Ana SayfaAvrupaNorveçOslo'da Nerede Kalınır ? & Popüler 5 Semt Ve Otel Önerileri

Oslo’da Nerede Kalınır ? & Popüler 5 Semt Ve Otel Önerileri

Norveç’in başkenti ve en güzel şehri olan Oslo’da, nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birçok farklı bölgeden ve konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Oslo, İskandinavya’nın genelinde olduğu gibi pahalı bir başkent. Fakat bu şehirde hemen her bütçeye hitap eden bir konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Butik otellerden konukevlerine, hostellere ve dairelere kadar herkese göre bir konaklama birimini Oslo’da bulmak mümkün.

Oslo, genel olarak pahalı bir şehir. Konaklamadan yeme içmeye her şey ciddi anlamda bu şehirde pahalı olabiliyor, özellikle şehri yüksek sezonda ziyaret ediyorsanız. Fakat çok merkezi bir yerde konaklamak yerine, biraz daha şehir merkezi dışındaki bölgelere / otellere göz atarak daha uygun fiyatlı bir Oslo gezisi yapmak da mümkün.

Oslo’da Nerede Kalınır ? & En Popüler Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

 • Sentrum ; Oslo’nun kalbi burası. Otel fiyatları ve yeme içme diğer bölgelere nazaran pahalı, ancak şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız, Sentrum (Şehir Merkezi), Oslo’da kalınacak en iyi yer.
 • Aker Bryge ; En iyi kıyı bölgesi. Şehir merkezine ve Oslo’da gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde.
 • Grünerlokka ; Son zamanların en iyi ve en popüler konaklama bölgelerinden biri. Şehir merkezinin hemen kuzeydoğusunda bulunuyor. Canlı ve hareketli bir bölge olmasının yanı sıra, turistik yerlere de yakın bir konumda.
 • Majorstuen / Majorstua ; Oslo’daki en uygun fiyatlı bölgelerden biri. Burada hem konaklama hem de yeme içme şehrin diğer bölgelerine nazaran daha uygun.
 • Frogner ; Şehir merkezinin bazı bölümlerine yürüme mesafesinde olan popüler bir konaklama bölgesi. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer olarak biliniyor.

1.Sentrum (Oslo Şehir Merkezi)

Oslo Otel Tavsiyeleri
Oslo Şehir Merkezi – kaynak ; flickr / Mariano Mantel

Ana tren istasyonu olan Filipstadkaia’da başlayan ve eski bir buharlı gemi ile bir buzdağının ucu arasında bir haç gibi görünen etkileyici bir mimari başarı olan Operahuset’e (Opera Binaso) kadar doğu kıyısını kesen bir sahil bölümü, Oslo şehir merkezi olarak kabul ediliyor. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu bölge, Oslo’nun tam kalbinin attığı yer.

Oslo’da önemli turistik yerlerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu bölgede, çok sayıda otel, restoran, cafe, bar ve alışveriş yapabileceğiniz mağazaları bulabiliyorsunuz. Aşırı yoğun bir turist trafiğine sahip olsa da, burası, Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler bölge. Bu yüzden yeteri kadar bütçeniz varsa ilk olarak bu bölgeye göz atarak otel aramaya başlayabilirsiniz.

Oslo şehir merkezi, ayrıca tarihi Stortinget‘in bulunduğu yer. Şehirdeki birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan bu bölge, hem iş seyahatleri hem de kültür gezileri için ideal.

Toplu taşıma araçlarının iyi bir bağlantısına sahip olan merkez bölgesinden, şehirdeki herhangi bir yere kısa sürede gidebiliyorsunuz. Çoğu turistik yer yürüme mesafesinde, ancak bölgenin yürüyerek gidilemeyecek yerlere çok iyi bağlantılara sahip olduğunu da unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Oslo’nun tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız (Buradaki oteller, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor)
 • Şehirdeki en fazla restoranı, cafeyi, barı ve alışveriş spotlarını bulabileceğiniz bir yerde olmak istiyorsanız
 • En popüler turistik yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız

En Popüler Oslo Şehir Merkezi Otelleri

Citybox Oslo

Oslo şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

OSLO ŞEHİR MERKEZİNDEKİ GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Akershus Kalesi ve Kraliyet Sarayı, Oslo Belediye Binası, Norveç Parlamentosu, Karl Johans Kapısı, Kvadraturen, Ulusal Müze, Rådhuset ve Viking Gezegen Müzesi gibi Oslo’da gezilecek yerler listesinin en önemli çekim merkezleri, bu bölgede görülebilir.

2.Grünerlokka

Oslo da nerede konaklanır
Grünerlokka – kaynak ; flickr / kaysgeog

Oslo’daki geleneksel mahalleleri keşfetmek istiyorsanız, Grünerlokka bunun için en ideal yer. Şehir merkezinin kuzeydoğusunda bulunan bu bölgedeki bazı oteller, hem şehir merkezinin kalbine hem de önemli turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor.

Şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir konaklama deneyimi sunan bu yerleşim bölgesinde butik otellerden dairelere kadar birçok farklı konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Grünerlokka, henüz yeni keşfedilmiş bir turizm bölgesi. Eskiden bir sanayi bölgesi olan bu semt, günümüzde hem uygun fiyatı hem de güzel konumuyla turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Turistlerden biraz uzakta olabileceğiniz bir yer arıyor ve daha çok genç kesimin tercih ettiği bir bölgede olmayı dert etmiyorsanız, Grünerlokka, sizin için Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir.

Yeme içme konusunda da Oslo’nun en zengin bölgelerinden biri. Ayrıca burada da birçok alışveriş seçeneği bulabilirsiniz.

Güzel ağaçlarla çevrili sokakları ve bağımsız sanat galerilerine ev sahipliği yapan bu bölgede konaklamasanız dahi, burayı Oslo gezinizde mutlaka görün derim, özellikle gece hayatı için bir planınız varsa bu bölgedeki mekanlara mutlaka göz atın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Oslo şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Öğrenci kesimin en fazla zaman geçirdiği bir yerde olmayı dert etmiyorsanız
 • Turistlerden uzak, yerel halkla iç içe olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve turistik yerlerin çoğuna yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

En İyi ve En Popüler Grünerlokka Otelleri

Anker Hotel

GRÜNERLOKKA’DA GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Munch Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Sofienberg Park, Peer Gynt Heykel Parkı ve Eventyrfabrikken (Çocuk oyun salonu) burada görülecek turistik yerlerden sadece birkaçı.

3.Aker Brygge

Oslo da nerede kalınmalı
Aker Brygge

Oslo’nun en güzel manzarasını sunan yer olmasıyla ünlü Aker Brygge, özellikle çiftler arasında popüler bir konaklama bölgesi olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulabiliyorsunuz.

Aker Brygge, şehrin başlıca turistik yerlerini keşfetmeye başlamak için kalınacak en iyi yerlerden biri. Şehir merkezine ve simge yapılara yakın bir konumda bulunan bu bölgede de, düşük bütçeli otellerden lüks otellere kadar birçok farklı konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Bu bölge, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, tamamen farklı bir bölge olarak kabul ediliyor. Çünkü hem atmosferi hem de konaklama ücretleri ve sunduğu olanaklarıyla şehir merkezine nazaran biraz daha farklı. Ayrıca bu bölge, Oslo’nun gece hayatı sahnesine ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

Oslo’da sahile yakın bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak Aker Brygge bölgesine göz atmanızı tavsiye ederim. Butik otelleri ve büyük uluslararası zincirleri bulabileceğiniz yer tam olarak burası. Ayrıca fiyortun muhteşem manzarasına sahip modern yüksek binalarda birbirinden şık ve modern daire seçeneklerini de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Aker Brygge’de kalmanın en iyi yanı, bu bölgedeki deniz ürünleri restoranlarının yoğunluğudur. Burada konaklayacak olursanız, kaçırılmaması gereken iki cazibe merkezi olan Astrup Fearnley Müzesi ve görkemli Tjuvholmen Heykel Parkı’na uğradığınızdan da emin olun.

Alışveriş sokaklarıyla dolu bu bölgede, su kenarında yürüyüş ve akşamları çok sayıda romantik yemek seçeneği olduğundan dolayı, burası, Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en romantik bölgelerden biri olarak da biliniyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Oslo şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • Sanat ve kültür gezisi için Oslo’yu ziyaret ediyorsanız
 • Sahile en yakın yerde olmak istiyorsanız
 • Romantik bir Oslo tatili planlıyorsanız
 • Oslo’da gece hayatı için bir planınız varsa

Popüler Aker Brygge Otelleri

Hotel Continental

AKER BRYGGE BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi, The Sneak Peak, Tjuvholmen Heykel Parkı, Astrup Fearnley Modern Sanat Müzesi, Oslo Fiyordu, Nobel Barış Merkezi, Akershus Kalesi ve Opera Binası’nın yanı sıra, şehir merkezindeki hemen her turistik yere de bu bölgedeki otellerden ve diğer konaklama birimlerinden rahatlıkla gidebilirsiniz.

4.Frogner

Oslo da nerede kalmalı
Frogner Parkı – Kaynak ; flickr / Nick

Norveç’teki en pahalı gayrimenkullerden bazılarının bulunduğu yer olmasıyla ünlü olan Frogner, Oslo’nun en varlıklı ve en lüks bölgesi.

Şehir merkezine çok da uzak olmayan bu bölgeden, önemli turistik yerlere kısa bir otobüs yolculuğuyla gidebiliyorsunuz.

Bölgedeki bazı oteller şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, bu bölgede konaklayacak olursanız merkeze ve turistik noktalara ulaşım için toplu taşımaya ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Bölgenin ana cazibe merkezi ise, şehirde kaçırılmaması gereken yerlerden biri olan, yarım milyon metrekarelik bir alanı kaplayan Frogner Parkı‘dır. Dünyanın en büyük heykel parkı olan muhteşem Vigeland enstalasyonuna da ev sahipliği yapan bu park, yerel halkın piknik ve sabah yürüyüşleri için tercih ettiği yerlerden.

Frogner bölgesi, daha çok çocuklu ailelerin favori konaklama bölgelerinden bir tanesi. Şehir merkezine nazaran daha sessiz olan bu bölgede, çok sayıda bar, restoran ve otel seçeneği bulabilirsiniz.

Burası her ne kadar Oslo’nun en havalı ve en lüks bölgesi olsa da, Bygdoy bulvarı boyunca yer alan 3 yıldızlı oteller şehir merkezine nazaran daha uygun. Aslında bölgedeki otellerin çoğu, şehir merkezindeki otellere nazaran daha ucuz denebilir.

Şehir merkezinin koşuşturmacasından biraz uzak bir yerde, ancak turistik yerlere de yakın bir yerde olmak istiyorsanız Frogner size göre olabilir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Çocuklarınızla seyahat ediyorsanız
 • Şehir merkezinin koşuşturmacasından biraz uzak bir yerde olmak istiyorsanız
 • Oslo’nun en havalı ve en lüks yerinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız

En Popüler Frogner Otelleri

Frogner House Apartments

Frogner bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Majorstuen / Majorstua

Oslo da nerede kalınmalı
Majorstuen – kaynak ; flickr / jorge_franganillo

Frogner bölgesine komşu olan Majorstuen de, Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden bir tanesi.

Şehir merkezine yakınlığı sayesinde, dilediğiniz birçok turistik yere, bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgedeki oteller, merkeze nazaran daha uygun fiyatlı.

Oslo’nun en bilindik ve en havalı alışveriş caddelerinden biri olan Bogstadsveien caddesi de tam olarak bu bölgede yer alıyor.

Oslo’nun batısında yer alan Majorstruen, harika alışveriş olanaklarıyla birleştiğinde gece hayatı için de harika bir yerdir.

Bu bölgedeki otellerin çoğu, şehir merkezine ortalama yarım saat yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca bu bölge sınırları içerisinde de görülmeye değer birçok çekim merkezi bulabilirsiniz.

Bu bölgede çok fazla otel seçeneği bulunmasa da, yine de seçim yapabileceğiniz birkaç otel var.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehir merkezine 30-40 dakika yürüme mesafesinde olmayı dert etmiyorsanız
 • Oslo’da alışveriş için en popüler bölgeye yakın olmak istiyorsanız
 • Şehri kısa sürede keşfetmek istiyorsanız

Majorstuen Otel Tavsiyeleri

En Ucuz Oslo Otelleri

Oslo’da ucuz bir otel bulmak pek kolay olmasa da, imkansız da değil. Bazı olanaklardan feragat edecek olursanız çok daha uygun fiyatlı otelleri bu şehirde bulabilirsiniz.

Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek aşağıdaki 5 otel, Oslo’nun en ucuz otelleri olmasa da, kendi kategorisindeki otellere nazaran çok daha uygun fiyatlı. Ayrıca bu oteller, hem şehir merkezine hem de turistik cazibe merkezlerine de yakın bir konumda bulunuyor.

Comfort Hotel Xpress Central Station

★★★ (90€’dan başlayan fiyatlar)

Oslo da nerede konaklanır
Comfort Hotel Xpress Central Station

Oslo’nun en iyi konumlu otellerinden bir tanesi olan Comfort Hotel Xpress, adından anlaşılabileceği üzere merkez tren istasyonun hemen yakınında yer alıyor. Oslo şehir merkezinin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden, şehirdeki birçok önemli çekim merkezine de yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Karl Johans Gate alışveriş caddesine 100 metre uzaklıkta olan otel, 8+ konuk değerlendirme puanı, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Citybox Oslo

★★★ (75€’dan başlayan fiyatlar)

Citybox Oslo

Yukarıda Oslo şehir merkezi otelleri listesinde de bahsettiğim bu otel, merkez istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde. Hem konumu hem de uygun fiyatlı ve modern odalarıyla öne çıkan tesis, Oslo’da en fazla rezervasyon alan otellerden biri.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Anker Hotel

★★★ (95€’dan başlayan fiyatlar)

Osloda nerede kalınır blog
Anker Hotel

Karl Johans Kapısı’na 15 dakika yürüme mesafesinde olan Anker Hotel, şehrin en çok rezervasyon alan merkez otellerinden biri. Popüler restoranlar, cafeler ve barlarla çevrili olan bu otelden, turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne de yürüyerek gidebilirsiniz.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Scandic Victoria

★★★★ (110€’dan başlayan fiyatlar)

Scandic Victoria

Oslo’daki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden biri olan Scandic Victoria, Oslo’nun tam merkezinde, Oslo Merkez İstasyonu ile Kraliyet Sarayı’nın arasında yer alıyor. Karl Johans Kapısı, Belediye Binası ve Oslo Parlamentosu otel kısa bir yürüyüş mesafesinde.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Cochs Pensjonat

75€’dan başlayan fiyatlar

Cochs Pensjonat

Oslo’nun en ucuz otellerinden biri olan Cochs Pensjonat, şehir merkezinin kalbine 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi bir otel olmasa da, bu otelden turistik noktalara kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Modern ve şık odalarıyla öne çıkan bu bütçeli otel Oslo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi konumlu ve en ucuz otellerden biri.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!