Ana SayfaGüney KoreSeulSeul'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Seul’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Uzak Doğu’nun en sevilen şehirlerinden biri olan Seul, Güney Kore’nin başkenti ve en çok ziyaret edilen şehri. Genel olarak pahalı olan bu şehirde konaklama fiyatları ise, bölgelere ve sezona göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap ararken ilk olarak bölgelere, daha sonra konaklama birimlerine göz atarak başlamayı düşünebilirsiniz.

Seul, oldukça düzenli bir şehir olduğundan bir semtten diğerine gitmek oldukça kolay. Ayrıca şehirdeki gelişmiş toplu taşıma ağı sayesinde dilediğiniz hemen her yere çok kısa sürede rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bu yüzden de şehrin tam kalbinde, daha pahalı otellerde kalmanıza da gerek kalmayabilir.

Sayısız müze, geleneksel bina ve çayevi bulabileceğiniz ve şehrin en popüler bölgelerinden olan Insadong, şehrin kültürel bölgesidir ve Seul’un kuzeyinde yer alır. Alışveriş, uluslararası yemek ve kokteyllerle dolu gösterişli Gangnam ise şehrin güneyinde yer alır. İki bölge de, Seul’de konaklama için tercih edilen en popüler semtler arasındadır.

Seul’de Nerede Kalınır ?

Seul

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehri kiminle ziyaret ettiğinize, bütçenize ve konaklayacağınız süreye göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden ilk olarak şehirdeki tüm semtler hakkında bir fikir sahibi olun deriz.

→Hongdae ; Daha çok genç kesime hitap ettiğinden bu bölge Seul’deki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yerlerden biri. Çok sayıda restoran ve alışveriş spotları ile çevrili olmak istiyor ve gece hayatı için bir planınız varsa, bu bütçeli bölge size göre olabilir ⇒ Mercure Ambassador Seoul Hongdae – 4 yıldız

→Myeongdong ; Hongdae’ye benzer ancak daha az gece hayatına sahiptir. Şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olduğundan Seul’de gezilecek yerler listesindeki popüler çekim merkezlerine çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konum olarak en iyi bölge diyebiliriz ⇒ Crown Park Hotel Seoul – 3 yıldız

→Gangnam ; Aslında Seul’un en iyi ve en popüler bölgelerinden biri. Fakat diğer bölgelere nazaran çok daha pahalı olduğundan 2. veya 3. seçenek olarak burayı düşünebilirsiniz. Bu bölgeden turistik yerlere metrolarla 30-45 dakikada gidebiliyorsunuz. Yani turistik yerlere yakın olmak için tercih edilebilecek bir yer olmayabilir ⇒ Aloft Seoul Gangnam – 3 yıldız

→Itaewon ; Seul’un çok kültürlü bölgesi burası. Bu yüzden batı mutfağına hakim çok sayıda restoran, cafe ve barlar var. Çoğu gurbetçi bu bölgede yaşıyor, bu yüzden şehirdeki en çok İngilizce konuşulan yer burası.

→Insadong ; Seul’un en geleneksel ve kültürel bölgelerinden biri. Şehirdeki gezip görülecek yerlerin büyük bir bölümü yürüme mesafesinde. Yani teknik olarak Seul’un kalbinin attığı yerlerden biri. Ayrıca burada çok sayıda çay evi, restoran, sanat galerisi ve hediyelik eşya dükkanının bulunduğu caddeler de var.

Diğer alternatif bölgeler ise ; Jamsil ve Seocho‘dur.

1.Hongdae

Hongdae, Seul

Hongik Üniversitesi’ne yakın konumu ile öne çıkan Hongdae bölgesi, şehirdeki en genç kesimin bulunduğu bölge. Bundan dolayı semtteki restoranlardan kafelere, alışveriş mağazalarından barlara kadar birçok şey şehrin geri kalanına nazaran daha uygun.

Renkli duvar resimleri, bir sürü karaoke bar, ikinci el mağazaları ve el yapımı sanat eserleri satan dükkanlarla dolu olan Hongdae, diğer bölgelere ve turistik yerlere de iyi bir bağlantıya sahip. Burada kalacak olursanız, şehirdeki popüler turistik yerlere çok kısa sürede rahatlıkla gidebilirsiniz.

Seul’un en popüler müzelerinden biri olan The Trick Eye Museum da, tam olarak bu bölgede bulunuyor. Bunun dışında bölgede çok fazla turistik yer yok.

Hongdae, aslında her yaştan ziyaretçiye hitap ediyor. Tabii gece kulüpleri, barlar ve üniversiteler sayesinde bölge çok genç bir nüfusa sahip. Fakat bu bölgede her yaştan ziyaretçiye göre yapılacak şeyler bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Seul’deki en ekonomik konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Yeme içme, alışveriş ve eğlence konusunda şehrin en uygun fiyatlı olan yerinde olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı ve Seul partileri için bir planınız varsa

BURADA KALMAYIN, EĞER ;

 • Gürültülü ve kalabalık bir bölgede olmak istemiyorsanız
 • Gangnam veya Myeongdong bölgelerinde konaklayabilecek bütçeniz varsa
 • 5 Yıldızlı bir otelde kalmak istiyorsanız (Bölgedeki en lüks otel 4 yıldızlı)

En Popüler Hongdae Otelleri

RYSE, Autograph Collection
RYSE, Autograph Collection Seoul

!!Eğer gece hayatı için bir planınız yoksa ve çok ucuz oteller aramıyorsanız buradaki süper insan kalabalığı içinde olmak istemeyebilirsiniz. Çünkü bunaltıcı bir insan trafiği var, hem gündüz hem de gece. Bu yüzden başka bir bölgede kalıp bu bölgeye gece saatlerinde gelmeyi de düşünebilirsiniz.

2.Myeongdong

Myeongdong, Seul

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal konumlu bölgelerden biri de, şüphesiz şehir merkezindeki Myeongdong bölgesidir.

Daha çok sokak yemekleri ve alışveriş seçenekleriyle turistlerin ilgisini çeken bu bölge, şehirdeki tarihi ve turistik yerleri keşfetmek için mükemmel bir üs konumunda. Ayrıca burada bütçeliden lükse çok çeşitli otel seçenekleri bulabiliyorsunuz.

Myeongdong, Insadong ve Namsan Dağı arasında yer alıyor ve Seul halkının daha çok alışveriş için tercih ettiği bir yer olduğundan, özellikle hafta sonu aşırı kalabalık olabiliyor.

Myeongdong’da kalırsanız, Namsan Park’a ve şehrin ikonik simgesi olan 236 metre yüksekliğindeki N Seul Kulesi’ne yakın olursunuz. Bunun yanında Myeongdong Katedrali de bölgedeki diğer önemli cazibe merkezlerinden biri.

BÖLGENİN ARTILARI ;

 • Yeme içme konusunda şehrin en iyi bölgelerinden biri (en iyi sokak yemeklerini bulabileceğiniz yer burası)
 • Alışveriş cenneti (ister sokak satıcıları isterseniz de alışveriş merkezlerini veya lüks mağazaları burada bulabilirsiniz)
 • Her bütçeye uygun konaklama birimi bulunabilir.
 • Konum olarak oldukça merkezi bir yerde. Bu yüzden Seul’deki turistik noktaların büyük bir bölümüne kısa sürede kolaylıkla gidebiliyorsunuz.

BÖLGENİN EKSİLERİ ;

 • Aşırı turistik ve kalabalık bir bölge
 • Gece hayatı adına pek bir şey yok (Birkaç bar ve gece kulübü bulabilirsiniz, fakat ne Gangnam ne de Hongdae’deki gece hayatını burada bulamazsınız)

En Popüler Myeongdong Otel Tavsiyeleri

Lotte Hotel
Lotte Hotel Seoul

3.Gangnam

Gangnam, Seul

Psy’nin Gangnam Style şarkısıyla ünlenen Seul’un bu lüks bölgesi, daha çok bütçe sorunu olmayan turistlere hitap ediyor. Bölgedeki restoranlar, kafeler, barlar ve konaklama birimleri Hongdae bölgesine nazaran daha pahalı. Tabii bütçenize uygun bir oteli burada bulabilirseniz, kalınacak en popüler bölgelerden birinde olabilirsiniz.

Gangnam bölgesinde kalacak olursanız, Seul’un en ünlü turistik yerlerine gitmek için 30-45 dakika gibi bir süre toplu taşıma aracı kullanmanız gerektiğini unutmayın. Ancak bölgede Seul’de mutlaka görülmesi gereken birkaç cazibe merkezi de var.

Ünlü Club Octagon ve Seul silüetinin harika manzarasına sahip çok sayıda otel barı da dahil olmak üzere burada iyi bir gece hayatı sahnesi var. Daha çok zenginlerin yaşadığı bir bölge olsa da, burada düşük bütçeye hitap eden birkaç restoran ve alışveriş mağazaları da bulabiliyorsunuz.

Gangnam bölgesi ayrıca, Seul’un olmazsa olmaz turistik çekim merkezlerinden olan Bonguensa Budist Tapınağına ve akvaryumu, sinema salonu ve konser salonu olan COEX Alışveriş Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor.

Açıkçası çok geniş bir bütçeyle Seul’e seyahat etmiyorsanız ve turistik yerlere yakın bir bölgede konaklamak istiyorsanız Gangnam bölgesini önermiyoruz. Fakat turistlerin favori bölgesi olmasından ve şehrin en iyi gece hayatı sahnesine ev sahipliği yaptığından dolayı, buradaki otellere ve diğer konaklama birimlerinin fiyatlarına göz atmayı unutmayın.

En Popüler Gangnam Otelleri

Hotel Peyto, Seul
Hotel Peyto Samseong

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Seul’un en ünlü bölgesinde, her şey için fazladan ücret ödeyerek konaklamak istiyorsanız
 • Pahalı restoranlar ve ultra lüks alışveriş mağazalarıyla çevrili olmak istiyorsanız
 • Seul’un zengin halkıyla iç içe olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve en ünlü turistik noktalara 30-45 dakika metro yolculuğuyla ulaşmayı dert etmiyorsanız.
 • Şehirdeki en iyi ve en havalı gece hayatını bulabileceğiniz bir bölgede olmak istiyorsanız

4.Itaewon

Itaewon, Seul

Itaewon, Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en ideal cevaplardan biri. Bu bölge, Seul halkı kadar göçmen halkı da görebileceğiniz bir yer. Çok kültürlü yapısıyla dikkat çeken bu bölgede konaklama ise, diğer birçok Seul semtine nazaran biraz daha uygun.

Seul restoranlarının yanı sıra, çok sayıda Ortadoğu ve batı restoranlarını da bulabileceğiniz bu bölge, ayrıca şehirdeki en fazla İngilizce konuşulan yer olması bakımından önemli.

Hafta sonları Itaewon, şehirdeki en iyi gece hayatı sahnesine ev sahipliği yapan bölgelerden biri oluyor. Tabii hafta içi de eğlenmek için birçok bar ve gece kulübünü yine bu bölgede bulabilirsiniz.

Çeşitliliğinden dolayı bazı Seul halkı bu bölgeye ‘Batı Kasabası’ da diyor. Ancak bölge, en az göçmenler kadar Seul halkıyla da iç içe olabileceğiniz yerlerden bir tanesi.

Itaewon Otel Tavsiyeleri

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Çok kültürlü bir bölgede olmayı dert etmiyorsanız
 • Seul’un en uygun fiyatlı konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Özellikle hafta sonları, Seul gece hayatı için bir plan yapıyorsanız
 • Seul ve Asya yemekleriyle aranız iyi değilse (Ortadoğu yemekleri dahil birçok farklı yemeklere sahip Batı restoranlarını da burada bulabilirsiniz

NOT ; Eğer Seul’u tam yerinde keşfetmek istiyor ve daha çok Seul halkıyla iç içe olmak istiyorsanız bu bölge size göre olmayabilir.

5.Insadong

Insadong

Jongno-gu bölgesi olarak da bilinen Insadong, Seul’un olmazsa olmaz cazibe merkezlerinden biri olan Hanok Köyü’nü bulabileceğiniz yer.

Çay evleri, müzeler, el yapımı eşya mağazaları ve güzel kafelerle dolu olan bölge, biraz daha geleneksel yaşamı deneyimlemek isteyen turistlere hitap ediyor.

Insadong, Seul’un en geleneksel ve kültürel bölgelerinden biri. Bu yüzden de Seul’u yerinden keşfetmek için en ideal bölge diyebilirim.

Bu bölge, şehirdeki turistik yerlere yakın olmak isteyen hemen her turistin ilk olarak göz attığı bir yer. Burada kalacak olursanız, çoğu saraya, Jogyesa Budist Tapınağı’na, Bukchon Hanok köyüne ve Gwanghwamum meydanına yürüme mesafesinde, Seul’un kalbine yakın olursunuz.

Insadong ayrıca, bu mükemmel Kore yemeği hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz Kimchi Müzesi gibi bazı ilginç müzelere de ev sahipliği yapıyor.

En Popüler Insadong Otelleri

Orakai Insadong Suites, Seul
Orakai Insadong Suites

Seul’de Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer bölgeler

Seul Ormanı

Seul’de konaklama için ilk olarak yukarıdaki popüler 5 bölgeye göz atarak başlayın derim. Eğer aradığınız zevkte ve bütçede bir oteli yukarıdaki bölgelerde bulamazsanız ya da çok daha farklı bir bölgede konaklamak isterseniz, aşağıdaki alternatif 2 bölgeye de göz atabilirsiniz.

Jamsil

Jamsil Bölgesi

Seul’deki yoğun insan trafiğinden, turistlerden ve gürültüden biraz daha uzak bir yerde olmak istiyorsanız, Jamsil sizin için en ideal bölge olabilir. Çünkü bu bölge, Seul’un en sessiz ve en sakin bölgelerinden bir tanesi. Ayrıca çok sayıda alışveriş mağazası ve AVM’lere ev sahipliği yapıyor.

Jamsil, Seul’un en ünlü cazibe merkezlerinden olan ‘Lotte World Tower’a ev sahipliği yapıyor. Bu dünya kulesi, bir alışveriş merkezinin yanı sıra, çok sayıda turistik eğlence merkezi ve görülecek çekim merkezi sunuyor.

Jamsil, şehrin kuzeyini ve güneyini keşfetmek için ideal bir konuma sahip. Çoğu turistik yere bu bölgedeki otellerden kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Burası biraz daha sakin bir tatil planı yapan ailelere sesleniyor. Burada kalacak olursanız, Hem yerel hem de uluslararası çok çeşitli restoran ve kafeler ve alışveriş mağazalarıyla çevrili olursunuz.

Bu bölgedeki konaklama birimleri orta ve lüks kesime hitap ediyor. Yani çok ucuz bir Seul oteli arıyorsanız başka bir bölgeye göz atmanız gerekiyor.

Seocho

Seocho Bölgesi

Bazı bölümleri Gangnam bölgesinin içerisinde yer alan Seocho bölgesi, aslında tamamen farklı bir bölgedir. Ancak hemen Gangnam bölgesinin yanında olduğundan dolayı, Gangnam bölgesiyle bir bütünmüş gibi algılanabiliyor.

Seocho bölgesi, Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek ideal bir bölge olabilir, özellikle Gangnam bölgesine yakın olmak istiyor, fakat Gangnam bölgesine nazaran daha ekonomik konaklama birimleri arıyorsanız.

Burası, Yüksek Mahkeme, Kore Ulusal Kütüphanesi, Seul Sanat Merkezi, Heonin Mezarı ve Vatandaş Parkı gibi turistik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır!

Seul Otel Fiyatları

Seul

Seul’de otel fiyatları ortalama 70-85€’dan başlamakta ve 700€’ya kadar çıkabilmektedir. Şehirdeki otel fiyatları kalacağınız bölgeye, erken rezervasyona ve sezona göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden otel rezervasyonu için en azından 2-3 ay öncesini tercih etmenizde yarar var.

Şehirdeki en ucuz oteller ve diğer konaklama birimleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hongdae bölgesinde bulunuyor. Gangnam ise, Seul’deki en pahalı otel fiyatlarını bulabileceğiniz bölge. Gangnam’ın pahalı olmasının sebebi çok tercih edilmesinden değil, bölgenin daha çok Seul zenginleri tarafından tercih edilmesinden dolayı. Burada sadece oteller değil, hemen her şey diğer semtlere nazaran daha pahalı.

En İyi Konumlu Seul Otel Tavsiyeleri

Seul’de konaklama için tercih edilebilecek yukarıdaki 5 bölgede ve bu bölgelere özel otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulamadıysanız, hem şehir merkezine hem de Seul’deki gezip görülecek turistik yerlere yakın konumuyla öne çıkan aşağıdaki 7 otele de göz atabilirsiniz.

Signiel Seoul

★★★★★

Signiel Seoul

Seul’un en önemli turistik yerlerinden biri olan ‘Lotte World Tower’ın 76-101. katları arasında yer alan Signiel Seoul adlı bu 5 yıldızlı otel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olsa da, fiyat konusunda kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha pahalı diyebiliriz.

Seul manzaralı konforlu ve modern odalarıyla dikkat çeken otelde, şampanya barı, Michelin yıldızlı restoran, fitness merkezi ve kapalı yüzme havuzu mevcuttur. Oteli incelemek için tıklayın ; Signiel Seoul

Grand Hyatt Seoul

★★★★★

Grand Hyatt Seoul

Namsan Dağı ve Han Nehri ile çevrili olan Grand Hyatt Seoul, kendi alışveriş çarşısı, buz pateni pisti ve yüzme havuzlarıyla öne çıkan lüks konaklama birimlerinden biri.

Itaewon bölgesinin kalbine 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan otel, 3 yüzme havuzu ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın ; Grand Hyatt Seoul

Nine Tree Premier Hotel Insadong

★★★★

Nine Tree Premier Hotel Insadong

Otelin adından anlayabileceğiniz üzere, Nine Tree Premier Hotel, Seul’un en sevilen semtlerinden bir tanesi olan Insadong’da bulunuyor. Konum olarak süper merkezi bir otel olmasa da, hem metro istasyonlarına yakınlığı hem de bölgenin tam kalbine yakın bir konumda bulunmasından dolayı, en ideal seçeneklerden biri diyebiliriz.

Jogyesa Tapınağı’na 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu lüks otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Yani otelde 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız %15’e varan indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon için tıklayın ; Nine Tree Premier Hotel

Orakai Insadong Suites

★★★★ (Apart Otel)

Orakai Insadong Suites

Orakai’nin merkezinde yer alan bu tesis, tam donanımlı mini mutfak ve uydu TV içeren lüks ve mutfaklı dairelere sahiptir. Daha çok geniş ailelere hitap eden bir konaklama birimi olsa da, çift olarak veya yalnız seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla göz atabileceği konaklama birimlerinden bir tanesi. Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otellerden biri olan Orakai Insadong Suites, Jogyesa Tapınağı’na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

ibis Ambassador Insadong

★★★

ibis Ambassador Insadong

ibis Ambassador Insadong, Jongno 3-ga Metro İstasyonu’na (Hat 1, 3 ve 5) 4 dakikalık yürüme mesafesinde elverişli bir konumda yer almaktadır. Otel sauna ve hamam içeren bir dinlenme alanına sahiptir. Otel ayrıca iş merkezi ve fitness merkezi sunmaktadır.

8+ konuk değerlendirme puanına da sahip olan bu orta bütçeli otel, Changdeokgung ve Changgyeongung kraliyet sarayları ve Jongmyo Tapınağı yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

Hotel Aventree Jongno (Myeongdong)

★★★

Hotel Aventree Jongno (Myeongdong)

Modern Kore tasarımına sahip orta bütçeli otellerden biri olan Aventree Jongno, Seul’deki en çok rezervasyon alan tesislerden biri. Otelden popüler Myeongdong alışveriş alanı ve Namdaemun Pazarı’na arabayla 10 dakikada ulaşılabilir. Gyeongbokgung Sarayı ve Kore Ulusal Halk Müzesi yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Changdeokgung Sarayı ise arabayla 7 dakikalık mesafededir. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın. ; Hotel Aventree Jongno

LOTTE City Hotel Mapo

★★★

LOTTE City Hotel Mapo

5 katlı mağaza ve kliniklerin üzerinde yer alan LOTTE City Hotel Mapo, çok elverişli bir konuma sahip olmasa da, otel yakınındaki metro istasyonunu kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en uygun fiyatlı ve en modern otellerden biri. Oteli incelemek için tıklayın. ; LOTTE City Hotel Mapo

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR