Ana SayfaFransaStrazburgStrazburg'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Strazburg’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Şarap, tarih ve harika yemeklerin Fransa’daki en popüler adreslerinden biri olan Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç semtten bahsetmek mümkün. Şehirdeki ana cazibe merkezlerinin ve tarihi simge yapıların önemli bir bölümü ‘Petite France’ (Strazburg Şehir Merkezi) bölgesinde bulunuyor olsa da, merkez bölgesinin dışında konaklama için tercih edilebilecek birkaç yer daha var.

Strazburg, Almanya ile doğu sınırına yakın, Fransa’nın Grand Est bölgesinin başkenti ve en büyük şehri. Bu yüzden şehirde, Fransız Alman kültürü, tarihi ve mutfağının bir karışımını bulabiliyorsunuz.

Strazburg, gezinmesi oldukça kolay bir şehir. Turistik noktaların büyük bir bölümü birbirine yürüme mesafesinde. Sonsuz alışveriş ve yeme içme seçeneği sunan bu şehirde konaklama fiyatları ise, genel olarak pahalı. Bu yüzden, şehrin en pahalı bölgesi olan Petite France bölgesine alternatif olabilecek aşağıdaki bölgelere de göz atmanız gerekebilir, özellikle düşük bütçeli bir Strazburg gezisi planlıyorsanız.

Strazburg’da Nerede Kalınır ? – En İyi Konumlu Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

Strazburg’un kültürel ve tarihi yerlerini kolayca keşfetmek istiyorsanız, Petite France‘ın yakınında kalın. Burada kalacak olursanız, şehrin en iyi turistik mekanlarına ve restoranlarına yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca şehrin kalbi burada atıyor ve burası Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap.

Petite France, Strazburg şehir merkezi olarak da bilinir. Bu şehir merkezinin tam kalbi ise, Kleber Meydanı çevresidir. Muhteşem alışveriş galerilerinin ve şehrin en iyi restoranlarından bazılarının bulunduğu bu meydan yakınlarındaki oteller, diğer bölgelere nazaran daha pahalı olsa da, şehrin tam merkezi burası.

Kalabalıktan uzak tamamen rahat bir konaklama istiyorsanız, Avrupa Mahallesi’nde (European Quarter) kalın. Sessiz ve sakinliğiyle daha çok ailelerin tercih ettiği bir yer olsa da, burada herkese göre bir şeyler var.

⇒Strazburg Tren İstasyonu çevresi, Alsace’deki diğer kasabalara gitmeyi planlıyorsanız kalınacak en iyi yer olabilir. Ayrıca bu ana tren istasyonu çevresindeki otellerden, Strazburg’daki popüler cazibe merkezlerinin çoğuna yürüyerek gidebilirsiniz.

⇒Bourse Esplanade (Krutenau) ise, her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz canlı bir yer. Daha çok gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilir.

Alternatif olarak da, şehir merkezinin biraz dışındaki Neudorf bölgesine göz atabilirsiniz.

1.Petite France (Strazburg Şehir Merkezi)

Strazburg Otel Tavsiyeleri, Strazburg Şehir Merkezi

Kelimenin tam anlamıyla ‘Küçük Fransa’ olarak tercüme edilen La Petite France, Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna şüphesiz en popüler cevap. Fakat bu bölge, şehrin geri kalanına nazaran biraz daha pahalı. Ayrıca bölgedeki restoran, cafe ve barların çoğu turistik mekanlardan oluşuyor.

Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa, Strazburg’u yerinde keşfetmek için tercih edilebilecek en iyi bölge burası.

Yarı ahşap evler sayesinde romantik bir atmosfere de sahip olan Petite France, Strazburg’da romantik bir tatil için tercih edilen bölgelerden biri. Birçok önemli tarihi ve turistik cazibe merkezine de ev sahipliği yapan bu bölgede kalarak, Strazburg gezilecek yerler listesindeki en önemli çekim merkezlerini çok kısa sürede keşfedebilirsiniz.

Petite France, Strazburg’un tam kalbi olduğundan diğer bölgelere de çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca genel olarak pahalı olan bu bölgede 2-3 yıldızlı bütçeli butik otelleri bulabileceğiniz gibi 4-5 yıldızlı lüks otelleri de bulabiliyorsunuz.

Peri masalından fırlamış gibi görünen Petite France, nehir kıyısındaki geleneksel Alsas yarı ahşap evleri, renkli cepheleri ve suya yansıyan pencere çiçekleriyle seviliyor. Şehrin en fotojenik yeri olmasıyla da dikkat çeken bu bölge, eskiden balıkçıların, değirmencilerin ve tabakçıların çalıştığı tarihi bir yermiş. Şimdi, hem turistler hem de eski şehir cazibesinin tadını çıkarmak isteyen yerliler için canlı bir merkez.

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan bu mahalle, gün batımından sonra romantik ve huzurlu yönleriyle başta aileler ve çiftler tarafından tanınmakta ve sevilmektedir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Strazburg’u tam yerinde keşfetmek istiyorsanız
 • Romantik bir gezi veya aile gezisi planlıyorsanız
 • Çok sayıda restoran, cafe ve mağazalarla çevrili olmak istiyorsanız
 • Strazburg’un simge yapılarına kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Merkez tren istasyonuna yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız (15-25 dakika)
 • Kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyorsanız

En Popüler Petite France Otelleri

Le Kleber Hotel Strazburg
Le Kleber Hotel
 • Hotel des Arts – 2 Yıldız ; Tarihi kent merkezindeki yaya bölgesinde yer alan bu bütçe dostu otel, Strazburg’un en iyi konumlu otellerinden bir tanesi.
 • Le Kleber Hotel – 3 Yıldız ; Place Kleber ve Strazburg Katedrali’ne bakan yemek alanıyla öne çıkan bu otel, Strazburg’un kalbinin attığı yerlerden biri olan Kleber Meydanı’na birkaç adım uzaklıkta yer alıyor.
 • Citadines Kléber Strasbourg – 3 Yıldız – Apart Otel ; Strazburg SNCF Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, ayrıca Strazburg Katedrali ve şehrin Petite France (Küçük Fransa) bölgesine birkaç adım uzaklıkta yer alıyor.
 • HANNONG Hotel & Wine Bar – 4 Yıldız ; Petite France bölgesinin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor.
 • Hotel Cathédrale – 4 Yıldız ; Şehrin ana cazibe merkezlerinden olan Salzburg Katedrali’nin karşısında yer alan bu otel, Rohan Sarayı ve Strazburg Güzel Sanatlar Müzesi gibi kültürel mekanlara da çok yakın bir konumda bulunuyor.
 • Adagio Strasbourg Place Kleber – 4 Yıldız – Apart Otel ; Daha çok çiftlerin favori otelleri arasında yer alıyor. Hem konumu hem de sunduğu olanaklarıyla bölgede kalınacak en iyi otellerden biri.
 • Hotel & Spa REGENT PETITE FRANCE – 5 Yıldız ; Petite France bölgesinin tam kalbinde yer alan bu lüks otel, 17. yüzyıldan kalma dönüştürülmüş bir değirmende yer almaktadır ve bünyesinde bir restoran ile sauna, hamam ve masaj uygulamaları içeren bir sağlıklı yaşam merkezi sunmaktadır.

Petite France bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

PETİTE FRANCE BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Saint-Pierre-le-Vieux Kilisesi, Kleber Meydanı, Rue des Grandes Arcades, Place Gutenberg, Place Saint Etienne, Rue Merciere, Kammerzell Evi, Strazburg Notre Dame Katedrali, Katedral Meydanı, Le Vaisseau (Bilim Müzesi), Museum de l’Oeuvre Notre-Dame, Arkeoloji Müzesi, Rohan Sarayı, Strazburg Güzel Sanatlar Müzesi, Aziz Thomas Kilisesi, Saint-Nicolas Kilisesi ve Tarih Müzesi gibi önemli cazibe merkezleri bu bölge sınırları içerisinde görebileceğiniz yerlerden bazıları.

2.Strazburg Tren İstasyonu Çevresi

Strazburg Tren İstasyonu Çevresi
Strazburg Tren İstasyonu Çevresi – kaynak ; flickr / Francisco Antunes

Gare Centrale olarak da bilinen Strazburg Tren İstasyonu çevresindeki oteller, hem şehir merkezinin kalbine hem de şehirdeki önemli turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor.

Burada dünya mutfağından yemekler sunan çok sayıda restoran bulunur, tüm şehir ve çevresiyle iyi bağlantılara sahiptir ve çok sayıda bütçeli otel seçeneğine sahiptir.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, havaalanından şehir merkezine trenlerle gelebilir, istasyondan da kısa sürede otelinize gidebilirsiniz. Tren istasyonu çevresindeki oteller, şehir merkezinin tam kalbi olarak da bilinen Kleber Meydanı çevresindeki otellere nazaran biraz daha uygun fiyatlı olabiliyor.

Burası, Strazburg’un en hareketli noktalarından biri ve daha çok kısa süreli Strazburg gezileri için tercih edilen bir konaklama bölgesi. Ancak uzun süre kalsanız da burada sıkılmazsınız. Yapılacak birçok şey bulabileceğiniz gibi, önemli turistik noktalara ve çekim merkezlerine de yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Gece hayatı için bir planınız varsa, aradığınızı bu bölgede bulamazsınız, ancak bölgeden şehir merkezindeki barlara 20-25 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Petite France bölgesine, yani tarihi şehir merkezine en iyi alternatif yeri arıyorsanız
 • Petite France bölgesine nazaran daha ekonomik konaklama birimleri arıyorsanız
 • Turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Strazburg Merkez Tren İstasyonu’na yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız yoksa

Strazburg Tren İstasyonu Çevresindeki En Popüler Oteller

Strazburg da nerede kalınmalı, Hotel des Vosges BW Premier Collection
Hotel des Vosges BW Premier Collection
 • Hotel des Vosges BW Premier Collection – 4 Yıldız ; Tren istasyonuna ve şehir merkezine yakın olan bu otel, şık ve modern odalarıyla bölgedeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olmaya devam ediyor.
 • Best Western Plus Monopole Métropole – 4 Yıldız ; Place Kléber’e ve Strazburg Katedrali’ne 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, Petite France bölgesinin hemen bitişiğinde yer alıyor. Yani otelden Strazburg’daki önemli cazibe merkezlerin çoğuna yürüyerek gidebilirsiniz.
 • Hotel Victoria – 3 Yıldız ; Petite France, Katedral ve müzeleri keşfetmek için muhteşem bir konuma sahip olan bu otel, Strazburg’daki en ekonomik 3 yıldızlı otellerden biri olmasına rağmen, en merkezi konuma sahip otellerden.
 • Hôtel le Grillon – 3 Yıldız ; Place Kleber ve Modern & Çağdaş Sanat Müzesi’ne yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Ayrıca bölgedeki en bütçe dostu otellerden bir tanesi.

Strazburg tren istasyonu çevresindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.European Quarter (Avrupa Mahallesi)

Strazburg da nerede kalmalı, Avrupa Mahallesi

Birçok Avrupa kurumuna ev sahipliği yapmasıyla tanınan Strazburg, European Quarter (Avrupa Mahallesi) bölgesiyle de tanınıyor.

Pek çok Avrupa kurumuna, çeşitli diplomatik misyonlara ve konsolosluklara ev sahipliği yapan bu bölge, Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en popüler cevap olabilecek en güvenli bölgelerden biri.

Şehrin en güvenli bölgesi olan Avrupa Mahallesi, çok sayıda konaklama birimiyle sessiz ve sakin bir Strazburg gezisi sunuyor.

Ziyaretinizin amacı ne olursa olsun, çiçek ve kuş gözlemciliği yapabileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz, koşabileceğiniz, dışarıda yemek yiyebileceğiniz veya sadece dinlenebileceğiniz bu bölgedeki Parc l’Orangerie‘de keyifli ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Strazburg’un en havalı ve en lüks bölgesi olarak bilinen Avrupa Mahallesi, şehirdeki üst düzey lüks otellere ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Daha çok iş amaçlı Strazburg’u ziyaret edenler tarafından tercih edilen bu bölge, yeteri kadar bütçesi olan her turistin mutlaka göz atabileceği yerlerden biri.

Avrupa Mahallesi’ndeki otellerin büyük bir bölümü merkez tren istasyonuna yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca buradaki otellerin bazıları, şehirdeki turistik yerlere yürüme mesafesinde.

Turist kalabalığından uzakta temiz bir nefes almak istiyorsanız, Avrupa Mahallesi’nde konaklamayı ciddi anlamda düşünün derim.

Şehir merkezinin bazı bölümlerine yürüyerek gidebiliyor olsanız da, buradaki otellerin çoğu merkeze 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani burada konaklayacak olursanız toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin en güvenli bölgesinde olmak istiyorsanız
 • İş amaçlı Strazburg’u ziyaret ediyorsanız
 • Lüks otellerde kalmayı planlıyorsanız
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi dert etmiyorsanız

En Popüler Avrupa Mahallesi Otel Tavsiyeleri

ibis budget Strasbourg Centre Republique, Strazburg
ibis budget Strasbourg Centre Republique
 • Garrigae Villa La Florangerie – 4 Yıldız ; Botanik Bahçeleri’ne ve Avrupa Parlamentosu’na yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin sağlıklı yaşam alanı da var. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve olanaklarıyla öne çıkan otel, çiftlerin tercih edebileceği en ideal otellerden bir tanesi.
 • Hilton Strasbourg – 4 Yıldız ; Şehir merkezine tramvayla 3 durak uzaklıkta yer alan bu otel, Strazburg’daki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Merkeze ve turistik noktalara yürüme mesafesinde olmasa da, otel yakınlarında bulabileceğiniz toplu taşımayla dilediğiniz yere gidebilirsiniz.
 • Adonis Hotel Strasbourg – 3 Yıldız ; Bölgedeki en merkezi otellerden biri. Ayrıca bütçe dostu bir otel.
 • Hotel de l’Orangerie – 3 Yıldız ; Avrupa Birliği Kurumları’na ve l’Orangerie Park’a 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, Kleber Meydanı ve Strazburg Katedrali’ne ortalama 2 km uzaklıkta yer alıyor.
 • ibis budget Strasbourg Centre Republique – 2 Yıldız ; St. Paul Kilisesi’ne 700 metre mesafede yer alan ibis budget Strasbourg Centre Republique, Strazburg’da 2 yıldızlı konaklama birimleri ve ortak bir salon sunmaktadır. Bahçeli 2 yıldızlı otel, her biri özel banyolu, ücretsiz Wi-Fi erişimli ve klimalı odalar sunmaktadır. Sigara içilmeyen tesis, Strazburg Katedrali’ne 1,4 km mesafededir.

Avrupa Mahallesi’ndeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

4.Bourse Esplanade (Krutenau)

Strazburg da nerede konaklanır, Bourse Esplanade bölgesi
Bourse Esplanade (Krutenau) – kaynak ; flickr / Alpe89

Strazburg’un en pahalı bölgelerinden biri olan Krutenau, şehirdeki kalınacak en havalı ve en iyi yerlerden bir tanesi. Tarihi binalar, farklı mimari stiller, Strazburg’un Ortaçağ duvarının kalıntıları, şehrin soylu sokaklarıyla harika bir karışım oluşturuyor. Dünyanın dört bir yanından yemekler sunan birbirinden kaliteli restoranlara da ev sahipliği yapan bu bölge, Bourse Esplanade olarak da biliniyor.

Gece gündüz hareketli olan bu bölgede, ayrıca çok sayıda bar ve kabare de bulabilirsiniz. Otel fiyatları genel olarak şehir merkezindeki otellerle aynı düzeyde olsa da, buradaki tesisler biraz daha lüks kesime hitap ediyor denebilir.

Bourse Esplanade, şehir merkezinin tam kalbine ortalama 1-1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani bu bölgedeki konaklama birimlerinin hemen hepsinden merkeze ve Strazburg’un önemli turistik cazibe merkezlerine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

İtalyan, Portekiz ve Lübnan restoranlarıyla dolu olan bu bölge, şehirdeki en ünlü tarihi yapılardan biri olan Rohan Sarayı’na da ev sahipliği yapıyor.

Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu bölge, şehir merkezinin dışındaki en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden.

En İyi Ve En Popüler Bourse Esplanade Otel Tavsiyeleri

Hotel Esplanade, Strazburg otel tavsiyesi
Hotel Esplanade
 • Hotel Esplanade – 2 Yıldız ; Strazburg’un üniversite bölgesinde yer alan bu bütçe dostu modern otel, konforlu ve çağdaş odalar sunuyor. Otelin hemen önünde tramvay durağı da bulunuyor.
 • Hotel Roses – 3 Yıldız ; Ill Nehri, Strazburg Katedrali ve Rohan Sarayı’nın yanında, ayrıcalıklı bir konumda yer alan bu otel de, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden bir tanesi.
 • Hôtel Diana Dauphine – 4 Yıldız ; Petite-France bölgesine ve Strazburg Katedrali’ne yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin geniş aile odaları da var.

BOURSE ESPLANADE BÖLGESİNDE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Alsas Müzesi, Place du Corbeau, L’Estampe Galerisi, Sainte-Madeleine Kilisesi ve Aziz William Kilisesi bu bölgedeki görülecek turistik noktalardan bazıları. Ayrıca Petite France bölgesindeki önemli cazibe merkezlerine de buradan yürüyerek gidebilirsiniz.

5.Neudorf

Strazburg da nerede kalınmalı, Neudorf bölgesi
Neudorf

Eskiden basit bir banliyö olan ve şimdi gelecek vadeden bir mahalle olan Neudorf, özellikle son 20 yılda birçok dönüşüm geçirmiş. Günümüzde Strazburg’un en sevilen semtlerinden biri olan Neudorf, çok sayıda farklı ve uygun fiyatlı konaklama birimleriyle biraz daha düşük bütçeli gezginlere hitap ediyor.

Çeşitli kültürel etkinliklere ve festivallere ev sahipliği yapan bu bölge, Strazburg’un en genç kesiminin takıldığı yer.

Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir yer olarak biliniyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulmak mümkün.

Bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü daireler veya apart otellerden oluşuyor. Eğer ailece ve grup olarak seyahat ediyorsanız, buradaki dairelere veya apart otellere mutlaka göz atın derim.

Neudorf bölgesi, şehir merkezinin kalbine ortalama 1.5-2.5 km (Otellerin konumuna göre değişiyor) uzaklıkta bulunuyor. Yani buradaki bazı otellerden merkeze ve simge yapılara yürüyerek çok kolay bir şekilde gidemeyeceğinizi unutmayın. Ancak toplu taşıma araçlarıyla merkeze 5-10 dakika içerisinde rahatlıkla gidebilirsiniz.

En Popüler Neudorf Otelleri

Okko Hotels Strasbourg Centre, Strazburg
Okko Hotels Strasbourg Centre
 • Okko Hotels Strasbourg Centre – 4 Yıldız ; Strazburg’daki Malraux Yarımadası’nda, Winston Churchill Tramvay İstasyonu’na 3 dakika yürüme mesafesinde lüks bir otel. Botanik Bahçeleri, Okko Hotels Strasbourg Centre’a 1,8 km, St. Paul Kilisesi ve Strasbourg Katedrali ise 1,9 km uzaklıktadır. Tesis ayrıca Strasbourg Tarih Müzesi’ne 1,5 km uzaklıktadır
 • ibis Styles Strasbourg Avenue du Rhin – 3 Yıldız ; La Petite France bölgesi ve Avrupa Parlamentosu’na arabayla 10 dakika uzaklıkta orta bütçeli bir otel. Geniş aile odaları da olan tesis, Strazburg’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden bir tanesi.
 • Holiday Inn Express Strasbourg Centre, an IHG Hotel – 3 Yıldız ; Otel, Petite France bölgesine 1,1 km, Strasbourg Katedrali’ne 1,2 km ve Strasbourg Noel Pazarı’na 1,2 km uzaklıktadır. Alsace Şarap Rotası ve Europa Park’a yakındaki Fransız ve Alman otoyollarından doğrudan erişilebilir.

NOT ; Kleber Meydanı, teknik olarak Petite France bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat Petite France oldukça büyük bir bölge olduğundan, tam merkezde olmak için Kleber Meydanı yakınlarındaki otellere göz atabilirsiniz. Burası, Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi konumlu ve en popüler yer. Ancak Kleber Meydanı çevresindeki otellerin, şehirdeki en pahalı otellerden bazıları olduğunu da unutmayın.

En İyi Strazburg Şehir Merkezi Otelleri

Strazburg’da konaklama için en uygun fiyatlı otelleri arıyor, fakat şehir merkezinin de tam kalbine yakın bir yerde olmak istiyorsanız, aşağıdaki 5 otele de göz atabilirsiniz. Bu oteller, Strazburg’un en ucuz otelleri olmasa da, şehir merkezindeki en uygun fiyatlı ve en modern tesislerdir.

City Residence Access Strasbourg

★★

Strazburgda nerede kalmalı, City Residence Access Strasbourg hotel
City Residence Access Strasbourg

Petite France bölgesinin tam kalbine ve Strazburg Katedrali’ne 15 dakika yürüme mesafesinde olan bu ucuz otel, şehirdeki en iyi konuma sahip tesislerden biri. Bir apart otel olarak hizmet veren tesisin küçük bir mutfak bölümü de bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Ibis Budget Centre Gare

★★

Ibis Budget Centre Gare Strazburg
Ibis Budget Centre Gare

Strazburg’un en ucuz otelleri arasında olan İbis Budget, adından da anlaşılacağı üzere Centre Gare’de, yani merkez tren istasyonu bölgesinde bulunuyor. Petite France bölgesine 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otelin bütçeli aile odaları da var. Ayrıca tramvay durağı otele çok yakın. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Couvent du Franciscain

★★★

Strazburgda nerede konaklanır, Couvent du Franciscain Hotel
Couvent du Franciscain

Strazburg’un en şık ve en modern 3 yıldızlı otellerinden biri olan Couvent du Franciscain, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri.

Strazburg Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel yakınlarında çok sayıda restoran ve cafe de bulunuyor. Ayrıca şehirdeki diğer simge yapılara da bu otelden yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Le Grand Hotel

★★★

Le Grand Hotel Strazburg
Le Grand Hotel

Strazburg Tren İstasyonu‘nun karşısında yer alan Grand Hotel, Kleber Meydanı’na, yani Strazburg’un kalbinin attığı yere 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Suisse

★★★

Hotel Suisse Strazburg
Hotel Suisse

Strazburg Katedrali’nin hemen arkasında yer alan Hotel Suisse, Strazburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otellerden biri. Hem merkezi konumu hem de ideal fiyatıyla ilgi gören otel, Petite France’ın kalbine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR