Ana SayfaDanimarkaKopenhagKopenhag'da Nerede Kalınır ? | En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? | En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Danimarka’nın başkenti ve en büyük şehri olan “Kopenhag’da nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevap, bütçenize, ne kadar merkeze yakın olmak istediğinize ve şehri kiminle ziyaret ettiğinize göre değişiklik gösterebiliyor. Gece hayatının kalbinin attığı yer olan Vesterbro, daha çok genç kesimin tercih ettiği bir bölgeyken Norrebro bütçeli otel arayanların ve Indre By (Kopenhag Merkez) ise şehrin tam kalbinde olmak isteyenlerin tercih ettiği bölgeler.

Kopenhag’da konaklama için tercih edebileceğiniz birçok farklı semt bulunuyor, tabii geniş bir bütçeye sahipseniz ve her yere yakın olmak istiyorsanız ilk olarak mutlaka Indre by bölgesine, yani tarihi şehir merkezi bölgesine göz atın. Kopenhag her ne kadar pahalı bir başkent olsa da, bütçeli otellere ev sahipliği yapan birçok bölgenin olduğunu da unutmayın.

İlginç bir mutfak, zengin bir tarih, inanılmaz kaleler ve mimarinin yanı sıra çok sayıda mağaza ve barın bulunduğu güzel kanallar ve sokaklarıyla sevilen Kopenhag, çok büyük bir şehir değil. Ancak şehir 10 farklı bölgeye ayrılıyor ve turistik yerler arasında gidip gelmek için en iyi konumda olduğunuzdan da emin olun.

Kopenhag’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

Kopenhag’ın tam kalbinde ve turistik yerlere çok yakın olmak için en iyi yer ; Indre By (Old Town – Kopenhag Merkez)

Kopenhag gece hayatı için en iyi ve en merkezi yer ; Vesterbro

Indre By (Kopenhag merkez) bölgesi sınırları içerisinde yer alan Latin Quarter (Latin Bölgesi) da, şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi yer

Kopenhag’ın en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgesi ; Norrebro

Ailece kalınacak en iyi bölge ; Osterbro

Kopenhag’ın en fotojenik bölgesi ; Nyhavn (Yeni Liman bölgesi – Ünlü renkli evleriyle öne çıkıyor)

Norrebro bölgesine alternatif olabilecek, 1600’lerde inşa edilmiş, güzel kanallar ve rengarenk evlerle dolu insan yapımı bir ada ; Christianshavn

1.Indre By (Kopenhag Şehir Merkezi)

Kopenhag Otel Tavsiyeleri
Indre By (Kopenhag Şehir Merkezi) – kaynak ; flickr / citizen59

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Indre By, şehir merkezi veya Eski Kent olarak da biliniyor. Tüm aksiyonun ortasında olmak istiyor, turistik noktalara yürüyerek gitmeyi planlıyor ve her şeye yakın olmak istiyorsanız burası size göre olabilir.

Indre By, arnavut kaldırımlı sokaklardan, büyüleyici meydanlardan ve harika müzelerden oluşan bir labirente ev sahipliği yapıyor. Kopenhag turunun genellikle başlangıç yeri de burası. Hem şehrin geri kalanına çok iyi bağlantılara sahip, hem birçok öne çıkan gezilecek yerlere kısa bir yürüyüş mesafesinde.

Kopenhag’ın en ünlü limanı Nyhavn da şehrin bu bölümünde bulunuyor (Yazının devamında bahsedeceğiz). Şehrin bu bölgesi aynı zamanda hem Amalienborg Kalesi’ne hem de Christiansborg Sarayı’na ev sahipliği yapıyor.

Kopenhag Merkez, ayrıca Latin Quarter adlı bölgenin de bulunduğu yer. Otel fiyatları merkezin genelinde biraz pahalı olsa da, yine şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan Latin Quarter ve Nyhavn bölgelerinde biraz daha ekonomik oteller bulabiliyorsunuz.

Indre By, kelimenin tam anlamıyla “şehir içi” anlamına gelir.

Kopenhag’ın ana alışveriş caddeleri Strøget ve Købmagergade’de alışveriş yapmak istiyorsanız, burası tam size göre bir yer.

BÖLGENİN OLUMLU YANLARI ;

 • Butik otellerden ultra lüks 5 yıldızlı otellere kadar geniş bir konaklama seçeneğine sahip
 • Şehrin en iyi ve en ünlü alışveriş caddelerine ev sahipliği yapıyor
 • Kopenhag’da gezilecek yerler listesindeki en önemli çekim merkezlerinin büyük bir bölümü burada
 • Şehrin geri kalanına, diğer semtlere çok iyi bağlantıya sahip
 • Vesterbro kadar olmasa da iyi bir gece hayatı var

BÖLGENİN OLUMSUZ YANLARI ;

 • Yoğun turist trafiğine sahip
 • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı

INDRE BY BÖLGESİNDEKİ EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Kopenhag’da alışverişin adresi olan, şehirdeki en hareketli cadde Strøget’in yanı sıra bu bölgede, Danimarka Ulusal Müzesi, Rosenborg Kalesi, Nyhavn (Yeni Liman) ve Christiansborg Sarayı’nı da görebilirsiniz. Ayrıca bölgeden, şehrin diğer turistik yerlerine de çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

En Popüler Indre By (Kopenhag Şehir Merkezi) Otelleri

Ascot Hotel

Kopenhag merkezdeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Vesterbro

Kopenhag da nerede kalınır
Vesterbro – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Merkez İstasyondan batıya doğru uzanan, bir zamanların köhne bölgesi olan Vesterbro, son zamanlarda Kopenhag’ın en çok gelişen semtlerinden biri.

Şehrin hareketli ve canlı bu bölgesi, daha çok Kopenhag gençlerinin zaman geçirdiği yerlerden biri. Bölgede çok sayıda cafe, restoran, bar ve gece kulübü de bulunuyor.

Vesterbro’nun Kødbyen (Meatpacking Bölgesi) tarafı daha çok gece hayatına yakın olmak isteyen turistler tarafından tercih edilirken, bölgenin geri kalanı hemen her turiste hitap ediyor. Yani Vesterbro’da konaklamak için illa gece hayatı için bir plan yapıyor olmanıza da gerek yok.

Vesterbro, Kopenhag merkeze nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla da seviliyor. Hostellerden 2-3 yıldızlı otellere ve lüks otellere kadar burada her bütçeye uygun bir tesis bulunabilir.

Kopenhag’ın en fazla rezervasyon alan bazı 3-4 yıldızlı otelleri de burada bulunuyor. Bölgede tek bir tane 5 yıldızlı otel olsa da, buradaki 4 yıldızlı otellerde aradığınız konforu fazlasıyla bulabilirsiniz.

Burası şehrin sanatsal kısmı, sanatçıların, tasarımcıların, film yapımcılarının ve fotoğrafçıların yaşadığı yer.

Tivoli Bahçeleri’ne ve Merkez İstasyonun batısına çok yakın bir konumda bulunan Vesterbro, eski Red Light District’in (Kırmızı Işık Bölgesi) bulunduğu yer olmasıyla da tanınıyor.

Bu bölge asla uyumaz ve burada asla sıkılmazsınız, bu nedenle gün boyunca Vaernedamsvej (Şehrin en ünlü alışveriş caddesi) çevresinde vakit geçirebilir ve çevredeki birçok birinci sınıf restoran ve galerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Gece boyunca, Vega Live Music Venue gibi gece kulüplerine gidebilir, Kopenhag gecelerini deneyimleyebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve turistik yerlere yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Kopenhag’ın en canlı ve en hareketli bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Merkeze nazaran biraz daha bütçeli otelleri arıyorsanız
 • Gece hayatı için planınız varsa

En Popüler Vesterbro Otelleri

Villa Copenhagen

Vesterbro bölgesindeki tüm popüler otellere göz atmak için tıklayın

3.Nyhavn

Kopenhag otel Tavsiyeleri
Nyhavn – kaynak ; flickr / jorge_franganillo

Nyhavn, Kopenhag’ın en ikonik noktalarından biri ve o mükemmel Instagram fotoğraflarını çekebileceğiniz yer. Burası da Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri, çünkü bölge, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, bu da turistik yerlere yakın olmak isteyen turistleri cezbediyor.

Tam merkeze nazaran biraz daha canlı bir yer olan Nyhavn, kelimenin tam anlamıyla ”Yeni Liman” demek. Liman, çok sayıda renkli evler ve cafelerle çevrili olmasının yanı sıra, birçok otel, daire ve diğer konaklama birimlerine de ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca burada kalmayı seçerseniz, Kopenhag’ın en güzel bölgelerinden biri olan Christianshavn, Christiania, Refshaleøen ve Holmen’den sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde olacaksınız!

Daha çok fotojenik yapısıyla öne çıkan bu bölge, çok turistik bir yer. Bu yüzden de ciddi anlamda kalabalık olabiliyor. Ayrıca buradaki bazı mekanlar, tam merkezdekilere nazaran biraz daha pahalı oluyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Yeni Liman çevresindeki fotojenik renkli evlere yakın olmak istiyorsanız
 • Indre By bölgesine alternatif bir yer arıyorsanız
 • Kopenhag’da gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Şehrin geri kalanına iyi bağlantıya sahip olmak istiyorsanız

En Popüler Nyhavn Otelleri

Nyhavn bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Osterbro

Kopenhagda nerede kalınmalı
Osterbro – kaynak ; wikimedia.org/Angel Perez

Indre By’den biraz kuzeye doğru yürürseniz şirinliğiyle öne çıkan Osterbro mahallesine ulaşırsınız. Kalabalık şehir merkezinden uzaklaşmak ve her şeye çok yakın olmak istiyorsanız burası mükemmel bir yer.

Burada, merkezdeki kadar turist trafiği, kalabalık ve gürültü yok. Ancak bu bölgeden, hem merkeze hem de önemli turistik noktalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, tonlarca harika restoran, kafe ve barın yanı sıra yeşil parklar ve bağımsız mağazalarla çevrili olacağınızı da unutmayın.

Ailece kalınacak en iyi semtlerden biri olan Osterbro, ayrıca alışveriş severlerin de popüler destinasyonlarından biri. Bunun yanında bölgede, merkeze nazaran biraz daha uygun fiyatlı 3-4 yıldızlı otelleri de bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Kopenhag merkeze ve en önemli turistik yerlere yakın ve turist trafiğinden az da olsa uzak olmak istiyorsanız
 • Alışveriş için planınız varsa
 • Ailece Kopenhag’ı ziyaret ediyorsanız
 • Restoran ve cafelerin en fazla olduğu yerlerden birinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en güzel daireleri arıyorsanız

NOT ; Osterbro bölgesinden merkeze yürüyerek gitmek pek kolay değil, fakat toplu taşımayı kullanarak merkezde dilediğiniz yere 5-10 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz.

En Popüler Osterbro Otel Tavsiyeleri

Charlottehaven Hotel

Osterbro’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

5.Norrebro

Kopenhagda nerede kalmalı
Norrebro – kaynak ; flickr / Alex berger

Norrebro, Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ekonomik bölge. Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, herkese  göre bir oteli veya diğer konaklama birimini bu bölgede bulabilirsiniz.

Norrebro, her ne kadar Kopenhag’ın en ucuz semti olsa da, bu bölgede de Michelin yıldızlı lüks restoranlar, ultra lüks oteller ve dünyaca ünlü markaların mağazalarını da bulabilirsiniz. Yani bölge, her kesimden turisti ve Danimarkalıyı görebileceğiniz yerlerden biri.

Burası, müzeler, sanat galerileri gibi ziyaret edilecek çok sayıda ilginç yerin olacağı başka bir bölge! Örneğin Norrebro Tiyatrosu bu bölgede yer alır ve şehrin en iyi müzikallerine ve oyunlarına ev sahipliği yapar. Buradaki bir diğer kültürel nokta ise yazar Hans Christian Andersen’ın gömüldüğü yer olan Assistens Mezarlığı. Her iki çekim merkezi de Kopenhag’da görülmeye değer.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Bütçeli bir Kopenhag gezisi planlıyorsanız
 • En az Indre by ve Osterbro kadar hareketli bir yerde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve turistik cazibe merkezlerine 1.5-3 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Kopenhag’daki en fazla hostele ve pansiyona ev sahipliği yapan bölgeyi arıyorsanız

En Popüler Norrebro Otel ve Hostel Tavsiyeleri

Hotel Nora Copenhagen

Norrebro’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

6.Latin Quarter

Kopenhag Otel Tavsiyeleri
Latin Quarter – kaynak ; flickr / Bbarker21

Kopenhag’ın Indre By (şehir içi) bölgesindeki en eski semtlerden biri olan Latin Mahallesi‘nin adı, mahallenin ilk günlerinden beri yakındaki üniversitede hâlâ konuşulan Latince dilinden geliyor. Teknik olarak merkez bölgesi olan Latin Mahallesi de, Kopenhag’da kalınacak en popüler yerlerden.

Strøget yaya caddesinin turistik yolunun hemen dışında yer alan eski şehrin bu renkli bölümü, sanatsal türler için bir buluşma yeri olan çeşitli bir topluluk olan Kopenhag’ın Bohem mahallesi.

Şık bağımsız mağazalar, hareketli cafeler ve birçok restorana ev sahipliği yapan Latin Mahallesi, şehrin en yardımsever yeri olmasıyla da öne çıkıyor.

Strøget’in yoğun alışveriş bölgesi ile Nørreport’un ana ulaşım merkezi arasında, merkezi üniversite ve Kopenhag’ın katedrali olan Vor Frue Kirke’yi çevreleyen dar sokaklar ve Arnavut kaldırımlı meydanlardan oluşan Latin Mahallesi, merkez bölgesine alternatif olabilecek en iyi yer. Bu bölgedeki otellerin çok büyük bir bölümü Innere By olarak bilinen merkez bölgesine yakın bir konumda yer alıyor. Bu da Latin Bölgesini Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri yapıyor.

Latin Quarter Otel Tavsiyeleri

Hotel Skt Petri

7.Christianshavn

Christianshavn – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Christianshavn, Kopenhag’ın en güzel ve romantik semtlerinden biri. Daha çok sessiz ve sakin bir Kopenhag gezisi planlayan çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, ailece de kalınacak eşsiz bir yer.

Bir zamanlar işçi sınıfı mahallesi olan Christianshavn, şimdilerde şehrin en gözde ve en havalı bölgelerinden biri. Çarpıcı mimariye ve seçkin butiklere ev sahipliği yapan bölge, Kopenhag’ın en saygın ve en yenilikçi restoranlarını bulacağınız yer.

Bölge, 1600’lerde inşa edilmiş, güzel kanallar ve renkli evlerle dolu insan yapımı bir ada! Ayrıca şehir merkezine de yakın bir konumda bulunuyor.

Christianshavn’ın ana cazibe merkezi, çok daha canlı ve hareketli bir bölge olan Freetown Christiania (Christiania olarak da bilinir) da burada bulunuyor.

Christianshavn Otel Tavsiyeleri

Kopenhag Ucuz Otel Tavsiyeleri

Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli bir cevap arıyorsanız, bazı olanaklardan feragat etmeniz gerekebiliyor. Aşağıdaki 5 otel, hem şehirdeki en uygun fiyatlı hem de en iyi konuma sahip otellerden oluşuyor. Bu oteller, Kopenhag’ın en ucuz otelleri olmasa da, konumuna ve olanaklarına göre kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı oteller.

Wakeup Copenhagen Borgergade

★★ (75€-115€)

Wakeup Copenhagen Borgergade

Kopenhag’daki en ucuz otellerden biri olan Wakeup Copenhagen Borgergade, ayrıca şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden bir tanesi.

Sadece iki yıldızlı bir otel olabilir, ancak bu merkezi bütçeli otel, iyi tasarlanmış odalar, mükemmel bir konum (Kongens Nytorv’daki metro istasyonuna 10 dakikadan daha az yürüme mesafesinde) ve kaliteli çalışanlara sahip olmasıyla, 3-4 yıldızlı otel konforunu aratmıyor denebilir. Tesiste restoran ve barın yanı sıra, geniş aile odaları da bulunuyor.

NOT ; Aynı isimde Vesterbro’daki otel ile karıştırmayın. Bu otel Kopenhag merkezde, turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Wakeup Copenhagen Borgergade

CPH Studio Hotel

★★★ (115€-185€)

Kopenhag da nerede konaklanır
CPH Studio Hotel

CPH Studio Hotel, yukarıda bahsetmediğim Amager Ost bölgesinde, yani şehir merkezine yaklaşık olarak 4 km uzaklıkta bulunuyor. Otel, konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olabilir, fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir merkezine ve gezip görülecek turistik cazibe merkezlerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Restoran, bar, fitness merkezi ve terası olan otel 4 yıldızlı otel kıvamında olmasına rağmen 3 yıldızlı bir otel olarak hizmet veriyor. Ayrıca otel, özellikle erken rezervasyon fırsat indirimleriyle çok daha uygun fiyatlı olabiliyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için buraya tıklayın

Comfort Hotel Vesterbro

★★★ (115€-145€)

Comfort Hotel Vesterbro

Comfort Hotel, Kopenhag gece hayatı için en popüler yer olan Vesterbro bölgesinde bulunuyor. Daha çok geceleri dışarı çıkmayı planlayan turistlerin tercih ettiği bir otel olsa da, Kopenhag geceleri için planınız yoksa bile bu otele göz atın derim, özellikle 3-4 ay öncesinden rezervasyon yaptırmayı planlıyorsanız.

Erken rezervasyonlarla bu otelde, 100€’ya kadar odalar bulabiliyor olsanız da, genellikle fiyatlar 115-120€’dan başlıyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayabilirsiniz

Ibsens Hotel

★★★ (135€-175€)

Ibsens Hotel

Kopenhag merkezinde, yüksek sezonda 150€’nun altında otel bulmak pek kolay olmuyor, fakat birkaç ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız merkez sınırları içerisinde birçok 2-3 yıldızlı otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ibsens Hotel de bunlardan biri.

Merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkan Ibsens Hotel, şehir merkezindeki en ekonomik fiyatlı otellerden biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Ibsens Hotel

citizenM Copenhagen Radhuspladsen

★★★★ (135€-175€)

Kopenhagda nerede kalmalı
citizenM Copenhagen Radhuspladsen

Bu 4 yıldızlı lüks merkezi otel, erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleriyle öne çıkıyor. Yıl boyunca birçok fırsat indirimine sahip otelde 115€’ya kadar oteller bulabiliyorsunuz, fakat genel olarak otel fiyatları 135€’dan başlıyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; citizenM Copenhagen Radhuspladsen

Kopenhag Otel Fiyatları

Kopenhag da nerede kalınmalı

Kopenhag’da otel fiyatları bölgelere ve sezona göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Eğer şehir merkezinin tam kalbinde olmak ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız gecelik 120€’nun üzerinde bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Tabii 1-2 ay önceden rezervasyon yaparsanız, aksi takdirde fiyatlar 150€’nun üzerine kadar çıkabiliyor.

Kopenhag’da ucuz bir otel arıyorsanız şehir merkezi dışında yukarıdaki kalınacak diğer bölgelere göz atabilirsiniz. Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevap, yukarıda da bahsettiğim Norrebro bölgesidir. Bu bölge, çok sayıda hosteli ve 2-3 yıldızlı otelleri en fazla bulabileceğiniz yer.

Kopenhag’da otel rezervasyonu için en ideal süre konaklayacağınız tarihten 2-3 ay öncedir. Eğer son 1 hafta kala otel arıyorsanız fiyatların çok daha pahalı olabileceğini de unutmayın derim.

Tivoli Bahçeleri’ne 10 dakika yürüme mesafesinde olan otel, Yuvarlak Kule (Rundetaarn), Danimarka Ulusal Müzesi ve Kopenhag Belediye Binası’na da yakın bir konumda bulunuyor. Otelin çok küçük odaları olduğu gibi, geniş odaları da bulunuyor. Kopenhag’da nerede kalınır ? sorusuna hem lüks hem de uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, CitizenM’e mutlaka göz atın derim.

BENZER İÇERİKLERBooking.com