Floransa Gezilecek Yerler (2 Günlük Rota)

İtalya’nın tarih dolu şehirlerinden biri olan Floransa, dünyaca ünlü tarihi yapıları, müzeleri ve meydanları ile hafızalara kazınacak bir kültür deneyimi sunuyor. Pisa ve Bologna’ya bağlantısı olan gelişmiş demiryolu ağına sahip olması, oldukça kolay gezilebilen bir şehir olması ve en önemlisi İtalya’nın diğer şehirlerinden kolayca ulaşılabilmesinden dolayı, turistlerin ülkedeki en favori şehirlerinden.

Floransa, daha çok tarihi ve müzeleri ile ön plana çıkan bir şehir olsa da, şehirde yapılacak birçok turistik aktiviteyi de bulabilirsiniz. Roma ve Venedik’e nazaran Floransa, çok daha derli toplu. Bu yüzden de şehri yürüyerek kolayca keşfedebiliyorsunuz. Floransa, her ne kadar İtalya’nın diğer şehirlerinden günübirlik geziler için uygun görülüyor olsa da, bu şehirde en azından 1 gün konaklayın. Hatta tam anlamıyla güzel bir Floransa gezisi için 2 gün bu şehirde kalın deriz.

2 Günde Floransa’da Gezilecek Yerler

Şehirdeki önemli cazibe merkezlerin hemen hepsini 2 günde rahatlıkla keşfedebiliyorsunuz. Turistik noktalar birbirine oldukça yakın bir konumda bulunduğu gibi, şehir çok büyük değil. Yani toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olmadan Floransa’nın tamamını kısa bir sürede keşfedebilirsiniz…

1.GÜN

Floransa Gezilecek Yerler Haritası
Floransa Gezilecek Yerler Haritası – google haritada açmak için tıklayın

 • Piazza della Repubblica
 • Giotto’un Çan Kulesi
 • Floransa Katedrali
 • Duomo Meydanı
 • Aziz Giovanni Vaftizhanesi
 • Medici Şapeli
 • Santa Maria Novella Bazilikası
 • Mercato Centrale
 • Akademi Galerisi (Galleria dell’Accademia)
 • Floransa Büyük Sinagogu 

2.GÜN

Floransa gezilecek yerler haritası
Floransa 2. gün gezi rotası

 • Michelangelo Meydanı
 • Boboli Bahçeleri
 • Pitti Sarayı
 • Santo Spirito 
 • Ponte Vecchio 
 • Uffizi Galerisi/Müzesi
 • Vecchio Sarayı
 • Signoria Meydanı
 • Bargello 
 • Santa Croce Bazilikası

PEKİ BU 2 GÜNLÜK GEZİ ROTASINA GÖRE NEREDE KALINIR ? 

Floransa’da konaklama için en çok tercih edilen bölge Duomo‘dur. Burası şehrin en önemli cazibe merkezleri olan Floransa Katedrali, Duomo Meydanı ve Giotto’nun Çan Kulesi gibi cazibe merkezinin bulunduğu yer. Yani şehrin tam kalbi. Bu yüzden de diğer bölgelere nazaran pahalı olabiliyor. Eğer bu bölgede bütçenize uygun bir konaklama birimi bulabilirseniz başka bir bölgeye göz atmanıza gerek yok.

 • Duomo bölgesindeki konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Duomo bölgesi pahalı gelirse, Floransa’nın en ekonomik otellerine ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan ‘San Marco’ bölgesine göz atabilirsiniz. Burada da 4-5 yıldızlı oteller de var. Ancak çok daha uygun fiyatlara. Ayrıca bu bölge de, şehirdeki cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde.

 • San Marco bölgesindeki otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Gelelim Floransa gezilecek yerler listemize ; 

1.Piazza della Repubblica

Piazza della Repubblica – Kaynak ; flickr / Billy Wilson

Floransa’nın Cumhuriyet Meydanı olan Piazza della Repubblica, gece-gündüz şehrin en hareketli yeri. Birbirinden kaliteli cafeler, müzisyenler ve sokak sanatçıları ile muhteşem bir deneyim sunan bu meydan, ayrıca şehrin en çok fotoğraflanan yerlerinden. Çocuklarınızla Floransa’yı ziyaret ediyorsanız çoğu akşam meydana kurulan atlı karıncayı da mutlaka görün.

Meydanın yanlarına genelde pazar kuruluyor ve bu pazar, Floransa’da hediyelik eşya almak için en ideal yerlerden. Çünkü hemen her satıcıyla pazarlık yapabiliyorsunuz. Bunun yanında meydanın çevresinde çok sayıda tarihi binayı ve cafeleri de görmek mümkün. Gün batımında güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz Cumhuriyet Meydanı’nı şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

2.Giotto’nun Çan Kulesi

Giotto'nun Çan Kulesi
Giotto’nun Çan Kulesi

Bu kule Floransa Katedrali’ne bağlı bir bina olduğunu bilinse de, Giotto’nun Çan Kulesi, tamamen ayrı bir binadan oluşuyor.

Gotik mimari yapısıyla dikkat çeken bu kule, şehirdeki en beğenilen tarihi yapılar arasında.

Kulelenin dış cephesi, 5 ayrı seviyeye bölünmüş ve tıpkı Floransa Katedrali’nde olduğu gibi, bu çan kulesinin dış cephesinde de parlak yeşil ve pembe renklerde bulunan polikrom mermer dekorasyona sahip.

Burada yapılacak en güzel şeylerden biri de, kulenin gözlem yerine çıkarak Floransa’nın eşsiz manzarasını seyretmektir. 414 basamak kulağa hoş geliyorsa mutlaka bu kulenin gözlem yerine de çıkın. Göreceğiniz manzaraya değecektir.

İtalya’nın en ünlü sanatçılarından biri olarak bilinen Giotto tarafından 1334-1359 yılları arasında tasarlanmış olan bu çan kulesi, şehirdeki görülecek noktalar arasında en önemlisidir. Zaten konum olarak şehrin kalbinde bulunduğundan dolayı ister istemez bu yapıyı göreceksiniz.

3.Floransa Katedrali

Floransa Katedrali
Floransa Katedrali Manzarası

Şehrin en ünlü yerleri arasında olan Floransa Katedrali, sadece İtalya’nın değil dünyanın da en bilindik katedrallerinden biri.

Kentin sembolik yapılarından biri olarak kabul edilen bu katedral, şehrin merkezinde güzel bir konumda bulunuyor. Tarihi 1436 yılına kadar uzanan bu katedral, diğer Orta Çağ binaları arasında en dikkat çeken yapı olmasıyla kolayca ayırt edilebiliyor.

Katedralin dış yapısı oldukça güzel bir mimariye sahip. İç dekorasyon da oldukça zengin. Özellikle ”Son Yargı Freskleri” katedralin içerisinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

4.Duomo Meydanı

Piazza della Repubblica – Kaynak ; flickr / kirk.k

Floransa’nın en iyi bilinen meydanı, şüphesiz şehrin kalbinin attığı yer olan Duomo Meydanı‘dır. Burası şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmasının yanı sıra, birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor.

Meydan, şehrin en yoğun turist trafiğine sahip olan yeri. Bu yüzden ya gecenin geç saatlerinde yada sabahın en erken saatlerinde meydanı ziyaret edin. Özellikle sabah saatlerinde turistler olmadan meydanda çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

5.Aziz Giovanni Vaftizhanesi

Aziz Giovanni Vaftizhanesi
Aziz Giovanni Vaftizhanesi

Floransa Katedrali’nin hemen yanı başında farklı bir binada bulunan Aziz Giovanni Vaftizhanesi de, şehirdeki en değerli yapılardan bir tanesi. 3 bronz kapısı çeşitli dini sahneleri ve insan erdemlerini sahneliyor ve daha çok bu kapısı ile ilgi görüyor.

Dış mimari yapısının olduğu kadar iç dekorasyon da görülmeye değer. Eşsiz bir altın Bizans tarzı fresk, tavanı ve üst duvarları kaplıyor. Bu freskler incil ve yaratılıştan gelen son yargı ve diğer hikayeleri anlatıyor.

Tarihi 12. yüzyıla uzanan sekizgen vaftizhanedeki birçok önemli eser günümüzde ‘Museo dell’Opera’ adlı müzede sergileniyor. 

6.Medici Şapeli

Medici Şapeli – Kaynak ; flickr / Mike Locke

San Lorenzo anıtsal kompleksinin önemli bir bölümünü oluşturan Medici Şapeli, görkemli mimarisi ve iç dekorasyonu ile Floransa’nın en popüler cazibe merkezlerinden. 

Bu kilisede Medici ailesinin türbesini inşa etme kararı 14. yüzyıla kadar uzanıyor. 

Uygun bir aile mozolesi inşa etme projesi ise, 1520 yılında, Michelangelo’nun, ailesinin bazı üyeleri için mozoleyi dikme arzusunu ifade eden gelecekteki Papa Clemens VII Kardinal Giulio de Medici’nin talebi üzerine Yeni Kutsallık üzerinde çalışmaya başladığı zaman tasarlandı.

Michelangelo, mimari çalışmalarını 1524 yılında tamamladıktan sonra 1533 yılına kadar şapel duvarlarında yer alacak heykeller ve lahitler üzerinde çalıştı. Mimari yapının eklemlenmesi ve Michelangelo’nun heykellerinin gücü, Michelangelo’nun kendi maneviyatıyla yakından bağlantılı felsefi bir kavram olan ölümden sonra ruhu özgürleştirmek için “aktif yaşam” ve “düşünceli yaşam” ın etkileşime girdiği karmaşık bir İnsan Yaşam sembolizmini yansıtıyor. 

Birbirinden değerli heykeller ile süslenmiş şapel, hem sanat ve mimari hem de tarihe merakı olanlara eşsiz bir deneyim sunuyor.

7.Santa Maria Novella Bazilikası

Santa Maria Novella Bazilikası – Kaynak ; flickr / Billy Wilson

Masaccio, Giotto, Domenico Ghirlandaio, Lippi, Paolo Uccello gibi ustaların yaptığı şehrin en iyi fresklerinden bazılarına ev sahipliği yapmasıyla ünlü Santa Maria Novella Bazilikası, şehirdeki en kolay ulaşılabilir bir konumda bulunuyor.

Fresklere ek olarak, Brunelleschi tarafından tasarlanan mermer bir minber, onun tahtadan haçı ve Vasari’nin Rosary Madonna adlı çalışması da iç mekandaki en önemli sanat eserleri arasında yer alıyor. 

Santa Maria Novella Bazilikası – Kaynak ; flickr / trevor-huxham

Floransa merkez tren istasyonunun hemen yanında yer alan Santa Maria Novella Bazilikası, hem Floransa Katedrali hem de Santa Croce Bazilikası ile benzer bir mimariye sahip. Ayrıca bazilikanın bulunduğu meydan da başlı başına görülecek bir yer.

Bazilika içerisinde Rönesans döneminde çeşitli zengin ve önde gelen Floransalı ailelere adanmış çok sayıda şapeli de görebilirsiniz.

8.Mercato Centrale

Mercato Centrale – Kaynak ; flickr / Dimitris Kamaras

Günlük rutinlerine devam eden Floransalı halkı görebileceğiniz en popüler yer Mercato Centrale adı verilen bu pazardır. Pazar, daha çok yerel halkın alışveriş ihtiyaçlarını giderdiği bir yer olarak biliniyor olsa da, burası turistler arasında da oldukça popüler.

Bir gıda pazarı olarak bilinen Mercato Centrale, hem mimari yapısıyla hem de tarihiyle ilginizi çekecektir. Ayrıca öğle saatlerinde Floransa’da uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz güzel bir yer arıyorsanız bu pazardaki mekanlardan birini tercih edebilirsiniz.

9.Akademi Galerisi (Galleria dell’Accademia)

Akademi Galerisi (Galleria dell’Accademia) – Kaynak ; flickr.com/renato-tori

Michelangelo’nun en tanınmış eseri olan Davut, Floransa’nın hemen her yerine kopyalanmıştır. Ancak Akademi Galerisi içinde bu sanat eserinin orijinalini görebilirsiniz. Bunun yanında yine Michelangelo’nun tamamlanmamış en ünlü eserlerinden biri olan ‘St. Matthew’i de burada görmek mümkün.

Michelangelo’nun yanı sıra, İtalya’nın önde gelen sanatçılarının birbirinden değerli eserlerini de bu galeride görmek mümkün. Özellikle 13. ve 16. yüzyıl arasındaki eserleriyle dikkat çeken Akademi Galerisi de, Floransa gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz popüler bir cazibe merkezi.

10.Floransa Büyük Sinagogu

Floransa Büyük Sinagogu – Kaynak ; flickr / Magro-Kr

Floransa’nın en az bilinen yerleri arasında olan Floransa Büyük Sinagogu, Mağribi tarzında, merkezi planlı ve kulelerle çevrili bir kubbeye sahip, traverten ve pembe pomato taşından yapılmış.

Görkemli mimari yapısı için bile ziyaret edilebilecek yerlerden. İç mekan da en az sinagogun cephesi kadar ilgi çekicidir.

11.Michelangelo Meydanı

Michelangelo Meydanı Floransa
Michelangelo Meydanı’ndan görebileceğiniz manzara

Floransa Katedrali’nin ve şehrin en muhteşem manzarasını sunan bu meydan, Arno Nehri’nin güney kıyısında yer alıyor. Pitti Sarayı’na çok da uzak olmayan bu meydana, şehir merkezinden yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Meydanın tam ortasında Davut Heykeli bulunurken, kenarlarında ise birçok seyyar satıcıyı bulabilirsiniz. Burada görebileceğiniz çok fazla sayıda tarihi eser veya yapı yok. Zaten meydanın özelliği de eşsiz bir Floransa manzarası sunuyor olmasıdır. Şehirde en güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu meydanı kaçırmayın deriz.

12.Boboli Bahçeleri

Boboli Bahçeleri – Kaynak ; Flickr / Sophie

Pitti Sarayı’nın hemen arkasında bulunan Boboli Bahçeleri, Floransa’nın en çok ziyaret edilen yerleri arasında geliyor. Süslemeleriyle dikkat çeken bahçe, çok sayıda heykele, bir amfitiyatroya, mağaraya ve havuza ev sahipliği yapıyor. 

45.000 metrekarelik oldukça geniş bir alana kurulmuş olan bu bahçeler, Floransa’daki en büyük bahçelerden biri olmasıyla da dikkat çekiyor. Tarihi 16. yüzyıla uzanan bu düzenli bahçelerde çok sayıda farklı bölümler de görebiliyorsunuz. Floransa’nın turist trafiğinden biraz olsun uzaklaşmak için gidilebilecek yerlerden diyebiliriz.

13.Pitti Sarayı

Pitti Sarayı
Pitti Sarayı

Floransa’daki bir diğer güzel tarihi yapı ise, Pitti Sarayı‘dır. Boboli Bahçeleri ile ünlü olan bu saray daha çok iç mekandaki süslemeleri ve sanat eserleriyle ilgi görüyor.

Arno Nehri’nin güney yakasında bulunan bu saray, tarihi 1400’lü yıllara kadar giden oldukça eski bir binadır. Eskiden İtalyan krallığına ve Medici’ler gibi güçlü ailelerin ikamet ettiği yerlerden biri olarak hizmet etmiş olsa da, günümüzde bir müze kompleksi olarak hizmet veriyor.

Saray içerisinde birçok farklı galeriyi bulabilirsiniz. Örneğin Jupiter Odasında birbirinden güzel freskleri ve Raphael’in ünlü La velata adlı eserini görebilirsiniz.

Tabii saraydaki eserler sadece Raphael’e ait değil. Daha birçok ünlü İtalyan sanatçının eserlerini de bu saray içerisindeki galerilerde görebilirsiniz. Bunlar arasında Titian, Rubens, Caravaggio ve Vernonese gibi isimler de yer alır.

14.Santo Spirito Bazilikası

Santo Spirito Bazilikası – Kaynak ; flickr / sarah tarno

Floransa’nın sessiz küçük bir köşesinde bulunan Santo Spirito Bazilikası, şehirdeki en az ziyaret edilen tarihi yapılardan biri olsa da, yine de görülmeye değer bir yer diyebilirim. Çok gösterişli bir dış mimarisi olmasa da iç mekan çok daha süslü ve etkileyici bir dekorasyona sahip. 

Bazilikanın tarihi 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Daha önceden bu alanda bulunan bir manastırın kalıntıları üzerine inşa edilmiş olan yapı tarihinde birçok kez restore edilerek günümüzdeki haline getirilmiş. Günümüzde bu dini yapıyı ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

15.Ponte Vecchio – Vecchio Köprüsü

Vecchio Köprüsü
Vecchio Köprüsü

Floransa’nın tarihi yerleri arasında en dikkat çekeni Ponte Vecchio Köprüsü‘dür. Şehirdeki en fotojenik yer olmasının yanında, sunduğu manzarasıyla da ilgi görüyor.

Köprünü tarihi 996 yılına kadar gittiği söylense de, tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmiyor.

Köprü, Arno Nehri’ne yayılmakta ve köprü kenarlarında çok sayıda hediyelik eşya dükkanı ve kuyumcu bulabilirsiniz. Tabii bu mağazaların büyük bir bölümü, şehirdeki en pahalı mekanlar olsa da göz atmaya değer yerlerdir. 

Ayrıca köprü ziyaretinizden hemen sonra, köprünün yanındaki Vasari Koridoru’na da göz atmayı unutmayın.

16.Uffizi Müzesi

Uffizi Müzesi Floransa Gezi Rehberi
Uffizi Müzesi

Uffizi Galerisi olarak da bilinen bu müze, dünyanın en bilindik müzelerinden bir tanesi. Birbirinden değerli sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapan bu müze, özellikle yüksek sezonlarda aşırı yoğun oluyor. Bu yüzden sabahın erken saatlerinde müzeyi ziyaret etmenizde yarar var. Tabii sabahları da kalabalık oluyor, ancak saat 10-11 gelen turist kafilesi ile aynı anda müzeyi gezmek isterseniz, biraz daha yoğun bir insan trafiği ile karşılaşabiliyorsunuz.

Signoria Meydanı’na oldukça yakın bir konumda bulunan bu müzenin bulunduğu bina bile başlı başına görülecek bir yapı. Güzel kemerleri ve sütunları ile oldukça etkileyi bir yapıya sahip olması, müzeye değer katan en önemli etkenlerden.

Botticelli, Da Vinci, Titian ve Raphael gibi sanatçılardan muazzam bir rönesans sanatı koleksiyonunu burada görebiliyorsunuz.

Da Vinci’nin Mesih’in Vaftizi, Botticelli’nin Magi’si ve Caravaggio’nun İshak’ı Kurban etmesi gibi eserler müzenin en ilgi gören eserlerinden. 

17.Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio Sarayı
Vecchio Sarayı

Floransa’nın en güzel yerlerinden bir diğeri de Eski Saray veya Vecchio Sarayı olarak da bilinen Palazzo Vecchio‘dur.

Tarihi 1299 yılına kadar uzanan bu yapı, büyük bir çan kulesine sahip ve şehirdeki en görkemli yapılardan bir tanesi. Bir zamanlar Signoria Sarayı ve daha sonraki yıllarda da Belediye Binası olarak kullanılmış olan Vecchio Sarayı’nın ön cephesinde çeşitli aileleri ve kentin tarihi ile ilgili önemli kişileri temsil eden eserleri de görebiliyorsunuz.

18.Signoria Meydanı

Signoria Meydanı - Davud Heykeli
Davut Heykeli – Signoria

Duomo Meydanı’na göre biraz daha az popüler olsa da, şehirdeki en önemli meydanlardan ve çevresinde birbirinden güzel tarihi yapılar ve klasik sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Duomo Meydanı’nın güneyinde bulunan bu meydana, şehrin herhangi bir yerinden kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Meydanın ana ikonu Davut Heykeli ve Hercules Heykellerinden oluşuyor. Ayrıca devasa saat kulesi de kaçırılmaması gereken noktalardandır.

Sarayın hemen sol tarafında bulunan Loggia dei Lanzi ise, Perseus, Menelaus ve Hercules gibi eşsiz rönesans heykellerine ev sahipliği yapıyor. Sarayın diğer tarafında ise ünlü Neptün Çeşmesi bulunur.

19.Bargello

Bargello Müzesi – Kaynak ; flickr /scottoldham

Bargello Ulusal Müzesi veya Palazzo del Popolo olarak da bilinen Bargello, günümüzde bir müze olarak hizmet veriyor. 

Donatello, della Robbias, Cellini, Brunelleschi, Ghiberti ve 14. – 16. yüzyıl Toskana sanatçılarının eserleri, fildişi oymalar ve bir majolika koleksiyonu bu sarayı ziyaret etmek için yeterli. Signoria Meydanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde olan müze, bir zamanlar Orta Çağ’da bir kale ve tahkimat olarak hizmet veren bir binanın içinde yer alıyor. 

20.Santa Croce Bazilikası

Santa Croce Bazilikası - Floransa Gezilecek Yerler Blog
Santa Croce Bazilikası

Bembeyaz mimarisiyle Floransa’nın en dikkat çeken tarihi yapılarından biri olan Santa Croce Bazilikası, aynı isimde oldukça popüler bir meydanda bulunuyor.

Floransa Katedrali’nin tarihine yakın bir zamanda inşa edildiği söylenen bu bazilika, cilalı beyaz taşla kontrast pembe, yeşil ve kırmızı mermer polikrom panelleri içeren ön cephesiyle dikkat çekiyor. 

Şehir merkezindeki diğer turistik yerlere de oldukça yakın bir konumda bulunan bu bazilikanın içerisi de görülmeye değer. Güzel sanat eserleri ve eşsiz fresklerinin dışında, Galileo, Michelangelo ve Machiavelli gibi dünyaca ünlü sanatçıların mezarlarına da ev sahipliği yapıyor.

Floransa, Roma veya Venedik‘e nazaran biraz daha az popüler bir şehir olsa da, İtalya’nın en çok sevilen şehirlerinden biridir. Ayrıca birçok önemli noktası ile de, sıkılmadan 1-2 gününüzü geçirebileceğiniz bir şehir diyebiliriz. Ancak bu şehir için en azından 2 gününüzü ayırın. Özellikle sanata ve tarihe merakınız varsa bir an olsun bu şehirde sıkılmazsınız. 

Şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümü, birbirine oldukça yakın konumda bulunuyor. Şehir gezisine nereden başlayacağınızın çok büyük bir önemi olmasa da, illa bir yerden başlamak isterseniz, Floransa’nın en güzel meydanlarından olan Duomo Meydanı’ndan başlayabilir veya Floransa gezilecek yerler için oluşturduğumuz 2 günlük gezi rotasını takip edebilirsiniz.

Floransa’da Hangi Bölgede Kalınmalı ? 

Kaynak ; flickr / John Weiss

Floransa’da henüz nerede konaklayacağınıza tam olarak karar veremediyseniz, tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan konaklama bölgelerini tercih edebilirsiniz. Bu bölgeler Duomo ve San Marco’dur. Ancak Santa Croce ve San Spirito bölgeleri de Floransa’da gezilecek yerlere yakın olmak için düşünülebilecek bölgelerdir.

DUOMO ; Eğer Floransa’da 1 gece konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezi olarak da bilinen Duomo’da konaklamayı düşünebilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Floransa’nın önde gelen gezilecek noktalarına yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bu bölgedeki otellerin diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olduğunu da unutmayın. Otel tavsiyesi olarak ; 4 yıldızlı Hotel Spadai, 3 yıldızlı Hotel Duomo Firenze‘yi veya 2 yıldızlı Hotel Villani‘yi inceleyebilirsiniz. 

SAN MARCO ; Floransa’daki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge. Turistik yerlere çok uzak olmadığı gibi, daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellere de sahip bir yer. Otel tavsiyesi olarak ; 5 yıldızlı Four Seasons Hotel Firenze veya 4 yıldızlı Hotel Monna Lisa‘ya göz atabilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Booking.com
error: Content is protected !!