Ana SayfaBelçikaBrüksel Gezi RehberiBrüksel'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Brüksel’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Semt Ve Oteller

Avrupa’nın en sevilen ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Brüksel, kıtadaki birçok başkent gibi konaklama ve yeme içme konusunda bütçe zorlayabiliyor. Ancak hemen her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimini bu şehirde bulmak da mümkün. Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehri kiminle ziyaret ettiğinize, konaklama sürenize veya bütçenize göre değişebiliyor. Ayrıca Brüksel’de gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerine ne kadar yakın olmak istediğinize göre konaklamak isteyeceğiniz bölge de değişebilir. Bu yüzden otel veya diğer konaklama birimini seçmeden önce şehirdeki semtler hakkında bir fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Brüksel’de 15’ten fazla semt/mahalle bulunuyor, tabii bu semtlerin hepsine göz atmak yerine, şehirdeki en iyi konumlu, en popüler ve en iyi aşağıdaki 7 merkezi bölgeye göz atarak başlayabilirsiniz.

Brüksel’de Nerede Kalınır ? & En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Gezip görülecek yerlere ve yapılacak aktivitelere yakın olmak için tercih edilebilecek en iyi bölge ; Brüksel Şehir Merkezi

Brüksel’de ailece kalınacak en iyi ve en popüler bölge ; Ixelles (Elsene-Ixelles olarak da bilinir)

Şehir merkezine nazaran daha ekonomik otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz, kısmen merkezi bölge ; Sint Gillis / Saint Gilles

Ixelles bölgesine alternatif olabilecek bölge ; Sablon

Brüksel gece hayatına yakın olan en iyi ve en merkezi bölge ; Saint Gery

Şehrin en güvenli ve en ekonomik 3-4 yıldızlı otellerine ev sahipliği yapan bölgesi ; European District (Avrupa Bölgesi)

1.Brüksel Şehir Merkezi

Şehrin kalbinin attığı yer olan Brüksel şehir merkezi, şüphesiz şehirdeki kalınacak en iyi ve en popüler yer. Burası, en iyi cazibe merkezlerine ve tarihi binalara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, Brüksel’deki birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Hem alışveriş, hem de yeme içme konusunda şehirdeki en fazla seçeneğe sahip olan şehir merkezi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak bölgede, 4-5 yıldızlı lüks otellerin yanı sıra 2-3 yıldızlı butik otellerde bulabiliyorsunuz.

Burası, Brüksel Şehri’nin gotik Belediye Binası ve Brüksel Şehir Müzesi gibi göz kamaştırıcı derecede süslü binalarla çevrili çarpıcı bir şehir meydanı olan Grand Place‘i bulacağınız yer.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan ve Avrupa’nın en güzel meydanlarından biri olarak kabul edilen Grand-Place, şehir merkezinin tam kalbinin attığı yer. Bu meydana yakın oteller, merkezdeki diğer otellere nazaran biraz daha pahalı. Bu yüzden daha uygun fiyatlı oteller arıyor, fakat yine de Brüksel şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız bu meydana biraz daha uzak kesimde yer alan otelleri ve diğer konaklama birimlerini inceleyebilirsiniz.

Bu meydana çıkan sokaklar, restoranlar, çikolatacılar, barlar, antikacılar ve ilginç dükkanlarla dolu. Ayrıca ünlü Manneken Pis Heykeli de bu meydana çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Şehir merkezi Brüksel’de kalınacak en iyi yer, ancak hem diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı hem de çok daha kalabalık olabiliyor. Eğer turist trafiğiyle aranız iyi ve geniş bir bütçeye sahipseniz, şehir merkezi Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal yer.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Brüksel’de tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız
 • Şehri kısa sürede yürüyerek keşfetmeyi planlıyorsanız
 • En fazla otel, restoran, cafe, bar ve alışveriş seçeneğine sahip bir bölgede olmak istiyorsanız
 • Şehrin en ünlü meydanı olan Grand Place’e çok yakın olmak istiyorsanız
 • Brüksel turu için en ideal yerde olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için de planınız varsa

BRÜKSEL ŞEHİR MERKEZİNDE GEZİLECEK YERLER

Bu bölgede, ünlü Grand Place adlı meydanın yanı sıra, Manneken Pis Heykeli, Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, Mont des Arts, Brüksel Şehir Müzesi, Brüksel Borsası ve Belçika Çizgi Roman Merkezi’ni de görebilirsiniz. Ayrıca şehrin geri kalanına ve diğer turistik noktalara da en kolay bu bölgeden ulaşabilirsiniz.

En Popüler Brüksel Şehir Merkezi Otelleri

Rocco Forte Hotel Amigo

2.Elsene & Ixelles

Brüksel’in en sevilen ve en popüler bölgelerinden olan Ixelles, özellikle ailece seyahat edenlerin tercih ettiği bir yer olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulunabiliyor. Genel olarak bu bölgedeki oteller ve daireler lüks olsa da, bütçeli birçok seçenekte var.

Şehirdeki en büyük ve en kaliteli daire seçeneklerine de ev sahipliği yapan Ixelles, şehir merkezine ve Brüksel’in ana cazibe merkezlerine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Önemli sayıda kafe, restoran ve bara ev sahipliği yapan bölge, çok kültürlü atmosferiyle de seviliyor. Ayrıca alışveriş için de en ideal yerlerden olan Ixelles’te çok sayıda parkta var.

Merkezin güneyinde (Grand Place adlı meydana sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde) bulunan Ixelles, uzun zamandır bir sanat merkezi ve ünlü yazarların, aktörlerin ve sanatçıların (Audrey Hepburn dahil) doğum yeri olmuş.

Bir şehir merkezi bölgesi olarak da kabul edilen Ixelles, ayrıca iki üniversiteye ev sahipliği yapıyor, bu yüzden de bölgedeki atmosfer oldukça canlı. Art Deco binalar ve diplomatların süslü evleriyle dolu daha pahalı bir bulvar olan Avenue Louise de, buraya çok kısa yürüyüş mesafesinde. Daha lüks ve kaliteli oteller arıyorsanız, bu ünlü bulvara da göz atabilirsiniz.

Ixelles, büyük bir Afrika nüfusuna da (çoğunlukla Kongolu) ev sahipliği yapıyor. Tabii Afrikalıların yanı sıra, daha birçok göçmen de burada bulunuyor. Bu bölge Brüksel’in çok kültürlü mahallesi olarak da bilinir ve şehirdeki en güvenli bölgelerden biri. Ayrıca oldukça şık, zarif ve lüks olmasına rağmen öğrencilerle dolu olduğundan uygun fiyatlı otel, restoran, cafe ve bar da bulabiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın olmak istiyor, ancak tam merkezdeki turist trafiğinden az da olsa uzak olmak istiyorsanız
 • Brüksel’deki en iyi ve en popüler otelleri arıyorsanız
 • Ailenizle seyahat ediyorsanız (Ixelles aile dostu bir mahalle. Çocuklarla yapılacak birçok aktiviteye ev sahipliği yaptığı gibi, çok sayıda daire seçeneğine sahip)
 • Şehir merkezine alternatif bir yer arıyorsanız
 • Gezip görülecek en önemli turistik noktalara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

GEZİLECEK YERLER

Tenbosch Park, Flagey Binası, Chatelain Meydanı, La Cambre Manastırı veya Ter Kameren Manastırı ve Musée d’Ixelles gibi cazibe merkezlerini bu bölgede görebilir, ya da yürüyerek şehir merkezindeki en ünlü turistik yerlere gidebilirsiniz.

Popüler Ixelles Otelleri

Qbic Hotel Brussels

3.Sint Gillis / Saint Gilles

Brükselde nerede kalınır
Sint Gillis / Saint Gilles – kaynak ; flickr / Arcadius

Sint Gillis veya diğer adıyla Saint Gilles bölgesi, son zamanlarda Brüksel’in en popüler konaklama bölgelerinden biri olmaya devam ediyor. Çok sayıda galeri ve Art Nouveau tarzında binalara ev sahipliği yapan bu bölgede Brüksel şehir merkezine nazaran daha ekonomik konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Şehirdeki gezilmesi gereken önemli yerlere çok yakın olmasa da, bu bölgedeki konaklama birimlerinin hemen hepsinden merkez ve turistik cazibe merkezlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinin güneyinde yer alan semt, eklektik bir kültürel geçmişe sahip olmasının yanı sıra öğrencilerin en çok zaman geçirdiği yerlerden biri.

Genel olarak Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olan Brüksel’de ucuz restoran, cafe veya bar arıyorsanız bu bölgeye mutlaka göz atın. Şehirdeki öğrencilerin burada zaman geçirmesinin en önemli nedenlerinden biri de, bölgenin çok sayıda ucuz mekana ev sahipliği yapıyor olması.

Saint Gilles’in iki farklı yüzü var. Brüksel-Midi/Zuid tren istasyonunun çevresi daha işçi sınıfı ve çok kültürlüyken, Ixelles’i çevreleyen güney bölgesi muhteşem mülklerle ve bazıları Horta ve öğrencileri tarafından tasarlanan Art Nouveau konaklarıyla dolu. Her iki yüzü de Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler otellere ev sahipliği yapıyor.

NOT ; Brüksel’de lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız bu bölgede aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bölge, birçok 4 yıldızlı otele ev sahipliği yapıyor olsa da, ultra lüks konaklama deneyimi sunan bir 5 yıldızlı otel burada bulunmuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Brüksel’in en ucuz otellerini arıyorsanız
 • Öğrencilerle iç içe olmaya dert etmiyorsanız
 • Gece hayatı için de planınız varsa
 • Hareketli ve canlı bir bölgede konaklamak istiyorsanız

En Popüler Saint Gilles Otelleri

Hotel Park Inn by Radisson Brussels Midi

4.European District (Avrupa Bölgesi)

Avrupa Bölgesi – kaynak ; flickr / phil1401

Brüksel şehir merkezinin doğusunda, tüm AB binalarının ve iş merkezlerinin bulunduğu Avrupa Mahallesi bulunuyor. Burası Brüksel’de kalınacak en güvenli bölge olmasıyla öne çıkıyor. Daha çok iş amaçlı Brüksel’i ziyaret edenlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir şeyler var.

Diğer bölgelerden çok daha farklı bir izlenim bırakan Avrupa Bölgesi, şehrin geri kalanına çok iyi bağlantılara sahip. Burada konaklayarak hem şehir merkezine hem de önemli turistik çekim merkezlerine çok kolay ve kısa sürede gitmek mümkün.

Burası, gökdelenlerle dolu modern binaları bulacağınız yer, ancak mahallede çok sayıda Art Nouveau ve Art Deco tarzı binalar da var.

Google gibi büyük uluslararası şirketlerin genel merkezlerine de ev sahipliği yapan bu bölge, ultra lüks otellerden butik otellere hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama deneyimi sunuyor. Çok ucuz otelleri burada bulamasanız da, uygun fiyatlı birçok butik oteli bulabilirsiniz.

BÖLGEDE GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Cinquantenaire Parkı, Brüksel Parkı ve Kraliyet Sarayı. Ayrıca kısa metro yolculuğu ile şehrin geri kalanına ve diğer cazibe merkezlerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Brüksel’in en güvenli bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Ultra lüks oteller arıyorsanız (Bütçeli ve orta bütçeli oteller de var)
 • Turistlerden az da olsa uzak olmak istiyorsanız
 • Brüksel’de ailece kalınacak en iyi yeri arıyorsanız
 • Yeteri kadar bütçeniz varsa
 • Önemli turistik noktalara metrolarla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Ixelles bölgesine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız (Bu bölge, Brüksel’in en popüler bölgelerinden olan Ixelles’in komşusu durumunda)

Avrupa Bölgesi Otel Tavsiyeleri

Sofitel Brussels Europe

5.Saint Gery

Brüksel Otel Tavsiyeleri
Saint Gery – kaynak ; flickr / La Citta Vita

Saint Gery, aslında bir adaymış ancak bugün anakaraya bağlanmış bir şekilde bulunuyor. Şehrin tarihi merkezine yakın konumu sayesinde öne çıkan bu bölge, Brüksel gece hayatının kalbinin attığı yer. Eğer Brüksel’de uzun süre konaklamayı planlıyor ve gece hayatı için en iyi bölgeye yakın olmak istiyorsanız Saint Gery, sizin için Brüksel’de kalınacak en iyi yer olacaktır.

Günümüzde bir sergi merkezine ev sahipliği yapan dönüştürülmüş bir kapalı pazar olan Les Halles de burada bulunuyor. Bölgede çok sayıda restoran, cafe, bar ve gece kulübü var. Bu da bölgeyi, şehrin en iyi gece hayatı bölgesi yapıyor.

Manneken Pis Heykeli ve Brüksel Merkez Tren İstasyonu’na da kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bölge, yeme içme ve gece hayatının yanı sıra, alışveriş olanaklarıyla da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

NOT ; Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümünden Brüksel şehir merkezine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca buradaki bazı otellerin şehir merkezi bölgesiyle kesiştiğini de unutmamak gerek.

BÖLGEDE GÖRÜLECEK YERLER

Manneken Pis, Jeanneke Pis ve Zinneke Pis heykeli, Halles Saint Gery Pazarı, Chartreux Çağdaş Sanat Merkezi ve Aziz Catherine Katedrali burada görülebilecek öne çıkan cazibe merkezleri.

Saint Gery Otel Tavsiyeleri

Brüksel Otel Tavsiyeleri
Hotel Hubert Grand Place

6.Sablon

Sablon – kaynak ; flickr / travelinglao

Turistlerden uzak, sessiz ve sakin bir gezi planlıyorsanız, Sablon, Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir. Brüksel şehir merkezine de yakın bir konumda bulunan bu bölge, hem turistik yerlere ulaşım hem de merkezdeki tüm olanaklardan yararlanmak için kalınacak yerlerden biri.

Sablon’da da şehrin öne çıkan cazibe merkezlerinden bazılarını görebilirsiniz. Ayrıca bu bölgede birçok çikolata dükkanı, cafe ve restoran da bulunuyor. Yukarıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulamadıysanız alternatif olarak mutlaka Sablon’a göz atın derim.

Sablon Otel Tavsiyeleri

NH Collection Brussels Grand Sablon

7.Avenue Louise

Kaynak : flickr / william_murphy

Brüksel’in en pahalı ve en lüks caddelerinden biri olan Avenue Louise, daha çok alışveriş severlerin zaman geçirdiği yerlerden biri olarak biliniyor olsa da, burada da çok sayıda konaklama birimi bulabilirsiniz.

Çok çeşitli lüks tasarımcı mağazaları ve butiklerinin yanı sıra lüks restoranlar ve ünlü simge yapılara ev sahipliği yapan ve Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu bölgede çok sayıda Art Nouveau binası da bulunuyor.

Louise Meydanı, Brüksel’in en yoğun mahallelerinden biri olarak, bölgede büyük bir trafik akışına uyum sağlamak için hem bir tramvay hem de metro istasyonu sunan, şehrin ana ulaşım merkezidir.

Bölge genellikle üst düzey bir konaklama sunuyor olsa da, orta bütçeli butik otelleri ve daireleri de burada bulabilirsiniz. Avenue Louise’de yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için TIKLAYINBooking.com

Brüksel’de Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif semtler

Yukarıdaki 7 semt, Brüksel’in en ideal konumlu ve en sevilen semtleri olsa da, alternatif olarak listeye eklenebilecek birçok bölge de var. Eğer Brüksel’e ilk kez gelmiyorsanız ya da biraz daha farklı bir ambiyansa sahip bir yerde kalmak istiyorsanız aşağıdaki semtleri de inceleyin deriz. Bu semtler çok merkezi olmasa da, yine de turistik yerlere çok kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

8.Les Marolles

Les Marolles (Marollen olarak da bilinir), Brüksel’in en eski bölgelerinden biri olan büyük ölçüde yerleşim bölgesidir. Sakin ortamı, bir dizi ilginç antika dükkanına ve günlük bir bit pazarına ev sahipliği yaparak ona gerçekten otantik bir his verir. Yani ucuz denebilecek bir konaklama birimi arıyorsanız, aradığınızı Les Marolles’te çok büyük bir ihtimalle bulabilirsiniz.

Çok sayıda turistik cazibe merkezi olmadığı için, bölgeye geleneksel olarak çok sayıda ziyaretçi çekmemiştir, bu da fiyatların oldukça uygun kaldığı anlamına gelir.

Tarih boyunca Marolles, Brüksel’in işçi sınıfının uğrak yeri olmuş. Bugünkü Marolles, başkentin her yerine yayılan soylulaştırmadan kaçamadı, ancak geçmiş üzerindeki hakimiyetini hâlâ koruyor: sokaklarında her türden antikacı dükkânı sıralanıyor ve yeni restoranlar gelip giderken eski, sağlam birahaneler varlığını sürdürüyor.

Merkezi turistik yerlerden çok uzaklaşmak zorunda kalmadan Brüksel’deki günlük yaşamı hissetmek istiyorsanız, Marolles bölgesi olmanız gereken yer. Bölgede çok sayıda mağaza, restoran, bar ve otel açılmaya başlandı ve bu da onu şehrin en gelecek vaat eden bölgelerinden biri haline getirmiş.

9.Brussels Expo

11. Dünya Fuarı Expo 58, Brüksel’in bu semtinde Belçika’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Bugün, bu site, kürelerinin her biri bir atomu temsil eden, bir demir kristalinin hücre biriminin dev bir modeli olan Atomium ile ünlüdür.

Bugün Brüksel Expo, Belçika başkentinin ana etkinlik ve ticaret fuarı alanıdır. İş için Brüksel’i ziyaret ediyorsanız, bu bölgede konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Bölgedeki yüksek yaya trafiği nedeniyle çok çeşitli mağazalar, barlar, restoranlar ve konaklama yerleri bulunmaktadır. Her birinin stilleri ve fiyatları önemli ölçüde değişir ve herkesin, zevkleri veya bütçeleri ne olursa olsun, kaldıkları süre boyunca kendilerine uygun bir şeyler bulabilmelerini sağlar.

10.Schaerbeek

Schaerbeek – Kaynak ; es.wikipedia.org/michielverbeek

Schaerbeek, farklı yolcu türlerine uygun, farklı yönleri olan bir mahalledir. Yeni başlayanlar için, Finans Bölgesi’nin eteklerinde. Düşük fiyatları ile birleştiğinde bu, iş yaparken biraz tasarruf etmek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Öte yandan, şehrin kırmızı ışık bölgesine ev sahipliği yapmaktadır. Bu, onu bu tür eğlenceyle ilgilenen herkes için iyi bir seçim yapar ve potansiyel olarak bekarlığa veda partisi gibi etkinlikler için uygun hale getirir.

Botanik Bahçesi gibi birkaç başka ilgi çekici yer olsa da, Schaerbeek, çevredeki diğer bölgeleri ziyaret ederken biraz tasarruf etmek isteyenler için ayrılmış bir mahalledir. Çok popüler bir bölge olmasa da, yine de alternatif olarak düşünülebilir.

En İyi ve En Ucuz Brüksel Otelleri

Brüksel’de hemen her bütçeye uygun bir oteli şehir merkezi ve yukarıdaki diğer bölgelerde fazlasıyla bulabilirsiniz, ancak şehirdeki en iyi ve en uygun fiyatlı otellere de göz atmak istiyorsanız aşağıdaki 4 oteli inceleyebilirsiniz.

Aloft Brussels Schuman

★★★★ (80€’dan başlayan fiyatlar – AVRUPA BÖLGESİ)

Brüksel de nerede kalmalı
Aloft Brussels Schuman

ABD merkezli devasa Starwood zincirinin bir parçası olan Hotel Aloft, Avrupa Bölgesi’nin en ekonomik fiyatlı otelleri arasında geliyor. Modern ve şık tasarımının yanı sıra, merkezi konumu ve olanaklarıyla da öne çıkan otel, ucuz ve modern otel arayanların göz atabileceği bir tesis. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Atlas Hotel

★★★ (85€’dan başlayan fiyatlar – SAİNT GERY – ŞEHİR MERKEZİ)

Atlas Hotel

Saint Gery bölgesinin tam kalbinde, kısmen şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan Atlas Hotel, Brüksel’deki en ucuz otellerden biri. Konum olarak turistik çekim merkezlerine yakın olan otel, sakin bir ara sokakta yer alıyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Zoom Hotel

★★★★ (75€’dan başlayan fiyatlar – ELSENE / IXELLES BÖLGESİ)

Zoom Hotel

Endüstriyel tarzda klasik dekore edilmiş Zoom Hotel, modern odalarıyla hizmet veriyor. Yukarıda da bahsettiğim Brüksel’in en popüler bölgelerinden biri olan Ixelles’te bulunan otelden şehir merkezine ve bazı turistik cazibe merkezlerine yürüyerek veya 3-5 dakikalık kısa bir metro yolculuğuyla rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Sade bir tasarıma sahip olan Avrupa Parlementosu’na 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

MEININGER Hotel Brussels City Center

★★★ (50€’dan başlayan fiyatlar – HOSTEL)

MEININGER Hotel Brussels City Center

Hem hostel hem de bir otel olarak hizmet veren Meininger Hotel, Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi Brüksel’de de ucuz bir konaklama sunuyor. Tesisin çift ve tek kişilik özel odalarının yanı sıra, paylaşımlı dorm odaları da var. Eğer daha önce hostelde konakladıysanız Meininger’i seveceksiniz.

Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan olan bu tesis şehrin tam kalbine 1 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca tesisten şehrin öne çıkan cazibe merkezlerine de yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR