Ana SayfaABDBoston'da Nerede Kalınır ? & Popüler 7 Semt / Otel Önerileri

Boston’da Nerede Kalınır ? & Popüler 7 Semt / Otel Önerileri

ABD’nin en eski ve en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Boston, zengin bir tarihe, muhteşem bir gece hayatına ve çok sayıda turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan bir spor şehri. Bu şehirdeki konaklama fiyatları ise, genel olarak ülkenin diğer şehirleriyle aynı düzeyde olsa da Back Bay ve çevresindeki oteller biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok düşük bütçeli oteller, pansiyonlar veya hosteller de bulunabiliyor.

Boston’da otel fiyatları bölgelere göre ciddi anlamda farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden otelinizi hangi bölgede tercih edeceğiniz de önemli. Ayrıca festival zamanı veya büyük bir maçın yapıldığı zamanda Boston’ı ziyaret ediyorsanız konaklama fiyatlarının biraz daha pahalı olabileceğini unutmamak gerek.

Boston’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Otel Tavsiyeleri

Gezip görülecek turistik yerlere en yakın olabileceğiniz bölge ; Downtown (Boston Şehir Merkezi) ve Back Bay

İş seyahatleri için en ideal ve en iyi yer ; Financial District (Finans Bölgesi) – Downtown

Deniz manzaralı oteller için kalınacak en iyi yer ; North End & Waterfront

Yerel halkla iç içe olabileceğiniz en iyi bölge ; South End

Boston’da lüks bir konaklama için en ideal ve en romantik yer ; Beacon Hill

Şehir merkezine alternatif olabilecek bölge ; Theater District & Chinatown

En çok tercih edilen otellere ev sahipliği yapan bölge de, yine Şehir Merkezi ve Back Bay

1.Back Bay

Boston da nerede konaklanır
Back Bay – kaynak ; flickr / greg_lyons

Bir zamanlar Boston Public Garden’ın arkasında sadece bir su birikintisi olan Back Bay, şimdi şehrin en önde gelen gayrimenkullerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Commonwealth Avenue ve Charles River bölgesi çoğunlukla yerel konutlara hitap ederken, Newbury Street Boston’da alışveriş için gidilecek en popüler yerlerden.

Back Bay, hem merkezi konumu hem de her bütçeye hitap eden konaklama birimleriyle Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevap olmaya devam ediyor. Fakat Downtown Boston’a nazaran bu bölge, biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor.

Boston gezilecek yerler listesindeki birçok simge yapıya yakın bir konumda bulunan Back Bay, ayrıca şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına sahip bölge olmasıyla öne çıkıyor. Bu bölgeden, metrolar veya otobüslerle şehirdeki dilediğiniz yere çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Viktorya tarzı rengarenk binalarıyla tanınan Back Bay, Boston’ın en iyi ve en popüler restoranlarından, cafelerinden ve barlarından çoğunu bulacağınız yer. Ayrıca bu bölge, çok sayıda farklı otel seçeneklerine sahip.

Back Bay, ünlü Boston Halk Kütüphanesi, Trinity Kilisesi, Hynes Kongre Merkezi ve Copley Meydanı gibi şehrin en ünlü turistik cazibe merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca diğer turistik yerlere ulaşımın en kolay olduğu yerlerden biri de yine burasıdır.

Nefis sofistike bir mahalle atmosferi ile kutsanmış olan Back Bay, ayrıca Downtown (Şehir Merkezi) bölgesinin kalbinin attığı yere de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bir zamanlar yoğun bir nakliye limanı olan bölge, günümüzde şehrin en seçkin ve pahalı mahallelerinden biri haline gelmiş olsa da, Back Bay’da uygun fiyatlı çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerini de bulabiliyorsunuz.

Restoranların çoğu birinci sınıf mekanlardan oluşuyor olsa da, bütçe dostu fast food restoranlarını da burada bulabilirsiniz.

Mükemmel toplu taşıma bağlantıları olduğu için Back Bay’de dolaşmak kolaydır. Bölge, ülke genelinde türünün en iyi korunmuş örnekleri arasında yer alan Viktorya dönemine ait kumtaşı evleri içeren mimarisiyle, özellikle dikkat çekiyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Boston’ın en çok tercih edilen yerinde olmak istiyorsanız
 • Viktorya dönemi tarihi evlere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız
 • Simge yapıların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Otel, restoran, cafe ve bar konusunda en fazla seçeneğe sahip semtte olmak istiyorsanız
 • Alışveriş için bir planınız varsa

BACK BAY’DA GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Newbury Caddesi, Boylston Caddesi, Prudential Center, John Hancock Kulesi, Boston Halk Kütüphanesi, Trinity Kilisesi, Hynes Kongre Merkezi, Copley Meydanı, Eski Güney Kilisesi, Mary Baker Eddy Kütüphanesi, Skywalk Gözlemevi, Gibson Evi Müzesi, Commonwealth Bulvarı, Boston Public Garden ve Hıristiyan Bilim Merkezi bu bölgede görülecek en önemli çekim merkezlerinden bazıları.

En Popüler Back Bay Otelleri

The Westin Copley Place, Boston

Back Bay bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

2.Boston Şehir Merkezi

(En ucuz otelleri bulabileceğiniz yer)

Boston otel tavsiyeleri

Downtown Boston, esasen şehrin iş ve ekonomik merkezi olsa da, Boston’ın şehir merkezindeki mahalleyi benzersiz kılan şey, modern gökdelenler ve cam kaplı ofis binaları arasında dolanan Arnavut kaldırımlı sokakların labirentidir.

Eğer Boston’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız, Downtown Boston, yani merkez bölgesi sizin için Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir. Burası, en az Back Bay bölgesi kadar popüler bir bölge. Ayrıca bu bölgede de şehirdeki önemli turistik cazibe merkezlerinin bazılarını görebilirsiniz.

Batıda Beacon Hill ve Back Bay, güneyde Theatre District ve Chinatown ve doğuda sahil bölgesi ile şehir merkezi, Boston’da kalınacak en iyi konumlu bölgelerden. Bu bölgede de toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş. Dilediğiniz herhangi bir yere metroları kullanarak çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zaten çoğu cazibe merkezi bu bölgede bulunduğundan dolayı, bölgeyi yürüyerek keşfetmekte mümkün.

Boston şehir merkezi, ABD’nin diğer şehir merkezlerine nazaran biraz daha farklı, özellikle konaklama konusunda. Amerika’nın birçok şehrinde merkez bölgesi diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olur, fakat Boston’da bu durum biraz daha farklı. Boston şehir merkezi, en ucuz otelleri ve en uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri bulacağınız yer. Bu yüzden, düşük bütçeli bir Boston gezisi planlıyorsanız Back Bay’dan önce bu bölgeye göz atın derim.

En az Back Bay kadar alışveriş olanaklarına sahip Downtown Boston’da, King’s Chapel, Postane Meydanı’ndaki Norman B. Leventhal Park, Old City Hall, Old State House ve St. Anthony Shrine gibi çeşitli mimari, tarihi ve kültürel yerler dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır. Ayrıca o ünlü Boston Freedom Trail’de tam olarak burada bulunuyor.

Boston gece hayatının kalbi Chinatown ve Theatre District’te atıyor olsa da, şehir merkezi de birçok ünlü bara ve gece kulübüne ev sahipliği yapar. Özellikle hafta sonları canlı olan bu mekanlara, çok kısa sürede taksilerle veya yürüyerek bu bölgedeki otellerin çoğundan ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Back Bay’da bütçenize uygun bir otel bulamazsanız
 • İş amaçlı Boston’a seyahat ediyorsanız
 • Şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Boston’daki en ucuz otelleri arıyorsanız
 • Yeme içme ve alışveriş konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız

En Popüler Boston Şehir Merkezi Otelleri

The Bostonian Boston

Boston şehir merkezindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

3.North End & Waterfront

Boston da nerede kalınır
Waterfront – kaynak ; flickr / Paulo O.

Boston’ın en eski semtlerinden biri olan North End ve Waterfront, şehirdeki en önemli tarihi yapılardan bazılarına ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

North End’deki Little Italy’nin doğusunda yer alan Waterfront mahallesi, muhteşem Massachusetts Körfezi manzaraları, lüks oteller ve HarborWalk yolu ile birbirine bağlanan New England Aquarium ve Boston Tea Party Museum gibi aile dostu cazibe merkezleri sunuyor.

Daha çok çiftlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bu bölgedeki oteller, şehir merkezine nazaran biraz daha pahalı olabiliyor, özellikle manzarası olan oteller.

Bu iki bölge, kısmen farklı yerler olsa da, komşu olduklarından bir bütün semt olarak da düşünebilirsiniz. İki mahallede de otel fiyatları aşağı yukarı aynı. Ayrıca yeme içme konusunda da iki bölgede de birçok farklı seçenek bulabilirsiniz.

North End’de herkes için bir şeyler var. Özellikle Little İtaly, bu bölgedeki en yoğun turist trafiğine sahip yerlerden biri. Burada, hem yeme içme hem de konaklama konusunda birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca Boston’da görülmeye değer tarihi ve turistik cazibe merkezlerinden bazıları da burada görülebilir.

NORTH END & WATERFRONT BÖLGELERİNDEKİ EN ÖNEMLİ TURİSTİK NOKTALAR

Little İtaly, Paul Revere Evi, Pierce-Hichborn Evi, Union Wharf, Hanover Caddesi, St Stephen’s Kilisesi, Eski Kuzey Kilisesi (Old North Church), Freedom Trail ve Christopher Columbus Waterfront Park.

NOT ; North End ve Waterfront bölgeleri arasında çok büyük bir fark yok. Hem konum hem de otel fiyatları bakımından aşağı yukarı aynı olan bu iki bölge de, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en güzel yerler.

En Popüler North End & Waterfront Otelleri

Yotel Boston

North End & Waterfront bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın ; Booking.com

4.Beacon Hill

Boston da nerede kalmalı
Beacon Hill – kaynak ; flickr / wally_gobetz

Hem turistlerin hem de Boston halkının favori gezi spotlarından biri olan Beacon Hill, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Dar sokakları ve görkemli evleriyle dikkat çeken bu bölge, şehrin en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Charles Caddesi‘ne de ev sahipliği yapıyor. Bu cadde, alışveriş olanaklarının yanı sıra, çok sayıda restoran ve cafeye de sahip.

Gökdelenler, trafik ve gürültü bu bölgeye oldukça uzak, fakat Downtown Boston’ın, yani şehir merkezinin en popüler cazibe merkezleri bu bölgeye yakın.

Boston şehir merkezine araçla yaklaşık 10 dakika uzaklıkta olan Beacon Hill, şehirdeki en eski ve en pahalı semtlerden biri. Burada, yeme içme ve konaklama şehir merkezine nazaran daha pahalı, fakat bölge içerisinde 2-3 yıldızlı butik oteller olduğundan mutlaka göz atmaya değer bir yer diyebilirim.

Büyüleyici loş sokak lambalarıyla çevrili dar Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla da sevilen Beacon Hill, ayrıca Boston’daki en güvenli bölgelerden biri.

Bu bölge ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski kamu bahçesi ve Boston’ın merkezindeki en geniş yeşil alan olan Boston Common da dahil olmak üzere çok sayıda tarihi simge yapıya ev sahipliği yapıyor. Burada çok sayıda önemli anıt ve müzenin yanı sıra güneş ışığında piknik yapan birçok insan bulacaksınız.

En Popüler Beacon Hill Otelleri

5.Financial District (Finans Bölgesi)

Boston da nerede kalınmalı
Financial District (Finans Bölgesi) – kaynak ; flickr / Pnp!

Finans bölgesi, teknik olarak Boston şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, yani merkezdeki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü ya bu bölgeye yürüme mesafesinde, ya da bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor.

Eğer Boston’ı iş amaçlı ziyaret ediyorsanız, Finans bölgesinde konaklamayı düşünebilirsiniz. Boston’ı kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız bile bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgedeki oteller, merkezdeki diğer otellere nazaran daha uygun fiyatlı olabiliyor. Özellikle hafta sonu Boston’ı ziyaret ediyorsanız, hafta içi daha pahalı olan Finans bölgesinde konaklamayı mutlaka düşünün derim.

Şık, yüksek apartman daireleri, finans ofisleri, lüks kafeleri ve bakımlı parklarıyla şehir merkezinin bel kemiği konumunda olan Finans bölgesi, restoran ve cafe konusunda da merkezdeki en zengin bölgelerden biri. Ayrıca Fidelity Investments, Putnam Investments ve DWS Scudder Investments gibi dünyaca ünlü finans kuruluşlarının hepsinin merkezleri Finans Bölgesi’ndedir.

Finans bölgesinin Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmasının diğer nedeni de bölgedeki restoran ve cafelerin şehrin geneline nazaran daha uygun olması. Çok lüks mekanlar da var, fakat genel olarak bölgedeki mekanların çoğu bütçe dostu diyebiliriz.

NOT ; Eğer Boston’ı hafta içi ziyaret ediyorsanız bu bölgedeki oteller, şehir merkezindeki en pahalı oteller olabilir. Bu yüzden sadece hafta sonu için buradaki otelleri inceleyin derim. Fiyatlar arasında çok büyük bir fark olmasa da, bütçeli bir Boston gezisi planlıyorsanız bu fark bütçenizi zorlayacak türden olabilir.

En Popüler Finans Bölgesi Otel Tavsiyeleri

Hilton Boston Downtown/Faneuil Hall

6.Theater District & Chinatown

Boston da nerede kalmalı
Theater District – kaynak ; flickr / brianboardman

Tiyatro Bölgesi (Theater District) ve Çin Mahallesi (Chinatown), Boston’da konaklama için en popüler bölgeler olsa da, burada konaklamak herkese göre olmayabilir, özellikle sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız.

Chinatown, daha çok barları ve eğlence mekanlarıyla öne çıkıyor olsa da, ülkedeki her Chinatown’da olduğu gibi burada da çok sayıda Asya yemeklerini bulabiliyorsunuz.

Boston Opera Binası, Shubert Tiyatrosu, Charles Playhouse, Colonial Tiyatrosu ve Wang Tiyatrosu gibi yerler, bu bölgelerde görebileceğiniz önemli turistik çekim merkezlerinden bazıları.

Tiyatro Bölgesi, şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat biraz daha alışveriş severlere hitap eden bir yer olduğundan özellikle göz atılması gereken yerlerden biri diyebilirim. Ayrıca yeme içme konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip olan yerlerinden biri.

Eğer gecenin geç saatlerinde yemek yemeyi seviyorsanız, Chinatown’da veya Chinatown’a yakın bir yerde konakladığınızdan emin olun. Çünkü buradaki restoranların büyük bir bölümü gecenin geç saatlerine kadar hizmet veriyor.

En Popüler Theater District ve Chinatown Otelleri

Revere Hotel

7.South End

Boston da nerede kalınmalı
South End – kaynak ; flickr / paul_sableman

Modaya uygun, iddialı ve eklektik bir bölge olan South End, daha çok yerli turistler tarafından tercih edilen bir bölge olsa da, bütçeli bir Boston gezisi için herkesin tercih edebileceği semtlerden bir tanesi.

South End’in turistlerin pek ilgisini çekmemesinin nedeni, pek turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapmıyor oluşu. Fakat bölge, bu eksikliği çeşitli restoranlar ve canlı bir sanat ortamıyla kapatıyor.

Boston’ın en aktif sanat bölgesi olan South End, şehirde yeteri kadar zamanı olanların konaklama için tercih edebileceği bölgelerden. Yani 1-2 günlük bir Boston gezisi planlıyorsanız, South End size göre olmayabilir.

Back Bay’in arkasında yer alan ve Downtown Boston’a arabayla sadece 10 dakikalık mesafede bulunan bu semt, şehirdeki en fotojenik yerlerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Çok iyi toplu taşıma ağına sahip olmasa da, yerel halkla iç içe olmak isteyen turistlerin konaklama için düşünebileceği bir yer.

Yerel mağazaları ve açık hava pazarlarıyla da dikkat çeken bu bölge, henüz turistler arasında yavaş yavaş popülaritesi artan bir yer olsa da, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgelerden biri.

SOUTH END BÖLGESİNDE GÖRÜLMEYE DEĞER TURİSTİK YERLER

Boston Sanat Merkezi, South End Open Market, Boston Heykeltıraşlar Galerisi, Kingston Galerisi ve Uluslararası Poster Galerisi.

En Popüler South End Otel Tavsiyeleri

Residence Inn Boston Downtown/South End

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!