Ana SayfaAvrupaİngiltereManchester'da Nerede Kalınır ? | En İyi 7 Semt, Oteller

Manchester’da Nerede Kalınır ? | En İyi 7 Semt, Oteller

Manchester, Birleşik Krallığın en sevilen ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Birbirinden ilgi çekici tarihi yapıları, kültürel yapısı ve yapılacak turistik aktiviteleriyle sıkılmadan birkaç gününüzü geçirebileceğiniz bu şehirde konaklama fiyatları ise, bölgelere, sezona ve rezervasyon tarihine göre ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor.

Manchester’da kalabileceğiniz en iyi yer, tüm ana cazibe merkezlerine kolay erişim sunan şehir merkezi. Fakat merkez bölgesi, Manchester’daki diğer bölgelere nazaran daha pahalı bir konaklama deneyimi sunduğu için mutlaka diğer bölgeleri de inceleyin deriz, özellikle bütçe dostu oteller arıyorsanız.

Manchester’ın yoğun sezonu yaz aylarıdır. Eğer temmuz veya ağustos aylarında Manchester’ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, otelinizi birkaç ay öncesinden ayarlamanız gerekebiliyor. Aksi takdirde, istediğiniz oteli bulamayabilir ya da çok daha pahalı fiyatlara burada konaklamak zorunda kalabilirsiniz.

Manchester’da Nerede Kalınır ? En İyi Mahalleler

Manchester, İngiltere

Manchester’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgeler ; Manchester şehir merkezi, Northern Quarter, Castlefield, Salford Quays & Old Trafford ve Ancoats bölgeleridir. Alternatif olarak Chorlton ve Didsbury bölgeleri de Manchester’da konaklama için tercih edilebilir.

⇒Manchester şehir merkezi ; Kısa süreli konaklamalar için tercih edilebilecek en iyi yer. Hem turistik cazibe merkezlerine çok yakın, hem toplu taşıma ağının en gelişmiş olduğu yer hem de şehirdeki en fazla otel, restoran, bar, mağaza ve cafeleri bulabileceğiniz yerdir. En popüler merkez otelleri için tıklayın ; Manchester şehir merkezi otelleri

⇒Northern Quarter ; Manchester’daki en havalı ve yenilikçilerle dolu bir bölge. Şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi yer. Her yerde sokak sanatı, bohem havalar, bağımsız moda mağazaları ve restoranlar var. Bu bölgeden de turistik noktalara ulaşım kolay. Ayrıca merkeze de kısa sürede bu bölgedeki otellerden ulaşabilirsiniz. Yaratıcı karakteri ve eşsiz cazibesiyle öne çıkan bu bölge, gençler ve kendini genç hisseden herkesin konaklama için tercih edebileceği en iyi yer. Bu bölgedeki en popüler oteller için tıklayın ; Northern Quarter Otelleri

⇒Castlefield ; Şehir merkezinin güneybatı ucunda yer alan Castlefield (tramvay veya metroyla sadece 5 dakika), Manchester’ın sanayi merkezi olmasına rağmen, şehir merkezi ve Northern Quarter bölgesinden sonra en çok tercih edilen konaklama bölgesidir. Roma kalesi, kanal ağları ve eski değirmenler ile öne çıkan bu bölgede ultra lüks 4-5 yıldızlı oteller de var, tabii şehir merkezine göre biraz daha uygun fiyatlara. Bölgedeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın ; Castlefield Otelleri

⇒Salford Quays & Old Trafford ; Her iki mahalle de şehir merkezinin güneybatısında yer alıyor ve birinden diğerine geçmek için nehri geçmeniz yeterli. Hangi bölgede kalırsanız kalın, iki bölgede de harika bir Manchester deneyimi yaşayabilirsiniz. Kanal gezileriyle ilgilenen romantik çiftlerin tercih edebileceği en iyi yer. Ayrıca bu bölgeler, şehir merkezi kadar çok çeşitli otel seçeneği sunuyor. Bölgedeki en iyi otellere göz atmak için tıklayın ; Salford Otelleri

⇒Ancoats ; Ailece kalabileceğiniz en iyi bölgelerden bir tanesi. Teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Ayrıca Northern Quarter bölgesine de çok yakın. Yani burada kalarak da Manchester’daki ana cazibe merkezlerinin çoğuna yürüme mesafesinde olabilirsiniz.

1.Manchester Şehir Merkezi

Manchester Şehir Merkezi

Harika konumu ve mükemmel ulaşım bağlantısı sayesinde Manchester şehir merkezi, şehirdeki en çok tercih edilen bölgedir. Hem havaalanına hem de diğer mahallelere kolay ulaşım imkanı sunan bu bölge, Manchester’daki en fazla otel seçeneğine sahip bölgelerden biri.

Her bütçeye ve zevke hitap eden otellere, dairelere ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan şehir merkezi, Manchester’daki ana cazibe merkezlerinin birçoğuna yakın bir konumda bulunuyor.

Cadde markalarından lüks butiklere kadar çok çeşitli alışveriş seçeneklerine ev sahipliği yapmasıyla Manchester’ın alışveriş rotası olarak da bilinen şehir merkezi, ayrıca uluslararası mutfaklardan yerel lezzetlere kadar çok çeşitli yemek seçeneklerine ev sahipliği yapıyor.

Yaya dostu bir bölge olan şehir merkezinde kalacak olursanız, toplu taşıma araçlarına pek ihtiyacınız olmayacaktır. Tabii diğer bölgelere gitmek için mutlaka otobüslere ya da metrolara ihtiyacınız olacaktır, ancak merkez bölgesini yürüyerek kolayca keşfedebilirsiniz.

Şehir merkezi, Greater Manchester’ın ulaşım merkezi olan Piccadilly Tren İstasyonu’na da ev sahipliği yapıyor. Yani Manchester’daki en iyi toplu taşıma ağına sahip bölge de burasıdır.

Bölgede Manchester Belediye Binası, Manchester Katedrali ve John Rylands Kütüphanesi gibi çok sayıda kültürel ve tarihi simge yapıyı görebilirsiniz. Ayrıca bu bölge, Bilim ve Endüstri Müzesi, Manchester Sanat Galerisi, Halk Tarihi Müzesi ve Ulusal Futbol Müzesi gibi çeşitli müzelere de ev sahipliği yapıyor.

Arndale Centre’ı bulabileceğiniz, Manchester’ın ana cadde alışverişi açısından önemli bölgesi Market Street’tir. Şehir merkezinde kalmasanız bile, bu alışveriş noktasına mutlaka uğrayın deriz. Arndale Center, her yıl 40 milyondan fazla alışveriş yapan kişinin ilgisini çekerek Birleşik Krallık’taki en büyük şehir merkezi alışveriş bölgesidir.

Manchester şehir merkezindeki bir diğer önemli cadde ise Manchester Üniversitesi, Manchester Metropolitan Üniversitesi, BBC ofisleri, tiyatrolar ve müzelerin içinden geçen Oxford Road’dur. Oxford Road, Art Deco binası Dancehouse, Palace Theatre Manchester, Contact Theatre, Capitol Theatre, Manchester Museum ve Whitworth Sanat Galerisi gibi ilgi çekici cazibe merkezleriyle mutlaka göz atmanız gereken yerlerden biri.

Manchester Cenotaph’ı, Manchester Belediye Binası’nı, Manchester Merkez Kütüphanesi’ni, Çin Mahallesi’ni ve Albert Meydanı’nı bulabileceğiniz Aziz Petrus Meydanı ise, Manchester turuna başlamak için en ideal yer. Şehir merkezinde konaklamaya karar verirseniz, Aziz Petrus Meydanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde olan oteli tercih ettiğinizden emin olun. Çünkü bu meydandan Manchester’daki ana cazibe merkezlerin çoğuna yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Şehir merkezine yakın yine göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz yerlerden bazıları ise ; Piccadilly Bahçeleri, Bridgewater Salonu, Manchester Central Kongre Merkezi ve Emmeline Pankhurst’ün Evi’dir.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Manchester’ın tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Çok fazla otel, restoran, bar ve alışveriş seçeneğine sahip olmak istiyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olan bir bölgede kalmayı dert etmiyorsanız
 • Yoğun turist trafiğiyle aranız iyiyse
 • Restoranlara ve barlara turist ücretleri ödemeyi dert etmiyorsanız
 • Ana cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Manchester’ı yürüyerek keşfetmek istiyorsanız
 • 1-2 gün gibi kısa bir süre Manchester’da kalmayı planlıyorsanız

BURADA KALMAYIN, EĞER ;

 • Bütçeli bir Manchester gezisi planlıyorsanız
 • Sessiz ve sakin bir yerde olmak istiyorsanız
 • Turistik restoranlar ve barlarda yemeyi / içmeyi sevmiyorsanız
 • Yerel halk ile iç içe olmak istiyorsanız

En Güzel Manchester Şehir Merkezi Otelleri

Native Manchester
Native Manchester
 • Stock Exchange Hotel – 5 yıldız ; Manchester’daki en lüks otellerden bir tanesi. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve harika konumuyla öne çıkıyor.
 • Hotel Gotham – 5 yıldız ; Manchester Arndale Alışveriş Merkezi’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde lüks ve merkezi bir otel.
 • Dakota Manchester – 4 yıldız ; Manchester’ın kalbinin attığı yer olan Market Street’e 5 dakika yürüme mesafesinde kaliteli ve şık bir otel. Otel, 9+ konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor.
 • Native Manchester – 4 yıldız ; Manchester’daki en çok rezervasyon alan 4 yıldızlı otellerden biri. Yüksek değerlendirme puanı ve harika tasarımıyla öne çıkıyor.
 • ibis Manchester Centre 96 Portland Street – 3 yıldız ; Şehir merkezindeki en bütçe dostu otellerden biri.

ŞEHİR MERKEZİNDE YAPILMASI GEREKEN EN GÜZEL ŞEYLER

-King Caddesi’nden aşağı doğru ilerleyin ve tüm mimari harikalara göz atın

-Arndale’de alışverişe gidin ve yemek alanını mutlaka ziyaret edin.

-Manchester Katedrali’ni ve vitray pencerelerini inceleyin

-Bölgenin en yoğun yeri olan Market Street’e uğrayın

-Manchester Sanat Galerisi’ni ziyaret edin ve tarihi eserlerin yanı sıra çağdaş sanatçılardan oluşan geniş koleksiyona göz atın

-Manchester Opera Binası’nda benzersiz bir gösteri izleyin

-Albert Meydanı ve Aziz Petrus Meydanı’nın siyasi anıtlarına göz atın

2.Northern Quarter

Northern Quarter, Manchester

Bohem havası ve sokak sanatıyla turistlerin ilgisini çeken Northern Quarter, Manchester’da genç kesiminin en çok zaman geçirdiği yer olarak biliniyor. Birbirinden havalı cafeleri, şık barları ve çok sayıda yemek seçeneğiyle kalınabilecek en güzel yerlerden biri.

Northern Quarter bölgesi, ayrıca şehir merkezine en yakın bölgelerden bir tanesi.

Şehir merkezinin kuzeydoğusunda ve eşcinsel köyünün yakınında yer alan Northern Quarter, yaratıcı karakteri ve benzersiz çekiciliğiyle öne çıkıyor. Bu bölge moda ve vintage mağazalarına, bağımsız plak mağazalarına, kafelere, barlara ve restoranlara ve dört katlı gerçek bir bağımsız ticaret totemi olan dünyaca ünlü Afflecks Sarayı’na ev sahipliği yapıyor!

Burada sanatsal veya kültürel yapılara dönüştürülmek üzere yenilenmiş çok sayıda depo bulacaksınız. Kesinlikle ziyaret etmeye değer olanlardan biri, yerel tasarım, mücevher, çanta ve aksesuarların en iyilerine sahip, sanatçılar tarafından işletilen stüdyolara ev sahipliği yapan Manchester El Sanatları ve Tasarım Merkezi’dir!

Hava karardıktan sonra dışarı çıkmayı planlıyorsanız, Northern Quarter bölgesi bunun için en ideal yer. Çünkü bu bölgede şehrin en havalı barlarından ve gece kulüplerinden bazılarını bulabilirsiniz.

Piccadilly ve Victoria’nın iki ana tren istasyonu arasında ve Ancoats’ın sınırında yer alan Northern Quarter, en az şehir merkezi kadar kalabalık ve hareketlidir.

Northern Quarter, en iyi barlardan ve geleneksel publardan bazılarına ev sahipliği yapan Manchester’da gece hayatı için gidilebilecek en popüler yerlerden biri. Bu yüzden de bölge, akşam saatlerinde daha çok genç kesimin zaman geçirdiği yer olarak bilinir. Kuzey Bölgesi, daha çok gece hayatıyla adından söz ettiriyor olsa da, bu bölge, hem konum hem de yapacak şey konusunda en az şehir merkezi kadar iyi.

Sokak sanatıyla ilgileniyorsanız Kuzey Bölgesi’ni çok seveceksiniz. Çünkü bu bölge, Manchester’daki en fazla grafitiye ev sahipliği yapan yer. Bölgedeki diğer ilgi çekici yerler arasında Cervantes Enstitüsü, Printworks, Victoria Caddesi’ndeki Manchester katedrali, eski Victoria balık pazarı olan El Sanatları ve Tasarım Merkezi, Swan Caddesi’ndeki Mackie Mayor Binası ve Smithfield Pazarı’nın Neo-Romanesk kemerleri bulunmaktadır.

NOT ; Northern Quarter, teknik olarak Manchester şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, tamamen farklı bir bölgedir. Ancak otel rezervasyonu yaparken, Northern Quarter bölgesindeki otellerin şehir merkezi otelleri olarak geçtiğini unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Sokak sanatına merakınız varsa
 • Gece hayatı için bir plan yapıyorsanız
 • Şehrin en bohem ve en havalı bölgesinde olmak istiyorsanız
 • Çok sayıda bar ve restoranlarla çevrili olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı oteller arıyorsanız

En Popüler Northern Quarter Otelleri

Crowne Plaza Manchester City Centre, an IHG Hotel
Crowne Plaza Manchester City Centre, an IHG Hotel
 • Crowne Plaza Manchester City Centre, an IHG Hotel – 4 yıldız ; Kuzey Mahallesi’nde bulunan bağımsız restoran, kafe ve barlara yakındır. Otel, Manchester Arena, Printworks, Arndale Centre, Ulusal Futbol Müzesi, Harvey Nichols ve Selfridges gibi Manchester şehir merkezindeki turistik noktalara yürüyerek beş dakikadan daha kısa bir mesafededir.
 • The Cow Hollow Hotel – 4 yıldız ; Piccadilly tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesindeki bu lüks otel, Manchester’daki en iyi 4 yıldızlı otellerden bir tanesi.
 • Holiday Inn Express Manchester City Centre Arena, an IHG Hotel – 3 yıldız ; Kuzey Bölgesi’nin kalbinde yer alan bu otel, şehir merkezindeki ana cazibe merkezlerine çok yakın. Ayrıca otel yakınlarında çok sayıda restoran ve bar da bulabiliyorsunuz.

Northern Quarter Bölgesinde Yapılacak En Güzel Şeyler

-Alışveriş için Retro Rehab’a gidin

-En iyi kulüp ve barlara ve Avrupa’nın en eski LGBT topluluklarından birine ev sahipliği yapan Canal Street’te gece boyunca eğlenmeyi unutmayın

-Manchester El Sanatları ve Tasarım Merkezi’ndeki yerel sanatçıların eserlerine göz atın

-Piccadilly tren istasyonuna (Manchester’ın toplu taşıma sisteminin merkezi) yakın olan Piccadilly Gardens’ta müzik veya kültürel etkinliklere katılın!

-Muhteşem sokak sanatlarını inceleyin ve Banksy’nin eserini kaçırmadığınızdan emin olun

3.Salford Quays & Old Trafford – En Ucuz Manchester’da Nerede Kalınır ?

Manchester, İngiltere

Daha önce Manchester’ın rıhtım bölgesi olarak bilinen Salford Quays, Kuzey Batı İngiltere’deki en popüler turistik mekanlardan birine yakın olması nedeniyle şehrin en iyi bölgelerinden biri haline geldi. Her iki mahalle de şehir merkezinin güneybatısında yer alıyor ve birinden diğerine geçmek için nehri geçmeniz yeterli oluyor.

Bu bölge, ünlü Manchester United Futbol Kulübü’nün evi Old Trafford’a sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindedir! Daha çok futbol meraklılarının tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulabilirsiniz.

Salford Quays ve Old Trafford bölgeleri, şehir merkezi kadar çeşitli otel seçenekleri sunuyor. Ayrıca buradaki oteller, Manchester’ın en ucuz otelleri arasında yer aldığından bütçeli bir Manchester gezisi planlayanların favorisi.

Bu bölgede, 2-3 yıldızlı butik oteller bulabileceğiniz gibi 4-5 yıldızlı lüks oteller ve hosteller ve daireler de bulabilirsiniz. Tabii hepsi şehir merkezine nazaran daha uygun fiyatlı.

Old Trafford mahallesi, Manchester’ın en önemli spor destinasyonudur ve özellikle İngiltere birinci lig sezonunda (Eylül ve Mayıs ayları arasında) her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır. Stadyumun dışında spor tutkunlarını sevindirecek bir cazibe merkezi daha var: İngiltere’nin en uzun ve en geniş kapalı kar pisti Chill Factore!

Ancak komşu Salford Quays de çok geride değil, su sporları merkezi, kanalda tekne gezileri ve çok çeşitli spor aktiviteleri gibi birinci sınıf eğlence noktalarına ev sahipliği yapıyor. Kültüre daha fazla meraklı olanlar için bölgede ayrıca Kuzey İmparatorluk Savaş Müzesi, Emirates Old Trafford, The Lowry ve Ordsall Hall gibi birçok kültürel tesis bulunmaktadır.

En İyi Salford Quays & Old Trafford Otelleri

4.Castlefield

Castlefield, Manchester

Şehir merkezinin güneybatı ucunda yer alan Castlefield (tramvay veya metroyla sadece 5 dakika), Manchester’ın sanayi ve Roma merkezidir. Roma kalesi, kanal ağları ve eski değirmenlere ev sahipliği yapan bu bölge, Manchester’da bütçe dostu konaklama birimlerini bulabileceğiniz bir diğer bölgedir.

Şehrin kültürel ve tarihi mekanlarını ziyaret etmeyi seviyorsanız burası doğru mahalle! Burada gününüzü Castlefield Bowl’u (bir rock müzik arenası), Bilim ve Endüstri Müzesi’ni veya Mamucium Roma kale kalıntılarını ziyaret ederek, geceleri ise kanalların muhteşem manzarası eşliğinde yeni barların ve sofistike restoranların keyfini çıkararak geçirebilirsiniz!

Castlefield aynı zamanda Manchester’da kalınabilecek en sessiz banliyödür, burada çiçeklerle kaplı kanal tekneleriyle çevrili, daha yavaş ve daha rahat bir yaşam temposuna sahip olabilirsiniz! Bunun nedeni, mahallenin 1982 yılında kanalları koruyan ve burayı büyük ölçüde trafiğe kapalı bir cennete dönüştüren Birleşik Krallık’ın ilk Kentsel Miras Parkı ilan edilmiş olmasıdır.

En İyi Castlefield Otelleri

 • The Edwardian Manchester, A Radisson Collection Hotel – 5 yıldız ; 2019 Yılının Önde Gelen Oteli ödülünü kazanan Edwardian Manchester, A Radisson Collection Hotel, şehrin Serbest Ticaret Salonu’nda, Merkezi Kongre Merkezi’nin yanında yer almaktadır. Otelde sağlık spa alanı, restoran ve bar bulunmaktadır.
 • INNSiDE by Meliá Manchester – 4 yıldız ; Şehir merkezinde yer alan Innside Manchester by Melia, Deansgate ve Oxford Road’taki tren istasyonlarına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Spor salonu, sauna, restoran ve barı olan otel, konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden biri.
 • Castlefield Hotel – 3 yıldız ; Bridgewater kanalına bakan Castlefield Hotel, Manchester şehir merkezine 400 metre uzaklıkta ve Deansgate Tren İstasyonu’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

5.Ancoats – Ailece Manchester’da Nerede Kalınır ?

Ancoats Bölgesi, Manchester

Ancoats birçok yönden komşusu olan Kuzey Mahallesi’ne (Northern Quarter) benziyor diyebiliriz. Burası, biraz daha sessiz ve sakin bir bölge arayanların, çocuklarla seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden biri.

Bağımsız tiyatro ve sanat stüdyolarının sunduğu Ancoats, sanatseverler için de harika bir bölge.

Ancoats’ta barlar ve kafeler “hippi” havası verirken, aynı zamanda mükemmel restoranlar da mevcut. Vietnam’dan Japonya’ya, Meksika’dan İskandinavya’ya kadar çok çeşitli yerlerin mutfağına sahip restoranlarıyla, Manchester’ın en iyi yemek seçeneklerine sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Ancoats bölgesinin bazı kesimleri, Northern Quarter kadar olmasa da, gece hayatı sahnesine sahiptir. Yani dilerseniz burada da akşamları dışarı çıkarak bir şeyler içebilirsiniz. Fakat amacınız sabahlara kadar eğlenmek ise aradığınızı burada bulamazsınız.

NOT ; Ancoats bölgesi de teknik olarak şehir merkezinde yer alıyor, ancak tamamen farklı bir bölge olduğu için ayrıca göz atmaya değer. Bunun yanında, Ancoats bölgesinde çok fazla otel seçeneğinin olmadığını da unutmayın.

En İyi Ancoats Otelleri

Ancoats House, Manchester
Ancoats House
 • Ancoats House – 3 yıldız ; Manchester’ın merkezinde, Greater Manchester Polis Müzesi’ne 300 metre, Manchester Arena’ya ise 1,2 km uzaklıktaki bu tesis, daire konseptinde hizmet veriyor. Tesisin stüdyo daireleri en az 4-5 kişilik.
 • Hilltop Serviced Apartments – Ancoats – 4 yıldız ; Yine daire konseptinde hizmet veren bir tesis. Tüm konaklama birimlerinde bulaşık makinesi ve fırınla donatılmış mutfak, düz ekran uydu TV, ütü olanakları, çalışma masası ve kanepeli oturma alanı vardır. Mikrodalga fırın, ekmek kızartma makinesi, buzdolabı, kahve makinesi ve su ısıtıcısı da mevcuttur.

ALTERNATİF OLARAK KALINACAK DİĞER BÖLGELER

6.Didsbury

Didsbury, Manchester

Manchester’ın en pahalı banliyölerinden biri olan Mersey Nehri’nin kuzey kıyısında yer alan Didsbury, Manchester şehir merkezine yaklaşık 7,2 km uzaklıktadır.

Uzun zaman önce Mersey Nehri’nin kuzey yakasında küçük bir köy olarak başlayan Didsbury, on sekizinci yüzyılda Manchester’ın güneyinde varlıklı bir banliyö haline gelmiş. Bugün burası, şehir merkezi dışında Manchester’daki herhangi bir yerden daha fazla koruma altındaki binaya sahip bir koruma alanıdır.

Şehir merkezine iyi ulaşım bağlantıları ve bütçe dostu hostelleri sayesinde, daha çok ucuz konaklama birimi arayan sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulabilirsiniz.

Chorlton’a giderken Didsbury’den geçen ana yol, butik biralar satan birçok bağımsız bara ve çok çeşitli ürünler satan küçük mağazalara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Didsbury’de Marie Louise Bahçeleri, Fog Lane Park, Hugh End Oyun Alanları, Didsbury ve Withington Topluluk Hamamları gibi birçok harika yer bulacaksınız.

7.Chorlton

Chorlton, Manchester

Manchester şehir merkezine tramvayla 10 dakika uzaklıkta bulunan Chorlton, Manchester City yakınlarında konaklamak için popüler bir konaklama seçeneğidir. Manchester’da çok büyük bir öğrenci nüfusu vardır ve öğrenim yerlerinin çoğu Manchester merkezinin güneyindedir.

Chorlton’da küçük alışveriş blokları, mahalle barları ve çok sayıda yemek mekanı bulunmaktadır. Kesinlikle genç gezginlerin ilgisini çekecek liberal bohem bir mahalle.

Sale Su Parkı, Chorlton Ees, Maker’s Market, Longford Park, Chorlton Su Parkı ve Güney Mezarlığı da burada bulunuyor.

Büyük bir şehrin tüm olanaklarını istiyorsanız ancak günün sonunda geri dönmek için banliyö üssünü tercih ediyorsanız Chorlton’da kalın deriz.

En İyi Manchester Otelleri

STOCK EXCHANGE HOTEL – 5 yıldız

Manchester STOCK EXCHANGE HOTEL
STOCK EXCHANGE HOTEL

Manchester’daki en lüks otellerden biri. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi şehir merkezi bölgesinde yer alan bu ultra şık otel, konum olarak şehrin tam kalbinde yer alıyor.

Manchester’ın eski Menkul Kıymetler Borsası’nda yer alan bu şehir merkezi oteli, mirasını şık bir şekilde sergiliyor. Mermer sütunlar, vitraylar ve şömineler gibi orijinal özellikler göz kamaştırırken, şef Tom Kerridge’in mükemmel restoranı, binanın eskiden ticaret katı olan muhteşem kubbesinde gururla yer alıyor.

Sessiz fakat merkezi bir caddede yer alan Stock Exchange Hotel, bir tarafta King Street’teki mağaza ve restoranlara, diğer tarafta trafiğe kapalı Market Street’teki ana cadde mağazalarına iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Victoria ve Piccadilly tren istasyonları yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesindedir; Manchester Sanat Galerisi ve Royal Exchange Tiyatrosu gibi kültürel mekanlar ise beş dakikadan fazla yürüme mesafesindedir.

CitySuites Aparthotel – 5 yıldız

CitySuites Aparthotel, Manchester'da nerede kalınır
CitySuites Aparthotel

Minimum dört gecelik konaklama imkanı sunan bu yüksek özellikli servisli daireler, Manchester şehir merkezinden Irwell Nehri’nin hemen karşısında yer almaktadır.

CitySuites, bir tarafında 25 katlı Premier Inn’in, diğer tarafında ise tren raylarının manzarası bulunan pek güzel bir manzaraya sahip değil. Bununla birlikte, mükemmel ses yalıtımı tüm kentsel gürültüyü dışarıda tutar ve Exchange Meydanı ve çevresindeki muhteşem alışveriş ve yemek mekanları (Selfridges ve Harvey Nichols dahil) yaklaşık üç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Manchester Victoria ve Manchester Piccadilly tren istasyonları da sırasıyla yürüyerek yaklaşık 10 ve 20 dakika uzaklıktadır. Dairelerin hemen yanında bir süpermarket bulunmaktadır. Oteli incele ; CitySuites

KİNG STREET TOWNHOUSE – 4 yıldız

KİNG STREET TOWNHOUSE, Manchester
KİNG STREET TOWNHOUSE

40 odalı büyüleyici bir butik otel olan King Street Townhouse’da kendinizi anında rahatlamış hissedeceksiniz. Belediye Binası saatinin muhteşem manzarasına sahip sonsuzluk spa havuzundan, şık ortak alanlara ve ayrılmakta zorlanacağınız yatak odalarına kadar, burası şehir merkezinde keyifli bir dinlenme yeridir.

Şehir merkezindeki sessiz Booth Caddesi’nde (adından da anlaşılacağı gibi King Caddesi’nin yakınında değil) yer alan otel, bir yönde Manchester Sanat Galerisi’ne, diğer yönde ise Spinningfields’ın bar ve restoranlarına sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Exchange Meydanı’ndaki tasarımcı mağazaları 10 dakikalık, Piccadilly tren istasyonu ise 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Oteli İncele ; King Street Townhouse

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR