Ana SayfaPolonyaVarşova Gezi RehberiVarşova'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Varşova’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 5 Semt Ve Oteller

Polonya’nın başkenti ve en popüler turistik destinasyonlarından biri olan Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok sayıda farklı semtlerden/mahallelerden bahsetmek mümkün. Varşova kompakt ve yürünebilir bir şehir olmadığından dolayı, turistik yerler arasında gidip gelmek pek de kolay olmuyor. Nerede konaklarsanız konaklayın, Varşova’da gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerinin tamamını görmek istiyorsanız mutlaka toplu taşıma kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden de hem diğer bölgelere iyi bir bağlantıya sahip olmak hem de çok daha fazla turistik yere yürüme mesafesinde olmak için hangi bölgede konaklayacağınız önemli.

Varşova’da birçok farklı semt bulunuyor olsa da, hem en iyi konumlu hem de en popüler yerler ; Old Town, Srodmiescie, Praga, Wola ve Mokotow. Bu bölgeler arasında en çok rezervasyon alan ve en iyi otellere ev sahipliği yapan bölgeler Old Town ve Srodmiescie olsa da, diğer bölgelerde de aradığınız zevkte ve bütçede otelleri bulabileceğinizi unutmayın.

Varşova’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Semtler Ve Oteller

Gezip görülecek turistik yerlere yakın ve şehrin kalbinde olmak için en iyi bölge ; Old Town

Şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz, en merkezi bölge ; Srodmiescie

Varşova gece hayatı için en popüler ve en sevilen bölge ; Praga

Ailece kalınacak en popüler yer ; Mokotow

Gökdelenlerle dolu ve iş seyahatleri için en iyi bölge ; Wola

1.Srodmiescie

Varşova Otel Tavsiyeleri

Srodmiescie, aslında Old Town’u, yani Eski Kent’i de kaplayan daha büyük bir bölge. Şehrin en büyük merkezi bölgesi olan Srodmiescie’de hemen her bütçeye ve zevke uygun bir otel, daire veya pansiyon tarzı konukevlerini bulabilirsiniz.

Varşova’nın en önemli turistik çekim merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkan bu bölge, şehirdeki kalınacak en iyi ve popüler bölge. Bunun yanında diğer birçok semte nazaran otel fiyatları az da olsa burada daha uygun.

Şehrin geri kalanına mükemmel bir bağlantıya sahip olmasının yanında, hemen her turistik yere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Restoran, cafe ve bar konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip olan bölgesi.

Srodmiescie, Praga kadar olmasa da iyi bir gece hayatına sahip. Şehrin önde gelen gece kulüplerinden ve barlarından bazılarını bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında Varşova’da alışveriş için en iyi imkanlara sahip olan yer de burası. Eğer tam şehrin kalbinde olmak istiyor ve en iyi ulaşım ağına sahip olmak istiyorsanız Srodmiescie sizin için Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevap olacaktır.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Varşova’nın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Restoran, cafe, bar ve mağazalar konusunda şehirdeki en fazla seçeneğe sahip yerde olmak istiyorsanız
 • Çok sayıda otel, daire ve diğer konaklama birimi seçeneğine sahip bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Diğer bölgelere en kolay ulaşım ağı sunan, şehrin en gelişmiş yerinde olmak istiyorsanız

SRODMİESCİE BÖLGESİNDEKİ EN POPÜLER TURİSTİK YERLER

Varşova’nın en muhteşem manzarasını sunan Bilim ve Kültür Sarayı’nın yanı sıra bu bölge Poznanska Caddesi, POLIN Polonyalı Yahudilerin Tarihi Müzesi, Ujazdowski Park, Nowy Swiat Caddesi, Zlote Tarasy, Lazienki Parkı, Belvedere Sarayı, Ogrod Saski (Sakson Bahçesi), Başkanlık Sarayı ve Pałac Zamoyskich’e ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Old Town (Eski Kent bölgesi) da teknik olarak bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor. Burada konaklayarak Eski Kent’te gezip görülecek turistik yerlere de yakın olabilirsiniz.

En Popüler Srodmiescie Otelleri

PURO Warszawa Centrum

Srodmiescie’deki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

2.Old Town

Varşova da nerede kalınmalı

Varşova’nın tam merkezi olan Old Town (Eski Kent), şehirdeki en fazla konaklama birimine, restorana, cafeye ve bara ev sahipliği yapan bölgelerden bir tanesi. Merkezi konumu sayesinde hem şehrin geri kalanına hem de önemli simge yapılara kolay bir ulaşım sunan bu bölge, Varşova’nın en çok rezervasyon alan 3-4 yıldızlı dairelerine ev sahipliği yapmasıyla da öne çıkıyor.

Şehrin bu kısmı İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen tahrip olmasına rağmen günümüzde şehrin en gelişmiş bölümü olmaya devam ediyor.

1980 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ne alınan Old Town bölgesi, Stare Miasto olarak da biliniyor ve turistlerin olduğu kadar yerel halkın da popüler gezi duraklarından biri.

Kale Meydanı’ndan Eski Şehir Meydanı’na kadar, şehirdeki en turistik yerlere ev sahipliği yapan bu bölgede konaklamasanız dahi Varşova’daki sürenizin büyük bir bölümünü burada geçirebileceğinizi unutmayın.

Old Town’da otel sayısı sınırlı. Bu bölge daha çok dairede konaklamak isteyen turistlerin tercih ettiği bölgelerden.

Her bütçeye uygun daireleri bulabileceğiniz bu bölgede çok fazla otel seçeneğinizin olmadığını da unutmayın. Yani otel konusunda seçici biriyseniz aradığınızı bu bölgede büyük bir ihtimalle bulamazsınız.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Varşova’nın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Bu bölgede otel yok denecek kadar az)
 • Simge yapıların büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Ailece Varşova’ya seyahat ediyorsanız

OLD TOWN’DA GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Varşova’nın tam kalbi olan Pazar Meydanı’nın dışında bu bölgede, Kraliyet Kalesi, Barbican, Adam Mickiewicz Edebiyat Müzesi ve Eski Kent surlarını da görebilirsiniz.

En Popüler Old Town Konaklama Tavsiyeleri

Duval Serviced Apartments

Old Town’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Praga

Varşova da nerede kalmalı
Praga – foto kaynak ; inyourpocket.com

Praga, Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz semtlerden bir tanesi. Eskiden şehrin pek güvenli olmayan kısmı olarak bilinen Praga, günümüzde Varşova’nın en sevilen bölgelerinden biri.

Burası, şehirdeki en fazla öğrenci nüfusuna sahip olan semtlerden biri. Bu da bölgeyi Varşova’da gece hayatı için en iyi spotlarından biri yapıyor.

Daha çok gece hayatı ve canlı atmosferiyle öne çıkan Praga bölgesi, ekonomik konaklama birimleriyle de tanınıyor. Praga Poludnie ve Praga Polnoc olarak ikiye ayrılan bu bölge, genç nüfusla iç içe olmak isteyen herkesin tercih edebileceği semtlerden.

Şehrin çoğundan farklı olarak Praga, İkinci Dünya Savaşı’nda tamamen yok olmaktan kurtuldu. Bölgenin savaş öncesi harap depoları ve fabrikalarının çoğu, sanat galerileri ve gece kulüpleri olarak yeni bir hayat buldu.

Praga, Varşova’da alternatif bir kültür merkezi olma statüsünün yanı sıra, yemek yemek için popüler bir yer haline geliyor. Zabkowska ve Targowa’nın çevresindeki bölge, çok çeşitli yerel yiyecek ve içecekler sunan canlı mekanlara ev sahipliği yapıyor.

Praga bölgesinden şehir merkezine ve birçok turistik noktaya yürüyerek gidemeyeceğinizi unutmayın. Fakat metroyu kullanarak Srodmiescie bölgesine ve Varşova gezilecek yerler listesindeki popüler cazibe merkezlerine 10 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Varşova’nın en ucuz otellerini arıyorsanız
 • Srodmiescie ve Old Town’a toplu taşımalarla gitmeyi dert etmiyorsanız
 • Varşova gece hayatı için bir planınız varsa
 • Daha çok öğrenci ve genç nüfusun zaman geçirdiği bir bölgede olmak istiyorsanız
 • Varşova’da 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız

PRAGA BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Zabkowska Caddesi, Bazar Różyckiego, Neon Müzesi, Soho Fabrikası, Hangar 646, Muzeum Warszawskiej Pragi, Kino Praha, Varşova Hayvanat Bahçesi bu bölgede görülecek önemli cazibe merkezlerinden.

En Popüler Praga Otelleri

Best Western Hotel Felix

Praga bölgesindeki tüm tesislere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

4.Wola

Varşova otel tavsiyeleri

Wola, Srodmiescie bölgesinin hemen batısında merkezi bir konumda yer alıyor. Modern yüksek ofis binaları ve gökdelenleri ile eski bir sanayi bölgesinden birinci sınıf bir ticaret bölgesine hızla dönüşen bir mahalle olan Wola, daha çok Varşova’yı iş seyahatleri için ziyaret edenlerin tercih ettiği bir yer olsa da, burada herkese göre bir konaklama birimi bulunabilir.

Wola, II. Dünya Savaşı sırasında Varşova gettosunun çoğunu içerir ve burada Nazizm kurbanlarının anıldığı birçok önemli yeri de görebilirsiniz.

Şehir merkezine ve Varşova’da gezilecek yerler listesindeki önemli cazibe merkezlerine de kolay bir ulaşım sunan Wola bölgesi, Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Ayrıca bu bölgede, her bütçeye uygun farklı otel seçeneklerini bulmak da mümkün.

En Popüler Wola Otel Tavsiyeleri

Varşovada nerede kalınır
Hilton Warsaw City Hotel

Wola bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

5.Mokotow

Varşova otel tavsiyeleri
Mokotow – kaynak ; flickr / filip_bramorski

Varşova şehir merkezinin güneyinde yer alan, şehirdeki en yoğun nüfuslu bölge olan Mokotow, Varşova’da ailece kalınacak en iyi ve en popüler semtlerden biri.

Buradaki binaların büyük bir bölümü komünist bir dönemde inşa edilmiş olsa da, yeni inşa edilmiş çok sayıda modern binalar da var.

Parkların, yeşil alanların ve alışveriş merkezlerinin zenginliği burayı konaklamak için uygun bir bölge yapıyor.

Bazı elçiliklere ev sahipliği yapmasından dolayı, Varşova’daki en güvenli bölgelerden biri olarak bilinen Mokotow’da çok sayıda cafe ve restoranı da bulabilirsiniz. Şehrin geri kalanına çok iyi bağlantılara sahip olan bölge, Srodmiescie bölgesinden sonra şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapan yerlerden biri.

Varşova’nın turist trafiğinden biraz uzakta, fakat turistik yerlere ve şehir merkezine kolay ulaşabileceğiniz bir yer arıyorsanız Mokotow size göre olabilir.

En Popüler Mokotow Otel Tavsiyeleri

Vienna House Mokotow Warsaw

Mokotow’daki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

En Popüler Varşova Şehir Merkezi Otelleri

Srodmiescie bölgesindeki otellerin hepsi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan, Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler konaklama birimlerinden oluşuyor. Fakat bu bölgenin dışında şehir merkezine yakın olabileceğiniz semtlerde de birçok popüler otel bulabilirsiniz.

Aşağıdaki 5 otel şehir merkezine yürüme mesafesindeki en popüler otellerden ;

Hotel Warszawa

★★★★★

Varşova da nerede kalınmalı
Hotel Warszawa

Varşova’nın en iyi otelleri arasında yer alan Hotel Warszawa, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden bir tanesi. Şehir merkezinin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesindeki bu otelden, Varşova’nın önde gelen turistik cazibe merkezlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fitness merkezi, spa alanı ve sağlıklı yaşam merkezine sahip bu otel, daha çok çift olarak Varşova’ya seyahat edenler tarafından tercih ediliyor olsa da, ailece de kalınacak en iyi otellerden biri.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Mercure Warszawa Grand

★★★★

Mercure Warszawa Grand

Łazienki Parkı’na, Ulusal Müze’ye ve Varşova’nın en popüler alışveriş caddelerinden biri olan Nowy Swiat’a 1,5 km uzaklıkta yer alan bu otelden Eski Kent meydanı olarak da bilinen Pazar Meydanı’na toplu taşıma araçlarıyla 5 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz. Şehir merkezinin kalbinin attığı yerlerden biri olan Kültür ve Bilim Sarayı otele 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels

★★★★

NYX Hotel Warsaw by Leonardo Hotels

Varşova’nın en lüks ve en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerinden biri olan NYX Hotel, Złote Tarasy Alışveriş Merkezi’nin hemen yakınında yer alıyor. Kültür ve Bilim Sarayı’na 7 dakika yürüme mesafesinde olan tesis, hem merkezi konumu ve modern odaları hem de yüksek konuk değerlendirme puanı ve olanaklarıyla dikkat çekiyor.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Gromada Warszawa Centrum

★★★

Varşova da nerede kalmalı
Hotel Gromada Warszawa Centrum

Varşova’nın en ucuz otelleri arasında olan Hotel Gromada, ayrıca şehirdeki en şık ve en modern otellerden bir tanesi. Ünlü Nowy Swiat Caddesi’ne 400 metre uzaklıkta olan otel, modern ve geniş odalarıyla öne çıkıyor. Spa ve sağlık merkezi, barı, fitness merkezi ve aile odaları da olan otel, daha çok iş amaçlı Varşova’yı seyahat edenler tarafından tercih ediliyor olsa da, turistik yerlere yakınlığından dolayı kültür gezisi için de en ideal tesislerden biri.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Hotel Chmielna Warsaw

★★

Hotel Chmielna Warsaw

Varşova Merkez Tren İstasyonu‘na yaklaşık 20-25 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Chmielna, adından da anlaşılacağı üzere ünlü Chmielna Caddesi üzerinde yer alıyor. Ekonomik fiyatlı odaları, güzel ve merkezi konumuyla öne çıkan otel, ayrıca Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ucuz otellerden biri.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!