Ana SayfaABDMiami Gezilecek Yerler & 3 Günlük Haritalı Gezi Rotası

Miami Gezilecek Yerler & 3 Günlük Haritalı Gezi Rotası

Amerika‘da deniz, kum ve güneş dendiğinde akla ilk gelen kentlerden biri şüphesiz Miami oluyor. Birbirinden uzun plajları, günün her saatinde yüksek ses müzik çalan barları ve clubları ile eğlencenin en iyi adreslerinden biridir Miami. Florida eyaletinin ikinci büyük kenti ve ABD’nin en sevilen şehirlerinden olan Miami, plajları ve partilerinin yanı sıra tarihi ve turistik cazibe merkezleriyle de ziyaretçilerini büyülüyor.

Miami gezilecek yerler arasında turistlerin ilgisini çeken cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü South ve Miami Beach yakınlarında bulunuyor. Ancak Downtown Miami’de, gezilecek çok sayıda çekim merkezi de bulabilirsiniz.

Downtown Miami, kentin şehir merkezi olarak bilinir ve diğer ABD şehirlerine nazaran çok daha ekonomik bir konaklama sunar. Ayrıca kent merkezindeki restoranlar ve cafeler plajlara nazaran daha ekonomik oluyor. Buradan Miami Beach ve South Beach’e de çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

3 Günlük Miami Gezi Rotası

Miami’de plajlar için 2 gün ve turistik yerler için de 1-2 gün ayırmayı planlıyorsanız, Miami için en azından 3-4 günlük bir gezi planı yeterli olabilir. Tabii yeteri kadar bütçeye sahipseniz 1 haftalık bir tatil planı da yapılabilir. Miami’de yapılacak çok sayıda turistik aktivite olduğundan sıkılmadan uzun süre bu kentte kalabiliyorsunuz.

Miami gezinize ilk olarak plaj bölgesinden başlayın deriz. Zaten Miami’yi Miami yapan birçok cazibe merkezi burada bulunuyor. Plaj çevresinden sonra zamanınız kalırsa da, çevredeki adaları ve şehir merkezini (Downtown Miami’yi) keşfedebilirsiniz.

1.GÜN

Miami Gezilecek Yerler Haritası
Miami Gezilecek Yerler Haritası – google haritada açmak için tıklayın
 • Miami Beach
 • Lincoln Road
 • South Beach
 • Art Deco District
 • Ocean Drive

2.GÜN

Miami Gezi Rotası – 2.Gün
 • Jungle Island
 • Wynwood Walls
 • American Airlines Arena
 • Freedom Tower
 • Bayside Marketplace
 • Bayfront Park

3.GÜN

Miami Gezilecek Yerler Haritası
Miami Gezi Haritası – 3.Gün
 • Fairchild Tropik Botanik Bahçesi
 • Venetian Pool
 • Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri
 • Crandon Park
 • Küçük Havana (Little Havana)

Bu 3 Günlük Gezi Rotasına Göre Miami’de Konaklama

Miami’yi daha çok deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak için ziyaret ediyorsanız konaklayabileceğiniz en iyi yer Miami Beach ve South Beach bölgesi olacaktır. Bu iki bölge de, aslında tek bir sahil üzerinde bulunuyor, ancak South Beach biraz daha hareketli ve gece hayatının kalbinde olmak isteyenlerin, Miami Beach (North Beach) ise daha sakin ve sessiz bir yerde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden.

NOT ; Miami Beach, North Beach, South Beach ve Mid-Beach olarak 3’e ayrılır. Kuzeye gittikçe bölge sessizleşir, güneye gittikçe ise bölge hareketlenir. North Beach çocuklu ailelere, South Beach partilere yakın olmak isteyen çift ve genç turistlere, Mid-Beach ise her şeyden azar azar olsun diyenlere hitap eden bölgedir.

Miami Beach ve South Beach arasında gidip gelmek oldukça kolay. Bu yüzden gün içinde ve gece yapılan plaj partilerine katılmayı planlıyorsanız dahi, Miami Beach adı verilen sakin bölgede konaklayabilirsiniz. Burası biraz daha ailelere hitap eden bir bölge. Yok tüm aksiyonun tam ortasında bir otelde konaklamak isterseniz de South Beach bölgesini tercih edebilirsiniz.

İki bölge arasındaki fark ; Miami Beach ailelere hitap eder, daha sessiz ve sakin bir bölgedir. South Beach ise otelden çıktığınız gibi partilerin sesini duyabileceğiniz canlı bir yer. Konaklama fiyatları South Beach bölgesinde biraz daha pahalı.

Bir de Downtown Miami var. Bu bölge, aslında tatillerinin büyük bir bölümünü plajda geçirmek istemeyen veya çok daha ekonomik bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği bir yer. Burası şehir merkezi olarak bilinir ve South ve Miami Beach’e biraz uzak olsa da ulaşım kolaydır. Bu bölgede de 4-5 yıldızlı lüks oteller bulabilirsiniz, ancak çok daha uygun fiyatlara.

Miami Beach (South Beach) ; Plaj kenarında popüler ve ideal bir otel olan 4 yıldızlı Royal Palm South Beach Miami, a Tribute Portfolio Resort adlı tesis, bu bölgenin en çok tercih edilen lüks otellerinden. Biraz daha ekonomik bir otel için 3 yıldızlı FBH Fashion Boutique Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Miami Beach (North Beach) ; 4 yıldızlı bir otel olan Monte Carlo by Miami Vacations adlı plaj kenarındaki tesise göz atabilirsiniz. Mid Beach için de yine 4 yıldızlı Grand Beach Hotel‘i inceleyebilirsiniz.

Miami Gezilecek Yerler Listesi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Miami’de gezilmesi gereken yerlerin büyük bir bölümü Mid-Beach, North Beach ve South Beach’i içerisine alan Miami Beach bölgesi çevresinde toplanıyor. Bu bölgeden gezinize başlayabilir, çevre adalara ve daha sonra ise Midtown Miami’ye göz atabilirsiniz.

İşte kentin en güzel ve en popüler görülecek yerleri ;

1.Miami Beach

Miami de Görülecek turistik yerler
Miami Beach

Anakaraya birkaç köprü ile bağlanan Miami Beach, uzun yumuşak kumlu plajlar, sessiz mahalleler ve hareketli bölgelerin bir karışımına sahip. Hemen her turiste göre bir şeylerin olduğu bu plaj bölgesi, Miami’nin tatil için en popüler yeri. Pahalı bir turizm bölgesi olan Miami Beach’te, çok sayıda otel, restoran ve cafeleri bulabildiğiniz gibi güneşlenmek için de güzel spotları bulabiliyorsunuz.

Bir plaj bölgesi olması yanında görülecek çok sayıda renkli binaları, caddeleri ve cazibe merkezleriyle Miami denildiğinde akla ilk gelen yer Miami Beach’tir. Aslında bu bölgenin dışına çıkmadan da unutulmayacak bir Miami tatili yapmak mümkün. Çünkü bir tatil için ihtiyacınız olabilecek hemen her şeyi burada bulabiliyorsunuz. Hem South Beach’e, hem Ocean Drive hem de Lincoln Road adlı caddeye yakın olmasından dolayı, kenti keşfetmek için en ideal yerdir.

Miami şehir merkezinde konaklayacak olursanız dahi, Miami Beach’e metro veya taksiler ile ulaşabiliyorsunuz. Ancak tatilinizin büyük bir bölümünü burada geçireceğinizi düşünürsek bu bölgede konaklamanız çok daha mantıklı ve uygun olacaktır.

Bölge pahalı. Özellikle South Beach tarafı ultra lüks restoranlara, barlara ve cafelere sahip. Biraz daha ekonomik bir Miami tatili için 24. ve 192. Caddeler arasında, daha kuzeyde konaklayabilirsiniz. Buradaki oteller ve mekanlar güneye (South Beach) nazaran çok daha uygun.

2.Lincoln Road

Lincoln Caddesi - Miami de Gezilecek Yerler
Lincoln Road – Foto Kaynak ; flickr / Alyssa Black

Miami Beach sınırları içerisinde yer alan, kentin en hareketli ve en güzel caddelerinden biri olan Lincoln Road, 1912 yılında ormanlık bir alanın kaldırılmasıyla oluşturulmuş. Çok sayıda alışveriş mağazası, restoran, bar ve cafelere ev sahipliği yapan cadde ayrıca konaklama için de birçok farklı seçenek sunuyor.

Lincoln Caddesi, daha çok Miami’nin en iyi alışveriş yeri olarak biliniyor. Ancak buradaki mağazaların büyük bir bölümü, kentin geneline nazaran çok daha pahalı olabiliyor. Bu durum sadece dünyaca ünlü markaların mağazalarında değil, yerel markaların mağazalarında da geçerli.

3.South Beach

Miami Gezi Rehberi
South Beach – Kaynak ; flickr / Mike Mcbey

Miami Beach’in güney ucunda yer alan South Beach, kentin en pahalı ama en çok tercih edilen bölgesi olarak biliniyor. Burası sabahlara kadar açık olan plaj clubları, barları ve restoranlarıyla daha çok genç turistlerin ilgisini çekiyor olsa da, her yaştan turiste göre yapılacak şeyleri burada bulabiliyorsunuz. South Beach, Miami’nin en popüler plajı olmasının yanı sıra Florida eyaletinin en iyi plajlarından biri.

South Beach, yaz aylarında dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yaptığı gibi, Amerikalı turistlerin de en çok tercih ettiği plaj. Art deco binalarıyla dikkat çeken bu plaj bölgesinde, çok ünlü gece kulüplerini bulabileceğiniz gibi iç mekanlarda da çok sayıda eğlence mekanı bulabiliyorsunuz. Barlar ve clublar genelde plaj üzerinde yer alır ve çoğu giriş ücretine tabidir.

South Beach, sanılanın aksine sadece geceleri değil, gündüz vaktinde de oldukça hareketli ve canlı. Son ses müzik genel olarak öğleye doğru başlar ve sabahın en erken vakitlerine kadar devam eder. Biraz daha sakin bir plaj deneyimi yaşamak isterseniz de, kuzeye gitmeniz gerekir. Kuzeye gittikçe partiler ve yüksek ses müzik yerini sakin ve sessiz bir atmosfere bırakır. Ayrıca kuzey ve güney plajları arasında gidip gelmek oldukça kolay olduğundan kuzey plajı çiftler ve çocuklu aileler tarafından çok daha fazla rağbet görür.

4.Art Deco Historic District

Miami Gezilecek Yerler
Art Deco Historic District – kaynak ; flickr.com

Art Deco tarihi bölgesi 1930’lu yıllardan kalma çok sayıda tarihi ve renkli binalarıyla dikkat çekiyor. İtalyan moda tasarımcısı Gianni Versace‘nin yaşadığı bölge olarak ünlenen bu tarihi bölge, Miami’de gezilecek en güzel yerler arasında.

Hem yabancı hem de Amerikalı turistlerin en yoğun olduğu bu bölgede tarihi binaların yanı sıra, çok sayıda otel, restoran ve cafeleri de bulabilirsiniz. Bu tarihi bölge South Beach bölgesine hakim olmasıyla da ilgi görüyor. Plaj sonrası tarihi binalar arasında güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz bölge 1926 yılında meydana gelen yıkıcı bir kasırganın ardından inşa edilmiş. 1930-1940 yılları arasındaki mimari tarza sahip binalarıyla ilgi gören bölge, Miami plajlarına da yakın bir konumda.

Ocean Drive ve Collins Avenue, bölgedeki iki ana cadde ve Art Deco’nun en hareketli yerleri. Buradaki tarihi binaların büyük bir bölümü otel olarak hizmet veriyor. Bu bölgede konaklayacak olursanız da, Miami Beach ve South Beach’e yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bölgedeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın Booking.com

5.Ocean Drive

Miami Gezi Rehberi
Ocean Drive – Kaynak ; Nathan Forget

Miami Sahili’nin Okyanus Kıyısı boyunca ilerleyen ve güney sahilinin ikonik kumlarının yanından geçen Ocean Drive, gece gündüz popüler bir turizm merkezi. Teknik olarak Art Deco tarihi bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Ancak çok daha hareketli ve canlı bir cadde diyebiliriz.

Ocean Drive caddesi, sıralar halinde palmiye ağaçları, lüks spor arabalar, renkli gece ışıkları ve çok sayıda insan trafiği görebileceğiniz bir yer.

1. caddeden 15. caddeye kadar uzanan Ocean Drive, rengarenk dükkanlar, her türlü yemek ve tabii ki etrafı izleyen turistlerle dolu. Burada mekan tavsiyesi olarak da Front Porch Cafe veya News Cafe‘ye göz atabilirsiniz. İki mekan da Miami’nin en ünlü ve en kaliteli mekanları arasında. Bölgedeki otellerin çoğu, gün ortasında ünlü DJ’ler ve çok sayıda turistin katılımıyla açık bar havuz partileri düzenliyor. Bu partilere katılmak için o otelin müşterisi olmanıza da gerek yok. Sadece belirli bir ücret ödeyerek bu havuz partilerine katılabiliyorsunuz. Dream Hotel veya Clevelander Hotel bu havuz partileri için en ünlü olan otellerdir.

6.Jungle Island

Miami de Gidilecek Yerler Listesi
Jungle Island – Kaynak ; flickr / Bob B. Brown

Watson Adası‘nda bulunan, daha önceden Parrot Jungle olarak da bilinen Jungle Island (Orman Adası) Winston Churchill’in 1946 yılında ziyaret etmesinden bu yana, Miami’nin en önemli çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Hem Miami şehir merkezine hem de South Beach’e yakınlığıyla, Miami’de gidilmesi gereken yerler arasında.

Macera ve keşif duygusuyla büyüleyen bu Orman Adası, her yaştan turistin keyifli dakikalar geçirebileceği bir deneyim sunuyor. Bir kuş cenneti, vahşi yaşam alanı ve botanik bahçeye ev sahipliği yapan adada kaplanlar, babunlar, timsahlar, kaplumbağalar, maymunlar ve orangutan gibi hayvanlar görülebiliyor. Ayrıca ada, bahçeler, helikonyalar, muzlar, orkideler ve bromeliadlar dahil olmak üzere yaklaşık 2.000 çeşit egzotik bitki içeriyor. Buradaki hayvanlar adanın ana cazibesini oluşturuyor olsa da, adada tırmanma duvarı ve geniş bir oyun alanı da bulunuyor.

Jungle Island, daha çok tur paketleri ile ziyaret edilen bir yer olsa da bireysel olarak da burayı ziyaret edebiliyorsunuz. İster şehir merkezinden isterseniz de South Beach’ten adaya ulaşabilirsiniz. Turlar ile adayı ziyaret edecek olursanız en azından yarım gününüzü bu ada için ayırmanız gerektiğini de unutmayın.

7.Wynwood Walls

Miami Gezi Rehberi
Wynwood Walls – Kaynak ; Haydn Blackey /Flickr

Sokak sanatıyla sıvanmış Wynwood Duvarları,Wynwood depo bölgesine farklı bir hava katıyor. Sokak sanatına merakınız varsa buradaki birbirinden ilginç grafitiler mutlaka ilginizi çekecektir. Tony Goldman tarafından 2009 yılında hayata geçirilen bölge, Kuzey Amerika ve dünyanın dört bir yanından, sokak sanatındaki büyük isimlerin eserlerine ev sahipliği yapıyor. Bu yönüyle oldukça iddialı olan Wynwood Duvarları’ndaki grafitinin büyük bir bölümünü de Amerika’nın başka bir yerinde göremeyeceğiniz söylenir.

Başlangıcından bu yana, bu eşsiz sanat formunda 80.000 metrekareden fazla duvar alanı resimlerle süslenmiş. İster bireysel olarak, isterseniz de rehberli turlar eşliğinde bu sanat eserlerini görebiliyorsunuz. Turlar ile ziyaret edecek olursanız grafitilerin kim tarafından ne zaman yapıldığı ve ne gibi anlamları ifade ettiğini de öğrenebiliyorsunuz.

2520 NW İkinci Bulvar’da 25. ve 26. caddeler arasında yer alan Wynwood Duvarları’nı görmek ise ücretsiz. Ayrıca kapılı duvarların dışındaki bölge 70’den fazla sanat galerisi, mağaza, restoran ve bara da ev sahipliği yapıyor.

8.American Airlines Arena

Miami gezilmesi gereken yerler
American Airlines Arena – Kaynak ; flickr / Paolo Rosa

18.000 kişilik kapasiteli bir spor salonu olan American Airlines Arena, kısaca ‘AAA’ olarak da biliniyor. NBA’in Miami Heat takımına ev sahipliği yapan spor salonu günümüzde turistlerin ziyaretine de açık. Miami’nin gelişmekte olan bir bölgesinde, deniz kıyısında yer alan salon ayrıca çok sayıda konsere ve etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

1999 yılında açılmış olan spor salonu bireysel olarak da ziyaret edilebiliyor. Hatta tatilinizi denk getirebilirseniz NBA’in maçlarından birini izleme şansına da nail olabilirsiniz. Tabi bilet fiyatlarının ciddi anlamda pahalı olabileceğini de unutmamak gerek.

9.Freedom Tower

Miami Gezilecek Yerler
Freedom Tower – Kaynak ; flickr / ed_webster

Biscayne Bulvarı‘ndaki en dikkat çekici yapılardan biri olan Freedom Tower, düğün pastasına benzer mimari yapısıyla Miami’de gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en popüler cazibe merkezlerinden biri. Kule, 1960’lı yıllarda yüzbinlerce Kübalı mülteci için göçmenlik işleme merkezi olarak kullanılmış olmasından dolayı Freedom Tower adını almış. Bugün, Küba göçüne bir hediye olarak duruyor ve kısmen çağdaş sanat müzesi olarak kullanılıyor.

17 katlı Özgürlük Kulesi aslen 1920’lerde Miami Times Gazetesi’ne ev sahipliği yapmak üzere inşa edilmiş ve bugün hala Miami’nin ikonik silüetinin ayrılmaz bir parçası olarak duruyor. Sevilla’daki Giralda Çan Kulesi’nin bir kopyası olarak Akdeniz Uyanışı tarzında tasarlanmış.

 • Bina inşaatı 1920’de başlamış ve 5 yıl sonra 1925 yılında tamamlanarak hizmete açılmış.
 • 1957 yılına kadar bina Miami Times Gazetesi tarafından kullanılmış.
 • 1962 ile 1974 yılları arasında, 360.000’den fazla Kübalı Mültecinin işlendiği bir göçmen istasyonuna ev sahipliği yapmış.
 • Kule, 1979’da ABD Ulusal Tarihi Yerler listesine eklenmiş.
 • 78 metre yüksekliğindeki kulenin günümüzdeki mevcut kullanıcısı, burayı müze, kültür ve eğitim merkezi olarak kullanan Miami Dade Koleji’dir.

10.Bayside Marketplace

Miami Gezi Rehberi Blog
Bayside Marketplace – Foto Kaynak ; Flickr / Cuchogol

Miami’nin en popüler açık hava alışveriş merkezi olarak bilinen Bayside Marketplace, 150’den fazla mağaza, restoran ve cafeye ev sahipliği yapıyor. Miami’nin en turistik yerleri arasında olan bu alışveriş merkezi, dünyaca ünlü çok sayıda markanın mağazasının yanı sıra, daha ekonomik butikleri bulabileceğiniz güzel bir adres. Daha çok alışveriş için tercih ediliyor olsa da, güzel bir öğle veya akşam yemeği için de gidilecek yerlerden.

Eğlenceli havası ve güzel atmosferi sayesinde sıkılmadan birkaç saatinizi geçirebileceğiniz bu açık hava alışveriş merkezi, Miami sahilinde rıhtıma bakıyor. Hem şehir merkezinden hem de Miami Beach’ten kolay bir şekilde Bayside Marketplace’e ulaşabilirsiniz.

Bayside Marketplace, ayrıca Miami’de en güzel ve en uygun fiyatlı hediyelik eşya dükkanlarını bulabileceğiniz yer. Bunun yanında bu açık hava alışveriş bölgesinde bulunan mekanların büyük bir bölümü akşam saatlerinde canlı müzik konserlerine ev sahipliği yapıyor. Yani ailece güzel bir Miami gece hayatı için de buraya göz atılabilir.

11.Bayfront Park

Miami de Görülecek Yerler
Bayfront Park – Kaynak ; Neil Williamson / Flickr

Biscayne Bulvarı’nın doğu tarafında yer alan Bayfront Park, 1980’li yıllarda yenilendikten sonra günümüzdeki halini almış. Bugün Miami’nin en popüler turistik parklarından biri olarak biliniyor ve müzikal etkinlik ve performans için kullanılan büyük bir amfitiyatroya ev sahipliği yapıyor.

Deniz kıyısındaki güzel konumu sayesinde eşsiz bir manzaraya da sahip olan park, günümüzde yoga, sinema geceleri ve salsa dersleri gibi hepsi ücretsiz olan birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bayfront Park ayrıca uçan trapez okulu ve konserler de dahil olmak üzere bir dizi ücretli etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Park, Miami şehir merkezinde, InterContinental Miami’nin hemen kuzeyinde yer alıyor.

12.Fairchild Tropik Botanik Bahçesi

Miami Gezi Rehberi
Fairchild Tropik Botanik Bahçesi – Kaynak ; flickr / Scott Zona

83 dönümlük alanda bulunan Fairchild Tropikal Botanik Bahçesi, ülkedeki türünün en büyüklerinden biri. Asmalar, çiçekli ağaçlar ve sikadlar dahil olmak üzere nadir bulunan tropik bitkilerden oluşan geniş bir koleksiyona sahip olan bu botanik bahçesi, özellikle sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çekiyor. Kolay ulaşılabilir konumu sayesinde, hem şehir merkezinden hem de South Beach bölgesinden rahatlıkla bahçeye ulaşılabiliyorsunuz.

1938 yılında kurulan Fairchild Tropik Botanik Bahçesi, müze, laboratuvar, öğrenme merkezi ve koruma araştırma tesisi dahil olmak üzere birçok rol oynuyor. Egzotik bitkiler ve ağaçlarla dolu, kelebek bahçesine, yağmur ormanlarına ve batık bahçeye de ev sahipliği yapan botanik bahçesi küçük çocukların da ilgisini çekecek cazibe merkezlerinden.

13.Venetian Pool (Venedik Havuzu)

Miami Gezi Rehberi
Venedik Havuzu – Kaynak ; socialbedia / flickr

Miami’de yapılacak en güzel şeylerden biri de, en azından yarım gününüzü kentin en popüler ve turistik cazibe merkezi olan Venedik havuzu içi ayırmaktır. Miami şehir merkezinin biraz dışında, Coral Gables‘ta bulunan havuz, tarihi bir su tesisinde yer alıyor. 1923 yılında bir mercan kayası ocağından inşa edilmiş havuz, yer altı kaynak sularından beslenen 820.000 galon ile her gün boşaltılıp yeniden dolduruluyor.

Halka açık bir havuz olsa da girişler ücretli. Ayrıca yüksek sezonda çok aşırı yoğun olabildiğinden bilet kalmayabiliyor. Çünkü havuzda sadece belirli sayıda ziyaretçi kabul ediliyor. Özellikle çocuklu aileler için güzel bir deneyim sunan Venedik Havuzu’na 3 yaşından küçük çocukların alınmadığını da unutmayın. Giriş ücreti ise yetişkinler için 20$, 3-12 yaş arası çocuklar için ise 15$’dır.

14.Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri - Miami
Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri – Kaynak ; flickr / jpellgen (@1179_jp)

28 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan bu Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri, 20. yüzyıl sanayicisi James Deering‘in lüks kışlık evi olarak inşa edilmiş. 1916 yılında inşa edilen konak, merkezi bir avlu etrafında düzenlenmiş 34 odaya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. İtalyan Rönesans tarzı villa, 15. ile 19. yüzyıllardan kalma etkileyici bir Avrupa mobilya ve dekoratif sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Müzenin bahçelerinde ise çok sayıda Fransız ve İtalyan çeşmelerini, havuzlarını ve heykellerini görebilirsiniz.

Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri, Miami şehir merkezinin sadece 1,5 km güneybatısında yer alıyor. Toplu taşıma araçlarıyla veya taksiler ile çok kısa sürede müzeye gidebilirsiniz.

 • Giriş ücreti yetişkinler için 22$, 6-12 yaş arası çocuklar için 10$’dır.

15.Crandon Park

Miami Gezi Rotası - Crandon Park
Crandon Park

Miami’nin en güzel yerleri arasında olan Crandon Park, hem yabancı hem de Amerikalı turistler arasında oldukça popüler olan cazibe merkezlerinden biri.

Miami Beach’in güneyinde ve Rickenbacker Causeway’in karşısında, popüler plajları ve fantastik park alanlarıyla güzel ama küçük bir bölge olan Key Biscayne’yi bulacaksınız. Crandon Park, işte tam olarak bu bölgede bulunuyor ve alandaki en çok ziyaret edilen park olma ünvanına sahip.

Crandon Park, ayrıca Miami’de denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biri. Özellikle çocuklu aileler veya sığ denizde yüzmek isteyen turistler için ideal. Ayrıca park içerisinde bir doğa merkezi ve aile eğlence merkezi yer alıyor. Çok sayıda cankurtarana da sahip olan parkın plajı Miami gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz çekim merkezlerinden.

16.Küçük Havana (Little Havana)

Küçük Havana
Küçük Havana – Kaynak ; flickr / Beyondhue

Miami’nin Küba bölgesi olan Little Havana, daha çok kendine özgü kültürel manzarasıyla tanınıyor. Latin müziğinin havada süzüldüğü bu bölge, kentin diğer bölgelerine nazaran çok daha farklı bir atmosfere sahip. Özellikle yerel halkın sokaklarda sosyalleşmesi, dans etmesi ve samimiyeti adeta Küba’daymış havası veriyor.

Duvar resimleri, önemli Küba figürlerini ve günlük yaşamın sahnelerini gösteren binaların duvarlarını süslüyor. Calle Ocho, bölgeden geçen ve aktivitenin çoğuna ev sahipliği yapan ana caddedir, ancak Little Havana, çevredeki sokaklara ve caddelere de yayılıyor. Bölgede çok sayıda Küba mutfağına hakim olan restoranları da bulabiliyorsunuz. Ayrıca mart ayında Miami’yi ziyaret ediyorsanız Little Havana’yı mutlaka ziyaret edin. Çünkü her yıl mart ayında Calle Ocho Festivali yapılıyor ve dünyadaki türünün en büyüğü olmasıyla dikkat çekiyor. Amerika’nın dört bir yanından turistlerin akın ettiği festival, yabancı turistler tarafından da ilgi görüyor.

Küçük Havana bölgesinde ayrıca birçok turistik cazibe merkezi de bulabilirsiniz. Bunlar arasında en dikkat çeken yer ise ‘Cubaocho Museum & Performing Arts Center’ adı verilen turistik yerdir. Cubaocho Müze ve Sahne Sanatları Merkezi ; 1800’den 1960’lara kadar devrim öncesi Küba sanatına ve modern Küba sanatçılarına ev sahipliği yapıyor. Bir sahne sanatları merkezi olarak Cubaocho, Küba müziği ve dansını da sergiliyor. Dahası müzede gördüğünüz eşyaların birçoğu satılık olduğu için bir mağaza olarak da hizmet veriyor.

Ayrıca müzenin bir de barı bulunuyor. İster bir şeyler içmek için isterseniz de Küba sanatını görmek için ziyaret edebileceğiniz cazibe merkezlerinden.

Miami’ye Ne Zaman Gidilir ?

Miami Gezilecek Yerler Listesi
Foto Kaynak ; Nathan Forget / flickr – Ocean Drive

Miami’yi ziyaret etmek için en iyi zaman ilkbahardır. Şubat sonlarından mayısa kadar Miami en güzel sezonunu yaşar. Bu dönemde hava ılık olur, yazın nemi tam olarak gelmediğinden bunaltıcı da olmaz. Ayrıca su ılıktır, bu nedenle plaja gidebilir ve Florida’nın sunduğu tüm muhteşemliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Florida yılın büyük bir kısmında sıcak ve güneşli olduğundan, Miami’yi yılın her döneminde ziyaret edebilirsiniz. Kasım ayının sonundan Nisan ortasına kadar, özellikle tatil dönemleri, sadece Miami değil, Florida genelinde de yüksek sezon yaşanır. Bu yüzden bu dönemde oteller ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Tabi restoran ve barlardaki fiyatlar da artar. Eğer Kasım-Nisan ayları arasında Miami’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en azından 1-2 ay öncesinden otelinizi ayarlamanızda da yarar var.

Miami Kaç Günde Gezilir ?

Miami gezilecek yerler blog

Miami, Amerika’nın birçok kentinde olduğu gibi pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor. Bu yüzden mümkün olduğunca kısa süreli bir gezi planı yapılabilir. Miami gezilecek yerler arasında popüler olan cazibe merkezlerinin hemen hepsini 2 günde kaba taslak görebilirsiniz. Ancak dolu dolu 1 gününüzü plajlar için ayırmanızda da yarar var. Gece hayatı için de bir plan yapıyorsanız, tatil sürenize fazladan 1 günde daha eklemeniz gerekebilir. Hemen her turistin yaptığı gibi en fazla 4 gün, en az 2 gün Miami için ayırın deriz.

Miami’de Ne Yenir ?

Miami, daha çok Küba mutfağına hakim olan yemekleriyle ünlü olsa da, bu şehirde denenmesi gereken onlarca lezzetten bahsetmek mümkün. Amerikan, İtalyan ve Asya yemeklerini de bulabileceğiniz Miami’nin en popüler lezzetlerinden bazıları ise ;

Stone Crab (Taş Yengeç)

Ekim-Mart ayları arasında Güney Florida’nın tüm deniz ürünleri restoranlarında servis edilen mevsimlik bir yemek olan taş yengeç, en yumuşak ve sulu yengeç etlerinden biridir. Buz üzerinde kırılmış ve soğutulmuş olarak servis edilen Florida Stone Crab pençeleri, boyut olarak değişebilir ve Yengeç için gidilecek en popüler mekan ise, Joe’s Stone Crabs’tır.

Balık Sandviç

Balığın hemen her türünü bulabileceğiniz yerlerden biri olan Miami’ye kadar gidip de balık sandviç yemeden dönmeyin. Damak zevkinize uygun bir sandvici bulabileceğinize emin olabilirsiniz. İster ızgara, ister kızartılmış sipariş edin, iki taze pişmiş çörek arasında taze pişmiş bir orfoz filetodan daha iyi bir tat yoktur, deneyin.

Arepa

Popüler bir Latin Amerika yemeği olan Arepa, bir ekmek türüdür. Fakat genellikle arasında et veya peynir konularak servis edildiğinden bir tür sandviç diyebilirim. Arepa tek başına da yenebilir, fakat dürüm tarzı olarak yemenizi ve tavukla denemenizi tavsiye ederim. Arepa için gidilecek en ünlü mekanlardan biri de La Latina adı verilen küçük restorandır.

Ceviche (Seviçe)

Miami Gezi Rehberi
Ceviche – kaynak ; flickr / james

Ceviche, Peru menşeli bir Güney Amerika deniz ürünleri yemeğidir ve Miami’de oldukça popüler yemeklerden biri. Tipik olarak taze narenciye sularında, en yaygın olarak limonla sertleştirilmiş taze çiğ balıktan yapılır ve doğranmış soğan, tuz, kişniş ve acı biber veya diğer baharatlar eklenerek servis edilir.

Churrasco (Steak)

Miami Downtown Gezilecek Yerler Blog

Churrasco, sığır etinden yapılan bir steaktir ve oldukça doyurucu olduğundan daha çok akşam yemekleri için tercih edilir. Miami’de çok sayıda et lokantası bulabilirsiniz, fakat bunlar arasında en sevilen ve en iyi steak’leri bulabileceğiniz mekanlardan biri kesinlikle Puerto Madero adlı mekandır.

Mofongo

Miami Gezi Rehberi
Mofongo – kaynak ; flickr / eugene kim

Mofongo, ana malzemesi olarak kızarmış plantain içeren bir Porto Riko yemeği ve Miami’de denenmesi gereken popüler akşam yemeklerinden biri. Bitkiler yeşil olarak toplanır ve kızartılır, ardından tahta pilon içinde tuz, sarımsak, et suyu ve zeytinyağı ile ezilerek servis edilir. Mofongo için, Miami gezilecek yerler listesinin en popüler çekim merkezlerinden biri olan Little Havana’da çok sayıda restoran bulabilirsiniz.Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!