Ana SayfaAvrupaİtalyaPadova'da Nerede Kalınır ? | Popüler Otel Tavsiyeleri

Padova’da Nerede Kalınır ? | Popüler Otel Tavsiyeleri

Kuzey İtalya’nın popülaritesi artan şehirlerinden biri olan Padova, çok büyük bir şehir olmamasına rağmen birçok farklı mahalleye ev sahipliği yapıyor. Şehirde konaklama yapabileceğiniz en iyi yer ise, Centro Storico olarak da bilinen tarihi şehir merkezidir. Ancak burası diğer bölgelere nazaran daha pahalı bir konaklama deneyimi sunduğu için ucuz otel bulmak pek kolay değil. Bu yüzden tarihi şehir merkezinin yanı sıra, yine turistik yerlere yakın olan fakat daha uygun fiyatlı konaklama birimleri sunan diğer Padova mahallelerine de göz atın deriz.

Padova, dünyanın en prestijli ve en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan keyifli ve rahat bir şehir. Simge yapıların çoğu birbirine yürüme mesafesinde. Ayrıca toplu taşıma araçlarına neredeyse hiç ihtiyacınız olmuyor.

Padova’da kalacağınız bölgeyi seçmek için öncelikle ihtiyaçlarınızın ne olduğuna karar vermelisiniz. Palazzo della Ragione, Duomo veya Scrovegni Şapeli gibi ana anıtların elinizin altında olmasını istiyorsanız tarihi merkezde kalabilirsiniz, ya da şehrin sakinlerinin çok sevdiği devasa ve muhteşem bir meydan olan Prato della Valle bölgesine göz atabilirsiniz. Burada kalmak, Sant’Antonio Bazilikası’na hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Padova’ya arabayla geldiyseniz ya da burada araba kiralamayı düşünüyorsanız, Geox Theatre bölgesinde ya da çevre yoluna en yakın olan Sacra Famiglia semtinde kalmayı düşünebilirsiniz.

Padova’da Nerede Kalınır ? ; En Güzel Bölgeler

Padova’yı Kuzey İtalya’yı ya da diğer popüler İtalyan şehirlerini keşfetmek için bir üs olarak kullanmak istiyorsanız, tren istasyonu yakınlarında ya da şehrin tam kalbinin attığı yer olan tarihi şehir merkezinde kalmayı düşünebilirsiniz.

Padova’da 1-2 günü gibi kısa bir süre kalmayı planlıyorsanız, kesinlikle tarihi şehir merkezinde ya da biraz daha az popüler olan fakat oldukça merkezi bir yer olan Prato della Valle bölgesinde kalın deriz. Bu iki bölgede de her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. İşte tüm detaylarıyla Padova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler bölgeler ve Padova otel tavsiyeleri ;

1.Centro Storico (Tarihi Şehir Merkezi)

Centro Storico (Tarihi Şehir Merkezi)

Padova’nın tarihi şehir merkezi, şehirdeki en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Piazza delle Erbe’nin etrafında dönüyor.

Trapez şeklindeki bu meydan, her sabah meyve sebze hali tezgahlarına ev sahipliği yaparken, öğleden sonra ve akşam saatlerinde de bar ve restoranların masalarıyla doluyor. Bu nedenle meydan günün her saatinde oldukça hareketli.

Piazza delle Erbe’nin arkasında, tarihi merkezde Piazza della Frutta, Piazza dei Signori ve Piazza Cavour gibi başka meydanlar bulunmaktadır. Bu bölgede Palazzo Comunale, San Clemente Kilisesi, Loggia del Consiglio ve daha batıda güzel Piazza Duomo’ya bakan Santa Maria Assunta Katedrali gibi Padova’nın ana cazibe merkezleri yer alıyor.

Tarihi merkezin kuzeyinde, Giotto bahçeleri çerçevesinde, içinde Giotto’nun 14. yüzyılın başlarından kalma ünlü fresklerini hayranlıkla izleyebileceğiniz muhteşem Scrovegni şapeli bulunmaktadır.

Padova’nın tarihi merkezinde kalmak, şehrin, tüm anıtların, tüm güzel meydanların ve ana caddelerin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlar. Ayrıca bunu hiçbir toplu taşıma aracına ihtiyacınız olmadan yapabilirsiniz.

Piazza delle Erbe civarında, şehrin gece hayatının tadını çıkarmak isteyen turistler ve üniversite öğrencileriyle dolu çok sayıda gece kulübü de bulunuyor. Burası, gecenin ilerleyen saatlerinde biraz gürültü olabilir. Bu yüzden bu bölgede otel tercihi yaparken tam meydanda yer alan oteller yerine meydana birkaç dakika yürüme mesafesindeki otelleri tercih edin deriz.

Burada kalarak kendinizi sadece şehrin göbeğindeymiş gibi hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda şehrin turistik mekanlarını yürüyerek gezme avantajına da sahip olacak, şehir turunuzun süresini de azaltabileceksiniz.

Bu bölgede kalmak biraz pahalı olsa da, burada, bütçe dostu pansiyonlardan konukevlerine butik otellerden uygun fiyatlı dairelere kadar çok çeşitli konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Bu yüzden Padova’da konaklama için ilk olarak Tarihi Şehir Merkezi’ne göz atarak başlayın deriz.

Padova Tarihi Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Le Camp Suite & Spa, Padova

 • Le Camp Suite & Spa – 4 yıldız ; Padova’nın en iyi kafelerinden ve şehirde mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinden biri olan Cafè Pedrocchi’ye sadece 2 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks otel, Padova’nın tam kalbinde, sessiz bir sokakta konuklarını ağırlıyor.
 • Best Western Plus Hotel Galileo Padova – 4 yıldız ; Piovego Nehri kıyısında, Giotto Alışveriş Merkezi’nin hemen yanı başında yer alan bu otel, Padova’daki en iyi değerlendimrme puanına sahip süper merkezi otellerden biri.
 • Hotel Donatello – 3 yıldız ; Hotel Donatello, Padua’nın tarihi merkezinde, Sant’Antonio Bazilikası’nın karşısında, antik Botanik Bahçesi ve İtalya’nın en güzel meydanlarından biri olan Prato della Valle’nin yanında yer almaktadır. Kısa bir yürüyüşle Caffè Pedrocchi’ye, üniversiteye ve Giotto’nun fresklerinin bulunduğu Scrovegni Şapeli’ne ulaşabilirsiniz

Göz At ; Padova gezilecek yerler

2.Prato della Valle

Prato della Valle , Padova

Tarihi merkezin güneyinde, Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan devasa Prato della Valle bulunuyor. Meydanın ortasında, Memmia adası adı verilen bir ada oluşturan “kanal” adı verilen oval şekilli bir kanalın bulunduğu devasa oval bir çimenlik vardır. Palazzo Angeli, Precinema müzesi ve güzel Amulea sundurması gibi çok sayıda önemli bina bu meydana bakmaktadır. Burada ayrıca çok sayıda bar ve restoran bulunmaktadır ve meydan hem turistler hem de bölge sakinleri arasında oldukça popülerdir.

Prato della Valle bölgesinde, şehrin ana ibadet yerlerinden biri olan muhteşem Sant’Antonio Bazilikası bulunmaktadır. Şehirde kısaca “Il Santo” olarak bilinen bazilika, ön kısmındaki Piazza del Santo’ya bakmaktadır ve burada Donatello’nun bir eseri olan Gattamelata’nın atlı anıtını da görebilirsiniz.

Şehir merkezine Prato del Valle’den yürüyerek ulaşabilirsiniz, ancak çok yakın olmayacağınızı unutmayın. Şehir merkezindeki hemen hemen tüm olanaklara sahip olan bu Prato della Valle bölgesi, birçok farklı bütçeye hitap eden konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bu bölge tarihi şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimleri sunmaktadır.

Padova’nın kalbi olan Tarihi Şehir Merkezi’ne alternatif olabilecek en iyi bölgeyi arıyorsanız Prato della Valle yakınlarındaki otellere göz atın deriz.

En İyi Prato della Valle Otelleri

Hotel Casa Del Pellegrino, Padova

 • Hotel Mignon – 2 yıldız ; Orto Botanico’ya kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bütçeli otel, Padova’nın en ucuz otellerinden bir tanesi. Bu kadar ucuz olmasına rağmen gayet şık ve modern odalara sahip olan otel, Sant’Antonio Bazilikası’na da oldukça yakın bir konumdadır.
 • Hotel Giotto – 3 yıldız ; Prato della Valle’ye 3 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, tarihi bir binada hizmet veriyor. Tek kişilik ve geniş aile odaları da olan bu otel, Padova’daki en fazla rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden biri.
 • Hotel Casa Del Pellegrino – 3 yıldız ; Sant’Antonio Bazilikası’nın hemen yanında yer alan bu otel, Scrovegni Şapeli’ne 15 dakika yürüme mesafesindedir. Padova tren istasyonuna giden otobüsler ise, otelin 50 metre uzağında durmaktadır.

3.Ospedale Sant’Antonio

Kentin en önemli hastanesi olan Sant’Antonio hastanesi, kentin güneydoğu kesimine denk gelen San Paolo semtinde yer alıyor. Iris Park ve Platani Park gibi çok sayıda parkın bulunduğu bir yerleşim bölgesi olup güneyde Bacchiglione nehri yatağıyla sınırlanmıştır. Özellikle yaz aylarında nehir kenarında büfe ve barların kurulduğu sette güzel yürüyüşler yapmak ve açık havada keyifli saatler geçirmek mümkün. Huzur arıyorsanız ve yeşillikler içinde yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu bölgede kalmayı düşünebilirsiniz.

Burası, diğer iki bölgeye nazaran daha az tercih edilen bir bölge. Ancak diğer iki bölgeye nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini burada bulabiliyorsunuz.

En İyi Ospedale Sant’Antonio Otelleri

Agli Ospedali, Padova

 • Agli Ospedali ; Prato della Valle’ye yaklaşık 2 km uzaklıktaki bu tesisten şehir merkezine ve Padova’daki önemli turistik noktalara yürüyerek gidemezsiniz. Ancak tesis yakınlarından hareket otobüslerle Padova’da dilediğiniz herhangi bir yere çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.
 • Appartamento Primo ; Stüdyo daireleriyle hizmet veren bu tesis, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği geniş konaklama birimlerinden. Uygun fiyatı ve daire içindeki olanaklarıyla göz atmaya değer bir tesis.

4.Stazione Centrale (Padova Merkez İstasyonu Çevresi)

Padova Merkez İstasyonu, tarihi şehir merkezinin kuzeyinde yer alıyor. Aynı adı taşıyan meydana bakan tesisin önünde bir tramvay durağı ve çeşitli otobüs hatları bulunmaktadır. Çok uzakta olmayan çok sayıda bölgesel ve ulusal otobüsün durduğu Busitalia Veneto otobüs terminali de bulunmaktadır.

Bu nedenle bölge, Padova’ya toplu taşıma araçlarını kullanarak gelenler için stratejik bir konumdadır ve burada kalmak iyi bir seçenektir. Çünkü iner inmez hemen otele gidebilir, valizlerinizi bırakabilir ve şehri keşfetmeye çıkmadan önce dinlenebilirsiniz. Ancak Padova merkez istasyonu tarihi merkeze çok yakın değil, yürüyerek yaklaşık 20 dakika veya toplu taşıma ile yaklaşık 5-10 dakika sürüyor.

Padova Merkez İstasyonu Çevresi Otelleri

Hotel Grand'Italia, Padova

 • Casa Al Carmine – 3 yıldız ; PadovaFiere, Gran Teatro Geox ve Scrovegni Şapeli’ne çok da uzak olmayan bu otel, eşsiz bir şehir manzarasına sahip terasıyla dikkat çekiyor.
 • Hotel Al Cason – 3 yıldız ; Tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, restoranı, barı ve iyi bir kahvaltı ile hizmet veriyor.
 • Hotel Grand’Italia – 4 yıldız ; Padova Merkez Tren İstasyonu’nun tam karşısında yer alan bu otel, geleneksel ve standart odalara sahip bütçeli bir 4 yıldızlı oteldir. Padova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal otellerden olan Grand’Italia, ailece konaklayabileceğiniz en iyi tesislerden biridir.

Padova’da Konaklama Yapabileceğiniz Diğer Bölgeler

Teatro Geox

Gran Teatro Geox, Padua’nın batısında, 1950’lerin ortalarında mimar Giuseppe Davanzo tarafından tasarlanan, 110 bin metrekareyi aşan muazzam bir sergi kompleksi olan eski Foro Boario’nun yanındaki arazide yer alan etkinlikler ve sergiler için prestijli bir mekandır.

Foro Boario 1985 yılında kapatıldı ve 2009’dan beri aktif olan Gran Teatro Geox’a ayrılan alan dışında bugün terk edilmiş durumda. Burada, Arena Live adı verilen alanda hem içeride hem de dışarıda birçok canlı gösteri düzenleniyor. Geox Tiyatrosu’nun yakınında kalmak, çevre yolu kavşağının yanında yer aldığından Padova’ya arabayla gelenler ya da Padova’da araba kiralayanlar için çok uygundur. Doğal olarak bölge, tiyatroda düzenlenen bir konsere veya etkinliğe katılmak zorunda olanlar için de mükemmeldir.

Bölgede ilginizi çekebilecek pek bir şey yok. Ayrıca şehir merkezine de toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanız gerekiyor.

Fiera di Padova

Padova Fuarı’ndaki bu kompleks 70 bin metrekarenin üzerinde bir alana yayılıyor ve ticari fuarlara ve uluslararası öneme sahip etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Padova sergi merkezi, merkez istasyonun doğusunda yer alıyor ve çevresinde büyük uluslararası zincirlere ait olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda otel var. Sergiler için şehirdeyseniz Padova Fuarı’nın yakınında kalmak çok uygundur, aksi takdirde tarihi merkezin neredeyse 2 kilometre uzakta olduğu göz önüne alındığında burada kalmak pek bir anlam ifade etmez.

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR