Ana SayfaYunanistanMidilliMidilli'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Kasaba Ve Oteller

Midilli’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Kasaba Ve Oteller

Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevap, adanın başkenti olan ve ada ile aynı ismi paylaşan Midilli (Mytilene) kasabasıdır.

Ada merkezi Mytilene, Türkiye’den feribotlarla gitmeniz gereken yer. Yani adadaki başka bölgeye Ayvalık veya Ayvacık’tan gidemiyorsunuz. İlk ulaşacağınız yer Mytilene (Midilli) Kasabası. Bu yüzden de adadaki en fazla tercih edilen konaklama bölgesi de burası oluyor.

Eğer temmuz veya ağustos aylarında Midilli’yi ziyaret ediyor ve daha çok plajlarda zaman geçirmeyi planlıyor, turistik yerler ile çok fazla ilgilenmiyorsanız, Midilli Kasabası’na alternatif olarak kesinlikle Molivos’ta (Mithimna) konaklamayı düşünün deriz.

Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, adada ne kadar süre konaklamak istediğinize, bütçenize ve adada yapmak istediklerinize göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden otel veya diğer konaklama birimlerine geçmeden önce, adadaki kasabalar hakkında da bir fikir sahibi olun deriz.

Midilli’de Nerede Kalınır ?

Midilli

Midilli’de konaklama için hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Özellikle Midilli Kasabası (Mytilene) ve Mithimna’da (Molivos). Ancak Petra, Plomari ve Skala Eresou da Midilli’de kalınacak en popüler ve en ideal kasabalar arasında yer alıyor.

Kısaca bu bölgeler hakkında bilgi verecek olursak;

→Midilli Kasabası (Mytilene) ; Adanın başkenti ve kalbi. Otel fiyatları diğer kasabalara nazaran burada biraz daha pahalı olsa da, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabilir. Gezip görülecek yerler ve yeme içme konusunda adanın en iyi yeri burası. Ancak en kalabalık olan kasabası. Kasabanın merkezindeki 3 yıldızlı Lesvion Hotel bu kasabada konaklamayı düşünenler için ideal bir seçenek olabilir.

→Mithimna (Molivos) ; Midilli’ye plaj tatili için gidiyor ve adayı çok fazla dolaşmayı planlamıyorsanız, kalabileceğiniz en iyi yerlerden biri burasıdır. Plaj yakınlarında yer alan çok sayıda farklı konaklama birimlerini bulabilirsiniz ⇒ Viva Mare Hotel & Spa – 4 yıldız

→Petra ; Güzel bir koy boyunca uzanan büyük bir sahil yerleşimidir. Midilli’nin 55 km kuzeybatısında, bol bitki örtüsüne sahip yemyeşil bir ortamda yer alır ve plaj tatili için kalınacak en popüler yerlerden ⇒ Hotel Defkalion – 4 yıldız

→Plomari ; Adanın en büyük ikinci kasabası. Ayrıca en çok tercih edilen konaklama birimlerini bulabileceğiniz kasaba. Mytilene’nin (Midilli Kasabası) 40 km güneyinde bulunur.

→Skala Eresou ; Bir sahil köyü ve adadaki en iyi tatil spotlarından biri. Birçok farklı konaklama birimiyle hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet veriyor.

1.Midilli Kasabası (Mytilene)

Midilli Kasabası (Mytilene)

Midilli’nin başkenti ve ana limanı olan, adayla aynı ismi paylaşan Midilli Kasabası (Mytilene), Ayvalık’tan feribotlarla ulaşacağınız yer. Bu yüzden de Türk turistlerin çok büyük bir bölümünün konaklama için tercih ettiği yer burasıdır.

Midilli Kasabası’nda konaklamanın çok fazla artısı var. Bunlardan en önemlisi, araç veya motor kiralayabileceğiniz yerlerin olması. Ayrıca tur firmalarını da yine bu kasabada fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Kasaba eski mahallelerden ve pitoresk banliyölerden oluşurken, ilginç yapılar ve arkeolojik anıtlar adanın zengin mirasına tanıklık ediyor.

Muhteşem konaklar, taştan inşa edilmiş evler ve etkileyici kiliseler, şehrin pitoresk ortamını tamamlarken, deniz kıyısındaki muhteşem deniz manzarası ve Midilli’nin yerel mutfağından enfes yemekler ile bazı hoş kafeler ve tavernalar bulunur. Midilli Kasabası aynı zamanda çok çeşitli konaklama birimleri ve el değmemiş plajları ile de popülerdir.

Özellikle ailece seyahat eden tatilcilerin tercih ettiği bu kasabada, çok sayıda kafe, restoran, taverna ve konaklama birimi bulabiliyorsunuz.

Kasaba, güzel müzeleri, tarihi binaları, etkileyici kiliseleri ve tepenin üzerinde duran ünlü kalesi gibi sayısız turistik yeri ile Midilli’nin sanat, ticaret ve sanayi merkezidir.

Eğer Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi ve en popüler yeri arıyorsanız Midilli Kasabası’ndaki konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Feribottan indiğim gibi otelime gideyim diyorsanız
  • Adadaki en fazla restoran, kafe, taverna ve konaklama birimlerini bulabileceğiniz bir yer arıyorsanız
  • Midilli’de gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerine yakın olmak istiyorsanız
  • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir yerde konaklamayı dert etmiyorsanız
  • Yoğun turist trafiğiyle iç içe olmayı dert etmiyorsanız

En Popüler Midilli Kasabası Otel Tavsiyeleri

2.Mithimna (Molivos)

Mithimna (Molivos)

Molivos Kalesi’yle ünlü Mithimna Kasabası, Midilli kasabasından sonra adadaki en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi, özellikle plaj tatili için Midilli’yi ziyaret edenlerin konaklama için tercih ettiği kasabada, çok sayıda taverna, kafe ve hediyelik eşya dükkanı da bulabiliyorsunuz.

Midilli Kasabası’nın 60 km batısında yer alan Mithimna, adadaki en güzel Ortaçağ kasabalarından biri. Ayrıca doğal güzelliği ve pitoresk köşeleri ile binlerce ziyaretçiyi kendine çeken geleneksel korunmuş bir yerleşim yeri. Yunanların da favori tatil köylerinden biri.

Mithimna’nın öne çıkan cazibe merkezi ise, hem tarihi hem de sunduğu eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Molivos Kalesi’dir. Adadaki en turistik yerlerden biri olan bu kale, Mithimna’da konaklamasanız bile görmeniz gereken çekim merkezlerinden biri.

Plajıyla da adından söz ettiren Mithimna’da da en az Midilli Kasabası’ndaki kadar konaklama birimi bulabilirsiniz.

Kasabada birçok bar, birkaç disko ve şehrin kenar mahallelerinde bazı büyük kulüpler de var. Yani kasabada az da olsa gece hayatı için bir şeyler bulabiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Romantik bir Midilli tatili planlıyorsanız
  • Turistik bir gezi yerine, plaj tatili yapmak istiyorsanız
  • Midilli Kasabası’na alternatif olabilecek en iyi konaklayabileceğiniz kasabayı arıyorsanız
  • Çok sayıda otel, restoran, taverna ve cafelerle çevrili olmak istiyorsanız

En Popüler Mithimna Otelleri

3.Petra

Petra Bölgesi Midilli

Büyük bir sahil yerleşimi olan Petra, Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri. Hem Yunan hem de yabancı turistlerin tatil için en çok tercih ettiği yer olmasıyla da öne çıkıyor ve diğer kasabalara nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir konaklama sunuyor.

Bol bitki örtüsüne sahip yemyeşil bir ortamda yer alan Petra, Midilli Kasabası’nın 55 km güneybatısında bulunuyor. Adını ise kasabanın merkezinde duran Meryem Ana Glikophilousa’ya adanmış kayadan almış. Kayaya oyulmuş 114 basamağı tırmanarak zirveye çıkabilir, buradan Midilli’nin eşsiz manzarasını da seyredebilirsiniz.

Petra da, diğer kasabalar gibi konaklama birimi konusunda zengin bir yer. Kasabadaki konaklama birimlerinin çoğu villa, daire ve pansiyonlardan oluşuyor olsa da, birkaç oteli de bulabilirsiniz.

Petra, benzersiz mimari tarza sahip güzel geleneksel evleri ve birkaç yüzyıl önce inşa edilmiş iyi korunmuş konaklarıyla dikkat çekiyor. Doğal güzelliğinin yanı sıra yıllar içinde gelişmeye devam eden turizm altyapısıyla da öne çıkan kasabada birçok restoran ve hediyelik eşya dükkanı da var.

En Popüler Petra Konaklama Tavsiyeleri

4.Plomari

Plomari, Midilli

Otantik Yunan kırsal yaşamının tadını çıkarmak için ziyaret edilebilecek popüler kasabalardan biri olan Plomari, adanın en çok rezervasyon alan konaklama birimlerinden birkaçına ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor.

Uzo’nun bulunduğu yer olarak da bilinen Plomari’de 30’a yakın konaklama birimi bulunuyor. Bütçeli butik otellerden lüks villalara ve dairelere kadar aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Deniz kenarındaki oteller daha çok romantik bir Midilli tatili planlayan çiftlerin tercih ettiği tesislerken, Agios Isidoros ve Ammoudeli plajının yakınındaki konaklama birimleri daha çok ailece seyahat edenler tarafından tercih ediliyor.

Midilli Kasabası’nın 40 km güneyinde yer alan adanın en büyük ikinci kasabası olan Plomari de, en az Petra ve Mithimna kadar popüler tatil kasabalarında biri. Turist olarak ihtiyacınız olabilecek hemen her şeyi bulabileceğiniz bu kasabada otel fiyatları ise, Midilli Kasabası’yla aşağı yukarı aynı diyebiliriz.

Plomari, Ege’nin muhteşem manzarasına sahip doğal körfezin etrafındaki yemyeşil tepelerin ortasında amfi tiyatro şeklinde inşa edilmiş. Kasabanın etrafındaki küçük meydanlarda, ağaçların gölgesinde bazı geleneksel tavernalar ve güzel kafeler bulunur. Plomari, doğal güzelliğinin yanı sıra zengin bir kültürel ve müzikal geleneğe sahip olmasıyla da dikkat çeker.

En Popüler Plomari Otelleri

5.Skala Eresou

Midilli Yunanistan

Eşsiz bir sahil kasabası olan Skala Eresou (Skala Eressos), Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgelerden biri.

Oldukça küçük bir kasaba olmasına rağmen birçok taverna, restoran ve cafeleri Skala Eresou’da bulabilirsiniz. Hem daire ve konukevi hem de otel bulabileceğiniz bu kasabadaki konaklama fiyatları ise, diğer kasabalara nazaran daha uygun.

En Popüler Skala Eresou Konaklama Tavsiyeleri

Göz At ; Santorini’de hangi bölgede kalmalı ? ve Mykonos’ta hangi bölgede kalmalı ? adlı yazılarımıza göz atmayı da unutmayın.

Midilli Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki kasabalara özel otel tavsiyeleri içerisinde zevkinize ve bütçenize uygun bir konaklama birimini bulamadıysanız, adanın en iyi kasabalarında bulunan ve en çok rezervasyon alan aşağıdaki 7 popüler otele de mutlaka göz atın derim.

Elysion Hotel

★★★★★

Elysion Hotel, Midilli

Midilli’nin en çok tercih edilen otellerinden biri olan Elysion Hotel, lüks bir konaklama için tercih edilebilecek en iyi otellerden. Adanın merkezinde Midilli Kasabası’nda bulunan otel, havaalanına 1,5-2km uzaklıkta bulunuyor.

Plaj kenarında yer alan otel, deniz keyfi yapmak için Midilli’ye seyahat eden ailelerin favorileri arasında. Ancak tesisin oda fiyatları diğer bölgelerdeki lüks otellere nazaran biraz pahalı. Tabii erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyata odalar bulabilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın ; Elysion Hotel

Heliotrope Hotels

★★★★

Heliotrope Hotels

Vigla Plajı’nın hemen yanı başında bulunan bu lüks otel de, adanın başkenti olarak kabul edilen Midilli Kasabası’nda bulunuyor. Konum olarak kasaba merkezine biraz uzak olsa da, merkeze ve turistik noktalara otelden ulaşım oldukça kolay. Otelden Midilli Kasabası’nın merkezi yaklaşık olarak 2 km uzaklıkta bulunuyor. Araçlarla 3-5 dakika sürüyor. Tabii yürüyerek gitmekte mümkün. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın. ; Heliotrope Hotels

Akti Hotel & Apartments

★★★

Akti Hotel & Apartments, Midilli Adası

Mithimna’da (Molivos), merkeze yaklaşık 1 km uzaklıkta sakin bir konumda bulunan bu bütçeli otel, daire ve geniş odalarda konaklama imkanı sunuyor. 2 yüzme havuzu olan otel plaja da kısa bir yürüyüş mesafesinde.

Daha çok geniş ailelerin tercih ettiği bir konaklama birimi olarak biliniyor olsa da, her orta bütçeli turistin gönül rahatlığıyla göz atabileceği tesislerden biri. Oteli incelemek için tıklayın ; Akti Hotel & Apartments

Delfinia Hotel & Bungalows

★★★

Delfinia Hotel & Bungalows, Midilli Adası

Yine Mithimna’da bulunan otellerden biri olan Delfinia Hotel & Bungalows, Molivos Kalesi manzaralı havuzu ve odalarıyla ilgi görüyor. Plaja 2-3 dakikalık bir yürüme mesafesinde olan otel, adadaki en çok rezervasyon alan tesislerden bir tanesi. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın ; Delfinia Hotel & Bungalows

Belvedere Aeolis Hotel

★★★

Belvedere Aeolis Hotel, Midilli

Bir yamaçta bulunan Belvedere Aeolis Hotel, Molivos’un merkezine ve plaja yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Hem Molivos Kalesi hem de Ege Denizi’nin muhteşem manzarasını sunan otel, Bungalov tarzı konaklama birimleriyle de ilgi görüyor. Otelin normal çift kişilik veya aile odaları da var. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın ; Belvedere Aeolis Hotel

Midilli’de Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer konaklama bölgeleri

Midilli Adası

Yukarıdaki 5 kasabanın yanı sıra, Midilli’de konaklama için tercih edilebilecek birkaç kasaba ve tatil köyü de bulunuyor. Bunlar arasında Skala Kallonis ve Anaxos en fazla konaklama birimine sahip olanlardır.

Skala Kallonis, Midilli Kasabası’nın yaklaşık 45 km batısında yer alıyor. Başlıca avantajlarından biri, merkezi konumudur ve burası Midilli çevresinde günübirlik geziler yapmak için ideal bir üs konumundadır. Fakat çok fazla otel seçeneğine sahip olmadığından ve Molivos ve Midilli Kasabası’na biraz uzak bulunduğunda dolayı, çok fazla tercih edilen bir bölge değil.

Bunun yanında, daha önce Midilli’yi ziyaret ettiyseniz ve daha farklı bir tatil planı yapıyorsanız, çok fazla popüler olmayan ancak ucuz konaklama birimleri sunan Anaxos bölgesini de Midilli’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak düşünebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR