Ana SayfaAsyaSingapurSingapur'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Singapur’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 6 Semt Ve Oteller

Bir şehir devleti olan Singapur, Güneydoğu Asya’nın en pahalı ülke/şehirlerinden bir tanesi. Buna bağlı olarak da nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermeniz gerekebiliyor, özellikle bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız. Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek popüler ve iyi konumlu otellere geçmeden önce şehirdeki semtler ve bölgeler hakkında da bilgi sahibi olmak gerekebiliyor.

Singapur’da kalınacak en iyi ve en popüler yer, şüphesiz Marina Bay bölgesi oluyor. Burası, Singapur’un kalbi konumunda ve en önemli turistik yerlere ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Marina Bay Sands, Gardens by the Bay, Merlion Heykeli ve ArtScience Müzesi gibi şehrin en ünlü turistik yerleri bu bölgede.

Tabii Marina Bay bölgesi, Singapur’daki diğer bölgelere nazaran daha pahalı bir konaklama sunduğundan dolayı, Clarke Quay, Chinatown ve Little India gibi diğer bölgelere de mutlaka göz atın.

Singapur’da Nerede Kalınır ?

singapur

→Marina Bay ; Çatı havuzları, üst düzey lüks oteller, AVM, eğlence merkezleri ve turistik yerlerle donatılmış bu bölge, her bütçeye hitap etmiyor olsa da, Singapur’da kalınacak en iyi ve en merkezi yer ⇒ PARKROYAL COLLECTION Marina Bay – 5 yıldız

→Orchard Road ; Singapur’un en havalı semti. Daha çok alışveriş ve gece hayatı planı yapan gezginlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, burada herkese göre bir şeyler var ⇒ Quincy Hotel Singapore – 4 yıldız

→Clarke Quay ; Singapur gece hayatı için bir planınız varsa, mutlaka bu bölgeye yakın bir yerde konaklayın derim. Otelinize gece clublarından dönüş çok daha kolay olacaktır. Burası, bar ve gece kulüplerinin yanı sıra çok sayıda restoran ve alışveriş spotlarına da ev sahipliği yapıyor

→Chinatown ; Singapur’un geleneksel Çin mahallesi, daha bütçeli konaklama birimleri bulabileceğiniz semtlerden biri. Ayrıca yeme içme ve alışveriş konusunda da burada çok fazla seçeneğiniz olacaktır.

→Little India ; Singapur’da ucuz bir otel veya diğer konaklama birimi arıyor, fakat yine de turistik yerlere çok uzak olmamak istiyorsanız Little India size göre olabilir.

→Sentosa ; Singapur’da ailece kalınacak en iyi ve en popüler yer olsa da, bu ada hem turistik yerlere biraz uzak hem de şehrin geri kalanına nazaran daha pahalı, özellikle yeme içme konusunda. Fakat yeteri kadar bütçeniz varsa ve plaja taş atımı uzaklıkta olmak istiyorsanız, bu ada size göre olabilir.

1.Marina Bay

Marina Bay

Marina Bay, şüphesiz Singapur’un en ünlü bölgesi. Çok sayıda turistik yere ev sahipliği yapıyor olması ve körfez kenarındaki muhteşem konumu nedeniyle Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ideal ve en iyi bölge.

Fakat Marina Bay, daha çok lüks otellere ev sahipliği yaptığından dolayı, her bütçeden turistler burada kalamıyor. Eğer yeteri kadar bütçeniz varsa ve şehrin tam kalbinde olmak istiyorsanız diğer bölgeleri es geçip ilk olarak Marina Bay bölgesine göz atabilirsiniz.

Marina Bay’ın konumu muhteşem, kuzeyde hareketli gece hayatı sahnesiyle popüler Clarke Quay, batıda ışıltılı gökdelenleriyle ünlü Merkezi İş Bölgesi ve Doğuda, Singapur’un tarihi kalbi olan Civic District. Yani bu bölgede konaklayarak şehrin geri kalanına da çok kolay ve kısa sürede gidebilirsiniz.

Singapur’un en pahalı konaklama bölgelerinden biri olan Marina Bay, ayrıca dünyaca ünlü Marina Bay Sands’e ev sahipliği yapmasıyla ilgi görüyor. Ayrıca çok sayıda restoran, cafe ve eğlence merkezini de yine bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Singapur’un o ünlü ışık gösterilerinin yapıldığı yer de tam olarak burası.

MARİNA BAY BÖLGESİNİN ARTILARI ;

 • Şehrin belli başlı turistik yerlerinin çoğu burada bulunmaktadır.
 • Buradan diğer çekici bölgelere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Şehir silüeti manzaralı sayısız şık bar ve restoran bulunmaktadır.
 • Singapur’un çok büyük bir bölümünü burada konaklayarak, yürüyerek keşfedebilirsiniz.

MARİNA BAY BÖLGESİNİN EKSİLERİ ;

 • Süper turistik ve buna bağlı olarak aşırı kalabalık oluyor.
 • Singapur’un en pahalı bölgesi. Aradığınız bütçede otel bulmak pek kolay değil.

En Popüler Marina Bay Otelleri

The Ritz-Carlton, Millenia Singapore

MARİNA BAY BÖLGESİNDE GEZİLECEK TURİSTİK YERLER

Gardens By The Bay, Merlion Heykeli, Helix Köprüsü, Marina Bay Sands (SkyPark Seyir Terasa ve AVM’ye de sahip) ve ArtScience Müzesi buradaki en önemli turistik noktalar.

NOT ; Marina Bay bölgesindeki ultra lüks 5 yıldızlı otellerin yanı sıra 3-4 yıldızlı daireleri de bulabilirsiniz.

Göz At ; Kuala Lumpur Konaklama Rehberi

2.Orchard Road

Orchard Road, Singapur

Singapur’un ünlü 2,2 km uzunluğundaki Orchard Road bulvarı, dünyanın en ünlü alışveriş caddelerinden bir tanesi. Sayısız mağaza ve AVM’ler ile dolu olan bu cadde, ayrıca çok sayıda konaklama birimine, restorana ve barlara da ev sahipliği yapıyor.

Orchard Road, muhtemelen Asya’daki en büyük ve en kapsamlı alışveriş bölgesidir, fakat alışveriş ilginizi çekmiyorsa bile burada yapılacak sayısız şey bulabilirsiniz. Ayrıca Singapur’daki en iyi ve en popüler restoranlardan ve barlardan bazıları da burada bulunuyor.

Orchard Road’da konaklayacak olursanız, Singapur gezilecek yerler listesindeki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne toplu taşıma ile gitmeniz gerekecek. Fakat bu bölge, şehrin geri kalanıyla muhteşem bir şekilde bağlandığından dolayı, dilediğiniz yere çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Burası otantik Singapur havasını yaşayabileceğiniz yer. Bu yüzden Singapur halkıyla iç içe olmak ve alışveriş, yeme içme ve çok sayıda konaklama seçenekleriyle çevrili olmak istiyorsanız burada kalın derim.

NOT ; Orchard Road, hafta sonları Singapurluların da katılımıyla birlikte çok kalabalık oluyor. Bu yüzden Singapur’u hafta sonu ziyaret ediyorsanız, Orchard Road yerine başka bir bölgeye göz atmak isteyebilirsiniz. Ayrıca geceleri burada yapılacak pek bir şeyin olmadığını da unutmayın.

Orchard Road Otel Tavsiyeleri

Orchard Rendezvous Hotel, Singapur
Orchard Rendezvous Hotel

3.Clarke Quay

Clarke Quay, Singapur

Clarke Quay, Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en hareketli bölgelerden bir tanesi. Burası barlar, restoranlar ve gece kulüpleriyle dolu olan bir bölge. Bu yüzden de daha çok akşamları hareketleniyor.

Eğer gece hayatı için bir planınız yoksa bu bölgede konaklamanın pek anlamı yok, fakat Marina Bay ve Orchard Road bölgesine nazaran daha ekonomik oteller arıyor ve şehir merkezine de çok uzak olmak istemiyorsanız Clarke Quay’de konaklamayı da düşünebilirsiniz.

Şehrin Singapur Nehri’nin bir parçası olan Clarke Quay, ayrıca şehirdeki en çeşitli konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgelerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Burada hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabilirsiniz.

Ayrıca Clarke Quay, iş bölgesine de yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden de iş amaçlı Singapur’u ziyaret edenlerin özellikle tercih ettiği bir bölge de diyebilirim. Bunun yanında, Marina Bay bölgesinden Clarke Quay’e yürüyerek kısa sürede rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

En Popüler Clarke Quay Otelleri

Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay
Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay

4.Chinatown

Chinatown, Singapur

Chinatown, bir dizi tapınak ve dini yapılara ev sahipliği yapıyor olsa da, pek fazla gezip görülecek yer bulunmuyor. Burası, daha çok yeme içme ve konaklama konusunda turistlerin ilgisini çekiyor. Çünkü bölge, Singapur’daki en ucuz otelleri ve yemekleri bulabileceğiniz semtlerden bir tanesi.

Singapur’un önemli turistik yerlerinden biri olan bu Çin Mahallesi’nde, ucuz seyyar satıcı yemeklerinden dünyanın her yerinden yemekler sunan birinci sınıf lüks restoranlara kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Chinatown, ayrıca şehirdeki diğer bölgelere de kolay bir ulaşım sunuyor. Bölge yakınlarındaki tramvaylar veya otobüsleri kullanarak Marina Bay veya Orchard Road gibi diğer önemli bölgelere de gidebilirsiniz.

Eğer Singapur’da hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, Chinatown bunun için en ideal yer olabilir. Çünkü bölge, Singapur’daki en fazla hostele ev sahipliği yapan yer.

En Popüler Chinatown Otelleri

CHİNATOWN’DA GÖRÜLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Singapur Nehri’nin güneyindeki bu bölgeyi keşfetmeden önce ilk durak, şehrin erken tarihi hakkında bilgi edinmek için Chinatown Heritage Centre olmalıdır. Ardından dar sokaklarda dolaşın ve çılgın pazarlara, geleneksel kafelere ve renkli Çin tapınaklarına göz atın.

Chinatown aynı zamanda saygın bir Hindu tapınağına ve 19. yüzyıldan kalma bir camiye ev sahipliği yapmaktadır. Bir bisiklet, trishaw veya yemek turu ile keşfedilmeye değer olan Chinatown, Fener Festivali ve Çin Yeni Yılı gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

5.Little India

Little India, Singapur

Güneyde Koloni Bölgesi’ni (Colonical District) ve doğuda Kampong Glam’ı çevreleyen tütsü kokulu sokaklar, şatafatlı tapınaklar ve ağız sulandıran kokular kendine özgü bir hava ve benzersiz bir karakter sunuyor.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en ucuz bölge burası. Hem konaklama hem de yeme içme konusunda şehrin en uygun fiyatlı semti olan Little India’da, hemen her bütçeye uygun bir otel, hostel veya diğer konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Little India, ayrıca Singapur’da ne yenir & nerede yenir ? sorusuna cevap bulabileceğiniz bir yer. Buradaki restoranların hemen hepsi Hint restoranı ve şehrin geri kalanındaki mekanlara nazaran daha ekonomik.

Little India’da yapılacak çok fazla şey yok. Ancak hem hediyelik bir şeyler satın almak hem de yeme içme için bu bölgeye mutlaka uğrayın derim, burada konaklamasanız bile Little India gezilecek yerler listenizde olması gereken çekim merkezlerinden.

En Popüler Little India Otelleri

Citadines Rochor, Singapur
Citadines Rochor

BURADA KALIN, EĞER ;

 • Singapur’daki en ucuz otelleri arıyorsanız
 • Ucuz Hint restoranlarıyla çevrili olmak istiyorsanız
 • Singapur’un diğer etnik bölgelerine yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Çok sayıda alışveriş seçeneğine sahip olmak istiyorsanız

BURADA KALMAYIN, EĞER ;

 • Çok lüks bir otel arıyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız varsa (Burada gece hayatı adına hiçbir şey yok)

6.Sentosa Adası

Sentosa Adası, Singapur

Sentosa Adası, aslında daha çok ailece seyahat edenlerin Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bir bölge, ancak son zamanlarda çift olarak seyahat eden turistlerin de ilgisini çekmeye devam ediyor.

Eskiden askeri bir üs olan Sentosa Adası, günümüzde Singapur’un en önemli ve en sevilen popüler turistik noktalarından biri.

İki golf sahası, bir yat limanı ve birkaç şık plaj kulübüyle yetişkinlerin ilgisini çeken ada, daha çok çocuklu ailelere hitap ediyor.

Sentosa Adası’nda hemen her şey pahalı. Konaklamadan yeme içmeye ve aktivitelere kadar ciddi anlamda ücretler ödeyebiliyorsunuz. Fakat bütçe konusunda rahatsanız ve Singapur’da 3-4 gün gibi uzun bir süre ailece konaklamayı planlıyorsanız, Sentosa Adası, Singapur’da kalınacak en iyi yerlerden biri olabilir.

Adadaki 5 yıldızlı tatil köylerinin hemen hepsi, özel odalar, çocuk havuzu ve tüm yaştan ziyaretçiler için aktiviteler sunar. Universal Studios, Butterfly Park & ​​Insect Kingdom gibi tema parkları, tüm gün keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden.

Sentosa Adası Otel Tavsiyeleri

W Singapore – Sentosa Cove

SENTOSA ADASI’NDA GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Casino, plaj keyfi, dünyanın en büyük akvaryumu olan SEA Akvaryum, Universal Studios Singapore, Tiger Tower (Singapur’daki en yüksek gözetleme kulesi), teleferik, megazip, Madame Tussauds Singapur, Macera Koyu Su Parkı ve Gogreen Segway EKO Macera gibi cazibe merkezlerinin keyfini Sentosa Adası’nda konaklayarak çıkarabilirsiniz.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek alternatif bölgeler

Yukarıdaki 6 semt, Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler ve en ideal bölgeler. Fakat Singapur’da uzun bir süre tatil yapmayı planlıyor veya turistlerden biraz daha uzak semtlerde konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki bölgelere de alternatif olarak göz atabilirsiniz.

Colonical / Historical District

Aslında bu bölge, Singapur şehir merkezinde Marina Bay bölgesine en iyi alternatif. Hatta Marina Bay bölgesine nazaran çok daha iyi konumlu ve birçok farklı konaklama seçeneğine sahip.

Eğer Marina Bay’da bütçenize uygun bir otel bulamazsanız ve yine de şehir merkezinde konaklamak isterseniz Colonical District adı verilen bu bölgedeki konaklama birimlerini de mutlaka inceleyin deriz.

Bu bölgedeki her otelden kolay bir yürüyüşle Ulusal Müze, Ulusal Galeri ve Çin/Malay evliliklerinden gelen torunların eşsiz kültürünü anlatan Peranakan Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Bencoolen, Bugis ve Bras Basah adlı bölgeleri içeren bu bölge, dünyaca ünlü Raffles dahil olmak üzere yüksek bloklarda ve sömürge döneminden kalma binalarda otellerle doludur. Ayrıca bu bölgede çok sayıda restoran, cafe ve alışveriş yapabileceğiniz yerler de var.

Bugis & Kampong Glam

Bugis

Arap Sokağı olarak da anılan Bugis ve Kampong Glam, İslami ve yenilikçi şık kafe ve restoranların bir karışımına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Daha çok Arap halkının yaşadığı ve Arap turistlerin konaklama için tercih ettiği bu bölgede de, uygun fiyatlı birçok konaklama birimi bulabilirsiniz.

Bölgenin en önemli cazibe merkezi olan ve Singapur’un en turistik yerlerinden biri olan Haji Lane de tam olarak burada bulunuyor.

Bugis & Kampong Glam, tüm fiyat aralıklarında Malezya, İtalyan, Meksika, Vietnam ve Çin mutfağı olmak üzere birçok mükemmel restorana sahiptir.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek birkaç farklı bölgeden daha bahsetmek mümkün. Fakat yukarıdaki bölgeler arasından bütçenize ve zevkinize uygun bir konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, turistik yerlerle pek alakası olmayan diğer bölgeleri es geçebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLERBooking.com

POPÜLER YAZILAR