Ana SayfaİsviçreZürih Gezi RehberiZürih'te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Zürih’te Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

2018 yılında Dünyanın en pahalı üçüncü şehri seçilen Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en ideal cevap, bütçenize, şehirde kaç gün konaklayacağınıza ve turistik yerlere ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişiklik gösterebilir.

Zürih, Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden bir tanesi, bu yüzden de uygun fiyatlı otel sayısı oldukça sınırlı. Fakat konaklayacağınız semti şehir merkezi yerine, biraz daha dış kısımlarda tercih edecek olursanız daha uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Zürih’te konaklama için tercih edilebilecek çok sayıda semt/mahalle bulunuyor olsa da, bunlar arasında hem en popüler hem de en iyi konumlu olanlar ; Zürih Eski Şehir Merkezi (District 1), Bahnhofstrasse, Langstrasse, Seefeld, Niederdorf ve Aussersihl‘tir.

Zürih’te Nerede Kalınır ? – En Popüler Otel Tavsiyeleri

 • Zürih’te gezilecek yerler listesinin en önemli cazibe merkezlerine yakın ve şehrin tam kalbinde olmak için en iyi bölge ; Zürih Eski Şehir Merkezi (Altstadt – Old Town) ve Bahnhofstrasse.
 • Zürih’in en lüks otellerini bulabileceğiniz yer ; Bahnhofstrasse
 • Zürih gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilecek en ideal yer ; Langstrasse ve Aussersihl (District 4)
 • Zürih gölüne yakın ailece kalınacak en iyi yer ; Seefeld
 • Şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız, kalınacak en iyi yer ; Niederdorf

1.Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse, Zürih’in kalbinde yer alan dünyanın en pahalı ve en seçkin alışveriş caddelerinden biri. Burası, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olsa da, bu caddede bulunan veya caddeye birkaç dakika yürüme mesafesinde olan otellerin şehrin en pahalı otelleri olduğunu unutmayın.

Zürih’te lüks bir konaklama birimi arıyor ve tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız Bahnhofstrasse adlı bu caddedeki veya yakınındaki otellere göz atabilirsiniz.

Bahnhofstrasse, şehir merkezinin yarısını oluşturur. Yani burası da Zürih Eski Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, fakat bu caddeden ayrıca bahsetmekte yarar var, çünkü şehir merkezinin tamamı bu caddedeki oteller kadar pahalı ve lüks değil. Bu caddeye yaklaştıkça otel fiyatları artar, uzaklaştıkça da azalır. Bu yüzden bütçeli bir Zürih seyahati planlıyorsanız cadde yakınlarındaki oteller size göre olmayabilir.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Zürih’in en lüks otellerini arıyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Restoran, cafe, bar ve alışveriş konusunda şehrin en iyi ve en popüler yerinde olmak istiyorsanız
 • Turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

En Popüler Bahnhofstrasse Otelleri

citizenM Zürich

Bahnhofstrasse’ye yakın tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Zürih Eski Şehir Merkezi

Zürih te nerede kalınır

Altstadt veya Old Town olarak da bilinen Zürih Eski Şehir Merkezi, Bahnhofstrasse caddesini de içine alan oldukça büyük bir semt.

Bölgenin tarihi ve kültürüyle ilgilenen herkes için burası şüphesiz kalınacak en iyi bölge. Yukarıda bahsettiğim Bahnhofstrasse caddesine yakın olan otellere nazaran bu bölgenin genelinde daha uygun fiyatlı otelleri bulabilirsiniz. İster 2-3 yıldızlı butik oteller isterseniz de daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri burada bulmak mümkün.

Zürih’in tarihi kısmı tam olarak burası. Bu yüzden Zürih gezilecek yerler listesindeki en önemli ve en popüler cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü de burada bulunuyor. Ayrıca şehrin en hareketli ve en iyi bağlantıya sahip olan bölgesi de burası.

Zürih Eski Şehir Merkezi’nde konaklayacak olursanız, şehrin geri kalanına da çok iyi bağlantıya sahip olursunuz. Ayrıca burada kalarak şehri yürüyerek çok daha rahat keşfedebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Zürih’in en popüler bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Kısa sürede çok fazla turistik yer görmek istiyorsanız
 • Yürüyerek Zürih’i keşfetmeyi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en fazla otel seçeneğine sahip olan yerde olmak istiyorsanız
 • Cafe, restoran, bar ve alışveriş konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip bölgelerinden birinde olmak istiyorsanız

ZÜRİH ESKİ ŞEHİR MERKEZİ’NDE GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Bu bölgede, Bahnhofstrasse adlı dünyaca ünlü caddenin yanı sıra, Belediye Binası (Rathaus), Paradeplatz (Zürih’in en ünlü meydanı), Fraumünster ve Grossmünster adlı kiliseler, St. Peter Kilisesi, Eski Botanik Bahçesi, Zürih’in oyuncak müzesi olan Zürcher Spielzeugmuseum, Geiserbrunnen, Centralhof Monument, Museum Bärengasse, Predigerkirche, şehir kütüphanesi Zentralbibliothek, Helmhaus Sanat Müzesi ve Cabaret Voltaire de görülebilir.

En Popüler Zürih Eski Şehir Merkezi Otelleri

Central Plaza Hotel

Zürih Eski Şehir Merkezi’ndeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.Niederdorf

Zürihte nerede kalınır
Niederdorf – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Zürih şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız Niederdorf, kalınacak en iyi yer olabilir. Çok sayıda otel, daire ve diğer konaklama birimine ev sahipliği yapan bu bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümünden şehirdeki turistik noktaların çoğuna yürüyerek gidebilirsiniz, ayrıca şehir merkezi ve Bahnhofstrasse de bu bölgeye yakın bir yerde bulunuyor.

Dolambaçlı sokaklar ve küçük meydanlarla dolu olan Niederdorf’un en güzel yanı ise yaya dostu bir semt olması. Ayrıca bu bölgenin bazı bölümleri tarihi şehir merkezi sınırlarıyla kesiştiğinden en az Altstadt – Old Town kadar merkezi bir bölgedir.

Şehir merkezine ve Bahnhofstrasse’ye nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan bu bölge, gündüzleri aile dostu bir bölge olsa da, geceleri oldukça hareketli oluyor, özellikle Zürih’i hafta sonu ziyaret ediyorsanız, bu bölgedeki mekanların çoğunda sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden partileri de bulabilirsiniz.

Nehrin doğusunda Merkez Meydan ile Bellevue Meydanı arasında yer alan Eski Kent’in bir bölümünü kaplayan Niederdorf bölgesi, birçok cafe, restoran ve alışveriş spotlarına ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Herkese göre bir şeylerin olduğu bu bölge, Zürih Eski Şehir Merkezi’ne alternatif olabilecek en ideal semt.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın olmak istiyor, fakat tam turist trafiğinin ortasında olmak istemiyorsanız
 • Biraz daha ekonomik tesislere ev sahipliği yapan bir yer arıyorsanız
 • Alışveriş konusunda şehrin bol seçenekli bir yerinde olmak istiyorsanız
 • Zürih’in en eski mahallelerinden birinde olmak istiyorsanız
 • Araç trafiğine kapalı bir yer arıyorsanız

NOT ; Niederdorf bölgesi de teknik olarak Zürih Eski Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, fakat hem sunduğu olanakları, hem de atmosferi ve konumuyla tamamen farklı bir bölge diyebiliriz.

En Popüler Niederdorf Otelleri

Zürih otel tavsiyeleri
Hotel Scheuble

Niederdorf bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Aussersihl

Zürih te nerede kalmalı
Aussersihl – kaynak ; wikipedia.org/mcaviglia

Kreis 4 (4. Bölge) olarak da bilinen Aussersihl, eski şehir merkezinin doğusunda, 18. yüzyılda geliştirilmeden önce geleneksel olarak tarla ve mera olan arazilerde yer alıyor. Langstrasse bölgesinin komşusu olan bu bölge de, tıpkı komşusu gibi daha çok gece hayatı ve daire konseptindeki konaklama birimleriyle öne çıkıyor.

Bu bölgede her bütçeye ve zevke uygun otel, daire veya konukevi tarzında hizmet veren tesisleri bulabiliyorsunuz, hem de Zürih şehir merkezine nazaran biraz daha uygun fiyatlara.

Bu bölge, eskiden Red Light District’e ev sahipliği yapıyormuş, fakat günümüzde biraz daha aile dostu bir gece hayatına sahip diyebiliriz. Zürih’in en iyi ve en ünlü barlarından ve gece kulüplerinden bazılarını bu bölgede bulabilirsiniz. Ayrıca semt, restoran ve cafe konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip olan bölgelerinden biri.

Ayrıca bu bölgede yıl boyunca karnavallar, film ve Latin festivalleri de dahil olmak üzere çok sayıda festival de düzenleniyor. Festivallerden birine denk gelecek olursanız, geceleri olduğu kadar gündüzleri de bu bölgede parti yapabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Zürih gece hayatı için bir planınız varsa
 • Şehrin en canlı ve en hareketli yerinde konaklamak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve bazı turistik noktalara toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Merkezden daha uygun fiyatlı bir bölge arıyorsanız

En Popüler Aussersihl Otel Tavsiyeleri

easyHotel Zürich City Centre

Aussersihl’deki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

5.Langstrasse

Zürih te nerede kalınmalı
Langstrasse – kaynak ; wikipedia.org/mcaviglia

District 4, yani 4. bölgenin bir parçası olan Langstrasse, daha çok gece hayatı ile öne çıkan konaklama bölgelerinden biri olsa da, her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yer diyebilirim. Çünkü Langstrasse, Zürih’te en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, şehirdeki en çok rezervasyon alan konaklama birimlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Langstrasse bölgesi teknik olarak Aussersihl bölgesinin bir parçası olarak kabul ediliyor olsa da, burası Aussersihl’e komşu olan oldukça canlı ve hareketli farklı bir bölge. Aussersihl kadar olmasa da, bu bölgede oldukça popüler konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor.

Eğer Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna hem ucuz hem de hareketli bir bölge arıyorsanız Langstrasse bölgesine göz atabilirsiniz.

Langstrasse bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

6.Seefeld

Seefeld

Seefeld, Zürih Gölü’nün doğusunda, göl kenarındaki gezinti yolu ile Zürih’in en sakin bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Daha çok turist trafiğinden uzakta bir daire arayan çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir konaklama birimi bulmak mümkün.

Zeefeld, ayrıca Zürih’teki en romantik semtlerden biri olarak da biliniyor, bu yüzden de bölge, çiftler arasında da oldukça popüler. Bu bölgede konaklamasanız dahi, Seefeld’i mutlaka Zürih gezilecek yerler listenize ekleyin deriz, özellikle nehir kenarında yürüyüş yapmayı planlıyorsanız.

Turistlerin yanı sıra yerel halkın da popüler gezi duraklarından biri olan Zeefeld, ayrıca Zürih yerel yaşamını görebileceğiniz en iyi semtlerden bir tanesi.

19. yüzyılın sonunda inşa edilen Zürih Opera Binası da burada bulunuyor.

NOT ; Seefeld, şehir merkezine 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor, yani bu bölgede konaklayarak şehirdeki tarihi ve turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yakın olabilirsiniz.

Zeefeld Otel Tavsiyeleri

Hotel EuropeBooking.com

Zürih’te Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 6 semt, Zürih’in en sevilen ve en çok tercih edilen bölgeleri. Eğer Zürih’te 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyor veya çok daha farklı ambiyansa sahip bir yerde konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz. Fakat, aşağıdaki bölgelerin çok merkezi olmadığını ve bu bölgelerde çok fazla otel seçeneği olmadığını da unutmayın.

7.Enge (2. Bölge)

Enge (2. Bölge)

Enge, şehir merkezini çevreleyen bölgede çok sayıda lüks otel bulunan, çoğunlukla modern bir bölgedir. Rahatlamaya ihtiyacınız varsa veya Zürih Şehir Merkezinin koşuşturmacasından biraz uzaklaşmak istiyorsanız, Enge size göre olacaktır.

Eski Kent’in güneyinde yer alan ve Zürih Gölü’nün batı kıyısı boyunca uzanan 2. bölge, belki de tüm Zürih’teki en çeşitli bölgedir. Bölge, Wollishofen, Leimbach ve Enge mahallelerini içerir.

Bölge 2, güzel Rieter Park, Belvoir Park, Klopstockwiese Park ve Klopstockwiese Park’ı içeren, ailelerin dinlenebileceği yeşil alan bolluğu ile ünlüdür.

Zürih Gölü ve Glarner Alpleri’ne bakan bir tepenin üzerinde yer alan Rieter Park, Zürih’in en büyük peyzajlı bahçesidir. Yakınlarda, Villa Schönberg’i ve Rietberg Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Tarihin bir hayranıysanız, Enge, birçoğunun hala bahçeleri ve parkları olan uzun süredir devam eden malikanelere ev sahipliği yapmaktadır. Rieterpark böyle bir yer. Tüm Zürih’teki en büyük peyzajlı park olan Rieterpark, Zürih Gölü’nün ve uzaktaki Glarner Alpleri’nin muhteşem manzaralarını sunan bir tepenin üzerinde görkemli bir şekilde yer almaktadır.

Enge, UNESCO Dünya Mirası alanı olan Alpler Çevresindeki Prehistorik Yığın Evleri, Zürih’teki en eski sinagog olan Zürih Lowenstrasse Sinagogu, Voliere Zürih büyük kuş kafesi ve botanik bahçesi gibi bir dizi popüler cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Ticino granitinden yapılmış Enge Tren İstasyonu, FIFA Dünya Futbol Müzesi, Seebad Enge lido ve Akdeniz esintisi taşıyan Rote Fabrik’i de burada bulabilirsiniz.

Alışveriş ve yemek yemeyi seviyorsanız, Enge’de son yıllarda daha da popüler hale gelen bazı muhteşem noktalar var.

Enge, etrafta koşmayı seven küçük çocuklar ve muhteşem manzaraları takdir eden yetişkinler için harikadır.

Enge son derece güvenli bir bölgedir ve büyük olasılıkla ziyaret eden diğer turistlerin yanında olacaksınız. Gece hayatı ve eğlence için de harika seçenekler var.

En Bölgesi Otelleri

8.Zurich West

Zurich West

Tarihsel olarak gemi yapımı ve mühendisliği için kullanılan bir sanayi bölgesi olan Zurich West, şimdi Avrupa’nın en gözde semtlerinden biri ve Zürih’te kalmak için harika bir yer.

Mimari meraklıları, çelik yüksek binaları ve baş döndürücü demiryolu kemerlerini sevecek, moda tutkunları ise lüks butiklere girip küratörlüğünde uluslararası parçalar bulmanın keyfini çıkarabilir.

Zurich West, Zürih’in sertifikalı kültür bölgesidir ve eski ambarların arasında canlı bir sanat ve mutfak ortamı sunuyor. Sanattan bahsetmişken, yenilenmiş Löwenbräu Kompleksi’nde Zuirch’in en iyi eserlerinden bazılarını görebilirsiniz.

Kunsthalle Zurich, İsviçre’nin en ünlü sanat müzelerinden biridir ve tüm yıl boyunca bir dizi sergi ve performansa ev sahipliği yapar. Ayrıca Galerie Francesca Pia ve Bob van Orsouw gibi birçok sanat galerisinin yanı sıra giriş katında ilginç bir kitapçı var.

Bir şeyler atıştırmak isterseniz, Frau Gerold’s Garden’a göz atın. 2012 yılında kurulan ve Prime Tower’ın (Zürch’ün en yüksek gökdelenlerinden biri) yakınında bulunan bu modern nokta, hava güzel olduğunda tüm yıl boyunca mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Daha fazla alışveriş için (biraz daha pahalı olsa da!), demiryolu kemerlerinin altındaki lüks butiklerin bulunduğu Viadukt’a uğrayabilirsiniz.

Gece yaklaşırken, gidilecek yer Batı Zürih’tir ve yerel halk da aynı fikirdedir. Bu bölge, diğer büyük Avrupa şehirlerine rakip olacak barlara ve kulüplere sahiptir, bu nedenle gece için bir planınız varsa, ilk olarak Batı Zürih’e göz atın deriz.

9.Riesbach

Riesbach

Yemyeşil, yaşanabilir ve canlı Riesbach veya District 8, Zürih Gölü yakınında manzaralı bir yerleşim bölgesidir. Burada her yaştan çocuğu olan aileleri, genç profesyonelleri ve Riesbach’ın güneşli sokaklarını keşfeden gurbetçileri bulacaksınız.

En çok açık hava etkinlikleriyle tanınan Riesbach, görülecek ve yapılacak eğlenceli şeyler sıkıntısı olmadan tam bir gün sıkılmadan eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Eskiden balıkçıların deniz ürünlerini ayıklayarak günlerini geçirdikleri yerler artık hareketli bir şehir sahnesi.

Riesbach’ta bir güne Riesbach’ın en ünlü yeri olan Seefeld göl kıyısı parklarını ziyaret ederek başlayın. Su boyunca gezinirken, aynı zamanda açık bir gölet, çardaklar ve süs tasarımı ile büyüleyici bir yeşil alan olan Zürih’in Çin Bahçesi’ni göreceksiniz.

Zurichorn parkı, kumarhane ve açık hava sineması bir sonraki durağınız olacak, burada daha fazla göl manzarası seyredebilir ve hatta bir kart oyununda şansınızı deneyebilirsiniz.

Biraz kültür için modern eserler, mimari ve heykellerin bulunduğu bir sanat müzesi olan Pavillon Le Corbusier’e mutlaka uğrayın.

Biraz daha güneydeki Mühlebach mahallesi de benzer şekilde keşfedilmeye değer. Burada, güzel Villa Patumbah’ta yerleşik bir İsviçre mirası merkezi olan Heimatschutzzentrum’u bulacaksınız.

Riesbach ayrıca herkese hitap eden harika yemek seçeneklerine sahiptir.

Riesbach öncelikle bir yerleşim bölgesi olduğundan, Zürih Şehir Merkezi’ne kıyasla burada daha fazla AirBnB ve diğer ortak ev konaklama seçenekleri bulabilirsiniz.

10.Wiedikon

Wiedikon

Tıpkı Riesbach gibi, Wiedikon da (3.Bölge) daha sakin bir yerleşim bölgesidir.

Wiedikon, kendi başına keşfedilmesi gereken bir mücevher olan Sihlfeld mahallesini de bünyesinde barındırmaktadır. Sihl nehri burada ana özelliktir ve doğrudan Sihlfeld Mahallesi’nden akar.

Burada nehir yürüyüş yollarında gezinen çocuklu birçok aileyi, güneşin tadını çıkaran bisikletçileri ve manzarayı seyretmek için banklarda oturan yerel halkı ve turistleri göreceksiniz.

Pek çok otel ve dairenin müsait olması nedeniyle, burada kalacak harika bir yer bulmakta hiç sorun yaşamazsınız.

Alışveriş yapmayı seviyorsanız Wiedikon tam size göre. Eski bir kağıt fabrikasının zemini üzerine inşa edilen Sihlcity, 75 mağaza, 14 restoran, kültür ve fitness merkezi ve hatta bir gece kulübü içeren entegre bir alışveriş merkezidir.

Daha kuzeye giderseniz, Sihlfeld’de keşfedilecek daha fazla kentsel butik ve vintage dükkan var.

Wiedekon, Uetliberg dağının eteğinde, deniz seviyesinden 2.850 rakımda yer almaktadır ve burada şehrin ve Zürih Gölü’nün inanılmaz manzaralarını seyredebilirsiniz.

Zürih Otel Fiyatları

Zürih Merkez

Zürih, İsviçre’nin en büyük şehridir ve aynı zamanda Kanton bölgesinin başkentidir. Dünyanın en önemli iş şehirlerinden biri olarak geçmişi nedeniyle, ulaşım için bir merkezdir ve ülkedeki en işlek tren istasyonuna ve havaalanına sahiptir

Zürih, ününe rağmen sadece işadamları arasında popüler bir şehir değil, aynı zamanda turistler arasında da giderek daha popüler hale gelen bir destinasyon. Zengin tarihi, sakin Zürih Gölü, lüks mağazaları ve şık çikolatalarının yanı sıra komşu Bavyera’dan yayılan kültürü ve mimarisiyle Zürih kesinlikle görülmeye değer.

Zürih aynı zamanda seyahat edilmesi en pahalı şehirlerden biridir. Konaklama, gecelik ortalama 110€’dan başlayan ortalama bir otel odası ile en büyük seyahat maliyetlerinden biridir. 110€’nun altında bir konaklama bütçeniz varsa, şehir merkezine ve turistik cazibe merkezlerine biraz uzak yerlerde bulunan otellere, pansiyon tarzı konukevlerine ve dairelere göz atmanız gerekiyor.

200€’nun üzerindeki tesisler, lüks kategorisine girerken bu fiyatın altında ve 130€’nun üstündeki tesisler ise, orta bütçeli otel kategorisine girmektedir.

Zürih Ucuz Pansiyon Seçenekleri

Zürih Merkez

Zürih’te az sayıda pansiyon tarzı konaklama birimleri bulunuyor. Ayrıca bu tesislerin çoğu şehir merkezinden çok uzakta, ulaşımın zor olduğu bölgelerde bulunmaktadır. Ancak ucuz bir otel veya diğer konaklama birimi arıyorsanız, aşağıdaki pansiyon ve diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Pension fürDich

Zürih’in merkezinde, Ana Tren İstasyonu’ndan otobüs veya tramvayla 15 dakikalık mesafede yer almaktadır. Tesiste bir kafe ve bistro bar bulunmaktadır. Wi-Fi erişimi ücretsizdir. Tesisin aile odaları da bulunmaktadır. Tesisi incele

İbis Zurich Adliswil – 2 Yıldız

A3 otoyolunun Wollishofen çıkışının yakınında, Zürih’in merkezine 5 km mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine uzak bir tesis olsa da, toplu taşımaya yakınlığı sayesinde şehirdeki birçok önemli noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 100€’nun altında bir ücrete bu otelde oda bulabilirsiniz. Oteli incele

Hotel Limmathof – 2 Yıldız

Erken rezervasyonlarla bu otelde 85€’ya kadar fiyatlara sahip odaları bulabilirsiniz. Zürih ana tren istasyonuna 300 metre uzaklıkta tarihi bir binada yer almaktadır. Otelin hemen önündeki “Central” toplu taşıma durağı ile kentin tüm noktalarına ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Tesis bünyesinde bir restoran bulunmaktadır. Oteli incele

En Popüler Zürih Şehir Merkezi Otelleri

Yukarıdaki 6 bölgenin yanı sıra, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç bölgeden daha bahsetmek mümkün ; Bir yerleşim bölgesi olan Wiedikon, bir sanayi mahallesi olan ve ucuz konaklama birimleriyle öne çıkan Industriequartier, şehirdeki en yeni bölge olan Schwamendingen ve District 11‘i de Zürih’te konaklama için düşünebilirsiniz. Fakat Zürih’te 1 veya 2 gün konaklamayı planlıyorsanız, yukarıdaki bölgelerin dışına çıkmanıza gerek kalmayabilir, çünkü bu 6 bölgeden de hem şehir merkezine hem de önemli görülecek yerlere çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Aşağıdaki 7 otel de hem merkeze hem de turistik noktalara yakın olmak için tercih edilebilir ;

Savoy Baur en Ville

★★★★★

Zürih te nerede kalmalı
Savoy Baur en Ville

Zürih’in en lüks otelleri arasında olan Savoy Baur en Ville adlı otel, şehrin tam merkezinde, turistik yerlere çok yakın bir konumda bulunuyor. Çok sayıda cafe, restoran ve barlarla çevrili olan otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız bu otelde %15’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

2 restorana sahip olan tesis, Zürih’in kalbinin attığı yerlerden biri olan Paradeplatz’da bulunuyor. Konum olarak şüphesiz şehirdeki en iyi otellerden biri. Ayrıca otel, Zürih’in alışveriş ve finans bölgelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Merkez tren istasyonu ise otele sadece 1 km uzaklıkta. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Boutique Hotel Wellenberg

★★★★

Boutique Hotel Wellenberg

Zürih’in tarihi kent merkezinde yer alan Boutique Hotel Wellenberg; ortak salonu, kütüphanesi ve muhteşem güzellikteki avlusuyla hizmet veriyor. Şık ve modern odaları, merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla turistlerin ilgisini çeken bu otelden, Paradeplatz ve Bahnhofstrasse’ye yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Sorell Hotel St. Peter

★★★★

Zürih te nerede kalınmalı
Sorell Hotel St. Peter

Daha çok çiftlerin favori oteli olarak bilinen Sorell Hotel, adından da anlaşılacağı üzere St Peter Kilisesi’nin hemen yakınında yer alıyor. Bahnhofstrasse ve Paradeplatz ise otel sadece 3-5 dakika yürüme mesafesinde.

Mükemmel konumuyla öne çıkan otelin geniş aile odaları, fitness merkezi ve 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Best Western Plus Hotel Zürcherhof

★★★

Best Western Plus Hotel Zürcherhof

Zürih Merkez Tren İstasyonu‘na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu orta bütçeli otel, Zürih’teki en fazla rezervasyon alan otellerden biri. Hem merkezi konumu hem de fiyatı ve modern odalarıyla öne çıkan tesisin havaalanı servisi, restoranı ve aile odaları da var. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Hotel Rössli

★★★

Hotel Rössli

Limmat Nehri kıyılarına sadece 100 metre uzaklıkta yer alan Hotel Rössli, Zürih’teki en ekonomik romantik otellerden biri.

Zürih’in Eski Şehir Merkezi’nde Zürih Gölü’ne ve Opera Binası’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, Il Gattopardo adında şehrin en iyi restoranlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Hotel Alexander Zurich Old Town

★★★

Hotel Alexander Zurich Old Town

Zürih’in en merkezi otelleri arasında yer alan Hotel Alexander Zurich Old Town, adından da anlaşılacağı üzere tarihi şehir merkezinde yer alıyor. Merkezi konumu ve modern odalarıyla öne çıkan otel, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 3 yıldızlı otellerden biri.

Ünlü Bahnhofstrasse alışveriş caddesine ve merkez tren istasyonuna yürüme mesafesinde olan otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için TIKLAYIN

Hotel Marta

★★

Zürih otel tavsiyeleri
Hotel Marta

Zürih tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan, Zürih’in en ucuz otelleri arasında olan Hotel Marta, şık ve modern odalarıyla öne çıkıyor. Konum olarak merkez istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde ve şehirdeki önemli çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne de yakın.

Tek kişilik ve aile odaları da olan otel, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en uygun fiyatlı tesislerden. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN

Yukarıdaki otel tavsiyelerinin yanı sıra Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok farklı konaklama biriminden bahsetmek mümkün. Fakat otellere göz atmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız konaklama yapacağınız tesisi çok daha rahat bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR