin antik kalbidir! Festivaller, kültürel sergiler ve hatta siyasi gösteriler gibi şehirdeki birçok önemli olayın gerçekleştiği yer burası.

Marsilya’yı ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümü konaklama için bu bölgeyi tercih ediyor olsa da, diğer bölgeler de Marsilya’da kalınacak popüler ve en iyi konumlu yerler. Ayrıca bu bölgedeki oteller ve restoranlar şehrin geri kalanına nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Burası aynı zamanda şehirdeki balıkçılık endüstrisinin de merkezi ve Fransa’nın en ünlü pazarlarından biri olan Quai de Belges Balık Pazarı da burada yer alıyor. Sabahın erken saatlerinde pazarı ziyaret edecek olursanız, Marsilya’nın yerel yaşamını çok daha yakından görebilirsiniz.

Yunanlılar tarafından kurulan Marsilya’nın kalıcı merkezi olan Eski Liman boyunca Romanesk, Rönesans ve art-deco mimarisi tamamen korunmuş. Bu da, sanat ve tarih severler için eşsiz bir deneyim anlamına geliyor.

Eski Liman’ın canlı ve renkli bölgesi, bol eğlence ve yemek seçeneği sunduğu için Marsilya’da konaklamak için en iyi bölgedir. Sahildeki restoranlar, bitişikteki rıhtım balık pazarından alınan taze deniz ürünleri sunuyor.

Eski Liman’ın merkezi konumu ve trafiğe kapalı sokakları, burayı Marsilya’yı gezmek için ideal bir semt haline getiriyor. Ayrıca, gün boyunca Belediye Binası’ndan kalkan liman feribotu, turistlere denizden Marsilya’nın keyifli manzarasını görmelerini sağlar. Eski Liman, Marsilya Provence Havalimanı’na arabayla sadece 20 dakika uzaklıkta yer alıyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Aksiyonun tam ortasında olmak istiyorsanız
 • Marsilya’yı yürüyerek en kolay şekilde keşfedebileceğiniz yerde olmak istiyorsanız
 • Cafe, restoran, bar, otel ve alışveriş konusunda şehrin en bol seçenekli yerinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeye sahipseniz (Bu bölgede her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor olsa da, çok ucuz oteller için başka semtlere göz atmanız gerekebilir)
 • Turist kalabalığını dert etmiyorsanız
 • Marsilya’nın en önemli tarihi ve turistik noktalarına taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız

VİEUX PORT BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER;

Quai des Belges’teki köklü balık pazarı başta olmak üzere burada, şehrin muhteşem manzarasını sunan Dönme Dolap, Belediye Binası, Borsa merkezi, Rue de la République, Marsilya Sabun Müzesi (Le Musée du Savon de Marseille) ve şehri keşfedebileceğiniz Les Petits Trains de Marseille adlı küçük trenler de burada bulunuyor. Bunun yanında Vieux Port bölgesi, şehrin geri kalanına da çok iyi bağlantılara sahip.

En Popüler Vieux Port Otelleri

Sofitel Marseille Viuex Port

Vieux Port bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Euromed – La Joliette

Marsilya Otel Tavsiyeleri
Euromed – La Joliette – kaynak ; flickr / lilas59

En az Vieux Port bölgesi kadar iyi konumlu bir bölge olan Euromed – La Joliette de, Marsilya’da kalınacak en iyi bölgelerden biri. Şehrin en iyi ve en popüler otellerinden bazılarına ev sahipliği yapan bu bölgeden, Marsilya Eski Limanı’nın yanı sıra, diğer cazibe merkezlerine de yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Euromed – La Joliette bölgesindeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü 3-4 yıldızlı otellerden oluşuyor olsa da, birkaç daire ve pansiyon tarzı konaklama birimleri de var.

Marsilya’nın yeni iş ve eğlence bölgesi olarak bilinen Euromed – La Joliette yakınlarında birinci sınıf restoranlar, cafeler, barlar ve alışveriş yapabileceğiniz birkaç mağazayı da bulabilirsiniz.

Marsilya’nın en çok tercih edilen ikinci bölgesi olan Euromed – La Joliette, Vieux Port bölgesine en iyi alternatif. Çünkü bu bölge de oldukça merkezi ve Vieux Port’a nazaran burada biraz daha uygun fiyatlı oteller bulabiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın bir yerde olmak istiyor, fakat tam turist trafiğinin ortasında olmak istemiyorsanız
 • Vieux Port bölgesine alternatif bir yer arıyorsanız
 • Şehirdeki turistik noktalara ve diğer bölgelere en kolay ulaşabileceğiniz semtlerden birini arıyorsanız

En Popüler Euromed – La Joliette Otelleri

Residhome Marseille – Apart Otel

3.Le Panier

Le Panier – kaynak ; flickr / Pablo Gonzalez

Limanın diğer tarafında yer alan Le Panier bölgesi de, Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olabilecek yerlerden bir tanesi.

2600 yılı aşkın bir geçmişe sahip büyüleyici ve eski bir banliyö olan Le Panier, şehir merkezine nazaran biraz daha ekonomik fiyatlı otellere ev sahipliği yapıyor.

Marsilya’nın turistik yerlerinden ve bölgelerinden biraz uzak olduğu için şehirdeki en sessiz ve sakin bölgelerden biri. Tabii toplu taşımalarla kısa sürede merkeze ve Marsilya gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Dar sokaklar sanat eserleri, bağımsız galeriler ve kafelerle dolu olan Le Panier’de keşfedilecek çok fazla yerel yaşam var. Bölge, çoğunlukla konutlardan oluşuyor. Ancak birkaç otel ve daire seçeneğini de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Le Panier bölgesinin en güzel yanı ise, La Joliette bölgesine komşu olması. Yani Le Panier’deki bazı otellerden şehir merkezine yürüyerek gitmek de mümkün.

Bölgenin ana cazibe merkezi olan modernize edilmiş sahil, yepyeni tesislerin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasının keyfini çıkaran turistler ve yerlilerle dolu canlı bir yer.

Le Panier’deki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

4.Saint Charles

Marsilya da nerede kalınır ?
Saint Charles – Kaynak ; flickr / nicolas_nova

Saint Charles bölgesi, Marsilya’nın ana tren istasyonuna ev sahipliği yapar. Şehrin geri kalanıyla iyi bağlantı kurmanızı sağlayan bölge Fransa’nın diğer şehirlerine ve İtalya’ya giden tren ve otobüslere kolay erişim sağlar! Aksiyonun tam kalbinde olmak istiyorsanız, olmanız gereken yerlerden biri de şüphesiz Saint Charles.

Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden şehir merkezi ve gezilecek önemli turistik yerlere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca Marsilya’nın popüler barlarına ve gece kulüplerine de bu bölgeden yürüyerek gidebilirsiniz.

Saint Charles’te otel fiyatları da, Vieux Port kadar pahalı olabiliyor, fakat bu bölgede düşük bütçeli otel seçeneği daha fazla. Ayrıca pansiyon ve daireleri de burada bulmak mümkün.

Saint Charles Otel Tavsiyeleri

Toyoko INN Marseille Saint Charles

5.La Corniche

La Corniche – kaynak ; flickr / nicolas_nova

Corniche Bulvarı’yla öne çıkan, Vieux Port bölgesine yakın bir konumda yer alan La Corniche de, Marsilya’da konaklama için tercih edilebilecek en iyi ve en popüler bölgelerden biri. Özellikle çiftlerin favori tercihleri arasında yer alan bölge, her bütçeye uygun otellere ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Eski Limanın güneyinde yer alan, şehrin 7. bölgesi olarak da bilinen La Corniche, adını sahil boyunca küçük plajlarla dolu olan sahil yolundan alıyor. Huzurlu ve sakin bir Marsilya tatili planlıyorsanız, Corniche, sizin için Marsilya’da kalınacak en iyi yer olabilir.

La Corniche bölgesinin en güzel yanı ise, şehirdeki turistik yerlere ve şehrin tam kalbine kısa bir mesafede bulunuyor olması. Araba veya halk otobüsü ile sadece 10 dakikada hem şehir merkezine hem de önemli yerlere gitmek mümkün.

Bu bölge, Bizans etkisine sahip bir Katolik bazilikası ve Marsilya’nın en önemli simge yapılarından biri olan Notre-Dame de la Garde‘ye ev sahipliği yapıyor.

La Corniche’de görülecek birçok cazibe merkezi ve yapılacak aktiviteler var. Ayrıca bölgedeki otellerin büyük bir bölümü ya plaj kenarında bulunuyor, ya da plaja yürüme mesafesinde bulunuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine 5-10 dakikalık araç veya otobüs yolculuğuyla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Romantik ve huzurlu bir Marsilya tatili planlıyorsanız
 • Plaj kenarı otellerini arıyorsanız
 • Plaj konusunda bol seçeneğim olsun diyorsanız
 • Pansiyon, konukevi ve otel konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip bir yerinde olmak istiyorsanız

En Popüler ve En İyi Konumlu La Corniche Otelleri

La Corniche’deki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayınBooking.com

Marsilya’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 5 semt, Marsilya’nın en çok tercih edilen ve en iyi konumlu bölgeleri. Bu bölgelerde hemen her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz. Fakat 3-4 gün gibi uzun bir süre Marsilya’da konaklamayı planlıyor ya da daha farklı alternatif bir yer arıyorsanız aşağıdaki bölgeleri de inceleyebilirsiniz.

6.Notre Dame du Mont

Marsilya’da gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri olan Notre Dame du Mont, şehirdeki diğer bölgelere nazaran daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Rengarenk sokak sanatı, vintage dükkanları, ilginç sokak sanatçıları ve tabii ki dar sokaklardaki hareketli barlar ve gece kulüpleriyle öne çıkan Notre Dame du Mont, Vieux Port ve şehir merkezi bölgesinin doğusunda mükemmel bir konumda bulunuyor.

Bu bölge bir yerleşim bölgesi olduğu için burada lüks otel bulunmuyor, fakat bütçeli ve orta bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız burası size göre olabilir.

Daha çok gece hayatıyla ilgilenen turistlerin tercih ettiği bu bölgeden Marsilya’nın turistik noktalarına da çok kolay şekilde gidebilirsiniz.

7.Cinq-Avenues

Daha sessiz bir yerleşim bölgesi olan Cinq-Avenues, Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olacak en iyi semtlerden biri. Şehirdeki en güvenli bölgelerden biri olduğu için daha çok ailece seyahat eden turistlerin tercih ettiği bu bölgede çok sayıda otel seçeneği bulabiliyorsunuz.

Sadece geniş yeşil alanlar, dekoratif bir anıt ve botanik bahçeleri içeren güzel bir büyük park olan Palais Longchamp’ın etrafında toplanmış, aynı zamanda Güzel Sanatlar Müzesi ile birlikte Doğa Tarihi Müzesi’ne de ev sahipliği yapan bu bölge Eski Liman’ın hemen kuzeydoğusunda yer alır ve hızlı bir metro yolculuğu ile tüm şehir merkezindeki turistik yerlere kolayca erişebilirsiniz, ayrıca şehrin ana tren istasyonu da oldukça yakındır, bu da hem şehri hem de ülkeyi dolaşmayı çok kolaylaştırır!

8.La Plage

Kaynak ; flickr / Emily Kaplan

Sahil şeridinde yer alan La Plage, Marsilya’nın güneyindeki bir plajlar cennetidir. Toplu taşıma ile şehir merkezine iyi bağlantılara sahiptir.

La Plage, güzel bir deniz kenarı atmosferine ve güneşlenmek için harika bir yere sahiptir. Konaklamanızı keyifli ve eksiksiz hale getirmek için çok sayıda bar ve restoran bulunmaktadır.

Burada, çarpıcı su bazlı spor aktivitelerini sergileyen bir su parkı olan Stade Nautique du Roucas Blanc’ı bulabilirsiniz. Les Plages du Prado, barların yanı sıra çeşitli güneşlenme alanlarını sergileyen canlı ve kendinden geçmiş bir plajdır.

Sahile yakın kalmak ve su aktivitelerinin tadını çıkarmak istiyorsanız, gece hayatı ve uygun fiyatlı içecekler önceliğinizse ve şehir merkezi ile iyi bağlantılara sahip olmak istiyorsanız, burada kalabilirsiniz.

Ucuz Marsilya Otelleri

Marsilya, Paris kadar olmasa da oldukça pahalı olabiliyor, özellikle yaz sezonunda şehri ziyaret ediyorsanız otel fiyatlarının tavan yapabileceğini unutmayın. Şehirdeki lüks otellerin büyük bir bölümü Vieux Port bölgesinde bulunuyor olsa da, bu bölgede de şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden bazılarını bulabiliyorsunuz.

Eğer aradığınız bütçede bir oteli veya diğer konaklama birimini yukarıdaki otel önerilerinde bulamadıysanız, konumuna göre oldukça uygun fiyatlı olan aşağıdaki 5 otele de göz atabilirsiniz.

Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux Port – MGallery

★★★★ (130€-225€)

Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux Port – MGallery

Marsilya’nın en şık ve en güzel otellerinden biri olan Grand Hotel Beauvau, adından anlayabileceğiniz üzere şehrin tam kalbinde, Vieux Port’ta yer alıyor. Otel, özellikle erken rezervasyon fırsat indirimleriyle öne çıkıyor. 3-4 ay öncesinden rezervasyon yaptırmayı planlıyorsanız bu otele mutlaka göz atın derim, çünkü 150€’nun altına bulabileceğiniz en iyi 4 yıldızlı otellerden biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

B&B Hotel Marseille Centre La Joliette

★★★ (95€-155€)

B&B Hotel Marseille Centre La Joliette

Modern ve şık odalarıyla dikkat çeken B&B Hotel Marseille Centre, yukarıda da bahsettiğim, Vieux Port bölgesine alternatif olabilecek La Joliette bölgesinde yer alıyor. Merkezi konumu sayesinde turistik noktalara kolay ulaşım sunan bu otel, özellikle erken rezervasyon fırsat indirimleriyle daha uygun oluyor. Birkaç ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız gecelik 100€’nun altına odaları bulabilirsiniz. Oteli incelemek & güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Citadines Castellane Marseille

★★★ (90€-135€ – APART OTEL)

Citadines Castellane Marseille

Citadines Castellane Hotel, Marsilya’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en iyi cevaplardan biri olmasının yanı sıra, ayrıca en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri.

Otel, 4 yıldızlı otelleri aratmayacak konforu ve olanaklarıyla seviliyor. 8+ konuk değerlendirme puanının yanı sıra, olumlu konuk yorumlarıyla da öne çıkan otel, stüdyo daire konseptinde hizmet veriyor. Yani 3-4 veya daha fazla kişi Marsilya’yı ziyaret ediyorsanız şehirdeki kalınacak en iyi otellerden biri.

Otel şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor, yani bu otelden yürüyerek merkeze veya turistik noktalara gitmek pek kolay değil. Ancak otele 5 dakika yürüme mesafesinde olan metro istasyonundan hem tren istasyonuna ve merkeze hem de öne çıkan çekim merkezlerine kolaylıkla gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Aparthotel Adagio Marseille Timone

★★★ (80€-115€ – APART OTEL)

Aparthotel Adagio Marseille Timone

Şehir merkezine ve Saint Charles tren istasyonuna yaklaşık 2.5 km uzaklıkta bulunan Adagio Marseille Timone, şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri. Otel, muhteşem bir konuma sahip olmasa da, şehir merkezine ve görülecek önemli turistik noktalara aktarmasız ulaşım sağlayan Timone metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Ibis Marseille Centre Prefecture

★★★ (65€-85€)

Ibis Marseille Centre Prefecture

6. bölgede bulunan İbis Prefecture, şehirdeki diğer İbis oteller kadar ekonomik bir konaklama deneyimi sunuyor. Vieux Port’a yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde ve sınırlı olanaklara sahip olduğundan Marsilya’nın en ucuz otelleri arasında yer alıyor.

Otel 7+ düşük bir konuk değerlendirme puanına sahip olsa da, beklentisi düşük olan her turisti memnun edecek bir otel diyebilirim. Ayrıca tesisin geniş aile odaları ve otoparkı da bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Marsilya’da Nerede Kalınır sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Marsilya Otel Tavsiyeleri
Le Vallon des Auffes – kaynak ; flickr / decar66

Marsilya’da hala nerede kalmanız gerektiğine karar veremediyseniz, Vieux Port, yani Eski Liman bölgesindeki otellere yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Marsilya’yı ziyaret eden turistlerin konaklama için tercih ettiği en popüler yer burası. Ayrıca bu bölge, tam aksiyonun ortasında olmak için kalınacak en iyi yer. İster bütçeli bir otel isterseniz de lüks 4-5 yıldızlı otelleri fazlasıyla bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Genellikle “Marsilya’nın Champs Elysées’i (Şanzelize)” olarak adlandırılan La Canebière, şehrin en ünlü caddesi. Yaklaşık bir kilometre uzunluğunda ve Eski Liman’dan görkemli Saint-Vincent-de-Paul kilisesine kadar uzanan bu caddeye yakın olacak olursanız, tam olarak şehrin kalbinde olursunuz.

Bu bölge de teknik olarak Vieux Port sınırları içerisinde yer alıyor. Ancak çok daha merkezi ve daha lüks otelleri arıyorsanız bu alışveriş caddesine yakın otellere göz atabilirsiniz, ya da tam aksine ucuz bir merkezi otel arıyorsanız bu caddeye uzak olan tesisleri inceleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıda bahsetmediğim bölgelerden olan Noailles, Les Cinqs Avenues, Le Vallon des Auffes ve Notre Dame du Mont bölgelerini de inceleyebilirsiniz.

La Canabière’in ana caddesinin hemen dışındaki Noailles bölgesi, Marsilya’nın en eski ve çok kültürlü mahallelerinden biri. Le Marché des Capucins olarak da bilinen alan, kaliteli etnik butikleri ve eski tarz Fransız dükkanlarıyla olduğu kadar gıda pazarıyla da tanınan şehrin en hareketli ve popüler bölgelerinden biri.

La Corniche sahil yolundan erişilebilen ve en popüler plajlara kolayca ulaşılabileceğiniz yer olan Le Vallon des Auffes, birçok kişi tarafından Marsilya’nın en büyüleyici mahallelerinden biri olarak kabul edilir. Eskiden balıkçıların ve halatçıların evi olan bu küçük liman, harika fotoğraflar ve lezzetli bir yemek için mükemmel bir yer.

Les Cinqs-Avenues ise, Marsilya’nın en lüks mahallelerinden biri. Bir zamanlar bir hayvanat bahçesi olan Parc Longchamp, yerel halk tarafından şehrin “yeşil akciğeri” olarak bilinir; güzel sanatlar müzesine ve doğal tarih müzesine ev sahipliği yapan Longchamp sarayı da tam olarak burada bulunuyor.

Notre Dame du Mont mahallesi, bir zamanlar Marsilya’nın en gösterişli mahallesi olarak mevcut durumundan çok, toptan gıda depolarıyla tanınırmış. Adını aynı adı taşıyan neoklasik kiliseden alan bölge, Marsilya’nın en popüler bölgesi olmasını sağlayan sokak sanatı, sıra dışı barlar ve alternatif müzik mekanlarıyla dolu.

Özellikle süper popüler Cours Saint Julien meydanının etrafındaki sayısız bardan birine uğrayın ve dünyanın en büyük sokak sanatçılarından bazılarının sanatsal grafitilerine göz atın. Buradaki rengarenk sokaklarda dolaşırken, her köşe başında eski plak dükkanları, el yapımı dondurmacılar, canlı müzik ve doğaçlama konserler bulacaksınız. Burada da Marsilya’da nerede kalınır ? sorunuza aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR