Ana SayfaABDChicago'da Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt Ve Oteller

Chicago’da Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt Ve Oteller

Canlı müzik mekanları, harika alışveriş fırsatları, lezzetli yemekler, eşsiz mimari, güzel plajları ve tonlarca müzesiyle eşsiz bir deneyim sunan Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulabilmek adına, ilk olarak şehirdeki semtlere göz atarak başlayabilirsiniz. Her semt, farklı bütçeye ve zevke hitap ettiğinden dolayı, aradığınız konaklama birimini şehir merkezinin dışında da bulabilirsiniz.

Chicago’da toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş olduğundan, şehirdeki turistik yerlere ulaşımda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Zaten Chicago’da kalınacak semtlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplandığından, merkezdeki cazibe merkezlerine de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Tabii tüm aksiyonun ortasında kalmak istiyor ve her şeye bir taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız şehir merkezi sizin için Chicago’da kalınacak en iyi yer olabilir.

Chicago’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

 • Her şeye yakın olmak için en iyi ve en popüler bölge ; The Loop (Downtown Chicago – Şehir Merkezi)
 • Chicago gece hayatının kalbine yakın olmak için en iyi bölge ; River North & Magnificent Mile
 • Chicago’daki en ekonomik otelleri ve restoranları bulabileceğiniz yer ; Streeterville
 • Ailece kalınacak en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapan yer ; Lincoln Park
 • Chicago şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi bölgeler ; South Loop
 • Chicago’nun en romantik bölgesi ; Gold Coast

1.The Loop (Chicago Şehir Merkezi)

The Loop (Chicago Şehir Merkezi)

Chicago Downtown olarak da bilinen şehir merkezi, hem ev sahipliği yaptığı çok sayıda cafe, restoran, bar ve otelleriyle hem de turistik yerlere yakınlığıyla Chicago’da kalınacak en iyi ve en popüler yer.

Dünyaca ünlü Bulut Kapısı (Cloud Gate – Bean), tam olarak burada bulunuyor. Zaten şehrin kalbi de bu mimari yapının etrafında atıyor.

Burada şehrin en yüksek, en görkemli binalarından bazılarının yanı sıra, tüm ülkedeki en iyi müzelerden biri olan Chicago Sanat Enstitüsü gibi tonlarca harika müzeyi bulacaksınız. Amerika’nın en eski gökdelenlerinin bulunduğu yer de Chicago şehir merkezi.

Eğer tüm aksiyonun ortasında olmak, birçok turistik cazibe merkezine yakın olmak ve çok sayıda otel seçeneğine sahip olmak istiyorsanız burası size göre olabilir.

Bu bölgedeki oteller, az da olsa diğer bölgedeki otellere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, diğer bölgelerden bile uygun fiyatlı otelleri burada bulabilirsiniz.

Loop, şehrin toplu taşıma ağının merkezinde yer alır, bu da bölgeyi şehirdeki en kolay ulaşabileceğiniz yer yapar. Ayrıca buradaki toplu taşıma araçlarını kullanarak hem merkezdeki hem de diğer bölgelerdeki turistik çekim merkezlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Chicago Nehri ve Michigan Gölü arasında yer alan The Loop, dev gökdelenlerle dolu bir bölge. Burada şehrin manzarasını seyredebileceğiniz birbirinden güzel spotlar bulabileceğinizi de unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Chicago’nun tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Toplu taşımanın en iyi bağlantıya sahip olduğu yerde konaklamak istiyorsanız
 • Chicago’da gezilecek yerler listesindeki en popüler çekim merkezlerine çok yakın olmak istiyorsanız
 • Otel, restoran, cafe, bar ve alışveriş konusunda şehrin en bol seçenekli yerinde olmak istiyorsanız

THE LOOP’TA GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER;

Chicago Sanat Enstitüsü, Amerikan Yazarlar Müzesi, Adler Planetaryumu, Willis Kulesi, Grant Park, Millennium Park ve Cloud Gate (Bulut Kapısı – Bean). Ayrıca Parktaki Jay Pritzker Pavyonu, yıllık Chicago Blues Festivali ve Chicago Caz Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor.

En Popüler Chicago Şehir Merkezi Otelleri

Silversmith Hotel

Chicago şehir merkezindeki tüm oteller listesine göz atmak için tıklayın

2.River North / Magnificent Mile

Magnificent Mile

Chicago’da gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen yer olan River North, şehir merkezinden sonra Chicago’da kalınacak en iyi ve en popüler bölge. Burası hem şehir merkezine hem de turistik yerlere yakınlığıyla öne çıkıyor.

Loop’tan Michigan Bulvarı boyunca kuzeye doğru, Chicago Nehri’nin hemen karşısında uzanan Magnificent Mile (“Mag Mile”) Chicago’nun en önemli alışveriş bölgesi olarak biliniyor.

Ünlü John Hancock Binası (360 derece şehir manzarası sunan gözlem güvertesiyle bilinir ve mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinden) da tam olarak burada bulunuyor.

Magnificent Mile ve River North tamamen farklı bölgeler, fakat bu iki bölgeyi tek bir yermiş gibi düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgeler hem komşu hem de birbirine çok yakın bir konumda bulunuyor.

Magnificent Mile ve River North da gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal bölgeler, fakat biraz daha alışverişe düşkün biriyseniz Magnificent Mile’da konaklamayı düşünebilirsiniz. İki bölgede de otel fiyatları aşağı yukarı aynı.

Navy Pier, IMAX sineması, mini golf ve tekne turları sayesinde ailelere tam günlük bir deneyim sunan bitişiğindeki Pier Park ile yaz aylarının en yoğun turist trafiğine sahip River North, her bütçeye ve zevke uygun otelleri bulabileceğiniz yer.

Bu hareketli mahallenin her yerine serpiştirilmiş harika kulüpler ve barlar bulunmaktadır. Gece boyunca yıldızların altında dans edebileceğiniz, sokaklarda harika canlı müzik dinleyebileceğiniz veya Chicago’nun seçkin kesimiyle karşılaşabileceğiniz yer de burası.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hem gece hayatı hem de alışveriş için planınız varsa
 • The Loop’a ve turistik noktalara yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • The Loop’a nazaran biraz daha uygun fiyatlı restoranlara, cafelere ve barlara sahip bir yerde olmak istiyorsanız

RİVER NORTH’TA GÖRÜLMESİ GEREKEN TURİSTİK YERLER;

Canlı müzik mekanı House of Blues, Wrigley Binası, Tribune Tower, John Hancock Binası, Chicago Spor Müzesi ve Holy Name Cathedral bu bölgelerde görebileceğiniz turistik cazibe merkezlerinden sadece birkaçı.

En Popüler River North Otelleri

Hilton Garden Inn Chicago Downtown/Magnificent Mile

River North bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.Streeterville

Streeterville

Michigan Gölü ile Chicago’nun gösterişli ve göz alıcı Magnificent Mile’ı arasında sıkışmış, hareketli Streeterville mahallesi, Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ekonomik cevaplardan biri. Bu bölge hem River North hem de Magnificent Mile bölgesine yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca buradaki otellerin hemen hepsinden şehir merkezine de kısa sürede gidebilirsiniz.

Otellerin yanı sıra, restoranların, cafelerin ve barların da daha uygun fiyatlı olduğu bu bölgenin ana cazibe merkezi ise Navy Pier adı verilen iskeledir. Heyecan ve eğlence için parlak ve canlı bir merkez olan Navy Pier, mağazalar, parklar, restoranlar ve birçok bara ev sahipliği yapıyor. Yani Streeterville bölgesinin tam kalbi Navy Pier diyebiliriz.

Eğer Chicago’yu çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız, dönme dolap ve atlı karıncaya ev sahipliği yapan Navy Pier’i mutlaka Chicago gezilecek yerler listenize ekleyin deriz. Burada konaklamasanız dahi bu eğlence merkezi kesinlikle özel bir ziyareti hakediyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Magnificent Mile ve River North bölgesine yakın bir yer arıyorsanız
 • Düşük bütçeli bir Chicago gezisi planlıyorsanız
 • Navy Pier’e taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız (Çocuklu aileler için yapılacak birçok aktiviteyi burada bulabilirsiniz)

En Popüler Streeterville Otelleri

The Ritz-Carlton

Streeterville bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Lincoln Park

Lincoln Park

Chicago’nun en büyük yeşil alanı olan Lincoln Park, şehirdeki kalınacak en popüler ve en güzel semtlerden biri. Şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan bu bölge, daha çok turistlerden uzak olmak isteyen aileler tarafından tercih ediliyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulmak mümkün.

Aileler için güvenli ve rahat bir bölge olan Lincoln Park, otellerin yanı sıra çok sayıda daireleriyle de tercih ediliyor. Bölgede her bütçeye uygun bir daireyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lincoln Park, ayrıca Chicago’da piknik yapabileceğiniz en yeşil alanlardan biri. Özellikle sıcak yaz aylarında Chicago’yu ziyaret ediyorsanız, burada, yürüyüş ve piknik yapan Chicago halkıyla iç içe olabilirsiniz.

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler bölgelerden biri olan Lincoln Park, yerel yaşamı en iyi deneyimleyebileceğiniz yerlerden biri olarak da biliniyor. Ayrıca River North bölgesine yakın olduğundan dilediğiniz zaman barlara ve gece kulüplerine de gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Chicago’yu çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız
 • Şehrin en büyük parkı olan Lincoln Park’a kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve River North’a nazaran daha ekonomik oteller arıyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Burası, Chicago’da en fazla daireye ev sahipliği yapan bölgelerden bir tanesi)
 • Düşük bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Şehir merkezinin curcunasından uzakta bir yer arıyorsanız

LİNCOLN PARK BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Şehir merkezine ve River North bölgesine nazaran daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Lincoln Park’ta, Lincoln Park Hayvanat Bahçesi, Lincoln Park Konservatuarı, St. Michael Kilisesi ve Chicago Tarih Müzesi gibi Chicago’da mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinden bazılarını da bulabilirsiniz.

En Popüler Lincoln Park Otel Tavsiyeleri

Hotel Lincoln, part of JdV by Hyatt

5.South Loop

South Loop

Chicago şehir merkezinin güneyinde modern bir yerleşim yeri olan South Loop, şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi kalınacak yerlerden biri. Çok sayıda 3-4 yıldızlı otele ev sahipliği yapan bu bölgede birçok daire seçeneği de bulabilirsiniz.

South Loop bölgesinin Field Doğal Tarih Müzesi, Shedd Akvaryumu (Shedd Aquarium) ve Adler Planetaryumu’na yakın olması, onu şehirdeki ailece kalınacak en iyi yerlerden biri yapıyor. Bu yönüyle South Loop, Lincoln Park bölgesine de alternatif olabilecek bir yer diyebilirim.

Chicago’nun önde gelen turistik cazibe merkezlerine de yakın olan bu bölgeden, şehrin geri kalanına da çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. South Loop, toplu taşıma ağının en iyi olduğu yerlerden biri.

Göl kıyısındaki Müze Kampüsü’nde yer alan South Loop, Chicago’nun en büyük müzelerinden bazılarının yanı sıra Jazz Showcase, blues plak şirketi Chess Records ve Buddy Guy’s Legends’ı bulabileceğiniz yer olması bakımından da önemli.

En Popüler South Loop Otel Tavsiyeleri

Best Western Grant Park Hotel

South Loop bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

6.Gold Coast

Gold Coast

Chicago’nun en lüks bölgelerinden biri olan Gold Coast, ünlü alışveriş caddesi olan ‘Oak Street’ ile öne çıkıyor. Daha çok lüks otellere, mağazalara ve birinci sınıf restoranlara ev sahipliği yapan bu bölge Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olsa da, buradaki otel fiyatları bütçenizi zorlayabiliyor.

Chicago şehir merkezine nazaran daha sakin bir yer olan Gold Coast, 19. yüzyılın sonlarında Büyük Şikago Yangını’ndan sonra bir avuç milyoner tarafından kurulmuş.

Tarihi konaklar ve lüks yüksek binalarla çevrili olan bölge, ayrıca şehirdeki en ünlü barlardan ve gece kulüplerinden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Buradaki gece kulüpleri River North bölgesindekilere nazaran daha pahalı olsa da, gece hayatı için en çok tercih edilen mekanlar burada bulunuyor.

En Popüler Gold Coast Otel Tavsiyeleri

Waldorf Astoria ChicagoBooking.com

Chicago’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 6 bölge içerisinde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz.

7.Wicker Park

Chicago’nun en havalı bölgelerinden biri olan Wicker Park, cafelerde, barlarda ve restoranlarda zaman geçirmek ve biraz eğlenmek isteyen hemen her turistin tercih edebileceği yerlerden.

Empty Bottle gibi konser mekanlarıyla dolu olan bu bölgede otellerin yanı sıra çok sayıda daire konseptinde konaklama birimlerine de ev sahipliği yapıyor.

 • Wicker Park’taki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

8.West Loop

Dünyaca ünlü kalın hamurlu pizza da dahil olmak üzere Chicago’nun sunduğu en iyi yemeklerin hepsini denemekle ilgileniyorsanız West Loop, mutlaka gitmeniz gereken bir semt.

Batı Yakası olarak da bilinen ve 1800’lü yıllardan itibaren önemli bir liman olan bu bölge, daha sonra muhteşem restoran ve barlar (Michelin yıldızlı restoranlar dahil!), müzeler ve sanat galerileriyle dolu bir yere dönüştü. Günümüzde ise Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmaya devam ediyor.

Bu bölgenin en güzel yanı ise, şehir merkezi olan Chicago Loop’a oldukça yakın olması.

 • West Loop’taki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

9.Tiyatro Bölgesi

Tiyatro Bölgesi

Chicago’nun Hareketli Tiyatro Bölgesi, Amerika’nın en büyük aktörlerinden ve komedyenlerinden bazılarının oyunlarını izleyebileceğiniz popüler yerlerden biri.

Görülecek çok sayıda önemli yer ve mekan varken, sizi Chicago’nun performans geçmişinin kalbine götürecek ve aynı zamanda ülkenin en zengin mekanlarından bazılarına ve mimariye içeriden bir bakış sunacak bir Theatre District turuna katılmayı düşünebilirsiniz. Burada konaklamasanız bile, tarihi tiyatrolarla dolu bu bölgeyi mutlaka ziyaret edin deriz.

Tiyatro Bölgesi’ndeki otel fiyatları, Downtown Chicago’ya nazaran biraz daha uygun olabiliyor, özellikle bölgenin merkezine uzak tesisleri tercih edecek olursanız.

10.Lake Shore East

Lake Shore East

New Eastside olarak da bilinen bu imar planlı mahalle, aslında Loop’un kuzeydoğu köşesinde yer alan bir parçasıdır. Ancak tamamen farklı bir bölge olduğundan dolayı, özellikle göz atmaya değer bölgelerden biri.

Bu bölge, karmaşık, 40.000 binalık şehir modelinin yanı sıra Chicago ve çevresindeki olağanüstü yürüyüş, tekne, otobüs ve tren turlarıyla tanınan muhteşem Chicago Mimarlık Merkezi’ne ev sahipliği yapıyor. Mahallenin kalbindeki Lake Shore East Park, botanik bahçeleri ve oyun alanı olan küçük yeşil bir vahadır.

Chicago Riverwalk üzerinde birinci sınıf bir nokta ve Millennium Park’ın bitişiğinde yer alan bu aile dostu bölge, Loop’un başka yerlerinde bulamayacağınız daha sessiz ve temiz sokaklarla eşleştirilmiş, şehrin en sevilen yerlerine kolay erişim sağlar.

Chicago Pahalı mı ?

Chicago

Kısaca cevap vermek gerekirse, evet Chicago, ABD’nin birçok şehrine nazaran daha pahalı bir şehir. Konaklamadan yeme içmeye ve ulaşım araçlarından aktivite ücretlerine kadar her şey pahalı olabiliyor.

Tabii Chicago’da uygun fiyatlı çok sayıda konaklama birimi bulabiliyorsunuz. Bunun yanında, toplu taşıma araçlarına en az ihtiyacınız olan bir bölgede konaklayacak olursanız, mümkün olduğu kadar yürüyebilirsiniz.

Chicago’da günlük kişi başı yemekler için en azından 30$ ve ulaşım için de 25-35$ arası bir ücret ödeyebilirsiniz. Tabii yemekleriniz için çok şık ve lüks mekanları tercih etmezseniz. Bunun yanında konaklama için en azından 100$’ı, ideal olarak da 150$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor. 150$’ın altındaki oteller, daha çok şehir merkezi dışında, turistik noktalara ulaşım için toplu taşımaya ihtiyacınız olabilecek bölgelerde yer alıyor.

Yani iki kişilik 4 günlük bir Chicago seyahati için 500-800$ konaklama ve 500-600$’da ulaşım ve yemek için harcayabiliyorsunuz. Tabii biz bütçeli bir Chicago seyahati planladığımız için böyle bir harcama yaptık. Chicago ziyaretinizde barlara uğramak istiyor ve tiyatro gösterilerine de katılmak istiyorsanız, 4 günlük seyahatinize ekstre 1.000$ daha eklemeniz gerekir.

Chicago Otel Fiyatları

Chicago

Büyük Amerikan şehirlerinden biri olan Chicago, caz müziği, Yasak dönemi gangsterleri, imzalı kalın hamurlu pizzaları ve öncü mimarisiyle tanınır. Şehir, en lüks beş yıldızlı otellerden popüler pansiyonlara kadar muhteşem konaklama yerleriyle doludur. Çoğu seçenek şehir merkezinde yer alır, ancak Chicago’nun dinamik dış mahallelerinde daha fazla seçenek ortaya çıkmaktadır.

Şehir merkezini yürüyerek keşfetmek nispeten kolay olsa da, Chicago’nun dış mahalleleri, Chicago Transit Authority’nin 24 saatlik L Tren ağı, Metra trenleri veya taksiler ve Uber/Lyft tarafından en iyi şekilde yaklaşılan geniş bir alanı kapsıyor. Eğer Chicago’da araç kiralamayı düşünüyor ve şehir merkezinde kalıyorsanız, ortalama 50$ gibi bir ücreti otopark için gözden çıkarmanız gerekiyor.

Chicago’da 100$’ın altına da otel var, 1000$’a da otel var. Otel tercihi yaparken şehir merkezine ne kadar yakın olmak istediğiniz, şehri kiminle ziyaret ettiğiniz ve ne kadar süre Chicago’da kalacağınız otel fiyatlarını ciddi anlamda etkileyebiliyor.

Chicago’da ucuz bir otel için en azından 100$’ı gözden çıkarın. Bu fiyatın altına da oteller var, fakat hem konfor hem de konum bakımından bu oteller sizi tatmin etmeyebilir. Tabii aşağıdaki otel önerilerimiz arasında 100$’ın altında oteller de var, ancak bu otelleri tercih etmeden önce, mutlaka merkeze yakınlığını kontrol edin deriz.

Şehir merkezinde konaklamayı planlıyor ve güzel bir 3-4 yıldızlı otelde konaklamayı planlıyorsanız ortalama 120-180$ arasında bir ücrete, şık ve modern bir otel bulabilirsiniz. Ayrıca bu fiyat aralığındaki otellerin çoğu şehirdeki ana cazibe merkezlerine oldukça yakın konumludur.

Chicago Ucuz Otel Tavsiyeleri ;

Hilton Garden Inn Chicago Downtown Riverwalk – 3 Yıldız ; 90$’dan başlayan gecelik konaklama ücretleriyle şehir merkezindeki en ucuz otellerden biri olan Hilton, The Loop bölgesinde, yani şehrin tam kalbinde merkezi bir konumda bulunuyor. Yoğun sezonda fiyatlar biraz daha pahalı olsa da, çoğu zaman bu otelde 100$’ın altında bir ücrete oda bulabiliyorsunuz. Oteli incele

Congress Plaza Hotel – 3 Yıldız ; Gecelik konaklama ücretlerinin 115$’dan başladığı bu otel, Chicago’daki önemli cazibe merkezlerine yakın, merkezi bir konumda bulunuyor. Oteli incele

Sable at Navy Pier Chicago, Curio Collection by Hilton – 4 Yıldız ; Şehir merkezine ortalama 2 km uzaklıktaki bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 135$’dan başlıyor. 4 yıldızlı bir merkezi otele göre fiyatı gayet uygun. Oteli incele

Chicago River Hotel – 4 Yıldız ; Chicago’nun en ucuz otellerinden biri. Gecelik konaklama ücretleri 120$’dan başlıyor. Konum olarak şehir merkezinin tam kalbinde yer alıyor. Oteli incele

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR