Ana SayfaAvrupaİtalyaVicenza'da Nerede Kalınır ? | En İyi Otel Tavsiyeleri

Vicenza’da Nerede Kalınır ? | En İyi Otel Tavsiyeleri

Vicenza’da nerede kalınır ?, en iyi bölgeler ve oteller hangileri ? gibi tüm sorularınıza bu yazıda cevap bulabilirsiniz.

Çoğu turistin günübirlik gezilerle ziyaret ettiği, İtalya’nın Veneto bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Vicenza, diğer turistik şehirlere nazaran daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunuyor. Vicenza küçük ve keşfetmesi oldukça kolay bir şehir. Bu yüzden günübirlik bir gezi ile rahatlıkla gezilebiliyor. Ancak yeteri kadar zamanınız varsa bu harika şehir için bir iki gününüzü mutlaka ayırın deriz.

Vicenza’nın merkezinde konaklama seçeneği biraz sınırlıdır çünkü tarihi alan küçüktür ve otel tesislerinin çoğu yaklaşık 1-2 km uzakta, merkez dışında yer almaktadır. Merkezde kalmayı planlıyorsanız, otelinizi birkaç hafta önceden ayarlamanız gerekebiliyor. Çünkü bu bölgedeki otel sayısı gerçekten de sınırlıdır.

Venedik ve Verona’ya en iyi alternatif şehirlerden biri olan Vicenza, daha az kalabalık, daha az pahalı, daha küçük ve dolayısıyla dolaşması daha kolay, ancak yine de inanılmaz bir sanatsal mirasa sahip.

Vicenza, merkezi bir açık hava müzesi olarak tanımlanabilse de, şehir aynı zamanda tarihi merkezdeki parklar ve yeşil vahalarla ve çevresindeki bisiklet yollarıyla dolu olup, kültürel ve sportif etkinliklerle dolu yoğun bir takvime ve çok sayıda büyüleyici küçük mekana sahiptir.

Tarihi merkezde kalmak Vicenza’nın gerçekliğini deneyimlemenin en iyi yoludur, ancak merkez dışında da birçok seçenek vardır. Bölge genelinde prestijli oteller, bakımlı pansiyonlar ve konuksever pansiyonlar bulacaksınız.

Vicenza İtalya

Tarihi Merkez’in en ayrıcalıklı bölgesi, Piazza del Castello’yu Piazza Matteotti’ye bağlayan çok merkezi Corso Andrea Palladio’dur ve kısa bir mesafede muhteşem Palladian Bazilikası’nın bulunduğu Piazza dei Signori yer alır. Ana caddeden ayrılan alanın tamamı şehri gezmek için ideal olduğu kadar mağazalardan barlara ve restoranlara kadar her şeyin elinizin altında olması açısından da ideal.

Alternatif olarak Borgo Pusterla (San Marco olarak da bilinir), daha sessiz ancak merkezin turistik mekanlarına yakın bir bölgede konaklamak isteyenler için idealdir.

Vicenza’da Nerede Kalınır ? En İyi Mahalleler

Vicenza İtalya

Tarihi merkezin alternatifi, trenle gelenler için ideal olan Vicenza tren istasyonunun alanları ve çoğunlukla iş amaçlı müşteriler için tasarlanmış otel zincirleri olmak üzere çeşitli konaklama tesislerinin bulunduğu Fiera bölgesi (şehrin batısında) çevresindeki alanlardır. Burada ayrıca Vicenza’da en ucuz otellerden bazılarını bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, şehrin güneyindeki engebeli bir bölge olan Berici Tepeleri’ndeki kasabalar, güzel çiftlik evleri ve yeşilliklerle çevrili bazı oteller sunmaktadır.

Berici Tepeleri, sessizlik, dinlenme fırsatları ve doğanın güzelliklerini arayanların büyük ilgisini çeken bir bölgedir. Vicenza Doğal Arkeoloji Müzesi, bölgenin flora ve faunasının özelliklerini sunmaktadır.

Berici Tepeleri’nde çoğunlukla misafir evleri ve çiftlik evleri olmak üzere iyi konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Bassano del Grappa, cazibeyle dolu tarihi bir şehir ve büyük öneme sahip bir sanatsal mirastır. Kasaba demiryolu ağı ile Vicenza ve Padua’ya bağlanmaktadır.

Bassano del Grappa’dan Venedik’e trenle de oldukça hızlı ve çok düşük maliyetle ulaşabilirsiniz. Bu nedenle kasaba, Veneto’nun merkezindeki kültürel geziler için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

Alto Vicentino bölgesi, Vicenza’nın kuzeybatısında, Trentino sınırındaki dağ eteklerinde uzanır. Bölge çok çeşitli bir manzara sunuyor ve önemli arkeolojik ve tarihi kanıtlar açısından zengindir.

Vicenza İtalya

Vicenza nispeten küçük bir şehir. Buna rağmen, şehir oldukça farklı mahallelerden oluştuğu için bağlam çeşitliliği oldukça geniştir.

Kültürel ve turistik ilgi çekici yerlerin çoğuna yürüyerek ulaşılabildiğinden, gezi programlarını tamamlamak için şehirde dolaşmak oldukça basittir.

Ancak kendi ulaşım aracınızın mevcut olması, merkezin dışında ve çevre bölgelerde bulunan ilgi çekici yerleri ziyaret etmeyi kolaylaştırır.

Genel olarak nerede kalacağınızı seçerken şehre ulaşmayı düşündüğünüz araçları ve şehir içindeki seyahat yöntemlerini dikkate almanız gerekir. Vicenza’ya trenle gelenler tarihi merkezde veya yakın çevresinde konaklamayı uygun bulacaktır. Şehre arabayla ulaşanların seçenekleri çok daha geniş olacak. Kentin çevresi de oldukça ilgi çekicidir.

Vicenza Otel Fiyatları Ve Rezervasyon

Vicenza

16. ve 17. yüzyıllarda dünya çapında popülerlik kazanan Palladyan mimari tarzını duydunuz mu? Bu tarz, hayatının çoğunu Vicenza’da geçirip memleketi için binalar tasarlayan Andrea Palladio adında bir adam tarafından tasarlandı. Yani şehir inanılmaz Palladyan mimarisiyle dolu. Ama neden bu kadar az biliniyor? Muhtemelen Venedik’le komşu olduğu için! Ancak Vicenza görülmeye değer. Vicenza’da kalacak en iyi yerler için seçeneklerimiz arasında yalnızca dönüştürülmüş bir Palladyan sarayı değil, aynı zamanda dönüştürülmüş villalar, büyüleyici konukevleri ve hatta özel olarak inşa edilmiş birkaç butik otel de bulunmaktadır.

Vicenza’da otel fiyatları ortalama 30-40€’dan başlamakta ve 130€’nun üzerine kadar çıkabilmektedir. Merkezdeki oteller, Vicenza’nın dışındaki otellere nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Vicenza’da Kaç Gün Kalmalı ?

Vicenza

Vicenza için 1-2 günlük bir süre yeterli oluyor. Ancak Vicenza çevresindeki bölgeyi gezmek istiyorsanız 3-4 günlük bir plan yapmalısınız. Günübirlik gezilerle de Vicenza’yı keşfedebilirsiniz, ancak Vicenza çevresindeki turistik cazibe merkezlerini de görmek istiyorsanız en azından bir gece bu şehirde konaklayın deriz.

Vicenza Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Vicenza

Vicenza, Veneto bölgesinde, Monte Berico’nun kuzey eteğinde, Bacchiglione Nehri’nin iki yanında yer alan bir şehirdir. Zengin tarihi ve kültürü, birçok müzesi, sanat galerisi, meydanı, villası, kilisesi ve zarif Rönesans sarayı ile gelişen ve kozmopolit bir şehirdir.

Şehir ve çevresinde bulunan, ünlü rönesans mimarı Andrea Palladio’nun tasarladığı çarpıcı bina ve villalar nedeniyle şehir, “Palladio Şehri” olarak anılıyor. Etkileyici mimarisinin yanı sıra, Vicenza’nın keşfedecek ve yapılacak çok şey var.

Vicenza’da tarihi ve turistik cazibe merkezlerine yakın olmak istiyorsanız, aşağıdaki şehir merkezi otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

İşte Vicenza’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otel önerilerimiz ;

Palazzo Valmarana Braga

Palazzo Valmarana Braga
Palazzo Valmarana Braga

İtalya’nın en büyük mimarlarından biri olan Andrea Palladio tarafından tasarlanmış 16. yüzyıldan kalma bir sarayda konuklarını ağırlayan bu lüks otel, Vicenza’daki en iyi otellerden biri.

Yedi muhteşem daireye bölünmüş olan tesis, Vicenza’nın tarihi merkezinin kalbinde yer alıyor. İnanılmaz derecede geniş odalar antika mobilyalar, freskler ve tablolarla dekore edilmiştir.

Vicenza’nın ana caddesi olan zarif Corso Palladio’nun hemen yanında olan bu otel, her şeyin tam ortasında yer almaktadır. Mimari mücevheri Basilica Palladiana’nın yer aldığı Piazza dei Signori, 300 metreden daha kısa mesafededir. Teatro Olimpico sekiz dakikalık yürüme mesafesindedir ve San Lorenzo Gotik Kilisesi hemen köşededir. Vicenza’nın en iyi müzeleri ve kiliseleri yürüme mesafesindedir. Yakındaki Venedik, Padua ve Verona’ya hızlı ve düzenli bağlantı sağlayan tren istasyonu 800 metreden biraz daha uzaktadır. Yakın çevrede şık mağazalar, geleneksel İtalyan kafeleri, dondurmacılar ve kaliteli restoranlar bulunmaktadır.

Otelin bulunduğu saray, 16. yüzyılın başında Andrea Palladio tarafından tasarlandı. Otantik, el değmemiş bir karaktere sahiptir. Mermer zeminler, freskli duvarlar, asırlık baskılar ve tablolar var. Vicenza’ya özgü tavanlar açıkta kalan kalın kirişlere sahiptir. Orijinal Murano cam avizelerden bazıları o kadar eski ki, başlangıçta mumlarla kullanılmak üzere yapılmış, daha sonra ise elektrik verilmiş. Saksıdaki limon ağaçları, Vicenza taşından yapılmış heykeller ve zengin oymalı ahşap sandalyeler sarayın geniş koridorlarını süslüyordu. İç avluda, devasa ahşap ön kapıdan şehrin gürültüsüne adım atmadan önce bir anlık huzur sunan küçük bir yeşil alan bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın ; Palazzo Valmanara

Relais Santa Corona

Relais Santa Corona

Bu altı odalı lüks rölenin sade zarafeti ve konforlu ortamı, evden uzakta bir ev gibi hissettiriyor. 18. yüzyıldan kalma yenilenmiş şehir evi, Palladian Vicenza’nın hareketli kalbinde yer almasına rağmen huzurlu ve dinlendirici bir mekandır.

Relais Santa Corona, Vicenza’nın ana meydanı Piazza dei Signori’ye ve mimari cevheri Basilica Palladiana’ya üç dakikalık yürüme mesafesindedir. Asırlık sarayların sıralandığı sakin bir sokağın sonunda yer alan relais, şehirdeki en iyi müzelerden birinin, Palazzo Leoni Montanari’deki Gallerie d’Italia’nın hemen yanındadır.

Sokağın karşı ucunda Valmarana Şapeli, Bellini ve Veronese’nin tabloları ve her Paskalya’da halka gösterilen İsa’nın tacından olduğu iddia edilen bir dikenin bulunduğu gotik Santa Corona Kilisesi yer alıyor. Palladio tarafından tasarlanan Teatro Olimpico’ya yürümek iki dakika sürüyor. Mağazalar ve yemek mekanları birkaç dakika uzaklıktadır ve Vicenza’nın sunduğu her şeye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Relais küçük ve samimi olduğundan tesis bünyesinde restoran yoktur, ancak otantik pizza mekanlarından yerel lezzetler sunan bir şarküteriye kadar her türlü yemek mekanı hemen köşede bulunmaktadır. Odalar geniştir ve özenle dekore edilmiştir. Ses geçirmez duvarlar bir huzur ve sessizlik balonu yaratır. Karartma perdeleri ve konforlu Simmons yatakları, geziyle geçen uzun bir günün ardından pillerinizi yeniden şarj etmenize olanak tanır. Kahve-çay yapma olanakları ve minibar standarttır.

Çift kişilik oda ücretleri genellikle 115€’dan başlıyor ve bu ücrete kahvaltı dahildir. Oteli incelemek için tıklayın ; Relais Santa Corona

Vicenza

Romantikler için ; ‘Glam Boutique Hotel’ Vicenza’da nerede kalınır ? sorusuna romantik bir cevap arayanlar için harika bir tesis. 17 oda ve süitin tümü, parke zeminler, zarif antikalar ve çok çeşitli temalar ve renk şemaları gibi butik otellerin sağlam özellikleriyle benzersiz bir şekilde dekore edilmiştir. Otelin kokteyl barı da kesinlikle harika ve merkezi konumu, tüm önemli turistik mekanlara ve çok sayıda romantik yeme ve içme mekanına yürüme mesafesinde olduğunuz anlamına geliyor.

Aile dostu ; Hotel Villa Michelangelo, Vicenza’nın hemen dışında, kır evi tarzı bir otele dönüştürülmüş harika bir villada hizmet veriyor. Dönüştürme sırasında villaya devasa cam paneller eklenmiş, böylece bazı dış alanlar iç mekana taşınmış ve birçok lüks ekstra özellik eklenmiş. Mükemmel şekil ve boyutlardaki 52 oda ve süit, mümkün olduğunca orijinal özelliklerini korumuştur ve zeminler, pencereler, orijinal kirişli tavanlar, kanatlı pencereler ve ara sıra freskler, bunu harika bir şekilde hatırlatır.

POPÜLER YAZILAR