Ana SayfaRomanyaBükreş Gezi RehberiBükreş'te Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Bükreş’te Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Çalkantılı komünist geçmişiyle tanınan Bükreş, eski ve yeninin ilginç bir karışımını sunan ve hızla Avrupa’nın en havalı şehirlerinden biri haline gelen canlı ve hareketli bir şehir. Avrupa’nın birçok başkentine nazaran daha uygun fiyatlı olan “Bükreş’te nerede kalınır ?” sorusuna en ideal cevap, bütçenize, sezona ve şehirdeki sürenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Bükreş’te konaklama için hemen her bütçeye uygun bir otel, pansiyon ve daire bulabiliyorsunuz. Son yıllarda sırt çantalı gezginlerin popüler gezi duraklarından biri olan Bükreş’te, düşük bütçeli birçok pansiyon tarzı konukevi veya hostel de bulmak mümkün.

Bükreş’te her şeye yakın olmak, kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyor ve diğer bölgelere en kolay ulaşabileceğiniz yeri arıyorsanız Old Town (Eski Kent), sizin için Bükreş’te kalınacak en iyi yer olabilir.

Eski Kent bölgesi, şehri ziyaret eden turistlerin çok büyük bir bölümünün konaklama için tercih ettiği yer. Fakat bu bölgedeki otellerin, şehrin diğer bölgelerindeki otellere nazaran biraz daha pahalı olduğunu, restoran ve cafelerin de turistik mekanlardan oluştuğunu unutmayın.

Bükreş’te Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

→Old Town (Eski Kent Bölgesi) ; Bükreş’in kalbinin attığı yer. 1-2 günlük bir Bükreş gezisi için en ideal ve en iyi bölge. Gece hayatı, konaklama ve yeme içme bakımından şehrin en zengin semti.

→Piata Unirii ; Bükreş’te en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerden biri. Gece hayatı ve Eski Kent bölgesine yakınlığı ile öne çıkıyor.

→Piata Romana ; Bükreş gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerine yakın olmak için tercih edilebilecek en ideal bölge. Şehrin en önemli ve en ünlü bulvarlarının buluştuğu yer de tam olarak burası.

→Floreasca ; Bükreş’te son zamanların en trend semtlerinden biri. Şehir merkezine ve turistik cazibe merkezlerine biraz uzak bir konumda, Eski Kent’in kuzeyinde yer alıyor. Bütçe dostu konaklama birimleri arıyorsanız, burası en ideal yerlerden biri.

→Cotroceni ; Bükreş’teki en uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölge, merkeze yakın bir konumda bulunmasına rağmen, daha sakin bir Bükreş gezisi sunuyor.

1.Old Town (Eski Kent Bölgesi)

Bükreş Otel Tavsiyeleri
Old Town (Eski Kent Bölgesi) – kaynak ; flickr / Stefan Jurca

Şehrin tam kalbi olan Eski Kent bölgesi, Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en iyi konumlu yer.

Antik binaları ve küçük köy havası ile karakterize edilen bu semt, şehirdeki en fazla restoran, cafe, bar ve otelleri bulabileceğiniz yer.

Simge yapıların çoğuna ev sahipliği yapmasıyla da ilgi gören bu bölgede, herkese göre bir şeyler var. Ayrıca butik otellerden lüks otellere kadar çok çeşitli konaklama seçeneğini de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Yürüyerek keşfedilebilecek rahat bir bölge olan Eski Kent, Bükreş’te gece hayatı için de tercih edilebilecek en iyi bölgelerden biri. Eğer ailece Bükreş’i ziyaret ediyorsanız, Eski Kent bölgesindeki ana caddelere yakın olan oteller yerine, daha sessiz ve huzurlu bir Bükreş gezisi için iç kesimlerdeki otelleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Şehrin önde gelen barları ve gece kulüplerine de ev sahipliği yapan Eski Kent bölgesi, şehrin en popüler cazibe merkezlerinden olan Üniversite Meydanı‘na ev sahipliği yapıyor. Bükreş Üniversitesi yakınındaki bu meydan çevresindeki otelleri tercih edecek olursanız, gece hayatına çok daha yakın olabilirsiniz. Fakat otel fiyatlarının bu meydan çevresinde biraz daha artabileceğini de unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Bükreş’in tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki tarihi ve turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Bükreş gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehirdeki en fazla restoran, cafe, bar ve otele ev sahipliği yapan bölgede olmak istiyorsanız
 • Turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olan bir yerde olmayı dert etmiyorsanız

En Popüler Bükreş Eski Kent Bölgesi Otelleri

Bucur Accommodation

Bükreş Eski Kent bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

ESKİ KENT BÖLGESİNDE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Zlatari Kilisesi, Stavropoleos Manastırı, Parlamento Sarayı, Büyük Sinagog, Ulusal Romanya Tarihi Müzesi ve Romanya Ulusal Bankası Müzesi gibi kaçırılmaması gereken yerleri bu bölgede bulabilirsiniz.

2.Piata Unirii

Bükreş te nerede kalınmalı

Bükreş’in Eski Kent bölgesinin güneyinde yer alan Piata Unirii, şehirdeki en ucuz otelleri bulabileceğiniz yer. Ayrıca en fazla hostel ve konukevine ev sahipliği yapan bölge de burası. Yani bütçeli bir Bükreş gezisi planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atarak başlayın deriz.

Bu bölge, komünist dönem mimarisi ile karakterize edilir ve dünyanın en büyük sivil binalarından biri olan devasa Parlamento Sarayı’na ev sahipliği yapmasıyla öne çıkar.

Piata Unirii, Eski Kent’e çok iyi bir alternatif olabilir. Çünkü buradaki otellerin hemen hepsinden Eski Kent’e yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgenin tam merkezi ise, Unirii Meydanı. Meydan çevresindeki oteller, bölgenin tam merkezi olarak kabul edilir. Bu meydandan şehirdeki diğer bölgelere ve tarihi merkezdeki önemli turistik yerlere çok kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Piata Unirii, ayrıca Bükreş’te en ünlü barlardan ve gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Eğer Bükreş gece hayatı için bir planınız varsa, bu bölgede konaklamayı da düşünebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve Eski Kent bölgesinin kalbine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • Bükreş’te en uygun fiyatlı otelleri arıyorsanız
 • Hostellerde veya pansiyonlarda konaklamayı planlıyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa

En Popüler Piata Unirii Otelleri

DoubleTree by Hilton Bucharest Unirii Square

PİATA UNİRİİ’DE GÖRÜLECEK ÖNEMLİ YERLER

Dealul Mitropoliei, Patrikhane Sarayı, Zodyak Çeşmesi ve Carol Park (Özgürlük Parkı).

3.Piata Romana

Bükreş te nerede kalmalı
Piata Romana – kaynak ; flickr / Joe Mabel

Şehirdeki en önemli caddelerden bazılarının bir araya geldiği yer olan Piata Romana, Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna en merkezi ve en popüler cevaplardan biri.

En az Eski Kent bölgesi kadar popüler bir yer olan Piata Romana, çok sayıda farklı konaklama birimi, restoranları, cafeleri ve barlarıyla 2-3 günlük Bükreş gezisi için en ideal kalınacak yer.

Şehrin geri kalanına çok iyi bir bağlantıya sahip olan Piata Romana semtinden Bükreş gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Alışveriş ve yeme içme konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip yeri olan bu bölge, ayrıca Bükreş’in en havalı bölgelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Eski dünya mimarisini ve cazibesini seviyorsanız, Piata Romana’nın size sunacağı çok şey var.

Lascar Catargiu Bulvarı, keyifli bir yürüyüş için mükemmel bir yerdir. Burada, en iyi korunmuş klasik villaları ve Bükreş’in savaş öncesi dönemden kalma eski konaklarını, sonsuza dek geçmiş yaldızlı bir dönemin kalıntılarını görebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehrin en önemli caddelerine yakın bir yerde olmak istiyorsanız
 • Eski Kent bölgesine göre daha uygun fiyatlı 3-4 yıldızlı oteller arıyorsanız
 • Şehirdeki simge yapıların büyük bir bölümüne yürüyerek gitmeyi planlıyorsanız

En Popüler Piata Romana Otel Tavsiyeleri

Hotel Lido by Phoenicia

4.Floreasca ve Dorobanti

Bükreş te nerede kalınır
Dorobanti – kaynak ; flickr / carpathianland

Bükreş şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu gelişmekte olan mahalle de, bütçeli bir Bükreş gezisi için kalınacak popüler yerlerden biri. Birbirinden kaliteli mağazalara ve restoranlara ev sahipliği yapan Floreasca bölgesi, ayrıca şehrin en yeşil bölgesi olmasıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Şehir merkezinin koşuşturmacasından ve turistlerden uzak sessiz ve huzurlu bir bölgede olmak istiyorsanız, Floreasca veya Dorobanti’deki otellere göz atabilirsiniz. Bu iki mahalle komşu olduğundan ve hemen hemen aynı karaktere sahip olduğundan, iki mahalleyi tek bir bölge olarak düşünebilirsiniz.

Tarihi şehir merkezi ile bu bölge arası taksilerle 10 dakika, toplu taşımayla ise 30 dakika sürüyor. Fakat ‘Uber’ Romanya’nın genelinde gayet ucuz olduğundan dolayı, şehir merkezine ve diğer bölgelere buradan taksilerle gidebilirsiniz.

Bu mahallede ayrıca çok sayıda şarap dükkanı, şekerci dükkanı ve Bükreş’teki en büyük alışveriş merkezlerinden birini bulabilirsiniz. Şehir merkezinden Floreasca’ya taksi ile seyahat etmenin maliyeti yaklaşık 5 Euro’dur, ancak mahalle metroyla da çok iyi bağlantılara sahiptir.

Bu bölge ayrıca şehirdeki en ünlü bar ve gece kulüplerinden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. En az Piata Unirii kadar canlı bir gece hayatına ev sahipliği yapan bu bölgedeki mekanların fiyatları ise daha uygun.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve simge yapılara birkaç km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Şehir merkezinin koşuşturmacasından uzak sessiz ve huzurlu bir yer arıyorsanız
 • Parklarla çevrili olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere gitmek için taksileri veya toplu taşımayı kullanmayı dert etmiyorsanız

En Popüler Floreasca Otelleri

Residence DP Pipera

5.Cotroceni

Bükreş te nerede kalınmalı
Cotroceni – kaynak ; flickr / carpathianland

Cotroceni, Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz semtlerden bir tanesi. Şehir merkezine ve önemli çekim merkezlerine de yakın bir konumda olan bu bölge, özellikle sırt çantalı gezginler arasında popüler bir yer olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulunabilir.

Birçok lüks otele de ev sahipliği yapan Cotroceni, şehir merkezinin batısında yer alıyor. Yerel halkla iç içe olabileceğiniz bu bölge, ayrıca şehirdeki en güvenli bölgelerden biri.

Bükreş Botanik Bahçeleri ve St. Eleutherius Kilisesi’ne ev sahipliği yapan bölgede yapılacak çok şey var. Ayrıca burada konaklayarak şehir merkezindeki tüm nimetlerden de yararlanabilirsiniz.

Cotroceni Otel Tavsiyeleri

Vila Cotroceni Boutique Apartments

JW Marriott Bucharest Grand Hotel – 5 Yıldız ; 6 restoranı, kongre merkezi, sağlık kulübü ve spa alanı, alışveriş galerisi ve Grand Casino ile Bükreş’in en iyi otelleri arasındaki yerini koruyor. Ultra lüks bir konaklama deneyimi sunan bu otel, hem konum hem de fiyat ve sunulan olanaklar bakımından Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ote.

 • Hotel Parliament – 4 Yıldız ; Bükreş Parlamento Sarayı’nın karşısında, Bükreş’in Eski Tarihi Merkezi’ne ise sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu şık ve lüks otel, daha çok çiftlerin favorileri arasında yer alıyor.
 • Pergola Boutique Hotel – 4 Yıldız ; Romanya Ulusal Operası’na yaklaşık 1 km, Bükreş Botanik Bahçesi’ne ise 15 dakika yürüme mesafesinde oldukça lüks bir otel. 9+ mükemmel konuk değerlendirme puanıyla şehirdeki en iyi 4 yıldızlı otellerden biri olmaya devam ediyor.
 • Vila Cotroceni Boutique Apartments – 3 Yıldız – DAİRE ; Eski Kent merkezine biraz uzak (3 km) olan bu tesis, daire olarak hizmet veriyor. Geniş aile odalarıyla hizmet veren tesisin gecelik ücretleri ise orta bütçelilere hitap ediyor.
 • 12 Residence Cotroceni – KONUKEVİ ; Bütçeli bir Bükreş gezisi için en iyi tesislerden biri.

Bükreş’te Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer bölgeler

Bükreşte nerede konaklanır
Kaynak ; flickr / Aleksandr Osipov

Bükreş’te en çok tercih edilen ve en iyi konumlu bölgeler, yukarıdaki 5 bölgeden oluşuyor olsa da, daha çok sayıda konaklama bölgesinden bahsetmek de mümkün.

Eğer 1-2 günlük bir Bükreş gezisi planlıyorsanız şehir merkezi etrafındaki bölgelerde veya yukarıdaki 5 bölgeden birinde konaklayın derim. Fakat daha uzun süreli bir Bükreş seyahati planlıyorsanız alternatif olarak aşağıdaki bölgelere de göz atabilirsiniz.

Cismigiu Park Çevresi ; Çeşmeci Park olarak da bilinen bu yeşil alanın çevresinde konaklayacak olursanız da, şehir merkezine yakın olursunuz. Turistik yerlerin çoğu bu parka yürüme mesafesinde olduğu gibi, park yakınlarında ilgi çekici birçok cazibe merkezi de görebilirsiniz. Burada bar, restoran ve cafe bulunmuyor, ancak şehir merkezine yakın olduğundan birçok mekana kısa sürede yürüyerek gidebilirsiniz. Biraz daha sessiz ve sakin bir Bükreş gezisi için bu bölgeyi de inceleyebilirsiniz.

Herastrau ; Bükreş gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz cazibe merkezlerinden biri olan Köy Müzesi, tam olarak bu bölgede bulunuyor. Burada çok sayıda otel seçeneği olmasa da, birçok daire, pansiyon ve konukevi tarzında konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Pantelimon ; Bükreş’in kuzeydoğusunda bulunan bu bölge, adını şehir sınırının hemen yanındaki kasabadan alıyor. Pantelimon’da Hotel Est ve Hotel EOS gibi 2 ve 3 yıldızlı sadece birkaç otel bulacaksınız. Restoranlar söz konusu olduğunda seçim de aynı şekilde sınırlıdır. Fakat şehrin farklı bir tarafını görmek istiyorsanız, burada konaklamayı da düşünebilirsiniz.

En İyi ve En Popüler Bükreş Şehir Merkezi Otelleri

Bükreş’teki en çok rezervasyon alan otellerin büyük bir bölümü Eski Kent bölgesi olarak da bilinen şehir merkezinde yer alıyor. Eğer her şeye yakın bir konumda olmak istiyor ve geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız, Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek aşağıdaki popüler 5 otele de göz atın derim.

NF Palace Old City Bucharest

★★★★

NF Palace Old City Bucharest
NF Palace Old City Bucharest

Bükreş’in en popüler 4 yıldızlı otellerinden biri olan NF Palace, şehrin tam kalbinde tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Bükreş Menkul Kıymetler Borsası Sarayı olarak bilinen tarihi bir binada hizmet veren otel, ayrıca şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerden bir tanesi. Oteli incelemek için tıklayın ; NF Palace Old City Bucharest

Novotel Bucharest City Centre

★★★★

Bükreşte nerede kalmalı
Novotel Bucharest City Centre

Victoriei Bulvarı üzerinde, Bükreş Üniversitesi ve Çeşmeci Parkı’nın yakınında yer alan bu lüks otel, yüzme havuzu, barı, spa ve sağlık merkeziyle hizmet veriyor. Geniş aile odalarına da sahip olan tesis Devrim Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele ; Novotel Bucharest City Centre

Capitol Hotel

★★★★

Capitol Hotel

Bükreş’in Eski Kent bölgesinde, şehrin en hareketli yerinde bulunan bu otel, tarihi 1901 yılına uzanan bir binada hizmet veriyor. Daha çok çiftler ve aileler tarafından ilgi gören otelin havaalanı servisi de bulunmaktadır. Oteli incele ; Capitol Hotel

Concorde Old Bucharest Hotel

★★★★

Concorde Old Bucharest Hotel

Neoklasik tarzdaki bir binada hizmet veren Concorde Old Bucharest Hotel, 9+ konuk değerlendirme puanı ve şık ve modern odalarıyla ilgi görüyor.

Otelin klimalı odaları zarif toprak tonları ve pelüş halılarla dekore edilmiş olup bol miktarda gün ışığı alır. Tüm konaklama birimlerinde kablo ve uydu kanallarını izleyebileceğiniz düz ekran TV ve minibar bulunmaktadır. Bazı birimlerde çalışma masası da bulunur. Konforunuz için özel banyolarda ücretsiz banyo malzemeleri ve saç kurutma makinesi temin edilmektedir. Oteli incele ; Concorde Old Bucharest Hotel

Grand Hotel Continental

★★★★★

Grand Hotel Continental

Şehirdeki en popüler 5 yıldızlı otellerden biri olan Grand Hotel Continental, konum olarak eski kentin tam kalbinde turistik cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Lüks ve şık odaları, yüksek konuk değerlendirme puanı ve olanaklarıyla öne çıkan bu otel, Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri. Oteli incele ; Grand Hotel Continental

Bükreş Otel Fiyatları

Bükreşte nerede kalınmalı

Bükreş’te otel fiyatları ortalama 55-65€’dan başlıyor ve 350€’ya ve üzerine kadar çıkabiliyor. Otel fiyatlarının en pahalı olduğu yer, tarihi şehir merkezi olsa da, şehirdeki oteller genel olarak pahalı.

Bütçeli bir Bükreş gezisi planlıyorsanız, ilk olarak Piata Unirii daha sonra Citroceni bölgesindeki otellere göz atarak başlayın derim. Bu bölgelerde 80-90€’nun altında çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Bükreş’te otel rezervasyonu yapmadan önce de Booking.com üzerinden erken ve son dakika fırsat indirimlerine göz atmayı da unutmayın. 2-3 ay önce yapılan erken rezervasyon ile son 1 hafta yapılan rezervasyonlar arasında ciddi anlamda fiyat farklılığı olduğunu da unutmamak gerek.

BENZER YAZILARBooking.com

POPÜLER YAZILAR