Atina’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Yunanistan’ın başkenti ve en yoğun turist trafiğine sahip şehirlerinden biri olan Atina’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap şehirden ne beklediğinize, konaklama sürenize, bütçenize ve şehri kiminle ziyaret ettiğinize göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden Atina’daki en popüler ve en iyi konumlu semtler hakkında az da olsa bir fikir sahibi olmakta yarar var.

Atina, çok sayıda gezip görülecek harabeleri, müzeleri, parkları ve plajlarıyla eşsiz bir Yunan şehri. Diğer adalara veya şehirlere gitmek için bir üs olarak kullanılan bu şehirde, konaklama için tercih edilebilecek 10’dan fazla yer bulunuyor, ancak hem en iyi konumlu hem de şehrin en popüler aşağıdaki 7 bölgesine göz atarak da, aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Atina’da Nerede Kalınır ? & Otel Tavsiyeleri

→Turistik yerleri keşfetmek için en iyi yerler ; Atina’da hemen her bölge birkaç tane de olsa tarihi veya turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapar, ancak Plaka ve Monastiraki bölgeleri, en fazla turistik yere ev sahipliği yapan bölgeler.

→Alışveriş için en iyi bölgeler ; Monastiraki ve Kolonaki

→Aileler için en ideal bölgeler ; Plaka, Monastiraki ve Syntagma

→Atina gece hayatı için en iyi yer ; Psyri (Psiri)

→Kısa süreli konaklama için en iyi bölgeler ; Monastiraki ve Syntagma

→Lüks aile konaklamaları için en ideal bölge ; Kolonaki

→Atina Akropolisi’ne yakın olan en iyi bölgeler ; Plaka veya Koukaki

→Atina’nın en ucuz bölgesi ; Gazi

Popülerlik sırasına göre konaklama bölgeleri ; Plaka, Syntagma, Psyri, Monastiraki, Kolonaki, Koukaki ve Gazi

1.Plaka

(Atina’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olan en popüler bölge. Gezip görülecek yerlere yakın olmak için düşünülebilir)

Atina Otel Tavsiyeleri
Plaka – kaynak ; flickr / jtstewart

Plaka, Atina’nın en iyi ve en popüler bölgesi ve şehirdeki en fazla otel seçeneğine, turiste, cafelere ve restoranlara ev sahipliği yapmasıyla öne çıkar.

Plaka’da konaklayacak olursanız Atina’nın tam kalbinde olursunuz, bu da şehirdeki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebileceğiniz anlamına gelir. Eğer 1-2 günlük bir Atina gezisi planlıyor, kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyorsanız, Plaka sizin için kalınacak en iyi yer olacaktır.

Plaka, Atina’nın en eski bölgesi. Antik Agora çevresinde büyümüş olan Plaka, doğrudan antik Atina’nın yerleşim sokakları üzerine inşa edilmiş.

Güneydoğuda Akropolis, batı ve doğuda Monastiraki ve Syntagma mahalleleri ile çevrelenmiş olan bu bölge, şehrin en kalabalık bölgesi olsa da, Atina’yı ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümü burada konaklamayı tercih ediyor.

Eğer yoğun turist trafiğini ve kalabalığı dert etmiyorsanız, her yere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız kesinlikle Plaka bölgesine göz atın derim. Ancak Plaka’nın şehirdeki en pahalı birkaç bölgeden biri olduğunu da unutmayın.

Şehirdeki en iyi restoran, bar ve tavernalardan bazıları burada bulunuyor. Fakat daha uygun fiyatlı bir öğle veya akşam yemeği planlıyorsanız Plaka’nın dışına çıkmanız gerekebilir. Çünkü buradaki yeme içme mekanları şehrin geneline göre oldukça pahalı olabiliyor.

Plaka bölgesi, Atina’nın en yaya dostu bölgesi olmasıyla da ünlü. Burası, trafiğe kapalı birbirinden güzel arnavut kaldırımlı sokaklarıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca oldukça turistik olmasına rağmen, cazibesini ve özgünlüğünü kaybetmediğini söyleyebilirim.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Atina Akropolisi ve Olimpos Zeus Tapınağı’na en yakın yerde olmak istiyorsanız
 • Turist dolu restoranlar, cafeler ve barlara yakın olmak istiyorsanız
 • Atina’nın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Şehrin geri kalanına ve diğer gezilecek önemli yerlere yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Atina’nın en güvenli bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Aile dostu bir yer arıyorsanız
 • Şehrin geri kalanına nazaran biraz daha pahalı bir yerde olmayı dert etmiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Turist trafiğiyle aranız iyiyse

PLAKA BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK YERLER

Anafiotika, Monastiraki Meydanı, Akropolis, Parthenon, Erechtheion, Benaki Müzesi, Herodes Atticus Odeum, Kiklad Sanatı Müzesi, Hephaestus Tapınağı, Ermou Caddesi, Sintagma Meydanı, Yunan Parlamentosu, Roma Agorası, Rüzgar Kulesi, Atina Metropolitan Katedrali, Atina Üniversitesi Müzesi, Hadrian Kemeri ve Yunanistan Yahudi Müzesi bu bölgeden yürüyerek gidebileceğiniz çekim merkezlerinden.

En Popüler Plaka Otelleri

Ergon House Hotel

Plaka bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

2.Syntagma (Sintagma)

(Atina’nın simge yapılarının büyük bir bölümü burada)

Atina da nerede kalınmalı
Syntagma (Sintagma) – kaynak ; flickr / Dario Sušanj

Şehrin tam kalbinde yer alan Syntagma Meydanı da, Atina’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler yerlerden. Meydan çevresi Syntagma bölgesi olarak biliniyor ve en az Plaka, Psyri ve Monastiraki kadar çok tercih ediliyor.

Şehirdeki simge yapıların büyük bir çoğunluğu ya burada ya da bu bölgeye kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Syntagma’da hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi var, ancak restoran sayısı burada oldukça sınırlı.

Syntagma, batıda Plaka, doğuda Ulusal Bahçe ve Kolonaki mahallesi ile çevrili.

Syntagma Meydanı, günümüzde Yunan Parlamentosu‘na ev sahipliği yapıyor. O ünlü asker geçit törenlerini izleyebileceğiniz yer de tam olarak burası.

Atina’nın en iyi 5 yıldızlı otellerinden olan Grande Bretagne ve King George da tam olarak bu meydanda bulunuyor.

Syntagma meydanı, hem gündüz hem de gece mutlaka yapılacak bir şeyleri bulabileceğiniz yer. Bu yüzden de şehrin en kalabalık yeri olarak biliniyor. Fakat her yere yakın olmak istiyorsanız, bu bölgedeki otelleri mutlaka inceleyin derim.

SYNTAGMA BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Syntagma Meydanı’nın yanı sıra bu bölgede, Parlemento Binası, Milli Bahçe, Hadrian Kemeri, Lord Byron Anıtı ve Nümismatik Müzesi’ni de görebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Atina’nın ana meydanına ve simge yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Plaka’ya nazaran az da olsa daha uygun fiyatlı oteller arıyorsanız
 • Şehirdeki her yere en iyi bağlantıya sahip bir yerde olmak istiyorsanız (Syntagma Metro İstasyonunu kullanarak dilediğiniz her yere çok kısa sürede gidebilirsiniz)
 • Kısa sürede çok fazla yer görmek istiyorsanız
 • Bar, taverna, cafe ve restoranlar için başka bölgelere gitmeyi dert etmiyorsanız (Buradaki mekan sayısı çok az)
 • Turist trafiğiyle aranız iyiyse

En Popüler Syntagma Otelleri

NJV Athens Plaza

Syntagma bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Psyri (Psiri)

(Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olsa da herkese göre bir şeyler burada var)

Psyri (Psiri)

Atina’nın merkezindeki Psyri bölgesi, Akropolis’in kuzeyinde yer alıyor. Atina gece hayatının kalbinin attığı yer olarak da bilinen bu bölgede kalacak olursanız, hem turistik yerlere yakın bir yerde hem de şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yakın bir konumda olursunuz.

Turist kalabalığından kaçmak ve Atina’nın yerel bir kalabalığa hitap eden bir bölümünde kalmak istiyorsanız, Psyri bölgesi size göre olabilir.

Atina’nın en eski mahallelerinden biri olarak bilinen Psyri ayrıca Monastiraki ve Plaka’nın kuzeybatısında, Kotzia ve Omonia Meydanlarının da güneyinde yer alır. Bu bölgeden, Atina’da gezilecek yerler arasında popüler olan birçok cazibe merkezine yürüyerek gidebileceğiniz gibi şehrin geri kalanına da en kolay şekilde toplu taşımayla ulaşabiliyorsunuz.

Bu mahalle, ana meydanı Plateia Iron’dan (Kahramanlar Meydanı) uzanan tüm şeritleri dolduran birçok zanaatkar atölyesiyle hala sağlam bir işçi sınıfı olmasıyla da dikkat çeker.

Bir zamanlar terk edilmiş olan neoklasik evler yenilenmiş ve çoğu canlı müzik eşliğinde otellere, galerilere, tavernalara, kafelere, kulüplere ve barlara dönüştürülmüş. Sokak sanatı ve ayrıntılı duvar resimleri buradaki binaların çoğunu kaplar ve birkaç küçük dükkan eski kıyafetler, yerel baharatlar, vinil plaklar, orijinal sanat eserleri ve çok daha fazlasını satar.

Monastiraki Bit Pazarı’na 5 dakika, Antik Agora’ya 10 dakika ve Akropolis’e 20 dakika yürüme mesafesinde olmasına rağmen Psyri, turistler tarafından daha az, yerel halk tarafından daha çok ziyaret edilir. Bu da turistlerden uzak olup, yerel yaşamı deneyimlemek isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehir merkezinde ve turistik yerlere yakın bir yerde olmak istiyor, ancak tam turist trafiğinin ortasında olmak istemiyorsanız
 • Yerel yaşamı deneyimleyebileceğiniz en iyi yeri arıyorsanız
 • Şehrin diğer bölgelerine nazaran biraz daha gürültülü bir yerde konaklamayı dert etmiyorsanız
 • Atina şehir merkezindeki en bütçeli konaklama birimlerini arıyorsanız

PSYRİ’DE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK NOKTALAR ;

Perikles Heykeli, Yunan Gastronomi Müzesi, Panaghia Kapnikarea Exarchia Kilisesi, Demir Meydanı ve Emporikon Tiyatrosu gibi cazibe merkezleri de burada görülebilir.

En Popüler Psyri Otelleri

Atina Otel Tavsiyeleri
The Artist Athens Hotel

Psyri bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

4.Monastiraki

Atina da nerede kalınmalı
Monastiraki – kaynak ; flickr / vicky_tsavdaridou

Monastiraki, Plaka’dan daha az turistik ama antik kalıntılar, Bizans kiliseleri ve neoklasik mimarinin karışımıyla benzer bir havası var. Ayrıca şehir merkezine ve simge yapılara yakınlığı nedeniyle Atina’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden bir tanesi.

Bu hareketli mahalle, doğuda Plaka ve kuzeyde Psyri ile sınırlanan Akropolis’in tabanında yer alır. Genişleyen Monastiraki Bit Pazarı’nın etrafında ve tam karşısında uzanan alışveriş caddesi Ermou ile alışveriş, yemek ve gece hayatı için harika bir alandır.

Ermou Caddesi, yerel butikler ve uluslararası marka mağazaların karışımıyla Atina’nın ana alışveriş caddesidir. Buradaki başlıca turistik yerler arasında Antik Agora, Roma Agorası, Attalos Stoası, Hadrian Kütüphanesi ve Theotokou Ortodoks Kilisesi (bu bölgeye adını veren eski manastır) sayılabilir.

Monastiraki gün boyu oldukça meşgul bir yer olsa da, özellikle akşam saatlerinde daha çok hareketleniyor.

Monastiraki, çoğu Parthenon’un muhteşem manzarasını sunan kafeleri ve çatı barlarıyla da tanınıyor.

Gündelik tavernaların ve geleneksel Yunan ve Akdeniz yemekleri sunan lüks restoranların harika bir karışımına sahip olan bölge, Plaka ve Syntagma bölgeleri kadar pahalı değil.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Alışveriş için ciddi anlamda planlarınız varsa
 • Çatı katı barlarına yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Plaka ve Syntagma bölgelerine alternatif, daha uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız
 • Turistik yerlere yakın bir yerde olmak istiyorsanız (Çoğu turistik cazibe merkezine bu bölgeden çok kısa sürede gidebilirsiniz)
 • Atina Akropolisi, Plaka, Syntagma ve Monastiraki Meydanı’na yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Çift olarak Atina’yı ziyaret ediyorsanız (Burası Atina’nın en romantik bölgelerinden biri olarak kabul edilir)

MONASTİRAKİ’DE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Hephaestus Tapınağı ve Athena Ergane, Hadrian Kütüphanesi, Cizderiye Camii, Panaghia Kapnikarea Kilisesi, Antik Agora, Roma Agorası, Attalos Stoası ve Monastiraki Bit Pazarı.

En Popüler Monastiraki Otel Tavsiyeleri

360 Degrees

Monastiraki bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Kolonaki

Atina da nerede kalınmalı
Kolonaki – kaynak ; flickr / Caribb

Lüks oteller, lüks restoranlar ve tasarım mağazalarını arıyor, şık ve zarif bir semtte konaklamak istiyorsanız Kolonaki, Atina’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir. Burası şehrin geri kalanına nazaran daha pahalı olsa da, turistler arasında oldukça popüler bir konaklama bölgesi.

Kaldığınız süre boyunca tonlarca alışveriş fırsatına ve harika restoranlara yakın olmak istiyorsanız, Kolonaki bölgesi sizin için ideal bir üstür. Bu bölge, Akropolis’in hemen kuzey doğusunda yer alıyor. Yani buradan da Akropolis’e yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Syntagma’yı çevreleyen bu zengin mahalledeki sokakların çoğu sadece yayalara açıktır ve özellikle ana alışveriş caddeleri olan Voukourestiou ve Stadiou boyunca Yunan ve uluslararası tasarımcı butikleri, özel tasarım ayakkabı mağazaları ve popüler kaldırım kafeleriyle doludur.

Kolonaki’nin güney sınırını oluşturan Vasilissis Sofias Bulvarı, Benaki Müzesi, Kiklad Sanatı Müzesi, Atina Savaş Müzesi ve Bizans ve Hıristiyan Müzesi gibi Atina’da gezilecek yerler listesinin önemli cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Kolonaki, Syntagma’ya çok yakındır ve Plaka’ya 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur. Yani bu bölgeyi de kısmen merkezi bir yer olarak düşünebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Atina’nın en zengin mahallesinde olmak istiyorsanız
 • Ultra lüks otel veya diğer konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Şehrin en kaliteli birinci sınıf restoranlarına ve alışveriş mağazalarına yakın olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlerden ve şehir merkezinden çok da uzak olmak istemiyorsanız

En Popüler Kolonaki Otelleri

COCO-MAT Athens Jumelle

Kolonaki’de tüm tesislere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

6.Koukaki

Atina Otel Tavsiyeleri
Koukaki – kaynak ; flickr / robert_wallace

Giderek popüler olan, mütevazı Koukaki bölgesi, Atina’nın en gözde mahallelerinden biri. Koukaki, Akropolis ve Filopappou Tepesi’nin güney ucunda yer alır. Yani hem gezip görülecek yerlere hem de şehir merkezine bu bölgeden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hala büyük ölçüde keşfedilmemiş olan bu bölge, meydanlarında ve kaldırımlarında yer alan birçok taverna ve kafeye ev sahipliği yapıyor.

Koukaki’nin başlıca cazibe merkezleri, Akropolis Müzesi, Ilias Lalaounis Mücevher Müzesi ve eski Fix bira fabrikasındaki yakın zamanda yenilenmiş Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi’dir (EMST).

Koukai, Plaka mahallesine yaklaşık 5 dakikalık, Akropolis’e 10 dakikalık ve Syntagma Meydanı’na 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Plaka ve Psyri’den çok daha sakin, daha az turistik bir yer arıyorsanız
 • Atina Akropolisi’ne süper yakın olmak istiyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı düşünüyorsanız (Bölgede otelden çok daire konseptinde hizmet veren tesisler bulunuyor)
 • Kalabalıktan ve turistlerden uzak olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezinde olmak istiyor, ama aksiyonun tam ortasında olmak istemiyorsanız

En Popüler Koukaki Otel Tavsiyeleri

Acropolis View Hotel

Koukaki bölgesinde tüm tesislere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

7.Gazi

Atinada nerede konaklanır
Gazi – kaynak ; flickr / Ed

Atina’daki tüm önemli turistik mekanlara yakın olmak istiyor, fakat Plaka, Psyri veya Kolonaki bölgeleri kadar pahalı bir bölgede konaklamak istemiyorsanız Gazi bölgesi sizin için Atina’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir. Çünkü bu bölge, şehirdeki en ucuz otelleri, daireleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer.

Paranızın büyük bir kısmını konaklamaya harcamak istemiyorsanız ve paranızla bazı harika turistik yerleri ziyaret edip geleneksel Yunan yemekleri yemeyi tercih eden turistlerdenseniz, burası kalmak için harika bir yer. Ayrıca Atina gece hayatı için de en iyi ikinci bölge.

Gazi bölgesinde konaklayacak olursanız, şehirdeki gezip görülecek turistik noktaların hemen hepsine toplu taşımayla 15-20 dakikada gidebileceğinizi unutmayın. Yani turistik yerler ve şehir merkezine yürüyerek bu bölgeden gidemezsiniz.

Bu semt aynı zamanda sokak sanatı, harika restoranlar, kafeler, barlar ve kulüplerle dolu. Yani sıkılmadan bir haftanızı bile bu bölgede rahatlıkla geçirebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Atina’nın en ucuz otellerini bulabileceğiniz yeri arıyorsanız
 • Psyri kadar olmasa da güzel bir gece hayatına ev sahipliği yapan bölgede konaklamak istiyorsanız
 • 3-4 gün gibi uzun bir süre Atina’da konaklamayı planlıyorsanız (Bu bölge 1-2 günlük bir Atina gezisi için ideal olmayabilir. Çünkü buradan şehir merkezi ve turistik noktalara gitmek için toplu taşımaya ihtiyacınız var)
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere biraz uzak bir yerde olmayı dert etmiyorsanız

Gazi bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

En İyi ve En Popüler Merkezi Atina Otelleri

Gazi bölgesi hariç yukarıdaki 6 bölgenin hepsi ya Atina merkezinde ya da merkeze kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Tabii tam şehrin kalbinin attığı yerde olmak için Plaka, Psyri veya Syntagma bölgesi tercih edilebilirken, biraz daha merkezin dışında ama merkeze yakın bir yer için de Monastiraki, Koukaki ve Kolonaki bölgelerini tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki 7 otel, hem şehir merkezi hem de Atina’nın en önemli turistik yerlerine yakın, en iyi ve en popüler tesisler.

Royal Olympic Hotel

★★★★★

Royal Olympic Hotel

Atina şehir merkezinin en şık ve en zarif otellerinden biri olan Royal Olympic Hotel, Atina Akropolisi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Olimpiya Zeus Tapınağı’nın hemen karşısında bulunan otel, açık yüzme havuzu ve fitness merkeziyle hizmet veriyor.

Otelin çatı katında yer alan panoramik Akropolis ve Lycabettus Tepesi manzaralı bar-restoranda geleneksel Yunan yemeklerinin veya kokteyllerin tadını çıkarabilirsiniz.

Plaka bölgesine 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelden Atina’nın kalbinin attığı yerlerden biri olan Syntagma Meydanı’na 15-20 dakikada yürüyerek gidebilirsiniz.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Emporikon Athens Hotel

★★★★

Emporikon Athens Hotel

Agia Irini Meydanı‘nda yer alan neoklasik mimarisiyle göz kamaştıran Emporikon Athens Hotel, Atina’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en lüks ve en ideal otellerden bir tanesi.

9+ yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, Akropolis veya Lycabettus Tepesi manzarasına sahip klimalı konaklama olanağı sunuyor. Monastiraki metro istasyonu ise, otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Otel daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor, ancak tesisin geniş aile odaları da var.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

The Zillers Boutique Hotel

★★★★

The Zillers Boutique Hotel

Atina’nın en romantik otelleri arasında sayılan The Zillers Boutique Hotel, şehirdeki en çok rezervasyon alan 4 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak, Atina’nın simge yapılarına yakın bir yerde bulunan bu otel, Adrianou Caddesi ve Roma Agorası’na sadece 3-4 dakika yürüme mesafesinde.

Akropolis manzaralı terasıyla da öne çıkan otel, yüksek konuk değerlendirme puanı, modern ve şık odaları ve fiyatıyla Atina’da kalınacak en ideal tesislerden biri.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

St. Bjur Suites

★★★★

St. Bjur Suites

Ermou Caddesi alışveriş bölgesine ve Monastiraki Meydanı’na 2-3 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi konumlu otel, Akropolis’e 1 km uzaklıkta yer alıyor. Erken rezervasyon fırsat indirimleriyle adından söz ettiren otel, şehirdeki en fazla tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Plaka Hotel

★★★

Plaka Hotel

Atina’daki en şık ve en modern 3 yıldızlı otellerden biri olan Plaka Hotel, Syntagma Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Merkezi bir konumda bulunan otelin çatısındaki bar Akropolis’in ve Atina’nın nefes kesici manzarasını sunuyor.

Her sabah 07:00-10:00 arasında zengin bir Amerikan kahvaltı büfesi ve Yunan kahvaltısı servis edilir. Plaka Hotel’in konumu Akropolis Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Monastiraki bit pazarı ve Ermou alışveriş bölgesini ziyaret etmek için idealdir.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Omiros Hotel

★★★

Omiros Hotel

Omiros Hotel, Sytagma  Meydanı ve yeni Akropolis Müzesi’e sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak süper merkezi bir yerde olmasa da, bu otelden yürüyerek şehirdeki önemli turistik cazibe merkezlerine gidebilirsiniz. Yürüyerek gidemediğiniz yerlere de otel yakınındaki metro istasyonunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Atina’nın en ucuz 3 yıldızlı otelleri arasında olan Omiros Hotel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Evripides Hotel

★★

Evripides Hotel

Şehrin en popüler bölgesi olan Plaka semtine kısa bir yürüyüş mesafesinde merkezi bir konuma sahip olan Evripides Hotel, Atina’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz ve en popüler otellerden biri. Hem muhteşem konumu ve modern odaları, hem de yüksek konuk değerlendirme puanı ve fiyatıyla öne çıkan tesisin 7. katındaki çatı bahçesinden Akropolis’in manzarasını da seyredebilirsiniz.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Booking.com
error: Content is protected !!