Ana SayfaUkraynaOdessa Gezi RehberiOdessa'da Nerede Kalınır ? & En Popüler 4 Bölge Ve Oteller

Odessa’da Nerede Kalınır ? & En Popüler 4 Bölge Ve Oteller

Güneyde, Karadeniz kıyısında yer alan Odessa, ister bir plaj tatili, isterseniz de bir kültür gezisi veya sadece gece hayatı için ziyaret edilebilecek Ukrayna’nın en popüler destinasyonlarından biri. Ülkedeki diğer şehirlere nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir konaklama sunan Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap şehirdeki sürenize, zevkinize ve bütçenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Odessa gece hayatı için bir plan yapıyor ve barlara, gece kulüplerine ve eğlence merkezlerine çok yakın bir konumda olmak istiyorsanız Arcadia bölgesi şehirdeki kalınacak en iyi yer olabilir. Ayrıca Odessa’yı yaz aylarında ziyaret ediyor, plaja girmeyi de düşünüyorsanız yine Arcadia’da konaklayarak plajlara yakın olabilirsiniz.

Bunun dışında, Odessa şehir merkezi, hem şehirdeki turistik yerlere yakın olmak hem de diğer bölgelere ve plajlara kolay ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer konaklama bölgesi. Fakat şehir merkezinde konaklayacak olursanız Arcadia’nın en ünlü gece kulüplerine birkaç km uzaklıkta olacağınızı da unutmayın.

Odessa’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Semtler Ve Otel Tavsiyeleri

 • Odessa şehir merkezi ; Şehirdeki en iyi ve en popüler bölge. Odessa’daki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü burada. Ayrıca gece hayatı için popüler olan Arcadia’ya buradan ulaşım da kolay.
 • Arcadia ; Odessa gece hayatı için en iyi bölge. Her bütçeye ve zevke uygun otel, daire veya diğer konaklama birimleri bulunabilir.
 • Deribasovskaya Caddesi Çevresi ; Odessa şehir merkezinin tam kalbi. Yoğun turist trafiğine sahip bir yer olsa da, şehrin tam merkezinde olmak için bu bölge çevresindeki tesislere göz atabilirsiniz.
 • Otrada ; Odessa’da plajlar için bir plan yapıyor, fakat merkeze uzak Arcadia bölgesinde konaklamak istemiyorsanız burası size göre olabilir. Ayrıca şehir merkezine buradan gidip gelmekte oldukça kolay.

1.Odessa Şehir Merkezi

Odessa da nerede kalmalı, Odessa Şehir Merkezi

Eski Odessa’nın en renkli mimari örneklerine sahip olan Odessa şehir merkezi, en çok rezervasyon alan otellerin ve dairelerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Biraz büyük bir semt olsa da, şehir merkezinde bir yerden diğerine yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Yürüyerek gidemediğiniz yerlere de toplu taşıma araçları ve taksiyle ulaşım da kolay ve ucuz.

Ukrayna’da Klasisizm döneminin mimari bir topluluğuna ev sahipliği yapan Primorskyi bulvarı, Odessa Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu ve ünlü Potemkin Merdivenleri (Odessa’nın bir sembolü) bu bölgenin ana cazibe merkezleri. Tabii bunun yanında bölgede birçok tarihi ve turistik yerler de var.

Odessa’da otel ücretleri genel olarak uygun, fakat şehir merkezinde, diğer bölgelere nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini de bulabilirsiniz. Yani şehirdeki en uygun fiyata en iyi oteli arıyorsanız ilk olarak merkezdeki tesisleri inceleyebilirsiniz.

Şehir merkezinde konaklayacak olursanız plajlara yürüyerek gidemeyeceğinizi de unutmayın (Arcadia bölgesindeki veya Otrada’ki plajlara toplu taşıma araçlarıyla kısa sürede gidebilirsiniz)

Odessa’nın merkezinde birkaç bar ve gece kulübü bulabilirsiniz, fakat şehri ziyaret etmedeki en büyük amacınız şehrin en iyi ve en canlı gece hayatını keşfetmek ise, bunun için Arcadia bölgesine gitmeniz gerekebilir.

En İyi ve En Popüler Odessa Şehir Merkezi Otelleri

Hotel Bristol, Odessa otel tavsiyeleri
Hotel Bristol
 • Hotel Bristol – 5 Yıldız ; Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’na 5 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu otel, Odessa’nın en lüks otellerinden biri olmasının yanında, en çok rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden bir tanesi.
 • Boutique Hotel California – 5 Yıldız ; Odessa Sinagogu’nun hemen yanında yer alan bu lüks otel, ünlü Deribasovskaya Caddesi’ne de 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Alexandrovskiy Hotel – 4 Yıldız ; Odessa’nın merkezinde, Derybasovska yaya caddesine 10 dakikalık yürüyüş mesafesindeki bu otel, konum olarak bölgedeki en merkezi otellerden biri.
 • Continental Hotel – 4 Yıldız
 • Hotel 52 – 3 Yıldız ; Karadeniz kıyısına yaklaşık 1 km uzaklıktaki bu otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet modern ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor.
 • Tsentralnaya Hotel – 2 Yıldız

Odessa şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın

2.Arcadia

Odessa otel tavsiyeleri, arcadia bölgesi
Arcadia Plajı – kaynak ; flickr / Zar Kor

Odessa’da sahil tatili planlıyorsanız, Arcadia, şehirdeki kalınacak en iyi yer. Ayrıca şehirdeki en ünlü barların ve gece kulüplerinin bulunduğu yer de burası. Daha çok genç kesimin tercih ettiği yerlerden biri olan Arcadia, Odessa gece hayatının kalbinin attığı yer olmasıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca burada her bütçeye ve zevke uygun bir otel veya daireyi de fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Eğer yaz aylarında Arcadia’yı ziyaret ediyorsanız, plaja kısa bir yürüyüş mesafesinde olan konaklama birimlerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Zaten beach clublara yakın olmak istiyorsanız, plaj yakınındaki otellerde konaklamanız gerekiyor.

Arcadia’daki plajların çoğu özel plaj olarak hizmet veriyor. Yani ya giriş ücreti ödüyorsunuz, ya da şezlong veya şemsiye kiralamanız gerekiyor.

Arcadia bölgesinden şehir merkezine toplu taşıma araçları veya taksilerle 20-25 dakikada gidebilirsiniz. Sadece plaj ve gece hayatı için Odessa’yı ziyaret ediyorsanız, şehir merkezine gitmenize bile gerek kalmayabilir.

En Popüler Arcadia Otelleri

12th Floor Apartments, Odessa Otel Tavsiyesi
12th Floor Apartments
 • Villa Le Premier – 5 Yıldız ; Odessa’nın tarihi merkezinde sakin bir konuma sahip olan bu şık otel, Karadeniz sahiline sadece 50 metre, Arkadiya Plajı’na ve Ibiza Night Club’a 2 km uzaklıktadır.
 • 12th Floor Apartments – 4 Yıldız (Apart Otel) ; Odessa’nın kalbinin attığı yerlerden biri olan ve araç trafiğine kapalı olan Deribasovskaya Caddesi’ne 15 dakika uzaklıktaki bu tesis, standart odalarının yanı sıra stüdyo daireleriyle hizmet veriyor.
 • Bon Apart – 4 Yıldız (Apart Otel) ; Mutfaklı stüdyo daireler sunan bu tesis, Odessa’daki en iyi otellerden biri. Ayrıca şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip 4 yıldızlı otellerden biri.
 • Gagarinn ; Arcadia Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, bölgenin tam merkezinde bulunuyor.
 • Geneva Resort Hotel ; Bölgedeki en popüler turistik cazibe merkezlerinden biri olan Pobedy Park’a 10 dakika yürüme mesafesinde, bütçe dostu bir otel.

Arcadia’daki tüm otellere ve dairelere göz atmak için tıklayın

3.Deribasovskaya Caddesi Çevresi

Odessa da nerede kalınmalı, Deribasovskaya Caddesi Çevresi
Deribasovskaya Caddesi – kaynak ; flickr / dan

Odessa merkezinin kalbinden geçen Deribasovskaya Caddesi, birbirinden ilgi çekici mimari yapıları ve her bütçeye uygun konaklama birimleriyle Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler bölgelerden biri. Burası aslında bir bölge değil, teknik olarak şehir merkezinin içerisinde yer alan bir cadde. Fakat şehir merkezinin kalbinde olmak istiyorsanız bu caddeye yürüme mesafesinde olan otelleri inceleyebilirsiniz.

Burası, Odessa’da plaj tatili için uygun bir yer olmayabilir. Çünkü en yakın plaj 40 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tabii burada konaklayarak plajlara toplu taşıma veya taksilerle kısa sürede gidebilirsiniz.

Caddede ve çevresinde bütçeye uygun fast food seçeneklerinin yanı sıra düzinelerce restoran bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli müzeler, anıtlar ve bahçeler de dahil olmak üzere birçok cazibe merkezi de caddeye kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Deribasovskaya Caddesi Çevresindeki En Popüler Oteller

Frapolli Hotel, Odessa otel tavsiyesi
Frapolli Hotel

4.Otrada

Odessa da nerede kalmalı, Otrada bölgesi
Otrada – kaynak ; flickr / sputnik_berlin

Plaja yakın oteller arıyorsanız ve Arcadia bölgesinde konaklamak istemiyorsanız Otrada, sizin için en ideal yer olabilir. Odessa Körfezi ile şehir merkezi arasında yer alan bu bölgeden, Odessa gezilecek yerler listesindeki önemli çekim merkezlerine de kısa sürede toplu taşıma veya taksilerle gidebilirsiniz.

Doğa parkurları olan güzel bir parkın yanı sıra bir yat kulübüne de ev sahipliği yapan Otrada’da bulunan plaj, özellikle yüksek sezonda çok yoğun olabiliyor. Fakat erken saatlerde gidecek olursanız istediğiniz yerde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Otrada’daki plajlarda birkaç beach club var, fakat gece hayatı konusunda Arcadia’ya rakip olamaz. Biraz daha sakin bir gece hayatı deneyimi yaşamak istiyorsanız burası ideal yer olabilir, fakat daha çok partilerle ilgileniyorsanız Arcadia’da konaklamanızı tavsiye ederim.

En Popüler Otrada Otelleri

Black Sea Hotel Otrada, Odessa otel tavsiyeleri
Black Sea Hotel Otrada

En İyi ve En Popüler Odessa Şehir Merkezi Otelleri

Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan şehir merkezi, şehirdeki en fazla otele, daireye ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan yer. Burada herkese ve her bütçeye uygun bir konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca Odessa’nın en iyi restoranlarından, cafelerinden ve barlarından bazıları da burada bulunuyor. Bunun yanında alışveriş için de en ideal bölge, yine şehrin tam merkezidir.

Aşağıdaki 6 otel, şehir merkezindeki turistik yerlere yakın, en çok rezervasyon alan tesislerdir.

Duke Hotel

★★★★★

Odessa Otel Tavsiyeleri, Duke Hotel
Duke Hotel

Odessa Opera ve Bale Tiyatrosu’na kısa bir yürüme mesafesinde olan Duke Hotel, Odessa’nın en iyi otelleri arasında yer alıyor. Hem şehirdeki en iyi konumlu otellerden hem de en çok rezervasyon alan 5 yıldızlı otellerden biri.

Odessa tren istasyonuna 2 km uzaklıkta yer alan otelin yüzme havuzu, fitness merkezi ve havaalanı servisi gibi olanakları da bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Il Decameron Luxury Design Hotel

★★★★★

Odessada nerede kalınır blog, Il Decameron Luxury Design Hotel
Il Decameron Luxury Design Hotel

Duke de Richelieu Anıtı ve Odessa Arkeoloji Müzesi’ne yaklaşık 1.5 km uzaklıkta olan bu ultra lüks otel, Odessa’da kalınacak en iyi yerlerden biri. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otelin daire konseptinde hizmet veren geniş odaları da bulunuyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Radisson Hotel City Centre

★★★★

Radisson Hotel City Centre, Odessa
Radisson Hotel City Centre

Deribasovskaya Caddesi üzerinde yer alan Radisson Hotel City Centre, Lanzheron Plajı’na 30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Odessa Opera ve Bale Tiyatrosu ve Potemkin Merdivenleri ise otel yakınındadır. Odessa otel tavsiyeleri listemizdeki en iyi ve en merkezi tesislerden biri. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

London Hotel

★★★★

London Hotel, Odessa
London Hotel

Yine Odessa’nın kalbinde, Derbasovskaya Caddesi’nde yer alan London Hotel, şehirdeki en fazla rezervasyon alan 4 yıldızlı otellerden biri. Konum olarak turistik çekim merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olan otel, ayrıca restoran, cafe ve barlarla çevrili. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

UNO Design Hotel

★★★★

UNO Design Hotel, Odessa
UNO Design Hotel

Deribasovskaya Caddesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde olan UNO Design Hotel, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Şehrin merkezinde yer alan tesisten Odessa Opera ve Bale Binası ve Potemkin Merdivenleri gibi turistik mekanlara yürüyerek sadece 5 dakikada ulaşılabilir. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın ; Booking.com

Wine&Pillow Hotel by Frapolli

★★★★

Wine&Pillow Hotel by Frapolli, Odessa
Wine&Pillow Hotel by Frapolli

Lanzheron Plajı‘na 2.5 km uzaklıkta bulunan bu şehir merkezi otelinden, Opera ve Bale Tiyatrosu gibi popüler cazibe merkezlerine yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Şık ve modern odalara sahip olan Wine Pillow Hotel, Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Bunun en önemli nedeni de, otelde erken rezervasyon fırsat indirimleriyle çok daha uygun fiyatlara odalar bulabiliyor olmanız. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın ; Booking.com

BENZER İÇERİKLER

POPÜLER YAZILAR