Ana SayfaABDBoston'da Nerede Kalınır ? & Popüler 7 Semt / Otel Önerileri

Boston’da Nerede Kalınır ? & Popüler 7 Semt / Otel Önerileri

ABD’nin en eski ve en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Boston, zengin bir tarihe, muhteşem bir gece hayatına ve çok sayıda turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan bir spor şehri. Bu şehirdeki konaklama fiyatları ise, genel olarak ülkenin diğer şehirleriyle aynı düzeyde olsa da Back Bay ve çevresindeki oteller biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek çok düşük bütçeli oteller, pansiyonlar veya hosteller de bulunabiliyor.

Boston’da otel fiyatları bölgelere göre ciddi anlamda farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden otelinizi hangi bölgede tercih edeceğiniz de önemli. Ayrıca festival zamanı veya büyük bir maçın yapıldığı zamanda Boston’ı ziyaret ediyorsanız konaklama fiyatlarının biraz daha pahalı olabileceğini unutmamak gerek.

Boston’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Otel Tavsiyeleri

Gezip görülecek turistik yerlere en yakın olabileceğiniz bölge ; Downtown (Boston Şehir Merkezi) ve Back Bay

İş seyahatleri için en ideal ve en iyi yer ; Financial District (Finans Bölgesi) – Downtown

Deniz manzaralı oteller için kalınacak en iyi yer ; North End & Waterfront

Yerel halkla iç içe olabileceğiniz en iyi bölge ; South End

Boston’da lüks bir konaklama için en ideal ve en romantik yer ; Beacon Hill

Şehir merkezine alternatif olabilecek bölge ; Theater District & Chinatown

En çok tercih edilen otellere ev sahipliği yapan bölge de, yine Şehir Merkezi ve Back Bay

1.Back Bay

Boston da nerede konaklanır, Back Bay bölgesi
Back Bay – kaynak ; flickr / greg_lyons

Bir zamanlar Boston Public Garden’ın arkasında sadece bir su birikintisi olan Back Bay, şimdi şehrin en önde gelen gayrimenkullerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Commonwealth Avenue ve Charles River bölgesi çoğunlukla yerel konutlara hitap ederken, Newbury Street Boston’da alışveriş için gidilecek en popüler yerlerden.

Back Bay, hem merkezi konumu hem de her bütçeye hitap eden konaklama birimleriyle Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevap olmaya devam ediyor. Fakat, Downtown Boston’a nazaran bu bölge, biraz daha pahalı bir konaklama deneyimi sunuyor.

Boston’daki birçok simge yapıya yakın bir konumda bulunan Back Bay, ayrıca şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına sahip bölge olmasıyla öne çıkıyor. Bu bölgeden, metrolar veya otobüslerle şehirdeki dilediğiniz yere çok kısa sürede gidebiliyorsunuz.

Viktorya tarzı rengarenk binalarıyla tanınan Back Bay, Boston’ın en iyi ve en popüler restoranlarından, cafelerinden ve barlarından çoğunu bulacağınız yer. Ayrıca bu bölge, çok sayıda farklı otel seçeneklerine sahip.

Back Bay, ünlü Boston Halk Kütüphanesi, Trinity Kilisesi, Hynes Kongre Merkezi ve Copley Meydanı gibi şehrin en ünlü turistik cazibe merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca diğer turistik yerlere ulaşımın en kolay olduğu yerlerden biri de yine burasıdır.

Nefis sofistike bir mahalle atmosferi ile kutsanmış olan Back Bay, ayrıca Downtown (Şehir Merkezi) bölgesinin kalbinin attığı yere de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bir zamanlar yoğun bir nakliye limanı olan bölge, günümüzde şehrin en seçkin ve pahalı mahallelerinden biri haline gelmiş olsa da, Back Bay’da uygun fiyatlı çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerini de bulabiliyorsunuz.

Restoranların çoğu birinci sınıf mekanlardan oluşuyor olsa da, bütçe dostu fast food restoranlarını da burada bulabilirsiniz.

Mükemmel toplu taşıma bağlantıları olduğu için Back Bay’de dolaşmak kolaydır. Bölge, ülke genelinde türünün en iyi korunmuş örnekleri arasında yer alan Viktorya dönemine ait kumtaşı evleri içeren mimarisiyle dikkat çekiyor.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Boston’ın en çok tercih edilen yerinde olmak istiyorsanız
 • Viktorya dönemi tarihi evlere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Tam aksiyonun ortasında olmak istiyorsanız
 • Simge yapıların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Otel, restoran, cafe ve bar konusunda en fazla seçeneğe sahip semtte olmak istiyorsanız
 • Alışveriş için bir planınız varsa

BACK BAY’DA GÖRÜLECEK EN ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Newbury Caddesi, Boylston Caddesi, Prudential Center, John Hancock Kulesi, Boston Halk Kütüphanesi, Trinity Kilisesi, Hynes Kongre Merkezi, Copley Meydanı, Eski Güney Kilisesi, Mary Baker Eddy Kütüphanesi, Skywalk Gözlemevi, Gibson Evi Müzesi, Commonwealth Bulvarı, Boston Public Garden ve Hıristiyan Bilim Merkezi bu bölgede görülecek en önemli çekim merkezlerinden bazıları.

En Popüler Back Bay Otelleri

The Westin Copley Place, Boston
The Westin Copley Place, Boston
 • Fairmont Copley Plaza – 5 Yıldız ;  Copley Meydanı’nın karşı tarafında yer alan bu lüks otel, 1912 yılında inşa edilmiş. Boston Halk Kütüphanesi ve Trinity Kilisesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesindeki merkezi konumuyla öne çıkan otel, Boston’un en iyi otellerinden biri.
 • Boston Marriott Copley Place – 4 Yıldız ; Copley Place Alışveriş Merkezi, Prudential Center ve Hynes Convention Center’a hava geçidi ile bağlanan bu otel, Boston’un tarihi Back Bay bölgesinde merkezi bir konumda yer almaktadır ve bünyesinde bir restoranın yanı sıra 70.000 metrekarelik bir etkinlik alanı sunmaktadır.
 • The Westin Copley Place, Boston – 4 Yıldız ; Copley Place Alışveriş Merkezi ile bağlantılı olan bu otel, lüks olanaklar ve birinci sınıf konaklama birimleri sunuyor. Newbury Caddesi’ne birkaç adım uzaklıkta ve Fenway Park, Boston Common ve Theatre District gibi çeşitli popüler ilgi çekici yerlere birkaç dakika yürüme mesafesinde.
 • Charlesmark Hotel – 3 Yıldız ; Copley Meydanı’ndaki tarihi bir binada hizmet veren bu otel, Boston Halk Kütüphanesi ve Copley metro istasyonunun tam karşısında yer alıyor. Ayrıca Hynes Kongre Merkezi de otele yürüme mesafesindedir.
 • The Copley House – 2 Yıldız ; Prudential Center’daki alışveriş ve yemek mekanları tesise 400 metre uzaklıktadır. Hynes Kongre Merkezi ise, otel birkaç adım uzaklıktadır.

Back Bay bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

2.Boston Şehir Merkezi

(En ucuz otelleri bulabileceğiniz yer)

Boston otel tavsiyeleri, Boston Şehir Merkezi

Downtown Boston, esasen şehrin iş ve ekonomik merkezi olsa da, Boston’ın şehir merkezindeki mahalleyi benzersiz kılan şey, modern gökdelenler ve cam kaplı ofis binaları arasında dolanan Arnavut kaldırımlı sokakların labirentidir.

Eğer Boston’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız, Downtown Boston, yani merkez bölgesi sizin için Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olabilir. Burası, en az Back Bay bölgesi kadar popüler bir bölge. Ayrıca bu bölgede de şehirdeki önemli turistik cazibe merkezlerinin bazılarını görebilirsiniz.

Batıda Beacon Hill ve Back Bay, güneyde Theatre District ve Chinatown ve doğuda sahil bölgesi ile şehir merkezi, Boston’da kalınacak en iyi konumlu bölgelerden. Bu bölgede de toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş. Dilediğiniz herhangi bir yere metroları kullanarak çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zaten çoğu cazibe merkezi bu bölgede bulunduğundan dolayı, bölgeyi yürüyerek keşfetmekte mümkün.

Boston şehir merkezi, ABD’nin diğer şehir merkezlerine nazaran biraz daha farklı, özellikle konaklama konusunda. Amerika’nın birçok şehrinde merkez bölgesi diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olur, fakat Boston’da bu durum biraz daha farklı. Boston şehir merkezi, en ucuz otelleri ve en uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri bulacağınız yer. Bu yüzden, düşük bütçeli bir Boston gezisi planlıyorsanız Back Bay’dan önce bu bölgeye göz atın deriz.

En az Back Bay kadar alışveriş olanaklarına sahip Downtown Boston’da, King’s Chapel, Postane Meydanı’ndaki Norman B. Leventhal Park, Old City Hall, Old State House ve St. Anthony Shrine gibi çeşitli mimari, tarihi ve kültürel yerler dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır. Ayrıca o ünlü Boston Freedom Trail’de tam olarak burada bulunuyor.

Boston gece hayatının kalbi Chinatown ve Theatre District’te atıyor olsa da, şehir merkezi de birçok ünlü bara ve gece kulübüne ev sahipliği yapar. Özellikle hafta sonları canlı olan bu mekanlara, çok kısa sürede taksilerle veya yürüyerek bu bölgedeki otellerin çoğundan ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Back Bay’da bütçenize uygun bir otel bulamazsanız
 • İş amaçlı Boston’a seyahat ediyorsanız
 • Şehrin tam merkezinde olmak istiyorsanız
 • Boston’daki en ucuz otelleri arıyorsanız
 • Yeme içme ve alışveriş konusunda şehrin en fazla seçeneğine sahip yerinde olmak istiyorsanız

En Popüler Boston Şehir Merkezi Otelleri

The Bostonian Boston
The Bostonian Boston
 • The Godfrey Hotel Boston – 4 Yıldız ; Boston Common parkına 3 dakika yürüyüş mesafesinde olan bu lüks otel, şehir merkezindeki en iyi konumlu otellerden bir tanesi. Ayrıca otel,  Freedom Trail’e 200 metre, Boston Tea Party Gemileri ve Müzesi’ne 400 metre uzaklıktadır.
 • The Bostonian Boston – 4 Yıldız ; Bbünyesinde spa hizmetleri ve çağdaş bir Amerikan restoranı sunan bu otel, Boston Common’a 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. New England Akvaryumu’na da yakın olan otel, şehirdeki en yüksek değerlendirme puanına sahip tesislerden biri.
 • Harborside Inn – 3 Yıldız ; Şehir merkezinde, sahil bölgesinde yer alan bu orta bütçeli otelden Freedom Trail’e yürüyerek gidebilirsiniz.
 • Courtyard Boston Downtown/North Station – 3 Yıldız ; Boston Celtics ve Boston Bruins’e ev sahipliği yapan TD Garden ve Boston North İstasyonu’na 2 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, modern ve şık odalarının yanı sıra, uygun fiyatlı odalarıyla ilgi görüyor.

Boston şehir merkezindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

3.North End & Waterfront

Boston da nerede kalınır, North End & Waterfront
Waterfront – kaynak ; flickr / Paulo O.

Boston’ın en eski semtlerinden biri olan North End ve Waterfront, şehirdeki en önemli tarihi yapılardan bazılarına ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

North End’deki Little Italy’nin doğusunda yer alan Waterfront mahallesi, muhteşem Massachusetts Körfezi manzaraları, lüks oteller ve HarborWalk yolu ile birbirine bağlanan New England Aquarium ve Boston Tea Party Museum gibi aile dostu cazibe merkezleri sunuyor.

Daha çok çiftlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bu bölgedeki oteller, şehir merkezine nazaran biraz daha pahalı olabiliyor, özellikle manzarası olan oteller.

Bu iki bölge, kısmen farklı yerler olsa da, komşu olduklarından bir bütünmüş gibi düşünebilirsiniz. İki mahallede de otel fiyatları aşağı yukarı aynı. Ayrıca yeme içme konusunda da iki bölgede de birçok farklı seçenek bulabilirsiniz.

North End’de herkes için bir şeyler var. Özellikle Little İtaly, bu bölgedeki en yoğun turist trafiğine sahip yerlerden biri. Burada, hem yeme içme hem de konaklama konusunda birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca Boston’da görülmeye değer tarihi ve turistik cazibe merkezlerinden bazıları da burada görülebilir.

NORTH END & WATERFRONT BÖLGELERİNDEKİ EN ÖNEMLİ TURİSTİK NOKTALAR

Little İtaly, Paul Revere Evi, Pierce-Hichborn Evi, Union Wharf, Hanover Caddesi, St Stephen’s Kilisesi, Eski Kuzey Kilisesi (Old North Church), Freedom Trail ve Christopher Columbus Waterfront Park.

NOT ; North End ve Waterfront bölgeleri arasında çok büyük bir fark yok. Hem konum hem de otel fiyatları bakımından aşağı yukarı aynı olan bu iki bölge de, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en güzel yerler.

En Popüler North End & Waterfront Otelleri

Yotel Boston
Yotel Boston
 • Yotel Boston – 4 Yıldız ; Eşsiz bir şehir manzarasına sahip terasıyla ilgi gören bu otel, Seaport Dünya Ticaret Merkezi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Mükemmel konumu ve samimi atmosferiyle daha çok çiftlerin tercih ettiği bu otel, ayrıca geniş aile odalarına da sahip.
 • Battery Wharf Hotel, Boston Waterfront – 4 Yıldız ; Boston limanının yanında yer alan bu lüks otel, ailece keyifli zaman geçirebileceğiniz New England Akvaryumu’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.
 • Hampton Inn by Hilton Boston Seaport – 3 Yıldız ; Boston’daki bütçe dostu otellerden biri. Boston Seaport District otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Hyatt Place Boston/Seaport District – 3 Yıldız ; Barı, terası, restoranı ve fitness merkeziyle hizmet veren bu otel, Boston’daki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden biri.

North End & Waterfront bölgesindeki tüm otellere göz atmak için tıklayın

4.Beacon Hill

Boston da nerede kalmalı, Beacon Hill
Beacon Hill – kaynak ; flickr / wally_gobetz

Hem turistlerin hem de Boston halkının favori gezi spotlarından biri olan Beacon Hill, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Dar sokakları ve görkemli evleriyle dikkat çeken bu bölge, şehrin en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Charles Caddesi‘ne de ev sahipliği yapıyor. Bu cadde, alışveriş olanaklarının yanı sıra, çok sayıda restoran ve cafeye de sahip.

Gökdelenler, trafik ve gürültü bu bölgeye oldukça uzak, fakat Downtown Boston’ın, yani şehir merkezinin en popüler cazibe merkezleri bu bölgeye yakın.

Boston şehir merkezine araçla yaklaşık 10 dakika uzaklıkta olan Beacon Hill, şehirdeki en eski ve en pahalı semtlerden biri. Burada, yeme içme ve konaklama şehir merkezine nazaran daha pahalı, fakat bölge içerisinde 2-3 yıldızlı butik oteller olduğundan mutlaka göz atmaya değer bir yer diyebilirim.

Büyüleyici loş sokak lambalarıyla çevrili dar Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla da sevilen Beacon Hill, ayrıca Boston’daki en güvenli bölgelerden biri.

Bu bölge ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski kamu bahçesi ve Boston’ın merkezindeki en geniş yeşil alan olan Boston Common da dahil olmak üzere çok sayıda tarihi simge yapıya ev sahipliği yapıyor. Burada çok sayıda önemli anıt ve müzenin yanı sıra güneş ışığında piknik yapan birçok insan bulacaksınız.

En Popüler Beacon Hill Otelleri

The Whitney Hotel Boston

 • The Whitney Hotel Boston – 5 Yıldız ; Amerikan ve Akdeniz yemekleri sunan restoranı ve barıyla hizmet veren bu ultra lüks otel, King’s Chapel ve Burying Ground, Boston North Station ve TD Garden gibi cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Beacon Hill Hotel – 4 Yıldız ; Boston’ın Beacon Hill bölgesinin kalbinde, Boston Common’a ve Theatre District’e sadece birkaç adım uzaklıkta olan bu lüks otel, konum olarak en merkezi tesislerden biri.

5.Financial District (Finans Bölgesi)

Boston da nerede kalınmalı, Financial District (Finans Bölgesi)
Financial District (Finans Bölgesi) – kaynak ; flickr / Pnp!

Finans bölgesi, teknik olarak Boston şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor, yani merkezdeki turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü ya bu bölgeye yürüme mesafesinde, ya da bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor.

Eğer Boston’ı iş amaçlı ziyaret ediyorsanız, Finans bölgesinde konaklamayı düşünebilirsiniz. Boston’ı kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız bile bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgedeki oteller, merkezdeki diğer otellere nazaran daha uygun fiyatlı olabiliyor. Özellikle hafta sonu Boston’ı ziyaret ediyorsanız, hafta içi daha pahalı olan Finans bölgesinde konaklamayı mutlaka düşünün derim.

Şık, yüksek apartman daireleri, finans ofisleri, lüks kafeleri ve bakımlı parklarıyla şehir merkezinin bel kemiği konumunda olan Finans bölgesi, restoran ve cafe konusunda da merkezdeki en zengin bölgelerden biri. Ayrıca Fidelity Investments, Putnam Investments ve DWS Scudder Investments gibi dünyaca ünlü finans kuruluşlarının hepsinin merkezleri Finans Bölgesi’ndedir.

Finans bölgesinin Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olmasının diğer nedeni de bölgedeki restoran ve cafelerin şehrin geneline nazaran daha uygun olması. Çok lüks mekanlar da var, fakat genel olarak bölgedeki mekanların çoğu bütçe dostu diyebiliriz.

NOT ; Eğer Boston’ı hafta içi ziyaret ediyorsanız bu bölgedeki oteller, şehir merkezindeki en pahalı oteller olabilir. Bu yüzden sadece hafta sonu için buradaki otelleri inceleyin derim. Fiyatlar arasında çok büyük bir fark olmasa da, bütçeli bir Boston gezisi planlıyorsanız bu fark bütçenizi zorlayacak türden olabilir.

En Popüler Finans Bölgesi Otel Tavsiyeleri

Hilton Boston Downtown/Faneuil Hall
Hilton Boston Downtown/Faneuil Hall
 • Hilton Boston Downtown/Faneuil Hall – 4 Yıldız ; Quincy Market ve Faneuil Hall’e 5 dakika yürüme mesafesindeki bu lüks otel, New England Akvaryumu’na ve Washington Anıtı’na da oldukça yakın bir konumda bulunuyor.
 • Hyatt Centric Faneuil Hall Boston – 4 Yıldız ; Boston Common’a kısa bir yürüyüş mesafesindeki bu otel, yüksek konuk değerlendirme puanı, ultra modern odaları ve olanaklarıyla öne çıkıyor.
 • Marriott Vacation Club Pulse at Custom House, Boston – 3 Yıldız – Apart Otel ; Tarihi bir binada hizmet veren bu otel, Boston’daki en ilgi çekici mimariye sahip otellerden biri. Ayrıca otel, konum olarak da oldukça merkezi bir yerde bulunuyor.

6.Theater District & Chinatown

Boston da nerede kalmalı, Theater District & Chinatown
Theater District – kaynak ; flickr / brianboardman

Tiyatro Bölgesi (Theater District) ve Çin Mahallesi (Chinatown), Boston’da konaklama için en popüler bölgeler olsa da, burada konaklamak herkese göre olmayabilir, özellikle sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız.

Chinatown, daha çok barları ve eğlence mekanlarıyla öne çıkıyor olsa da, ülkedeki her Chinatown’da olduğu gibi burada da çok sayıda Asya yemeklerini bulabiliyorsunuz.

Boston Opera Binası, Shubert Tiyatrosu, Charles Playhouse, Colonial Tiyatrosu ve Wang Tiyatrosu gibi yerler, bu bölgelerde görebileceğiniz önemli turistik çekim merkezlerinden bazıları.

Tiyatro Bölgesi, şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat biraz daha alışveriş severlere hitap eden bir yer olduğundan özellikle göz atılması gereken yerlerden biri diyebilirim. Ayrıca yeme içme konusunda da şehrin en fazla seçeneğine sahip olan yerlerinden biri.

Eğer gecenin geç saatlerinde yemek yemeyi seviyorsanız, Chinatown’da veya Chinatown’a yakın bir yerde konakladığınızdan emin olun. Çünkü buradaki restoranların büyük bir bölümü gecenin geç saatlerine kadar hizmet veriyor.

En Popüler Theater District ve Chinatown Otelleri

Revere Hotel, Boston
Revere Hotel
 • Found Hotel Boston Common – 2 Yıldız ; 1877 yılında inşa edilmiş olan bu tarihi otel, Citi Gösteri Sanatları Merkezi-Wang Tiyatrosu 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konumu, fiyatı ve sunduğu olanaklarıyla Boston’da kalacak yer arayanların gönül rahatlığıyla göz atabileceği tesislerden bir tanesi.
 • HI Boston Hostel – 3 Yıldız ; Boston Common’a yürüme mesafesindeki bu otel, daha çok çift olarak Boston’a seyahat edenlerin tercih ettiği konaklama birimlerinden. Otel yakınlarında çok sayıda restoran, cafe, bar ve alışveriş yapabileceğiniz mağazaları bulabilirsiniz.
 • Hyatt Regency Boston – 4 Yıldız ; Boston Common’a 5 dakikalık yürüme mesafesindeki bu otel, şehir merkezinde görülecek ve yapılacak her şeye sadece birkaç adım uzaklıkta yer alıyor.
 • Revere Hotel – 4 Yıldız ; Boston Common ve Newbury Street gibi şehirdeki en önemli çekim merkezlerine yakın bir konumda olan bu otel, geniş aile odalarına da sahip.
 • Global Luxury Suites Downtown Boston – 4 Yıldız – DAİRE

7.South End

Boston da nerede kalınmalı, South End
South End – kaynak ; flickr / paul_sableman

Modaya uygun, iddialı ve eklektik bir bölge olan South End, daha çok yerli turistler tarafından tercih edilen bir bölge olsa da, bütçeli bir Boston gezisi için herkesin tercih edebileceği semtlerden bir tanesi.

South End’in turistlerin pek ilgisini çekmemesinin nedeni, pek turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapmıyor oluşu. Fakat bölge, bu eksikliği çeşitli restoranlar ve canlı bir sanat ortamıyla kapatıyor.

Boston’ın en aktif sanat bölgesi olan South End, şehirde yeteri kadar zamanı olanların konaklama için tercih edebileceği bölgelerden. Yani 1-2 günlük bir Boston gezisi planlıyorsanız, South End size göre olmayabilir.

Back Bay’in arkasında yer alan ve Downtown Boston’a arabayla sadece 10 dakikalık mesafede bulunan bu semt, şehirdeki en fotojenik yerlerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Çok iyi toplu taşıma ağına sahip olmasa da, yerel halkla iç içe olmak isteyen turistlerin konaklama için düşünebileceği bir yer.

Yerel mağazaları ve açık hava pazarlarıyla da dikkat çeken bu bölge, henüz turistler arasında yavaş yavaş popülaritesi artan bir yer olsa da, Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal bölgelerden biri.

SOUTH END BÖLGESİNDE GÖRÜLMEYE DEĞER TURİSTİK YERLER

Boston Sanat Merkezi, South End Open Market, Boston Heykeltıraşlar Galerisi, Kingston Galerisi ve Uluslararası Poster Galerisi.

En Popüler South End Otel Tavsiyeleri

Residence Inn Boston Downtown/South End
Residence Inn Boston Downtown/South End
 • Staypineapple, A Delightful Hotel, South End – 4 Yıldız ; Restoranlarla çevrili olan bu otel, popüler birçok cazibe merkezine de yakın bir konumda bulunuyor. Newbury Caddesi’ne de yakın olan otel, bölgedeki en çok rezervasyon alan otellerden bir tanesi.
 • AC Hotel by Marriott Boston Downtown – 4 Yıldız ; Restoranı, fitness merkezi ve barıyla hizmet veren bu otelin yakınındaki popüler ilgi çekici yerler arasında Boston South İstasyonu, Back Bay İstasyonu ve Boston Public Garden bulunmaktadır.
 • Residence Inn Boston Downtown/South End – 3 Yıldız ;  Boston Güzel Sanatlar Müzesi’ne 1,6 km uzaklıkta yer alan bu orta bütçeli otel, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden biri.
 • Hampton Inn & Suites Boston Crosstown Center – 3 Yıldız ; Kapalı yüzme havuzu ve restoranıyla hizmet veren bu otel, bölgedeki en merkezi olmayan otellerden biri. Bu yüzden de otelin gecelik konaklama ücretleri 3 yıldızlı bir otele göre gayet ucuz.
 • The Revolution HotelBooking.com

Alternatif Olarak Boston’da Nerede Kalınır ? 

Yukarıdaki 7 semt, Boston’daki en sevilen ve en çok tercih edilen bölgeler olduğu gibi şehirdeki tarihi ve turistik çekim merkezlerine de yakın konumda bulunuyor. Her bütçeye ve zevke uygun bir otel, daire ya da konukevini yukarıdaki bölgelerde bulabilirsiniz. Fakat, çok daha farklı bir atmosfere sahip mahallede kalmak istiyorsanız, alternatif olarak aşağıdaki bölgeleri de inceleyebilirsiniz.

8.Fenway-Kenmore

Fenway-Kenmore, Boston'da nerede kalınır

Fenway-Kenmore, Charles Nehri’nin güney kıyısında, Boston’ın batı yakasında, Back Bay’in hemen batısında yer almaktadır. Birçok üniversite ve kolejin bulunduğu akademik ve kültürel bir bölgedir.

Fenway-Kenmore, çok sayıda bar ve kulüp ile Lansdowne Caddesi çevresinde harika bir gece hayatı ortamına sahiptir. House of Blues, Bill’s Bar ve Loretta’s Last Call gibi Boston’un en iyi spor barları vardır.

Bölgedeki en popüler cazibe merkezi ve çoğu insanın Fenway-Kenmore ile ilişkilendirdiği yer Fenway Park’tır. Fenway Park, 37.000’den fazla kişiyi ağırlayabilen bir açık hava stadyumudur ve Major League Baseball’dan Boston Red Sox’un evidir.

Boston’ın Fenway-Kenmore mahallesi, ünlü Fenway Park’ın gölgesinde duruyor. Bu yüksek enerjili, eğlenceli mahalle, aksiyona yakın olmak istiyorsanız kalabileceğiniz en ideal yerlerden biri.

Kenmore Meydanı, şehrin bu bölgesindeki restoranların, spor barlarının ve gece kulüplerinin çoğunun bulunduğu yerdir. Zaten bölgenin kalbi de tam olarak bu meydanda atıyor.

Bu bölge, Boston’daki en hareketli ve en canlı bölgelerden biri. Ayrıca şehrin diğer bölgelerindeki restoranlara nazaran burada daha uygun fiyatlı mekanlar bulabilirsiniz. Bunun en önemli nedeni, bu mahallenin Boston Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Berklee Müzik Koleji ve Boston Müzik Konservatuarı’nın bazı bölümlerini içermesidir. Yani kısaca buradaki öğrenci sayısı çok fazladır.

Güzel Sanatlar Müzesi, Fenway-Kenmore’da yer almaktadır. Ayrıca, Back Bay Fens adı verilen kentsel bir vahşi yaşam ve park alanının bulunduğu yer burasıdır.

Bu mahallenin öğrenci merkezli havası, ona bağımsız bir his vermesine yardımcı oluyor. Burada tonlarca küçük, bağımsız mağaza ve restoran bulabilirsiniz.

Nehrin hemen karşısında, dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Harvard Meydanı var. Ayrıca Amerika’nın ilk devlet okulu olan Boston Latin Okulu, Simmons Üniversitesi ve Wentworth Teknoloji Enstitüsü’nü de bulacaksınız.

Mağazalar ve restoranlarla çevrili olması, burayı yüksek öğrenime odaklananlar için kalınabilecek en iyi Boston Semtlerinden biri haline getiriyor.

Tarihten hoşlanıyorsanız, Kuzey Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Güzel Sanatlar Müzesi olan Isabella Stewart Gardner Müzesi de dahil olmak üzere keşfedilecek birkaç müze vardır.

Fenway-Kenmore Otel Tavsiyeleri

Hotel Commonwealth, Boston

 • Oasis Guest House – 2 yıldız ; Symphony Hall’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu Boston konukevi, ortak açık teraslara sahiptir. Boston Red Sox’un evi Fenway Park 1,6 km uzaklıktadır.
 • The Verb Hotel – 3 yıldız ; Fenway Park’a kısa bir yürüme mesafesindeki bu otel, Boston’daki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri.
 • Sonder at Pierce Boston – 4 yıldız ; Fenway Park, Longwood Medical Area ve Hynes Kongre Merkezi’nin yakınında yer alan bu otel, stüdyo daireleriyle hizmet veriyor.
 • Hotel Commonwealth – 5 yıldız ; Fenway Park’a 250 metreden daha kısa mesafede ve Boston Üniversitesi’ne 820 metre uzaklıkta yer alan Hotel Commonwealth, Fenway Park manzaralı odalarıyla hizmet veriyor.

9.Charlestown

Charlestown, Boston

North End’den Charles Nehri’nin hemen karşısında yer alan Charlestown, Boston’da tarihi bir sahil bölgesi ve aynı zamanda Freedom Trail’in sonu.

Devrim Savaşı tarihi, tarihi öneme sahip sitelerle dolu olduğu anlamına gelse de, günümüzün Charlestown büyük ölçüde yerleşim bölgesidir. Bu, ziyaretçilerin her zaman turist kalabalığıyla çevrili olmadan gelip bölgenin bazı geçmişini keşfetmeleri için harika bir yer yapar.

Meşhur Bunker Hill Anıtı’nın tepesine tırmanabilirsiniz. Anıt, Devrim Savaşı’nın ilk önemli savaşı olan Bunker Hill Savaşı’nı kutlar. Battle of Bunker Hill Müzesi’nde tarih hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Charlestown, 1800’de açılan Charlestown Navy Yard’a ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü USS Merrimack burada inşa edilmiştir. Navy Yard, dünyada halen yüzen en eski gemi olan USS Constitution’ı bulabileceğiniz yerdir. Charlestown, tarihinin yanı sıra Charles Nehri’nin muhteşem manzaralarını da sunmaktadır. Daha az nüfusuyla birleştiğinde, bölgeyi şehrin en dinlendirici mahallelerinden biri haline getiriyor.

10.South Boston

South Boston

Bu mahalle, South Boston Waterfront’a ev sahipliği yapmaktadır. Bu hareketli liman bölgesinde 78 restoran ve sekiz otel bulunmaktadır. Yani otel konusunda çok seçici biriyseniz aradığınızı bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Mahallede görülecek en önemli cazibe merkezlerinden bazıları South Boston Denizcilik Parkı, Boston Çocuk Müzesi, Çağdaş Sanat Enstitüsü, Raymond L. Flynn Deniz Parkı ve Castle Island Parkı’dır.

South End’in hemen doğusunda yer alan ve yerel halk tarafından Southie olarak bilinen South Boston, Fort Point, Seaport District, West Broadway, City Point ve Telegraph Hill bölgelerini kapsar. Dorchester Heights, Southie’nin merkezi bölgesi ve en yüksek noktasıdır.

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na sadece 4,8 km uzaklıkta yer alan bu bölge, ziyaretleri sırasında havalimanına yakın olmayı öncelik edinenler için şehrin en iyi semtidir.

Ailece Boston’da Nerede Kalınır ?

Boston kalacak yer tavsiyesi

Boston’a ailenizle seyahat konaklayabileceğiniz en iyi bölgele ; Downtown ve Waterfront bölgeleridir.

Downtown ve Waterfront, Rose Kennedy Greenway, New England Aquarium, Boston Harbour Islands, Children’s Museum ve Boston Tea Party Ships gibi Boston’un en eğlenceli aile atraksiyonlarına çok yakın bir konumda bulunuyor.

Downtown, yani Boston şehir merkezi, Boston Common, Boston Halk Bahçeleri, Belediye Binası, Boston Halk Kütüphanesi, Freedom Trail, Haymarket, Faneuil Hall ve Quincy Market gibi şehrin en gözde cazibe merkezlerini bulabileceğiniz yerdir. Downtown, harika alışveriş, canlı gece hayatı ve kaliteli yemekler sunmaktadır. En iyi otellerin, barların, restoranların ve mağazaların bazıları birbirine yürüme mesafesinde elverişli bir konumdadır.

Downtown, North End’deki restoranlar, Beacon Hill’deki butikler, Seaport District’in deniz kıyısındaki restoranları ve Back Bay’in şık bulvarları dahil olmak üzere civardaki mahallelere kolay erişim sağlar.

North End’in Waterfront mahallesi, Boston HarborWalk, New England Akvaryumu ve Boston Çay Partisi Gemilerini bulacağınız Boston Limanı’na ev sahipliği yapar.

Romantik bir atmosferde harika yemekler, başka bir North End mahallesi olan Little Italy’deki Waterfront’tan sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR