Ana SayfaAvusturyaSalzburg Gezi RehberiSalzburg'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Salzburg’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Avusturya’nın en güzel destinasyonlarından ve Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehirde geçirmek istediğiniz süreye, bütçenize ve turistik çekim merkezlerine ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişiklik gösterebiliyor.

Salzburg, yüksek sezonda aşırı kalabalık oluyor ve konaklama birimi bulmak da pek kolay olmuyor. Özellikle fiyatların arttığı bu yoğun dönemde şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, şehrin kalbinin attığı yer olan Altstadt bölgesine alternatif yerler de bulmak gerekebiliyor.

Salzburg’da konaklama için en çok tercih edilen, en iyi konumlu ve en ideal yer şüphesiz şehrin kalbinin attığı yer olan ‘Altstadt’ bölgesi oluyor. Fakat Salzburg’da bütçeli bir gezi için tercih edilebilecek Elisabeth Vorstadt veya gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilecek Neustadt gibi diğer alternatif bölgeler de var. Tabii geniş bir bütçeyle seyahat ediyor ve çok kısa sürede Salzburg’u keşfetmek istiyorsanız ilk olarak Altstadt bölgesine göz atarak otel aramaya başlayabilirsiniz.

Salzburg’da Nerede Kalınır ? En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

⇒Altstadt (Old Town – Eski Şehir Merkezi) ; Salzburg’da gezilecek yerler listesindeki en önemli simge yapılara yakın olmak için tercih edilebilecek yer. Şehri keşfedebileceğiniz en iyi ve en popüler bölge.

⇒Elisabeth Vorstadt ; Salzburg’da ucuz otel arıyorsanız, ilk olarak bakmanız gereken yer burası. Turistik yerlerin çoğuna ve şehir merkezine buradan yürüyerek gidebilirsiniz.

⇒Neustadt (Yeni Şehir) ; Salzburg gece hayatının merkezi olarak biliniyor. En az eski kent kadar popüler ve bol otel seçeneğine sahip bir bölge.

Alternatif bölgeler ; Schallmoos, Maxglan ve Nonntal

1.Altstadt (Salzburg Eski Şehir Merkezi)

(Bütçenize uygun bir otel bulabilirseniz Altstadt, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevap)

Salzburg da nerede konaklanır
Altstadt (Salzburg Eski Şehir Merkezi) – kaynak ; flickr / Hans Permana

Salzburg’un tarihi kalbi olan Altstadt, şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan, en fazla tercih edilen ve en çok turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapmasıyla ilgi gören bir bölge.

Burada konaklayacak olursanız, tam aksiyonun ortasında olursunuz. Gece hayatı, restoran ve cafe konusunda çok fazla seçeneğiniz olur. Ayrıca toplu taşımalara neredeyse hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Fakat bu bölgedeki oteller, şehrin geri kalanına nazaran biraz daha pahalı olabiliyor, özellikle yoğun sezonda otel fiyatları burada tavan yapabiliyor. Bu yüzden düşük bütçeli bir Salzburg gezisi planlıyorsanız başka bir yere göz atmak isteyebilirsiniz.

Şehrin 7. yüzyılda ilk başladığı yer burasıdır ve yüzyıllar boyunca inşa edilen binaların çoğu bugün hâlâ ayaktadır. 1990 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan bölge, Mozart’ın doğduğu eve ev sahipliği yapmasının yanı sıra, şehirdeki en hareketli meydanlar olan Residenzplatz ve Mozartplatz’a da ev sahipliği yapıyor.

Tarihi şehir merkezinin ana cazibe merkezlerinden biri de hiç şüphesiz Salzburg Katedrali oluyor.

Altstadt’ta o kadar çok müze, simge yapı ve tarihi bina var ki, tüm seyahat sürenizi burada geçirseniz bile sıkılmazsınız. Hem tarih hem de sanatseverlere sunacak birçok şeyi olan Altstadt, şehirdeki en pahalı konaklama bölgesi olsa da, bütçeniz yetiyorsa mutlaka bu bölgeyle otel aramaya başlayın derim.

Altstadt, şehrin ana nehri olan Salzach Nehri’nin sol kıyısındadır, bu da sadece tarihi yapılara bakan otellerin yanı sıra, nehir manzaralı oteller bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Salzburg’un kalbi olan Altstadt’ta, ayrıca çok sayıda restoran, cafe ve alışveriş yapılabilecek yerler de var. Biraz turistik olduğundan buradaki mekanların şehrin geri kalanına nazaran daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyorsanız
 • Salzburg’un tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Otellerin, restoranların ve cafelerin şehrin geneline göre pahalı olduğu bir yerde konaklamayı dert etmiyorsanız
 • Turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Şehirdeki en fazla otel ve restoran seçeneğine sahip bölgede olmak istiyorsanız

En Popüler Salzburg Tarihi Şehir Merkezi Otelleri

Hotel Stein

Salzburg Tarihi Şehir Merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

SALZBURG TARİHİ ŞEHİR MERKEZİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Salzburg Katedrali, Residenzplatz, Mozartplatz, Mozart’s Birthplace (Mozart’ın doğum yeri), Belediye Binası (Rathaus), Getreidegasse, Eski Pazar (Alter Markt), Panorama Müzesi, 13. yüzyıldan kalma tarihi eczane olan Hofapotheke, Haus der Natur Salzburg, DomQuartier Salzburg, Başpiskopos Katedrali, Başpiskopos Sarayı, 17. yüzyıldan kalma St. Florian Çeşmesi, Judengasse, Chiemseehof ve St. Peter Manastırı.

2.Elisabeth Vorstadt

(Salzburg’un en ucuz bölgesi. Burada konaklama ve yeme içme şehrin geri kalanına nazaran daha uygun)

Sazlburg da nerede kalınmalı
Elisabeth Vorstadt

Salzburg’un kuzeyinde, tren İstasyonu çevresinde merkezlenmiş Elisabeth Vorstadt bölgesi, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz ve en popüler bölgelerden biri.

Şehrin diğer bölgelerine nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama deneyimi sunan bu bölge, şehir merkezine ve turistik yerlere de çok uzak değil. Birçok turistik yere, buradaki otellerden yürüyerek gidebiliyorsunuz, yürüyerek gidemediğiniz yerlere de kısa sürede toplu taşımayla ulaşabilirsiniz.

Nispeten yeni ve hala gelişmekte olan bir bölge olan Elisabeth Vorstadt, kısmen bir yerleşim bölgesi olsa da, turistler arasında da bir hayli popüler. Burada çok sayıda lokal restoran ve barlar bulabiliyorsunuz, çok turistik olmadığından dolayı da Altstadt bölgesindeki mekanlara nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Elisabeth Vorstadt mahallesi, Neustadt bölgesi, merkez istasyon ve Salzach nehri arasında merkezi bir konuma sahiptir. Tarihsel olarak, bir göçmen ve işçi sınıfı mahallesidir. Son 20 yıldan beri gelişmekte olan bölge, günümüzde Salzburg’un en sevilen ve en hareketli bölgelerinden biri olmaya devam ediyor.

Mirabell Sarayı ve Bahçeleri, bu bölgedeki en önemli cazibe merkezleridir.

Yerel halkla iç içe olabileceğiniz bölgelerden biri olan Elisabeth Vorstadt, şehir merkezine yürüyerek 30 dakikadan daha kısa sürede gidebileceğiniz bir yerde bulunuyor.

Burası Salzburg’un en ekonomik bölgesi olsa da, burada 4-5 yıldızlı lüks otellerde bulabilirsiniz, tabii tarihi şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlara.

Salzburg’dan sonra Avusturya’nın diğer şehirlerini veya çevre şehirleri ziyaret etmek istiyorsanız, tren istasyonuna yakın bir yerde olmak isteyebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Salzburg’un en uygun fiyatlı otellerini veya daha ucuz bir 4-5 yıldızlı otel arıyorsanız
 • Ekonomik restoran ve cafelere yakın olmak istiyorsanız
 • Tren istasyonuna çok yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Altstadt’a nazaran daha az turistik olan bir yerde olmak istiyorsanız
 • Daha yerel, geleneksel bir atmosferin tadını çıkarmak istiyorsanız

En İyi ve En Popüler Elisabeth Vorstadt Otel Önerileri

Wyndham Grand Salzburg Conference Centre

Elisabeth Vorstadt bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Neustadt (Yeni Şehir)

(Salzburg gece hayatının kalbinin attığı yer)

Salzburg da nerede kalmalı
Neustadt (Yeni Şehir) – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Salzach Nehri’nin tam karşısında bulunan, 19. yüzyılda inşa edilmiş olmasına rağmen Yeni Şehir olarak bilinen bu bölge, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri.

Daha çok sahip olduğu atmosferi, barları ve gece kulüpleriyle ünlü bir yer olsa da, gece hayatı için planı olmayanların da tercih edebileceği bölgelerden biri. Burası Altstadt bölgesine nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir konaklama deneyimi sunuyor, ayrıca bu bölge eski şehir merkezindeki turistik yerlere de oldukça yakın.

Mozart, Altstadt bölgesinde doğmuş olsa da, Neustadt, büyüdükten sonra ailesiyle yaşadığı yer. Burada Mozart’ın büyüdüğü evi ziyaret edebiliyorsunuz. Ayrıca Salzburg’da gezilecek yerler listesinin en popüler cazibe merkezlerinden biri olan Mirabell Sarayı da tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Neustadt, ayrıca Salzburg şehir merkezinin diğer yarısı olarak da kabul ediliyor. Eğer Altstadt’ta aradığınız bütçede veya zevkte bir konaklama birimini bulamadıysanız, yine benzer konuma sahip ve turistik noktalara yakın olan Neustadt’ta konaklamayı düşünebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Altstadt bölgesine en iyi alternatif olacak yeri arıyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Mirabell Sarayı’na çok yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Salzburg’daki turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebileceğiniz bir yer arıyorsanız
 • En az Altstadt kadar popüler bir yer arıyorsanız

En Popüler Neustadt Otelleri

IMLAUER HOTEL PITTER Salzburg

4.Schallmoos

Salzburg da nerede kalınmalı
Schallmoos – kaynak ; commons.wikimedia.org / Eweht

Schallmoos, Altstadt’ın hemen karşısında yer alıyor. Bir yerleşim bölgesi olsa da, hem elverişli konumu hem de ekonomik fiyatlı konaklama birimleriyle Salzburg’da kalınacak en popüler yerlerden biri.

Daha çok uzun süreli bir Salzburg gezisi için tercih edilen bölgelerden biri olan Schallmoos, çok sayıda 3-4 yıldızlı otel ve dairelere sahip. Ayrıca Salzburg gecelerinin vazgeçilmez adreslerinden biri olan canlı müzik mekanı Rockhouse Salzburg da tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Schallmoos bölgesinde görülmeye değer tarihi ve turistik cazibe merkezi yok denecek kadar az, yani turistik bir gezi için Altstadt bölgesine gitmeniz gerekiyor.

Bu bölgedeki otellerin çoğu, merkezdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde.

Şehirdeki en iyi alışveriş spotlarına ev sahipliği yapmasıyla da öne çıkan Schallmoos, turist trafiğinden ve gürültüden uzak olmayan isteyenlerin tercih edebileceği en ideal yer.

En Popüler Schallmoos Otelleri

Dorint City-Hotel Salzburg

5.Maxglan

Salzburgda nerede kalmalı
Maxglan – kaynak ; commons.wikimedia.org / Eweht

Maxglan, doğrudan Altstadt ile havaalanı arasındaki bölgedir. Öncelikli olarak turistlerden ziyade yerel halka hitap eden bir yerleşim bölgesi. Fakat uçağınız sabahın erken saatlerindeyse ya da sadece havaalanına yakın bir yerde olmak istiyorsanız Maxglan bölgesinde çok uygun fiyatlı oteller ve diğer konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Eğer Maxglan bölgesinde kalacak olursanız, şehir merkezindeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerine gitmek için taksilere veya toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Bu bölgede birçok restoran ve otel seçeneği bulunuyor. Şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine, yaklaşık aynı fiyata burada 4 yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz.

Maxglan Otel Tavsiyeleri

Hotel Max 70

6.Nonntal

Salzburg da nerede kalınmalı
Nonntal – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Salzburg’daki pek çok mahallede olduğu gibi, Nonntal semti de tarihi bir iç semte ve daha modern bir dış semte bölünmüştür. Nonntal’ın tarihi iç merkezi Altstadt’ın bir parçasıdır, bu nedenle bölgenin mimarisi, eski şehrin geri kalanıyla UNESCO tarafından korunmaktadır.

Ortaçağ evlerinin yanı sıra, modern villalara da ev sahipliği yapan Nonntal, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler semtlerden biri. Çünkü bu bölge, hem Altstadt bölgesine hem de önemli turistik yerlere yakın bir yerde bulunuyor.

Nonntal bölgesi ayrıca Hohensalzburg Kalesi‘ne de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Altstadt’ın hemen güneyinde bulunan bu bölge, şehir merkezine nazaran daha ekonomik konaklama birimi arayanların fakat turistik yerlere de yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yer. Altstadt ile bu bölge arasında çok büyük bir fiyat farkı olmasa da, buradaki oteller daha ucuz olmak eğilimindedir, özellikle düşük sezonda Salzburg’u ziyaret ediyorsanız.

Mahalle, çocukların enerjilerinin bir kısmını atması için çok sayıda açık alan sunan birkaç geniş parka ev sahipliği yapmaktadır. Batıda, çok sayıda çimenliğin arasında dekoratif göletler ve çeşitli oyun alanları içeren ağaçlarla dolu Hans Donnenberg Parkı bulunuyor. Doğuda, Naturdenkmal doğa koruma alanı daha da fazla yeşil alan sağlar ve aynı zamanda tarihi açıdan önemli birçok binaya ve Salzburg Üniversitesi Botanik Bahçelerine ev sahipliği yapar.

Nonntal Otel Önerileri

JUFA Hotel Salzburg

JUFA Hotel SalzburgSalzburg Eski Kenti’ne sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan JUFA Hotel Salzburg City, Hohensalzburg Kalesi manzarası, bar, lobi, teras ve ortak alanlarda ücretsiz Wi-Fi sunmaktadır.

Altstadthotel Weisse Taube – 4 Yıldız ; 1365 yılında kalma tarihi bir binada yer alan bu merkezi otel, önemli cazibe merkezlerin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak oldukça merkezi ve şehirdeki en çok tercih edilen lüks otellerden bir tanesi.

ARCOTEL Castellani – 4 Yıldız ; Salzburg’un merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Barok bir şapel ve 400 yıllık bir ıhlamur ağacı içeren geniş bir bahçeye sahiptir. Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olduğu gibi, en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri.

En İyi ve En Ekonomik Salzburg Şehir Merkezi Otelleri

Salzburg şehir merkezi teknik olarak Altstadt ve Neustadt bölgeleri olarak kabul ediliyor, fakat çoğunlukla Altstadt bölgesi şehrin kalbinin attığı yer olarak kabul edildiğinden dolayı Neustadt bölgesi ikinci plana atılıyor. Fakat Neustadt da, en az Altstadt bölgesi kadar popüler bir yer olmasının yanı sıra, en az onun kadar merkezi bir konuma sahip.

Aşağıdaki 5 otel, şehir merkezinin tam kalbine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan, şehrin en iyi ve kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden.

Altstadt Hotel Hofwirt Salzburg

★★★

Altstadt Hotel Hofwirt Salzburg

Tarihi 1878 yılına uzanan Altstadt Hotel Hofwirt, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ekonomik cevaplardan biri olmasının yanında, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden bir tanesi.

Zengin bir açık büfe kahvaltı sunan otelin terası, barı ve 8+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Star Inn Hotel Premium Salzburg Gablerbräu

★★★

Star Inn Hotel Premium Salzburg Gablerbräu

Star Inn, Ortaçağdan kalma saygın bir tesiste 2012’den beri konuklarını ağırlamaktadır. Bu şık otel Kapuzinerberg tepesinin eteklerinde, Linzergasse yaya bölgesinde merkezi bir konuma sahiptir. Mozart’ın evi sadece 200 metre uzaklıktadır. Mirabell Bahçeleri ve ünlü Getreidegasse Caddesi’ne yürüyerek 5 dakikada ulaşılabilir. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

AllYouNeed Hotel Salzburg

★★★

AllYouNeed Hotel Salzburg

Kapuzinerberg Dağı’nın eteğinde, Salzburg’un tam kalbine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu orta bütçeli otel, Mirabell Bahçeleri’ne 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelden Getreidegasse, Katedral, Festival Salonu, Mozart Meydanı ve daha birçok turistik noktaya yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Güzel bir manzaraya sahip terası ile ünlü olan bu otelin sadece tek ve çift kişilik odaları bulunuyor. Ailece veya grup olarak seyahat ediyorsanız aradığınız odayı bu tesiste bulamazsınız. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

NH Salzburg City

★★★★

Salzburgda nerede konaklanır
NH Salzburg City

Salzburg tarihi şehir merkezinin kalbine yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu 4 yıldızlı otel, kendi kategorisindeki birçok otele nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama deneyimi sunuyor. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen otelin barı ve fitness merkezi de var, ayrıca erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Goldenes Theater Hotel Salzburg

★★★★

Goldenes Theater Hotel Salzburg

Goldenes Theater Hotel Salzburg, Kapuzinerberg Tepesi’nin eteğinde, Schallmoos semtinde yer alıyor, fakat şehir merkezine çok kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğundan bu oteli de merkezi bir otel olarak kabul edebilirsiniz. Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan olan bu lüks 4 yıldızlı otelin ayrıca 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLERBooking.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!