Ana SayfaAlmanyaFrankfurt Gezi RehberiFrankfurt'ta Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Ortaçağdan beri Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevabı arıyorsanız, ilk olarak şehirdeki semtler hakkında bir fikir sahibi olmanızda yarar var.

Frankfurt’ta konaklama için tercih edilebilecek çok sayıda semt / mahalle var, ancak bunlar arasında hem konumu hem de popülerliğiyle öne çıkan 6 yer bulunuyor ; Zentrum – Altstadt (Frankfurt Şehir Merkezi), Bahnhofsviertel, Sachsenhausen, Westend, Gutleutviertel ve Bockenheim.

Cam gökdelenlerle dolu silueti ve Main Nehri üzerindeki güzel konumuyla Frankfurt, son zamanlarda Almanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olmaya devam ediyor. Daha çok iş seyahatleriyle tanıdığımız Frankfurt’ta, gezip görülecek birbirinden ilgi çekici tarihi ve turistik yerler bulabileceğiniz gibi, yapılacak da çok fazla şey bulabilirsiniz.

Frankfurt’taki gece hayatı bir Berlin veya Münih kadar olmasa da, oldukça canlı ve hareketlidir. Eğer geceleri de dışarı çıkmayı planlıyorsanız, konaklayacağınız bölgeyi de ona göre tercih etmenizde yarar var. Çünkü gecenin geç saatlerinde taksi ücretleri ciddi anlamda pahalı olabiliyor.

Frankfurt mükemmel bir ulaşım sistemine sahip ve şehir merkezi yürüyerek keşfedilebiliyor. Altstadt’ın en uzak bölgeleri, çeşitli metro hatları (U-Bahn) ve banliyö (S-Bahn) veya bölgesel trenlerle birbirine bağlıdır. Yani merkeze uzak olan bölgeler de Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olabilir. Bunun yanında şehir merkezinde konaklayacak olursanız da diğer bölgelere ve turistik cazibe merkezlerine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

Tam aksiyonun ortasında olup, her şeye yakın olmak için en ideal ve en popüler yer ; Zentrum – Altstadt (Frankfurt Şehir Merkezi)

Frankfurt gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilecek en iyi bölge ; Bahnhofsviertel ve Sachsenhausen

Yerel halkla iç içe olabileceğiniz, şehir merkezine nazaran daha ekonomik otellere ev sahipliği yapan en ideal yer ; Sachsenhausen

Frankfurt’ta ailecek kalınacak en iyi yer ; Westend ve Bockenheim

Şehir merkezine alternatif daha uygun fiyatlı bir bölge arıyor ve yerleşim yerinde konaklamayı dert etmiyorsanız ; Gutleutviertel

Bu bölgeler arasında en çok tercih edilen yer Zentrum, yani şehir merkezi ve Bahnhofsviertel bölgesi olsa da, tüm turistik yerler birbirine yürüme mesafesinde olmadığından dolayı, merkeze biraz daha uzak olan diğer bölgelere de mutlaka göz atın deriz.

1.Zentrum – Altstadt (Frankfurt Şehir Merkezi)

Frankfurt otel tavsiyeleri
Zentrum – Altstadt (Frankfurt Şehir Merkezi) – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Eski Alman Ortaçağ binalarıyla ünlü ve güzel bir kasaba meydanı olan Römerberg’e ev sahipliği yapan Eski Şehir Merkezi, Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna şüphesiz en popüler cevap.

Şehri ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümünün bu bölgeyi tercih etmesinin ana nedeni, hem turistik yerlere yakın olmak hem de bol bol restoran, cafe, bar ve alışveriş mağazalarıyla çevrili olmaktır.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, yine şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan ve iş seyahatleri için popüler olan Innenstadt‘a da yakın olursunuz, doğrusu burada konaklayarak hemen her yere yakın olabilirsiniz.

Zentrum – Altstadt (Frankfurt Şehir Merkezi), en fazla oteli, daireyi ve konukevlerini bulabileceğiniz yer. Bölge genel olarak pahalı, fakat çok düşük bütçeli otellerden çok lüks otellere kadar geniş bir konaklama seçeneğine sahip olduğundan Frankfurt’ta konaklama için ilk olarak bu bölgeye göz atarak başlayın derim.

Merkezdeki oteller pahalı olsa da, erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak çok daha uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz. Bu bölge çok turistik bir yer olduğundan, restoran ve cafe tercihi yaparken dikkatli olun. Çok lüks mekanlara girip fazladan ücret ödemek yerine, merkezin biraz daha dış kısmında yer alan mekanları tercih ederek aynı lezzetteki yemekleri ve içecekleri daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Frankfurt şehir merkezi çok büyük değil. Bu da, bölgeyi yürüyerek kolaylıkla keşfedebileceğiniz anlamına geliyor. Eğer Frankfurt’ta kısa sürede çok fazla yer görmek istiyorsanız, Zentrum – Altstadt tam olarak olmanız gereken yer.

Zentrum-Altstadt aynı zamanda şehrin en iyi toplu taşıma ağına sahip. Yani şehrin geri kalanına en kolay ve en hızlı şekilde buradan ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız
 • Kısa sürede çok fazla turistik cazibe merkezi görmek istiyorsanız
 • Şehrin en popüler bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız (Bu bölgedeki oteller, şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Fakat çok büyük fiyat farklılıkları olmadığından bu bölgeye göz atmadan karar vermeyin derim)
 • Yeme içme ve otel konusunda şehirdeki en fazla seçeneğe sahip yerde olmak istiyorsanız
 • İş amaçlı Frankfurt’u ziyaret ediyorsanız
 • Şehri yürüyerek keşfetmeyi planlıyorsanız

En Popüler Frankfurt Şehir Merkezi Otelleri

Moxy Frankfurt City Center

Frankfurt şehir merkezindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

NOT ; Zentrum ve Altstadt teknik olarak farklı bölgeler, fakat iki bölge de Frankfurt şehir merkezi olarak biliniyor. İki bölge de aynı sınırlar içerisinde yer aldığından ve otel fiyatları da iki bölgede de aşağı yukarı aynı olduğundan bu bölgeler tek bir yer olarak kabul ediliyor.

ZENTRUM – ALTSTADT BÖLGESİNDEKİ EN ÖNEMLİ TURİSTİK NOKTALAR

Römerberg, Frankfurter Römer, Schirn Kunsthalle Frankfurt (Sanat Galerisi), St Paul Kilisesi, Frankfurt Katedrali, Çizgi Roman Sanatı Müzesi, Frankfurt Tarihi Müzesi, Museum für Moderne Kunst, Adalet Çeşmesi ve Eski Nicholas Kilisesi gibi Frankfurt gezilecek yerler listesindeki en popüler ve en önemli cazibe merkezlerini burada konaklayarak görebilirsiniz.

2.Bahnhofsviertel

Bahnhofsviertel – kaynak ; flickr / 7c0

Şehrin batı kesiminde merkez istasyonun yakınında bulunan Bahnhofsviertel, üç ana şeyle tanınır: gece hayatı, ekonomik oteller ve Belçika, Hollanda ve Fransa gibi ülkelere seyahat bağlantıları! Bu yönüyle bölge, Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri.

Eğer Frankfurt’ta yeteri kadar zamanınız var ve geceleri için de plan yapıyorsanız, ya Bahnhofsviertel bölgesinde konaklayın ya da mümkün olduğunca bu bölgeye yakın bir yerde kalın. Çünkü gecenin geç saatlerinde otelinize taksilerle dönmek çok pahalı olabiliyor, özellikle bu bölgeye uzak yerlerde konaklamayı planlıyor ve eğlence için burayı tercih etmeyi planlıyorsanız.

Ünlü ve canlı Red Light District‘e ev sahipliği yaptığı için Frankfurt’ta parti yapmak için en iyi yer burası! Bu mahalle barlar, tavernalar, genelevler ve kumarhanelerle doludur. Bu yüzden belki de çocuklarla kalınacak iyi bir yer olmayabilir.

Bahnhofsviertel, daha çok gece hayatı için planı olan turistlerin tercih ettiği bir yer olsa da, geceleri için bir planınız yoksa bile burada konaklamayı planlayabilirsiniz. Çünkü bu bölgedeki oteller şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı. Ayrıca bu bölgeden Eski Şehir Merkezine ve Frankfurt’ta gezilecek yerler listesindeki simge yapıların çoğuna yürüyerek gidebiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Frankfurt gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı oteller arıyorsanız
 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olmak istiyor, fakat tam merkezin kalbinde olmak istemiyorsanız
 • Red Light District’e yakın olmak istiyorsanız

En İyi ve En Popüler Bahnhofsviertel Otelleri

Scandic Frankfurt Museumsufer

Bahnhofsviertel bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

NOT ; Bu bölgede çok fazla görülecek yer yok. Fakat Frankfurt şehir merkezindeki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü yürüme mesafesinde.

3.Sachsenhausen

Frankfurt ta nerede kalmalı
Sachsenhausen

Ana nehrin güney tarafında yer alan Sachsenhausen, yerel halkla iç içe olabileceğiniz popüler bölgelerden biri. Frankfurt şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bu bölge de, Bahnhofsviertel kadar olmasa da canlı bir gece hayatına sahip.

Altstadt Frankfurt (şehir merkezi) hariç şehirdeki çoğu bölge gökdelenlerle dolu olsa da, Sachsenhausen tüm kuralları çiğniyor ve kökenlerine sadık kalıyor! Dar Arnavut kaldırımlı sokaklar, Almanya’nın diğer şehirlerinde karşılaşamayacağınız mimariye sahip eski evlerde bulunan restoran ve barlarla dolu.

Güneş batarken uzun gezintiler yapmak istiyorsanız, semtte Frankfurt’un ana nehri boyunca öğleden sonra gezintisi için mükemmel bir bisiklet ve yürüyüş yolu var. Buradaki manzaralar kelimenin tam anlamıyla muhteşem!

Daha çok tarih severlerin tercih ettiği Sachsenhausen, 12. yüzyılda kurulmuş Frankfurt’un en büyük ve en kalabalık bölgesi. Frankfurt şehir merkezinin büyük bir bölümü İkinci Dünya Savaşı sırasında hasar almış olsa da, bu bölgeye savaş zamanında neredeyse hiç dokunulmamış.

Şehirdeki en büyük bit pazarına ev sahipliği yapan bu bölge, ayrıca Frankfurt’taki en fazla müzeye ev sahipliği yapan yerlerden bir tanesi. Museum District (Museumsufer – Müzeler Bölgesi) olarak bilinen yer, Almanya’nın en tanınmış müzelerine ev sahipliği yapıyor.

Bu arada, barlar ve publarla dolu bulvarlar tüm bölgeye yayılırken, Frankfurt’un en ünlü elma şarabı evlerinden ikisi de burada yer alıyor ve onları besleyen meyve bahçeleri bölgeyi çevreleyen kırsal alanda açıkça görülebiliyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Frankfurt gece hayatı için bir planınız varsa
 • Çok sayıda tarihi yapıya ve müzelere yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Bazı ünlü geleneksel Alman şarabı evlerini ve bahçelerini görmek istiyorsanız
 • Frankfurt şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız

En Popüler Sachsenhausen Otel Tavsiyeleri

Rocco Forte Villa Kennedy

Sachsenhausen bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

SACHSENHAUSEN’DE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Städel Sanat Müzesi, Dünya Kültürleri Müzesi (Museum der Weltkulturen), Antik Heykel Müzesi (Städtische Galerie Liebieghau), Liebieghaus, İkon Müzesi (Ikonen-Museum der Stadt Frankfurt am Main), Alman Mimarlık Müzesi (Deutsches), Architekturmuseum), Film Müzesi (Deutsches Filminstitut), Frankfurt Arkeoloji Müzesi (Archäologisches Museum Frankfurt) ve Uygulamalı Sanat Müzesi (Museum Angewandte Kunst).

4.Westend

Frankfurt otel tavsiyeleri
Westend – kaynak ; flickr / Rutger Van der Maar

Şehirdeki en lüks yerleşim bölgelerinden biri olan Westend de, Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri. Hem şehir merkezine hem de Bahnhofsviertel bölgesine yakın bir konumda bulunan bu bölge, daha çok ailece seyahat eden turistler tarafından tercih ediliyor olsa da, her turistin gönül rahatlığıyla göz atabileceği yerlerden biri.

Wilhelminian tarzı binalarıyla tanınan bu bölge, Senckenberg Müzesi, Goethe Üniversitesi, Amerikahaus, Messeturm, Festhalle, Westend Sinagogu gibi cazibe merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu turistik yerler mutlaka görülmesi gereken yerler olmasa da, bu bölgede konaklayacak olursanız mutlaka bu çekim merkezlerine göz atın derim.

Frankfurt şehir merkezine ve merkezdeki önemli turistik yerlere yakın olmak istiyor, fakat merkezdeki turist kalabalığından az da olsa uzak bir yerde olmak istiyorsanız Westend size göre olabilir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin daha seçkin, üst sınıf bir bölümünde kalmak istiyorsunuz
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız (Bu bölgedeki oteller, merkezdekilere nazaran bile daha pahalı olabiliyor)
 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Geleneksel, Wilhelminian tarzı binalara yakın bir yerde olmak istiyorsanız

En İyi Westend Otelleri

Frankfurt Marriott Hotel

Westend bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Bockenheim

Frankfurt ta nerede kalınmalı
Bockenheim – kaynak ; flickr / İl Brutto

Şehrin en kalabalık üçüncü bölgesi olan Bockenheim, doğuda Westend tarafından sınırlanan büyük ölçüde yerleşim yeridir. Fakat Westend bölgesine nazaran bu bölgede otel fiyatları biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

Çok sayıda restoran, cafe ve bara ev sahipliği yapan Bockenheim, yerel halkla iç içe olmak isteyen ve turist trafiğinden bir nebze de olsun uzak bir yerde konaklamak isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biri.

Almanya’daki en büyük botanik bahçesi olan Palm Garden (Palmengarten) ve Avrupa Kulesi (Europaturm) bu bölgedeki ana cazibe merkezleri.

Geleneksel Alman evleriyle dolu olan Bockenheim, 1-2 günlük bir Frankfurt gezisi için kalınacak iyi bir yer olmayabilir, fakat Frankfurt’ta 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyor ve yerel halkın günlük rutin yaşamı hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorsanız bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

Son olarak, bu bölgede konaklayacak olursanız şehirdeki simge yapıların büyük bir bölümüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerektiğini unutmayın.

En Popüler Bockenheim Otel Önerileri

Radisson Blu Hotel Frankfurt

Bockenheim bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

6.Gutleutviertel

Frankfurt ta nerede kalmali
Gutleutviertel – kaynak ; flickr / jorge_franganillo

Gutleutviertel şehrin stratejik bir noktasında, Main nehrinin yanında, şehir merkezinin batısında yer alıyor ve Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri.

Bu liman bölgesi eskiden surların dışında, şehrin istenmeyen altyapısının, hastanelerin, genelevlerin ve halk pazarlarının bulunduğu bir bölgeymiş. Fakat günümüzde her geçen gün popülaritesi artan turistik ve modern bölgelerden biri haline gelmiş.

Bugün Gutleutviertel, idari, ofis ve hizmet sektörlerine sahip olmakla birlikte, çok sayıda konut ve ticari komplekse ve canlı bir alternatif sahneye sahip olduğu için Frankfurt’ta yaşamak için arzu edilen bir bölge haline gelmiş.

Frankfurt merkez tren istasyonun yanında yer alan bu bölge, çok sayıda bütçeli otele ev sahipliği yapıyor. Uzun süreli bir Frankfurt gezisi planlıyor, turistik yerlere biraz uzak olmayı dert etmiyorsanız buradaki ucuz otellere mutlaka göz atın derim.

En İyi Konumlu Ve En Popüler Gutleutviertel Otelleri

Hotel Little Paris

Frankfurt’ta Nerede Kalınır sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Frankfurtta nerede kalınır

Frankfurt’ta henüz nerede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, Eski şehir merkezi olarak bilinen Zentrum – Altstadt bölgesindeki herhangi bir otelde konaklamayı düşünebilirsiniz. Bu bölgede bütçenize uygun bir otel bulabilirseniz, başka bir semte veya mahalleye göz atmanıza gerek kalmayabilir. Çünkü bu bölge, hem iş amaçlı hem de kültür gezisi için Frankfurt’u ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümünün tercih ettiği yer.

Bu bölgede kalarak hem Frankfurt gezilecek yerler listesindeki önemli simge yapılara yakın olabilir, hem de finans bölgesine yürüyerek gidebilirsiniz. Burası, ayrıca şehirdeki en fazla restoran, cafe, bar, butik mağaza ve otel bulabileceğiniz yer.

Her şeye yakın olup tam aksiyonun ortasında olmak için burası Frankfurt’ta kalınacak en iyi yer.

Eğer Frankfurt şehir merkezi otelleri içerisinde bütçenize uygun bir otel bulamazsanız da, Westend bölgesine göz atabilirsiniz. Westend, hem şehir merkezindeki turistik cazibe merkezlerine hem de finans bölgesine yakın. Çoğu turistik noktaya yürüyerek bu bölgedeki otellerden ulaşabilirsiniz, ayrıca otel fiyatları bu bölgede merkeze nazaran daha uygun.

Sonuç olarak, 1-2 günlük bir Frankfurt gezisi planlıyor ve gece hayatı için bir planınız yoksa Zentrum – Altstadt ve Westend Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler bölgeler.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!