Ana SayfaİsviçreCenevre Gezi RehberiCenevre'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Cenevre’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Cenevre’de nerede kalınır ? hangi bölgeler bütçe dostu, hangi bölgeler şehir merkezine ve ana cazibe merkezlerine daha yakın ? Cenevre’de konaklama yapabileceğiniz çok farklı semt ve bölge var. Her biri kendine özgü özelliklere ve güzelliklere sahip. İsviçre’nin en kozmopolit bu şehrinde otel fiyatları ise ciddi anlamda pahalı olabiliyor, özellikle şehrin tam merkezinde kalacak olursanız.

Filozof Jean-Jacques Rousseau ve Voltaire’in ana vatanı olan Cenevre, tarih, bilim, kültür, siyaset, doğa, medeniyet, gastronomi… ne ararsanız fazlasıyla bulabileceğiniz bir şehir. İsviçre’nin geri kalanı gibi yüksek bir refah seviyesine sahip bu Cenevre’deki ana cazibe merkezlerin çok büyük bir bölümü Cite’de, yani şehir merkezinde ve etrafında toplanıyor. Buraya en yakın olabileceğiniz yerler ise, Paquis ve Saint Gervais. Tabii direkt olarak Cite – şehir merkezi otellerine de göz atabilirsiniz, fakat burası Cenevre’nin kalbi konumunda olduğundan otel fiyatları diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Cenevre’de Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Cenevre’de gezilecek yerler listesindeki en önemli simge yapılara yakın ve şehrin tam kalbinde olmak için en iyi bölge ; Cite – Downtown (Cenevre Şehir Merkezi)

Cite – Downtown bölgesine alternatif olabilecek, yine merkez sınırları içerisinde yer alan en iyi bölge ; Paquis

Teknik olarak şehir merkezi içerisinde yer alan ve daha çok 2-3 yıldızlı düşük bütçeli otelleriyle öne çıkan en iyi şehir merkezi bölgesi ise ; Saint Gervais – Grottes

Cenevre gece hayatına yakın olan en iyi bölge ; Plainpalais

Cenevre’de Ailece kalınacak en iyi bölge ; Carouge

1.Cite – Downtown (Cenevre Şehir Merkezi)

Cenevre Otel Tavsiyeleri
Cenevre Şehir Merkezi – kaynak ; flickr / Daniel Jolivet

Eski Kent olarak da bilinen Cenevre şehir merkezi, tüm aksiyonun ortasında olmak için kalınacak en iyi yer. Burası, şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor olsa da, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor.

Cenevre’nin simge yapılarından biri olan St. Pierre Katedrali de tam olarak burada bulunuyor. Tarihi 4. yüzyıla uzanan bu katedral, aslen bir Roma Katolik Kilisesi olarak inşa edilmiş. Sunduğu eşsiz şehir manzarasıyla adından söz ettiren bu katedrale yürüme mesafesinde olan çok sayıda oteli bu bölgede bulabilirsiniz.

Ayrıca tüm Cenevre’nin 360 derecelik manzarasını sunan sakin ve güzel bir gezinti yeri olan Promenade de la Treille’de burada bulunuyor.

Cite – Downtown veya Eski Kent olarak bilinen bu bölge, tartışmasız Cenevre’de kalınacak en popüler yer, bu yüzden burada konaklama için yüksek fiyatlar ödeyebileceğinizi unutmayın.

Avrupa’nın en eski semtlerinden biri olarak da bilinen bu bölge, aynı zamanda Cenevre’nin en eski meydanı Place du Bourg‘a da ev sahipliği yapıyor. Birçok bar, cafe ve restorana da ev sahipliği yapan şehir merkezi, Cenevre’de konaklama için ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim yer.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Cenevre’nin en popüler bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran daha pahalı otellerde konaklamayı dert etmiyorsanız
 • Turist trafiğiyle aranız iyiyse
 • 1-2 günlük kısa bir Cenevre gezisi planlıyorsanız

En Popüler Cenevre Şehir Merkezi Otelleri

citizenM Geneva

Cenevre şehir merkezindeki tüm konaklama birimleri için tıklayın

2.Paquis

Cenevre de nerede kalınmalı
Paquis – kaynak ; flickr / guilhem_vellut

Paquis, teknik olarak Cenevre şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, yani konum olarak Cite – Downtown ile arasında pek fark yok. Fakat bu bölgede çok daha fazla otel seçeneğine sahip olabilirsiniz. İster 2-3 yıldızlı butik oteller, isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks otelleri burada fazlasıyla bulmak mümkün.

Paquis, Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölge. Buradaki otellerin büyük bir bölümü şehirdeki en fazla rezervasyon alan tesislerden oluşuyor.

Bu bölgenin en güzel yanı, huzurlu ve sakin bir yer olarak biliniyor olması, ancak bölgenin bazı kesimlerinde gece hayatı için birbirinden kaliteli ve ünlü barları ve gece kulüplerini de bulabiliyorsunuz.

Cenevre’nin ünlü Red Light District’i de tam olarak burada bulunuyor.

Özellikle yaz aylarında daha popüler olan Paquis bölgesinin ana cazibe merkezi ise, yapay plajı. Hem turistler hem de yerel halkın en fazla zaman geçirdiği yerlerden olan bu yapay plaj çevresinde de birçok restoran, cafe ve bar da bulabilirsiniz.

Paquis, akşamları veya gün içinde yürüyüşe çıkmak isteyen turistlerin de favori yerlerinden biri. Çünkü ünlü Paquis Lake Promenade adlı yürüyüş yolu burada bulunuyor.

Cenevre’de konaklama için hostelleri düşünüyorsanız Paquis bölgesine mutlaka göz atın. Şehirdeki en iyi ve en popüler iki hostel de burada bulunuyor.

Bu bölge, hem düşük bütçeli gezginleri hem de lüks severleri görebileceğiniz bir yer. Göl manzaralı birkaç lüks otele ev sahipliği yapan bölgenin orta kısımlarında daha uygun fiyatlı tesisleri bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehirdeki simge yapılara ve Cenevre’nin tam merkezine çok yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Merkeze alternatif olabilecek biraz daha hareketli bir yer arıyorsanız
 • Otel, restoran, bar ve cafe konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız
 • Cenevre’yi yürüyerek keşfetmeyi planlıyorsanız

En Popüler Paquis Otelleri

Swiss Luxury Apartments

Paquis bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.Saint Gervais – Grottes

Cenevrede nerede kalmalı
Saint Gervais – Grottes – kaynak ; flickr / guilhem_vellut

Mont-Blanc ticaret ve alışveriş bölgesine yakın bir yerde bulunan Saint Gervais – Grottes bölgesi de, Cenevre’de kalınacak en popüler semtlerden biri. Cenevre’nin en merkezi iki bölgesinin birleştiren bu semt, turistik yerlere ve şehir merkezine de yakın.

Saint-Gervais Les Bergues, Paquîs ve gölün yanında yer alırken, Grottes, Cenevre’nin ana tren istasyonunun batısında yer alıyor. En az Paquis kadar popüler olan bu bölgede, çok sayıda 2-3 yıldızlı otel seçeneği bulabiliyorsunuz. Fakat otel fiyatları şehir merkezinden çok ucuz değil. Ancak düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız Saint Gervais – Grottes ilk olarak göz atabileceğiniz yer olabilir.

Saint Gervais’in ilgi çekici yerleri arasında Ortaçağdan kalma sokaklar ve meydanlar, Romanesk Saint-Gervais Tapınağı ve neo-Gotik Basilique Notre-Dame de Genève (Cenevre Notre Dame Bazilikası) yer alır.

Bunun yanında Grottes’teki en ilgi çekici cazibe merkezi ise, renkli ve çarpık bir bina kompleksi olarak da bilinen ‘Les Schtroumpfs’ adlı yapıdır.

Bu bölge ikinci el mağazalar, tiyatrolar, sinemalar ve kültür merkezleriyle dolu.

Merkezi konumu ve ilginç mimarisi, Saint-Gervais & Grottes’i Cenevre’de kalınacak en iyi bölgelerden biri yapmaktadır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hem şehir merkezine hem de Cenevre’de gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerine yakın olmak istiyorsanız
 • 1, 2 veya 3 yıldızlı otellerde konaklamak istiyorsanız (Bu otellerin en iyisini ve en çeşitlisini bulabileceğiniz yer burası)
 • Cenevre’de ailece kalınacak en iyi yeri arıyorsanız

En Popüler Saint Gervais – Grottes Otelleri

Hotel des Tourelles

Saint Gervais – Grottes bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Plainpalais

Cenevre de nerede kalınmalı
Plainpalais – kaynak ; flickr / patrick_nouhailler

Toplum odaklı etkinlikleriyle tanınan Plainpalais, hem samimi atmosfere sahip hem de yaya dostu bir yer. Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri olsa da, bu bölgedeki otel sayısı sınırlı.

Plainpalais, belki de en iyi, Cenevre’deki en büyük çiftçi ve bit pazarına ev sahipliği yapmasıyla bilinir.

Pazar günleri (ve hafta boyunca daha küçük bir kapasiteyle), taze meyve, sebze ve özel et ve peynir reyonları Plaine’de sıralanır ve harika fiyatlarla ve mükemmel kalitede sunulur. Hızlı bir şeyler atıştırmak için dünyanın çeşitli ülkelerini temsil eden küçük fast food tezgahları da var.

Plainpalais Bit Pazarı, kitap, oyuncak ve giysi gibi ikinci el ürünlerin düşük fiyatlara indirimli olduğu alışveriş için harika bir seçenek.

Plainpalais, çocuklarınız varsa Cenevre’de kalmak için de harika bir yerdir, ancak bölge daha çok gece hayatıyla öne çıktığından parti için Cenevre’ye seyahat edenlerin de tercih ettiği bir yer.

Plainpalais, üniversite etrafında toplanmıştır ve sonuç olarak çok canlı ve uygun fiyatlıdır. Dışarıda eğlenceli bir gece geçirmek istiyorsanız Rue de l’Ecole de Médecine‘deki barlardan birine gidin ve Cenevre’de yaşayan öğrenciler ve yerel halkla kaynaşın.

Plainpalais ayrıca büyük bir açık hava meydanı olan Plaine de Plainpalais’e ev sahipliği yapmasıyla da tanınıyor.

En Popüler Plainpalais Otel Tavsiyeleri

5.Carouge

Cenevre de nerede kalmalı
Carouge – kaynak ; flickr / guilhem_vellut

Carouge, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği konaklama bölgelerinden biri olarak biliniyor olsa da, her turiste göre otelleri ve diğer tesisleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Cenevre’nin en kalabalık banliyösü olma ünvanına sahip olan Carouge’de, cam üfleme dükkanlarını, antika mobilya mağazalarını, ikinci el kitapçıları ve çok daha fazla mağazaya ev sahipliği yapan Rue St-Joseph ve Place du Marché’ı bulabilirsiniz.

Hem bölge sakinleri hem de turistler tarafından sevilen, şimdilerde bohem zanaatkarların mekânı olan eski ticaret şehri Carogue, Arve Nehri’nin yanında mükemmel bir konuma sahip.

Carouge günün herhangi bir saatinde hareketli. Ayrıca buradaki restoranlar, cafeler ve barlar şehir merkezindeki mekanlara nazaran biraz daha uygun fiyatlı olabiliyor.

Cenevre’nin popüler turistik cazibe merkezleri arasında olan Théâtre de Carouge ve Musee de Carouge de tam olarak bu bölgede bulunuyor.

Büyük bir yerleşim nüfusuna sahip olan Carouge bölgesi, ayrıca Cenevre’nin en sessiz ve en huzurlu bölgelerinden biri olarak biliniyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezinin biraz dışında olmayı dert etmiyorsanız
 • Ailece Cenevre’yi ziyaret ediyorsanız
 • Şehir merkezine ve diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız
 • Turistik noktalara toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Bir yerleşim bölgesinde olmak istiyorsanız

En Popüler Carouge Otel Tavsiyeleri

6.Eaux Vives

Diğer bölgelere göre daha fazla yerleşim yerine sahip olan Eaux Vives, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği konaklama bölgelerinden biri.

Rue des Eaux-Vives, bu bölgenin ana cazibe merkezi. Çoğu restoran, cafe ve bar burada bulunuyor. Tabii diğer bölgelere nazaran biraz daha az turistik ve sakin.

Otellerden konukevlerine kadar birçok farklı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Eaux Vives bölgesi de Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna alternatif cevaplardan.

 • Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için TIKLAYIN

Cenevre’de Nerede Kalınır ? sorusuna alternatif olabilecek diğer bölgeler

Cenevre’nin en sevilen yukarıdaki 6 bölgesinde, her bütçeye uygun bir konaklama birimini bulabiliyor olsanız da, Cenevre’ye ikinci kez seyahat ediyor ya da çok daha farklı bir ambiyansa sahip bir yerde konaklama istiyorsanız, aşağıdaki alternatif bölgeleri de inceleyebilirsiniz.

7.Grand Saconnex (Havaalanı Bölgesi)

Diğer bazı şehirlerin aksine, Cenevre Havaalanı, Genève Aéroport, şehrin geri kalanına oldukça yakındır. Ve İsviçre ulaşımı sınıfının en iyisi, basit ve hızlıdır, bu nedenle Cenevre’nin merkezine gitmek kolay ve hızlıdır.

Cenevre’nin havaalanı bölgesi günde binlerce yolcuyu gördüğünden, buradaki oteller ve konaklama seçenekleri geniş ve çeşitlidir.

Biraz tasarruf etmeyi umuyorsanız birçok bütçe seçeneği vardır ve birçok otel internet masaları, kuru temizleme ve ulaşım seçenekleri gibi ticari hizmetler sunar.

Şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır ve toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilir: otobüs, tren, taksi ve otel servisleri. Havaalanından şehirdeki Gare Cornavin Merkez Tren İstasyonu’na giden tren yolculuğu sadece 6 dakikadır. Gare Cornavin şehrin ulaşım merkezidir, buradan her yere otobüs/tramvay ile gidebilirsiniz.

Grand Saconnex bölgesi, Cenevre’nin batı ucunda, Cenevre Uluslararası Havaalanı’na çok yakın bir konumda yer almaktadır. Havaalanı yakınında kalmak istiyorsanız veya sadece konaklama için geçiyorsanız, bu mahalle idealdir.

Bölge, havaalanının yanı sıra, yıl boyunca dünyaca ünlü her yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Palexpo Kongre merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Geneva Arena, turistleri bölgeye çeken bir diğer popüler etkinlik mekanıdır.

Birkaç ana yol, Grand Saconnex’i şehir merkezine bağlayarak Palais de Nations, Mont Blanc Köprüsü, Kızıl Haç ve Kızılay Müzesi ve Jardin Botanique – Villa le Chene gibi önemli turistik yerlere ve cazibe merkezlerine kolay erişim sağlar. Tercihinize bağlı olarak, bir taksi veya otobüs yolculuğu sizi sadece birkaç dakika içinde şehrin göbeğine ulaştırabilir.

8.Champel

Şehir merkezinin hemen güneyinde varlıklı Champel mahallesi bulunur. Cité’nin ana bölgesini sınırlayan yemyeşil bir banliyö olan Champel, kalabalıktan ve diğer gezginlerden uzak dururken şehir merkezine yakın kalmak isteyenler için idealdir.

Mahallede yemek, şehir merkezinde sunulan çeşitliliğe göre daha sınırlıdır, ancak buradaki işletmeler genellikle zengin yerel sakinlere hitap eden üst düzeydir.

Aynı şekilde, burada konaklama, çoğunlukla bölgenin lüks itibarına uygundur. Şehir merkezinin dışında olmasına rağmen, burası uygun konaklama yeri aramak için en iyi yer değil.

Şehrin turistik yerlerinin çoğu şehir merkezinde bulunuyor, ancak bu bölgedeyseniz göz atmaya değer birkaç şey var. Batıda, nehre yakın, 1800’lerde inşa edilmiş küçük bir kale olan Tour de Champel, Arve Nehri’nin sözde iyileştirici özelliklerinin bir anıtı.

Mahallenin kalbinde, etrafta koşmak veya dinlenmek için bolca alana sahip geniş yeşil bir alan olan Alfred Bertrand Parkı yer alır. Parkta oyun alanları ve sıçrama havuzları gibi çocuklara hitap eden çok sayıda tesis bulunmaktadır. Bu, biraz enerji yakmaya ihtiyacı olan çocuklarla seyahat ediyorsanız burayı ziyaret etmek için ideal bir yer yapar.

Cenevre Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi bölge Cite – Downtown olarak bilinen şehir merkezi. Fakat Paquis ve Saint Gervais – Grottes bölgeleri teknik olarak şehir merkezleri sınırları içerisinde yer aldığından, Cenevre şehir merkezinden bahsederken bu 3 bölgeye atıfta bulunmak gerek. Aşağıdaki 5 otel, şehrin kalbinde ve gezilecek önemli turistik yerlere yakın olabilecek en popüler tesisler.

Les Armures

★★★★★

Cenevre Otel Tavsiyeleri
Les Armures

Cenevre’nin en lüks otelleri arasında olan Les Armures, şehir merkezinde, 17. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veriyor. Görkemli mimarisi, şık ve zarif odaları ve merkezi konumuyla öne çıkan otel, alışveriş bölgesine yürüyerek 10 dakikalık bir uzaklıkta yer alıyor.

Les Armures, daha çok yalnız veya çift olarak seyahat edenlerin tercih ettiği bir tesis. Çünkü otelin aile odaları bulunmuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Warwick Geneva

★★★★

Warwick Geneva

Cenevre Gölü’ne yaklaşık 300 metre uzaklıkta yer alan bu lüks otel, merkez tren istasyonunun tam karşısında konumlanmış. Lüks ve şık odalarıyla dikkat çeken otel, erken ve son dakika fırsat indirimleriyle öne çıkıyor.

Yatak odalarının çoğunda ses geçirmez panoramik pencereler vardır. Ayrıca ücretsiz WiFi, uluslararası kanalların izlenebildiği düz ekran TV ve ücretsiz çay-kahve yapma imkanı mevcuttur. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Hotel D Geneva

★★★★

Cenevre de nerede kalınır
Hotel D Geneva

Cenevre’de Jet d’Eau‘ya 1,5 km mesafede yer alan Hotel D Geneva, fitness merkezi ve şehir manzarasına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan bu lüks otel, Aziz Pierre Katedrali, Çiçek Saati ve Victoria Hall’e de çok kısa bir yürüyüş mesafesinde. Şehrin geri kalanına da kolay bir ulaşım sunan otel, 8+ yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Hotel International & Terminus

★★★

Hotel International & Terminus

Cenevre’nin orta bütçeli otellerinden biri olan Hotel International & Terminus, Cornavin Tren İstasyonu’na 1 dakika yürüme mesafesinde merkezi bir konumda bulunuyor. Cenevre’nin kalbinin attığı yere ve Cenevre Gölü’ne yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Restoranı, fitness merkezi ve yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, Cenevre merkezinde bütçeli otel arayanların göz atabileceği tesislerden biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Kipling Manotel

★★★

Kipling Manotel

Cenevre Gölü, tren istasyonu ve uluslararası kuruluşlara yakın sakin bir sokakta yer alan Kipling Manotel, şehirdeki en ekonomik fiyatlı otellerden biri. Konum olarak turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olan bu otel de, Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler tesislerden bir tanesi. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR