Ana SayfaAvrupaYunanistanThassos'ta Nerede Kalınır ? & En İyi 4 Bölge Ve Oteller

Thassos’ta Nerede Kalınır ? & En İyi 4 Bölge Ve Oteller

Çam ormanları ve zeytinliklerle kaplı olan Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna bütçenize ve adayı kiminle ziyaret ettiğinize göre farklı cevaplar vermek mümkün. Thassos’un etrafındaki köylerde çok sayıda otel, daire, pansiyon ve konukevi var. Bu yüzden adada konaklama birimi konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ancak her bölge (köy) farklı atmosfere sahip olduğundan ve farklı kişilere hitap ettiğinden dolayı tesis seçimi yapmadan hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermek isteyebilirsiniz.

Thassos, deniz ve dağları birleştiren Yunanistan’ın en güzel adalarından biri. Berrak suları ile mükemmel kumsallar, uzak küçük koylar, pitoresk köyler ve yoğun gece hayatı, Thassos’u ideal ve popüler bir tatil beldesi yapıyor.

Kuzey Ege’nin yeşil adası olarak da bilinen Thassos’un bir diğer adı ise Taşöz ve çoğu zaman bu isimle anılıyor.

Thassos’ta Nerede Kalınır ?

Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek toplamda 22 dağ ve sahil köyü bulunuyor. Fakat bunlar arasında en popüler ve en ideal olan köyler ; Limenas, Limenaria, Potos ve Skala Potamias’tır. Bu 4 bölgeye alternatif olabilecek en iyi yer de Skala Prinos adlı köydür.

→Limenas ; Adanın en çok tercih edilen bölgesi. Daha çok alışveriş, gece hayatı ve muhteşem manzarasıyla öne çıkar. Romantik bir tatil deneyimini canlı gece hayatıyla birleştirmek isteyen çiftler için en iyi yer.

→Limenaria ; Biraz sessiz ve sakin bir yer arıyor fakat gece hayatı da olsun diyorsanız Thassos Adası’nın en popüler ikinci konaklama bölgesi olan Limenaria’ya göz atabilirsiniz. Her bütçeye ve zevke uygun bir kalınacak yeri burada bulabilirsiniz.

→Potos ; Limenas’a 40 Limenaria’ya 2 km uzaklıkta ünlü bir sahil köyü. Agios Antonios, Rossogremos, Psili Ammos ve Pefkari’nin ünlü plajlarıyla çevrili. Ayrıca gece hayatı da en az Limenas kadar canlı. Potos’un daha çok genç turistler tarafından tercih edildiğini de unutmayın.

→Skala Potamias ; Yukarıdaki 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimi bulamadıysanız ya da Thassos’a ikinci, üçüncü gidişiniz ise Potamias’a da göz atabilirsiniz.

Peki bu bölgelerden hangisinde kalmalı ? ;

Eğer her şeyin en iyisi olsun diyorsanız ve yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız şüphesiz ilk olarak göz atmanızı tavsiye edeceğimiz yer Limenas olacaktır. Adadaki en fazla plaja ve gezip görülecek yerlere ev sahipliği yapan bölgelerden biri olan Limenas’ta herkese göre bir şeyler var.

Biraz daha sessiz ve sakin bir Thassos tatili planlıyorsanız ve romantik bir atmosfer içerisinde olmak istiyorsanız da Limenaria’ya ve gençlerle parti yapmak istiyorsanız ve farklı plajları deneyimlemek istiyorsanız da Potos’ta kalın deriz.

1.Limenas

Thassos'ta Nerede Kalınır ?
Limenas

Limenas, Thassos’un merkezi ve kalbi olarak bilinir. Ayrıca ana limanı olduğu için adadaki en fazla turistin konaklama için tercih ettiği yer burası.

Limenas’ta kalacak olursanız turistik cazibe merkezlerinin ve plajların büyük bir bölümüne yakın olursunuz. Ayrıca otel, restoran, bar ve alışveriş konusunda adadaki en fazla seçeneğe sahip yer de burası. Çok fazla otel seçeneğim olsun, her yere yakın olayım diyorsanız Limenas, sizin için Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölge.

Adanın idari ve ticari merkezi olan Limenas, oldukça modern ama aynı zamanda ziyaretçilerin çoğunu çeken eski geleneksel yönünü de koruyor. Surları, kilise kalıntıları ve eski limanı ile Thassos antik kenti o dönemden kalan gezilip görülecek yerlerden bazılarıdır. Antik surlar, Akropolis, Tiyatro, Apollon Tapınağı gibi ilginç arkeolojik kalıntıların bir kısmı, adanın zenginleştiği zamandaki görkemli geçmişine tanıklık eden mermer kalıntılara ve anıtlara sahiptir.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Thassos’un tam kalbinde olmak istiyorsanız
  • Thassos’taki çoğu turistik yere ve plajlara yakın olmak istiyorsanız
  • Otel, bar, restoran ve mağaza konusunda adanın en fazla seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız
  • Çift olarak veya ailece seyahat ediyorsanız
  • Diğer bölgelere nazaran az da olsa pahalı otellerde kalmayı dert etmiyorsanız
  • Turist trafiğiyle aranız iyiyse

En Popüler Limenas Otelleri

Danae Hotel – 2 Yıldız

Hotel Thetis – 2 Yıldız – APART OTEL

Nikoleta Luxury Villa

Hotel Aethria – 3 Yıldız

Edelweiss Studios – 3 Yıldız – DAİRE

A for Art Hotel – 4 Yıldız

Limenas bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için TIKLAYIN.

2.Limenaria

Limenaria Bölgesi - Thassos ta konaklama

Limenas bölgesini aratmayan Limenaria da Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler yerlerden biri. Limenas’a yaklaşık 38 km uzaklıkta ve Thassos’un ikinci büyük yerleşim yeri olan Limenaria, Potos’tan daha sakin olmasına rağmen, dışarıda yemek yemek, içkinizin tadını çıkarmak veya yerel mağazalardan alışveriş yapmak için hala fazlasıyla seçeneğe sahip.

Potos köyüne yakınlığıyla da ilgi gören Limenaria, adanın etrafında yapabileceğiniz birçok deniz yolculuğunun başlangıç noktası olması bakımından da önemli.

Bu sevimli köy, adanın güneybatı kıyısında yer alır ve komşu yerleşim yeri Kalivia ile birlikte bir topluluk oluşturur. Limenaria’nın güzel bir limanı vardır ve Ege Denizi’nin ve kutsal dağ olan Athos Dağı’nın muhteşem manzarasına ev sahipliği yapıyor.

Limenaria, adanın en ılıman iklimlerinden birine sahip bir bölgededir ve tatilciler için oldukça popüler bir destinasyon haline gelmiştir. Eşsiz yerel kültürünü ve birçok Yunan geleneğini korumuştur.

Çok sayıda cafe, taverna ve mağazalara da ev sahipliği yapan Limenaria’da ayrıca birçok otel seçeneğini de bulabilirsiniz.

Limenaria’da yapılacak çok şey var. Sahil şeridinin tamamında güzel plajlar var ve hatta kasabanın içinde bile kumlu bir plaj var. Bitişikteki restoranlarda ve sandviç dükkanlarında bir şeyler atıştırmak veya yemek yemek için sahilden çok uzaklaşmak zorunda değilsiniz.

Limenaria’nın biraz batısında, denize doğru hafifçe eğimli, yaklaşık 2 km uzunluğunda çok uzun bir kumsal vardır. Hemen ardından güzel ve ünlü Trypiti Plajı gelir.

Limenaria’nın doğusuna seyahat ederseniz, büyüleyici ve pitoresk bir kum ve çakıl şeridi olan Metalia Plajı’nı bulacaksınız. Ayrıca, bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu alanda maden kalıntılarını keşfedebilir.

Sahil yolu boyunca yaklaşık 2 kilometre daha ileride, güzel kumlu ve çakıllı plajı ile adını çevreleyen çam ağaçlarından alan Pefkari Plajı’nı bulabilirsiniz.

Bunun da biraz ötesinde, Limenaria’dan sadece 4 km uzaklıkta Potos köyü var. Genç ve enerjik insanlar için çok güzel bir kumsalın yanı sıra eğlenceli bir gece için heyecan verici ve canlı bir atmosfer sağlayan bir ortamdır.

Dahası, yol o kadar iyi ki araba, otobüs, motosiklet veya bisikletle keşfetmesi zor olmayacak, Rossogremos Plajı (pembe kayaya oyulmuş) her ziyaretçinin ziyaret ettiği muhteşem geniş ve kumlu bir plajdır.

BURADA KALIN, EĞER ;

  • Limenas’a nazaran daha sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız
  • Limenas’a 38 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
  • Limenas’a alternatif olabilecek en iyi yeri arıyorsanız
  • Otel konusunda çok fazla seçeneğim olsun diyorsanız

En Popüler Limenaria Otel Tavsiyeleri

Hotel Asterias – 1 Yıldız (Adadaki en ekonomik konaklama birimlerinden. Modern ve şık odalarıyla bütçeli tatilcilere hitap ediyor)

Agali Hotel – 2 Yıldız

Hotel Diamond – 3 Yıldız

The Dome Luxury – 4 Yıldız

3.Potos

Thassos’un güney kesimindeki bu ünlü sahil köyü daha çok genç turistlerin tercih ettiği hareketli ve canlı bir bölge olsa da her yaştan ziyaretçinin tercih edebileceği yerlerden biri.

Harika gece hayatıyla öne çıkan Potos‘ta deniz keyfi yapabileceğiniz plajlar da var. Yakın mesafede Agios Antonios, Rossogremos, Psili Ammos ve Pefkari’nin ünlü plajlarını bulabilirsiniz.

Potos’taki oteller, stüdyolar ve apartmanlar köydeki konut sayısından fazla. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Potos, Limenas kadar canlı bir gece hayatına sahip olmasa da, Thassos’ta Limenas’tan sonra dışarı çıkılacak en iyi yer Potos olarak bilinir.

En İyi Potos Otel Önerileri

Atrium Hotel Thassos – 4 Yıldız

Alexandra Beach Spa Resort – 4 Yıldız (Tatil Köyü)

Kapahi Seaview Hotel Apartments – 3 Yıldız (Daire)

Hotel Olympion – 2 Yıldız

4.Skala Potamias

Skala Potamias

Skala Potamias, iki kilometre uzunluğundaki Golden Beach’i çevreleyen bir sahil yerleşimidir. Her yıl köy daha da büyüyor, deniz kenarında daha fazla otel ve tatil köyü açılıyor. Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna popüler cevaplardan biri olan bu bölge, yukarıdaki 3 bölgeye alternatif olabilecek en iyi yerlerden biri.

Birçok konaklama birimine ev sahipliği yapan Skala Potamias bölgesinin öne çıkan özelliği 2 km’lik plajıdır. Thassos Adası’nın en sevilen plajlarından biri olan Golden Beach, hem çocuklu aileler hem de çiftler için ideal bir atmosfere sahip.

Bu bölgede konaklamasanız bile, Golden Beach’e mutlaka uğrayın deriz, özellikle aracınız varsa.

Skala Potamias, Golden Beach’in en güney ucundaki balıkçı köyüdür. Her yaşa ve millete uygun çok çeşitli mağazalar, barlar, restoranlar ve kafeler sunan plajın kuzey kısmından daha gelişmiştir. Şimdi, iyi aydınlatılmış bir yaya geçidi ile körfezin kuzey ucuna bağlanmıştır ve bu, körfezin her iki ucunda kalmanızı ve komşu tatil beldesinin tesislerine erişmenizi sağlamak için hoş bir akşam yürüyüşü sağlar.

Skala Potamias sadece her zevke, cebe ve millete uygun restoranlar sunmakla kalmıyor. Çocuklar yakındaki temiz suda güvenle oynayabilirken, sakin ve sessiz barları, çocuklar için lunapark eğlenceleri ve ebeveynler için huzurlu sahil barları vardır.

Bölge ayrıca, Potamia ve Panagia köyleri arasında, tepelerin ve dağın içinde ve çevresinde yürüyüşlere kolay erişim sunar.

En Popüler Skala Potamias Otelleri

Kamelia & Semeli Hotel – 2 Yıldız

Blue Bay Hotel – 2 Yıldız (Apart Otel)

Korina Hotel – 3 Yıldız

Ipsario Garden Hotel – 4 Yıldız (Daire)

Meli Suites – 4 Yıldız

Thassos’ta Nerede Kalınır ? Sorusuna Cevap Olabilecek Diğer Bölgeler

Thassos ta nerede kalınır

Yukarıdaki 4 bölge arasından aradığınız zevkte ve bütçede kalınacak bir yer bulamadıysanız, aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz. Fakat aşağıdaki bölgeler daha çok uzun soluklu Thassos tatili planlayan veya Thassos’a birkaç kez giden tatilcilerin tercih ettiği yerlerden biri olduğunu da unutmayın.

Panagia

Limenas’tan güneye on beş dakika sürdükten sonra, Ipsario Dağı’nın eteklerinde kozmopolit Panagia köyüne ulaşacaksınız. Geleneksel evler, uzun Golden Beach’in önünde Ege’ye ve körfeze bakmaktadır. Panagia, geleneksel tavernaları ve lezzetli yemekleri ile de ünlü olsa da, adada kalınacak alternatif bölgelerden biridir. Ayrıca Thassos Adası’nda gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz popüler köylerden.

Kinira

Thassos’un doğu tarafında yer alan Kinira, denize bir kilometre uzaklıktaki küçük Kinira adacığına bakan, az nüfuslu bir yerleşim yeridir. Bir köyden çok bir turizm beldesi olan Kinira, yemyeşil manzarası ve nefes kesici manzarası bir yana, huzuruyla da tatilcilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Kinira’da geceleri yapılacak pek bir şey yok, fakat gün içinde görülmeye değer birçok cazibe merkezi bulabilir, plajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Aliki

Adanın güney kesiminde yer alan Aliki, çok bilindik köylerden biri olmasa da, birkaç konaklama birimi ve tavernalarıyla turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kafeler ve tavernalar sadece yaz aylarında açık olsa da atmosfer eşsizdir. Yemyeşil bitki örtüsü ile çevrili barlar ve restoranlarla dolu küçük bir plaj da var. Aliki’de konaklama seçeneklerinin sınırlı olduğunu da unutmayın.

Thassos’ta Ucuz Tatil İçin Nerede Kalınır ?

Yunanistan’ın en büyük adalarından biri olarak, Thassos’ta tatil sırasında aktiviteler, ucuz oteller ve konaklama ve tesisler söz konusu olduğunda seçim yapmakta zorlanabiliyorsunuz. Limenas olarak da bilinen başkent Thassos Town, bu adadaki ana tatil beldesidir ve çok sayıda restoran, mağaza ve yoğun bir limana ev sahipliği yapmaktadır. Adanın belki de en pahalı bölgelerinden biri, fakat burada çok sayıda 2-3 yıldızlı butik otel veya pansiyon bulabilirsiniz.

Adanın doğu tarafında, muhteşem gün doğumlarına ve süper temiz plajlara ev sahipliği yapan Skala Potamias bulunur. Potamias, diğer kasaba ve köylere nazaran daha uygun bir konaklama sunar. Adanın güneyinde, deniz kenarında beyaz badanalı binaları ile size bir parça otantik Yunanistan verecek olan daha sessiz Limenaria kasabası var. Limenaria ise, konaklama konusunda ucuz olmayan bir yer, fakat uygun fiyatlı konaklama birimleri de yok değil.

THASSOS’TAKİ EN UCUZ OTELLER

Limenas ; Luxury Villa Fotini

Limenaria ; Grand Beach Hotel

Potamias ; Green Sea Apartments

Thassos’ta Plaj Tatili İçin Kalınacak En İyi Yerler

Thassos adası gezi rehberi

Thassos’taki tatilinizin en güzel yanlarından biri, kıyı şeridini süsleyen güzel plajlar dizisidir. Pırıl pırıl masmavi suları ve sahile kadar uzanan çam ağaçlarıyla rüya gibi kumsallar ve saklı koylar, Yunanistan’ın en güzel plajlarından bazılarını oluşturur. Bu da plaj tatili yapmak isteyenler için plajlar için Thassos’ta nerede kalınır ? sorusunu akla getiriyor.

Limenas’taki En İyi Plaj Oteli: Aelia Villa
Limenaria’daki En İyi Plaj Oteli: Olive Land Villas
Potos’taki En İyi Plaj Oteli: Studios Nautilus
Prinos’taki En İyi Plaj Oteli: Thasos Blue Apartments
Skala Potamias’daki En İyi Plaj Oteli: Ntinas Filoxenia

Thassos’ta Romantik Çiftler İçin Kalınacak En İyi Yerler

Thassos Adası Yapılacak Şeyler

Bir balayı veya romantik bir Thassos tatil için kalınacak en iyi yeri arıyorsanız, hem manzarası hem de muhteşem otelleri ve suitleriyle eşsiz bir deneyim sunan Skala Potamias’a mutlaka göz atın. Adadaki en romantik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer burası.

Skala Potamias’ta güzel bir şey bulamazsanız, oldukça yakın olan ve ayrıca çok etkileyici otelleri ve özel odaları olan Limenas’taki mevcut otellere göz atın deriz.

Skala Potamia’daki En İyi Balayı Oteli: Anthelia

Limenas’ın En İyi Balayı Oteli: Nikoleta Luxury Villa

Thassos Otel Fiyatları

Thassos Adası Gezilmesi Gereken Yerler
Mermer Plajı – kaynak ; flickr / Kovboy17

Thassos’ta otel fiyatları konaklamak istediğiniz bölgeye veya tarihe göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor. Adanın en uygun fiyatlı otellerini tek bir bölgede bulmak pek mümkün değil. Yani yukarıdaki 4 bölgede de adanın en ucuz otellerini bulma ihtimaliniz var. Fakat çok ucuz değil de, diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyatlı olsun diyorsanız Limenaria bölgesindeki oteller size yeterli olacaktır.

Thassos’ta erken rezervasyon fırsat indirimlerini kullanarak ciddi indirimlerden yararlanabileceğinizi de unutmayın.

Thassos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve bölgeler listedekilerden ibaret değil. Daha listeye çok sayıda bölge ve otelde eklenebilir, ancak yukarıdaki tesislerin adanın en sevilen konaklama birimleri olduğunu da unutmayın.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR