Ana SayfaAvrupaYunanistanGirit'te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Kasaba Ve Oteller

Girit’te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Kasaba Ve Oteller

Yunanistan‘ın en büyük adası olma ünvanına sahip olan Girit’te, nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birçok farklı kasaba ve köyden bahsetmek mümkün. Adanın en iyi ve en popüler otelleri genel olarak Hanya ve Resmo bölgelerinde yer alıyor olsa da, diğer bölgelerde de her bütçeye ve tatilciye uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Nefes kesici kumsalları, bir zamanlar dünyaya yön vermiş eski uygarlıkların kalıntıları, dağ manzaraları ve derin vadileriyle Girit, ayrıca romantik bir tatil için de popüler Yunan adalarından biri. Yunanistan’ın Mykonos veya Santorini gibi diğer adalarına nazaran daha uygun fiyatlı olan Girit’te, 2-3 yıldızlı butik otellerden pansiyonlara ve ultra lüks 4-5 yıldızlı otellere kadar çok çeşitli konaklama birimleri bulunabiliyor.

Girit’te Nerede Kalınır ?

→Chania (Hanya) ; Girit’in tam kalbi, her şeye yakın olmak için kalınacak en iyi ve en popüler yer.

→Rethymno (Resmo) ; Girit’teki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer (4-5 yıldızlı otellerde var, tabii daha uygun fiyatlara)

→Malia ; Girit gece hayatının kalbinin attığı yer, Hanya’ya nazaran biraz daha ekonomik konaklama birimlere sahip.

→Hersonissos ; Girit’te ailece kalınacak en iyi yer.

→Elounda ; Adanın en ünlü ve en lüks bölgelerinden biri. Daha çok romantik çiftler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca adadaki en çok rezervasyon alan 4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümü de burada.

→Kandiye (Heraklion) ; Girit Adası’nın en büyük şehri. Ayrıca Girit’te konaklama için en popüler bölgelerden. Şehir hayatı bir konaklama deneyimi isteyenlerin tercih edebileceği bir yer.

1.Chania (Hanya)

Girit Otel Tavsiyeleri
Chania (Hanya) – kaynak ; flickr / pedro_szekely

Hanya hem antik bir şehir hem de Girit’in dört vilayetinden biri.

Bölge, Girit’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok sayıda otel, daire ve pansiyon seçeneği sunar. Ayrıca adanın en çok tercih edilen ve en iyi bölümüdür.

Adanın batı kesiminde bulunan Hanya, diğer bölgelere nazaran daha çok yapılacak turistik aktiviteleriyle öne çıkıyor. Bunun yanında ünlü limanı çevreleyen Venedik binalarının güzel bir karışımından oluşur. Akşamınızı, ışıklandırılmış deniz kıyısında yemek yiyerek, rahat ve romantik bir atmosferde geçirebilirsiniz.

Hanya, Girit’in diğer bölgelerine ulaşım konusunda en iyi bağlantıya sahip olan bölgelerden biri. Ayrıca yeme içme ve alışveriş konusunda da adanın en fazla seçeneğine sahip olan yeri de burası.

Hanya, Yeni köy ve Eski köy olmak üzere ikiye ayrılıyor olsa da, her iki bölüm de Girit’te konaklama için ideal. Ayrıca iki bölüm de hem birbirine oldukça yakın hem de otel fiyatları iki bölgede de aşağı yukarı aynı.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Girit’in kalbinde olmak istiyorsanız
 • Adanın en iyi plajlarına çok daha yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Adanın geri kalanına ve Girit gezilecek yerler listesindeki popüler çekim merkezlerine çok kolay ulaşmak istiyorsanız
 • Yeme içme, alışveriş ve otel konusunda adanın en bol seçeneğine sahip bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız

HANYA’DA GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

16. yüzyılda inşa edilmiş Venedik kalesi, Eski Venedik Limanı, Bizans sanat eserlerine ev sahipliği yapan Belediye Galerisi, Yunan Milli Futbol Takımı Müzesi, Paralia Koum Κapi Plajı, Girit Denizcilik Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Chania Municipal Agora (Pazar) ve Hanya Venedik Deniz Feneri.

En Popüler Hanya Otelleri

El Greco Hotel

Hanya’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

2.Rethymno (Resmo)

Girit te nerede kalınmalı
Rethymno (Resmo) – kaynak ; flickr / theophilos_papadopous

Hanya’dan yaklaşık 45 km uzaklıkta yer alan Resmo bölgesi, daha çok ucuz ve uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleriyle dikkat çekiyor.

Resmo, öğrencilerle dolu bir bölge olduğundan dolayı, burada sadece oteller değil, restoranlar, cafeler ve barlar da adanın geri kalanına nazaran daha uygun fiyatlı oluyor. Girit seyahatinizde öğrencilerle iç içe olmayı dert etmiyorsanız ve ucuz bir yer arıyorsanız Resmo tam size göre olabilir.

Arnavut kaldırımlı sokakları, birbirinden güzel plajları ve eşsiz dağ manzarasıyla dikkat çeken Resmo bölgesi, ayrıca birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. İlgi çekici kiliseleri ve camileri de bulabileceğiniz Resmo bölgesinde romantik bir Girit tatili yapmakta pekala mümkün. Burada, birçok 4-5 yıldızlı romantik otel de var.

Eğer Girit’i plaj ve gece hayatı için ziyaret ediyor ve sınırlı bir bütçeniz varsa Resmo, adadaki en iyi kalınacak yer. Burası, en az Malia kadar canlı bir gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bölgedeki barlar ve eğlence mekanları da adanın geri kalanına nazaran daha uygun fiyatlı.

Son yıllarda Girit’in en popüler yerlerinden biri olan Resmo’da, yeni açılan çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerini de bulmak mümkün.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Bütçeli bir Girit gezisi planlıyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Gün boyu plajlarda zaman geçirmek istiyorsanız
 • Yeme içme ve konaklama konusunda adanın en uygun fiyatlı yerini arıyorsanız
 • Adanın geri kalanına nazaran daha ucuz 4-5 yıldızlı lüks otellerde konaklamak istiyorsanız
 • Öğrencilerle iç içe olmayı dert etmiyorsanız

RESMO BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK NOKTALAR ;

Venedik Fortezza Kalesi, Resmo Arkeoloji Müzesi, Koumbes Plajı, Çağdaş Sanat Müzesi, Biotopoi Tabiat Parkı, Paleontoloji Müzesi, Resmo Deniz Feneri, Resmo Plajı, Gazi Hüseyin Paşa Camii (Neratze Mosque) ve Resmo Tarih ve Halk Sanatları Müzesi

En Popüler Resmo Otelleri

Dyo Suites

Resmo bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Kandiye (Heraklion)

Girit Otel Tavsiyeleri
Kandiye (Heraklion) – kaynak ; flickr / sergey_kozak

Adanın kuzey kıyısında Girit Denizi boyunca uzanan Iraklio olarak da bilinen başkent Kandiye, modern ve kentsel havayı şehrin eski kısmıyla mükemmel bir şekilde birleştiriyor.

Kandiye, en az Hanya kadar Girit’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler yerlerden. Otel fiyatları çok ucuz olmasa da çok daha pahalı değil. Ayrıca her bütçeye uygun bir konaklama birimini de burada bulabilirsiniz.

Kandiye’de kalırsanız, tıpkı filmlerdeki gibi çok romantik görünen üzüm bağları ve zeytinliklerle dolu vadiler bulacaksınız, bu yüzden çift olarak Girit’e seyahat etmeyi planlıyorsanız Kandiye’deki otelleri incelediğinizden emin olun derim.

Girit’te gezilecek yerler listesindeki birçok tarihi ve turistik çekim merkezine de yakın olan Kandiye, adanın başkenti olmasının yanı sıra Girit’teki hem en büyük hem de en yoğun nüfuslu yer. Bu yüzden de ciddi anlamda insan trafiğiyle iç içe kalmak zorunda olabiliyorsunuz.

Kandiye, inanılmaz arkeolojik hazineleri, etkileyici müzeleri, şirin köyleri, sahildeki önemli yerleşimleri ve üzüm bağları ve zeytinliklerle dolu devasa vadisiyle ünlüdür.

Aynı zamanda adadaki en organize olmuş bölgelerden bir tanesi. Doğal cazibe ile kentsel rahatlığın benzersiz bir kombinasyonu, Kandiye’nin yıl boyunca bir cazibe merkezi olmasına yardımcı olur ve onu Girit’te kalınacak en iyi bölgelerden biri yapar.

Yunanistan’ın belli başlı kentsel şehirleri arasında yer alan Kandiye, uygun bir Girit turunda kaçırmamanız gereken inanılmaz manzaralar sunar. Eski şehre hakim olan surlar zaman ayırmaya değer. Bunları ilk olarak Araplar inşa etmiş, ancak 1400’lerde onları güçlendiren ve tamamlayan Venedikliler oldu.

Orijinal yedi burçtan Martinengo Tabyası bugün hayatta kalan tek yapı ve Kandiye’nin kaçırılmaması gereken çekim merkezlerinden biri.

Burada uluslararası üne sahip yazar N. Kazancakis’in mezarını da görebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Girit’in en popüler yerinde kalmak istiyorsanız
 • Girit adasında şehir hayatı deneyimi yaşamak istiyorsanız
 • Hanya’ya alternatif olabilecek bir yer arıyorsanız
 • Adadaki önemli turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • Otel, yeme içme ve alışveriş konusunda çok fazla seçeneğe sahip olan bir yerde olmak istiyorsanız
 • Hem bütçeli hem de ultra lüks otelleri olan bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Girit için 2-3 günlük bir gezi planı yapıyorsanız

KANDİYE’DE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Kandiye Arkeoloji Müzesi, Rocca a Mare Fortress (Kule/Koule Kalesi), Girit Doğa Tarihi Müzesi, Venetian Loggia, Venedik Saint Mark Bazilikası ve Antik Yunan Teknoloji Müzesi

En Popüler Kandiye Otel Tavsiyeleri

Infinity City Boutique Hotel

Kandiye’deki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

HANYA’MI YOKSA KANDİYE’DE Mİ KALMALI ?

Eğer turistik yerlere yakın olmak istiyor ve şehir hayatıyla aranız iyiyse Kandiye size göre olabilir, fakat daha çok plajlar ve gece hayatı için Girit’i ziyaret ediyorsanız Hanya size göre olacaktır. İki bölge de, herkese ve her bütçeye uygun, hangisinde konaklarsanız konaklayın eşsiz bir Girit tatili yapabilirsiniz.

4.Hersonissos

Giritte nerede kalınmalı
Hersonissos

Tüm aile ile bir tatil planlıyorsanız ve çocukları eğlendirecek en iyi kalacak yeri arıyorsanız, Hersonissos, Girit’te nerede kalınır ? sorusuna sizin için en ideal cevap olabilir.

Kandiye’nin 20 km doğusunda yer alan Hersonissos bölgesi, lüks tatil köyleri, kumlu plajları ve iki eğlenceli akvaryumuyla ünlü.

Girit’in en popüler tatil beldelerinden olan Hersonissos, lezzetli bir yerel akşam yemeği yiyebileceğiniz ve geceleri bu Rum köyünün atmosferinin tadını çıkarabileceğiniz teraslı restoran ve barlara da sahip.

Daha çok çocuklu ailelerin ilgisini çeken bir tatil beldesi olarak biliniyor olsa da, romantik çiftlerin de favori konaklama bölgeleri arasında yer alıyor.

Bu tatil beldesi, ayrıca adadaki en fazla hediyelik eşya dükkanı ev sahipliği yapan yerlerden biri. Burada çok sayıda butik mağazaları da bulabilirsiniz. Gece hayatı yok denecek kadar az, fakat akşamları oturup bir şeyler içebileceğiniz barları bulabilirsiniz. Ayrıca hem bütçeli küçük oteller hem de büyük lüks otelleri burada bulmak mümkün.

Girit’te her şey dahil oteller arasında popüler olan konaklama birimlerinin büyük bir bölümü de burada. Bu konseptteki otellerde konaklayacak olursanız yeme içme veya eğlence için otelinizden çıkmanıza da gerek kalmayabilir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Çift veya ailece Girit tatili planlıyorsanız
 • Her şey dahil konseptindeki lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Turistik yerlere toplu taşıma ile gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Gece hayatı için büyük planlarınız yoksa

En Popüler Hersonissos Otelleri

Creta Maris Beach Resort

Hersonissos bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Malia

Girit te nerede kalmalı
Malia – kaynak ; flickr / sergey_melkonov

Girit’te gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, Malia, bunun için en iyi ve en ideal bölge olacaktır. Adanın en iyi barlarının ve gece kulüplerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu bölge daha çok genç kesimin tercih ettiği bir yer olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulmak mümkün.

Kandiye’den Agios Nikolaos’a giden yolda güzel bir konumda bulunan Malia, diğer bölgelere nazaran bambaşka bir havası var.

Daha çok parti seven turistlerin tercih ettiği bir yer olan Malia’da her türden restoran ve otel bulabilirsiniz. Hem düşük bütçeli gezginlere hem de lüks ve havalı otel severlere hitap eden bu bölgede, çok sayıda romantik otel veya pansiyon da bulabilirsiniz.

Kandiye’nin 30 km doğusunda bulunan Malia’daki otellerin ve diğer konaklama birimlerinin büyük bir bölümü plaja yürüme mesafesinde bulunuyor. Malia’nın biraz daha dış kesiminde merkeze nazaran çok daha uygun fiyatlı lüks oteller de bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Girit gece hayatı için bir planınız varsa
 • Gündüzleri sahilin, akşamları da barların ve gece kulüplerinin keyfini çıkarmak istiyorsanız
 • Daha çok genç kesimin tercih ettiği bir yerde olmak istiyorsanız
 • 4-5 gün veya daha uzun süreli Girit tatili planlıyorsanız

En Popüler Malia Otelleri

Mistral Hotel

Malia bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

6.Elounda

Giritte nerede kalmalı
Elounda – kaynak ; flickr / Floyd

Eğer Girit’te nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arıyorsanız, adadaki en fazla 4-5 yıldızlı otele ev sahipliği yapan Elounda bölgesine göz atmadan karar vermeyin derim.

Mirabello Körfezi’nde yer alan büyüleyici bir sahil balıkçı köyü olan Elounda, kristal gibi suları, gölgeli plajları ve arkeolojik alanları ile deniz kıyısında tatil arayanlar için biçilmiş kaftan.

Elounda’da gece hayatı yok, akşamları oturup bir şeyler yiyip içebileceğiniz birkaç mekan var, fakat sabahlara kadar devam eden partileri burada bulamazsınız. Küçük olmasına rağmen bu lüks bölgenin turistlere sunacağı çok şey var. 

Brad Pitt ve Angelina Jolie gibi ünlü film yıldızlarının burada konaklamasının ardından, özellikle sosyete dünyasında ünlenen bu bölge, adanın diğer bölgelerine nazaran daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, lüks bir Girit tatili için en iyi yerlerden biri. Ayrıca burada konaklamasanız dahi hem atmosferi hem de turistik çekim merkezleri için Elounda’yı Girit gezilecek yerler listesine ekleyebilirsiniz.

En Popüler Elounda Otel Tavsiyeleri

Blue Palace Elounda

Elounda bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Girit’in En İyi ve En Popüler 5 Yıldızlı Lüks Otelleri

Yukarıdaki 6 bölgede de adanın en lüks otelleri arasında olan birçok tesis bulabilirsiniz. Fakat romantik bir tatil planı yapıyor veya çocuklarınızla Girit’i ziyaret ediyorsanız, aşağıdaki en lüks ve en iyi 5 oteli de inceleyebilirsiniz. Bu oteller, hem adadaki en iyi konuk değerlendirme puanına sahip hem de Girit’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otellerden.

Stella Island Luxury Resort & Spa

★★★★★ (Tatil Köyü – Sadece Yetişkin)

Girit te nerede konaklanır
Stella Island Luxury Resort & Spa

Girit’in en lüks otelleri arasında olan Stella Island Luxury Resort & Spa, Hersonissos bölgesinde bulunuyor. 2 yüzme havuzu, havaalanı servisi, spa ve sağlık merkezi, barı ve 9+ konuk değerlendirme puanı otel, sadece yetişkinlerin kalabileceği bir tesis. Otelde çocuklara izin verilmiyor. Bu yüzden daha çok çift olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği bir yer diyebiliriz.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Legacy Gastro Suites

★★★★★

Girit nerede kalınır
Legacy Gastro Suites

Girit’in en romantik otelleri arasında olan Legacy Gastro Suites, adanın en popüler konaklama bölgelerinden biri olan Kandiye’de muhteşem bir deneyim sunuyor. 50’li yılların kentsel dekorundan etkilenmiş bir tasarıma sahip olan Girit Savaşı ve Ulusal Direniş Belediye Müzesi’ne ve Venedik Surları’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Abaton Island Resort & Spa

★★★★★ (Tatil Köyü – Özel Plaj)

Abaton Island Resort & Spa

Plaj kenarında özel plaj alanına sahip 5 yıldızlı otellerden biri olan Abaton Island Resort & Spa, adadaki en çok rezervasyon alan tesislerden biri. Erken rezervasyon fırsat indirimleri ve muhteşem tasarımıyla dikkat çeken otel, manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Romantik bir Girit tatili planlıyorsanız bu tesisi mutlaka inceleyin.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Domus Renier Boutique Hotel

★★★★★

Domus Renier Boutique Hotel

Girit’in kalbinin attığı yer olan Hanya’da, güzel ve merkezi bir konumda bulunan Domus Renier Boutique Hotel, Eski liman ve deniz feneri manzarası sunuyor. Hanya Denizcilik Müzesi’ne 2 dakika yürüme mesafesinde olan tesis, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, otelin aile odaları da var.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Casa Delfino Hotel & Spa

★★★★★

Girit te nerede konaklanır
Casa Delfino Hotel & Spa

Yine Hanya’da bulunan 5 yıldızlı otellerden biri olan Casa Delfino Hotel & Spa, 9+ konuk değerlendirme puanı, ultra lüks odaları, imkanları ve muhteşem konumuyla Girit’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otellerden.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!