Ana SayfaABDLos Angeles'ta Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt Ve Oteller

Los Angeles’ta Nerede Kalınır ? & Popüler 6 Semt Ve Oteller

Melekler Şehri olarak da bilinen, ABD’nin en havalı ve en popüler şehirlerinden biri olan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nde sanat, film ve müzikle ilgilenen insanlar için en ünlü yerlerden biri. 17 milyonluk nüfusuyla ülkenin en büyük ikinci şehri olan Los Angeles’ta, nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulmak için de Hollywood, Santa Monica ve Venice Beach gibi bölgeler ve semtler hakkında az çok fikir sahibi olmak gerekiyor.

Los Angeles’ta hemen her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimi bulunabiliyor. Tabii çok düşük bütçeli bir LA gezisi planlıyorsanız, konum gibi bazı olanaklardan da feragat etmeniz gerekebiliyor. Şehirde çok sayıda bölge, semt, otel ve diğer konaklama birimleri olduğundan çok sayıda otel fırsatları bulabiliyorsunuz, özellikle 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız aynı otelde %25’e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Aşağıda Los Angeles’ın en popüler, en iyi konumlu ve en ideal bölgelerini sıraladık. Konaklayacağınız bölge, şehri kiminle ziyaret ettiğinize, bütçenize, turistik yerlere ve gece hayatına ne kadar yakın olmak istediğinize göre değişebilir.

Los Angeles’ta Nerede Kalınır ? & En Güzel Semtler ve Otel Tavsiyeleri

 • Los Angeles gezilecek yerler listesindeki en popüler çekim merkezlerine yakın kalınacak en iyi bölge ; Hollywood
 • Los Angeles’ta en ucuz veya daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabileceğiniz en iyi bölge; Venice Beach
 • Los Angeles gece hayatı için kalınacak en iyi bölge ; Downtown LA (Los Angeles Şehir Merkezi)
 • Ailece kalınacak en ideal bölge ; Santa Monica
 • Şehrin en romantik bölgesi ; Beverly Hills

1.Hollywood

Los Angeles Otel Tavsiyeleri
Hollywood – kaynak ; flickr / Thomas Hawk

Şüphesiz Los Angeles’ta nerede kalınır ? dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Hollywood, şehri en iyi deneyimleyebileceğiniz semt.

Sinemanın evi olarak dünya çapında ünlü olan Hollywood, gösterişli film prömiyerleri ve Walk of Fame ve Çin Tiyatrosu gibi büyük cazibe merkezleriyle turistleri kendisine çekiyor. 101 Freeway ve Red Line Metro ile birbirine bağlanan ve Los Angeles’ın tam ortasındaki konumuyla Hollywood, şehrin geri kalanını keşfetmek için iyi bir konuma sahip.

Hollywood’da herkese göre bir konaklama birimi bulunabilir. İster 4-5 yıldızlı ultra lüks oteller, isterseniz de düşük bütçeli butikler, hosteller veya konukevi tarzında konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Burada ikonik Hollywood tabelasını, Paramount Pictures gibi stüdyoları ve meşhur Hollywood Bulvarı ile Şöhret Kaldırımı’nı bulacaksınız. Yani Hollywood, Los Angeles’ta gezilecek yerler listesinin olmazsa olmaz çekim merkezlerinden biri, burada konaklamasanız da şehirdeki sürenizin büyük bir bölümünü burada geçirebileceğinizi unutmayın.

Eğer Los Angeles’ta araba kiralamayı düşünmüyorsanız, kalabileceğiniz en iyi ve en ideal yer Hollywood. Çünkü bu bölgenin toplu taşıma ağı çok iyi, hem semt içerisinde hem de şehrin geri kalanına çok iyi bağlantılara sahip.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Los Angeles’ı tam yerinde deneyimlemek istiyorsanız
 • Araç kiralamayı planlamıyor ve şehri yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla keşfetmeyi planlıyorsanız
 • Çok çeşitli otel, hostel veya daire seçeneğim olsun diyorsanız
 • Her bütçeye uygun bir konaklama birimi arıyorsanız
 • Gezilecek yerler ve yapılacak şeyler için en iyi ve en popüler yerde konaklamak istiyorsanız
 • Hollywood Walk of Fame ve Hollywood Bulvarı’na bir taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız

HOLLYWOOD’DA GÖRÜLECEK YERLER

Hollywood, Los Angeles’ın en önemli turistik yerlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Belli başlı görülecek yerler ise ; Hollywood Walk of Fame (Şöhret Kaldırımı/Yolu), Hollywood Bulvarı, Universal Studio Hollywood, Griffith Park, Museum of Broken Relationships ve Hollywood Yazısı/Tabelası’dır.

En Popüler Hollywood Otelleri

The Hollywood Roosevelt

2.Downtown LA – Los Angeles Şehir Merkezi

Los Angeles Şehir Merkezi – kaynak ; flickr / Karen Borter

Los Angeles şehir merkezi, Chinatown, Little Tokyo, Arts District ve Staples Center’ı içerir. Sanat müzeleri, ilgi çekici restoranlar ve popüler barlarla dolu olan merkez bölgesi, gece hayatı için en popüler yer.

Los Angeles’ta gece hayatı için bir planınız yoksa bile bu bölgede konaklamayı düşünebilirsiniz. Şehir merkezi de en az Hollywood kadar popüler ve çok iyi toplu taşıma ağına sahip. Ayrıca bu bölgede de çok sayıda otel, restoran, cafe, bar ve alışveriş spotları bulabilirsiniz.

Şehrin 1781 tarihli doğum yeri olan El Pueblo de Los Angeles (Olvera Caddesi olarak da bilinir) da burada bulunuyor. Los Angeles’ın tam merkezi de burası.

Eğer Los Angeles’ta sınırlı zamanınız varsa, şehir merkezi sizin için kalınacak en iyi yer olabilir. Burası da tıpkı Hollywood gibi, araç kiralamayı planlamayanların tercih ettiği yerlerden.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Kısa bir süreliğine (1-2 gün) Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa
 • Hollywood’a toplu taşımayla kolayca ulaşmak istiyorsanız
 • En az Hollywood kadar önemli turistik çekim merkezlerine ev sahipliği yapan bir bölgede olmak istiyorsanız
 • Sanat ve kültürle ilgileniyorsanız
 • Hollywood’a nazaran daha ekonomik konaklama birimleri arıyorsanız (Burada, daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı oteller de bulabilirsiniz)

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ ÖNEMLİ TURİSTİK YERLER

Walt Disney Konser Salonu, OUE Skyspace LA (şehrin manzarasını en iyi izleyebileceğiniz gökdelenlerden biri), Grand Central Market, Grand Park, Escape Room LA, Little Tokyo, Çağdaş Sanat Müzesi, Staples Center, Santee Alley Bit Pazarı, The Music Center, FIGat7th (Açık hava alışveriş merkezi) ve Bradbury Binası gibi turistik noktaları merkezde görebilirsiniz.

En Popüler Los Angeles Şehir Merkezi Otelleri

Hilton Checkers Hotel Los Angeles

3.Santa Monica

(Çocuklu aileler için en iyi bölge)

Los Angeles nerede kalınır
Santa Monica – kaynak ; flickr / oleg_stavitsky

Şehrin batı kesiminde, sahilde yer alan Santa Monica, turistik cazibe merkezlerinin yanı sıra plajda zaman geçirmek isteyenlerin de tercih edebileceği bölgelerden biri. Daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, herkese göre konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Santa Monica bölgesinde kalacak olursanız çok sayıda plajlar, alışveriş mağazaları, restoranlar ve cafelerle çevrili olacaksınız. Ayrıca burası, şehrin diğer geri kalanına da güzel bir bağlantıya sahip.

Bölge, daha çok canlı ve hareketli Santa Monica İskelesi‘yle tanınıyor, burada yapılacak birçok şey olduğu gibi, kasabanın kalbi de burada atıyor. Burası, oyun salonları, mağazalar, açık hava sinemaları ve canlı müzik ile hareketli bir cazibe merkezi.

Yerel halkın ve turistlerin özellikle plaj için geldiği yerlerden olan Santa Monica, biraz pahalı bir bölge olabilir. Düşük bütçeli oteller arıyor ve yine de plaja yakın olmak istiyorsanız, Santa Monica yerine yakındaki Venice Beach bölgesine göz atabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Los Angeles’ın en ünlü caddelerinden biri olan Montana Bulvarı‘na yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki plajlar için de bir planınız varsa
 • Çocuklarınızla Los Angeles’ı ziyaret ediyorsanız (Bölgede Santa Monica Pier Akvaryumu gibi daha çok çocukların ilgisini çekebilecek birçok cazibe merkezi var)
 • Şehirdeki en iyi alışveriş semtlerden birinde olmak istiyorsanız

BÖLGEDE GÖRÜLECEK YERLER

Santa Monica Pier Akvaryumu, Santa Monica Tarih Müzesi, Santa Monica İskelesi, Pacific Park, Farmer’s Market ve Tongva Parkı gibi cazibe merkezlerini bu bölgede görebilirsiniz.

Popüler Santa Monica Otelleri

Bayside Hotel

NOT ; Santa Monica bölgesi, Los Angeles’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en lüks ve en pahalı bölge diyebilirim. Eğer yeteri kadar bütçeniz yoksa ve Santa Monica’yı ziyaret etmek istiyorsanız, Los Angeles şehir merkezinde konaklayabilir, bu kasabaya gelmek için de trene atlayabilirsiniz. Yolculuk çok uzun sürmediğinden dolayı, Santa Monica bölgesinde kalmanıza da gerek olmayabilir.

4.Venice Beach

(Los Angeles’ın en ucuz bölgesi)

Venice Beach – kaynak ; flickr / Joey Zanotti

Şehirdeki en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz Venice Beach, Hollywood ve şehir merkezini ziyaret etmek için iyi bir üs olmayabilir, fakat şehrin en uygun fiyatlı otellerine, restoranlarına ve cafelerine sahip olduğundan bu bölge de Los Angeles’ta kalınacak en iyi yerler arasında sayılıyor.

Dünyanın en ünlü plajlarından biri olarak kabul edilen Venice Beach, daha çok yerel halkın ve Amerikalı turistlerin tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor olsa da, burada da çok sayıda yabancı turist var. Eğer Los Angeles’ta araç kiralamayı planlıyorsanız burası, şehirdeki en iyi kalınacak yerlerden biri olabilir.

Skate plaza ve Venice Muscle Beach, buradaki en ünlü yerlerden.

İkonik plajları ve bohem atmosferiyle ünlü Venice Beach, Los Angeles’ın karşı kültürünün, hippi yaşamının ve vintage havasının merkez üssü olması bakımından da önemli bir yere sahip.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Düşük bütçeli bir Los Angeles gezisi planlıyorsanız
 • Plajlara yakın olmak istiyorsanız
 • Hollywood gibi turistik cazibe merkezlerine biraz uzak olmayı dert etmiyorsanız
 • Alışveriş için en uygun fiyatlı ve en çeşitli hediyelik eşya dükkanlarını arıyorsanız

Venice Beach Otel Tavsiyeleri

Los Angeles Otel Tavsiyeleri
Venice Breeze Suites

5.Beverly Hills

Beverly Hills

LA magazinleriyle aranız iyiyse Beverly Hills‘i mutlaka duymuşsunuzdur, burası Los Angeles’ın zengin ve ünlülerinin yaşadığı yer. Hollywood yıldızlarıyla karşılaşma ihtimalinizin olduğu yerlerden biri olan Beverly Hills, şehrin en romantik bölgesi olarak da biliniyor.

Beverly Hills, genel olarak lüks 4-5 yıldızlı otellere ev sahipliği yapıyor, fakat birkaç 3 yıldızlı butik oteli de burada bulabilirsiniz. Genel olarak fiyatların şehrin geneline nazaran pahalı olabileceğini de unutmayın.

Beverly Hills, Batı’da, Hollywood ile kıyı bölgelerinin arasında yer almaktadır. Butik mağazalardan iş merkezlerine, palmiye ağaçlarına, lüks konaklara ve güzel sokaklara kadar, bu güzel bölgede her şey var.

Tamamen lüks ve tasarımcı mağazaları ile ilgileniyorsanız, Beverly Hills’i seveceksiniz. Ancak Beverly Hills’te her şey zenginlere göre değil. Burada her bütçeden ve kesimden turisti ve yerel halkı da görebilirsiniz. Çoğu turistin bir ünlü görürüm hayaliyle ziyaret ettiği bu güzel kasabada, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle bazen merkezden daha uygun fiyatlı oteller bile bulabilirsiniz.

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Hollywood yıldızlarının ve ABD’nin ünlü isimlerinin evleriyle dolu olan bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Konaklama için biraz daha geniş bir bütçeniz varsa
 • Şehrin en havalı, en kalabalık ve en ünlü caddelerinde yürüyüş yapmak istiyorsanız
 • Lüks alışveriş için mağazalar arıyorsanız

Beverly Hills Otel Tavsiyeleri

Maison 140

6.West Hollywood

Modayı, alışverişi ve ünlüleri izlemeyi seviyorsanız, kesinlikle West Hollywood‘a göz atın. Şehrin bu bölgesi, yerel halk arasında en çok sevilen semtlerden biri. Burada herkese göre bir şeyler var, ister alışveriş butikleri veya hediyelik eşya dükkanları, isterseniz de gece hayatı veya çok sayıda şık ve kaliteli restoranları burada bulabilirsiniz.

Yerliler tarafından WeHo olarak bilinen West Hollywood bölgesi, enerjik gece hayatı ve havalı komedi kulüpleriyle popüler. Batıda Beverly Hills’i kucaklayan ve hem Hollywood Hills hem de Hollywood’un kendisine komşu olan West Hollywood, Sunset Strip ile tanınıyor.

Sunset Bulvarı’nın bir bölümünü oluşturan Sunset Strip, Hollywood ve Beverly Hills arasında uzanan yaklaşık 2.5km uzunluğunda bir yol.

West Hollywood, ayrıca LGBT (Eşcinsel) sahnesiyle tanınıyor (Bu bölgenin eşcinsel dostu bir bölge olduğunu da unutmayın)

Bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü Sunset Bulvarı’nda bulunuyor olsa da, semtin diğer bölgelerinde de çok sayıda konaklama birimi bulabilirsiniz.

Popüler West Hollywood Otel Tavsiyeleri

En İyi ve En Ucuz Los Angeles Otelleri

Los Angeles’ta nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arıyorsanız, aradığınızı Beverly Hills, West Hollywood ve Santa Monica’da çok daha zor bulursunuz. Bu yüzden düşük bütçeli bir Los Angeles gezisi planlıyorsanız ilk olarak Venice Beach, daha sonra şehir merkezi ve son olarak Hollywood’a göz atın derim. Aşağıdaki 5 otel, hem şehirdeki en iyi konumlu hem de en uygun fiyatlı konaklama yapılabilecek otellerden.

Los Angeles’ta ucuz sayılabilecek oteller genellikle 200$’ın altındaki tesislerden oluşuyor. Bu şehirde 100$’ın altında bir konaklama birimi arıyorsanız, ya şehir merkezi ve Hollywood ile pek alakası olmayan uzak semtlere ya da hostellere göz atmanız gerekiyor.

Freehand Los Angeles

★★★★ HOSTEL (40$’dan başlayan fiyatlar – DOWNTOWN – ŞEHİR MERKEZİ)

Freehand Los Angeles

Freehand Los Angeles, şehir merkezinde mükemmel bir konuma sahip olan hostel. Bu hosteldeki paylaşımlı dorm oda fiyatları 40$’dan başlıyor ve 90$’a kadar çıkıyor. Hosteldeki çift kişilik oda ücretleri ise 125$’dan başlıyor. Daha önce hostelde konaklamamış olsanız dahi, şehrin en modern tesislerinden biri olan Freehand’i inceleyebilirsiniz.

 • Tesisi incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Ace Hotel Downtown

★★★★ (130$-165$ LOS ANGELES ŞEHİR MERKEZİ)

Los Angeles ta nerede kalınmalı
Ace Hotel Downtown

Los Angeles şehir merkezinin kalbinde, tarihi United Artists Binası’nda hizmet veren bu otel, şehir merkezindeki en uygun fiyatlı otellerden biri.

Broadway Theater District (Tiyatro Bölgesi) merkezinde bulunan otel, Staples Center, LA Fashion District ve Los Angeles Kongre Merkezi’ne arabayla 5 dakika uzaklıktadır.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

BLVD Hotel & Suites

★★★★ (135$-175$ – HOLLYWOOD)

BLVD Hotel & Suites

101 otoyolunun dışında yer alan bu Hollywood oteli, Hollywood ve Highland Center, Chinese Theatre (Çin Tiyatrosu) ve Dolby Theatre gibi Hollywood’un ilgi çekici mekanlarına sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Odalarda modern mobilyalar, 47 inç düz ekran TV’ler, peluş bornozlar ve mikrodalga fırın, küçük buzdolabı ve kahve ve çay yapma gereçleri içeren sade mini mutfaklar bulunmaktadır. Ultra lüks değil, ancak düşük bir fiyata ev gibi kolaylıklar sağlıyor.

 • Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

Mama Shelter Los Angeles

★★★★ (145$-200$ – HOLLYWOOD)

Mama Shelter Los Angeles

Hollywood semtinin en uygun ve en iyi konumlu otellerinden biri olan Mama Shelter, Hollywood Bulvarı’na çok yakın. Daha çok genç kesime hitap eden modern ve şık odalarıyla öne çıkan otel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

The LINE Hotel

★★★★ (155$-215$ Şehir merkezine 6 KM)

The LINE Hotel

Yukarıda Los Angeles’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bölgeler arasında bahsetmediğim Koreatown bölgesinde bulunan bu otel, Los Angeles’ın en ucuz 4 yıldızlı otelleri arasında geliyor. Modern, şık ve zarif odalarıyla öne çıkan tesis, çok lüks ve havalı bir tesis olmasa da düşük bütçede seyahat edenlerin göz atabileceği bir konaklama birimi.

 • Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Los Angeles’ta nerede kalınır sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Los Angeles’ta hala nerede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, Hollywood veya Los Angeles şehir merkezi bölgelerine yoğunlaşın derim. Bu iki bölge, hem şehrin en popüler semtleri, hem de Los Angeles gezilecek yerler listesindeki birçok cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor.

Bu iki semt arası toplu taşıma araçlarıyla gidip gelmek kolay, fakat şehir merkezinde konaklayarak şehrin geri kalanına da çok rahat ulaşabilirsiniz. Hollywood’dan diğer bölgelere ulaşım biraz daha zor olabiliyor.

Bunun yanında, Los Angeles için hemen herkes araç kiralamayı önerir, fakat LA’de sınırlı zamanınız varsa, araç kiralamak yerine uber veya taksileri kullanın derim. Çünkü Los Angeles’ta otopark ciddi bir sorun haline dönüşebiliyor. Özellikle konaklayacağınız otelin otoparkı bulunmuyorsa. Zaten şehirdeki hemen her yere toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gidebileceğinizden dolayı, böyle bir aksiyonun içerisine girmeye de gerek kalmayabilir.

Los Angeles’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek yukarıdaki 6 bölgenin yanı sıra, birkaç farklı semtten daha bahsetmek mümkün. Fakat LA’de 1 hafta 10 gün gibi çok uzun bir süre konaklamayı planlamıyorsanız, yukarıdaki 6 bölgeden birini tercih edin derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

error: Content is protected !!