Ana SayfaAlmanyaKöln Gezi RehberiKöln'de Nerede Kalınır ? | En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Köln’de Nerede Kalınır ? | En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Avrupa’nın en yüksek katedraline ve en ünlü çikolata müzesine ev sahipliği yapan, her türden ziyaretçiye sunacak bir şeyleri olan Köln, son zamanlarda Almanya’nın en popüler destinasyonlarından biri olmaya devam ediyor. Ren kıyısında bulunan Köln’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en iyi cevap, şehirden ne beklediğinize, konaklama sürenize ve bütçenize göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden otelleri veya diğer konaklama birimlerini incelemeden önce hangi semtte konaklamak istediğinize karar vererek başlamanızda yarar var.

Köln’de konaklama için birçok farklı semtten/mahalleden bahsetmek mümkün. Fakat bu bölgeler arasında hem en popüler otellere ev sahipliği yapan hem de en iyi konumlu 5 semt; Altstadt Nord (Old Town – Eski Kent), Altstadt Süd, Deutz, Ehrenfeld ve Neustadt.

Köln’de Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

 • Tüm aksiyonun ortasında ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak için en iyi bölge ; Altstadt Nord (Old Town)
 • Eski kent bölgesine nazaran daha ekonomik bir konaklama için en iyi ve en merkezi bölge ; Alstadt Süd
 • Köln gece hayatına yakın olmak için en iyi yer ; Neustadt (Nord & Süd) ve Ehrenfeld
 • Köln’de ailece kalınacak en iyi bölge ; Deutz

1.Altstadt Nord

Altstadt Nord

Otel bulmak için en iyi yer olan Altstadt Nord (Old Town – Eski Kent), Köln’ü ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği yer.

Burası, hem Köln’de gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerine yakınlığı, hem de yapılacak birçok turistik aktivitesiyle seviliyor. Ayrıca bu bölge tam olarak şehrin kalbinin attığı yer olduğundan yürüyerek şehri keşfetmek isteyenlerin de en çok tercih ettiği yer.

Eğer kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyor, şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına ve otel, restoran, cafe, bar ve otel konusunda en bol seçeneğe sahip olmak istiyorsanız Altstadt Nord, Köln’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olacaktır.

Her köşe başında bir Romanesk kiliseye veya tamamen restore edilmiş 14. yüzyıldan kalma konut ve ticari binalara rastlayabileceğiniz bu bölge, özellikle tarih severlere ve mimariye meraklı olanların ilgisini çekiyor olsa da, sanatseverlere hitap eden birçok cazibe merkezi de var.

Altstadt Nord bölgesinin ana cazibe merkezi Kölner Dom olarak da bilinen Köln Katedrali. Görkemli mimarisi ve iç mekan süslemeleriyle şehrin en önemli ve en popüler turistik yeri olan bu katedral, kaçırılmaması gereken cazibe merkezlerinden. Bu bölgedeki otellerin çok büyük bir bölümü de katedrale kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Eski Kent bölgesinde konaklamasanız dahi, şehirdeki zamanınızın büyük bir bölümünü burada geçirebileceğinizi unutmayın. Çünkü Köln’deki en önemli ve en popüler turistik noktalar burada, ayrıca yapılacak birçok aktivite de var. Bunun yanında yeme içme için de en çok seçeneğe sahip olan yer burası.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Çok çeşitli otel, hostel ve daire seçeneğine sahip bir yerde olmak istiyorsanız
 • Kısa sürede çok fazla tarihi ve turistik yer görmek istiyorsanız
 • Şehirdeki en iyi ulaşım ağına sahip bölgede olmak istiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı otellerde konaklamayı dert etmiyorsanız
 • İş amaçlı Köln’ü ziyaret ediyorsanız
 • Köln Merkez Tren İstasyonu’na yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

ALTSTADT NORD BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Köln Katedrali, Ludwig Müzesi, St Andrew Kilisesi, Eski Pazar, St Ursula Bazilikası ve Eski Belediye Binası bu bölgede görebileceğiniz en önemli turistik yerlerden.

En Popüler Altstadt Nord Otelleri

25hours Hotel The Circle

Altstadt Nord bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Altstadt Süd

Altstadt Süd

Altstadt Nord bölgesine, hatta şehirdeki birçok bölgeye nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan Altstadt Süd, hem turistik yerlere ve şehir merkezine hem de şehirdeki diğer bölgelere kolay ulaşım için kalınacak en iyi ve en popüler bölgelerden biri.

Köln Eski Kenti’nin hemen güneyinde yer alan bu bölge, Çikolata Müzesi ve Rheinau Limanı gibi popüler turistik noktalara ev sahipliği yapıyor.

Köln gezilecek yerler listesinde olması gereken çok sayıda cazibe merkezine de ev sahipliği yapan bu bölgeden, Altstadt Nord bölgesindeki turistik noktalara da rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Nehir, Altstadt Süd bölgesinin doğu sınırını oluşturuyor ve mevsime bağlı olarak ziyaretçilere su kenarında güneşlenmeyi ya da nehir kenarındaki mekanlarda güzel ve keyifli dakikalar sunuyor.

NOT ; Altstadt Nord ile Altstadt Süd arasında konum bakımından çok büyük fark yok. Tek fark, Alstadt Süd bölgesinin daha ucuz otellere ev sahipliği yapıyor olması. Altstadt Süd bölgesindeki otellerin büyük bir bölümünden şehrin tam kalbine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Altstadt Nord bölgesinde aradığınız bütçede bir oteli veya konaklama birimini bulamadıysanız
 • Çikolata Müzesi ve Rheinau Limanı’na yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve merkezdeki önemli turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • Köln’deki en uygun fiyatlı otelleri, hostelleri veya daireleri arıyorsanız

En Popüler Altstadt Süd Otelleri

Novotel Köln City

Altstadt Süd bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.Neustadt

Köln de nerede kalmalı
Neustadt

Neustadt bölgesi, Neustadt Nord ve Neustadt Süd olmak üzere iki bölüme ayrılıyor. İki bölge de daha çok gece hayatına yakınlığıyla tercih ediliyor.

Özellikle Neustadt Nord bölgesinin bir parçası olan Belçika Mahallesi (Belgisches Viertel), gece hayatının tam kalbinin attığı yer olarak bilinir. Buraya yakın bir otelde konaklayacak olursanız Köln’ün en ünlü ve en iyi barlarına ve gece kulüplerine de yakın olursunuz.

Köln’deki en havalı mahallelerden biri olan Belgian Quarter, ayrıca şehir merkezine nazaran daha ekonomik otellere ev sahipliği yapıyor. Yani Köln’de nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız bu bölgedeki otelleri de inceleyebilirsiniz.

Köln’ün sabah 08:00’e kadar devam eden ünlü partilerin yapıldığı gece kulüpleri de burada bulunuyor. Eğer konakladığım yer gece kulüplerine yürüme mesafesinde olsun diyorsanız Neustadt Nord, biraz daha dış kesimde olsun diyorsanız da Neustadt Süd bölgesindeki otelleri inceleyebilirsiniz. İki bölgede de otel fiyatları hemen hemen aynı. Ayrıca konum bakımından da çok büyük farklılıklar yok.

Neustadt, Yeni Şehir anlamına gelir, fakat bölgede tarihi birkaç yapıyı da görebilirsiniz. Neustadt oldukça geniş bir bölge olduğundan otel seçimi yaparken Belçika Mahallesi ve Friesenplatz’a yakın olmayı düşünebilirsiniz. Bu cazibe merkezlerine yakın olursanız Neustadt’ın tam kalbinde olursunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Köln gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehir merkezine alternatif bir yer arıyorsanız
 • Belçika Mahallesi’ne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Daha uygun fiyatlı oteller veya daireler arıyorsanız

En Popüler Neustadt Otelleri

NH Collection Köln Mediapark

Neustadt bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Deutz

Deutz Mahallesi

Deutz mahallesi, Köln’ün Eski Kent bölgesinden Ren nehrinin hemen karşısında yer alıyor, yani merkeze ve önemli turistik noktalara çok uzak değil. Burası, Köln’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek, ailece kalınacak en iyi bölgelerden biri.

Deutz’dan ikonik Hohenzollern Köprüsü’nü geçerek Köln’ün Eski Kent bölgesine kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinin kalabalığından ve gürültüsünden uzakta, fakat turistik yerlere de yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız Deutz bölgesi size göre olabilir.

Deutz bölgesinde hem 4-5 yıldızlı lüks oteller hem de 2-3 yıldızlı bütçeli, butik oteller bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede otel fiyatları merkeze göre biraz daha uygun denebilir.

Deutz, şehrin en büyük ticari alanlarından ikisi olan Ticaret Fuar Merkezi ve Lanxess Arena’ya ev sahipliği yapıyor, yani iş amaçlı Köln’ü ziyaret ediyorsanız Deutz bölgesinde konaklamayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca Arenada bir konsere veya buz hokeyi gibi spor etkinliklerine de katılabilirsiniz.

En Popüler Deutz Otel Tavsiyeleri

ibis Köln Messe

Deutz bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

5.Ehrenfeld

Ehrenfeld

Ehrenfeld mahallesi, uluslararası sanatçıları bile çeken sokak sanatı ve grafitileriyle tanınan oldukça havalı bir bölge. Şehir merkezine ve simge yapılara biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, toplu taşımayı kullanarak buradan dilediğiniz yere kısa sürede rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Ehrenfeld, ayrıca Köln gece hayatı için en iyi ve en popüler bölgelerden biri. Daha çok öğrenci kesimin takıldığı barlara ve gece kulüplerine ev sahipliği yapan bu bölgede, çok sayıda restoran, cafe ve otel de bulabilirsiniz.

Gerçek Köln’ü yakından görmek ve yerel halkla iç içe olmak istiyorsanız, Ehrenfeld sizin için Köln’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir.

Çok kültürlü semt, şehrin en iyi sokak sanatına, bağımsız butiklere, esnaf kahvehanelerine, uluslararası restoranlara ve hareketli alternatif gece hayatı sahnesine ev sahipliği yapar ve aynı zamanda Köln’ün çeşitli alt kültür karışımının buluşma noktasıdır.

En Popüler Ehrenfeld Otel Tavsiyeleri

AMERON Köln Hotel RegentBooking.com

En İyi ve En Popüler Köln Otelleri

Eğer Köln’de nerede kalınır ? sorunuza yukarıdaki otel tavsiyeleri arasında cevap bulamadıysanız aşağıdaki 7 otele de göz atabilirsiniz. Bu oteller, hem şehirdeki en iyi konuma sahip hem de en fazla rezervasyon alan otellerden oluşuyor. Ayrıca kendi kategorisinde en yüksek konuk değerlendirme puanına sahipler.

Hyatt Regency Köln

★★★★★

Hyatt Regency Köln

Köln’ün merkezinde, Ren Nehri’nin doğrudan yanında yer alan bu şık iş oteli, Köln Katedrali’nin manzarasına sahip olmasıyla öne çıkıyor. Mimari yapısıyla dikkat çeken otel, Köln’ün en pahalı ve en lüks otellerinden biri olsa da, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden biri.

Konum olarak hem şehirdeki önemli turistik yerlere hem de diğer bölgelere kolay bir ulaşım sunan otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle de dikkat çekiyor. Barı, yüzme ve geniş aile odaları da otel, Köln Merkez Tren İstasyonu’na da sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otel yakınlarında tramvay duraklarını da bulabilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Excelsior Hotel Ernst am Dom

★★★★★

Excelsior Hotel Ernst am Dom

Köln’ün 5 yıldızlı otelleri arasında en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerden biri olan Excelsior Hotel, Köln Katedrali’nin tam karşısında süper merkezi bir konumda bulunuyor. Köln Merkez Tren İstasyonu’na bu otelden 2 dakika içinde yürüyerek gidebiliyorsunuz.

1863 yılından günümüze bir aile tarafından işletilen bu ultra lüks otel, spor salonu ve 2 saunasının yanı sıra, bara, aile odalarına, spa ve sağlık merkezine de ev sahipliği yapıyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Mercure Hotel Severinshof Köln City

★★★★

Mercure Hotel Severinshof Köln City

Köln’de nerede kalınır ? sorusuna popüler cevaplardan biri olan Mercure Hotel Severinshof Köln City adlı bu otel Köln’ün Eski Kent bölgesine ve Ana Tren İstasyonu’na 15 dakikalık yürüme mesafesinde merkezi bir konuma sahip. Otelde bir restoran ve spa da var. Ayrıca otel, Köln’deki en ekonomik fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri.

Teknik olarak Altstadt Süd bölgesi sınırları içerisinde yer alan bu otelden, Köln Çikolata Müzesi’ne yürüyerek 7 dakikada ulaşabilirsiniz. Çok merkezi bir konuma sahip olmasa da, hem Altstadt Nord bölgesindeki turistik yerlere hem de şehrin geri kalanına çok iyi bağlantıya sahip bir yerde bulunuyor.

Restoranı, barı ve ücretsiz otoparkı da olan otel, Köln’de kalınacak en popüler oteller arasında yer alıyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Courtyard by Marriott Cologne

★★★★

Courtyard by Marriott Cologne

Altstadt Nord bölgesinde, merkezi bir konumda yer alan Courtyard By Marriott Hotel, 8+ konuk değerlendirme puanı, modern ve şık odalarıyla öne çıkıyor. Katedrale sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan otelden, şehirdeki en popüler çekim merkezlerine de yürüyerek gidebilirsiniz. Ayrıca merkez tren istasyonu da otel yürüme mesafesinde bulunuyor.

Restoranı, barı, fitness merkezi ve otoparkı da olan otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle daha uygun fiyatlı. 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız aynı odayı %20’ye yakın indirimlerle bulabilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Leonardo Hotel Köln

★★★★

Yukarıda bahsetmediğimiz Buchforst bölgesinde, şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta bulunan bu otel de, Köln’deki en çok rezervasyon alan otellerden biri. Konum olarak merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, otel yakınlarında toplu taşıma araçlarının duraklarını bulabilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Lindner Hotel City Plaza

★★★★

Köln de nerede kalmalı
Lindner Hotel City Plaza

Altstadt Nord bölgesinin biraz daha sessiz bir bölümünde yer alan bu otelden Köln Katedrali’ne yürüyerek 15 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz.

Lindner otelin odalarında uydu TV, oturma alanı ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunan en-suite banyo bulunur. Tesis genelinde WiFi ücretsiz.

Otel restoranında geleneksel lezzetlerin yanı sıra, uluslararası yemekler de servis edilir. Hareketli barın geniş bir terası bulunmaktadır.

Otele yaklaşık 1 km uzaklıkta çeşitli mağaza ve restoranlar da bulunabilir. Ren Nehri kıyısı ise otele 2 km uzaklıktadır.

Friesenplatz Metro İstasyonu’na 2 dakikalık yürüme mesafesindeki Lindner Hotel City Plaza, Köln Batı Tren İstasyonu’na 800 metre mesafede bulunmaktadır. Köln-Bonn Havaalanı’na ise 20 dakikada ulaşılmaktadır. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Mauritius Komfort Hotel in der Altstadt

★★★

Köln de nerede kalınmalı
Mauritius Komfort Hotel in der Altstadt

Köln’deki en ekonomik otellerden biri olan Mauritius Komfort Hotel, Altstadt Süd bölgesinde merkezi bir yerde bulunuyor. Ren Nehri üzerindeki Deutzer Brücke Köprüsü’ne yürüyerek 5 dakikada ulaşılabilir. Ayrıca şehir merkezi ve diğer önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü de otele çok yakın. Köln’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmasının yanı sıra, en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Köln Otel Fiyatları

Köln’de otel fiyatları genel olarak 50-55€’dan başlıyor ve 350€+’ya kadar çıkabiliyor. Sezona ve bölgelere göre otel fiyatları az da olsa değişiklik gösterebiliyor.

Köln’deki en ucuz otelleri bulabileceğiniz yer, Altstadt Süd. Eski Kent’te, yani şehrin kalbine yakın bir konumda olmasına rağmen bu bölgede uygun fiyatlı çok sayıda 2-3 yıldızlı veya 4-5 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Buradaki lüks oteller, diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyatlı bir konaklama sunuyor.

Köln’ün en pahalı bölgesi, şüphesiz Altstadt Nord bölgesi. Bunun nedeni de, burada her şeye yakın olabilmeniz. Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız, hem oteller hem de restoran ve cafelerin diğer bölgelere nazaran daha pahalı olabileceğini unutmayın. Ancak şehirdeki en iyi ve en popüler kalınacak yer burası.

Köln’deki 4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulabileceğinizi de unutmayın. Özellikle 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, booking.com üzerinden fırsat indirimi olan otellere mutlaka göz atın. Aynı otelde %20’ya varan indirimleri erken rezervasyonlarla yakalayabilirsiniz.

Köln’de Nerede Kalınır sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Köln’de tam olarak nerede kalacağınıza henüz karar vermediyseniz, Altstadt Nord bölgesindeki otellere yoğunlaşın derim. Burası, Köln’ü ziyaret eden turistlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği yer. Biraz kalabalık ve turistik bir bölge olsa da burada konaklayarak şehirdeki birçok noktaya yürüyerek gidebilirsiniz. Yürüyerek gidemediğiniz yerlere de bölgedeki çok sayıda toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Eğer Köln’de yeteri kadar zamanınız var, yerel halkla iç içe olmak istiyor ve biraz da gece hayatı olsun diyorsanız, daha ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz Neustadt bölgesine göz atın derim. Bu bölge, şehir merkezine, yani Altstadt Nord’a çok uzak değil. Ayrıca toplu taşıma ağının en gelişmiş olduğu yerlerden biri. Bu yüzden burada konaklayarak da turistik yerlere çok kısa sürede gidebilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en iyi ve en ünlü barların ve gece kulüplerin büyük bir bölümü de burada bulunuyor. Hafta sonları biraz kalabalık ve gürültülü olsa da, Köln’de kalınacak en iyi semtlerden biri.

Friesenplatz

Friesenplatz

Köln’ün bir diğer gece hayatı destinasyonu ise Belçika Mahallesi ile şehir merkezi arasında yer alan Friesenplatz bölgesidir. Şehrin genç kesimine hitap eden bu canlı ve dinamik bölge, çok sayıda bütçe dostu barı, restoranı ve cafeleriyle seviliyor.

Bölgenin kuzeyinde Neustadt bulunur ve Friesenplatz’a çok da uzak sayılmaz. Neustadt bölgesine nazaran burada çok daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Bergisch Gladbach

Bergisch Gladbach

Köln şehir merkezine 45 dakikadan kısa mesafede, daha kırsal bir inziva yeri tercih ediyorsanız, Bergisch Gladbach harika bir konumdur. Burası, ünlü Neandertal Vadisi’ne kadar uzanan dağları, ormanları ve nehirleri kapsayan Bergisches Land ile Köln bölgesinin açık hava macera merkezidir.

Köln’ün şehir trafiğinden ve gürültüsünden uzakta, sessiz ve huzurlu bir tatil yapmayı düşünüyorsanız, bu bölge de iyi bir seçenek olabilir.

Yukarıdaki 5 semtin yanı sıra, Köln’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç yerden daha bahsetmek mümkün. Fakat 1-3 günlük için en ideal yerler, yukarıdaki 5 bölge. Zaten bu 5 bölgeden birinde zevkinize ve bütçenize uygun bir oteli veya daireyi rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, diğer bölgelere de göz atmaya gerek kalmayabilir.

BENZER İÇERİKLER