Ana SayfaİsviçreZürih Gezi RehberiZürih'te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Zürih’te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

2018 yılında Dünyanın en pahalı üçüncü şehri seçilen Zürih’te, nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en ideal cevap, bütçenize, şehirde kaç gün konaklayacağınıza ve turistik yerlere ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişiklik gösterebilir.

Zürih, Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden bir tanesi, bu yüzden de uygun fiyatlı otel sayısı oldukça sınırlı. Fakat konaklayacağınız semti şehir merkezi yerine, biraz daha dış kısımlarda tercih edecek olursanız daha uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Zürih’te konaklama için tercih edilebilecek çok sayıda semt/mahalle bulunuyor olsa da, bunlar arasında hem en popüler hem de en iyi konumlu olanlar ; Zürih Eski Şehir Merkezi (District 1), Bahnhofstrasse, Langstrasse, Seefeld, Niederdorf ve Aussersihl‘tir.

Zürih’te Nerede Kalınır ? – En Popüler Otel Tavsiyeleri

Zürih’te gezilecek yerler listesinin en önemli cazibe merkezlerine yakın ve şehrin tam kalbinde olmak için en iyi bölge ; Zürih Eski Şehir Merkezi (Altstadt – Old Town) ve Bahnhofstrasse.

Zürih’in en lüks otellerini bulabileceğiniz yer ; Bahnhofstrasse

Zürih gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilecek en ideal yer ; Langstrasse ve Aussersihl (District 4)

Zürih gölüne yakın ailece kalınacak en iyi yer ; Seefeld

Şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız, kalınacak en iyi yer ; Niederdorf

1.Bahnhofstrasse

Zürih Otel Tavsiyeleri
Bahnhofstrasse – kaynak ; flickr / craig_stanfill

Bahnhofstrasse, Zürih’in kalbinde yer alan dünyanın en pahalı ve en seçkin alışveriş caddelerinden biri. Burası, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olsa da, bu caddede bulunan veya caddeye birkaç dakika yürüme mesafesinde olan otellerin şehrin en pahalı otelleri olduğunu unutmayın.

Zürih’te lüks bir konaklama birimi arıyor ve tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız Bahnhofstrasse adlı bu caddedeki veya yakınındaki otellere göz atabilirsiniz.

Bahnhofstrasse, şehir merkezinin yarısını oluşturur. Yani burası da Zürih Eski Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, fakat bu caddeden ayrıca bahsetmekte yarar var, çünkü şehir merkezinin tamamı bu caddedeki oteller kadar pahalı ve lüks değil.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Zürih’in en lüks otellerini arıyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Restoran, cafe, bar ve alışveriş konusunda şehrin en iyi ve en popüler yerinde olmak istiyorsanız
 • Turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

En Popüler Bahnhofstrasse Otelleri

citizenM Zürich

Bahnhofstrasse’ye yakın tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Bookng.com

2.Zürih Eski Şehir Merkezi

Zürih te nerede kalınır

Altstadt veya Old Town olarak da bilinen Zürih Eski Şehir Merkezi, Bahnhofstrasse caddesini de içine alan oldukça büyük bir semt.

Bölgenin tarihi ve kültürüyle ilgilenen herkes için burası şüphesiz kalınacak en iyi bölge. Yukarıda bahsettiğim Bahnhofstrasse caddesine yakın olan otellere nazaran bu bölgenin genelinde daha uygun fiyatlı otelleri bulabilirsiniz. İster 2-3 yıldızlı butik oteller isterseniz de daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri burada bulmak mümkün.

Zürih’in tarihi kısmı tam olarak burası. Bu yüzden Zürih gezilecek yerler listesindeki en önemli ve en popüler cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü de burada bulunuyor. Ayrıca şehrin en hareketli ve en iyi bağlantıya sahip olan bölgesi de burası.

Zürih Eski Şehir Merkezi’nde konaklayacak olursanız, şehrin geri kalanına da çok iyi bağlantıya sahip olursunuz. Ayrıca burada kalarak şehri yürüyerek çok daha rahat keşfedebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Zürih’in en popüler bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyorsanız
 • Yürüyerek Zürih’i keşfetmeyi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en fazla otel seçeneğine sahip olan yerde olmak istiyorsanız
 • Cafe, restoran, bar ve alışveriş konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız

ZÜRİH ESKİ ŞEHİR MERKEZİ’NDE GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Bu bölgede, Bahnhofstrasse adlı dünyaca ünlü caddenin yanı sıra, Belediye Binası (Rathaus), Paradeplatz (Zürih’in en ünlü meydanı), Fraumünster ve Grossmünster adlı kiliseler, St. Peter Kilisesi, Eski Botanik Bahçesi, Zürih’in oyuncak müzesi olan Zürcher Spielzeugmuseum, Geiserbrunnen, Centralhof Monument, Museum Bärengasse, Predigerkirche, şehir kütüphanesi Zentralbibliothek, Helmhaus Sanat Müzesi ve Cabaret Voltaire de görülebilir.

En Popüler Zürih Eski Şehir Merkezi Otelleri

Central Plaza Hotel

Zürih Eski Şehir Merkezi’ndeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Niederdorf

Zürihte nerede kalınır
Niederdorf – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Zürih şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız Niederdorf, kalınacak en iyi yer olabilir. Çok sayıda otel, daire ve diğer konaklama birimine ev sahipliği yapan bu bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümünden şehirdeki turistik noktaların çoğuna yürüyerek gidebilirsiniz, ayrıca şehir merkezi ve Bahnhofstrasse de bu bölgeye yakın bir yerde bulunuyor.

Dolambaçlı sokaklar ve küçük meydanlarla dolu olan Niederdorf’un en güzel yanı ise yaya dostu bir semt olması. Ayrıca bu bölgenin bazı bölümleri tarihi şehir merkezi sınırlarıyla kesiştiğinden en az Altstadt – Old Town kadar merkezi bir bölgedir.

Şehir merkezine ve Bahnhofstrasse’ye nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan bu bölge, gündüzleri aile dostu bir bölge olsa da, geceleri oldukça hareketli oluyor, özellikle Zürih’i hafta sonu ziyaret ediyorsanız, bu bölgedeki mekanların çoğunda partileri de bulabilirsiniz.

Nehrin doğusunda Merkez Meydan ile Bellevue Meydanı arasında yer alan Eski Kent’in bir bölümünü kaplayan Niederdorf bölgesi, birçok cafe, restoran ve alışveriş spotlarına ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Herkese göre bir şeylerin olduğu bu bölge, Zürih Eski Şehir Merkezi’ne alternatif olabilecek en ideal semt.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam turist trafiğinin ortasında olmak istemiyorsanız
 • Biraz daha ekonomik tesislere ev sahipliği yapan bir yer arıyorsanız
 • Alışveriş konusunda şehrin bol seçenekli bir yerinde olmak istiyorsanız
 • Zürih’in en eski mahallelerinden birinde olmak istiyorsanız
 • Araç trafiğine kapalı bir yer arıyorsanız

NOT ; Niederdorf bölgesi de teknik olarak Zürih Eski Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, fakat hem sunduğu olanakları, hem de atmosferi ve konumuyla tamamen farklı bir bölge diyebiliriz.

En Popüler Niederdorf Otelleri

Zürih otel tavsiyeleri
Hotel Scheuble

Niederdorf bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

4.Aussersihl

Zürih te nerede kalmalı
Aussersihl – kaynak ; wikipedia.org/mcaviglia

Kreis 4 (4. Bölge) olarak da bilinen Aussersihl, eski şehir merkezinin doğusunda, 18. yüzyılda geliştirilmeden önce geleneksel olarak tarla ve mera olan arazilerde yer alıyor. Langstrasse bölgesinin komşusu olan bu bölge de, tıpkı komşusu gibi daha çok gece hayatı ve daire konseptindeki konaklama birimleriyle öne çıkıyor.

Bu bölgede her bütçeye ve zevke uygun otel, daire veya konukevi tarzında hizmet veren tesisleri bulabiliyorsunuz, hem de Zürih şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlara.

Bu bölge, eskiden Red Light District’e ev sahipliği yapıyormuş, fakat günümüzde biraz daha aile dostu bir gece hayatına sahip diyebiliriz. Zürih’in en iyi ve en ünlü barlarından ve gece kulüplerinden bazılarını bu bölgede bulabilirsiniz. Ayrıca semt, restoran ve cafe konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip olan bölgelerinden biri.

Ayrıca bu bölgede yıl boyunca karnavallar, film ve Latin festivalleri de dahil olmak üzere çok sayıda festival de düzenleniyor. Festivallerden birine denk gelecek olursanız, geceleri olduğu kadar gündüzleri de bu bölgede parti yapabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Zürih gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehrin en canlı ve en hareketli yerinde konaklamak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve bazı turistik noktalara toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Merkezden daha uygun fiyatlı bir bölge arıyorsanız

En Popüler Aussersihl Otel Tavsiyeleri

easyHotel Zürich City Centre

Aussersihl’deki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Langstrasse

Zürih te nerede kalınmalı
Langstrasse – kaynak ; wikipedia.org/mcaviglia

District 4, yani 4. bölgenin bir parçası olan Langstrasse, daha çok gece hayatı ile öne çıkan konaklama bölgelerinden biri olsa da, her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yer diyebilirim. Çünkü Langstrasse, Zürih’te en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, şehirdeki en çok rezervasyon alan konaklama birimlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Langstrasse bölgesi teknik olarak Aussersihl bölgesinin bir parçası olarak kabul ediliyor olsa da, burası Aussersihl’e komşu olan oldukça canlı ve hareketli farklı bir bölge. Aussersihl kadar olmasa da, bu bölgede oldukça popüler konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Eğer Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna hem ucuz hem de hareketli bir bölge arıyorsanız Langstrasse bölgesine göz atabilirsiniz.

Langstrasse bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

6.Seefeld

Zürih te nerede kalmalı
Seefeld – kaynak ; flickr / wally_gobetz

Seefeld, Zürih Gölü’nün doğusunda, göl kenarındaki gezinti yolu ile Zürih’in en sakin bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Daha çok turist trafiğinden uzakta bir daire arayan çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir konaklama birimi bulmak mümkün.

Zeefeld, ayrıca Zürih’teki en romantik semtlerden biri olarak da biliniyor, bu yüzden de bölge, çiftler arasında da oldukça popüler. Bu bölgede konaklamasanız dahi, Seefeld’i mutlaka Zürih gezilecek yerler listenize ekleyin derim, özellikle nehir kenarında yürüyüş yapmayı planlıyorsanız.

Turistlerin yanı sıra yerel halkın da popüler gezi duraklarından biri olan Zeefeld, ayrıca Zürih yerel yaşamını görebileceğiniz en iyi semtlerden bir tanesi.

19. yüzyılın sonunda inşa edilen Zürih Opera Binası da burada bulunuyor.

NOT ; Seefeld, şehir merkezine 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor, yani bu bölgede konaklayarak şehirdeki tarihi ve turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yakın olabilirsiniz.

Zeefeld Otel Tavsiyeleri

Hotel Europe

En Popüler Zürih Şehir Merkezi Otelleri

Yukarıdaki 6 bölgenin yanı sıra, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç bölgeden daha bahsetmek mümkün ; Bir yerleşim bölgesi olan Wiedikon, bir sanayi mahallesi olan ve ucuz konaklama birimleriyle öne çıkan Industriequartier, şehirdeki en yeni bölge olan Schwamendingen ve District 11‘i de Zürih’te konaklama için düşünebilirsiniz. Fakat Zürih’te 1 veya 2 gün konaklamayı planlıyorsanız, yukarıdaki bölgelerin dışına çıkmanıza gerek kalmayabilir, çünkü bu 6 bölgeden de hem şehir merkezine hem de önemli görülecek yerlere çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Aşağıdaki 7 otel de hem merkeze hem de turistik noktalara yakın olmak için tercih edilebilir ;

Savoy Baur en Ville

★★★★★

Zürih te nerede kalmalı
Savoy Baur en Ville

Zürih’in en lüks otelleri arasında olan Savoy Baur en Ville adlı otel, şehrin tam merkezinde, turistik yerlere çok yakın bir konumda bulunuyor. Çok sayıda cafe, restoran ve barlarla çevrili olan otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız bu otelde %15’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

2 restorana sahip olan tesis, Zürih’in kalbinin attığı yerlerden biri olan Paradeplatz’da bulunuyor. Konum olarak şüphesiz şehirdeki en iyi otellerden biri. Ayrıca otel, Zürih’in alışveriş ve finans bölgelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Merkez tren istasyonu ise otele sadece 1 km uzaklıkta.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Boutique Hotel Wellenberg

★★★★

Boutique Hotel Wellenberg

Zürih’in tarihi kent merkezinde yer alan Boutique Hotel Wellenberg; ortak salonu, kütüphanesi ve muhteşem güzellikteki avlusuyla hizmet veriyor. Şık ve modern odaları, merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla turistlerin ilgisini çeken bu otelden, Paradeplatz ve Bahnhofstrasse’ye yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Sorell Hotel St. Peter

★★★★

Zürih te nerede kalınmalı
Sorell Hotel St. Peter

Daha çok çiftlerin favori oteli olarak bilinen Sorell Hotel, adından da anlaşılacağı üzere St Peter Kilisesi’nin hemen yakınında yer alıyor. Bahnhofstrasse ve Paradeplatz ise otel sadece 3-5 dakika yürüme mesafesinde.

Mükemmel konumuyla öne çıkan otelin geniş aile odaları, fitness merkezi ve 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Best Western Plus Hotel Zürcherhof

★★★

Best Western Plus Hotel Zürcherhof

Zürih Merkez Tren İstasyonu‘na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu orta bütçeli otel, Zürih’teki en fazla rezervasyon alan otellerden biri. Hem merkezi konumu hem de fiyatı ve modern odalarıyla öne çıkan tesisin havaalanı servisi, restoranı ve aile odaları da var.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Rössli

★★★

Hotel Rössli

Limmat Nehri kıyılarına sadece 100 metre uzaklıkta yer alan Hotel Rössli, Zürih’teki en ekonomik romantik otellerden biri.

Zürih’in Eski Şehir Merkezi’nde Zürih Gölü’ne ve Opera Binası’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, Il Gattopardo adında şehrin en iyi restoranlarından birine de ev sahipliği yapıyor.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Alexander Zurich Old Town

★★★

Hotel Alexander Zurich Old Town

Zürih’in en merkezi otelleri arasında yer alan Hotel Alexander Zurich Old Town, adından da anlaşılacağı üzere tarihi şehir merkezinde yer alıyor. Merkezi konumu ve modern odalarıyla öne çıkan otel, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden biri.

Ünlü Bahnhofstrasse alışveriş caddesine ve merkez tren istasyonuna yürüme mesafesinde olan otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Marta

★★

Zürih otel tavsiyeleri
Hotel Marta

Zürih tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan, Zürih’in en ucuz otelleri arasında olan Hotel Marta, şık ve modern odalarıyla öne çıkıyor. Konum olarak merkez istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde ve şehirdeki önemli çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne de yakın.

Tek kişilik ve aile odaları da olan otel, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en uygun fiyatlı tesislerden.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Yukarıdaki otel tavsiyelerinin yanı sıra Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok farklı konaklama biriminden bahsetmek mümkün. Fakat otellere göz atmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız konaklama yapacağınız tesisi çok daha rahat bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!