Ana SayfaÇek CumhuriyetiPrag Gezi RehberiPrag Gece Hayatı & En Popüler Gece Kulüpleri Ve Barlar

Prag Gece Hayatı & En Popüler Gece Kulüpleri Ve Barlar

Çekya’nın veya diğer adıyla Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en hareketli şehri olan Prag, uluslararası öğrencileri sayesinde muhteşem bir gece hayatı deneyimi sunuyor. Gecenin geç saatlerinde, Avrupa’nın belki de en güvenli şehirlerinden olan Prag, dünyaca ünlü dj performanslarına ev sahipliği yapmasıyla da adından söz ettirir. “Prag gece hayatı” için birçok bar, gece kulübü ve diğer eğlence mekanlarından bahsetmek mümkün. Fakat Eski Kent ve çevresinde yer alan mekanlar şehrin en iyi ve en çok tercih edilen mekanları arasında geliyor. Bu yüzden ilk olarak Old Town olarak da bilinen Eski Kent’teki mekanlara göz atarak başlayın deriz.

Prag Eski Kent Meydanı çevresindeki barlar ve gece kulüpleri, hem yerel halk hem de turistlerin en çok tercih ettiği mekanlardan oluşuyor. Bu yüzden sabahlara kadar en iyi mekanlarda eğlenmeyi planlıyor, otelinize çok kolay bir şekilde dönmek istiyorsanız, Eski Kent Meydanı çevresindeki barları ve kulüpleri tercih edebilirsiniz.

Eski Kent Meydanı’na yürüme mesafesinde olan Wenceslas Meydanı çevresi ise, daha çok striptiz kulüplerden oluşuyor olsa da, burada da şehrin önde gelen barlarından ve gece kulüplerinden bazılarını bulabilirsiniz. İki bölgedeki mekanlarda fiyatlar ortalama aynı, fakat Eski Kent’teki bazı mekanların biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

Prag Gece Hayatı’na Yakın Nerede Konaklanır ?

Prag geceleri için bir planınız varsa ve geceleri otelinize kolay bir şekilde dönmeyi planlıyorsanız, Prag’da nerede kalınır ? sorusuna da iyi bir şekilde karar vermeniz gerekebiliyor.

Prag’da gecenin herhangi bir saatinde otelinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının büyük bir bölümü gecenin geç saatlerine kadar hizmet veriyor. Fakat yine de barlara ve gece kulüplerine çok uzak olmayan bir bölgede konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Peki gece hayatına yakın olmak için kalınacak en ideal ve en popüler bölgeler neresi ? ;

→Prag Eski Şehir Bölgesi ; Prag’ın kalbinin attığı yer burası. Hem turistik cazibe merkezlerine yakınlığı hem de öne çıkan birçok ünlü bara ve gece kulübüne ev sahipliği yapmasıyla ilgi gören bu bölgede, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz. Bu bölgedeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

→Zizkov Bölgesi ; Bu bölge, Eski şehir bölgesine nazaran daha ekonomik bir konaklama sunar ve gece hayatı konusunda şehrin en iyi bölgelerinden biridir. Fakat bu bölgeden Prag’da gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerine yürüyerek gidemeyeceğinizi de unutmayın. Bu bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.Booking.com

En Popüler Prag Gece Kulüpleri

Prag gece hayatı için en çok tercih edilen gece kulüpleri çoğunlukla tarihi şehir merkezi etrafında toplanıyor olsa da, bazı kulüpler birbirine çok yakın olmadığından dolayı, taksiler veya toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olabiliyor. Bu yüzden birden fazla mekan değiştirmeyi planlıyorsanız Eski Şehir Meydanı çevresindeki gece kulüplerini tercih edin deriz.

Prag’ın en ünlü gece kulüpleri ise ;

1.Roxy

Şüphesiz Prag’da gece hayatının en popüler adreslerinden biri olan Roxy, Eski Şehir Meydanı yakınlarındaki Dlouha Caddesi üzerinde elverişli bir konumda bulunuyor.

Şehirdeki en eski gece kulübü olan Roxy’nin oldukça büyük bir dans pisti bulunuyor. Her hafta sonu elektronik müzikleriyle adından söz ettiren bu kulüp, Avrupa’nın en ünlü dj’lerinin sahne aldığı mekanlardan biri.

Hafta sonu Roxy’e gitmeyi planlıyorsanız, çok büyük bir ihtimalle giriş ücreti ödeyebileceğinizi unutmayın. Ancak hafta içi girişler genellikle ücretsiz.

Roxy, absinthe de dahil olmak üzere tercih ettiğiniz her türlü içeceği sunacak dev bir bara da sahip. Işık, ses ve müzikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen mekanda içkiler ise, şehirdeki diğer gece kulüplerine nazaran ortalama bir düzeyde fiyata sahip.

→Adres: Dlouhá 33, 110 00 Staré Město

Kıyafet kuralı yok

→Çalışma saatleri ; 22:00-05:00

2.Lucerna Music Bar

Prag’ın en hareketli meydanlarından biri olan Wenceslas Meydanı’nın hemen dışında merkezi bir konumda bulunan Lucerna Music Bar, şehirdeki en hızlı dolan mekanlardan biri.

Lucerna, ayrıca bir konser yeri olarak da hizmet veriyor. Birçok ünlü ismi konuk eden bu barın dans pisti ise, şehirdeki en büyüklerden biri.

Bu kulüp daha çok hafta boyunca Çek ve uluslararası grupların orta ölçekli konserlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor olsa da, sabahlara kadar dans etmek için de gidilecek yerlerden biri.

→Adres: Štěpánská 61, 116 02 Nové Město

Kıyafet kuralı yok.

→Çalışma saatleri ; 20:00-03:00

→Ulaşım ; 3,5,6,9,14,24 nolu tramvayları kullanarak Vaclavske namesti tramvay durağında inmeniz gerekir.

3.Karlovy Lazne (Prag’ın Ünlü 5 katlı Gece Kulübü)

Karlovy Lazne, Prag gece hayatı için tercih edilebilecek en ünlü gece kulübü. Prag gecelerini deneyimlemiş hemen herkesin bildiği bu 5 katlı mekan çok seviliyor. Kimisi uygun fiyatlı içkileriyle, kimisi ise atmosferi ve müziğiyle bu mekanı önerir.

Prag 5 Katlı Gece Kulübü olarak bilinen Karlovy Lazne, Orta Avrupa’nın en büyük gece kulübü olma ünvanına da sahip. Hip-hop pisti, 80’ler dans pisti, sert trans pisti ve daha fazlası dahil olmak üzere her katın kendine özgü bir tarzı vardır. Yani tarzınız ve zevkiniz ne olursa olsun aradığınız eğlenceyi bu mekanda bulabilirsiniz.

Bu gece kulübü ayrıca, Prag’daki en turistik mekan. Yani buradaki insanların büyük bir bölümü turist ve uluslararası öğrencilerden oluşuyor, fakat kulüp yerel halkın da popüler eğlence mekanlarından biri.

Karlovy Lazne gece kulübü 15. yüzyıldan kalma tarihi bir binada, Eski Kent bölgesinde bulunuyor. Şehirdeki merkezi otellerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesindeki merkezi konumuyla öne çıkan kulüp, yerel halk tarafından pek önerilmese de, Prag’da turistler ve uluslararası öğrenciler arasında en çok tercih edilen mekanlardan biri.

→Çalışma saatleri ; 21:00-05:00

→Giriş ücreti ; 300 CZK (Bu ücrete 5 kat da dahildir)

Kıyafet kuralı yok.

→Adres ; Smetanovo nabrezi 198/1, Old Town, Prague 1

4.Sasazu

Daha çok House müzikten hoşlanan yerel halkın ve turistlerin tercih ettiği Sasazu, Prag’ın en popüler gece kulüplerinden biri.

Şehirdeki en büyük kulüplerden olan Sasazu, 2009 yılından beri şehrin en sevilen gece kulüplerinden biri olmaya devam ediyor. Tiesto, Paul Van Dyk, One Republic ve Fedde Le Grand gibi büyük isimleri ağırlamış olan mekan, 2500 kişilik.

Eğer Prag’da cumartesi gecesi partilerini arıyorsanız ilk olarak mutlaka Sasazu’ya göz atın derim. Hem yerli hem de yabancı ünlü isimlerin sahne aldığı bu mekanı seveceksiniz.

→Adres ; Bubenské nábřeží 306 170 00 Praha 7- Holešovice

Kıyafet kuralı yok

5.Retro

Bu muhteşem elektro house müzik gece kulübü bir seferde 1200’den fazla kişiyi ağırlayabiliyor.

Hafta sonları giriş için uzun kuyruklarıyla tanınan Retro, Prag’ın en iyi gece kulüplerinden biri. Tanınmış DJ’lerin sahne aldığı bu kulüp, Sasazu Club’un biraz daha küçük bir versiyonu. Yani bu gece kulübünde de yan taraflarda balkon ve ortada dans pisti bulunuyor.

Prag’ın ikinci bölgesinde, merkezi bir konumda bulunan Retro’ya girişler genelde ücretli oluyor. Fakat çoğu zaman giriş ücretine bir içki dahil.

→Adres: Francouzská 75/4, 120 00 Vinohrady

Kıyafet kuralı yok

6.Cross Club

Prag’daki en iyi mimari tasarıma sahip gece kulüplerinden biri olan Cross Club, her zevkten müzik severlere hitap ediyor.

3 katlı bir depoda hizmet veren gece kulübü, daha çok EDM ve Dubstep müzik türüne sahip olsa da, her tür müzik türünü bu mekanda dinleyebiliyorsunuz.

→Adres: Plynární 1096, 170 00 Praha 7-Holešovice

→Giriş ücreti ; Cuma ve cumartesi günleri girişler ücretli, diğer günler ise bu gece kulübüne ücretsiz olarak girebiliyorsunuz

7.Duplex

Prag gece hayatının kalbinin attığı yerlerden biri olan Wenceslas Meydanı’nda bulunan Duplex gece kulübü, özellikle turistler arasında ilgi görüyor.

Gün boyunca bir restoran ve zaman geçirebileceğiniz bir bar konseptinde hizmet veren bu mekan, havanın kararmasıyla bir gece kulübüne dönüşüyor. Dışarıdan kocaman bir cam küp gibi görünüyor ve tepeden manzarası muhteşem.

Bu seviyeli kulübün içinde iki dans pisti, dört bar ve birinci sınıf bir ses sistemi var.

Genellikle, salı geceleri bu kulüpte uluslararası öğrenciler için düzenlenen özel etkinlikler vardır, bu yüzden salı günü Prag’ı ziyaret ediyorsanız Duplex’de olup bitenlere mutlaka göz atın deriz.

→Adres: Václavské nám. 21, 110 00 Nové Město

Kıyafet kuralı yok

NOT ; Prag gece hayatı için plan yaparken, mekan tercihi yapmadan önce hangi bölgede eğleneceğinize karar vermenizde de yarar var. Çünkü şehirdeki bazı bölgelerde tek bir bar ya da gece kulübü bile bulamayabilirsiniz. Mesela Buda Kalesi Bölgesi’nde gece hayatı yok denecek kadar azdır. Burada club bulamayacağınız gibi, yüksek ses müzik çalan bar da bulamazsınız. Bu yüzden, gece kulübü ve şehrin en ünlü barları için Eski Kent Meydanı ve Wenceslas Meydanı çevresine göz atın derim.

En Güzel Prag Barları

Prag’da gece kulüplerine gitmeden önce, 19:00-22:00 saatleri arasında mutlaka Prag’ın barlarına da göz atın. Çünkü bu şehirdeki barların büyük bir bölümünde Happy Hour indirimleri oluyor ve gece kulüplerine nazaran çok daha ekonomik fiyatlara içebilirsiniz.

Şehrin hemen her yerinde bir bar veya pub bulabiliyorsunuz, fakat barlar da tıpkı gece kulüpleri gibi daha çok Eski Kent Meydanı ve Wenceslas Meydanı çevresinde yer alıyor.

Hem atmosferi hem de fiyatı ve konumuyla popüler olan Prag barları ise ;

U Sudu Wine Bar

Adından da anlaşılacağı üzere burası bir Şarap Evi. Fakat içkinin her türlüsünü bulabileceğiniz bir şarap evi. U Sudu, bir gece kulübüne gitmeden önce birkaç kişiyle tanışabileceğiniz güzel ve hoş bir bar.

Kapıdan içeri girdiğinizde ilk izleniminiz U Sudu’nun sıradan bir bardan fazlası olmadığı olacaktır. Fakat alt kata indiğinizde izleniminiz kesinlikle değişecek. Yeraltında mağara benzeri odalara sahip olan alt katta birçok farklı bölüm var. Her biri kendi barına sahip olan 5 odada da farklı müzikler çalınır.

  • Adres: Vodičkova 677/10, 110 00 Nové Město
  • U Sudu, Wenceslas Meydanı’nın tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Chapeau Rouge

Foto kaynak ; prague-stay.com

Hem bar hem de gece kulübü olarak hizmet veren Chapeau Rouge, daha çok bar havasına sahip olduğundan dolayı, partilere katılmadan gidilecek en güzel mekanlardan biri olarak bilinir. Prag gece hayatı dendiğinde akla gelen mekanlardan olan Chapeau Rouge, ayrıca şehirdeki giriş ücreti olmayan birkaç mekandan biri.

3 katlı olan bu mekanın ana katı bir bardır. Bir alt kattaki ikinci bölüm ise, biraz daha gece kulübüne yakın bir atmosfere sahip. Üçüncü bölüm ise, tam bir gece kulübü olarak hizmet verir ve bir dans pistine sahiptir.

Her katın kendine özgü barı ve müziği var. Yani giriş katı sarmazsa diğer katlara inebilirsiniz.

Dışarıdan pek bir şeye benzemese de, aşağı katlara indikçe mekan güzelleşir. Bu yüzden aşağı katlara göz atmadan karar vermeyin deriz.

  • Adres: Jakubská 2, 110 00 Staré Město
  • Chapeau Rouge, Prag’ın tam kalbi olan Eski Kent Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Anonymous Bar

Tarihi eski kent bölgesinde, merkezi bir konumda bulunan Anonymous Bar, Prag’ın en ünlü barlarından biri.

V For Vendetta’dan esinlenmiş olan bu barda, barmenler Guy Fawkes maskeleri takıyor ve film barda döngü halinde oynanıyor. Yalnızca siyah ışık altında ortaya çıkabilen düşük aydınlatma ve menü spesiyalleri de alternatif atmosferi oluşturmaya yardımcı oluyor.

Daha çok cuma ve cumartesi geceleri hareketli olan bu bar, gece kulübüne geçmeden önce mutlaka uğramanızı tavsiye edebileceğimiz mekanlardan biri. Fiyatlar da şehirdeki birçok mekana göre uygun denebilir.

  • Adres: Michalská 432/12, Stare Město

Hemingway Bar

Yine Prag’ın Eski kent bölgesinde bulunan barlardan biri olan Hemingway Bar, daha çok turist ve şehirde yaşayan uluslarası öğrenciler tarafından tercih ediliyor olsa da, yerel halkın da eğlenmek için tercih ettiği barlardan biri diyebilirim.

Kokteylleri ile öne çıkan Hemingway Bar, birçok turiste göre Avrupa’nın en iyi barlarından biri olarak kabul ediliyor. Fiyatlar şehirdeki diğer barlara nazaran 1 tık pahalı olsa da, kokteyl konusunda seçici biriyseniz Hemingway’e mutlaka uğrayın.

  • Adres: Karoliny Svetle 26, Staré Město

Vzorkovna – Dog Bar

Prag gece hayatı için önerebileceğimiz bir diğer bar ise Vzorkovna, bir diğer adıyla Dog Bar, birçok farklı odasıyla hizmet veriyor. Biraz daha öğrenci kesime hitap eden bu barın bir odasında da oldukça büyük bir İrlandalı köpek var. Zaten bu yüzden bara Dog Bar deniyor.

  • Adres: Národní 339/11, Stare Město (Old Town)

BENZER YAZILARBooking.com

POPÜLER YAZILAR