Ana SayfaABDLos Angeles Gezilecek Yerler & 4 Günlük Haritalı Gezi Rotası

Los Angeles Gezilecek Yerler & 4 Günlük Haritalı Gezi Rotası

-

Hollywood başta olmak üzere film ve eğlence endüstrisinde uzun zamandır uluslararası alanda tanınan “Los Angeles”, Güney Kaliforniya’nın en güzel ve en canlı şehri. Kısaca LA olarak bilinen Amerika’nın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Los Angeles’ta sıkılmadan 3-4 gününüzü geçirebileceğiniz birbirinden güzel gezilecek yerler ve yapılacak şeyleri bulabiliyorsunuz. New Yorktan sonra ABD’nin en büyük ikinci şehri olan LA, aynı zamanda dünyanın en zenginlerinin yaşadığı yer olarak da biliniyor.

Los Angeles’ta gezilecek yerlerin büyük bir bölümü Hollywood’da bulunuyor olsa da, şehirde görülmeye değer daha birçok farklı semt/bölge bulunuyor.

Nam-ı diğer ‘Melekler Şehri’ uzun yıllardır dünyanın dört bir yanından turistleri çekmeye devam ediyor. Her yönüyle çok çabuk sevebileceğiniz bu şehir, özellikle gece hayatına düşkün turistlerin favorileri arasında yer alıyor.

4 Günlük Los Angeles Gezi Rotası

1.GÜN

Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
Los Angeles Gezilecek Yerler Haritasıgoogle maps’te açmak için tıklayın
 • Little Tokyo
 • Los Angeles Belediye Binası
 • Walt Disney Concert Hall (Los Angeles Konser Salonu)
 • Çağdaş Sanat Müzesi (Museum of Contemporary Art)
 • OUE Skyspace LA
 • Grand Central Market
 • Bradbury Binası
 • Downtown Los Angeles

2.GÜN

Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
Los Angeles Gezi Haritası 2. gün
 • Hollywood Bulvarı (Hollywood Walk of Fame)
 • TCL Çin Tiyatrosu
 • Hollywood Bowl
 • Griffith Gözlemevi (Rasathanesi)
 • Hollywood Yazısı
 • Universal Studios Hollywood
 • Universal CityWalk Hollywood

3.GÜN

Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
 • Venice Canals
 • Venice Beach
 • Santa Monica State Beach
 • Santa Monica Pier/İskelesi
 • Sunset Boulevard
 • Getty Villa
 • Malibu

4.GÜN

Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
Los Angeles Gezi Haritası
 • California African American Museum
 • California Science Center
 • Exposition Park
 • Los Angeles County Doğa Tarihi Müzesi (Natural History Museum of Los Angeles County (NHM)
 • The Original Farmers Market
 • Rodeo Drive
 • Getty Center

Los Angeles’ın bu 30 turistik noktası, şehirde kaçırılmaması gereken en önemli cazibe merkezlerinden olsa da, yeteri kadar zamanınız yoksa müzeleri es geçebilir veya sezonunda Los Angeles’ı ziyaret etmiyorsanız plajları da listeden çıkarabilirsiniz.

Peki Bu 4 Günlük Rotaya Göre Los Angeles’ta Nerede Kalınır ?

Los Angeles Gezilecek Yerler Haritası
Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın

Los Angeles’ta yukarıdaki 4 günlük gezi rotasına göre konaklayabileceğiniz en ideal bölgeler Hollywood, Dowtown LA (Los Angeles şehir merkezi) ve Venice Beach bölgeleridir.

HOLLYWOOD’DA KONAKLAMA ; Hollywood Yazısı’nın bulunduğu yer burası. Bu yüzden de Los Angeles’ta konaklama için en çok tercih edilen bölge. Yukarıdaki 2. günde gezip görülecek cazibe merkezleri bu bölgede bulunuyor ve bu turistik noktalara çok kolay bir şekilde bu bölgede konaklayarak ulaşabiliyorsunuz. Tabii şehirdeki diğer çekim merkezlerine de buradan toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşım mümkün.

Hollywood’daki otellerin büyük bir bölümü şehirdeki en çok rezervasyon alan tesislerden oluşuyor olsa da, buranın şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın. Tabii bölgede hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi de bulunabiliyor.

Bu yüzden ister çift olarak, isterseniz de ailece Los Angeles’ı ziyaret ediyor olun, ilk olarak Hollywood bölgesine göz atın derim. Hollywood’da otel tavsiyesi olarak da ;2 yıldızlı Hollywood Celebrity Hotel‘e, 3 yıldızlı Hollywood Historic Hotel veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı Loews Hollywood Hotel‘e göz atabilirsiniz.

DOWNTOWN LA (LOS ANGELES ŞEHİR MERKEZİ’NDE KONAKLAMA) ; Los Angeles şehir merkezi daha çok gece hayatı için de planı olan turistlerin tercih ettiği bir yer. Burada konaklayacak olursanız, şehrin önde gelen gece kulüplerine ve barlarına çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki 1. gün ve 4.gün gezi rotasındaki turistik yerleri, merkezde konaklayarak çok kısa sürede görebilirsiniz.

Los Angeles şehir merkezi, Hollywood’a nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama sunuyor. Ayrıca merkezde, ister 2-3 yıldızlı düşük bütçeli oteller, isterseniz de 4-5 yıldızlı otelleri fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Eğer Hollywood ve Los Angeles şehir merkezi arasında kalacak olursanız ; gece hayatı için bir planınız yoksa Hollywood, varsa Los Angeles şehir merkezinde konaklamayı düşünebilirsiniz. Los Angeles şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı Millennium Biltmore Los Angeles, 3 yıldızlı Tuscan Garden Inn veya 2 yıldızlı Metro Plaza Hotel‘e göz atabilirsiniz.

VENİCE BEACH’TE KONAKLAMA ; Los Angeles’ın en popüler üçüncü konaklama bölgesi olan Venice Beach, özellikle plajlara yakın olmak isteyenlerin ve çok düşük bütçede seyahat eden turistlerin tercih edebileceği bir bölge. Venice Beach bölgesi, Los Angeles’ın en ucuz otellerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca bu bölgedeki restoranlar, cafeler ve barlar da şehrin geneline göre nazaran daha ekonomik.

Venice Beach, özellikle sırt çantalı gezginlerin tercih edebileceği bir yer. Bölgedeki turistlerin büyük bir çoğunluğu gençlerden oluşuyor ancak çocuklu ailelerin de en çok tercih ettiği bölge. Çünkü burada çok büyük ama ekonomik daireleri veya otelleri de bulabiliyorsunuz. Venice Beach’te otel tavsiyesi olarak da ; 2 yıldızlı Ramada by Wyndham Marina del Rey, yine 2 yıldızlı Venice on the Beach Hotel veya 3 yıldızlı AIR Venice on the Beach‘e göz atabilirsiniz.

Daha detaylı bir konaklama rehberi için Los Angeles’ta nerede kalınır ? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Los Angeles Alışveriş

Los Angeles’ta Gezilecek Yerler

Los Angeles’ın önde gelen turistik yerlerini rahatlıkla 3-4 günde görebiliyorsunuz. Fakat sezonunda bu şehri ziyaret ediyorsanız plajlar için de zaman ayırın. Ayrıca çocuklarınız ile Los Angeles’ı ziyaret edeceksiniz, bu şehrin en az Orlando kadar ailelere hitap ettiğini unutmayın. Şehirde çocuklarınızla dolu dolu bir gün geçirebileceğiniz, Los Angeles gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz cazibe merkezlerinden olan Disneyland ve Universal Studios‘u da listenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

İşte Los Angeles’ta gezip görülecek en popüler ve en güzel noktalar ;Booking.com

1.Little Tokyo

Los Angeles ta Gezilecek Yerler
Little Tokyo – foto kaynak ; flickr / Florent Lamoureux

Bir Ulusal tarihi dönüm noktası bölgesi olarak bilinen Little Tokyo, batı kıyısında size Japonya’nın tadına bakmanızı sağlayacak çeşitli tarihi, kültürel, alışveriş ve yemek yerleri sunuyor. Otantik bir Japon Amerikan deneyimi sunan Little Tokyo, birbirinden güzel tarihi ve turistik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapmasının yanında, çok sayıda restoranı, cafe ve barlarıyla da ilgi görüyor.

Little Tokyo’da görülmesi gereken en önemli cazibe merkezlerinden biri ise ; Japon Amerikan Ulusal Müzesi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Japon-Amerikan tarihine adanmış en büyük müzesi, tekstil, fotoğraf, video, sözlü tarih ve çok sayıda sanat eserine ev sahipliği yapıyor. 1992 yılında kurulmuş olan müze, 1999 yılında Gyo Obata tarafından tasarlanan bugünkü şık binaya taşınmış.

Tarihi 1880 yılına uzanan Little Tokyo, Güney Kaliforniya’da yaşayan Japon Amerikalılar için önemli bir kültür ve sivil merkezi olarak kabul ediliyor. Little Tokyo, batıda Los Angeles Caddesi, doğuda Alameda Caddesi, güneyde 3. Cadde ve kuzeyde 1. Cadde ile sınırlanan yaklaşık beş şehir bloğundan oluşan bir Downtown LA alanı olarak bilinir ve Los Angeles’ta gezilmesi gereken en önemli yerler arasındadır.

2.Los Angeles Belediye Binası

Los Angeles Gezilecek Yerler Listesi
Los Angeles Belediye Binası – foto kaynak ; flickr / david wilson

20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan Los Angeles Belediye Binası, belediye başkanının ofisine ve Los Angeles Şehir Konseyi’nin toplantı odalarına ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezindeki güzel ve kolay ulaşılabilir konumu sayesinde oldukça popüler bir cazibe merkezi olan bina, The War of the Worlds ve Speed ​​dahil olmak üzere bir kaç Hollywood filmlerine de sahne olmuş.

Los Angeles Belediye Binası ayrıca büyük bir çağdaş katedrale ve Los Angeles Filarmoni Orkestrası’nın resmi evi olan Walt Disney Konser Salonu’na yakın bir konumda bulunuyor. Belediye binası içinde 27. kattaki gözlem yerinden Los Angeles şehir merkezinin muhteşem manzarasını seyretmeyi unutmayın. Ayrıca bu gözlem yerinden şehrin manzarasını seyretmek ücretsiz. Kulenin kuzeybatısındaki ünlü Hollywood Yazısı’nı da buradan görebilirsiniz.

Los Angeles Belediye Binası’nın üçüncü katındaki eserlere göz atmayı unutmayın. Bu eşyaların çoğu şehre başka ülkelerden hediye olarak verilmiş. Çok ilgi çekici eserlere ev sahipliği yapmıyor olsa da, gelmişken ücretsiz olarak göz atabileceğiniz bir cazibe merkezi.

 • Giriş ücretsizdir, ancak Ana Cadde girişindeki güvenlik masasında check-in yapmanız gerekecektir. Burada size bir geçiş kartı ve 27.kattaki gözlem güvertesine giden yol tarifini içeren bir broşür verecekler.
 • Ziyaret saatleri ; Hafta içi her gün 09:00-17:00

3.Walt Disney Concert Hall (Los Angeles Konser Salonu)

Los Angeles Gezi rehberi
Walt Disney Concert Hall (Los Angeles Konser Salonu) – Foto Kaynak ; Thad Zajdowicz / Flickr

2003’te açıldığından beri Los Angeles Merkezindeki şehir silüetinin değerli bir parçası haline gelen Los Angeles Konser Salonu, Frank Gehry tarafından yapılmış. Tıpkı Bilbao’daki Guggenheim Müzesi’ne benzeyen farklı mimari yapısıyla dikkat çeken yapı, Los Angeles’ın en önemli ve en popüler çekim merkezlerinden.

Buradaki etkinlikler ve düzenlenen konserler ciddi anlamda pahalı olabiliyor, zaten konser salonun ana cazibesi de muhteşem mimarisi. Bu yüzden kısa bir süreliğine de olsa Walt Disney Concert Hall’ü mutlaka görün.

Los Angeles Filarmoni Orkestrası’na kalıcı olarak ev sahipliği yapan Los Angeles Konser Salonu, kusursuza yakın akustik performansı ve ikonik mimarisiyle hem Amerikan halkının hem de yabancı turistlerin şehirde en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Kıvrımlı yüzeylere ve metal bir kabuğa sahip olan yapının en önemli birimi olan konser salonu, tek bir kütle olarak tasarlanmış, yani orkestra ve seyirciler aynı mekanda bulunuyor. Sahne, salonun ortasında bulunuyor. Böylece sahnenin dört tarafında oturma alanları bulunuyor. Bu tasarım ile localar ve balkonlar gibi seyirciler arasında hiyerarşik bir düzen kuran mekansal kurguların dışına çıkılmış oluyor.

Giriş ücretsiz
Ziyaret saatleri ; Pazar ve pazartesi günleri kapalı. Diğer günler 12:00-17:00

4.Çağdaş Sanat Müzesi (Museum of Contemporary Art)

Çağdaş Sanat Müzesi (Museum of Contemporary Art)
Çağdaş Sanat Müzesi (Museum of Contemporary Art) – Foto kaynak ; flickr / David Seibold

Kısaca MOCA (Museum of Contemporary Art) olarak da bilinen Çağdaş Sanat Müzesi, 1979’dan beri LA sanat dünyasının temelini oluşturuyor. 1940’tan beri üretilen eserlerin tümünün medyada toplanması, sunulması ve yorumlanmasına ve bu çalışmanın gelecek nesiller için korunmasına kendini adamış olan müze sadece Los Angeles’ın değil, ABD’nin de en önemli çağdaş sanat müzelerinden biri. 7.000’e yakın esere ev sahipliği yapan bu müzeyi de listenize ekleyin derim.

NOT ; MOCA adı verilen bu Çağdaş Sanat Müzesi’nin Los Angeles’ta birkaç şubesi var. Bunlar ; MOCA Grand Avenue, The Geffen Contemporary at MOCA ve WAREHOUSE at the Geffen Contemporary at MOCA.

Giriş ücreti ; Tüm müzelere giriş ücretsiz, ancak özel sergiler için 18$ ödemeniz gerekiyor.
Ziyaret gün ve saatleri ; Pazartesi, salı ve çarşamba kapalı. Diğer günler 11:00-17:00

5.OUE Skyspace LA

Los Angeles Hakkında Bilgiler
OUE Skyspace LA – Foto kaynak ; flickr / Vagueonthehow

Los Angeles’ın en yüksek ikinci, Amerika Birleşik Devletleri‘nin ise 15. en yüksek binası olan bu görkemli yapının tarihi 1989 yılına uzanıyor.

US Bank Tower adında, 310 metre yükseklikteki bu binanın 69. ve 70. katları OUE emlak şirketi tarafından 2013 yılında satın alınmış. Büyüleyici bir gözlem güvertesine sahip olan yerden, şehrin 360 derecelik manzarasını seyredebiliyorsunuz. Ayrıca 71. katta yine OUE emlak şirketine ait olan bir restoran da bulunuyor. Buradan da güzel bir manzara seyredebiliyorsunuz, ancak öğle ve akşam yemekleri ciddi anlamda pahalı olabiliyor.

OUE Skyspace‘i diğer gökdelenlerden ayıran fark 69. ve 70. kat arasında küçük bir cam tünel gibi kayarak alt kata ulaşabileceğiniz bir sistemin olması. Altınıza cam üzerinden kaymanıza yardımcı olacak küçük mat veriliyor ve bu mat ile yaklaşık 5-6 saniyelik bir adrenalin yaşayabiliyorsunuz 🙂

 • Giriş ücreti ; Skyslide adı verilen bu birkaç saniye süren etkinliğin ücreti 25$

6.Grand Central Market

1917 yılından beri hizmet veren Grand Central Market, daha çok Los Angeles halkının bir şeyler atıştırmak için tercih ettiği yerlerden biri olsa da, bu pazar alanı turistler arasında da bir hayli popüler. Şehirdeki en büyük ve en eski halka açık pazar olan Grand Central Market, günümüzde popüler bir yemek destinasyonuna dönüşmüş halde hizmet veriyor.

Salvadorian sokak yemeğinden tacoslara, odun ateşinde yapılmış pizzadan tavuk yemeklerine kadar birçok yemek restoranını bu pazar alanında bulabilirsiniz. İster hafif atıştırmalıklar isterseniz de, güzel ve doyurucu bir akşam yemeği için bu açık pazar alanına uğrayabilirsiniz.

Fiyatlar şehrin geneline göre uygun. Ayrıca her damak zevkine hitap edecek çok çeşitli mekanlar da var.

7.Bradbury Binası

Aslında Los Angeles’ta mutlaka görülmesi gereken bir yer değil. Ancak şehir merkezine kadar gelmişken, şehrin en popüler instagram spotlarından biri olan Bradbury Binası‘na da göz atabilirsiniz. Şehir merkezinde kalan en eski ticari binalardan biri olan Bradbury, hafif romanesk tarzındaki cephesiyle de dikkat çekiyor.

Viktorya döneminden kalma avlusuyla da ilgi gören binanın tarihi ise 1893 yılına uzanıyor. O günden günümüze Los Angeles’ın en popüler çekim merkezlerinden bir olmaya devam eden Bradbury Binası, Los Angeles’ta en çok fotoğrafı çekilen yapılardan biri olarak da biliniyor.

Ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz binaya Grand Central Market’ten yürüyerek 2-3 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

 • Giriş ücretsiz
 • Ziyaret saatleri ; 09:00-17:00

8.Downtown Los Angeles

Downtown Los Angeles – Foto kaynak ; flickr / Chad Mcdonald

Downtown Los Angeles, yani Los Angeles şehir merkezi başlı başına keşfedilmeyi bekleyen cazibe merkezlerinden. Aslında yukarıdaki 7 cazibe merkezi de şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, ancak bu 7 turistik yerin dışında daha bölgede çok sayıda tarihi ve turistik yerler de bulunuyor. Bu yüzden, eğer yeteri kadar zamanınız varsa, Los Angeles şehir merkezi için en azından bir gününüzü ayırın. Ayrıca Los Angeles’ta nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz de buradaki otellere ve diğer ucuz konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

9.Hollywood Bulvarı (Hollywood Walk of Fame)

Hollywood Bulvarı (Hollywood Walk of Fame) – Foto kaynak ; flickr / Ken Lund

Şüphesiz Los Angeles’ın en ünlü yeri, Hollywood bölgesinde bulunan ünlü kişilerin isimlerinin bulunduğu bir yürüyüş yolu olan Hollywood Bulvarı‘dır. Aslında Los Angeles’ı ziyaret etmedeki en önemli neden işte bu ünlü yıldızların isimlerinin yer aldığı yürüyüş yolundan yürümektir. Hollywood, başlı başına keşfedilmesi gereken popüler turistik yerlerden. Ancak Hollywood Bulvarı, Los Angeles’ta kaçırılmaması gereken bir yer.

Günümüzde 3 bine yakın ünlü ismin yer aldığı Hollywood Bulvarı’nın tarihi ise 1960 yılına uzanıyor. O zamanlar bulvar üzerinde 1558 isim yer alıyordu, bugün ise her yıl yenileri eklenerek daha çok ünlünün isimleri yer almaya devam ediyor.

Ayrıca bu ünlü isimlerin yer aldığı cadde Hollywood’un en hareketli ve en canlı noktalarından biri. Cadde boyunca çok sayıda alışveriş mağazası, restoran ve barlar da bulunuyor. Eğer Hollywood’da konaklamayı planlıyorsanız da bu caddeye yakın bir yerde konaklayarak, bölgedeki turistik noktalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

10.TCL Çin Tiyatrosu

Los Angele Gezilecek Yerler Blog
TCL Çin Tiyatrosu – Foto Kaynak ; flickr / Jeff Krause

Hollywood Bulvarı üzerindeki en önemli ve en popüler turistik yerlerden biri olan TCL Çin Tiyatrosu, dünyanın en ünlü sinema salonlarından biri olarak biliniyor. Daha çok görkemli mimarisiyle dikkat çeken, eşsiz bir tarihe sahip muhteşem bir film sarayı olan TCL Çin Tiyatrosu 18 mayıs 1928 yılından beri hizmet veriyor.

Tiyatronun içi Sid Grauman tarafından Çin’den elle seçilmiş otantik hazinelerle süslenmiş ancak en çok dikkat çeken şeylerden biri de Çin balmumu figürleri oluyor.

Hem iç mekanda hem dışarıda turistlerin ilgisini çekmeyi başaran tiyatro, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Hollywood’daki para tuzaklarından biri olarak görülen yerlerden biri olan TCL Çin Tiyatrosu önünde çok sayıda sokak sanatçısı ve satıcısı da bulunuyor. Bu yüzden de burada bir şeyler satın alırken dikkatli olmak gerekiyor.

 • Giriş ücreti ; Yetişkin 18$, çocuklar 8$
 • Ziyaret saatleri ; Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler 10:15-19:00

11.Hollywood Bowl

Los Angeles Gezi Rehberi
Hollywood Bowl – Foto kaynak ; flickr / margaretnapier

Los Angeles’da bir konsere katılmayı planlıyorsanız Hollywood Bowl adı verilen bu amfityatroya mutlaka uğrayın. Özellikle yaz akşamları hareketlenen amfitiyatroda haftanın 3-4 günü konser veya etkinlik oluyor. Bilet fiyatları konsere ve etkinliğe göre değişiyor. Ancak etkinlik fiyatları çok daha uygun. Yaklaşık 17.500 kişilik bir konser alanı olan Hollwood Bowl, ayrıca Hollywood Yazısı’nı görebileceğiniz en güzel yer.

Hollywood Bowl’un ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek bir de müzesi bulunuyor. Gündüz vaktinde konser veya etkinlik olmadığı zaman bu amfitiyatroyu ziyaret edecek olursanız, müzeye de göz atabilirsiniz.

12.Griffith Gözlemevi (Rasathanesi)

Griffith Gözlemevi (Rasathanesi) – Foto kaynak ; flickr / mattia_panciroli

Griffith Gözlemevi (Griffith Observatory), Hollywood Yazısı’nı en iyi görebileceğiniz, muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Los Angeles gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz cazibe merkezlerinden biri olan bu gözlemevine Hollywood Bowl’dan çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Santa Monica Dağları’nın doğu kesiminde bulunan ve 4.210 dönümlük bir alanı kaplayan Griffith Park, Kaliforniya’daki en büyük eyalet parkı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu parkın en ünlü cazibesi ise panoramik manzarasıyla dikkat çeken Griffith Gözlemevi. Bu gözlemevinin yanı sıra parkta, Los Angeles Hayvanat Bahçesi, bir planetaryum, bir Yunan tiyatrosu, 1984 Olimpiyat Oyunları için oluşturulan bir binicilik merkezi, golf sahaları, tenis kortları, yürüyüş parkurları ve diğer ilgi çekici yerler de bulunuyor.

Ayı ve gezegenleri görüntülemek için kullanılan Zeiss teleskopundan bir bakış atmayı da unutmayın. Tesisin açık olduğu her akşam teleskopları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca tesis bünyesinde güneşi seyretmek için kullanılan güneş teleskopları bulunmakta. Park ve gözlemevi adını 1896’da park alanının büyük bir kısmını şehre bağışlayan ve gözlemevinin oluşturulması için şehre fon isteyen Griffith J. Griffith‘den almış.

Griffith Gözlemevi, parkın en yüksek zirvesi olan Hollywood Dağı’nın güney yüzüne yerleştirilmiş. Buradaki gözlemevi ayrıca Los Angeles’ın en romantik manzara terası olarak da biliniyor. Hiçbir ücret ödemeden muhteşem bir manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız, Griffith Parkı’nı ve bu parkta bulunan gözlemevini mutlaka ziyaret edin derim.

 • Giriş ücretsiz
 • Ziyaret saatleri ; Her gün 05:00-22:30

13.Hollywood Yazısı

Hollywood Yazısı – Foto Kaynak ; flickr / Minnemom

Hollywood Yazısı, Griffith Park’taki Lee Dağı’nda yer alıyor ve bu yazıyı görebileceğiniz çok sayıda güzel spot bulunuyor. Bunlardan en popüler olanı şüphesiz Griffith Park’ta bulunan gözlemevi. Ayrıca Hollywood & Highland Center Alışveriş Merkezi’nin kuzeydoğu köşesindeki yükseltilmiş avludan ve Sunset Bulvarı’ndaki Home Depot otoparkının üzerinde yer alan bir izleme yerinde bu ünlü yazıyı görebilirsiniz.

Hollywood Yazısı 1923 yılında tahta ve sac levhadan yapılmış, 1978 yılına kadar da bu şekilde kullanılmış. 1978 yılı sonunda yıkılan yazı, yeniden çelikten yapılmış ve 2005’te de yeniden boyanmış. 13,7 metre yüksekliğindeki bu yazı, Hollywood’un birçok yerinden rahatlıkla görülebiliyor.

14.Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood – Foto kaynak ; flickr / Kent Buckingham

Los Angeles’ta çocukla gezilecek yerler arasında olan Universal Studios Hollywood, her yaştan turistin sıkılmadan dolu dolu bir gününü geçirebileceği bir eğlence merkezi.

Hollywood Hills’de genişleyen bir komplekste yer alan bu film stüdyosu temalı park, bir stüdyo turunu heyecan verici aksiyon gezileri ve gezilebilecek cazibe merkezleriyle harmanlıyor. Hogwarts Kalesi ve Hogsmeade Köyü’nün rekreasyonuyla tamamlanan Harry Potter Büyücü Dünyası, merkezde kaçırılmaması gereken aktivitelerden.

Universal Studios Tema Parkı, gişe rekorları kıran filmlere dayanan akıllara durgunluk veren gezileriyle bilinir, ancak aynı zamanda çalışan bir film stüdyosu ve herkesin tadını çıkarabileceği bir cazibe merkezidir.

En sevilen film ve TV temalı sürüşler ve setler arasında The Wizarding World of Harry Potter, The Walking Dead, The Simpsons ve Transformers yer alıyor. Uzun kuyruklarda beklememek için Universal Studios Hollywood için Skip the Line: Front of Line Pass adı verilen hızlı geçiş biletini satın almayı da düşünebilirsiniz. Biraz daha pahalı olsa da, en azından 30-45 dakika bu biletler ile zaman kazanabiliyorsunuz.

Bu kullanışlı bilet, parkın her bir gezintisine, ilgi çekici yerlerine ve şovlarına bir kerelik hızlı giriş ve ayrıca belirli cazibe merkezlerine sahne arkası erişimi sağlar.

15.Universal CityWalk Hollywood

Universal CityWalk Hollywood – Foto Kaynak ; flickr / ana_paula_hirama

Universal Studios Tema Parkı’nın hemen yanında yer alan CityWalk, Universal’ın ilk parkı Universal Studios Hollywood’un genişlemesi olarak başladı ve otoparklardan tema parklarına giriş plazası olarak hizmet veriyor. Özellikle görülmesi gereken yerlerden biri olduğu için ayrıca gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

16.Venice Canals

Venice Canals – Foto Kaynak ; flickr / Chris Goldberg

Venice Boardwalk ile lüks Abbot Kinney arasında sıkışmış olan Venedik Kanalları, ünlü sahil mahallesinin tamamen farklı bir tarafını sunuyor. Bu sevimli su yolları 1905 yılında inşa edilmiş, ancak 1920’lerin sonlarına doğru modası geçmiş ve bakıma muhtaç bir yer haline gelmiş.

1990’lara kadar kendi haline bırakılmış olan kanallar bu tarihten sonra Los Angeles’a yeniden kazandırılarak günümüzdeki muhteşem görünümüne kavuşturulmuş. Günümüzde turistler arasında en popüler görülecek yerler arasında olan Venedik Kanalları çevresinde çok sayıda restoran ve bar da bulabiliyorsunuz.

Venedik Kanalları, şehrin en ilginç mahallelerinden biri ve aynı zamanda bir turizm merkezi olarak Güney Kaliforniya’nın görkemli başlangıcını hatırlatan pitoresk bir hatıra olarak kabul edilir.

Carroll, Linnie, Howland, Sherman, Eastern ve Grand adı verilen 6 su yolundan oluşan Venedik Kanalları, yürüyerek rahatlıkla keşfedebiliyor. Günümüzde ilginç köprülerin üzerinden geçip bir ördek göletini, çocuk oyun alanını, peyzajlı bahçeleri ve kelebek bahçesini de görebilirsiniz. Los Angeles’ın yüksek katlı gökdelenlerinden sıkılacak olursanız, yoğun şehir hayatından uzak Venedik Kanalları’nı mutlaka rotanıza ekleyin.

17.Venice Beach Boardwalks

Venice Beach Boardwalks – Foto Kaynak ; flickr / Pedro Szekely

Eksantrik bir mahalle ve sahil beldesi olan dünyaca ünlü Venice (Venedik) Bölgesi, en kozmopolit ve bağımsız haliyle Los Angeles diyebilirim. Los Angeles’ın en popüler ve en güzel bölgelerinden olan Venice Beach, sahil yolu ve birbirinden hareketli barları, restoranları ve eğlence merkezleriyle öne çıkıyor.

Yaklaşık 4 km uzunluğundaki Venice Beach Boardwalk ise, günümüzde bölgenin en hareketli yeri olarak kabul ediliyor. Çok sayıda sokak sanatçısının yanı sıra, barlara, patencilere ve dövme salonlarına ev sahipliği yapan bu uzun bulvar, geceleri de oldukça hareketli olur. Özellikle sabahın ilk ışıklarına kadar parti arayan turistlerin favorilerinden olan bulvar, Venice Beach mahallesinde kaçırılmaması gereken yerlerden.

18.Santa Monica State Beach

Santa Monica State Beach – Foto Kaynak ; flickr / Krzysztof Belczyński

Bakımlı ve yumuşak kumlu plajı ile hem turistlerin hem de yerel halkın en çok tercih ettiği plajlardan biri olan Santa Monica State Beach, 6 km’ye yakın uzunluğuyla güzel bir plaj deneyimi sunuyor.

Muhteşem manzaralar, rekreasyon ve sosyal etkileşim fırsatları ve bir tarih ve kültür dokunuşu sunan, resmi olarak Santa Monica Eyalet Plajı olarak bilinen Santa Monica Plajı, çok sayıda restoran ve barıyla da ilgi görüyor.

Sıcak yaz aylarında Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız, güneşin ve denizin keyfini çıkarmak için en ideal yer burası. Aşırı turistik bir yer olduğundan biraz kalabalık olsa da, bunaltıcı bir yoğunluk olmuyor. Düzenli plaj alanıyla Los Angeles’da denize girilecek en güzel yerlerden biri.

19.Santa Monica Pier/İskelesi

Santa Monica Pier/İskelesi – Foto Kaynak ; flickr / Tony Hisgett

Kıyı boyunca uzanan güzel altın kum şeridi ve ikonik dönme dolabıyla ünlü Santa Monica İskelesi, Los Angeles’ta gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hollywood bölgesinin bu popüler cazibe merkezi hem çocuklu ailelerin hem de çiftlerin sıkılmadan keyifli saatler geçirebileceği bir yer.

Santa Monica İskelesi ayrıca Los Angeles’ta gün batımı manzarasını izleyebileceğiniz en özel yerlerden. Pacific Park adı verilen, tam iskelenin üzerinde yer alan eğlence merkezi çocukların ilgisini çekerken, dönme dolabın üzerinden görülen eşsiz manzara da çiftlerin ilgisini çekiyor.

Akşam yürüyüşlerinin de vazgeçilmez adreslerinden biri olan iskele yakınlarında birçok restoran ve bar da bulabiliyorsunuz.

20.Sunset Bulvarı

Sunset Bulvarı – Foto Kaynak ; flickr / Vincent Lammin

Los Angeles şehir merkezinden Malibu’ya kadar uzanan Sunset Bulvarı, Los Angeles’ın en turistik yerlerinden biri. Canlı müzik mekanları ve birbirinden çeşitli yemeklere sahip restoranlarıyla ünlü olan bulvar, 60’lardan günümüze Los Angeles’ın en önemli çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

Birçok otele ve cazibe merkezine ev sahipliği yapan bulvar, palmiye ağaçlarıyla muhteşem bir görüntüye sahip olsa da bu bulvar yaklaşık 35 km uzunluğunda olduğundan, tam olarak hangi bölümünü görmek istediğinize de önceden karar vermeniz gerekiyor.

Bulvarın en popüler noktası Getty Villa adı verilen tarihi cazibe merkezine yakın olan kısmıdır.

21.Getty Villa

Getty Villa – Foto Kaynak ; flickr / Patrick Woodward

Pasifik Palisades mahallesinde Malibu kıyılarının doğu ucunda yer alan Getty Villa, J. Paul Getty Müzesi’nin iki lokasyonundan biri.

Antik Yunanistan, Roma ve Etruria’nın sanat ve kültürlerinin incelenmesine adanmış bir müze olarak hizmet veren bu cazibe merkezi, hem sanatseverler hem de mimariye merakı olanların ilgisini çekiyor.

Villa, 1. yüzyıldan kalma lüks bir CE Roma villasının bir kopyası olarak 1974 yılında inşa edilmiş. Açıldığı günden günümüze Los Angeles’ın en önemli çekim merkezlerinden biri olmaya da devam ediyor.

Uzun süreli bir yenilemeden sonra 2006 yılında yeniden açılan Getty Villa, Getty Müzesi’nin MS 400’e kadar uzanan Yunan, Roma ve Etrüsk antikaları koleksiyonlarına sahip. 44 bin parçalık eser kronolojik bir sıra içerisinde sergileniyor.

22.Malibu

Malibu – Foto Kaynak ; flickr / Prayitno

Los Angeles’ın en kalabalık ve en güzel bölgelerinden biri olan Malibu, süper turistik bir yer olmasa da, şehirde yeteri kadar zamanınız varsa göz atılmaya değer.

Çok sayıda cazibe merkezi ve plajıyla dolu dolu bir gününüzü geçirebileceğiniz bu bölgede, Los Angeles’ın en ünlü ve en kaliteli restoranlarından ve barlarından bazılarını da bulabiliyorsunuz. Buradaki öne çıkan en önemli çekim merkezi ise ‘Malibu Creek Eyalet Parkı’. 8.000 dönümlük bu dağlık park, geçitleri, açık otlakları, yemyeşil ormanları, gizli havuzları ve pürüzlü tepeleri ile Los Angeles gezilecek yerler listesinin en popüler çekim merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

23.California African American Museum

California African American Museum – Kaynak ; flickr / Kansas Sebastian

Sankofa kelimesi, Batı Afrika Akan dilinde “iade ve toplama” anlamına geliyor. Aynı zamanda başarılı bir gelecek inşa etmek için geçmişe bakmanın önemini hatırlatan popüler bir Batı Afrika atasözünün bir parçasıdır. Los Angeles şehir merkezindeki Exposition Park’ın doğu ucunda bulunan California African American Museum (CAAM), bu slogandan esinlenmiş görünüyor.

44.000 metrekarelik kompleks, Los Angeles’ın en çeşitli semtlerinden birinde, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nin (USC) güneyinde yer alıyor. Dünyanın kültürel çeşitliliği ve ortak hedefleri kutlamak için bir araya geldiği 1984 Yaz Olimpiyatları sırasında kapılarını aralayan müzedeki büyük beyaz duvarlar, Avlu Serisi adı verilen dönen bir koleksiyonla dolu, zeminden tavana mükemmel bir sergi alanı oluşturuyor. Çok sayıda heykel ve resimlere ev sahipliği yapan müze, yeteri kadar zamanı olanların göz atabileceği bir cazibe merkezi.

 • Giriş ücretsiz
 • Ziyaret saatleri ; Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi haftanın diğer günleri 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

24.California Science Center

California Science Center – Kaynak ; flickr / Ray Explores

Kaliforniya Bilim Merkezi, Uzay Mekiği Endeavour’un yanı sıra diğer büyük sergilere de ev sahipliği yapıyor. Uzay mekiğini ve uzay görevinden elde edilen eserleri görebileceğiniz bu bilim merkezindeki sergiler yaşayan dünya, teknoloji ve ekosistemler gibi konuları da kapsıyor.

Ekosistemler sergisinde 188.000 galonluk etkileyici bir yosun tankının yanı sıra canlı bitkiler, hayvanlar ve balıklar bulunuyor. Kalıcı sergilerinin yanı sıra bilim merkezi yıl içerisinde birçok geçici sergiye de ev sahipliği yapıyor. Los Angeles’ta ücretsiz görülecek yerler arasında olan Kaliforniya Bilim Merkezi de Exposition Park içerisinde yer alıyor.

Giriş ücreti ; Kalıcı sergilerin galerileri ücretsiz. Özel sergiler 11$, IMAX 5$ ve 3$ karşılığında online olarak veya telefonla rezervasyon yapmanız şart.

25.Exposition Park

Exposition Park – Foto Kaynak ; flickr / Matthew Dillon

Kaliforniya Bilim Merkezi ve California African American Museum (CAAM) dışında birkaç cazibe merkezine daha ev sahipliği yapan Exposition Park, yemyeşil bahçeler ve oyun alanlarıyla çocuklu ailelerin keyifli saatler geçirebileceği bir yer. Geniş yürüme alanları, aktiviteleri ve müzeleriyle dikkat çeken park Los Angeles’ın olmazsa olmaz görülecek yerlerinden biri.

26.Los Angeles County Doğa Tarihi Müzesi (Natural History Museum of Los Angeles County (NHM)

Los Angeles County Doğa Tarihi Müzesi – Foto Kaynak ; flickr / Matthew Dillon

Yine Exposition Park içerisinde yer alan Los Angeles County Doğa Tarihi Müzesi (Natural History Museum of Los Angeles County (NHM), daha çok dinazor iskeletleriyle dikkat çekiyor. Her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekebilecek bu müzede, tarih öncesi yaratıkların etkileyici koleksiyonunu görmek de mümkün.

1913 yılında kurulan müze, 2000’li yılların başında yapılan büyük bir revizyonun ardından çok daha etkileyici bir yer haline getirilmiş. Günümüzde şehirde en çok ziyaret edilen müzelerden biri olarak da bilinen Los Angeles County Doğa Tarihi Müzesi’nde çocuklar için ayrıca uygulamalı keşif merkezi de bulunuyor.

Giriş ücreti ; Yetişkin 15$, çocuklar 7$
Ziyaret saatleri ; Salı günleri kapalı. Diğer günler 09:30-17:00

27.The Original Farmers Market

Los Angeles Gezilecek Yerler Blog
Farmers Market – kaynak ; flickr / Omar Bárcena

Fairfax Bölgesi’ndeki lüks Grove Alışveriş Merkezi ile bağlantılı olan The Original Farmers Market, kasap, fırın, sebze ve meyve tezgahlarıyla dolu bir gıda pazarı olsa da, turistler arasında popüler gezilecek yerlerden biri.

Los Angeles Çiftçi Pazarı olarak da bilinen bu pazar ilk olarak 1934’te Büyük Buhran’ın yarattığı zorluklardan doğan çok mütevazı bir olay olarak başlamış. Ekonomik bunalımın doruğunda, on sekiz çiftçi bir araya gelerek ürünlerini doğrudan tüketiciye satmak için Wilshire Bulvarı yakınlarındaki bir açık arazide tezgahlar kurmuş.

Bu deney o kadar başarılıydı ki pazar genişlemeye devam etti. O zamanlar gerçekten bir meyve ve sebze pazarı idi, ancak yıllar geçtikçe pazar daha fazla satıcıyı barındıracak şekilde büyüdü.

Bugün pazar, sebze ve diğer yiyecek tezgahlarının yanı sıra restoranlar ve özel mağazalara da ev sahipliği yapıyor. Takılardan mumlara, mutfak gereçlerinden oyuncaklara kadar pazarda hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız cuma akşamı mutlaka pazarın bulunduğu yere uğrayın. Yaz aylarında, her cuma günü pazar, canlı müzik veya ilgi çekici diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

28.Rodeo Drive

Rodeo Drive – Kaynak ; flickr / Rocor

Gucci, Cartier ve Louis Vuitton gibi markaların mağazalarıyla dolu bir yer olan Rodeo Drive, Los Angeles’ta en fazla ferrari ve bugatti’yi görebileceğiniz adrestir. Daha çok Los Angeles’lı zenginlerin alışveriş için tercih ettiği yerlerden biri olan Rodeo Drive, lüks markaların yanı sıra yerel markalara sahip butikleriyle de ilgi çekiyor. İster alışveriş isterseniz de yeme içme için uğrayabileceğiniz 3.5 km uzunluğundaki bu cadde Los Angeles’ın en hareketli caddelerinden biri olarak da biliniyor.

Beverly Hills caddesine yakınlığıyla da ilgi gören Rodeo Drive’da Pretty Woman filminde öne çıkan Beverly Wilshire Hotel’e göz atmayı da unutmayın.

29.Getty Center

J. Paul Getty Müzesi’nin iki mekanından biri olan Getty Center, Getty Villa’ya oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Çok yönlü bir cazibe merkezi olan bu kompleks, 17. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar ışıklandırılmış el yazmalarının, İtalyan, Flaman ve Hollanda resimlerinin, Empresyonist resimlerin ve zarif dekoratif sanatların geniş çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Rembrandt ve Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapan müze kompleksi Los Angeles gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en popüler çekim merkezlerinden biri.

30.Los Angeles Sanat Müzesi (Los Angeles County Museum of Art – LACMA)

Batı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sanat müzesi ve ülkedeki herhangi bir tanımın en büyük müzelerinden biri olan Wilshire Bulvarı’ndaki Mucize Mil üzerindeki Los Angeles Sanat Müzesi (LACMA), 7 binadan oluşan 20 dönümlük bir alanda bulunuyor.

Müzede, Yunan, Roma ve Etrüsk sanatı, Amerikan ve Latin Amerika sanatı, modern ve çağdaş sanat, İslam sanatı, Asya sanatı, dekoratif sanatlar, fotoğraf ve film envanterlerinin yanı sıra göz alıcı kalıcı sanat enstalasyonları var. Los Angeles gezilecek yerler listesi içerisinde en iyi sanat deneyimi sunan bu müze, şehrin batısındaki Wilshire Bulvarı üzerinde, merkezi bir konumda bulunuyor.

Los Angeles’ta Yeme İçme

Los Angeles'ta Yeme İçme
Los Angeles’ta Yeme İçme

Hem Hollywood’da hem de Los Angeles şehir merkezinde çok sayıda restoran ve bar mutfağına hakim olan mekanları bulabilirsiniz. Şehirdeki en uygun fiyatlı restoranlar Venice Beach bölgesinde bulunuyor, Hollywood ise restoranların en pahalı olduğu bölge.

Bunun yanında Chinatown, Los Angeles’taki en fazla restoranı bir arada bulabileceğiniz yer. Asya yemekleriyle aranız iyiyse burada çok sayıda ekonomik mekanlar bulabilirsiniz.

Bazı popüler mekanlara örnek verecek olursak ;

Tamales Elena Y Antojitos ; Meksika mutfağına hakim oldukça ekonomik mekanlardan biri.

Pearl River Deli ; Chinatown’da bulunuyor. Sandviçlerin yanı sıra, ana yemekleriyle de adından söz ettiren turistik mekanlardan biri.

Olivetta ; Ağırlıklı olarak bar mutfağına sahip.

Melisse Restaurant ; Amerikan restoranı. Diğer mekanlara nazaran biraz daha pahalı olsa da, Los Angeles’ın en ünlü restoranlarından biri.

Los Angeles Alışveriş Rehberi

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla alışveriş caddelerine ve merkezlerine ev sahipliği yapan şehirlerden biri. Bu şehirde çok sayıda farklı alışveriş seçenekleri bulabilirsiniz. Çoğu alışveriş caddesi Los Angeles gezilecek yerler listesindeki popüler cazibe merkezlerine de yakın konumda bulunuyor.

Belli başlı alışveriş yapılabilecek noktalar ise ;

Rodeo Drive

Los Angeles Gezi Rehberi
Rodeo Drive – kaynak ; flickr / enrico carcasci

Lüks bir alışveriş caddesi. Daha çok dünyaca ünlü markaların mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Versace, Tiffany & Co, Jimmy Choo, Bulgari ve Chanel gibi markaları bulabileceğiniz cadde, 70.000 metrekarelik alışveriş alanıyla öne çıkıyor. Şehirdeki en pahalı alışveriş spotlarından biri olsa da, vitrinlere göz atmak için gidilecek yerlerden biri.

Robertson Bulvarı

Foto kaynak ; flickr / waltarrrrr

Robertson Bulvarı, birçok ünlü ismin tercih ettiği alışveriş caddelerinden biri. Chanel, MAC ve Vince gibi yüksek profilli markaların mağazalarıyla ünlü olan caddede birkaç butik, uygun fiyatlı mağazalar da bulunabiliyor.

Jessica Simpson, Lindsay Lohan ve Paris Hilton gibi ünlü isimlerin popüler alışveriş noktalarından biri olan Robertson Bulvarı, birçok yemek yiyebileceğiniz mekanlara da ev sahipliği yapıyor.

The Santee Alley

Los Angelesta gezilecek yerler blog
The Santee Alley – kaynak ; flickr / navymailman

Los Angeles’ta alışveriş için en ucuz adresi arıyorsanız, The Santee Alley, bunun için en ideal yer. Şehir merkezindeki sokakta, giyim, aksesuar, ayakkabı ve kozmetik malzemeleri satan satıcıları bulabileceğiniz Moda Bölgesi olarak bilinen dev bir bit pazarı var ve bu onu Los Angeles şehir merkezinde alışveriş için en iyi yerlerden biri yapıyor.

Melrose Avenue

Melrose Avenue – kaynak ; flickr / insapphowetrus

Melrose Avenue, Beverly Hills ve Batı Hollywood arasındaki sınırda bulunan Santa Monica Bulvarı’ndan başlayan bir alışveriş, yemek ve eğlence noktasıdır.

Şehrin en ünlü caddelerinden biri olan Melrose Avenue, ayrıca Los Angeles gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz cazibe merkezlerinden. Cadde üzerinde çok sayıda ilgi çekici turistik yeri görebileceğiniz gibi, yapılacak birçok aktiviteyi de bulabilirsiniz.

Citadel Outlet

Los Angeles Gezi Rehberi

Los Angeles’ın en ünlü açık hava alışveriş merkezi olan Citadel Outlet, American Apparel, Banana Republic, Calvin Klein, Kate Spade, Fossil gibi yüksek kaliteli markalara sahip ve indirimler mağazaya ve mevsime bağlı olarak büyük ölçüde değişiyor.

Daha çok Los Angeles halkının tercih ettiği alışveriş spotlarından biri olsa da, turistler arasında da popülerdir.

The Grove

Los Angeles Gezilecek Yerler Blog

Gündüz veya gece, yaz veya kış, Grove her zaman alışveriş yapanlarla doludur. Bir açık hava alışveriş merkezi olan The Grove, ayrıca turistler için popüler gezilecek noktalar arasında yer alıyor.

2002 yılından günümüze Los Angeles’ın en yoğun alışveriş merkezlerinden biri olmaya devam eden The Grove’da, dünyaca ünlü markaların yanı sıra, yerel markalara ait mağazaları da bulabilirsiniz. Ayrıca alışveriş merkezinde birçok bar ve restoran da bulunuyor.

Montana Avenue

Montana Avenue – kaynak ; viator.com

150’den fazla lüks mağazaya sahip Montana Avenue alışveriş bölgesi, benzersiz ürünlerle 10 bloktan fazla yere yayılıyor. Daha çok mücevher ve aksesuar arayanların tercih ettiği bir cadde olsa da, aklınıza gelebilecek hemen her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddelerinden biri.

Los Angeles’ın önde gelen restoranlarından bazılarını da Montana Avenue’de bulabilirsiniz.

Los Angeles’a Ne Zaman Gidilir ?

Mart-Mayıs ve Eylül-Kasım ayları arası Los Angeles’ı ziyaret etmek için en ideal dönem. Hava sıcak, ancak bunaltıcı değil ve kalabalıklar daha az. Ayrıca bu dönemde otel fiyatları yüksek sezona nazaran (Temmuz-Ağustos) biraz daha uygun oluyor.

Aralık ayı Los Angeles’ın en sakin ve en ucuz olduğu ay. Hava çok sıcak olmasa da, çok düşük bütçeli bir Los Angeles gezisi için düşünebilecek zamandır. Tabii Los Angeles’ı temmuz ve ağustos aylarında, en yoğun sezonda da ziyaret edebilirsiniz, fakat bu dönemde hem konaklama hem de yeme içme şehirde ciddi anlamda pahalı oluyor.

Los Angeles’ta Kaç Gün Kalmalı ?

Biz Los Angeles’ta 4 gece konaklamış olsak da, turistlerin büyük bir bölümü bu şehir için en az 2 en fazla 5 gün ayırıyor. 3 günde, Los Angeles gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerinin büyük bir bölümünü görebiliyorsunuz. Ancak yaz aylarında Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız şehirdeki plajlar için de dolu dolu bir gününüzü ayırın derim. Bunun yanı sıra çocuklar ile şehre gelecekseniz, tema parkları için de yeteri kadar zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu yüzden en az 3-5 gün Los Angeles’ta kalmak için en ideal süre olacaktır.Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!