Ana SayfaPortekizLizbon Gezi RehberiLizbon'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Lizbon’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Avrupa’nın en fotojenik şehirlerinden biri olan Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en sevilen şehirlerinden biri. Birçok harika müze, sanat galerisi, eşsiz restoran ve ağız sulandıran lezzetler sunan barlar bulabileceğiniz kültürel, tarihi ve çağdaş yönleri olan “Lizbon’da nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevabı bulmak, Avrupa’nın diğer şehirlerine nazaran çok daha kolay oluyor, özellikle düşük sezonda bu şehri ziyaret ediyorsanız.

Kasım-Mart ayları arasında Lizbon şehir merkezinde 55-65€’ya kadar konaklama birimleri bulmak mümkün. Fakat diğer aylarda, yani yüksek sezonda Lizbon’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız bu fiyatın iki katına kadar ödeme yapabileceğinizi unutmayın.

Lizbon’u sıcak yaz aylarında ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en azından 2-3 ay öncesinden yerinizi ayırın derim. Çünkü bu şehirdeki oteller ve diğer konaklama birimleri yüksek sezonda çok çabuk dolabiliyor ve fiyatlar kış aylarına nazaran ciddi anlamda artabiliyor.

Lizbon ile ilgili en güzel şey, genel yaşam maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Karşılaştırıldığında toplu taşıma çok ucuz, yemek ve alkollü içecekler çok uygun ve giriş fiyatları da oldukça makul. Eğer erken rezervasyonlar ile uygun fiyatlı bir otel bulabilirseniz, Lizbon seyahatinizi çok uygun fiyata mâl edebilirsiniz.

Lizbon’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

→Baixa ; Lizbon’da gezilecek yerler listesindeki en önemli ve en popüler cazibe merkezlerine en yakın bölge. Chiado’nun hemen yanında yer alır ve Baixa Chiado adlı aynı metro hattını paylaşırlar. Bu yüzden tek bir bölge olarak kabul edilebilir, ancak tamamen farklı bölgelerdir.

→Chiado ; En az Baixa kadar popüler bir konaklama bölgesi. Daha çok alışveriş spotları, restoranları ve cafeleriyle öne çıkıyor. Bu bölge de teknik olarak şehir merkezi olarak kabul edilir, ancak Baixa’dan sonra Lizbon’da kalınacak en iyi yerlerden biri.

→Alfama ; Şehir merkezinin hemen doğusunda yer alır ve daha çok tarih meraklıları ve romantik çiftler tarafından tercih edilir. Merkeze ve önemli turistik cazibe merkezlerinin çoğuna yürüme mesafesinde. Baixa ve Chiado pahalı gelecek olursa, ya da turistlerden biraz daha uzakta olmak isterseniz, Alfama size göre olabilir.

→Bairro Alto ; Lizbon gece hayatı için bir planınız varsa, hem barlara ve gece kulüplerine hem de turistik yerlere yakın olmak için bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz. Lizbon’un ünlü barlar caddesi olan Cais do Sodré de tam olarak bu bölgede.

→Principe Real ; Lizbon’da ucuz bir otel arıyorsanız ve şehir merkezinden veya turistik cazibe merkezlerinden biraz uzak olmayı dert etmiyorsanız, burası size göre olabilir. Şehirdeki en ucuz otel ve daireleri burada bulabileceğiniz gibi, merkeze nazaran çok daha uygun lüks 4-5 yıldızlı otelleri yine burada bulabilirsiniz. Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna ekonomik bir cevap arıyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz.

NOT ; Booking.com gibi otel rezervasyon platformlarında Baixa ve Chiado’nun bir arada gruplandığını göreceksiniz. Bu semtler, bir metro istasyonunu (‘Baixa/Chiado’) paylaşacak kadar birbirine yakın. Temel fark Baixa’nın Chiado’ya nazaran daha düz bir yer olması (Yokuş ve merdivenler yok denecek kadar az). Ayrıca Baixa, Chiado’ya nazaran daha turistik ve kalabalık olabiliyor. Bu iki bölgeden hangisinde konaklarsanız konaklayın, Lizbon’un tam kalbinde olacağınızı unutmayın.

1.Baixa

Baixa bölgesi, Lizbon

Chiado’nun hemen yanında yer alan Baixa, Lizbon’un en turistik semti olarak kabul ediliyor. Lizbon’daki önemli turistik cazibe merkezlerinin çok büyük bir bölümüne bu bölgedeki otellerde konaklayarak yürüyerek gidebilirsiniz.

Baixa ve Chiado çok yakın mahalleler olsa da, Baixa bölgesi tarihi nedeniyle biraz daha farklı bir yapıya sahip. 18. yüzyılda Baxia bir depremden çok ciddi şekilde etkilenmiş ve ardından tüm bölge Avrupa şehircilik trendlerine göre yeniden inşa edilerek günümüzdeki halini almış.

Bugün çok sayıda neoklasik tarzda binalara ev sahipliği yapan bu bölgede, birçok sokak sanatçısı, restoran, cafe, bar ve alışveriş mağazalarını bulabilirsiniz. Ayrıca Baixa, Chiado’ya nazaran daha düz bir bölgedir ve yürüyerek keşfetmesi oldukça kolaydır.

Bölge, Lizbon’un en turistik yeri olduğundan dolayı biraz gürültülü olabiliyor. Eğer sessiz ve huzurlu bir bölgede konaklamak istiyorsanız Baixa size göre olmayabilir.

Baixa’da otel tercihi yaparken, otelinizin ana caddelerden birinde olmadığından emin olun. Çünkü ana caddeye bakan oteller çok daha gürültülü olabiliyor. Çoğu lüks otelde ses geçirmeyen pencere sistemleri bulunuyor olsa da, 2-3 yıldızlı otellerin çoğunda bu özellik bulunmuyor.

Baxia, ana cadde olan Avenida da Liberdade’den, büyük pitoresk nehir kıyısı Praça do Comércio’ya kadar uzanıyor. Baixa’nın tasarımı, geniş meydanlara dağılmış kozmopolit kafeleriyle zarif bir Avrupa tarzıdır.

Lizbon’un ana meydanı Rossio, bölgedeki başlıca cazibe merkezidir ve güzel döşenmiş art-deco mağaza cepheleri, yayalara ayrılmış sokakları ve ilginç sokak sanatçılarıyla doludur.

Herkese ve her keseye göre bir konaklama birimi bulabileceğiniz Baixa bölgesi, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en merkezi ve en popüler semt.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin belli başlı turistik yerlerinin çoğuna yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Lizbon’un tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçe ile seyahat ediyorsanız (Bu bölgedeki otel fiyatları özellikle yüksek sezonda diğer bölgelere nazaran daha pahalı oluyor)
 • Cafe, restoran ve otel konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız

En Popüler Baixa Otelleri

Baixa bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

BAİXA BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

İnteraktif bir müze olan Lizbon Öykü Merkezi (Lisbon Story Center), Rua Augusta Kemeri, Praça do Comércio, Tarihi Santa Justa asansörü, Mercado da Baixa, bir moda ve tasarım müzesi olan MUDE ve Rossio Meydanı bu bölgede görebileceğiniz en önemli ve en popüler cazibe merkezleri.

2.Chiado

Lizbon da nerede kalınmalı
Chiado – kaynak ; flickr / Bert Kaufmann

Chiado, çok sayıda müze, dar sokaklarda zarif dükkanlar, dünyanın en eski kitapçısı, Michelin yıldızlı restoranları, çok güzel kafe ve barları bulabileceğiniz şirin bir semt. Ayrıca en az Baixa kadar popüler ve merkezi bir bölge.

Chiado ile Baixa, aynı metro istasyonunu paylaşıyor. Çünkü bu iki bölge birbirine oldukça yakın konumlarda yer alıyor. İster Chiado’da ister Baixa’da kalın, önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne bu bölgelerden yürüyerek gidebilirsiniz.

Chiado, Baixa’ya nazaran biraz daha az kalabalık ve turistik.

Chiado’da şehrin başlıca turistik mekanlarının çoğu yürüme mesafesindedir ve keşfetmesi kolaydır. Gezinize Lizbon’un muhteşem ana bulvarı Avenida da Liberdade’den başlayabilirsiniz, ardından Lizbon’u gezmenin en ucuz ve en eğlenceli yolu olan ünlü Lizbon tramvaylarından birine atlayarak şehrin geri kalanını keşfedebilirsiniz.

Chiado’nun tek dezavantajı, popülerliği sayesinde Lizbon’da kalmak için çok arzu edilen bir bölge olması. Birçok otel olmasına rağmen çok çabuk doluyor. Bu yüzden rezervasyonunuzu aylar öncesinden yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Eğer 2-3 gün öncesinden veya 1 hafta öncesinden Lizbon’da otel arıyorsanız, Chiado yerine başka bir yere göz atın. Çünkü bu bölgedeki otellerin çok büyük bir bölümü, son dakika rezervasyonlarının en pahalı olduğu tesislerden oluşuyor.

Lizbon’un en instagramlanabilir spotlarına ev sahipliği yapan Chiado bölgesi, daha çok şık tasarım mağazaları, hediyelik eşya dükkanları ve çok sayıda restoranlarıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Chiado’daki oteller, komşu Baixa’ya nazaran biraz daha lüks. Bundan dolayı bu bölgede, fiyatların biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

NOT ; Eğer Baixa ile Chiado arasında kalırsanız ve 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, Chiado’yu tercih edin deriz. Her ne kadar Baixa daha turistik olsa da, Chiado Baixa’ya nazaran biraz daha merkezi bir semt diyebilirim. Ayrıca Chiado’dan diğer bölgelere ve semtlere yürüyerek, tramvaylarla veya otobüslerle çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Lizbon’un kalbinde olmak istiyorsanız
 • Baixa, belem, Alfama ve Bairro Alto gibi diğer semtlere yakın olmak istiyorsanız
 • Gelişmiş toplu taşıma ağına sahip bir yerde olmak istiyorsanız
 • Şehrin en havalı ve en lüks bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız
 • En az Baixa kadar popüler ve turistik yerlere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız

En Popüler Chiado Konaklama Tavsiyeleri

Chiado/Baixa bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

CHİADO BÖLGESİNDEKİ TURİSTİK YERLER

Telkari Müzesi, Carmo Arkeoloji Müzesi, Livraria Bertrand, Café A Brasileira, Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi, Rua Garrett, Time Out Market, Largo de Camões, Sao Roque Kilisesi, Largo do Carmo ve şair Fernando Pessoa’nın heykeli burada görülecek en önemli çekim merkezlerinden.

3.Alfama

Alfama bölgesi, Lizbon

Merdivenlerden inip çıkmayı dert etmiyorsanız, en önemli turistik yerlere yakın olmak ve Lizbon’un biraz turistik ama yine de tipik eski şehir bölgesini deneyimlemek istiyorsanız, o zaman Alfama sizin için doğru yer.

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri olan Alfama, şehrin tarihi merkezini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktası. Ancak bu bölgenin ciddi anlamda yorucu olabileceğini unutmayın. Çünkü çok sayıda merdivenden ve yokuşlardan inip çıkmanız gerekiyor.

Tabii Alfama’da konaklayıp yürümeden de Lizbon’u keşfedebilirsiniz. Tramvaylarla şehrin birçok noktasına bu bölgeden gidebiliyorsunuz. Alfama yaya dostu bir bölge olmasa da, hem Baixa hem de Chiado bölgesine en yakın popüler semtlerden bir tanesi. Ayrıca bu bölge de çok sayıda restoran, cafe ve bar bulabilirsiniz.

Lizbon şehir merkezinin hemen doğusunda yer alan Alfama bölgesi, ayrıca şehirdeki en romantik semtlerden biri olarak biliniyor. Eğer çift olarak Lizbon’a seyahat ediyor ve Baixa ve Chiado aradığınız zevkte veya bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, Alfama bölgesine mutlaka göz atın derim.

Bu bölgede konaklamasanız bile, Alfama’yı rotanıza da eklemeyi unutmayın.

Pitoresk mimarisi sayesinde aynı zamanda şehrin en Instagramlanabilir bölgesidir! Alfama’nın en güzel yanı, çok popüler bir turizm bölgesi olmasına rağmen, tüm oteller bölgenin ruhunun dokusuna göre uyarlanmıştır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Lizbon gezinizde kendinizi yerel halktan biri gibi hissetmek istiyorsanız
 • Romantik bir Lizbon gezisi planlıyorsanız
 • Dik merdivenler ve yokuşlarla aranız iyiyse
 • Baixa ve Chiado’ya nazaran biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bir bölgede olmak istiyorsanız
 • Şehrin belli başlı turistik yerlerinin çoğuna yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Otel konusunda seçici biri değilseniz (Bölgede çok çeşitli konaklama birimleri yok. Otel sayısı çok az, daire sayısı çok fazla)

En Popüler Alfama Konaklama Birimleri

ALFAMA BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Museu do Aljube Resistência e Liberdade, Museu do Fado, Santa Luzia ve Portas do Sol seyir spotları, Castelo de São Jorge, São Vicente da Fora Manastırı ve Santa Engrácia Kilisesi (Ulusal Pantheon).

4.Bairro Alto

Bairro Alto bölgesi, Lizbon

Eğer Lizbon gece hayatı için bir planınız varsa kesinlikle şehrin en hareketli bölgesi olan Bairro Alto bölgesinde konaklamayı düşünün derim. Çünkü bu bölge, Lizbon’un en ünlü barları ve gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca turistik yerlere de toplu taşımayla çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Bairro Alto, Lizbon’un parti bölgesidir, bu nedenle bölge daha çok genç kesimin tercih ettiği bir yer. Ailece Lizbon’u ziyaret ediyorsanız, Bairro Alto size göre olmayabilir. Ancak gece hayatına yakın olmak istiyorsanız burası tam aradığınız yer.

Ana barlar caddesi Cais do Sodré, sadece hafta sonları değil, aynı zamanda her gün çok canlı. Burada kesinlikle çok renkli bir gece sahnesine şahit olacaksınız.

Bairro Alto’da gündüzleri Parque das Nacoes’deki ilginç mağazaları keşfedebilir, müzeleri ziyaret edebilir ve Portekiz atıştırmalıklarını ve tatlılarını keşfedebilirsiniz. Bu alan, şehir merkezinin sadece 2 km kuzeyinde yer alır ve Lizbon’un diğer bölgelerine kolay erişime sahiptir. Bairro Alto’nun tek dezavantajı, tepelik bir alandır. Bazı bölgelere yürüyerek ulaşmak mümkün olsa da burada toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekebilir.

Bu bölge ayrıca Lizbon’daki en iyi fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz yerlerden bir tanesi. Birçok seyir izleme yerine sahip olan Bairro Alto, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna daha çok genç turistler arasında cevap olabilecek en iyi bölge.

Bu bölgede otel tercihi yaparken, otelinizin ana caddelere ve gece kulüplerine çok da yakın olmadığından emin olun derim, aksi takdirde geceleri gürültülü olabiliyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve turistik çekim merkezlerine ortalama 2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Lizbon geceleri için bir planınız varsa
 • Şehirdeki en ünlü barlara ve gece kulüplerine yakın olmak istiyorsanız
 • Baixa ve Chiado’ya nazaran daha uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız


NOT ;
Bairro Alto’daki bazı otellerden şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yani toplu taşımaya ihtiyacınız olmadan da bu bölgede konaklayarak Lizbon’u keşfedebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede çok fazla otel seçeneğinizin olmadığını, buradaki konaklama birimlerinin daha çok dairelerden oluştuğunu da unutmayın.

En Popüler Bairro Alto Konaklama Tavsiyeleri

BAİRRO ALTO BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK YERLER

Travessa dos Fiéis de Deus’ta Bairro Alto’nun sokak sanatı, Museu Sao Roque Kilisesi ve Lizbon’un en havalı mahallesi Principe Real (10-15 dakika yürüme mesafesinde).

5.Principe Real

Principe Real bölgesi, Lizbon

Principe Real, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz bölge. Bunun en önemli nedeni ise, bölgenin şehir merkezine ve turistik çekim merkezlerine biraz uzak bir konumda bulunuyor olması.

Bu bölgeden merkeze ya da şehirde herhangi bir yere toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgede de ilgi çekici tarihi ve turistik birkaç cazibe merkezi görebilirsiniz.

Lizbon’un modern, zengin, kozmopolit yaşam tarzının bir özeti olan Principe Real bölgesi çevresinde geleneksel mağazalar, sanat galerileri ve antikacıları da fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölge restoran ve cafe konusunda şehrin en bol seçeneğine sahip yerlerinden bir tanesi.

Tıpkı Barrio Alto gibi, Principe Real’de de her yaşa ve türe uygun hareketli barlar ve kulüpler vardır. Çok hareketli bir bölge olmasa da, özellikle geceleri yapılacak birçok şey bulabilirsiniz.

Turistlerden uzak ve yerel halkla iç içe olabileceğiniz bölgelerden olan Principe Real, Bairro Alto’nun kuzeyinde ve şehir merkezine metroyla sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Principe Real, turist kalabalığından kaçmak ve Lizbon’un popüler yerlerinden ziyade yeni yerler keşfetmek için de harikadır.

Principe Real’in sokaklarında dolaşırken birçok bahçe, güzel teras manzarası ve yaratıcı bir şekilde tasarlanmış yerler göreceksiniz. Alternatif ve daha sessiz bir bölgede kalmak istiyorsanız, Principe Real çok harika bir seçenek olacaktır.

Principe Real Konaklama Önerileri

En İyi Ve En Popüler Lizbon Şehir Merkezi Otelleri

Lizbon şehir merkezi Baixa ve Chiado bölgelerinin birleşiminden oluşuyor olsa da, birkaç bölgenin bazı kısımları da merkez bölgesi olarak kabul ediliyor. Bu yüzden tam merkeze yakın olmak için bu iki bölgenin dışında bazı bölgelere de göz atmanız gerekebiliyor.

Aşağıdaki 6 otel, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler oteller arasında.

Browns Central Hotel

★★★★

Browns Central Hotel, Lizbon
Browns Central Hotel

En lüks Lizbon otelleri arasında yer alan Browns Central Hotel, yeni tasarım trendlerine uygun olarak yenilenen, 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veriyor.

Şehir merkezinin tam kalbinde yer alan bu otelden, turistik noktaların çok büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Baixa/Chiado metro istasyonu otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu da, her iki bölgeye yürüyerek rahatlıkla gidebileceğiniz anlamına geliyor.

1908 Lisboa Hotel

★★★★

1908 Lisboa Hotel
1908 Lisboa Hotel

Adından anlaşılacağı üzere, 1908 yılında mimar Adães Bermudes tarafından inşa edilen ödüllü ve tamamen yenilenmiş bir binada hizmet veren 1908 Lisboa Hotel, popüler Lizbon otelleri arasında en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip 4 yıldızlı otellerden biri.

Almirante Reis Caddesi ile Intendente Meydanı’nın köşesinde bulunan otel, büyüyen bir sanat galerisi, restoran ve bar sunmaktadır.

Art Nouveau tarzı dekora ve binayı günümüz dönemini yansıtacak şekilde yeniden yorumlayan Portekizli sanatçıların benzersiz çağdaş eserlerine sahip olan 1908 Lisboa Hotel’in tüm alanlarında ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur. Odalarda meydan veya cadde manzaralı Fransız balkonlar vardır. Ayrıca kahvaltı da fiyatlara dahildir.

Figueira by The Beautique Hotel

★★★★

Figueira by The Beautique Hotel, Lizbon
Figueira by The Beautique Hotel

São Jorge Kalesi manzaralı olan Figueira by The Bautique Hotel, Lizbon’da konaklama için en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri. Muhteşem konumu, şık ve modern odalarıyla ilgi gören otelin ayrıca 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Lizbon’un tam kalbinde yer alan bu büyüleyici otel, Rossio Tren İstasyonu’na da sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

TURIM Boulevard Hotel

★★★★★

TURIM Boulevard Hotel, Lizbon
TURIM Boulevard Hotel

En lüks Lizbon otelleri arasında olan TURIM Boulevard Hotel, geniş aile odaları, barı ve restoranıyla hizmet veriyor. Ultra lüks bir konaklama deneyimi sunan otel, teknik olarak şehir merkezinde yer alıyor olsa da, turistik cazibe merkezlerine yaklaşık 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Lizbon’daki en geniş odalara sahip olan bu modern otel, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler tesislerden biri.

Altis Avenida Hotel

★★★★★

Lizbon da kalınacak yerler
Altis Avenida Hotel Terası

Lizbon’un merkezinde lüks bir konaklama deneyimi sunan bu otel, Rua Augusta Caddesi, Chiado ve Liberdade Caddesi’nden oluşan alışveriş üçgenine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Altis Avenida Hotel, Art Deco’dan ilham alan bir tasarım ile geleneksel Portekiz mimarisinin harmanlandığı tarihi bir binada hizmet veriyor. Santa Justa Asansörü’ne oldukça yakın bir konumda bulunan otel, Chiado, Baixa ve Bairro Alto bölgelerinin kalbine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Corpo Santo Lisbon Historical Hotel

★★★★★

Corpo Santo Lisbon Historical Hotel
Corpo Santo Lisbon Historical Hotel

Şehir merkezinin kalbinde, Chiado bölgesine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak şehirdeki en iyi 5 yıldızlı otellerden biri. Corpo Santo Lisbon Historical Hotel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin geniş aile odaları da var. Ayrıca otel, havaalanı servisi, fitness merkezi ve bar gibi olanaklara da sahip.

Lizbon’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer bölgeler

Yukarıdaki Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan 5 bölge içerisinde mutlaka aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat Lizbon’da 3-4 gün gibi uzun bir süre kalmayı planlıyor ve daha farklı semtlerde konaklamayı istiyorsanız, aşağıdaki 5 bölgeye de göz atabilirsiniz.

Avenida da Liberdade

Lizbonda nerede kalmalı
Avenida da Liberdade – kaynak ; flickr / alexander_svensson

Paris’teki Şanzelize Caddesi’ne benzemesiyle dikkat çeken Avenida da Liberdade (Özgürlük Caddesi), şehirdeki en ünlü caddelerden biri olmaya devam ediyor. Sayısız restoran, cafe ve mağazaya ev sahipliği yapan bu cadde üzerinde ayrıca birkaç konaklama birimi de bulabilirsiniz.

Rossio’nun kuzeybatısında ve Principe Real’in doğusunda varlıklı bir bölge olan Avenida da Liberdade, şehrin elit tabakasının takıldığı, zaman geçirdiği bir yer. Eğer Lizbon’daki en lüks otellerden birinde konaklamak isterseniz buradaki konaklama birimlerini de inceleyebilirsiniz.

Parque das Nacoes

Parque das Nacoes, Lizbon

Lizbon’daki Expo ’98 için inşa edilen Parque das Nacoes, “Uluslar Parkı” olarak bilinir ve tümü yemyeşil bahçeler ve su özellikleri etrafında inşa edilmiş yüksek apartmanlar ve modern, aile dostu oteller ile futüristik bir merkezdir.

Bir zamanlar çorak bir arazi olan Parque das Nacoes, günümüzde bir kumarhane, bir akvaryum ve bir Bilim Müzesi de dahil olmak üzere bir dizi eğlence merkezine ev sahipliği yapıyor. Havaalanınada yakın olan bu bölgeden metrolarla şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz.

Burada nehrin ve Vasco da Gama Kulesi’nin manzarasını seyredebileceğiniz bir teleferik bile var.

Lapa

Lizbonda nerede konaklanır
Lapa – kaynak ; flickr / Sergei Gussev

Lapa, Lizbon’da konaklama için çok popüler bir bölge olmasa da, uzun süreli Lizbon gezisi için göz atılmaya değer bölgelerden bir tanesi.

Estrela ile birleşmiş olan bu yerleşim bölgesi, yerel hayatı yerinde görmek isteyen turistlerin tercih ettiği semtlerden. Lapa’da çok fazla otel veya konaklama seçeneği bulunmuyor. Henüz yeni yeni turizme kazandırılmaya çalışılan bu bölge, şehrin kalbi olarak bilinen Chiado ve Baixa bölgelerine otobüsle yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır.

Belem

Lizbon da nerede kalınmalı
Belem – kaynak ; flickr / Miquel Fabre

Lizbon’un merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta olan Belem, daha çok yoğun sezonda şehir merkezindeki pahalı otellerde konaklamak istemeyen turistler tarafından tercih ediliyor.

Eğer kış aylarında Lizbon’u ziyaret ediyorsanız, yukarıdaki en popüler 5 bölge içerisinde çok rahat istediğiniz oteli bulabilirsiniz. Ancak yüksek sezonda Lizbon’u ziyaret ediyor ve son dakika rezervasyonu yapıyorsanız, Belem’e de göz atabilirsiniz. Belem, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olmasa da, gezip görülecek en ideal ve en popüler yerlerden biri. Ayrıca ünlü Belem Kulesi de burada bulunuyor.

BENZER YAZILARBooking.com

POPÜLER YAZILAR