Ana SayfaRusyaMoskovaMoskova'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Moskova’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Dünyanın en dinamik metropollerinden biri olan Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap, şehri kiminle ziyaret ettiğinize, bütçenize ve gece hayatına veya turistik cazibe merkezlerine ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişebilir. Moskova’da konaklama için tercih edilebilecek 15’ten fazla bölge/semt bulunuyor olsa da, en ideal ve en popüler aşağıdaki 8 bölge ile başlayabilirsiniz.

Moskova genel olarak pahalı bir şehir, özellikle Kızıl Meydan’a ev sahipliği yapan Kitay-Gorod bölgesinde konaklama ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Fakat bütçeli bir Moskova gezisi planlıyor ve Kızıl Meydan, Moskova Kremlini ve Aziz Vasil Katedrali gibi Moskova gezilecek yerler listesindeki en önemli cazibe merkezlerine yakın olmak istiyorsanız, Kitay-Gorod’un dışında birçok alternatifinizin olduğunu da unutmayın. Otel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, aradığınız konaklama birimini çok daha kolay bulabilirsiniz.

Moskova’da Nerede Kalınır ? & En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Moskova’nın en önemli ve en popüler gezip görülecek yerlerine yakın olmak için kalınacak en iyi bölge ; Tversykoy

Moskova’nın en ucuz butik otellerini ve en uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellerini bulabileceğiniz en ideal bölge ; Presnensky

Moskova gece hayatı için en iyi bölge ; Tverskoy, alternatif olarak Presnensky‘a göz atılabilir.

Alışveriş ve yeme içme seçeneklerinin en fazla olduğu merkez bölgesi ; Arbat Caddesi çevresi

Moskova’nın en sessiz merkezi bölgesi ; Basmanny

NOT ; Presnensky hariç yukarıdaki bölgelerin hepsi, Kızıl Meydan ve Kremlin’e yürüme mesafesinde. Bu semtlerdeki otellerin hemen hepsinden Kızıl Meydan’a 5-30 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Kısacası bu bölgeler, teknik olarak Moskova şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan en iyi konumlu bölgeler. Ayrıca en iyi metro ağına sahip. Yürümek istemediğiniz yerlere en fazla 10 dakika içerisinde metrolarla gitmek mümkün.

 • Şehir merkezi dışında ama merkeze en hızlı ulaşabileceğiniz diğer popüler bölgeler ise ; Gorky Park çevresi ve Tagansky.

1.Tverskoy

(Kremlin ve Kızıl Meydan Çevresi)

Moskova Otel Tavsiyeleri Blog
Tverskoy

Moskova’nın tam kalbi olarak da bilinen Tverskoy, şehrin en ünlü cazibe merkezlerine yakın bir konumda olmak için tercih edilebilecek en iyi ve en popüler yer. Bölge ayrıca etkileyici mimari şaheserlere, egzotik bir restoran ortamına ve büyüleyici müzelere ev sahipliği yapmasıyla da öne çıkıyor.

Tverskoy, oldukça büyük bir semt. Bu yüzden de hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini burada bulabiliyorsunuz. Eğer Kızıl Meydan’a daha yakın olmak istiyorsanız Kitay-Gorod tarafındaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Teknik olarak Kitay-Gorod, Tverskoy Bölgesi’nin bir parçası. Ayrıca şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan diğer bölgelerden olan Arbat, Basmanny ve Presnensky gibi bölgelere de yürüme mesafesinde.

Kitay-Gorod, tam olarak Tverskoy bölgesinin kalbi. Bu yüzden otel fiyatları Tverskoy’un geri kalanına nazaran biraz daha pahalı olabiliyor.

Tverskoy bölgesinin neresinde olursanız olun, şehrin merkezinde olacağınızı, en önemli ve en ünlü turistik yerlere, gece hayatına ve restoran, cafe, bar ve alışveriş mağazalarına yakın olacağınızı unutmayın.

Tverskoy, tarih ve zarafetin modern olanaklar ve zenginlikle kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği bir semt. Burada konaklamasanız dahi, şehirdeki zamanınızın büyük bir bölümünü bu bölgede geçirebileceğinizi unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Kızıl Meydan ve Kremlin’e en yakın yerde olmak istiyorsanız
 • Turist trafiğini dert etmiyorsanız
 • Moskova’yı kısa sürede keşfetmek istiyorsanız
 • Şehrin en iyi toplu taşıma ağına sahip bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Moskova’yı yürüyerek keşfetmek istiyorsanız
 • Gece hayatı için de plan yapıyorsanız
 • Şehirdeki en fazla otel, hostel, daire, cafe, restoran, bar ve alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapan bölgede olmak istiyorsanız

TVERSKOY’DA GÖRÜLECEK TURİSTİK YERLER

Rusya’nın siyasi gücünün merkez üssü Kremlin Sarayı’nın yanı sıra, Kızıl Meydan, Aziz Vasil Katedrali, Lenin’in Mozolesi ve Moskova GUM Alışveriş Merkezi de burada görülecek yerlerden. Ayrıca şehrin diğer turistik cazibe merkezlerine de buradan yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Popüler Tverskoy Otelleri

InterContinental Moscow Tverskaya
InterContinental Moscow Tverskaya

2.Presnensky

Presnensky, Moskova
Presnensky – kaynak ; flickr / kirill_vinokurov

Moskova, hem konaklama konusunda hem de yeme içme konusunda oldukça pahalı şehirlerden biri. Bu yüzden düşük bütçeli bir Moskova gezisi planlıyorsanız, şehrin en ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Presnensky‘da konaklamayı düşünebilirsiniz.

Bu bölge, Arbat bölgesine ve diğer merkezi bölgelere de yakın. Yani buradaki otellerin hemen hepsinden metrolarla 5-15 dakikada Kremlin’e veya Kızıl Meydan’a rahatlıkla gidebilirsiniz.

Presnensky, ayrıca en az Tverskoy kadar canlı bir gece hayatına sahip. Burada da çok sayıda bar, pub ve gece kulübü bulabilirsiniz, tabii Tverskoy’daki mekanlara nazaran daha uygun fiyatlı olanları.

Presnensky, Moskova’nın en havalı bölgelerinden biri, burada, özellikle akşam saatlerinde lüks araçlarıyla gezmeye çıkan Rusları ve öğrencileri de görebilirsiniz. Alışveriş konusunda da bol seçeneğe sahip olan bölge, düşük bütçeli bir Moskova gezisi planlayan veya daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellerde konaklamak isteyen herkesin Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek güvenli semtlerden biri.

NOT ; Presnensky oldukça büyük olduğundan semtin bazı bölümleri tam merkeze 1-2 km uzaklıktayken bazı bölümleri tam merkeze 3-5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani doğru tesiste konaklayarak merkezdeki popüler turistik noktalara da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER;

 • Bütçeli bir Moskova gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı restoranlara, cafelere ve barlara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezinde olmak istiyor ama tam merkezdeki turist trafiğinden biraz da olsun uzak olmak istiyorsanız
 • Otellere alternatif olabilecek Hostel, konukevi, daire gibi uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız
 • Kremlin ve Kızıl Meydan’a yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız (Ortalama 30-45 dakika)

GEZİLECEK YERLER

Moskova Planetaryumu, Gorki’nin Evi, Cathedral of the Immaculate Conception ve Rus İzlenimciliği Müzesi. Ayrıca her yaştan Moskovalıların uğrak yeri olan Patrik Göleti’ne uğramayı da unutmayın.

En Popüler Presnensky Otelleri

Moskova da nerede kalınmalı
Tchaikovsky Hotel

3.Arbat

Moskova da nerede kalınmalı
Arbat Caddesi – kaynak ; flickr / Valeri Pizhanski

Lüks mağazalara, benzersiz butiklere ve seçkin müzelere ev sahipliği yapan Arbat, bohem parıltı ile modern yaratıcılığın buluştuğu yer. Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri olan Arbat, çok sayıda mağazaya, cafelere, restoranlara ve barlara ev sahipliği yapan Moskova’nın en ünlü cazibe merkezlerinden biri olan Arbat Caddesi‘nin bulunduğu yer.

Arbat mahallesi de tıpkı Tverskoy gibi şehir merkezini oluşturan yerlerden biri. Bu yüzden de Arbat’tan Kızıl Meydan’a ve Kremlin gibi şehrin en ünlü turistik noktalarına kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Şehrin diğer bölgelerine kıyasla Arbat, batı kültüründen oldukça etkilenmiş, Moskova’nın en modern kesimi olarak da bilinen Arbat’ta ister 4-5 yıldızlı ultra lüks bir otel isterseniz de 2-3 yıldızlı butikleri bulabilirsiniz.

Mokhovaya Caddesi’nden Moskova Nehri üzerindeki Novoarbatsky Köprüsü’ne kadar olan alanı kapsayan Arbat, ayrıca şehrin en iyi restoranlarından bazılarını bulabileceğiniz yer.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Moskova şehir merkezi sınırları içerisinde olmak istiyor, ama tam curcunanın ortasında olmak istemiyorsanız
 • Şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Arbat Caddesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Kızıl Meydan’a 30-40 dakika yürüme mesafesinde olmayı dert etmiyorsanız (Bölgedeki çoğu otelden metrolarla meydana 5 dakikada ulaşabilirsiniz, Ancak yürüyerek meydana gitmek için uzun yürüyüşler gerekir)
 • Tverskoy’a alternatif bir bölge arıyorsanız

BÖLGEDE GÖRÜLECEK YERLER

Khram Prepodobnogo Simeona Stolpnika Na Povarskoy (Aziz Simeon Kilisesi) yanı sıra bölgede, Puşkin Evi ve Müzesi, Turandot anıtı, Park Pobedy, Vajtagov Tiyatrosu ve en önemlisi Arbat Caddesi’ni görebilirsiniz.

En Popüler Arbat Otelleri

Moskova da nerede kalmalı
AZIMUT Hotel Smolenskaya Moscow

4.Basmanny

Moskova Nerede Kalınır
Basmanny – kaynak ; commons.wikipedia.org/Svetlov Artem

Moskova’yı çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız Basmanny, Moskova’da kalınacak en iyi yerlerden biri olabilir. Şehrin göbeğinde sessiz bir vaha olan Basmanny bölgesi, rahat atmosferi, tertemiz sokakları ve yemyeşil manzarasıyla tanınıyor.

Moskova şehir merkezinin doğusunda iyi bir konumda yer alan bu semt, Moskova’nın başlıca turistik mekanlarına kısa bir yürüyüş veya metro yolculuğu mesafesinde. Her yaştan gezgin için birçok aktiviteye ev sahipliği yapan bölge, uygun fiyatlı konaklama birimleriyle de öne çıkıyor.

Şehrin en tanınmış yerlerinden olan Vorontsovo Kutup Caddesi ve Novaya Basmannya Caddesi çevresinde yer alan bu bölge, ayrıca birçok müzeye ve galeriye ev sahipliği yapıyor.

Moskova’nın geri kalanına da iyi bir bağlantıya sahip olan bölge, sessiz ve sakin bir Moskova gezisi yapmak, turistik yerlere de yakın olmak isteyen herkesin göz atabileceği bir yer.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Moskova’yı ailece ziyaret ediyorsanız
 • Tverskoy bölgesine nazaran biraz daha ekonomik bir bölge arıyorsanız
 • Alışveriş, yeme içme ve otel konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezi sınırları içerisindeki en sakin bölgede olmak istiyorsanız
 • Hotellerde konaklamayı planlıyorsanız (Burası, şehirdeki en fazla hostele ev sahipliği yapan bölgelerden biri)

Popüler Basmanny Otelleri

Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka
Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka

5.Gorky (Gorki) Park Çevresi

Moskova da nerede kalınır
Gorki Park – kaynak ; flickr / deepgoswami

Gorki Park‘a yakın bir otelde konaklamak istiyorsanız Yakimanka veya Khamovniki bölgelerinde konaklamanız gerekiyor. Ancak bu iki bölgenin her yerinden Gorki Park’a yakın olamayacağınızdan dolayı, otel seçimi yaparken parka ne kadar yakın olacağınızı da mutlaka kontrol edin. İç kesimlerde, parka 2-3 km uzaklıkta olan oteller de var, ancak buradaki otellerden parka yürüyerek gidemezsiniz.

Gorki Parkı, hem yerli hem de yabancılar için bir kültür ve eğlence yeri olarak bilinen Moskova’nın merkezi ve en büyük parkı. Bugün park, eğlenceli aerobik veya salsa dersleri, açık hava sineması ve daha fazlasını bulabileceğiniz çevre dostu bir dinlenme alanıdır.

Moskova’da yaz aylarında gerçekleşen festivallerin ve etkinliklerin büyük bir bölümü bu parkta olur. Eğer yaz aylarında Moskova’yı ziyaret ediyor ve festivallerden veya etkinliklerden birine katılmayı planlıyorsanız parka yakın bir yerde konaklamak isteyebilirsiniz.

Park kış aylarında ise tüm ailenin eğlenebileceği 15.000 metrekarelik bir buz pateni pistine dönüşüyor. Yaz-kış Gorky Park ve çevresi Moskova’da kalınacak en iyi yerlerden biri.

Gorki Park Çevresindeki Popüler Oteller

6.Tagansky

Mövenpick Moscow Taganskaya, Moskova
Mövenpick Moscow Taganskaya

Arbat bölgesinden çok uzak olmayan bir konumda bulunan Tagansky bölgesi, Gorki Parkı’na ev sahipliği yapan Yakimanka bölgesinin hemen yanında yer alıyor. Bu bölgedeki otellerin çoğu şehir merkezine ve Kızıl Meydan gibi öne çıkan turistik yerlere biraz uzak. Fakat bölgedeki metro ve otobüs duraklarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Tagansky, ayrıca Presnensky bölgesine alternatif olabilecek bir bölge. Buradaki otellerin çoğu Moskova’nın en ucuz otelleri, daireleri ve diğer konaklama birimlerinden oluşuyor. Bu bölgede de 4-5 yıldızlı lüks oteller bulunabilir, ancak Moskova’nın diğer bölgelerindeki otellere nazaran daha uygun fiyatlı olanları. Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu bölge daha çok 1 hafta gibi uzun süre şehirde konaklamayı planlayanların tercih ettiği bir yer.

Tagansky Otel Tavsiyeleri

Moskova’da Nerede Kalınır ? sorusuna alternatif olabilecek diğer bölgeler

Yukarıdaki 6 bölge Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en iyi konumlu semtler. Fakat Moskova’da daha uzun süre konaklamayı planlıyor veya alternatif bir bölge arıyorsanız aşağıdaki semtlere de göz atabilirsiniz. Bu semtler, şehir merkezine ve turistik cazibe merkezlerine çok yakın olmasa da, iyi bir toplu taşıma ağına sahip olduğundan, dileğiniz yere çok kısa sürede gidebilirsiniz.

7.Yakimanka

Yakimank, Moskova

Moskova Nehri’nin güneyinde yer alan Yakimanka Bölgesi, sanat galerileri ve nehir kıyısındaki güzel parklarıyla tanınan modaya uygun bir bölgedir. Mahalle, Kitay Gorod’un karşısındaki yarımadanın batı tarafında uzanıyor.

Hem rahat hem de zarif bir atmosferin keyfini çıkarmak istiyorsanız gidilecek yer. Bölge şık restoranlar ve zarif barlarla doludur.

Bölgenin kuzeyi, Moskova’nın merkezindeki cazibe merkezlerinden Bol’shoy Moskvoretskiy Most köprüsünden kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Kalabalıktan ve yüksek konaklama fiyatlarından kaçınarak şehir merkezine yakın kalmak istiyorsanız idealdir.

Keşfedilecek çok fazla yeşil alana sahip olan Yakimanka Bölgesi, çocuklarla seyahat edenler için iyi bir seçenek olacaktır.

8.Ostankino

Moskova, Rusya

Ostankino veya Ostankinsky Bölgesi, bu listede Moskova’nın merkezi idari bölgesinin dışında bulunan tek alandır. Moskova merkezinin birkaç kilometre kuzeyinde yer alan Ostankino Bölgesi, bilim ve teknoloji tutkusu olan herkesin özellikle ilgisini çekecektir.

Ostankino Bölgesi’nin doğu yakasının büyük bir kısmına VDNHk Sergi Merkezi hakimdir. Tüm Rusya Sergi Merkezi olarak da bilinen VDNHk, parklar, etkinlik salonları, müzeler ve hatta lunapark gezilerinden oluşan bir ağdır.

Parkın büyük ölçüde bilime dayalı bir teması var. Çevredeki müzeler arasında Sovyet dönemi atari oyun teknolojisine adanmış bir müze, bir kelebek evi ve bir akvaryum bulunmaktadır.

Parkın kuzey ucunda, büyük bir plazanın merkezinde yer alan havacılık araçları sergileniyor. Ziyaretçiler, iki uçak ve bir helikopterin yanı sıra merkezdeki tam boyutlu rokete hayran kalabilir. Elbette parkın asıl amacı çeşitli sergi salonlarında.

Burada yıl boyunca etkinlikler düzenleniyor ve bölgeye gelen ziyaretçiler genellikle belirli bir etkinlik için şehre geliyor. Belirli bir bölge ibadeti için burada olsanız da olmasanız da, seyahatiniz sırasında hangi etkinliklerin gerçekleşeceğini kontrol etmeye değer.

VDNHk Park’ın hemen güneyinde Kozmonotluk Müzesi bulunur. Geniş kulesiyle tanınan müze, uzay araştırmaları üzerine çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor. Sputnik 1’in fırlatılışını onurlandırmak için inşa edilen müze, insanın kozmosa ilk kez ayak bastığı dönemi anlatıyor.

VDNHk parkından sadece kısa bir yürüyüş Ostankino Kulesi’dir. Televizyon kulesi şu anda Avrupa’nın en yüksek müstakil yapısıdır. Ziyaretçiler, Moskova’nın ve çevredeki manzaranın inanılmaz manzarasının keyfini çıkarmak için kulenin tepesine yakın bir seyir terasına kadar rehberli bir tura katılabilir.

En İyi ve En Popüler Moskova Şehir Merkezi Otelleri

Moskova’da konaklama için en popüler ve en iyi konumlu yukarıdaki 8 bölgeye özel otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte ve bütçede bir oteli bulamadıysanız alternatif olarak aşağıdaki 8 otele de göz atmayı düşünebilirsiniz. Bu oteller, hem şehir merkezi sınırları içerisinde en iyi konuma sahip hem de Moskova’daki en yüksek fiyat/fayda oranına sahip olan otellerden.

Metropol

★★★★★ (235€-355€)

Metropol Hotel
Metropol Hotel

Moskova’nın en ünlü otellerinden biri, tarihsel olarak kralların, politikacıların ve kültürel aydınların uğrak yeri olan bu tesis, Moskova’nın 5 yıldızlı otelleri arasında ultra lüks bir konaklama deneyimi sunuyor.

Metropol hala aynı ölçüde gelenek ve zenginlik yayıyor ve kusursuz hizmet, görkemli odalar ve birinci sınıf bir restoran ve spa dahil olmak üzere bir dizi olanak sunuyor. Bolşoy Tiyatrosu’nun tam karşısında yer alan bu otelden, Moskova’daki en ünlü turistik noktalara kısa sürede yürüyerek gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Metropol

Moscow Marriott Royal Aurora Hotel

★★★★★ (175€-265€)

Moskovada nerede kalmalı
Moscow Marriott Royal Aurora Hotel

Şehrin görülmeye değer başlıca yerlerine ve mağazalarına kolay erişimin yanı sıra kapsamlı bir spa, harika yeme-içme seçenekleri ve görkemli odalar ve ortak alanlar sunan bu 5 yıldızlı lüks otel, farklı mimari tasarımıyla da dikkat çekiyor. Yüzme havuzu, geniş aile odaları ve barı da olan tesis 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Moscow Marriott Royal Aurora Hotel

Hotel Baltschug Kempinski Moscow

★★★★★ (155€-215€)

Hotel Baltschug Kempinski Moscow
Hotel Baltschug Kempinski Moscow

Sovyet sonrası Rusya’daki ilk uluslararası beş yıldızlı otel olan Kempinski, sürekli yenilenen lüks iç mekanlar, birinci sınıf olanaklar ve bozulmamış hizmet ile rekabete ayak uydurmuştur. Kremlin ve Kızıl Meydan gibi Moskova’da gezilecek yerler arasında popüler olan çekim merkezlerine yürüyerek bu otelden rahatlıkla gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Hotel Baltschug

Savoy

★★★★★ (135€-185€)

Savoy Hotel, Moskova
Savoy Hotel

Tarihi 1913 yılına kadar uzanan, Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri olan Savoy otel, spa, zarif restoran ve bara uzanan hizmetleriyle gelenek ve modernliğin zarif bir dengesini sunar.

İtalyan tarzı klasik mobilyalarla dekore edilmiş lüks odalara sahip olan otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin aile odaları da bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Savoy Hotel

StandArt Hotel Moscow

★★★★★ (110€-175€)

StandArt Hotel Moscow
StandArt Hotel Moscow

İlk Rus Tasarım Otelleri üyesi olan StandArt Hotel Moscow, 2016 yılından beri hizmet veren, şehrin en popüler lüks oteli. Otel, şehirdeki en şık odaları sunmasının yanı sıra, şık bir restorana, çekici bir spa ve spor salonuna ve elverişli bir merkezi konuma sahip.

Tverskaya, Pushkinskaya ve Chekhovskaya metro istasyonlarına 2 dakikalık yürüme mesafesinde. Ayrıca Kremlin ve Kızıl Meydan otele sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Standart Hotel

Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka

★★★★★ (85€-135€ – Tam şehir merkezinde değil, merkeze yaklaşık 2 km uzaklıkta)

Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka
Mamaison All-Suites Spa Hotel Pokrovka

Yukarıdaki 5 merkezi otele alternatif olabilecek lüks ve kaliteli bir otel arıyor ve şehir merkezinin biraz dışında olmayı dert etmiyorsanız Mamaison All Suites Spa Hotel‘e mutlaka göz atın derim. Ultra geniş aile odalarıyla öne çıkan bu otelden Kızıl Meydan’a ve Kremlin’e gitmek biraz zor, ancak yakındaki metro istasyonunu kullanarak şehrin her yerine çok kolay ve çabuk bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Mamaison All Suites Spa Hotel

Moskova’da nerede kalınır sorunuza hâlâ cevap bulamadınız mı ?

Kremlin, Moskova
Kremlin – Kaynak ; flickr / Dennis Jarvis

Yukarıdaki 8 semt ve bu semtlere özel otel tavsiyeleri arasında kararsız kaldıysanız, Tverskoy bölgesine yoğunlaşabilir veya aramanızı ‘Moskova Şehir Merkezi’ olarak yapabilirsiniz.

Booking üzerinden Moskova şehir merkezi olarak arattığınızda hem Tverskoy, Arbat ve Basmanny bölgesi hem de yukarıda bahsetmediğimiz diğer semtlerde yer alan otelleri ve diğer konaklama birimlerini de bulabilirsiniz.

Moskova’da 4-5 yıldızlı oteller pahalı olabiliyor, ancak Kızıl Meydan ve Kremlin’den uzaklaştıkça otel fiyatları biraz daha uygun olabiliyor. Bu yüzden bütçeli bir gezi planlıyorsanız Moskova’nın kalbinin attığı yer olan Tverskoy’da otel ararken, Kızıl Meydan’a biraz daha uzak olan otelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini burada bulabileceğinizden dolayı, diğer semtlere göz atmaya gerek kalmayabilir.

Moskova, Rusya

Çok düşük bütçeli bir Moskova gezisi planlıyor ve zamanınızın büyük bir bölümünü gece hayatına ayırmak istiyorsanız konaklamanız gereken yer kesinlikle Tverskoy. Çünkü bu bölge, Moskova gece hayatı bakımından en popüler olan yer. Ancak alternatif olarak Moskova’nın en ucuz bölgesi olan Presnensky bölgesine de göz atabilirsiniz. Bu bölgede de birkaç bar ve club bulabilirsiniz, ancak geceleri burası Tverskoy kadar canlı olmaz. Yine Tverskoy’a çok kolay bir şekilde gidebileceğinizden dolayı bu bölgeyi de düşünebilirsiniz.

Moskova’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek diğer bölgelerden olan Komsomolskaya Meydanı çevresini, Belorussky Tren İstasyonu yakınlarını ve Kiyevski Tren İstasyonu çevresini de en uygun fiyatlı oteli bulmak için inceleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR