Ana SayfaAvrupaAlmanyaDüsseldorf'ta Nerede Kalınır ? | Bölgeler Ve Oteller

Düsseldorf’ta Nerede Kalınır ? | Bölgeler Ve Oteller

Napolyon’un “Benim küçük Paris’im” dediği modanın en iyisini ve sanatın en güzelini bulabileceğiniz, bir tasarım şehri olan Düsseldorf, dünyanın en büyük fuarlarına ev sahipliği yapmasıyla da adından söz ettiriyor.

Çoğu zaman Almanya’nın diğer popüler şehirlerinin gölgesinde kaldığı lanse edilen Düsseldorf, aslında ülkedeki en çok ziyaret edilen, gezip görülecek çok sayıda tarihi ve turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan sanat ve kültür şehri. Bu şehirde konaklama ise, Almanya’nın birçok şehrine nazaran daha uygun.

Düsseldorf’ta kalabileceğiniz en iyi yerin Altstadt ve Stadtmitte, yani şehir merkezi olduğunu unutmayın. Eğer çok fazla zamanınız yoksa ve şehrin nabzını en iyi hissedebileceğiniz yeri arıyorsanız burası size göre olacaktır. Opera Binası, Film Müzesi ve Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen’deki Picasso ve Matisse’in sanat eserlerine yürüme mesafesinde olmak için Stadtmitte bölgesinde kalabilirsiniz.

Düsseldorf’ta Nerede Kalınır ?

→Stadtmitte (Düsseldorf şehir merkezi) ; Şehrin alışveriş merkezi olarak kabul edilen Stadtmitte, lüks bir ticaret bölgesi ve toplu taşıma merkezidir. Bu bölge, Altstadt kadar merkezi ve turistik yerlere yakın. Ancak Altstadt’a nazaran çok daha fazla otel, daire ve konukevi seçeneğine sahip.

→Altstadt ; Düsseldorf’taki ana cazibe merkezlerine yakın kalabileceğiniz en iyi yerlerden biri. Şehrin tam kalbi konumunda ve çok sayıda otel seçeneğine sahip bir bölge.

→Friedrichstadt ; Eski Kent’in yanı sıra Friedrichstadt, şehrin en popüler turistik bölgelerinden biridir. Çok sayıda restoran, cafe, bar ve otele ev sahipliği yapıyor.

→Pempelfort ; Nispeten merkezi bir bölge. Sanat ve kültürle ilgilenen gezginler için ideal. Bölgede birçok müze ve galeri var.

→Oberbilk ; Şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer. Biraz merkeze uzak. Şehrin güneydoğusunda, Hauptbahnhof’un doğu tarafında yer alır ve toplu taşıma araçlarıyla kolayca erişilebilir.

→Carlstadt ; Ren nehrinin güneyinde, Eski Kent’in bir uzantısı gibi olan Carlstadt, merkeze ve turistik noktalara çok uzak değil. Ayrıca Altstadt bölgesine nazaran burada otel fiyatları biraz daha uygun.

→Unterbilk ; Düsseldorf’un en çağdaş ve en modern bölgesi. Bu bölge, Eski Kent’in güneyinde, Ren Nehri’nin doğu kıyısında yer alıyor.

1.Stadtmitte

Düsseldorf şehir merkezi

Ticari şehir merkezinin çoğu, ana tren istasyonundan (Düsseldorf Hauptbahnhof) batıya, Königsallee ve Eski Kent’e kadar uzanan Stadtmitte bölgesinde yer alıyor. Burası, Düsseldorf’un ticaret bölgesidir ve daha çok iş seyahatlerinde tercih edilen otellere ev sahipliği yapıyor. Ancak mükemmel konumu nedeniyle Düsseldorf’a sanat ve kültür gezisi için gelenlerin de tercih edebileceği bir yer.

Borsa ve bankaların çoğu bu bölgede bulunuyor. Ayrıca şehrin ana alışveriş caddelerinden biri olan Schadowstrasse ve Little Tokyo da burada. Yani hem alışveriş hem de kültür ve sanat için de bu bölgede kalmayı düşünebilirsiniz.

Göllerle dolu Düsseldorf’un en iyi parklarından biri olan Hofgarten, bu bölgenin kuzeyinde yer alıyor. Schauspielhaus gösteri sanatları merkezi ve Alman tiyatro tarihine ışık tutan Theatremuseum da buradadır.

Bu bölgede konaklamaya karar verecek olursanız, daha uygun fiyatlı oteller için tren istasyonuna yakın olanları tercih edebilirsiniz. Burası, Altstadt kadar turistik yere ev sahipliği yapmaz ve semtin büyük bir bölümü modern ve sıkıcı yapılardan oluşur. Ancak hem Altstadt bölgesinin kalbine hem de diğer bölgelere yakın olduğu için yine de kalabileceğiniz en iyi yerlerden biri olabilir.

Stadtmitte, ayrıca Düsseldorf’un alışveriş bölgesi olarak da biliniyor. Eğer hediyelik bir şeyler ya da ünlü markalardan bir şeyler satın almayı planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz.

Prestijli Alman Oper am Rhein, Orpheus Tiyatrosu, Savoy Tiyatrosu ve FFT Dusseldorf Juta dahil olmak üzere düzinelerce tiyatro ve performans sanatları mekanıyla Stadtmitte aynı zamanda Düsseldorf’un ana eğlence bölgesidir.

Bölgenin doğu ucunda yer alan Düsseldorf Hauptbahnhof, şehrin merkez istasyonudur. Almanya’nın en işlek istasyonlarından biri olan bu büyük istasyon, S-Bahn, Regional, Intercity ve ICE hızlı tren hizmetleri sunuyor. Aynı zamanda şehrin U-Bahn (yeraltı demiryolu) ve tramvay sistemi için bir duraktır.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Turistik cazibe merkezlerine yakın olabileceğiniz en güvenli, en iyi ve en popüler bölgede olmak istiyorsanız
  • İş veya toplantılar için Düsseldorf’u ziyaret ediyorsanız
  • Şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız
  • Alışveriş için planınız varsa

En Popüler Stadtmitte – Düsseldorf şehir merkezi Otel Tavsiyeleri

2.Altstadt

Eski Kent bölgesi, Düsseldorf'ta nerede kalınır

Düsseldorf’un ikinci dünya savaşında en fazla hasarı alan bölgesi olan Altstadt, Almanya’nın daha iyi korunmuş şehir merkezlerinin karakterinden yoksun olsa da, yeniden inşa edilmiş şeritlerinde ve parke taşlı sokaklarında keyifli zaman geçirmek mümkün.

Burası tam olarak Düsseldorf’un kalbi. Cafe, restoran, bar, mağazalar ya da hediyelik eşya dükkanları, neye ihtiyacınız olursa olsun hemen her şeyi bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Altstadt, Eski Kent bölgesi ya da tarihi şehir merkezi olarak da biliniyor.

Eski Kent’in kalbinde, Burgplatz’ın güneyinde, ana meydan Marktplatz’ta Jan Wellem’in atlı bir heykeli ve 16. yüzyıldan kalma büyük belediye binası Rathaus yer alıyor. Bu iki cazibe merkezi de bölgedeyken göz atmak isteyebileceğiniz turistik noktalar arasındadır.

Eski Kent’in batısındaki nehir boyunca uzanan Rhein (Ren) gezinti yolu, sıcak bir yaz gününde ideal mola yerleri olan barlar ve restoranlarla çevrilidir. Burası, hem yerel halkın hem de turistlerin akşam yürüyüşleri için en çok tercih ettiği yer.

Ayrıca mahallenin güney ucunda iki müze var ; Palais Nesselrode’de yer alan Hetjens-Alman Seramik Müzesi, 8.000 yıl öncesine dayanan geniş bir koleksiyon içerirken, Filmmuseum (Film Müzesi), Alman yönetmenlere özel ilgi göstererek filmlerin tarihini anlatıyor.

Altstadt bölgesinin öne çıkan bir diğer özelliği ise, “längste Theke der Welt” yani “dünyanın en uzun barı olarak bilinen ve 250’den fazla bara ev sahipliği yapan bir caddeye ve harika bir gece hayatına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Düsseldorf’a ne amaçla giderseniz gidin, Altstadt’ın kalbinde bu dünyaca ünlü sokakta bir şeyler içmeyi unutmayın.

BURADA KALIN EĞER ;

  • Her şeye yakın olmak istiyorsanız
  • Düsseldorf’taki turistik cazibe merkezlerinin çok büyük bir bölümüne kısa sürede ulaşmak istiyorsanız
  • Gece hayatı için bir planınız varsa (Bu bölge, Düsseldorf’un en kaliteli ve en popüler gece hayatına ev sahipliği yapıyor)
  • Alışveriş için bir plan yapıyor ve hediyelik eşya dükkanlarına yakın olmak istiyorsanız
  • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
  • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı otellerde konaklamayı dert etmiyorsanız

En İyi Altstadt OtelleriBooking.com

3.Friedrichstadt

Friedrichstadt, Düsseldorf'ta nerede kalınır
Kaynak ; flickr / Bogdan Tapu

Eski Kent’in yanı sıra Friedrichstadt, şehrin en popüler turistik bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Çok sayıda restoran, lüks mağaza ve rahat bar ile çok daha modern bir havası olan bölge, daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, burada, her yaştan turisti ve yerel halkı görebilirsiniz.

Şehir merkezindeki en modern semt olan Friedrichstadt, aynı zamanda Düsseldorf’un en çok kültürlü bölgelerinden biri olmasıyla da ilgi görüyor.

Bir kanalın kıyısında lüks mağazaların sıralandığı yer olan Königsallee, tam olarak burada bulunuyor. Friedrichstadt, Altstadt’ın hemen güneyinde yer alıyor ve merkezi bir konumda olmak için Altstadt’a alternatif olabilecek en iyi yerlerden biri.

Her sokakta sanat galerileri, müzeler ve restoranlar bulunan bu bölge, kısa süreli konaklamalar için harika bir seçim olacaktır.

En Popüler Friedrichstadt Otelleri

4.Pempelfort

Düsseldorf, Almanya

Düsseldorf’un belli başlı müzelerinden bazılarına ev sahipliği yapan Pempelfort, sanat ve kültürle ilgileniyorsanız kalabileceğiniz en ideal yerlerden biri olacaktır.

Orta sınıf ve bütçe dostu butik otelleri, çok sayıda harika restoranı, cafesi ve barıyla bir turist olarak ihtiyacınız olabilecek hemen her şeyi sunan bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir otel bulmak çok kolay.

Pempelfort, Düsseldorf’un Eski Kenti ve Stadtmitte’nin kuzeyinde yer alıyor. Ayrıca toplu taşıma ile iyi bağlantılara sahip.

Canlı atmosferi, Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve eklektik mağaza, cafe ve bar karışımıyla tanınan bölge, Goethe Müzesi, Theatremuseum ve NRW Forum gibi birçok müzeye ve tarihi mekana ev sahipliği yapıyor.

Pempelfort mahallesi, Düsseldorf’un belki de en çok ziyaret edilen müzesi olan Kunstpalast Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Düsseldorf’un en önemli sanat kurumu Kunstpalast, şehrin kültürel keşfine başlamak için harika bir yer. Andy Warhol, Jackson Pollock ve Cy Twombly gibi Avrupalı ustalardan modern çağdaş eserlerine kadar 14. yüzyıldan günümüze sanat eserlerini bu müzede görebiliyorsunuz.

Pempelfort’un kalbi konumunda olan Nordstrasse ise, burada kalmasanız bile ziyaret etmenizi tavsiye edebileceğimiz en canlı ve en hareketli caddelerden biri.

Bezirksregierung (hükümet bölgesi) ve Oberlandesgericht’in (Düsseldorf Yüksek Mahkemesi) yanı sıra birkaç değerli müzenin bulunduğu yer olan Pempelfort, Eski Kent’e ve Hofgarten’e (ve Tonhalle’deki konserlere) yürüme mesafesinde sakin bir konaklama imkanı sağlasa da, çoğu insanın daha kuzeyde kalmasının ana nedeni Messe Düsseldorf’taki ticari fuarlara ve konferanslara katılmaktır. Yani bu fuara ya da konferansa katılmak için Düsseldorf’u ziyaret ediyorsanız, bu mahalle sizin için en iyi yer olacak.

En İyi Pempelfort Otelleri

5.Oberbilk

Düsseldorf, Almanya

Banliyölerde bulunan bir başka büyük mahalle olan Oberbilk, mükemmel toplu taşıma ağı ile şehre iyi bir şekilde bağlı. Bu bölgenin Düsseldorf’taki en ucuz bölge olmasının ana nedeni, şehir merkezine ve turistik noktalara biraz uzak bir yerde bulunuyor olması.

Oberbilk, size huzurlu bir tatil sunacak kadar şehir merkezinden uzakta, aynı zamanda ana cazibe merkezlerine kolay erişim sağlayacak kadar da yakın, harika bir mahalle. Bu sakin atmosfer, onu Düsseldorf’u ziyaret eden aileler için mükemmel bir bölge haline getiriyor. Geniş Volksgarten bölgesi, gezi sırasında ailedeki herkesin eğlenmesini sağlayan, kendi başına pek çok ilgi çekici yere sahip.

Şehir merkezine yürüyerek gitmek mümkün olsa da bölgenin güneyinde bir de tren istasyonu var ve oraya birkaç dakikada varabiliyorsunuz.

Oberbilk, doğası gereği bu yazıda bahsedilen diğer mahallelere göre biraz daha yerleşim yeridir, bu nedenle yerel kültürü keşfetmek isteyenler için de harika bir seçenek! Rahat eğlence mekanlarının yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda yerel kafe, bar ve restoran vardır.

En İyi Oberbilk Otelleri

6.Carlstadt

Düsseldorf'ta nerede kalınır
Carlstadt Bölgesi – kaynak ; flickr / Fred Romero

Ren nehrinin güneyinde, Eski Kent’in bir uzantısı gibi olan Carlstadt, doğuda Königsallee ve batıda Ren ve Spee’scher Grabenpark ile sınırlanan düzgün sokak ızgarası ile daha çok bir konut hissine sahip.

Mahallenin ana cazibe merkezi, şehrin karmaşık tarihini gösteren aydınlatıcı bir müze olan modern Stadtmuseum Düsseldorf’tur. Yakınlarda, Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti için aynı şeyi yapan Haus der Geschichte Nordrhein-Westfalen ve bir yeraltı çağdaş sanat müzesi olan Kunst im Tunnel bulunuyor.

Son olarak, bölgenin göller zincirinin güney ucundaki K21 Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, 1980’den beri Alman ve dünya sanatına odaklanan harika bir modern sanat müzesi. Eski Rheinland parlamento binası olan büyük Kaiserteich’te yer alan bu müze de, bölgedeyken göz atmanız gereken en önemli çekim merkezlerinden biri.

En Popüler Carlstadt Otelleri

7.Unterbilk

Düsseldorf, Almanya

Daha çok nehir kenarındaki MedienHafen bölgesi ile tanınmasına rağmen, özellikle Bilker Allee ve Lorettostrasse boyunca küçük yerel kafeler, restoranlar, parklar ve dükkanlardan oluşan havalı bir yerleşim bölgesi olan Unterbilk, çok fazla otel seçeneğine sahip olmasa da, yine de konaklama için tercih edilebilecek birkaç tesise ev sahipliği yapıyor.

Şehirdeki en çarpıcı çağdaş binalardan bazılarına ev sahipliği yapan Unterbilk, modern Düsseldorf’un tadına varmak için harika bir bölgedir.

Eski Kent’in güneyinde, Ren Nehri’nin doğu kıyısında yer alan bu bölge, ayrıca iyi toplu taşıma bağlantısına sahip. Yani bu bölgeden, Düsseldorf’un kalbine ve turistik cazibe merkezlerine kısa sürede kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aslen bir liman ve işçi sınıfı mahallesi olan bölge, 1990’ların sonunda ve 2000’lerin başında şehrin en çekici semtlerinden biri haline gelmek için büyük bir dönüşüm geçirmiş. Günümüzde yerel halkın da en çok zaman geçirdiği bölgelerden biri olan Unterbilk, MedienHafen’in bulunduğu yerdir. Düsseldorf’un “Medya Limanı” başta medya ve iletişim, moda ve mimarlık ile sanat ve kültür alanlarından çok sayıda şirkete ev sahipliği yapıyor.

Yakınlarda Rheinturm var. 240 metre yüksekliğindeki bu etkileyici iletişim kulesi, şehrin ve Ren Nehri’nin muhteşem manzaralarını sunuyor. Kule aynı zamanda bir restorana ve ziyaretçilerin şehrin panoramik manzarasını seyredebilecekleri bir gözlem güvertesine de ev sahipliği yapıyor.

En Popüler Unterbilk Otelleri

En Çok Rezervasyon Alan Düsseldorf Otelleri

Düsseldorf’taki en iyi ve en çok tercih edilen yukarıdaki 7 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat şehir merkezine kolay ulaşım sunan ve en popüler ve en kaliteli bir otelde kalmak istiyorsanız, aşağıdaki otel tavsiyelerimize de göz atın deriz.

Hilton Düsseldorf

Hilton Düsseldorf

5 yıldızlı ultra lüks bir konaklama deneyimi sunan Hilton Düsseldorf, şehirdeki en çok rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak şehir merkezinin tam kalbine 2,5 km uzaklıkta olan otel, ayrıca Düsseldorf’taki en çok erken rezervasyon fırsat indirimi sunan otellerden biri.

Otel metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde. Bu istasyondan metroyla Düsseldorf’un herhangi bir yerine 5-10 dakika içerisinde rahatlıkla gidebilirsiniz. OTELİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hyatt Regency Dusseldorf

Hyatt Regency Düsseldorf

Düsseldorf şehir merkezine yaklaşık 1,5 km uzaklıkta olan bu süper modern otel, üst düzey konuklara hitap ediyor olsa da, tesisin fırsat indirimleri sayesinde uygun fiyatlı odaları da bulabilirsiniz.

Otel, MediaHarbour bölgesinde, doğrudan Ren Nehri üzerinde yer alıyor. Barı, spa ve sağlıklı yaşam merkezi ve en önemlisi birbirinden güzel yorumlarıyla Düsseldorf’ta lüks otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden biri. OTELİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Leonardo Royal Hotel Düsseldorf Königsallee

Leonardo Royal Hotel Düsseldorf'ta nerede kalınır

Düsseldorf’un ünlü Königsallee alışveriş caddesine sadece 2 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks otel, tam olarak şehir merkezinin kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Zaten otel, teknik olarak Düsseldorf şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor.

Düsseldorf’un en çok tercih edilen bu 4 yıldızlı oteli, fiyat/performans konusunda da konuklarını tatmin ediyor. Ayrıca otel, yüksek konuk değerlendirme puanıyla da dikkat çekiyor. OTELİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR