Ana SayfaAvrupaİtalyaAmalfi'de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Kasaba Ve Oteller

Amalfi’de Nerede Kalınır ? & En Popüler 7 Kasaba Ve Oteller

Güney İtalya’nın ünlü sahil şeridi olan Amalfi, daha çok lüks konaklama birimleriyle öne çıkıyor olsa da, her bütçeye uygun konaklama birimlerini burada bulabiliyorsunuz. Bu sahil şeridi Sorrento ve Salerno arasında uzanan 13 muhteşem kasabaya sahip. Bu kasabaların hepsi Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna ideal bir cevap olmasa da, aralarından bütçenize ve zevkinize uygun birçok bölge bulabilirsiniz.

Amalfi’de kalınacak en ideal yer, bölgeyi kiminle ziyaret ettiğinize ve bütçenize göre değişiklik gösterebiliyor. Romantik bir Amalfi tatili planlıyorsanız Ravello, gece hayatı için bir planınız varsa Positano, ailece kalınacak ideal bir yer arıyorsanız Maiori ve Minori bölgelerine göz atabilirsiniz.

Amalfi’de Nerede Kalınır ? – En İyi Bölgeler Ve Otel Tavsiyeleri

⇒Positano ; Amalfi kıyılarının en renkli, en çok tercih edilen ve en iyi konumlu bölgesi. Daha çok gece hayatı ve bozulmamış plajlarıyla ünlü. Diğer bölgelere nazaran daha pahalı.

⇒Amalfi Kasabası ; Amalfi Kıyılarının en iyi konaklama bölgelerinden biri de Amalfi Town olarak bilinen kasabadır. Merkezi konumu ve çok sayıda konaklama seçenekleriyle öne çıkar ve en az Positano kadar popülerdir.

⇒Sorrento ; Amalfi Sahili boyunca mimarisi, plajları ve kültürel cazibe merkezleri ile ünlü. En az Positano kadar tercih edilen bir bölge.

⇒Praiano ; Turistler arasında oldukça popüler bir kasaba. Romantik bir atmosfere sahip olduğundan daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor.

⇒Ravello ; Plajı olmasa da, sessiz ve sakin bir yerde konaklamak isteyenler tarafından ilgi görüyor. Amalfi’de balayı tatili planlıyorsanız ilk olarak buraya göz atabilirsiniz.

⇒Maiori ve Minori ; Amalfi’de ailece kalınacak en ideal ve en popüler yer. Çocuklarınızla bir Amalfi tatili planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgelere göz atabilirsiniz.

⇒Salerno ; Amalfi’de ucuz kelimesini en fazla duyabileceğiniz yer. Hem yeme içme hem de konaklama konusunda Amalfi Kıyılarının en uygun fiyatlı bölgesi. Düşük bütçeli bir Amalfi gezisi için göz atılabilir.

Peki hangi bölgeyi tercih etmeli ? ; Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa, kesinlikle Amalfi kıyılarının en popüler bölgesi olan Positano’ya göz atarak başlayabilirsiniz. Burada herkese göre bir şeyler var. Positano bölgesinde bütçenize uygun bir otel bulamazsanız Amalfi Kasabası veya Sorrento’ya göz atabilirsiniz.

1.Positano

Amalfi Otel Tavsiyeleri
Positano

Positano, Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olsa da, buradaki oteller diğer bölgedeki otellere nazaran biraz daha pahalı oluyor. Çok sayıda deniz manzaralı konaklama birimlerini de bulabileceğiniz bu küçük kasabada görülecek çok fazla yer olmasa da, hem diğer bölgelere hem de turistik noktalara ulaşım için en ideal yerlerden biri burası.

Positano, gündüzleri sahilde bol bol dinlenmeyi ve geceleri dans etmeyi içeren lüks, VIP düzeyinde bir tatil istiyorsanız, kalınabilecek en iyi yerlerden biri.

Kasabanın iç kısımlarında yer alan daha uygun fiyatlı oteller bulunabiliyor, fakat deniz manzaralı bir konaklama birimi arıyorsanız çok daha fazla ücret ödeyebileceğinizi unutmayın.

Bir uçurum kenarı kasabası olan Positano, çok sayıda barı, gece kulübü, restoranı, cafesi ve oteliyle Amalfi’nin en çok tercih edilen yeri. Burada konaklamasanız bile, kasabayı mutlaka Amalfi’de gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

Positano, uçurum kenarında yer alan bir kasaba olduğundan dolayı, bebek arabalarıyla dolaşmak pek de kolay olmuyor. Bu yüzden, çocuklarınızla seyahat ediyorsanız başka bir bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz.

Amalfi’de gece hayatı için de bir planınız varsa, kıyı kasabaları arasında en iyi gece hayatına sahip olan Positano’da konaklayabilirsiniz. Ayrıca gece kulüpleri ve barların büyük bir bölümü, kasabadaki otellere yürüme mesafesinde bulunuyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Amalfi’nin en popüler kasabasında olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için en iyi bölgeyi arıyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Amalfi kıyılarının en iyi manzaralı otellerini arıyorsanız
 • Yoğun turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran yeme içme konusunda daha fazla ücret ödemeyi dert etmiyorsanız

En Popüler Positano Otelleri

Florida Residence, Amalfi
Florida Residence

Positano’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

2.Amalfi

Amalfi de nerede kalmalı

Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek yerler, Amalfi Kıyılarında yer alan kasabalardan oluşuyor. Amalfi Kasabası da bunlardan biri.

En az Positano kadar popüler bir kasaba olan Amalfi, denize sıfır konumu ve tarihi mekanlarıyla göz dolduruyor. Amalfi Kıyılarında gezilecek ve görülecek turistik yerlerin büyük bir bölümü de bu kasaba sınırları içerisinde yer alıyor.

Aksiyon, kafeler, restoranlar ve barlarla çevrili çekici bir meydan olan Piazza del Duomo, kasabanın ana cazibe merkezi. Bu meydan yakınlarında herkese ve her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor. Amalfi kasabasında otel fiyatları, Positano’ya nazaran daha uygun. Ayrıca tur firmalarının büyük bir bölümü de bu kasabada yer alıyor.

Amalfi kasabası, aslında Positano ve Sorrento’dan sonra konaklama için en çok tercih edilen yer. Fakat Sorrento ve Amalfi Kasabası arasında kalacak olursanız, kesinlikle Amalfi’ye göz atın derim. Çünkü burası, araç kiralamadan kıyıları ziyaret etmek için en ideal üs. Ayrıca diğer bölgelere ve kasabalara da en kolay ulaşabileceğiniz yerlerden biri.

Sayısız harika restorana, bara, plajlara ve muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Amalfi kasabası, ayrıca Positano’dan sonra en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan yer. Bu yüzden burada hem düşük bütçeli pansiyonlar veya butik oteller hem de lüks oteller ve villalar bulabiliyorsunuz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Positano’da bütçenize uygun bir otel bulamadıysanız
 • Amalfi kıyılarının en merkezi kasabasında konaklamak istiyorsanız
 • Tur firmalarının en fazla olduğu yerde konaklamak istiyorsanız
 • Otel, restoran, cafe, bar ve eşsiz deniz manzarasının en fazla olduğu kasabalardan birinde olmak istiyorsanız
 • Kıyılarda, Salerno’dan sonra en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz yeri arıyorsanız

En Popüler Amalfi Kasabası Otel Tavsiyeleri

NH Collection Grand Hotel Convento di Amalfi
NH Collection Grand Hotel Convento di Amalfi

Amalfi kasabasındaki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

3.Sorrento

Amalfide nerede kalınmalı
Sorrento

Napoli ve Salerno Körfezi’ne bakan kayalıkların üzerinde yükselen Sorrento da, Amalfi’de konaklama için tercih edilebilecek bölgelerden bir tanesi.

Sorrento, teknik olarak Amalfi Sahili’nde olmasa da, sahili ve çevredeki bölgeleri keşfetmek için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Etkileyici bir tarihi merkeze, Vezüv Dağı’nın göz kamaştırıcı manzarasına ve bir dizi otel, hediyelik eşya mağazası ve restorana sahip, güzel ve hareketli bir kasabadır.

Sorrento, daha çok sunduğu muhteşem manzarasıyla öne çıkıyor. Ayrıca Capri Adası’na gitmeyi planlıyorsanız, Sorrento güzel bir üs olabilir. Buradan düzenli olarak hareket eden feribotlarla Capri’ye ulaşım oldukça kolay.

En Popüler Sorrento Otelleri

Hotel Michelangelo, Amalfi
Hotel Michelangelo

Sorrento’daki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

4.Praiano

Amalfide nerede kalmalı
Praiano

Positano’nun doğusunda küçük ve etkileyici bir kasaba olan Praiano, daha çok romantik çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulunabiliyor.

Monte Sant-Angelo’nun yanında yer alan bu şirin kasaba, yemyeşil manzaralar arasında öne çıkan beyaz badanalı evlerden oluşuyor. Eski bir balıkçı köyü olan Praiano, bugün sanat için tomurcuklanan bir merkezdir. İtalyanlar için popüler bir yaz destinasyonu olan bu yamaç kasabası, dinlenmek, rahatlamak ve muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için kalınacak en ideal ve en popüler yerlerden biri.

1960’lardan beri uluslararası VIP’leri kendine çeken bu büyüleyici İtalyan kasabası, Amalfi Sahili boyunca konaklamak için en havalı yerlerden biri. Daha çok İtalya’nın zengin kesimi tarafından tercih ediliyor olsa da, burada ekonomik birçok oteli de bulabilirsiniz.

Praiano, arabayla Positano’ya 20 dakika Amalfi kasabasına ise 25 dakika uzaklıkta yer alıyor. Eğer romantik bir Amalfi tatili planlıyorsanız Praiano’dan çıkmanıza gerek kalmayabilir, fakat çıkmak isteseniz de diğer kasabalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Praiano, çeşitli deniz ürünleri ve makarna yemekleri satan çok sayıda küçük restoranın bulunduğu daha sessiz ve geleneksel bir balıkçı kasabasıdır. Amalfi sahilinde gün batımına kadar güneşli kalan tek plaj da dahil olmak üzere dinlenmek için güzel plajlar vardır.

San Gennaro sahil kilisesi ve yakındaki San Domenico kilisesi, yıllık ‘Luminaria di San Domenico’ (Temmuz sonu-Ağustos başında gerçekleşen) Işık Festivali’ne ev sahipliği yapmasıyla dikkat çeker.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hem Positano’ya hem de Amalfi kasabasına yakın bir yerde olmak istiyorsanız (Araçla 20-25 dakika)
 • Romantik bir Amalfi tatili planlıyorsanız
 • Amalfi kıyılarının en havalı kasabasında konaklamak istiyorsanız
 • Sessiz ve sakin bir tatil planlıyorsanız

En Popüler Praiano Otelleri

Hotel Villa Bellavista, Amalfi
Hotel Villa Bellavista

5.Ravello

Amalfi de nerede konaklanır
Ravello

Ravello’da plaj bulunmuyor olsa da, burası yine Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri, özellikle romantik balayı çiftleri için kalınacak en iyi yerlerden biri.

Sessiz ve huzurlu atmosferiyle sevilen kasabalardan biri olan Ravello, uçurumun üzerindeki konumu sayesinde çok sayıda deniz manzaralı otele ev sahipliği yapıyor.

Tamamen dinlendirici bir tatil için en ideal yer olan Ravello, Amalfi’deki en fazla balayı oteline ev sahipliği yapmasıyla da tanınıyor.

Tatil kasabalarının koşuşturmacasını seviyorsanız Ravello size göre olmayabilir. Çünkü burada hayat çok yavaş, gece hayatı da yok. Tabii ki çok sayıda bar, restoran, cafe ve alışveriş yapabileceğiniz yerler var. Ancak hareketli bir kasabada konaklamak istiyorsanız Ravello’da aradığınızı bulamazsınız.

En İyi Ve En Popüler Romantik Ravello Otelleri

La Moresca Hotel, Amalfi
La Moresca

6.Maiori ve Minori

Amalfi de nerede kalmalı
Maiori – kaynak ; flickr / mitchellshapirophotograpy

Uzun kumlu plajı ve hareketli sahili ile Maiori, Amalfi’de ailece kalınacak en iyi ve en popüler bölgelerden biri. Daha çok İtalyan turistlerin favorileri arasında olsa da, yabancı turistler arasında da son zamanlarda popülaritesi artan kasabalardan.

Maiori ve Minori birbirine 2 km uzaklıkta bulunduğundan ve hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğundan bu iki kasabayı tek bir bölge olarak da düşünebilirsiniz. İkisinde de konaklama ücretleri aşağı yukarı aynı ve ikisi de daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği konaklama bölgeleri.

Positano’nun aksine, Maiori ve Minori daha rahat, kalabalıktan uzak ve aile dostudur ve aynı zamanda yumuşak kumsala çok yakın. Ayrıca Amalfi kasabasına da arabayla sadece 15 dakika uzaklıktadır.

Maiori, tüm Amalfi Sahili’ndeki en büyük sahil şeridine sahip kasabadır. Bunun yanında Positano ve Amalfi kasabasına nazaran burada otel fiyatları biraz daha uygundur.

En Popüler Maiori ve Minori Otelleri

Angelina Residence, Amalfi
Angelina Residence

7.Salerno

Amalfi de nerede kalınır blog
Salerno – kaynak ; flickr / Kārlis Dambrāns

Çok çeşitli konaklama seçenekleriyle öne çıkan Salerno, Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevap olabilecek yerlerden biri. Çok çeşitli konaklama seçeneklerine ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok bütçeli bir tatil planı yapan gezginlerin tercih ettiği yerlerden.

Canlı bir liman kenti olan Salerno, bir dizi harika turistik mekana da ev sahipliği yapıyor.

Bir liman kenti olan Salerno, sahil şeridinin hemen sonunda olduğu için aslında Amalfi Kıyılarının bir parçası değilmiş izlenimi verebilir, ancak burası, hem Amalfi kasabasına hem de Positano’ya en kolay ulaşabileceğiniz yerlerden biri. Ayrıca kıyılardaki kasabalara nazaran çok daha uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

İtalya’nın geri kalanı için de bir planınız varsa, burası ideal bir üs olabilir. Buradan trenlerle Roma’ya (2 saat) veya Pompeii’ye (40 dakika) gitmeyi de düşünebilirsiniz.

Bu bölgede kalacak olursanız, başka bir yere gitmenize de gerek kalmayabilir. Çünkü çok sayıda restoran, bar, cafe ve plajı burada da bulabilirsiniz.

En Popüler Salerno Otelleri

La Collina dei Ciliegi, Amalfi
La Collina dei Ciliegi

Salerno bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

En İyi Manzaralı Amalfi Otel Tavsiyeleri

Amalfi’de konaklama için Positano veya Amalfi kasabasını tercih edecek olursanız, bu bölgelerde çok sayıda deniz manzaralı oteller veya diğer konaklama birimleri bulabilirsiniz.

Fakat özellikle bir otel önerisi isterseniz, aşağıda, Amalfi kıyılarında yer alan en popüler manzaralı otellere göz atabilirsiniz.

Hotel Poseidon

★★★★

Hotel Poseidon, Amalfi
Hotel Poseidon

Positano kasabasının en güzel manzaralı otellerinden biri olan Hotel Poseidon, güneşlenme terasındaki muhteşem manzarasıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Amalfi Kıyılarındaki en çok rezervasyon alan 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Poseidon, tipik Akdeniz tarzında bir dekor ve tasarıma sahip.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Hotel Poseidon

Albergo Miramare Positano

★★★★

Albergo Miramare Positano
Albergo Miramare Positano

Salerno Körfezi’nde muhteşem bir noktada, Positano’nun dağ tarafından eşsiz bir manzara sunuyor. Otelden plaja yürüyerek kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu lüks otel, daha çok romantik bir Amalfi tatili planlayan çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin geniş aile odası da var. Her tür tatilciye hitap eden bu otel, ayrıca Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri.

Casa Buonocore

★★★★ (Konukevi)

Amalfi Otel Tavsiyeleri
Casa Buonocore

Kumsala ve berrak sulara 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Casa Buonocore, Positano’nun en merkezi yerinde bulunuyor. Yine eşsiz manzarasıyla dikkat çeken otellerden biri ve kendi kategorisindeki otellere nazaran çok daha popüler.

Bir bahçe, veranda ve kaliteli karo zeminlere ve büyük pencerelere sahip küçük bir kütüphaneye sahip Buonocore, 17. yüzyıldan kalma bir evde yer almaktadır. Her gün içeride veya verandada tatlı bir kahvaltı büfesi servis edilmektedir.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Casa Buonocore

Hotel Conca d’Oro

★★★★

Hotel Conca d'Oro, Amalfi
Hotel Conca d’Oro

Amalfi’de kalınacak en popüler otellerden olan Hotel Conca d’Oro, balkonlu odaları ve muhteşem deniz manzarasıyla ilgi görüyor. Positano’nun tam kalbine yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde olan otelin şezlong ve şemsiyelerin bulunduğu güneşlenme terası da var. Ayrıca otelden yürüyerek plaja gidebilirsiniz.

Hotel Luna Convento

★★★★

Hotel Luna Convento, Amalfi
Hotel Luna Convento

Hotel Luna Convento, Amalfi kasabasının merkezinde, yukarıdaki diğer 4 otele nazaran daha ucuz odalar sunuyor. Eğer Positano yerine Amalfi kasabasında konaklamayı tercih edecek olursanız, manzaralı bu 4 yıldızlı otele de mutlaka göz atın derim. Otelin tüm odaları manzaralı olmasa da, restoranı ve açık yüzme havuzunun bulunduğu teras, güzel bir deniz manzarası sunuyor. Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu uygun fiyatlı 4 yıldızlı otelin 8+ konuk değerlendirme puanı var.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR