Ana SayfaABDChicago'da Nerede Kalınır? & Popüler 6 Semt/Otel Tavsiyeleri

Chicago’da Nerede Kalınır? & Popüler 6 Semt/Otel Tavsiyeleri

Canlı müzik mekanları, harika alışveriş fırsatları, lezzetli yemekler, eşsiz mimari, güzel plajlar ve tonlarca müzesiyle eşsiz bir deneyim sunan Chicago’da, nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulabilmek adına, ilk olarak şehirdeki semtlere göz atarak başlayabilirsiniz. Her semt, farklı bütçeye ve zevke hitap ettiğinden dolayı, aradığınız konaklama birimini şehir merkezinin dışında da bulabilirsiniz.

Chicago’da toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş olduğundan, şehirdeki turistik yerlere ulaşımda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Zaten Chicago’da kalınacak semtlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplandığından, merkezdeki cazibe merkezlerine de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Tabii tüm aksiyonun ortasında kalmak istiyor ve her şeye bir taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız şehir merkezi sizin için Chicago’da kalınacak en iyi yer olabilir.

Chicago’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

Her şeye yakın olmak için en iyi ve en popüler bölge ; The Loop (Downtown Chicago – Şehir Merkezi)

Chicago gece hayatının kalbine yakın olmak için en iyi bölge ; River North & Magnificent Mile

Chicago’daki en ekonomik otelleri ve restoranları bulabileceğiniz yer ; Streeterville

Ailece kalınacak en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapan yer ; Lincoln Park

Chicago şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi bölgeler ; South Loop

Chicago’nun en romantik bölgesi ; Gold Coast

1.The Loop (Chicago Şehir Merkezi)

Chicago otel tavsiyeleri
The Loop (Chicago Şehir Merkezi) – kaynak ; flickr / maciek_lulko

Chicago Downtown olarak da bilinen şehir merkezi, hem ev sahipliği yaptığı çok sayıda cafe, restoran, bar ve otelleriyle hem de turistik yerlere yakınlığıyla Chicago’da kalınacak en iyi ve en popüler yer.

Dünyaca ünlü Bulut Kapısı (Cloud Gate – Bean), tam olarak burada bulunuyor. Zaten şehrin kalbi de bu mimari yapının etrafında atıyor.

Burada şehrin en yüksek, en görkemli binalarından bazılarının yanı sıra, tüm ülkedeki en iyi müzelerden biri olan Chicago Sanat Enstitüsü gibi tonlarca harika müzeyi bulacaksınız. Amerika’nın en eski gökdelenlerinin bulunduğu yer de Chicago şehir merkezi.

Eğer tüm aksiyonun ortasında olmak, birçok turistik cazibe merkezine yakın olmak ve çok sayıda otel seçeneğine sahip olmak istiyorsanız burası size göre olabilir.

Bu bölgedeki oteller, az da olsa diğer bölgedeki otellere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, diğer bölgelerden bile uygun fiyatlı otelleri burada bulabilirsiniz.

Loop, şehrin toplu taşıma ağının merkezinde yer alır, bu da bölgeyi şehirdeki en kolay ulaşabileceğiniz yer yapar. Ayrıca buradaki toplu taşıma araçlarını kullanarak hem merkezdeki hem de diğer bölgelerdeki turistik çekim merkezlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Chicago Nehri ve Michigan Gölü arasında yer alan The Loop, dev gökdelenlerle dolu bir bölge. Burada şehrin manzarasını seyredebileceğiniz birbirinden güzel spotlar bulabileceğinizi de unutmayın.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Chicago’nun tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Geniş bir bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Toplu taşımanın en iyi bağlantıya sahip olduğu yerde konaklamak istiyorsanız
 • Chicago’da gezilecek yerler listesindeki en popüler çekim merkezlerine çok yakın olmak istiyorsanız
 • Otel, restoran, cafe, bar ve alışveriş konusunda şehrin en bol seçenekli yerinde olmak istiyorsanız

THE LOOP’TA GÖRÜLECEK ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER;

Chicago Sanat Enstitüsü, Amerikan Yazarlar Müzesi, Adler Planetaryumu, Willis Kulesi, Grant Park, Millennium Park ve Cloud Gate (Bulut Kapısı – Bean). Ayrıca Parktaki Jay Pritzker Pavyonu, yıllık Chicago Blues Festivali ve Chicago Caz Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor.

En Popüler Chicago Şehir Merkezi Otelleri

Silversmith Hotel

Chicago şehir merkezindeki tüm oteller listesine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

2.River North / Magnificent Mile

Chicago otel tavsiyeleri
River North – kaynak ; flickr / kiwithing

Chicago’da gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen yer olan River North, şehir merkezinden sonra Chicago’da kalınacak en iyi ve en popüler bölge. Burası hem şehir merkezine hem de turistik yerlere yakınlığıyla öne çıkıyor.

Loop’tan Michigan Bulvarı boyunca kuzeye doğru, Chicago Nehri’nin hemen karşısında uzanan Magnificent Mile (“Mag Mile”) Chicago’nun en önemli alışveriş bölgesi olarak biliniyor.

Ünlü John Hancock Binası (360 derece şehir manzarası sunan gözlem güvertesiyle bilinir ve mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinden) da bu tam olarak burada bulunuyor.

Magnificent Mile ve River North tamamen farklı bölgeler, fakat bu iki bölgeyi tek bir yermiş gibi düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgeler hem komşu hem de birbirine çok yakın bir konumda bulunuyor.

Magnificent Mile ve River North da gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal bölgeler, fakat biraz daha alışverişe düşkün biriyseniz Magnificent Mile’da konaklamayı düşünebilirsiniz. İki bölgede de otel fiyatları aşağı yukarı aynı.

Navy Pier, IMAX sineması, mini golf ve tekne turları sayesinde ailelere tam günlük bir deneyim sunan bitişiğindeki Pier Park ile yaz aylarının en yoğun turist trafiğine sahip River North, her bütçeye ve zevke uygun otelleri bulabileceğiniz yer.

Bu hareketli mahallenin her yerine serpiştirilmiş harika kulüpler ve barlar bulunmaktadır. Gece boyunca yıldızların altında dans edebileceğiniz, sokaklarda harika canlı müzik dinleyebileceğiniz veya Chicago’nun seçkin kesimiyle karşılaşabileceğiniz yer de burası.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hem gece hayatı hem de alışveriş için planınız varsa
 • The Loop’a ve turistik noktalara yakın olmak istiyor, fakat tam aksiyonun ortasında olmak istemiyorsanız
 • The Loop’a nazaran biraz daha uygun fiyatlı restoranlara, cafelere ve barlara sahip bir yerde olmak istiyorsanız

RİVER NORTH’TA GÖRÜLMESİ GEREKEN TURİSTİK YERLER;

Canlı müzik mekanı House of Blues, Wrigley Binası, Tribune Tower, John Hancock Binası, Chicago Spor Müzesi ve Holy Name Cathedral bu bölgelerde görebileceğiniz turistik cazibe merkezlerinden sadece birkaçı.

En Popüler River North Otelleri

Hilton Garden Inn Chicago Downtown/Magnificent Mile

River North bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.Streeterville

Chicago da nerede kalınır
Streeterville – kaynak ; flickr / R Boed

Michigan Gölü ile Chicago’nun gösterişli ve göz alıcı Magnificent Mile’ı arasında sıkışmış, hareketli Streeterville mahallesi, Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ekonomik cevaplardan biri. Bu bölge hem River North hem de Magnificent Mile bölgesine yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca buradaki otellerin hemen hepsinden şehir merkezine de kısa sürede gidebilirsiniz.

Otellerin yanı sıra, restoranların, cafelerin ve barların da daha uygun fiyatlı olduğu bu bölgenin ana cazibe merkezi ise Navy Pier adı verilen iskeledir. Heyecan ve eğlence için parlak ve canlı bir merkez olan Navy Pier, mağazalar, parklar, restoranlar ve birçok bara ev sahipliği yapıyor. Yani Streeterville bölgesinin tam kalbi Navy Pier diyebiliriz.

Eğer Chicago’yu çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız, dönme dolap ve atlı karıncaya ev sahipliği yapan Navy Pier’i mutlaka Chicago gezilecek yerler listenize ekleyin derim. Burada konaklamasanız dahi bu eğlence merkezi kesinlikle özel bir ziyareti hakediyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Magnificent Mile ve River North bölgesine yakın bir yer arıyorsanız
 • Düşük bütçeli bir Chicago gezisi planlıyorsanız
 • Navy Pier’e taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız (Çocuklu aileler için yapılacak birçok aktiviteyi burada bulabilirsiniz)

En Popüler Streeterville Otelleri

The Ritz-Carlton

Streeterville bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

4.Lincoln Park

Chicago otel tavsiyeleri
Lincoln Park – kaynak ; flickr / nitram242

Chicago’nun en büyük yeşil alanı olan Lincoln Park, şehirdeki kalınacak en popüler ve en güzel semtlerden biri. Şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunan bu bölge, daha çok turistlerden uzak olmak isteyen aileler tarafından tercih ediliyor olsa da, burada herkese göre bir şeyler bulmak mümkün.

Aileler için güvenli ve rahat bir bölge olan Lincoln Park, otellerin yanı sıra çok sayıda daireleriyle de tercih ediliyor. Bölgede her bütçeye uygun bir daireyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lincoln Park, ayrıca Chicago’da piknik yapabileceğiniz en yeşil alanlardan biri. Özellikle sıcak yaz aylarında Chicago’yu ziyaret ediyorsanız, burada, yürüyüş ve piknik yapan Chicago halkıyla iç içe olabilirsiniz.

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en iyi ve en popüler bölgelerden biri olan Lincoln Park, yerel yaşamı en iyi deneyimleyebileceğiniz yerlerden biri olarak da biliniyor. Ayrıca River North bölgesine yakın olduğundan dilediğiniz zaman barlara ve gece kulüplerine de gidebilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Chicago’yu çocuklarınızla ziyaret ediyorsanız
 • Şehrin en büyük parkı olan Lincoln Park’a kısa bir yürüyüş mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine ve River North’a nazaran daha ekonomik oteller arıyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Burası, Chicago’da en fazla daireye ev sahipliği yapan bölgelerden bir tanesi)
 • Düşük bütçeyle seyahat ediyorsanız
 • Şehir merkezinin curcunasından uzakta bir yer arıyorsanız

LİNCOLN PARK BÖLGESİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER ;

Şehir merkezine ve River North bölgesine nazaran daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Lincoln Park’ta, Lincoln Park Hayvanat Bahçesi, Lincoln Park Konservatuarı, St. Michael Kilisesi ve Chicago Tarih Müzesi gibi Chicago’da mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezlerinden bazılarını da bulabilirsiniz.

En Popüler Lincoln Park Otel Tavsiyeleri

Hotel Lincoln, part of JdV by Hyatt

5.South Loop

Chicagoda nerede kalınmalı
South Loop – kaynak ; flickr / joseph_gage

Chicago şehir merkezinin güneyinde modern bir yerleşim yeri olan South Loop, şehir merkezine alternatif olabilecek en iyi kalınacak yerlerden biri. Çok sayıda 3-4 yıldızlı otele ev sahipliği yapan bu bölgede birçok daire seçeneği de bulabilirsiniz.

South Loop bölgesinin Field Doğal Tarih Müzesi, Shedd Akvaryumu (Shedd Aquarium) ve Adler Planetaryumu’na yakın olması, onu şehirdeki ailece kalınacak en iyi yerlerden biri yapıyor. Bu yönüyle South Loop, Lincoln Park bölgesine de alternatif olabilecek bir yer diyebilirim.

Chicago’nun önde gelen turistik cazibe merkezlerine de yakın olan bu bölgeden, şehrin geri kalanına da çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. South Loop, toplu taşıma ağının en iyi olduğu yerlerden biri.

Göl kıyısındaki Müze Kampüsü’nde yer alan South Loop, Chicago’nun en büyük müzelerinden bazılarının yanı sıra Jazz Showcase, blues plak şirketi Chess Records ve Buddy Guy’s Legends’ı bulabileceğiniz yer olması bakımından da önemli.

En Popüler South Loop Otel Tavsiyeleri

Best Western Grant Park Hotel

South Loop bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

6.Gold Coast

Chicagoda nerede kalınır
Gold Coast – kaynak ; flickr / r_boed

Chicago’nun en lüks bölgelerinden biri olan Gold Coast, ünlü alışveriş caddesi olan ‘Oak Street’ ile öne çıkıyor. Daha çok lüks otellere, mağazalara ve birinci sınıf restoranlara ev sahipliği yapan bu bölge Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olsa da, buradaki otel fiyatları bütçenizi zorlayabiliyor.

Chicago şehir merkezine nazaran daha sakin bir yer olan Gold Coast, 19. yüzyılın sonlarında Büyük Şikago Yangını’ndan sonra bir avuç milyoner tarafından kurulmuş.

Tarihi konaklar ve lüks yüksek binalarla çevrili olan bölge, ayrıca şehirdeki en ünlü barlardan ve gece kulüplerinden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Buradaki gece kulüpleri River North bölgesindekilere nazaran daha pahalı olsa da, gece hayatı için en çok tercih edilen mekanlar burada bulunuyor.

En Popüler Gold Coast Otel Tavsiyeleri

Waldorf Astoria Chicago

Chicago’da Nerede Kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 6 bölge içerisinde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıdaki alternatif bölgelere de göz atabilirsiniz.

7.Wicker Park

Chicago’nun en havalı bölgelerinden biri olan Wicker Park, cafelerde, barlarda ve restoranlarda zaman geçirmek ve biraz eğlenmek isteyen hemen her turistin tercih edebileceği yerlerden.

Empty Bottle gibi konser mekanlarıyla dolu olan bu bölgede otellerin yanı sıra çok sayıda daire konseptinde konaklama birimlerine de ev sahipliği yapıyor.

 • Wicker Park’taki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

8.West Loop

Dünyaca ünlü kalın hamurlu pizza da dahil olmak üzere Chicago’nun sunduğu en iyi yemeklerin hepsini denemekle ilgileniyorsanız West Loop, mutlaka gitmeniz gereken bir semt.

Batı Yakası olarak da bilinen ve 1800’lü yıllardan itibaren önemli bir liman olan bu bölge, daha sonra muhteşem restoran ve barlar (Michelin yıldızlı restoranlar dahil!), müzeler ve sanat galerileriyle dolu bir yere dönüştü. Günümüzde ise Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmaya devam ediyor.

Bu bölgenin en güzel yanı ise, şehir merkezi olan Chicago Loop’a oldukça yakın olması.

 • West Loop’taki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!