Ana SayfaÇek CumhuriyetiPrag Gezi RehberiPrag'da Ne Yapılır? & En Popüler Yapılacak Şeyler

Prag’da Ne Yapılır? & En Popüler Yapılacak Şeyler

Yılın dört mevsimi farklı bir deneyim sunan Prag, Çekya’nın ve Avrupa’nın en sevilen ve en hareketli şehirlerinden biri. Yapılacak birbirinden turistik aktiviteleriyle ziyaretçilerini büyüleyen bu güzel şehirde, tarih, sanat, mimari ve eğlence adına birçok şey bulabiliyorsunuz.

Peki özellikle Prag’da ne yapılır ? şehirde mutlaka yapılması gereken şeyler nelerdir ? ; Bu soruya Prag’dan ne beklediğinize göre farklı cevaplar verilebilir. Tarih ve mimariye merakınız varsa Prag Kalesi kompleksini keşfedebilir, Karl Köprüsü’nün muhteşem manzarası ve mimarisine hayran kalabilir, yürüyerek şehri keşfetmeyi seviyorsanız, arnavut kaldırımlı sokaklarda alışverişin ve Çek yemeklerinin keyfini çıkarabilir veya gece hayatı için Eski Kent bölgesindeki Avrupa’nın önde gelen gece kulüplerine göz atabilirsiniz.

Prag’da yapılacaklar için en azından 2 gününüzü ayırın derim. Özellikle gece hayatı için de zaman ayırmayı planlıyorsanız 3, hatta 4 gün bile bu şehirde konaklamayı düşünebilirsiniz.

Prag’da Nerede Konaklamalı ?

Prag da ne yapılır
Prag’daki tüm önemli turistik yerleri ve bu turistik yerlere yakın otelleri google maps‘te görmek için tıklayın

Prag’da ne yapılır ? sorusuna cevap olabilecek popüler turistik aktivitelere geçmeden önce, Prag’da nerede kalınır ? sorusu hakkında az çok fikir sahibi olmanızda yarar var.

Şehrin en popüler ve en ideal konaklama bölgeleri ise ;

→Eski Kent Bölgesi ; Prag’da yapılacak en popüler şeyler bu bölgede bulunuyor. Yani Eski Kent (Old Town) bölgesi, Prag’ın kalbinin attığı yer. Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, şehirdeki en iyi ve en popüler oteller bu bölgede yer alır. Bu bölgedeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

→Yeni Kent Bölgesi ; Wenceslas Meydanı ile ünlü bu bölge, biraz daha lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Bu bölge, hem gece hayatı hem de Prag’da gezilecek yerler listesindeki popüler olan cazibe merkezlerine yakın olmak için tercih edilebilir. Bu bölgedeki en çok tercih edilen otellere de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Prag’da Ne Yapılır & Prag’da Mutlaka Yapılacak Şeyler

 1. Prag Kalesi’ni Görün
 2. Eski Kent Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi’ne Göz Atın
 3. Karl (Charles) Köprüsü’nden Gün Batımını Seyredin
 4. Wenceslas Meydanı’na Akşam Gidin
 5. Çek Lezzetlerini Deneyin
 6. Müzeleri Ziyaret Edin
 7. Dans Eden Ev İle Poz Verin
 8. Mala Strana Sokaklarını Dolaşın
 9. Aziz Vitus Katedrali’nin Mimarisine Göz Atın
 10. Petrin Kulesinden Prag’ı Seyredin
 11. Ücretsiz Yürüyüş Turlarına Katılın
 12. Vyšehrad Kalesi’ni Görün
 13. Lennon Duvarı’nı Unutmayın
 14. Instagram Fotoğrafları İçin ; The Devil’s Stream
 15. Klementinum Kompleksini Gezin
 16. Franz Kafka Heykeli’ni GörünBooking.com

1.Prag Kalesi’ni Görün

Prag Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler Blog
Prag Kalesi – kaynak ; flickr / Andrew Price

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ndeki Prag Kalesi kompleksi, şehirdeki en önemli ve en sevilen tarihi yapılara ev sahipliği yapmasıyla ilgi görüyor.

Burada, birçok tarihi yapıyı, kiliseleri, kuleleri, kraliyet sarayını ve bahçelerini görebilirsiniz.

Bir zamanlar Bohem krallarına ev sahipliği yapan ve şimdi de resmi cumhurbaşkanlığı konutu olan kale, 10. yüzyılda orijinal surlarının inşasından bu yana büyük ölçüde değişmiş ve sonuç olarak birçok farklı mimari tarz içeriyor.

Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en büyük antik kalesi olarak kabul edilen, 570 metre uzunluğunda ve ortalama 130 metre genişliğindeki kale kompleksi, Prag’da kaçırılmaması gereken en önemli çekim merkezlerinden biri.

Kalenin bulunduğu Castle District ise, kale kompleksi dışında birkaç tarihi ve turistik yere de ev sahipliği yapıyor. Eğer kale ziyaretinizden sonra zamanınız kalırsa bu bölgedeki turistik yerlere de göz atın.

2.Eski Kent Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi’ne Göz Atın

Prag Astronomik Saat Kulesi
Prag Astronomik Saat Kulesi – kaynak ; Jorge Lascar / Flickr

Prag’ın tarihi merkezi olan Eski Şehir (Staré Mesto), Prag turuna başlanabilecek en ideal ve en popüler yer. Bu bölgenin kalbinin attığı yer olan Eski Kent Meydanı ise, şehirdeki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor.

Eski Kent Meydanı’nda yapılacak birçok şey bulabilirsiniz. Buradaki popüler cafelerin, barların ve restoranların keyfini çıkarabilir, çevredeki tarihi ve turistik yerleri görebilir ya da güzel bir gece hayatı için meydan yakınlarındaki Avrupa’nın önde gelen gece kulüplerini ziyaret edebilirsiniz.

Meydanın en popüler ve en önemli tarihi yapısı ise, Astronomik Saat Kulesi oluyor. Tabii bu saat kulesine ev sahipliği yapan Belediye Binası da, en az kule kadar ilgi çekici.

15. yüzyıldan kalma bu tarihi kulede her saat, 12 Havari ve diğer figürler saat yüzünde görünüp geçit töreni yapıyor. Bu yüzden saat kulesinin önü günün her saat başında oldukça kalabalık oluyor.

Saat kulesinin de bulunduğu meydanda ayrıca Tyn Kilisesi ve Klementinum da görülmeye değer. Son olarak Belediye Binası’nın kulesine çıkarak Prag’ın ve Eski Kent Meydanı’nın muhteşem manzarasını seyretmeyi de unutmayın.

3.Karl (Charles) Köprüsü’nden Gün Batımını Seyredin

Karl (Charles) Köprüsü – kaynak ; flickr / Subhash Roy

Charles Köprüsü olarak da bilinen Karl Köprüsü, Avrupa’nın en tanınmış ve en eski köprülerinden biri.

1357 yılında inşa edilmiş olan köprü, hakkındaki batıl inançları, heykelleri ve sunduğu eşsiz manzarasıyla adından söz ettiriyor. Prag’da yapılacak en güzel şeylerden biri de, bu tarihi köprünün üzerinden gün batımı manzarasını veya köprünün girişindeki kulelerden birine çıkarak Vltava Nehri‘nin manzarasını seyretmek.

Karl Köprüsü, akşam saatlerinde biraz daha sakin oluyor. Bu yüzden Prag’da yeteri kadar zamanınız varsa, hava karardıktan sonra da köprüyü ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

4.Wenceslas Meydanı’na Akşam Gidin

Prag’ın eski kent meydanı kadar popüler olan Wenceslas Meydanı, ayrıca Prag gece hayatı veya yeme içme için gidilecek birbirinden güzel ve ünlü mekanlara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca meydanda, Prag’da öne çıkan birkaç tarihi ve turistik cazibe merkezini de görebiliyorsunuz.

Adını, heykeli burada görülebilen Bohemya’nın koruyucu azizinden alan Wenceslas Meydanı, 14. yüzyılda IV. Charles döneminde bir at pazarı olarak kurulmuş. O günden günümüze şehrin en önemli kamusal alanlarından biri olmuş ve günümüzde de hâlâ gösteriler için kullanılıyor.

Çek Cumhuriyeti’nin tarihi hakkında benzersiz bir deneyim sunan ‘Ulusal Müze’ de bu meydanda yer alıyor. 19. yüzyılın ilk yıllarında kurulmuş olan müze, hem mimarisi hem de birbirinden değerli eserleriyle ilginizi çekecektir.

Meydan, akşam saatlerinde ışıkların açılmasıyla çok daha güzel bir görüntüye sahne oluyor. Zaten akşamları bu meydanda zaman geçirmek Prag’da ne yapılır ? sorusuna ilk gelen cevaplardan.

Ayrıca bir şeyler yemek veya içmek için bu meydan yakınlarında şehrin önde gelen popüler barlarını ve restoranlarını da bulabilirsiniz.

5.Çek Lezzetlerini Deneyin

Prag, Çekya’nın en güzel ve en popüler lezzetlerini deneyebileceğiniz eşsiz bir şehir. Şehirdeki mutlaka denenmesi gereken lezzetler ise ;

→Trdelnik ; Makara olarak da bilinen bir tür şiş kekidir. Odun ateşinde pişirildikten sonra üzerine tereyağı sürülüp, şeker üzerinde yuvarlanarak servis edilir. Prag’ın hemen her yerinde çok uygun fiyatlara bu makaraları bulabilirsiniz.

→Gulaş ; Aslında Macaristan’ın geleneksel yemeklerinden biri, ancak Çek Cumhuriyeti’nde de Gulaş’ın benzer versiyonunu bulabilirsiniz. Dana eti, soğan ve kırmızı biberden yapılır. Orijinali çorba şeklinde olanıdır, fakat Prag’daki mekanların büyük bir bölümünde biraz daha susuz olanı servis edilir. Hem çorbasını hem de susuz olanını bu şehirde bulabilirsiniz. Özellikle bir mekan tavsiyesi isterseniz Eski Kent bölgesindeki herhangi bir Çek restoranına göz atmanızı öneririm.

→Chlebicek (Sandviç) ; Prag’da denenmesi gereken geleneksel lezzetlerden biri de, Çek ve Slovak mutfaklarında sunulan bir tür açık sandviç olan Chlebicek’tir. Çeşitli soslar ve garnitürler kullanılarak yapılır ve bunlar genellikle bir meze veya atıştırmalık olarak servis edilir.

→Svickova ; En popüler Çek yemeklerinden biri. Sebzelerle hazırlanan, karabiber, yenibahar, defne yaprağı ve kekik ile baharatlanmış ve çift krema ile haşlanmış sığır filetosuyla yapılır.

Çek lezzetleriyle ilgili daha detaylı yazı için Prag’da ne yenir & nerede yenir ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

6.Müzeleri Ziyaret Edin

Ulusal Müze – kaynak ; flickr / kevin oliveer

Prag, müzeleriyle de sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Çek Cumhuriyeti’nin tarihine merakınız varsa, Wenceslas Meydanı’ndaki Ulusal Müze ile müze gezinize başlayabilirsiniz.

Mineraloji, zooloji, antropoloji ve arkeolojinin yanı sıra sanat ve müzik gibi çeşitli alanları temsil eden çok sayıda önemli eserlere ev sahipliği yapan bu müzede yer alan Entomoloji koleksiyonu tek başına 5 milyondan fazla örneği barındırıyor. Eğer Prag’da mutlaka görülmesi gereken bir müze varsa, o, kesinlikle Ulusal Müze olmalı diyebiliriz.

Bir diğer ilgi çekici müze ise, Franz Kafka Müzesi. Prag’da doğup büyüyen Kafka, şehrin her yerinde izini bırakmış ünlü yazarlardan biri. İşte bu müzede Franz Kafka’ya ait birbirinden değerli objeleri, heykelleri ve eserleri de görebiliyorsunuz. Ayrıca müzenin hemen girişinde yer alan, David Černý tarafından 2004 yılında tasarlanmış olan ‘Piss’ adlı açık hava heykel ve çeşmesini görmeyi de unutmayın.

Prag’da ilginizi çekebilecek diğer müzeler ise ; Karel Zeman Museum, Çekoslovakya’daki 2. Dünya Savaşı sonrası Komünist rejimin ve özellikle Prag’ın hesabını sunmaya adanmış bir müze olan Komünizm Müzesi, dünyanın en büyük koleksiyonlarından biri olan Judaica koleksiyonu ile öne çıkan Yahudi Müzesi ve Seks Makineleri Müzesi.

7.Dans Eden Ev İle Poz Verin

Dans Eden Ev – kaynak ; flickr / david seibold

Prag’da yapılması gereken şeylerden biri de, şehrin en ikonik mimari yapılarından biri olan Dans Eden Ev ile birkaç poz vermek.

Prag’ın turistler arasında en sevilen instagram spotlarından biri olan Dans Eden Ev (Dancing House), Hırvat-Çek mimar Vlado Milunić ve Kanadalı-Amerikalı mimar Frank Gehry arasında bir işbirliği olarak 1992 ile 1996 yılları arasında inşa edilmiş.

Bina, adını iki dans figürünün bir benzerini oluşturan kendine özgü eğrilerinden alıyor. Bu binadaki 4 yıldızlı otel olan Dancing House – Tančící dům hotelde konaklamayı da düşünebilirsiniz. Otelde konaklayacak bütçeniz yoksa da, binanın çatı katındaki restoranda bir şeyler yiyip içebilir, Prag’ın panoramik manzarasını seyredebilirsiniz.

8.Mala Strana Sokaklarını Dolaşın

Prag Gezi Rehberi
Mala Strana – kaynak ; flickr / Jorge Franganillo

Prag’ın en renkli ve en turistik bölgelerinden biri olan Mala Strana, Eski Kent’e yakın bir konumda, nehrin karşı tarafında yer alıyor.

Küçük Mahalle olarak da anılan bu bölge, arnavut kaldırımlı meydanları ve sokakları, Orta Çağ’dan kalma kiliseleri ve diğer tarihi binalarıyla birkaç saatinizi geçirebileceğiniz popüler cazibe merkezlerinden.

Ayrıca Prag’da hediyelik eşya almak ve yeme içme için gidilecek en ideal yerlerden olan Mala Strana, Aziz Nicholas Kilisesi, Petrin Kulesi, Mostecka Caddesi ve Kampa Park gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına ev sahipliği yapıyor.

Mala Strana bölgesi, Prag’da konaklama için de düşünülebilecek yerlerden. Hem tarihi şehir merkezine hem de şehirdeki en turistik cazibe merkezlerine yakınlığıyla öne çıkan bu bölgede hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi de bulabilirsiniz.

9.Aziz Vitus Katedrali’nin Mimarisine Göz Atın

Aziz Vitus Katedrali – kaynak ; flickr / dmitry_djouce

Çek Cumhuriyeti’nin en büyük ve en önemli dini yapısı olan Aziz Vitus Katedrali‘nin mimarisini görmek, ‘Prag’da yapılacak şeyler’ arasında. En az mimarisi kadar ilgi çekici bir iç mekana sahip olan bu tarihi katedral, freskleri ve birbirinden değerli eserleriyle de ilgi görüyor.

Burası Prag Başpiskoposunun ve Bohemya’nın azizlerinin, krallarının, prenslerinin ve imparatorlarının gömüldüğü yer olması bakımından da önemli bir yere sahip.

Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen Aziz Vitus Katedrali, Prag Kalesi kompleksi içerisinde yer alıyor.

Çek Devletinin manevi sembolü olan katedral, 14. yüzyılda Charles IV tarafından yaptırılmış.

Katedralde yer alan Aziz Wenceslas Şapeli, freskler ve yarı değerli taşlarla dekore edilmiş. Şapelin güneybatı köşesindeki bir kapı ise, Taç Giyme Mücevherlerinin saklandığı Taç Odası’na açılıyor.

Katedralin Büyük Güney Kulesi, 14. yüzyılın sonlarında kurulmuş ve 16. ve 18. yüzyıllarda yeniden inşa edilerek günümüzdeki halini almış. Kule, 16. yüzyıldan kalma Zikmund adlı Çek Cumhuriyeti’ndeki en büyük çana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 90 metreden daha yüksek olan bu Güney Kule’ye isterseniz 287 basamağı çıkarak ulaşabilir, hem bu gösterişli çanı hem de Prag’ın nefes kesen manzarasını görebilirsiniz.

Katedrali ziyaret etmek için Prag Kalesi kompleksi kombineli biletleri satın almanız gerekiyor. Kuleye çıkmak istiyorsanız da ayrıca 150 CZK ödemeniz gerekir.

10.Petrin Kulesi’nden Prag’ı Seyredin

Prag’da ne yapılır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler aktivitelerden biri de, Prag’ın Petrin Tepesi’ne hakim olan gözlem kulesinde şehrin panoramik manzarasını seyretmektir.

Paris’teki Eyfel Kulesi’nin mini versiyonu olarak kabul edilen Petrin Gözlem Kulesi, 63,5 metre yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Kulenin tepesine ulaşmak için 299 basamak çıkmanız gerekiyor. Yukarıdan görülen manzara ise, kelimenin tam anlamıyla muhteşem.

Kulenin bulunduğu yer, Petrin Tepesi. Yani etrafta peyzajlı bahçeleri de görebilirsiniz. Şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve nefes almak için gidilecek güzel bir yer.

Petrin Tepesi’ne füniküler veya tramvaylarla ile çıkabilirsiniz. Kuleye giriş ücreti ise, 150 CZK.

11.Ücretsiz Yürüyüş Turlarına Katılın

Ücretsiz yürüyüş turları (Free Walking Tour) da, Prag’da yapılacaklar arasında en çok ilgi gören aktivitelerden biri.

Prag’da hem ücretli hem de ücretsiz olan yürüyüş turları var. Ücretsiz olanlar genellikle gönüllü rehberler tarafından yapılıyor ve yaklaşık 3-4 saat sürüyor. Bu süre zarfında Prag’da mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerini ziyaret edebiliyorsunuz.

Ücretsiz olan yürüyüş turlarında rehbere bahşiş verilmesi beklenir. Ücretli olan turlar ise, hem online olarak hem de Eski Kent merkezindeki turist ofislerinden satın alınabiliyor. Bu turlar ise yarım gün veya daha uzun süreli olabiliyor.

12.Vysehrad Kalesi’ni Görün

Görkemli mimarisiyle dikkat çeken Vysehrad Kalesi, Prag’ın olmazsa olmaz çekim merkezlerinden biri. Vltava Nehri’nin yukarısında yer alan kalenin manzarası da en az mimarisi kadar ilgi çekici.

Günümüzde büyük ölçüde harabe olmasına rağmen kale, yürüyüş veya piknik yapmak için harika bir yer. Ayrıca yaz aylarında, kalenin açık hava tiyatrosu müzikal ve tiyatro performanslarına da ev sahipliği yapıyor.

Kelime anlamı “Tepelerdeki Kale” olan Vysehrad, Çek Cumhuriyeti’nin en önemli Ulusal Kültür Anıtları arasında yer alıyor. Prag’ın tam kalbinde, 2. bölgede bulunan kalenin tarihi ise 10. yüzyıla kadar uzanıyor. Efsanelere göre Çek prenslerinin en eski ikametgah yeri de burası.

13.Lennon Duvarı’nı Unutmayın

Grafiti ve Beatles şarkı sözleriyle dolu olan Lennon Duvarı, John Lennon’un anısına düzenlenmiş şehrin en ilgi çekici cazibe merkezlerinden biri.

1980’de John Lennon’un öldürülmesinden hemen sonra, Karl Köprüsü’nün yakınındaki bu alçakgönüllü duvar, hayranların kederlerini, resimlerini, şarkı sözlerini ve yıldıza atfedilen sloganları sergiledikleri bir yer haline gelmiş. Polisin yıllarca grafiti silme çalışmalarına rağmen sonuç alınamamış ve sonunda duvar, şehir nüfusu için bir umut ve barışın sembolü haline gelmiş.

Günümüzde Lennon Duvarı, Prag’ın en ilgi çekici turistik cazibe merkezlerinden biri olarak duruyor ve kesinlikle görülmeye değer.

14.Instagram Fotoğrafları İçin ; The Devil’s Stream

Prag’da ne yapılır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler şeylerden biri de, Mala Strana’nın işlek Arnavut kaldırımlı sokaklarını Kampa Adası’nın huzurlu ortamından ayıran Vltava Nehri’nin küçük bir kolu olan The Devil’s Stream‘de birkaç fotoğraf çekmek.

Burası da, Prag’ın en sevilen instagram spotlarından biri. Özellikle fotoğraf severlerin ziyaret ettiği bir yer olsa da, her turistin göz atabileceği bir cazibe merkezi diyebiliriz.

15.Klementinum Kompleksini Gezin

Çek Cumhuriyeti Milli Kütüphanesi’ne ev sahipliği yapan Clementinum (Klementinum), Avrupa’nın en eski tarihi bina koleksiyonlarından biri olarak biliniyor.

1232 yılında kurulmuş olan Klementinum, tarihi kent merkezindeki en büyük bina kompleksi olmasıyla da dikkat çekiyor. Kompleks, Karl Köprüsü’ne yakın bir konumda, Vltava Nehri’ne yakın iki hektarlık bir alanda yer alıyor.

Ortaçağ’dan beri Avrupa’nın büyük astronomlarının, bilim adamlarının, filozoflarının ve müzisyenlerinin birçoğu burada çalışmış ve kompleks içerisindeki bina dizisinin gelişimini önemli derecede etkilemiş.

1556’da Cizvitlerin (İsa Cemiyeti) gelişi, ana inşaat döneminin başlangıcını işaret eder. 1578’den 1726’ya kadar eski bir Dominik Manastırı, tasarım ve dekorasyonlarında yer alan ünlü mimarlar, heykeltıraşlar ve sanatçıların yer aldığı Barok kiliseleri ve üniversite binaları kompleksiyle değiştirilmiş.

Klementinum kompleksindeki en önemli binalar ise ;

-Mirror Chapel: 1724 yılında inşa edilmiş, geniş freskler ve oymalar ile gerçekten güzel ve eşsiz bir şapel. Biri Wolfgang Amadeus Mozart’ın Klementinum’u ziyaretinde çaldığı 18. yüzyıldan iki org barındırır.

-Barok Kütüphanesi: 17. yüzyılın başlarından itibaren 20.000 kitap ve tarihsel olarak önemli küreler içeren Çek Milli Kütüphanesi’nin evi. Muhteşem tavan freskleri ile dekore edilmiş oda, 18. yüzyıldan beri değişmeden kalmış.

-Astronomik Kule: 360 derecelik Prag manzarasını sunan bu kuleden şehri seyretmek de Prag’da yapılacak şeyler arasında.

-Meridian Salonu: Kulenin ikinci katında yer alıyor. Burada sergilenen astronomik aletler, gök cisimlerinin mesafelerini ölçer.

16.Franz Kafka Heykeli’ni Görün

Franz Kafka’nın dönen kafa heykeli, Prag’daki en ilgi çekici mimari yapılardan biri.

Sanatçı David Černý tarafından yaratılan büst, ayrı ayrı dönen 42 farklı katmandan oluşuyor. Her katman, ünlü astronomik saat gibi geleneksel Çek saat işçiliğinden esinlenen dişliler kullanılarak mekanize edilmiş.

2014 yılında yapılmış olan 11 metre uzunluğundaki bu heykel, Quadrio iş merkezinin hemen yanında, Narodni trida metro istasyonunun hemen üzerinde yer alıyor. Şehrin hemen her yerinden heykelin bulunduğu yere metrolarla ulaşabilirsiniz.

Daha Başka Prag’da Neler Yapılır ?

Prag'da ne yapılır ? blog

Prag’da ne yapılır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok aktivite ve turistik cazibe merkezinde bahsetmek mümkün. Şehrin en iyi bilinen yerlerinden biri olan Vaclav Meydanı’nı görebilir, Powder Tower olarak bilinen Barut Kulesi’nden Prag’ı seyredebilir, çocuklarınızı Prag Hayvanat Bahçesi’ne götürebilir, Ulusal Tiyatro’daki gösterilere katılabilir veya alışveriş ve gece hayatı için de zaman ayırabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER


Booking.com

POPÜLER YAZILAR